aasstad Popsta Op Open Monumentendag kan iedereen terug naar school 'Elk optreden is een trip naar het verleden' 7S[p V3llfd d a R Deuren van historische gebouwen voor een dag open Optreden Bjorn Again in Nighttown festival ROTTERDAM- Heel Rotter dam kan op de elfde Open Monumentendag, zaterdag 13 September, de school- banken weer in. De Open Monumentendag staat dit jaar namelijk in het teken van het schoolgebouw, dus is het voor een dag mogelijk om weer 'terug naar school' te gaan. Zeventien Rotterdamse scholen, geselecteerd op hun architectonische waarde, zul- len zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur gratis worden opengesteld voor het publiek. Ook is het mogelijk een heus schoolreisje te maken met een Amerikaanse schoolbus. ROTTERDAM - De Austra- lische band Bjorn Again roept onmiddellijk de asso- ciatie op met de Zweedse su- perband Abba. Niet alleen hebben de bandleden dezelf- de namen aangenomen (Bjorn, Bennie, Agnetha en Frida), lijken ze er sprekend op, ook klinken de nummers hetzelfde. Toch pretenderen ?e niet zomaar een coverband te zijn. Volgens Bjorn is het verschil dat zij van elk optre den een echte show maken en dat zij meer rock- en gitaar- geluiden in de nummers stop- pen. Trip BEURZEN DIYERSEN DANS FESTIVALS/ MANIFESTATIES MUZIEK Woensdag 10 September 1997 CX 63 MaasstaD in 13 met Lester Butler in de gelederen. ROTTERDAM - Bomvol weekje concerten, kan je wel zeggen. Van- avond in Nighttown een optreden van 13 feauturing Lester Butler. Dat zil zeggen dat Lester Butler, de frontman van de Red Devils, weer eens met een nieuw projektje langs de velden trekt. Wie die Butler dan wel niet is? In het begin van dit de- cennium had hij met zijn groep een bescheiden bluesachtig hitje en werden ze vooral bekend vanwege de vele bekende mensen die weke- lijks naar hun optredens in Los An geles kwamen kijken, waardoor iets van een hype ontstond. Of het zonder die roemruchte entourage ook nog wat is, is voor zeventien- guldenvijftig met eigen ogen en oren waar tenemen in de grote zaal van Nighttwon. De gig begint om 21.00 uur. Een dag later nog een curieus con cert in dit geval van Bjorn Again. Daar maak ik op deze plaats maar geen woorden meer aan vuil, omdat die Abba-klonen dat elders op deze pagina zelf al doen. Een paar kaarten a raison van fl. 17,50 zijn er nog en het begint om 21.00 uur. In Nighttown verder ook nog optredens van de Gangsters of Fun, die op de zaterdagse voor- avond (21.00) uur de Basement onveilig komen maken, en zondag 14 September een avond Metal Bash. Een feestje voor echte me- talfans dus, dat georganiseerd wordt samen met Aardschok en Mojo. Metal Bash is een soort snoeiharde wedstrijd waar jonge metalbands zich aan een publiek kunnen presenteren en zich met elkaar kunnen meten. De andere voorrondes, die moeten leiden tot een plaats in de finale van de Headbangers Heaven, worden ge- houden in Tivoli en de Melkweg. In Nighttown op de biihne zondag vanaf 20.00 uur Arabesque, Casca de, Crustacean, Over The Edge en het Rotterdamse Third Eye. Een kaart kost een joet. Ook Rotown start meteen van- avond met een optreden, van Junk- ster in dit geval. Verder in de week, op zaterdag on precies te zijn