616.000 0 A A Moskee Vijgesteeg betrekt rk-kerk femina Bewoners Vereniging Schiedam Centrum is bouwval zat NIKE Huizen in plat vlak en perspectief MUZIEK 10-DAAGSE BIJ CORRECT DORZO Vroeger in kinderboeken De Foto&Video-Manifestatie van het jaar Vereniging blij met aankoop Tijdelijke sluiting Speuren in de Heemtuin Singel op boerderij Koelkasten ophalen Beleggen 'Veiligheid staat voorop' VRIJDAG 3 T/M ZONDAG 5 OKTOBER 1997 Totale oplage Schiedam Oplage 37.745 3t/m12okt. Ahoy'Rotterdam Deze week in Wonen Wandelen Water TRAINER -39,- 12.00 -16.00 uur RENAULT World Trade Center ROTTERDAM Alles op het gebied van (digitate) fotografie, videoi, doka, montagebeeldmanipulatie em. SCHIEDAM - Na meer dan anderhalf jaar soebatten met on- der meer de gemeente is het dan zover. De moskee van de So- ciaal Cultureel Islamitische Vereniging gaat verhuizen van de Vijgesteeg naar de Dr. Schaepmansingel. Daar zal de vereni ging haar intrek allereerst nemen in de pastorie van de aange- legen rooms-katholieke kerk, de Onze Lieve Vrouwe Visitatie, die vrijkomt door een fusie. Dit hebben de wethouders L. Haf- kamp en A. Wiegman, samen met een afvaardiging van de vereniging maandag 29 September bekendgemaakt. I PvdA wandelt langs winkels, stations en kantoren Brandersfeesten eindigen met watersport WINTERJACK 26V Avondwinkel Parkweg Imnirl Zoekt u iets lehhers? i Zie onze adxertentie elders in deze krant! Over deVesten 3a Schiedam Tel. 010-4738322 Fax010-4731589 Bezorging 010-4514555 WOENSDAG 1 OKTOBER 19974ejaargang nr. 40 i De huidige huisvesting van de moskee aan de Vijgesteeg is in strijd met het bestemmingsplan, zo werd in het vooijaar van 1996 vastgesteld. De moslims moesten het veld ruimen, maar dat verliep niet zonder slag of stoot. Na een felle betoging voor de deuren van het Stadskantoor besloot de ge meente zich op te werpen als be- middelaar voor de vereniging die zich genoodzaakt zag een ander onderkomen te zoeken. Deze is dan nu gevonden in de hoedanigheid van de pastorie van de kerk aan de Dr. Schaepmansin gel. Deze is echter slechts van tij- delijke aard. Het gebouw van de kerk zelf moet namelijk eerst ge- sloopt worden, alvorens de vereni ging een moskee mag bouwen. De funderingen mogen blijven, maar alles boven de grond moet neer, zo luidt het beding dat het rooms-ka tholieke bestuur gesteld heeft bij de verkoop van de kerk aan de moslim-vereniging. Er mag name lijk geen ander geloof beoefend worden in een rooms-katholiek kerk dan het katholicisme zelf. De vereniging is blij met de aan koop. Het feit dat de moskee nog gebouwd moet worden is volgens M.Basalan van de vereniging geen probleem. „Dat geeft ons de kans om een echt mooi gebouw neer te zetten. De moskee aan de Vijge steeg was meer een pakhuis dan een gebedsruimte. De moskee komt vlak bij het metrostation te liggen. Als de mensen de metro uitkomen, moeten ze zeggen: 'Het is mooi om te zien, goed dat het er gekomen is.' Dat is onze bijdrage aan de Schiedamse samenleving." Belangrijker is misschien wel dat de nieuw te bouwen moskee meer ruimte biedt dan de moskee in de Vijgesteeg, zeker wat betreft alle activiteiten die de vereniging voor haar doelgroep organiseert. De gesloopte kerk geeft bovendien gelegenheid tot het creeren van parkeerplaatsten, zodat par- keeroverlast in de directe omge- ving vermeden kan worden. Onder andere in verband hiermee zou de gemeente ook Woningstichting Noordvest op de hoogte houden van de ontwikkelingen rond de verhuizing van de moskee. Volgens een woordvoerster wist de verhuurder echter nog niets af van de bijzonderheden rond de verhuizing en wil Noordvest zeker met de gemeente rond de tafel zit- ten. „Wij hebben daar veel wonin- SCHIEDAM - Het informa- tiecentrum Beneluxlijn is van 29 September tot en met 11 oktober gesloten. Tijdens deze periode wordt de expo- sitie over de aanleg van de nieuwe metrolijn van Mar- coniplein naar Hoogvliet vernieuwd en aangepast. Binnenkort starten de bouwactiviteiten voor de Be neluxlijn in Schiedam. Eind oktober zal een nieuwe au dio-visuele presentatie klaar zijn, waarna later dit jaar de 25 meter lange maquette van het metrotrace wordt