Een eigen plekje voor uw kind Voorkom vuil en irritatie in huis De comeback van deken, plaid en kleedje Mooie meubels voor de badkamer Nooit meer bukken dankzij praktische postvanger I Warm en behaaglijk Jaarlijks worden er in Neder- land zo'n 200,000 baby's ge- boren. Lang voordat het kindje er is, wordt voor hem of haar al een eigen kamertje ingericht. Compleet met een comfortabel bedje, commode en klerenkast, precies dat ene behang, bijpassende gordij- nen en nog veel meer. Naar- mate kinderen ouder worden gaan ze ook zelf eisen stellen aan de inrichting en aankle- ding van hun kamer. Lekker kunnen spelen en knutselen (odk in de woonkaraer) staat hierbij voorop. Verder moet er een 'echt' bed komen - het liefst zo'n leuke hoogslaper - en een bureautje om huis- werk aan te maken en de computer neer te zetten. Functionaliteit, duurzaamheid, comfort en veiligheid zijn belang- rijke criteria, maar natuurlijk ook sfeer en kleur. Een kijkje in de kin- derkamers van nu. Van baby, naar peuter; van klenter naar schoolkind; van tiener naar puber; kinderen maken een snelle ontwikkeling door. Ouders merken dit onder andere aan het aantal iltmi spullen dat ze voor hun kind rnoe- ten aanschaffen. Het begint alle- maal met de baby-uitzet. Centraal hierbij staat het bedje. Een liefiijk aangekleed wiegje is vaak onweer- staanbaar, een ledikantje gaat ech- ter langer mee. Bedenk hierbij dat nieuwsgierige peuters vanuit een 'open' spijlenbedje lekker alles in de gaten kunnen houden; iets dat bij een bedje met gesloten zijkan- ten natuurlijk minder makkelijk is. De ontwikkeling van babymeubels gaat steeds verder. Op dit moment wordt er in de kinderfysiotherapie vaak aangeraden de babys recht voor je uit te verzorgen. Normaal ligt de baby overdwars op de com mode. De draai die je moet maken bij het verschonen kan voor rug- pijn zorgen. Er zijn nu commodes met een bladvergroter om de baby in de lengte neer te kunnen leggen. Zo houdt de baby oogcontact met pappa of mamma. Dit PrimaBaby- Feeling concept maakt de baby rustiger. Elk meubelstuk dat een aantal ja- ren gebruikt kan worden, scheelt weer in de kosten. In dit opzicht zijn de zogenaamde meegroeimeu- bels een idee. Het gaat hierbij om losse, modulaire elementen die op verschillende manieren in elkaar gezet kunnen worden: van het knusse kinderbedje wordt een tie- nerledikant gemaakt, van de com mode een functionele studeerplek. Het is even een grote(re) uitgave, maar wM een investering die zich op termijn terugverdient. Met de- zelfde onderdelen kan immers een kamer worden samengesteld voor baby, kleuter 6n tiener. Tip: kinderbedden met schuifla- den aan de zijkant zijn ideaal voor het opbergen van bedden- goed, speelgoed en tekenspulle- tjes. Breng modder en nat niet verder dan de deurmat, zo wil het oude gezegde. Nu staat dat gezegde dichter bij de wens dat men vuil niet naar binnen brengt dan bij de praktijk. Dagelijks blijkt dat deurmatten slechts voor een deel hun werk doen. Ze halen vuil en modder niet voldoende van de schoenen en ab- sorberen maar gedeeltelijk vocht. Met alle vervelende gevolgen. Kinderen die honderd keer per dag in en uit lopen, pa die zijn tuin zo- merkiaar aan het maken is en ma die daarbij helpt, zorgen voor veel vuil in huis. Vuil dat irritatie en ex tra werk oplevert. Want hoe vaak wordt er niet geroepen: „Veeg nou je voeten eens goed. Ik blijf niet aan het stofzuigen en dweilen!" De deurmat is een ondergesehoven kindje in huts. De Consumenten- bond onderkent het belang van een goede deurmat, maar weet er we- tenschappelijk gezien niet vol doende vanaf. „Een deurmat die haar werk afdoende doet, verhoogt het wooncomfort. Maar wat nu een goede deurmat is, kunnen wij he- laas niet zeggen. Gek genoeg heb- ben wij nog nooit onderzoek ge- daan naar deurmatten. En dat ter- wijl men er dagelijks overheen loopt. Wij weten wel waar ze aan zouden moeten voldoen: aan bin- nenkomen met droge en schone schoenen. Of daar in de markt ook antwoord op wordt gegeven, is nog niet getest." Skinflor geeft op voorhand dat ant woord. Het merk heeft twee deur