een optreden van Union Avenue, al wordt daar nog wel een onder voorbehoudje bij geplaatst. Beide optredende bands aan de Nieuwe Binnenweg vragen een toegangsprijs van een tientje en ze beginnen naar goed Rotown-ge- bruik op een variabele tijd vanaf een uurtje of tien. Ook nog vermeldenswaardig is de officiele opening van het Night town Cafe. Iedereen heeft er al een paar weken van kunnen genieten, maart vrijdag dan eindelijk een echt startschot. Wat er gaat gebeu- ren is mij niet helemaal duidelijk, maar je mag in ieder geval hele maal voor niets naar binnen. Vanaf 24.00 uur pas, dat wel. Want voor die tijd is het alleen voor genodig- den. Op dinsdag 17 September is daar dan vervolgens de spirituele inwijding van dit nieuwe duistere hoi dat deel uitmaakt van het nach- timperium. Op de agenda dan een vollemaansfeest waar vast en zeker weer een heel legertje esoterische muzikale genieen zich zal laten ho- ren op exotische trommels en hoornen. Voor de liefhebber kost die gein een tientje en meehuilen met de wolven uit het bos kan van af 21.30 uur. Lekker stuiteren kan in de Vlerk op donderdag 11 September als het Fins surfgezelschap Laika the Cosmonauts een riedeltje komt doen. De groep brengt meer dan een standaardsurfrepertoire en ge- bruikt zelfs stukken van Ennio Morricone die een melancholische gevoel oproepen (of zoiets). Be- kendheid geniet de band in Neder- land nog niet zo, in Amerika daar- entegen wel, mede dankzij hun laatste plaat die in Absurdistan is opeenomen. Viif knaken entree en *VJI1 Km -v het start om 22,33 uur Een dag later aatk de Westblaak drie veelbelovende Nederlandse bands onder wie Ceasar, dat nu echt maar eens aan een doorbraak moet gaan denken. Dat geldt ei- genlijk ook voor de andere bands Simmer en Jerry. Aan hun eigen- gereide en onafhankelijke label Excelsior zal het in ieder geval niet liggen. Maar goed, ook zonder grote doorbraak komt het waar- schijnlijk best goed met de drie bands, want ze speelden onder meer al op Noorderslag en Low lands, dus bij de echte belangstel- lenden hebben ze als het goed is al enige naam. Deze triple-gig kost fl. 12,50 en begint om 22.00 uur. MAURICE HEUNEN Simmer. ROTTERDAM - Het jaarlijkse R festival staat weer voor de deur. De derde editie wordt gehouden van 18 tot en met 28 September. Dit na- tionale kunst- en cultuurfestival biedt de unieke gelegenheid om Rotterdam eens op een heel andere manier te be- leven. Op meer dan 20 locaties in het centrum van de stad, waar- onder Mu seum Boij- mans Van Beuningen, de Rotterdamse Schouwburg, het RO Theater en Lantaren/Ven- ster, vinden prachtige muziek-, film-, theater-en dansvoorstellin- gen, onverwachte optredens, unie ke tentoonstellingen, acts en eve- nementen plaats. Dit jaar gaat het festival over eeuwige jeugd, ofwel de kunst en cultuur van het jong zijn Beleef het R festival op een origi- nele en spannende manier. Ga in het weekend mee op een van de routes langs spetterende hoogte- Het thema 'School als monument, monument als school' is niet toe- vallig gekozen, vertelt Ernie Mellegers. Hij organiseert voor het tweede achtereenvolgende jaar na- mens de VVV de Open Monumen tendag in Rotterdam. ,,De Open Monumentendag bestaat al