'A Vrouwen kunnen naar hartelustcombineren Ruime basics trend voorde kinderen 'Mix Match' bevordert eigen modestiji voor mannen t! 2* Warme wollen stoffen in di verse aetuele prints in com- binatie met ruitmotieven kenmerken de wintermo de waarbij de consument naar eigen inzichi naar hartelust kan eorabi- neren. Wollen truit- jes, wollen rokken, caramelkleurige mantelpakjes en tweedjassen spelen de hoofdrol in het modes- pektakel de- ze winter. Het klassie- ke zwart en don- kerblauw die de afgelopen jaren ge- durende de winterpe- riode zo in trek waren leggen het nu af tegen de absolute modekleur van 97/98: bruin. Bij gebrek aan crea- tiviteit zijn de ontwerpers ook dit seizoen weer teruggevallen op de jaren zestig en zeventig. In de collecties van de diverse modehuizen wordt al lure gekoppeld aan comfort. Te- rug in het modebeeld voor da mes is het verlengde Colbert of blazer, een kledingstuk dat uiter- lijk het midden houdt tussen een doorknoopjurk en een smal ge- sneden overjas. De lengte vari- eert van enkellang tot random de knie. Deze winter wordt de ver lengde blazer voomamelijk bin- nen gedragen als een soon vest, meestal met een broek en een glanzende tricot top. Zachtaatdige stoffen als fluweel en corduroy worden gebruikt in kleding die zich leent voor man- nelijke pseudo-stoeie kleedmo- menten. Zachte materialen, vee! seventies-invloeden en spannen- de contrasten zijn in alle najaars- collecties terug te vinden. Ook weer helemaai terng zijn de broekpakken en overalls Ruim en oversized basics vormen ook deze winter het modebeeld voor de kids. Coltruitjes, T-shirts, sweaters en winterleggings zijn ideale combinatie-artikelen. De jongens kiezen voor stoeren kleding met streetskate invloeden: baggy trousers met zijbeenvakken in streetdirt kleuten of zwart met heavy prints op grote sweaters. De 'oudere' meisjes spiegelen zich deze winter aan de inmens populaire Spice Girls. Ook bij de kindermode zijn de kleuren minder fel dan voorheen: zwart, grijs, kobalt- blauw en donkerbruin. aV Tot voor kort was in het mannenmode- beeld "gemakkelijke' kleding ook direct als zodanig herkenbaar. Anno 1997 is het onderscheid tu$sen 'gemakkelijke' en 'nette' kleding zo goed als verdwe- nen door de technologische ontwikke- lingen in de stoffenindustrie. Zo kunnen uiterst correct, zelfs conventioneel ogende broeken beschikken over onge- woon comfortabeleeigenschappen. Het is mede om deze reden dat kostuums steeds populairder worden. De kos tuums zijn deze winter uiterst scherp gesneden, de colberts ge tailleerd en de broeken voor zten van een vltjmscherpe vouw. De kleuren: dis creet donker- en middengrijs, don- kerblauw en don kerbruin zwart. Nieuwe tendens in de herenmo- de is niet het verschil, maar de opmerkelij- ke eensgezind- heid tussen de verscheidene stijlgroepen in kleding, Binnen het geklede sig- ment groeien het informele- en het buisiness beeld naar elkaar toe door veelzijdige combina- tiemogelijk- heden. Het moment en de individu- aliteit van de man bepalen de keuze. in I Sob ere maar warme kleuren bepalen deze winter het modebeeld r

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 15