matten op de markt gebracht die een ijzersterke combinatie vormen. Het zijn de SuperScraper en de Su- perDry die de vloer aanvegen met vuil en nat. De SuperScraper is een deurmat die buiten en binnen ge bruikt kan worden. Het innovatie- ve produkt verwijdert modder en vuil in een paar voetbewegingen. De mat heeft daarvoor een speciale structuur. Nadat de SuperScraper haar werk heeft verricht, haalt de SuperDry vervolgens al het vocht van de schoenen. Ook in een paar voetbewegingen. Deze binnenmat absorbeert enkele malen haar eigen gewicht aan vocht. - - 4 Gure regenvlagen en een koude noordooster. In het Nederlandse klimaat is een behaaglijk interieur geen overbodige luxe. Met de strenge winter van afgelopen jaar nog vers in het geheu- gen, hebben de fabrikanten zich dit keer extra voorbe- reid. De winter van '97/'98 wordt het seizoen van de plaid. In de mode is de wollen omslagdoek al een be- geerd artikel. In huis zorgen de- kens, plaids, spreien, bad- en bed- matjes, karpetten en zelfs wand- kleden voor kleurrijk comfort. Met de deken is nog zo'n oud- gediende teruggekeerd: het vloer- kleedje. Het gaat dan niet om de grootte van bijvoorbeeld dhurrie of karpet, maar om het aloude slaap- kamerkleedje. We vinden ze voor- al in de uitgebreidere bed- en bad- collecties die daarmee een comple te lijn aanbieden: naast overtrek- sets, handdoeken, badjassen, bad- matten en spreien nu dus ook bij passende voetenmatjes. Sommige kleedjes zijn geweven, andere ge maakt van een dikke soort katoen. In dat laatste geval hebben ze wel wat weg van een hotel-badmat, maar dan wel geappliceerd met de stof die terugkomt in de overtrek- set. Naast het bed zijn deze matjes een echte aanwinst, zeker op de nu zo populaire planken vloeren. Ook een noviteit zijn de bijbeho- rende wandkleden, bedoeld om achter het hoofdeinde van het bed te hangen. Een dergelijke bed-ach- terhang geeft een uitgesproken sta- tig beeld, vergelijkbaar met een baldakijn. De dessinering leunt sterk op Byzantijnse invloeden (de Orient is de nieuwste woonmode), Ikat weefsels en quilt-achtige pa- tronen. Tip: dergelijke stoffen zijn ook heel geschikt als wandkleed in hal of huiskamer. Span ze op of voorzie ze van tegenvoering voor een mooi resultaat. Behalve als slaapkamerkleedje doen de kleinere (geweven) tapij- ten het op meer plaatsen leuk. Door hun bescheiden, handzame afmetingen zijn ze ook heel ge schikt als blikvanger in de hal of op de overloop. Een andere klas- sieke toepassing is het draperen van zo'n kleurig accent op kamer- breed tapijt; bijvoorbeeld als 'on- dergrond' voor een vrijstaande chaiselongue of een bureautje. Ook is er natuurlijk de open haard. Wie dan gelijk denkt aan een scha- penvacht of berenvel in een James Bond-achtige setting, heeft het goed. Een grote Franse modemees- ter presenteerde onlangs haard- kleedjes van imitatiebont. Lynx, wolf of poolvos zet de toon voor het knapperend haardvuur. Blok- hut-romantiek op z'n best die in de kille wintermaanden net voor dat extra tikje opbeurende huiselijk- heid kan zorgen. Tenslotte zijn er nog de behaaglij- ke wollen karpetten. Een grote trend van dit moment is om ze met bijpassende stof te combineren. Een blaadje of bloem uit een gor- dijndessin komt weer in dezelfde kleuren terug in de border van een karpet en hetzelfde motief is ook weer in bijvoorbeeld rol- of vouw- gordijnen te verkrijgen. De gemiddelde Nederlandse badkamer is niet groot, circa 4, 5 m. Toch moet er door- gaans nogal wat opgeborgen worden: niet alleen allerlei bad- en douchespulletjes, cosmetica- en toiletartikelen, maar ook de f5hn, het scheer- apparaat, badhanddoeken en vaak de vuile was. Badmeubels bieden uitkomst voor al die spulletjes die (onzichtbaar) onder handbereik moeten blijven. Momenteel wordt de trend gezet door badmeubels van of met hout. Ook koele materialen zoals glas, natuursteen en metaal worden steeds vaker toegepast. Veel badkamermeubels vallen in de categorie 'aanbouwsystemen*. Net als het geval is met keukenkas- tjes, kunnen dergelijke meubels helemaal naar wens en op maat worden