een aantal jaren en heeft als doel de pu- blieke belangstelling voor het ge- bouwde verleden te vergroten. Het duidelijk maken waarom gebou wen waardevol zijn. Ze zijn teke- nend voor de tijd waarin ze ge- bouwd zijn." Volgens Mellegers is het voor veel mensen moeilijk begrip op te brengen voor het his torische belang van bepaalde ge bouwen omdat veel van die gebou wen niet voor iedereen toeganke- lijk zijn. „Binnen dat kader is er een landelijk thema ontstaan en de ze keer is dat school. Dat komt doordat veel scholen dit jaar door het Rijk worden overgedragen aan lagere overheden en schoolbestu- ren. Dat houdt dus in dat zij verant- woordelijk worden voor het in- standhouden of hergebruiken van historisch interessante gebou wen." m De gdschiedenis van de school als gebotiwls nog vrij jong. De eerste scholen stammen uit de tijd van Karel de Grote. Een belangrijke re- den daarvoor was de enorme om- vang van zijn rijk. Hij zag in dat hij ambtenaren nodig zou hebben en dat betekende dus dat er meer mensen zouden moeten kunnen le- zen en schrijven dan alleen de geestelijk- heid. In die tijd werden vrijwel alle scholen dan ook gesticht in een ge- deelte van een klooster of kerk. Pas veel later is men begonnen met het bouwen van op zichzelf staande schoolgebouwen. De Zeevaartschool, ook uit 1916, tegenwoordig onderkomen van de Hogeschool Rotterdam en Omstreken. In Rotterdam kwam de scholen- bouw pas rond het midden van de vorige eeuw op gang. In de oude volgebouwde stadsdriehoek ver- bouwde men liever woonhuizen tot school. Als het niet anders kon, werden er nieuwe scholen met zo min mogelijk ruimteverlies in de binnenstad ingepast, met sombere. diepe gebouwen als resultaat. Van af de tweede helft van de negen- tiende eeuw begint Rotterdam, door de opkomst van de haven, aan een explosieve groei. „De bevol- king groeit enorm en er komt heel veel nieuwbouw rond de oude stadsdriehoek", vertelt Mellegers. Dan is er dus wel voldoende ruim- te voor grote scholen wat ook ze ker nodig is met de komst van bij- voorbeeld de nieuwe beroepsoplei- dingen. Reldtief is er dus nog veel bewaard gebleven van de Rotter damse schoolgeschiedenis. Bij het bombardement in mei 1940 is im- mers vooral de oude binnenstad gesneuveld. „Scholen zijn eigen- lijk heel spannend," vindt Melle gers, „omdat ze alle schommelin- gen in de maatschappij en de ge schiedenis weergeven. Iedere keer als de bevolkingsgroei of de wetgeving verandert, veranderen de scholen ook." Op de Open Monumentendag wordt de aandacht dan ook breed verdeeld. De hele geschiedenis wordt doorlopen. De architectuur van schoolgebouwen is echter zo rijk dat zelfs het aantal op de Open Monumentendag opengestelde scholen nauwelijks eencompleet beeld kan geven. Daarom is er het Schoolreisje. Tijdens een busrit van een klein uur in een gele Ame rikaanse schoolbus, wordt ruim aandacht besteed aan de ontwikke- ling van het schoolgebouw. De tocht voert langs Rotterdamse voorbeelden varierend van verge- ten of beroemde historische tot meer recente schoolgebouwen. „Niet alle scholen zijn monumen- ten", verklaart Mellegers. „Ook moderne scholen maken deel uit van het programma om het verhaal rond te krijgen. Om een compleet