Meer dan honderd kraamhouders op Het draaiboek moet helemaal perfect in elkaar zitten Prijzenfestival, kindermiddag en muzikale koopavond op Hoogstraat Brandersfeesten Schiedam Brandersfeesten Schiedam MaasposT Duo Keemink en Kersbergen groots in organisatie De voorbereiding van de Brandersfeesten Plannen genoeg voor Brandersweek - -jZff edi+ie van de imdi+ionele -jZft' ediiie van de +yc*d i+ioi^iele Woensdag 17 September SCHIEDAM - Om nou te spreken van een muziek-braderie, dat gaat de organisatie te ver. Maar een bra derie met een extraatje wordt het zeker, al was het alleen maar ctmdat er wel degelijk levende mu ziek tussen de verschillende stands te horen en te zien zal zijn. Henk Keemink van het Centrum- management en zijn organisatori- sche steun en toeverlaat Andre Kersbergen hebben ook dit jaar weer geen kansen onbenut gelaten ojm de Brandersfeesten goed in te gaan met een grootse braderie op zaterdag 20 September. l)e oorspronkelijke opzet was geheel anders. De bedoeling was dat verschillende sportverenigin- gen en sportscholen hun beste beentje voor zouden zetten om de braderie-bezoekers het een en an- der te demonstreren. Hier werd echter vanaf gezien omdat later in de Brandersweek al diverse sport- ieve evenementen plaatsvinden. „Dus we hebben gewoon besloten om een normale braderie te organi- seren met wat muzikale omlij sting en met muziek als hoofthema. We hebben dus veel standjes die bij- voorbeeld CD's verkopen", prijst Keemink de braderie bescheiden aan. „Het is beslist geen muziek- festival, maar ja, we hebben al ge- noeg muziek tijdens de branders feesten, dunkt me." Toch zal alleen al vanwege de om- vangrijkheid de braderie niet echt doorsnee zijn. Meer dan maar liefst honderd kraamhouders, uit het he- le land, zullen alles verkopen. Van De organisatie van de braderie eist veel van Keemink (rechts) en Kersbergen. Momenteelzijn zij nog druk doende een luchtkussen te regelen VOOr de kinderen. Fato Roger van der Kraan gereedschap tot t-shirts en, uiter- aard, de onvermijdelijke versnape- ringen. Hoewel op dat laatste een beperking is gezet door Keemink. „Een hapje en drankje hoort erbij, maar het moet geen vreetfestijn worden, dat geeft alleen maar een rommeltje. Wat we wel belangrijk vinden is dat we iets voor de kinde ren hebben, zoals we vorig jaar een draaimolen geregeld hadden. Wie de kinderen immers heeft, heeft de ouders." Kersbergen en Keemink zijn dan momenteel ook druk doende een luchtspringkussen te regelen. Voorlopig is het echter nog maar de vraag of het duo daarin zal sla- gen. Er worden in deze tijd van het jaar veel braderieen georganiseerd in de regio en dat feit maakt dat Het werk achter de schermen begint in april van het jaar in dit gebouw aan de 's-Gravelandseweg. De thuisbasis van de dienst Algemene Zaken. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Voordat de burge- meester zijn handtekening zet on- der de vergunning voor de Bran dersfeesten, is er achter de scher men al heel wat werk verricht. In april van dit jaar begonnen de voorbereidende gesprekken tussen de betrokken partijen. De afdeling Algemene Zaken van de gemeente Schiedam zorgt er voor dat partijen als de brandweer, het organisatie- bureau, de Havendienst en andere betrokkenen, nauw met elkaar overleggen over de feestelijkhe- den. Daarbij wordt niets aan het toeval overgelaten. Een woord- voerder: „De diensten stellen een voorlopig draaiboek samen. Daar in staat wanneer er wat gebeurt en welke delen van de stad zijn afge- sloten voor verkeer. Alle betrok ken partijen lezen dit draaiboek aandachtig. In het regelmatig over- leg stemmen de diensten alle werk- zaamheden op elkaar af. Het per- soneel moet precies weten wat er tijdens de feesten gebeurt." Dit jaar is gesproken over het stilleg- gen van de tram in het centrum van de stad. Aan dit speciale