Feesten.... Ziekenomroep Schiedam op lokatie K0UDE V0ETEN THERMOSOKKEH 00 Hallo, hier zijn we weer: Joke en Ab. Brandersfeest De vrijwilliger van de maand fGILDE Stadsgezicht Uitgaansagenda buks Medewerkers aan de ouderenpagina: M VOORAL UW VOETKLACHTEN! MARCODENT Verras uw familie en vrienden met een overheerlijke taart of vlaai. Kom winkelen in de NIEUWE I00IT MEER Nu 3 paar voor HaarimportQt\UwEigen Drag 1st IKMfffl Ab: Vindt U het ook dat wij oudjes zo aan ons lot wor- den overgelaten? En dat niemand meer respect voor ons heeft of toont? Joke: Maar dan ook van groot tot klein, hoog tot laag. In de tram, de postkantoren, trouwens oversQ. Het respect voor de ouderen, invaliden en zwan- gere vrouwen is helemaal verdwenen. De huidige jeugd is moe, en dat wordt onze toekomst? He- laas! Waar zijn in ons land toch de normen en waarden gebleven? Ab: Wij waren zo jong, werkten van vroeg tot laat, het woordje "moe" bestond toch niet! Het land moest worden opgebouwd, maar nu is het vies, overal slechte straten, onveilig, rood-groen bestaat niet meer voor velen, je huis is een bunker; en als je wat zegt is het: he ouwe! hou je kop of heb je of wilje wat? Joke: En dan ons medische gedeelte. Overal voor ver- zekeren, plus de nodige bijbetalingen van medi- cijnen, ziekenhuis, specialisten extra; dat is toch voor ons ouderen ook niet meer te doen. Nu wij eindelijk gebruik van deze voorzieningen moeten gaan maken, omdat we nooit moe mochten zijn en maar flink waren met onze wederopbouw (dat nu zomaar te niet wordt gedaan) worden wij ge- straft met een hap uit onze portemonnee. Ab: Ja, wij zouden een goede oude dag krijgen, dat was toch beloofd? Maar wanneer en hoe is achterwege gebleven. Joke: Ja de verzorgings- en verpleeghuizen zijn ook al niet meer alles; "er is geen geld meer", wordt er gezegd. Waar moet dit alles toch naar toe? Om ongelukken te voorkomen gewoon in een tuigje? Moeder deed dit vroeger toch ook met ons, toen we klein waren en zij haar handen even vrij wilde hebben? Dus weer terug naar af? Ab: Zo zie je maar dit is de beloning voor al die jaren hard wer- ken, en kijk eens wat we dan krijgen! Groetjes hoor! Tot schrijfs! Ab en Joke Ja, 't was weer gezellig in de stad, Op't jaarlijkse Brandersfeest. 't Betekent dat we de zomer hebben gehad, Want't is geen Lente- maar nazomerfeest. Er was ook weer genoeg te zien, En ieder deed z'n best. Zij brachten van alles aan de man, Er werd ook veel afgekletst. 't Muziekkorps marcheerde in het rond, Daarbij waren ook de majorettes present. Die ik van alles het leukste vond, En ik zag ook nog een band. Sommige kinderen werden geschminkt, En er werd veel weggegeven. Ik zag zelfs nog een clown, Je kon er van alles beleven. Nu komt er nog een gondelvaart, Door de havens van de stad. De avond daarop als afsluiting, Groot vuurwerk, dan hebben we het weer gehad. De kramen en rommel worden opgeruimd, 't Ziet er weer uit zoals het is geweest. En heeft U door omstandigheden verzuimd, Volgend jaar is er weer Brandersfeest! Mr. Somebody' De vrijwilliger is de heer Henk van Gilst. Die met andere vrijwilligers van af 1989 het Gilde Nieuwe Waterweg aan het bekendmaken, uitbouwen zijn en op plaatselijke evenementen en open dagen met een informatiekraam staan. Henk is bescheiden en hoeft geen foto in de krant. Wat is het Gilde, Henk? Dat wil hij de lezers wel uitleggen,voordat hij over aanbieders en aanvragers gaat praten. De doelstelling van het Gilde is: Mensen boven de 50 jaar die niet meer aktief aan het