verhaal te krijgen over de architec tuur en de onderwijswetgeving. De gebouwen uit bijVoorbeeld de we- deropbouw zijn nog wel jong, maar zij staan toch op de monu- mentenlijst omdat zij voor de Rot terdamse geschiedenis heel be- langrijk zijn." Ook van belang op de Open Mo numentendag zijn natuurlijk alle monumenten die niet aan het the ma voldoen. Veel kerken. molens en musea openen hun deuren en verzorgen bijvoorbeeld rondlei- dingen of tentoonstellingen. Dit jaar doet voor het eerst de St. Mary's Church ook mee. Er is een kunsthistorica aanwezig die tijdens een rondleiding alles kan vertellen over de stijl, het interieur en de ge schiedenis van het neo-gotische kerkgebouw dat werd ontworpen door de bekende Rotterdamse ar chitect Jan Verheul. De rondleidin- gen worden afgewisseld met orgel- recitals. Ook is er de mogelijkheid om te genieten van een Engelse Afternoon Tea met thee en eigen- gebakken cakes. „Wij proberen wel een actief pro gramma te krijgen. Niet dat men- sen om een hoekje kijken en dan weer weggaan", vertelt Anneke Barendts-Kraak. Zij verzorgt de publiciteit van de kerk en hoopt vanzelfsprekend op een kerkdeur die wordt platgelopen. „In de jaren tachtig is de kerk ook wel eens open geweest, maar dat liep niet zo goed vanwege een gebrek aan pu bliciteit. Dat is echt zonde want wij zijn te leuk en te mooi om geen aandacht aan te schenken. Wij doen namelijk ook veel dingen naast de kerkelijke bezigheden. Zo wordt er een Country Western- avond gehouden na de openstel- ling op de monumentendag. Dat is toch voor iedereen leuk?" Voor meer informatie over de opengestelde scholen en monu menten of over de kosten van de busrit kan gebeld worden met het Archicenter/VVV Rotterdam, tel. 4023233. MARIEKE KIERS punten van het festival! De gids vertelt onderweg anekdotes en in teressante verhalen over de stad en het festival. Je kunt kiezen uit de Memory Lane, de Forever Young- route en de Met papa en mama- route. Als ex- traatje bieden we in samen- werking met het Holland Casino Rotterdam twee Holland Casi no-routes aan. De kosten vari- eren van 12,50 tot 17,50 per persoon. Alle routes starten om 13.00 uur vanaf Museum Boijmans Van Beuningen. De da ta: zaterdag 20, zondag 21, zater dag 27 en zondag 28 September 1997. Reserveren gewenst. Speciaal voor groepen is er de mo gelijkheid een eigen gids te boeken voor een route op maat. De route wordt dan aangepast aan de be langstelling en interesse van de groep. Als personeelsdag, als af- sluiting of start van een project of gewoon als gezellig uitstapje. Voor informatie en reserveringen: 0900-8998890 (44ct. p/min). Vooral met hun gevoel voor show en entertainment weten ze het pu bliek enthousiast te maken. „Met onze extravangante kleding, pla- teauzolen, kniehoge laarzen, ty- pische danspasjes, maar ook met het zingen van die overbekende hits als Take A Chance On Me, Waterloo en Chiquitita willen wij de zeventiger jaren weer tot leven brengen. Dat maakt elk optreden weer bijzonder. Daarom schrijven wij bij elk optreden geschiedenis." Sinds het ontstaan van de band in 1988 hebben ze wereldwijd al hon- derden optredens gedaan. Ook zijn ze op verschillende festivals te zien geweest, zoals bij