verzoek is uiteindelijk geen gehoor gegeven: „In verband met de enorme toe- stroom van bezoekers is het on- doenlijk om een gedeelte van het openbaar vervoer stil te leggen. Er is overwogen dit te ondervangen met het inzetten van bussen, maar dit bleek te kostbaar." De RET zet wel extra trams en bussen in. Ook zullen er pendelbussen rijden van af de bedrijventerreinen Mathenes- se en 's-Graveland. Hank Staneke van de dienst Ge- meentewerken draait al jaren mee in de mallemolen van de voorbe- reidingen: „Het is een hele toer om iedere deelnemer een aardig plekje in de stad te geven en daarbij de veiligheid in de gaten te blijven houden. Daarnaast willen de be- drijven en bewoners tussen de Rot- terdamsedijk en de Nieuwe Haven ook graag op de hoogte zijn van de activiteiten in hun buurt. Bureau Voorlichting stuurt hen informa- tieve brieven, met name over de af- sluitingen tijdens de zondags- markt." Tijdens deze markt krij- gen de medewerkers van de Dienst Gemeentewerken het behoorlijk druk. Staneke: „De heer Sloots en consorten zullen vanaf vier uur 's morgens in de weer zijn met het juist neerzetten van afzettingen en het nalopen van omleidingsroutes. Zij zijn tot's avonds laat in touw." Nu maar hopen dat er geen onver- wachte veranderingen komen in het programma of de deelnemers. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Een knaak uitgeven aan een flesje nagellak en met een autoradio naar huis gaan. Dat is de sterke troef van de Dwaze Bran- dersdinsdag, georganiseerd door de gezamenlijke winkeliersvereni- gingen. Het winkelend publiek kan her en der voor een bijzonder scherpe prijs een aanbieding kopen. De eerste vijftig klanten krijgen ver- volgens een lotnummer en maken daarmee kans op prijzen varierend van een fles jenever of een fraaie pennenset tot een autoradio. De Dwaze Brandersdinsdag is slechts een van de drie evenemen ten onder de hoede van Michiel Terheggen van winkeliersvereni- ging Hoogstraat. Verder behoren ook een kindermiddag op woens dag en een muzikale koopavond op donderdag tot Terheggens plan nen voor de Brandersweek. „De kindermiddag bestaat uit een vrij- markt op het terrein van het Stede- lijk Museum, die onderhand al ge- rust traditioneel mag worden ge- noemd. Dit jaar hebben wij ervoor gezorgd dat de kinderen kraampjes tot hun. beschikking hebben in plaats van dekens. In verband met het seizoen en de kans op regen hebben we het zekere voor het onzekere geno- men." De kindermiddag wordt ge- completeerd door een Gouden Eeuw-spel in het museum en een goochel- en schminkshow van Mac Donalds, die overigens ook springkussens veel gevraagde ob- jecten zijn. Al met al verwacht men tussen de 40.000 en de 100.000 bezoekers, afhankelijk van het dagprogramma elders in de stad. Voor de centrum- manager staat in ieder geval vast dat, hoe de braderie ook mocht verlopen, hij het zonder de hulp van zijn collega niet had gered. „Hij is nu nog druk bezig met de voorbereidingen, dus bij deze wil ik meteen van de gelegenheid ge- bruik maken om te zeggen dat ik zonder hem onthand zou zijn'be- dankt Keemink Kersbergen, die ongetwijfeld ook de volgende Brandersfeesten van de partij is om alles op rolletjes te doen verlopen. MONIQUE SIEMSEN een springkussen voor de kinderen beschikbaar stelt. De donderdagavond tenslotte staat in het teken van de muziek. Een jaar of wat geleden bekend gewor- den door de Soundmix-show van Henny Huisman en nu dan doorge- broken als zelfstandig artiest: John van Krimpen zal in de directe om- geving van het Stedelijk Museum de koopavond omlijsten met zijn vocale talenten. MONIQUE SIEMSEN De winkeliersverenigingen hebben vooral met de Dwaze Brandersdinsdag weer een sterke troef in handen, vindt Michiel Terheggen van Winkeliersvereniging Hoogstraat. ArchieffotoMaasposT

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 45