arbeids- proces deelnemen, de gelegenheid te geven hun kennis, vaardigheden, uit beroep, hobby en levenservaring over te dragen aan personen, groepen of instellingen die hiervan gebruik willen maken. Dat gebeurt vrijwillig, dus zonder enige beloning. Alleen reiskosten en materi- aalkosten worden vergoed. Ontvangt de vrijwilliger van het Gilde deze bijdrage? Nee, Henk vertelt dat het niet zo werkt. Hij zij die zich beschikbaar stelt om een on- derwerp te doen, meldt dat bij het Gilde. Daar wordt hij/ zij ingeschreven en is aanbieder geworden. Degene, persoon of instelling, die iemand zoekt met een bepaal- de kennis of vaardigheid geeft dat aan het Gilde op en wordt ingeschreven als aanvrager. Het Gilde gaat nu voor de aanbieder, aanvrager zoeken. Als het Gilde een aanbieder en een aanvrager met elkaar in kontakt brengt, dan komen de reiskosten, materiaalkosten voor rekening van de aanvrager. De inschrijvingen van aan bieder en aanvrager zijn kosteloos. Het Gilde is voor al- le inwoners jong en oud in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland. Het Gilde werd door het Lande- lijk Oudercomite gevraagd om lokaal de dag van Oude ren te organiseren. Hiervoor is een plaatselijk comite gevormd onder leiding van dhr. Swagerman. Deze orga niseren op 1 oktober de Dag van Ouderen in Diensten- centrum de 4 Molens. Daar kunnen alle 50-plussers, in- formatie krijgen, kennismaken met: aktiviteiten, specifieke ouderenzorg, thuiszorg, preventie-instructie over veiligheid door de Brandweer en Politie. Henk en andere zijn dagelijks bezig met het Gilde. Henk om sponsors te vinden en adverteerders in de Gildegids. Anderen zijn met organisatie, het drukwerk en folders bezig. Het VS.B.-fonds heeft een professionele kopieer- machine verstrekt ter ondersteuning van de Gilde-akti- viteiten in het ouderenwerk. Het Gilde is voor sociale kontakten en sociale gebeurtenissen. Dat is ook de re- den dat er groepsaktiviteiten zijn gestart. Henks groot- ste wens voor het Gilde is, dat er ook in de toekomst kosteloos bemiddeld kan worden, zoals nu. De kontakt tel.nrs. voor Gilde Schiedam zijn 4262299, 4262819, 4702752. Harry Dekker Als ik iemand hoor over feesten, straatfeesten, dan denk ik terug aan bijvoorbeeld eind augustus 1937, Ko- ninginnedag! De straten werden soms weken van te vo- ren versierd met vlaggen, wimpels, slingervlaggetjes, met verlichting soms. Aan het begin en eind van de straat een mooie erepoort. Iedere straat of laan had z'n eigen idee van versiering. Soms werden hele schepen nagebouwd van de Oost Indische Compagnie bijvoor beeld. Er reed een paardentram op de Schiekade en een boot (op rails) bij de Schiedamse dijk waarmee je langs de versierde straten kon rijden. Groot en klein waren soms verkleed, al hadden ze weinig geld, maar er werd altijd wel iets geks gemaakt van oude sleuren zo heet- te dat) en na de feestdag werden er prijzen weggegeven aan de mooist versierde straat. 's Morgens begon de dag met een mars met het marinierskorps door de stad en kinderen met oranje strikken of sjerpen huppelden mee, draaiorgels speelden en men danste daarbij. Uit de cafes klonk levende muziek en men was vrolijk aan het feesten. Een aubade bij't stadhuis door schoolkin- deren en ouders en overal was wat te zien, eten of drin- ken. Ja, hetvwas een dolle boel. De ouderen kunnen zich dat nog wel herinneren, 't leek een beetje Carnaval uit het zuiden. Ik heb nog eens, veel later in 1972 met een groep oudere en mindervalide alleenstaanden kerst en