het filmfestival in Cannes. Maar ook hebben ze in het voorprogramma gezeten van Bon Jovi. „Ons allereerste optre den was in Melbourne op 6 mei 1989 en sindsdien hebben we geen moment rust meer gehad. We heb ben twee cd's opgenomen, waar- onder onze debuutcd Flashback. Maar ook hebben we 33 landen be- De leden van Bjorn Again verschillen zoals te zien is in vrijwel geen enkel opzicht van hun voorbeelden. zocht en honderden concerten ge daan." Wat Bjorn Again een toonaange- vend optreden vond, was hun show in Hong Kong tijdens de overdracht aan China op 31 juni. „Dat was echt apart. Aansluitend daarop hebben we onze eerste tour door Japan gedaan. Na het touren in verschillende continenten, vin den we dat het nu weer tijd is om Europa aan te doen." Hun formule blijkt succesvol, want ze blijven voile zalen trekken. Vol gens Agnetha is de reactie van de mensen op de groep overal hetzelf de. „Vanaf het moment dat we het podium betreden, zit de sfeer er meteen goed in. De handen gaan de lucht in, onze dansstapjes wor den door het publiek nagedaan en de nummers worden luidkeels meegezongen. Vooral bij het num- mer Mamma Mia is het publiek enorm enthousiast. En dat geldt niet alleen voor de oudere genera- ties, ook jongeren van een jaar of vijftien staan te springen en te zin gen op de muziek." Wat er zoal gebeurt tijdens een show, houden ze liever geheim. „Wat je ziet, is wat je krijgt", zegt Bjom. „Wat je van onze show kan verwachten? Een Bjorn Again show is als een trip langs het verle den, langs mooie herinneringen aan verloren tijden." Agnetha vult aan dat de show echt entertainment is. „Als Bjorn en Benny zich even uitleven op hun elektrische gitaren, lopen Frida en ik naar achteren om ons om te kleden. Ook gebeurt het dat wij wat chocolademunten in het publiek gooien. Of dat we met mannen uit het publiek flirten, wat onze eigen mannen helemaal niet zien zitten. Het is gewoon een ge- beurtenis die je bij moet wonen en wat je zeker niet snel zal verge- ten." Wie het optreden van Bjorn Again donderdag in Nighttown bijwoont, wordt door Agnetha sterk aangera- den om in stijl te gaan. Dames, trek je hoge witte laarzen uit de kast, maak je ogen op met blauwe oogschaduw. En voor de heren geldt, trek die plateauzolen aan en leef je uit." Bjorn Again, donderdag 11 Sep tember, 21.00 uur, toegangsprijs fl. 17,50. NATASJA DE GROOT F de Doelen Kruisstraat 2; 010-2171717 hal kleine zaal Mineralenbeurs 14 sep; 10.00-17.00; f 3,50; kinderen tot 12 jaar/p65 f 2,50 Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 kleine zaal Looking for Peter Gonnie Heggen/Na- ranti Productions. Persiflage, hilariteit en typeringen. 12 en 13 sep; 21.45; f 18,-; cjp/p65/r'dam pas f 14,- FYCTID CTTTC Lh-AV.. U JxtJJLJCrCz Vertrek Nat. Schoolmuseum Nieuwe Markt la; 010-4045425 Architectuurrondrit Aan de hand van Rotterdamse voorbeelden wordt de ont- wikkeling van het schoolgebouw be- licht. 13 sep; 11.00-12.00-13.00-14.00- 15.00-16.00; f 10,- Diverse locaties Open Monumentendag Rotterdam 1997 Belangrijke gebouwen die nor- maal niet voor het publiek toegankelijk zijn, worden op deze dag opengesteld. 13 sep; 10.00-17.00; gratis R'97 Kunst- en cultuurevenement met dit jaar als onderwerp de eeuwige jeugd. 