samengesteld; tot op de centimeter precies. Sanitairspecia- listen kunnen zelfs voor allerlei 'moeilijke hoekjes' en schuine da- ken passende oplossingen ereeren. Er kan gecombineerd worden met tal van losse modules: onderbouw- kastjes, hang-/legkasten, halfhoge en bovenkasten; van groot tot klein, van smal tot breed. Om het badmeubel in stijl aan te kleden, bieden de meeste programma's ook lichtbalken, spiegels en bijpas sende accessoires. Naast dergelijke moduulsystemen, kennen we ook kant-en-klare units van wastafel, aflegblad, kastjes, laden en plan- chets, compleet met spiegel en in- gebouwde verlichting. De meeste badmeubels zijn vrijhangend; dit oogt ruimtelijk in de vloer is mak kelijk schoon te houden. De meest opvallende verschuiving op het gebied van badkamermeu bels zit'm in de kastfronten. Tot voor kort waren badmeubels per definitie gesloten, vandaag de dag echter zien we weer veel (half) transparante deurtjes van glas en open schappen. Praktisch Interieur Een apart kleurtje en een mooie vormgeving zijn belangrijk, maar het gebruiksgemak van een bad meubel staat of valt met een prak tisch ingedeeld interieur. In dit op zicht is vooral de verstelbaarbeid van de legplankjes en rekjes be langrijk. Sommige badmeubels zijn ingericht met een flexibel draadrnandensysteem. Kijk ook naar de draairichting van de kast- deuren. Steeds vaker zijn die aan de binnenkant voorzien van aller lei rekjes voor kleinere spulletjes. In extra diepe badmeubels is soms binnenveriichting aanwezig. Geen ruimte voor een apart bad meubel? Kleed uw wastafel dan aan met planchets voor de nodige aflegruimte, een spiegelkastje en een onderbouwkastje. Hiermee be- nut u bn de ruimte onder de was- bak optimaal en is de afvoer met- een weggewerkt. Zeer bruikbaar in kleinere badkamers zijn ook de zo genaamde 'totempalen', voorzien van (draaibare) plateaus, een Spie gel, handdoekenstang, glashouder met glas, zeepdispenser en derge lijke. Als de postbode of kranten- jongen net is geweest, ligt de deurmat meestal vol papie- ren. Brieven, kaarten, aansla- gen, tijdschriften en folders vallen rechtstreeks op de grond. Wie niet oppast, stapt er zo van buiten met zijn nat- te schoenen bovenop. En anders doet de hond dat wel. Of erger. de hond gaat er vandoor met de krant of de post. Eigenlijk is dat niets voor ons Nederlanders, op- ruimerig en netjes als we zijn. Er is nu een probate methode om dat probleem voor altijd uit de wereld te helpen: de Doorline postvanger van kleurechte kunststof. Deze postvanger is transparent, zodat meteen te zien is of er wat in ligt. In ons land zijn zo'n 4,5 miljoen huizen voorzien van een brieven- bus in de voordeur. En door bijna al die brievenbussen komen post en kranten direct op de deurmat. waar alles zich opstapelt. Bij re- genachtig weer wordt bovendien de vloer nat als mensen binnen ko men lopen. De nieuwe postvanger rekent daar nu voorgoed mee af. De post valt nooit meer op de grond. Het bukken voor de post is eveneens verleden tijd, wat vooral voor bijvoorbeeld ouderen of rug- patienten een prettige oplossing is. Door het mooie design past deze praktische en decoratieve opvang goed in elk interieur. Er is keuze uit een drietal kleuren: wit, antra- ciet en blauw. De postvanger is vervaardigd van transparante kunststof, zodat de inhoud al vanaf een afstand goed te zien is. Met de ergonomische handgreep is de postvanger eenvoudig te openen en te sluiten. Verkrijgbaar bij doe-het-zelf-za- ken, warenhuizen, cadeaushops, speciaalzaken in huishoudelijke artikelen en ijzerwarenwinkels. MaasstaD In deze stijlvolle babykamer Camille van Vroomshoop Meubelen is het PrimaBaby-Feeling concept toegepast. Voor meer informatie: tel. 0546 - 642855. X I®? 11 4 4 De dessins op het karpet en de verschillende stoffen corresponderen op aparte wijze Warm dierenvel van imitatiebont als kleed Dekbedovertrek Fandango bijpassende badmat, lampenkapje en behang. De kussens, het dienblad met kussen (voor ontbijt op bed) en de slippers zijn van het dessin Caprice

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 19