oud en nieuw gevierd in een groot gebouw in Hoek van Holland. Ik had voorgesteld om een dag ons te verkle- den in vooroorlogse kleding en Rotterdamse types uit te beelden. Nou, dat sloeg aan. Er werden oude beken- den geimiteerd, iemand zong oude bekende liedjes en een ander droeg wat voor en er werden verschillende beroepen uitgebeeld. Men genoot met voile teugen en om half twee's nachts moesten we ze naar bed jagen. Na afloop zeiden ze dat ze lang niet meer zo'n plezier hadden gehad, fijn dat het nog eens mocht gebeuren. Terwijl ik dit schrijf denk ik, waarom kan men dat nu niet meer, durft men niet meer uit z'n bol te gaan? Soms kijkt men gek als je hardop lacht. Jammer hoor, lachen hoort bij het leven. Mens, durf te leven, 't duurt maar even. Een lach per dag, kan er toch makkelijk van af! Mr. Somebody De Ziekenomroep Schiedam wil naast de verzoekpla- tenprogramma's ook zoveel mogelijk informatie over gebeurtenissen in Schiedam in haar programma's ver- werken. In het donderdagavond-programma't Sterre- bos wordt zoveel mogelijk Schiedams nieuws van de af- gelopen week gebracht, afgewisseld met muziek. In het zaterdagochtend-programma ZOS op Zaterdag is er ruimte voor reportages van gebeurtenissen in Schie dam, interviews met bekende of onbekende Schiedam- mers met informatie over zaken die alle luisteraars in het ziekenhuis en de verzorgings- en verpleeghuizen aangaan. De komende weken is er weer van alles te be leven in de stad, tijdens de brandersfeesten. De Zieken omroep zal van deze drukbezochte gebeurtenis uitge- breid verslag doen in een extra lange uitzending, rechtstreeks uitgezonden vanuit een lokatie in de bin- nenstad. U kunt ons dan aan het werk zien in een mo- biele studio, dus kom eens langs! Op woensdag 1 okto ber wordt een extra programma uitgezonden van 10.00 uur tot 14.00 uur, rechtstreeks vanuit dienstencentrum de 4 Molens, ter gelegenheid van de Dag van de Oude ren, die daar wordt georganiseerd door het Gilde Nieu we Waterweg. Allerlei instanties die op een of andere wijze betrokken zijn bij het Ouderenwerk zullen deze dag daar aanwezig zijn. Als U nieuwsgierig bent gewor den, kom dan zeker langs! De programma's van de Zie kenomroep Schiedam zijn te beluisteren in het Schie- landziekenhuis en de verzorgingstehuizen Thurlede, Spaland, De Harg en Frankeland Theo Roeling en Wil Havercamp Catelijne Raaphorst-de Groot Harry Dekker Joke en Ab Kolijn Wil Havercamp Theo Roeling Mr. Somebody Scholen zijn weer begonnen Bouwvakkers weer aan het werk Restauratiewerken gaan weer ver- der zoals aan de St. Liduinakerk Slopers gaan weer haastig verder want het werk.... dat moet klaar. Gaten vallen in de binnenstad, Wat zal er voor terugkomen, daar? Oude glorie komt niet weer. Toch heeft elk gebouw zijn charme op zijn manier elke keer. Bomen gaan verkleuren, de blade- ren vallen langzaam op de grond te- neer. De herfst is in Schiedam aangeko- men de zomer komt het volgend jaar wel weer. Brandersfeesten zijn begonnen, de stad herleeft weer in haar oude gloed, jammer dat het maar een week duurt, want dan is het weer voorbij. Maar voor Schiedam mag deze ge- zelligheid vaker geschieden, Schiedam heeft namelijk veel te bie- den, doch we genieten er van en dat maakt ons blij. Ingekomen reactie: (De redaktie behoudt zich het recht om artikelen in te korten wegens de beperkte ruimte op deze pagina) Onder het kopje "Stadsgezicht" ver- scheen op Uw ouderenpagina van woensdag 27 augustus jl. een stukje waarin o.a. de twee torenflats met