18 t/m 28 sep; diverse tijden; diverse prijzen Plein 1940 Alle Tonen Festival Multicultureel mu- ziekgebeuren. Zondag 14 sept. 13.00 - 23.00 uur. Gratis Zaal de Unie Mauritsweg 34; 010-4141666 Seizoensopening: Toekomstmuziek Discussie over de toekomst van het Ne derlandse muziekbedrijf. 18 sep; 20.30; f 10,-; cjp/p65/r'dam pas f 7,50; studen- ten f 5,- Museunt Boijmans Van Beuningen Museumpark 18-20; 010-4419400 Een woud van activiteiten Uitgebreid activiteitenprogramma voor kinderen en ouders. 18 t/m 28 sep; (behalve op ma.); di. t/m za. 10.00-17.00; zo. en fd. 11.00- 17.00 Wijkgeb. Klooster/Oude Noorden Ruivenstraat 81; 010-4671823 Kinderactiviteiten/Kinderclub Oude Noorden Voor kinderen van 6 tot 12 jaar. t/m 2 okt; (alleen op wo. do.); wo. 13.30, do. 15.30; f 1,- Lantaren/Venster Gouvernestraat 133; 010-4361311 De avond van de soap met o.a. Marc Linssen, Katja Schuurman en Jimmy Geduld. 18 sep; 20.30; f 10,-; festivalpas gratis De Molenwei Brammertstraat 10; 010-4280080 Boeren op de Molenwei Demonstraties van oude en nieuwe landbouwwerktui- gen. Tevens kinderspelen. 13 sep; vanaf 10.00 uur; gratis N.E. Studio's Pr. Hendrikstraat 5; 010-4129131 Open Dagen Kunstenaars geven een kijkje achter de schermen. 12 sep t/m 14 sep; 11.00-17.00 Passage Sint Jan 3e Sint Janshof 15; 010-2133318 Kijkdagen Veiling Kijkdagen vooraf- gaand aan de veiling van zo. 21 sept. Partculieren kunnen zelf hun eigendom- men laten veilen of taxeren. 17 sep t/m 20 sep; 10.00-17.00; gratis Museum voor Volkenkunde Willemskade 25; 010-4112201 Wordt vervolgd Video-kunst soapserie van vier afleveringen (1 aflevering per week). 18 sep t/m 18 okt; doorlopend entree; gratis op vertoon entreebewijs- museum de Doelen Kruisstraat 2; 010-2171717 grote zaal Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valery Gergiev m.m.v. Stanislav Igolinski, piano. Debussy - Twee Prelu des uit Le martyre de Saint Sebastian; Strauss - Dans met de zeven sluiers uit Salome; Brahms - Pianoconcert nr.2. 12 sep; 20.15; f 54,-/41,-25,-; cjp/p65/ r'dam pas f 51,50/38,50/20,- Voices of the World Cesaria Evora (Kaapverdie). Melancholieke moraa's en opgetogen coladera's. 14 sep; 21.00; f 25,-; cjp/p65/r'dam pas f 20,- grote- en feestzaal Rotterdam Philharmonic Gergiev Fes tival 1997 Openingsconcert. 18 sep; 20.15; f 54,-/41,-/25,-; cjp/p65/r'dam pas f 51,50/38,50/20,- hal grote zaal Rotterdam Philharmonic Gergiev Fes tival 1997 Lunchconcert. 18 sep; 12.45; gratis Luxor Theater Kruiskade 10; 010-4138326 Annie, de musical De Nederlandse ver- sie van 'de familiemusical met een lach en een traan'. (cjp/p65/r'dam pas f 5,- korting, behalve op vr. en za.) 10 t/m 18 sep; (beh. ma. en 15/9); 19.30; za. ook 15.00; f 60,-/50,-; vr/za f 75,-/65,- kind t/m 12 jaar f 10,- korting; 18 sep prijzen f 10,- hoger Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 grote zaal Salome van Richard Strauss. Nationale Reisopera en RPhO. Libretto: Oscar Wilde. Duits gezongen, Nederlands bo- ventiteld. 17 sep; 20.15 voorpremiere; f 70,-/56,-/45,-; cjp/p65/r'dam pas f 56,-/ 45,- Lantaren/Venster Gouvernestraat 133; 010-4361311 Young at heart Chorus Het gezelschap bestaat uit ouderen van 60 tot 100 jaar. In het kader van R97. 