Een gemiddelde van 250.000 bezoekers, negen dagen vol met attrakties, boten, braderieen en muziek; dat zijn de Brandersfeesten in Schiedam. Dit jaar wordt het spektakel alweer voor de veertiende keer georganiseerd. De editie 1997 kent een groot aantal oude vertrouwde succesnummers als het Watersportweekend, de Verlichte Gondelvaart, Heineken Young Blues Battle en Dwaze Brandersdinsdag, maar ook redelijk wat meuwe publiekstrekkers zullen het publiek dit jaar naar de historische binnenstad lokken. Wat te denken van een Amerikaanse zandkunstenaar, die de sculpturen zoals men die uit Scheveningen kent, laat verrijzen in het Broersveld? Of een braderie vol muziek en grote attrakties voor de kleintjes? Het zal duidelijk zijn dat ook de veertiende Brandersfeesten hun naam van familiefestijn ook nu weer waar zullen maken. In deze speciaie uitgave van MaasposT kan men naasthet volledige programma, de highlights en natuurlijk de aanbiedingen van de Schiedamse winkeliers, ook veel achtergrondinformatie vinden. Het traject Brandersfeesten wordt gevolgd van de eerste vergaderingen op het kantoor van de Dienst Algemene Zaken tot en met het laatste telefoontjes dat, misschien zelfs op dit moment wel, wordt gemaakt door de organisatoren van de braderie. En natuurlijk ontbreekt ook in deze uitgave de vooruitfolik op het Watersportweekend en de Gondelvaart niet. Traditiegetrouw de openingsknaller van de Brandersfeesten, maar dit jaar vanwege de lange zomer een weekje opgeschoven

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 27