zicht op de Waterweg werden ge- noemd. Met name het laatste stukje van het artikel over die sloop heeft, juist bij de oudere bewoners in de Vijfsluizen- en de Wilhelminaflat, veel ongerustheid gebracht. Dit is een goed voorbeeld van onnodig pa- niekzaaien, vooral bij de oudere be woners. Mevr. H. Hagen, Bewonersvereniging West De redactie heeft van deze brief no- tie genomen. Het spijt ons oprecht, dat men dit persoonlijk heeft aange- trokken, doch sommige artikelen bevatten ook een stukje fantasie en koffiedik kijken. 20/28 September Brandersfeesten, veel gezelligheid en activiteiten in de Stad 27 September Gondelvaart-Lange Haven, aanvang 21.00 uur boten varen versierd en verlicht door de stad 28 September Zondagsmarkt - Centrum 1oktober Landelijke Dag van de Ouderen in Dienstencentrum de 4 Molens van 10.00 tot 17.00 uur. 10-12 oktober 50+ Festival en de Nationale Dag van de Ouderen van 10.00 tot 17.00 uur, in de Jaarbeurs, Utrecht. Toegangf 15,- PRIJSVRAAG De ouderenpagina stelt 5 sets van twee toegangkaarten voor de 50+ Beurs te Utrecht beschikbaar voor het goede antwoord op de volgende vraag: Voor het hoeveelste jaar wordt dit jaar de 50+ Beurs te Utrecht gehouden? U kunt Uw ant woord tot 7 oktober a.s. zenden naar de redaktie van de ouderenpagina. Uit de goede inzendingen worden 5 winnaars getrokken; de winnaars krijgen persoonlijk bericht. PODOLOGIE PRAKTIJK NIEUWLAND FA. DE LOPER Burg, van Haarenlaan 640, Schiedam CORRECTIEZOLEN STEUNZOLEN Ol 5-3610222 010-4710365 BREIDT HAAR SERVICE UIT! P De, k/assatfoK Zoor 4/'am mas- stoom^oe-T i/e-r/p t^e-ujorae>* f Totzie-txs it o*ze ma Zoor aTam masfes, fir-ote- masfes. Bel en bestel bakkerLj 1/CWs 28 September koopzondag 75 winkels onder een dak makkelijk toegankelijk (ook voor rolstoel!) grote parkeergarage. MET DE NAPR0Z ,©[n][M0[ \nieuwe waterwec even Buiten de Platvoet en de Holvoet is "DE LOPER" gespecialiseerd in voorvoetklachten, hielspoor, beenlengteverschil, enkel-knie-heup' en lage rugklachten! Consult na afspraak! Door samenwerkinq met de tandarts kunnen wij ons pa"kket uitbreiden o.a. Immediatprotheses. (Trekken en plaatsen in een behandeling). Reparaties klaar terwijl u wacht! 65+ers en WAO-ers 10% korting, alleen op protheses. Vergoeding via alle zorgverzekeraars. Geopend van 9.30 t/m 15.00 uur. (Tussen van Hallstraat en Donker Curtiusstraat) Vervoer per bus 53, 54 tramlijn 1, halte Piersonstraat of station Nieuwland. 010-4700246/06-52641621, b.g.g. na 18.00 uurOIO-4711643 BURG. VAN HAARENLAAN 742 3119 GT Schiedam van de Stichting Servicewinkel Schiedam helpt de minima met klussen in en om de woning. Bel voor info onderstaande tel.nummers. Voor o.a.: e> Witten Behangen Schilderen Hulp bij verhuizen oTuinonderhoud e.d. Stichting Servicewinkel Schiedam Boerhaavelaan 83a - 3112 LE Schiedam Tel. 010-4621703/4737773 06-54732927 St. Liduiriastraat 51 3117 CP Schiedam Tel.010-4266176 Wij verzorgen uw gehele was 6.5 kg a fl14,50. Ook strijken wij uwwas tegen een redelijke vergoeding. Ophalen en terugbrengen van uw was fl. 2,50 Bel gerust 010-4266176. Ook voor naai- en verstelwerk kunt u bij ons terecht. Openingstijden: maandag 1/m vrijdag 8.30 -18.30 uur. Zaterdag8.30 -17.00 uur. Bedrijven en instellingen 24 uur service. BROERSVELD 149- SCHIEDAM TEL. 4266828 PASSAGE SCHIEDAM I w At fcfcw» w Junta? ew bww 1 rm Schiedam Lange Kerkstraat 17-21 Telefoon 010-426 82 89 Sint Liduinastraat 1 3117 CN Schiedam Tel.: 010 -426 31 80

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 10