18 en 19 sep; 20.30; f 18,-; 1/v pas f 14,-; 1/v pluspas f 7,50 Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 3; 010-4130900 Middagpauze-concert Ine Sinnige- Worm, klarinet en Frank den Bakker, piano. 11 sep; 12.45; gratis Peter Planyavsky St. Stephansdom, We- nen. 13 sep; 15.00; f 7,50 Middagpauze-concert Magda v.d. Geer, blokfluit en Jolanda Zworferink, kooror- gel. 18 sep; 12.45; gratis Open Hof Hesseplaats 221; 010-4211476 Marktconcert Willem Blonk, orgel/pia- no. 17 sep; 11.00; eigen bijdrage Toren Pelgrimvaderskerk Aelbrechtskolk 20; 010-4774156 Carillonconcert Beiaardier: Koen van Assche. 13 sep; 15.00-16.00 Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Digital Underground dark wave, indus trial, synth pop, gothic, electro. Dj C02 en dj Tijn. 13 sep; 21.00; f 5,- Black Metal Mass Part XX Rotting Christ (GR black), Borknagar (NO balck) en Bal - Sagoth (UK black). 14 sep; 15.00; f 17,50 Jongerencentr. The Little Cave Koningslaan 99; 010-4210572 Snakeskin Cowboys rock. 13 sep; 22.00 Dizzy s-Gravendijkwal 129; 010-4773014 Juliska Yonne Band Thomas Andersen, contrabas, Jan Florusse, gitaar, Juliska Yonne, zang, piano. 16 sep; 22.00 Bluessocieteit L'Esprit Wendeldijk 25; 010-4828542 Wicked Willy Blues Group Blues. 13 sep; 22.00; f 7,50; leden f 4,- Theatercafe Floor Schouwburgplein 25; 010-4045288 Floor Live op Zaterdag Horn of Plenty. Funk. 13 sep; 23.00; gratis De Vlerk Westblaak 80; 010-4116800 The Voodoo Lounge 'Home of experi mental beats'. Dj. Alex, t/m 26 sep; (al leen op vr.); 01.00; f 5,- AtDenko's (wig out). 11 t/m 25 sep; (al leen op do.); 22.00; f 5,- Caesar (NL) Simmer (NL) 12 sep; 22.00; f 12,50 Freak Factory 360 minutes of alternati ve dancemusic. 13 sep; 22.00; f 10,- Beurstraverse Steelband Korps Mariniers Tropische klanken in de Beurstraverse. 17 sep; 12.00-13.30; gratis Casino Rotterdam Weena 624; 010-4147799 Mrs. Einstein 12 sep; f 6,- Dodorama Rochussenstraat 169; 010-4762290 Blurt (UK) Freejazzpunk met Ted Mil ton. 14 sep; 15.00; f 12,50 Wereldmuziekcentrum Matrix Mauritsstraat 16; 010-4123514 Exotica Tropical danceparty met DJ Ca- liente. Afrikaans, salsa, merengue, reg- gea, zouk en rai. t/m 25 okt; (alleen op za.); 21.00; f 5,- Slingerick Stieltjesstraat 6b; 010-4861355 La Whora Altematieve rock. 13 sep; 23.00; gratis TU17ATPD 1I I IVY ILK O.T. Theater a/d Mullerpier Sint-Jobsweg 3; 010-4769029 Hamlet Onafhankelijk Toneel brengt het beroemde stuk van Shakespeare als dansopera Engelstalige voorstelling met Nederlandse boventiteling. 16 sep t/m 15 okt; (behalve op ma. en do.); 20.00, zo. 16.00; f 25,-/20,-; studenten en scho- lieren f 10,- RO THEATER William Boothlaan 8; 010-4047070 De keuze van de Schouwburg: Onder het Melkwoud t/m 12 sep; (behalve op ma. di.); 20.15; f 27,50; cjp/p65/r'dam pas f 22,50 De ziekte die jeugd heet van Ferdinand Bruckner. RO Theater. 15 t/m 20 sep; 20.15 Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein25;010--4118110 studio Souls on Sale De Meekers. Een zwarte komedie voor jongeren Voor iedereen vanaf 12 jaar. 17 t/m 19 sep; 20.30; f 18,-; cjp/p65/r'dam pas f 14,- grote zaal Harmoniehof van Annemarie Prins, Frank Mandersloot, Martijn Padding. (NES)theaters. 10 en 11 sep; 20.15; f 20,-; cjp/p65/r'dam pas f 16,- Memoires uit de Rijpingsjaren van Wi- told Gombrowics. Waas Gramser/Ma- ten. 12 en 13 sep; 20.15; f 18,-; cjp/p65/ r'dam pas f 14,- kleine zaal Noordeloos van Peer Wittenbols. Thea- tergroep De Federatie. 10 en 11 sep; 20.30; f 18,-; cjp/p65/r'dam pas f 14,- Soms verdwaal ik... in een draak. Thea ter Artemis. Idee en regie: Moniek Merkx. Voor iedgreen vanaf 4 jaar. 14 sep; 15.00; f 11,-J cjp/p65/r'dam pas kinderen f 7,50 Bibliotheektheater Hoogstraat 110; 010-2816262 Plotto - de laatste dagen van Alfred Hitchcock gebaseerd op het boek van David Freeman. Toneelgroep Het Volk. Regie: Michael Helmerhorst. Met Wig- bolt Kruijver, Bert Bunschoten en Joep Kruijver 18 sep; 20.30; f 15,-; cjp/p65 f 12,50 Theater't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-4667354 Flies Spiders Theater Zenit. 12 t/m 14 sep; 21.30; f 10,- reserveren verplicht De verdwenen stem Kindertheater Kijk Haar Nou. Voor de leeftijd vanaf 4 jaar. 17 sep; 14.00 en 15.30; f 5,-; kinderen f 4,- Lantaren 1 Gouvernestraat 133; 010-4361311 Fra Cervello e movimento - Bianco van en met Emio Greco. 12 en 13 sep; 20.30; f 18,-; 1/v pas f 14,-; 1/v pluspas f 7,50 Lantaren 2 Sheep entertainment: Proloog Een Lantaren/Venster 11 t/m 14 sep; 21.00; f 15,-; 1/v pas f 11,-; 1/v pluspas f 7,50 R'dams Centrum voor Theater Mathenesserdijk 293; 010-4773891 Over operazangers, armoe, noodzaak, 'n castraat en eten in de bitterzoete ko medie de opera van Smyrna van Goldo- ni. Regie: Paul Rottger. Tijdens een Ita- liaanse maaltijd kan het publiek eten, en kennismaken met 20 bijzondere, eigen- wijze en heerlijke operazangers en zan- geressen die er alles voor over hebben om theater te kunnen maken en zodoen- de ook te kunnen eten. t/m 28 sep; (al leen op vr. t/m zo.); 20.00; f 25,- inch Italiaanse maaltijd. Wijkgebouw de Esch Rijnwaterstraat 7-23; 010-4520520 De Blauwe Man Poppentheater Annette Dekker. De aap van de koning loopt weg en pakt de hoed van de clown. Voor de leeftijd vanaf 4 jaar. 17 sep; 14.30; f 2,50 Wykgebouw De Middelburgt Plein 1953 nr. 48; 010-4819094 Wij gaan kamperen Kindertheater Do- Do en PePe. Voor de leeftijd van 4 tot 10 jaar. 11 sep; 14.00; f 2,50 Wijkgebouw Pier '80 Rosener Manzstraat 80; 010-4777676 Festival KinderTheatertuin Om 13.00 uur een muzikale kindervoorstelling van Martin Groeneveld 'Een zwarte zee, een zee van geluid'. Om 14.00 uur Paul Griffioen Solo. Voor de leeftijd vanaf 4 jaar. 17 sep; 13.00; gratis 'Wijkgebouw de Scheg Ambachtsplein 141; 010-4563993 Jokkebrokken Kindertheater Beer. Voor de leeftijd van 4 t/m 10 jaar. 12 sep; 16.00; f 4,- Wijkgeb. Klooster/Oude Noorden Ruivenstraat 81010-4671823 Festival KinderTheatertuin Om 14.00 uur Jan Rauh met circusacts voor en met kinderen. Om 16.00 uur een muzikale kindervoorstelling van Martin Groene veld 'Een zwarte zee, een zee van ge luid'. Voor de leeftijd vanaf 5 jaar. 17 sep; 14.00 en 16.00; gratis Plaswijckpark C.N.A. Looslaan 23; 010-4181836 Goudhaartje Poppentheater gespeeld door Anneke Strack Bennik. Voor de leeftijd van 3 tot 10 jaar. 17 sep; 15.00; f 3,- excl. entree park

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 21