aangepast. Tijdeas de ver- bouwing blijft het informa- tienummer 208 86 66 ge- woon bereikbaar. Vanaf maandag 13 oktober is het centrum weer voor bezoe- kers geopend. SCHIEDAM - In de Heem tuin kan zondag 5 oktober worden gespeurd naar pad- denstoelen. Deze speurtocht is bedoeld voor het hele ge- zin. Vanaf 14.00 uur kan men een individuele tocht starten naar twaalf grote paddenstoelen. Deze staan overal tussen het groen en bij bijzondere landschapse- lementen in de Heemtuin. Bij elke paddenstoel hoort een vraag. Voor de kinderen is aan de tocht een wedstrijd verbonden. Deelname aan de speurtocht is gratis. Voor meer informatie: de afdeling natuurontwikkeling, tel. 2465521. SCHIEDAM - Kinderen van groep 7 van basisschool De Singel beheren vrijdag 3 ok tober tussen 09.30 en 11.30 uur de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark. De verzorgers van de kinder boerderij zullen de 21 boe- ren en boerinnen natuurlijk wfel begeleiden. De bedoeling is dat de kinderen wat van hun werkzaamheden leren. Zo zal duidelijk worden wat voor voer een varken krijgt en hoe een kippenhok schoon moet worden ge- maakt. De kans om de kin derboerderij een morgen te beheren is de leerlingen niet zo maar aan komen waaien. De groep kwam als beste naar voren in een dieren- quiz die op alle Schiedamse basisscholen is gehouden. SCHIEDAM - ONS Milieu gaat vanaf woensdag 1 okto ber wekelijks een aparte in- zamelroute voor koelkasten rijden. Voorheen werden koelkasten altijd met andere soorten grofvuil opgehaald en by het Milieustation weer gescheiden gelost. Bij het ophalen bleken sommige koelkasten echter weleens beschadigd te zijn, zodat het ozonlaag aantastende freon er uit kon lopen. Met de aparte route worden be- schadigingen voorkomen. Een ander voordeel van de wekelijkse route is dat de oude koelkast voortaan snel- ler wordt opgehaald. Ter- wijl de wachttijd voor grof vuil gemiddeld twee tot drie weken is, kunnen koelkasten nu binnen een week worden opgehaald. ONS Milieu is te bereiken via 4465385. SCHIEDAM - Aanbiedingen voor sparen en beleggen vallen onge- vraagd door de brievenbus. Maar wat is er waar van al die mooie aan biedingen en hoe komen deze tot stand? In samenwerking met een Schiedams filiaal van de ABN-AM- RO bank, organiseert de Stichting Huishoudelijke Voorlichting een cursus, waarin op een rustige manier kennis kan worden gemaakt met ver- schillende spaar- en beleggingsvor- men. Tevens krijgen de cursisten in- zicht in de achtergronden die de ren- tevergoedingen en hetrendement bernvloeden. De cursus van vier les sen start op donderdag 2 oktober en vindt plaats aan de Nieuwe Haven 147, tussen 19.30 en 22.00 uur. De kosten bedragen fl. 50,-. Voor in- lichtingen, tel. 4264781. familiebeurs 3 generaties gezellig wonen en leven Beleef een dag in een wereld van nostalgie en toekomst. De 50e Femina; verrassend, veelzijdig, gezellig. Dagelijks van 11.00-17.00 en 19.00-22.30. Zondag van 11.00-17.00 uur. Ook op Internet www.femina.nl gen. Het is daarom belangrijk dat wij weten wat er precies gaat ge- beuren. Ook in verband met even- tuele parkeero verlast. Wethouder Wiegman meent, dat er niet veel grond is voor eventuele bezwaren. „Momenteel is het een kerk en als dadelijk de vereniging er in zit blijft het een kerk. Er ver- andert dus niets wat betreft be- stemmming." Ook de omwonenden zijn door de gemeente nog niet op de hoogte gebracht. De wethouder vond dat het beter zou zijn om daarmee te wachten tot er duidelijkheid zou zijn rond de details van de verhui zing. „Er is toch geen sprake van een inspraakprocedure of iets der- gelijks." Eigenlijk was het de bedoeling dat de moskee veel eerder zou verhui zen. Het was echter, zelfs met de bemiddeling van de gemeente, nog niet zo eenvoudig om een nieuwe huisvesting te vinden. Wat er met de oude moskee aan de Vijgesteeg gebeurt is nog niet dui delijk. De gemeente sluit niet uit dat zij het zelf koopt in het kader van het project Spinhuispad, waar zij nu aan bezig is. Zeker is dat de nieuwe eigenaar het pand moet ge- bruiken als bedrijfs- of woonruim- te. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Een zwoele nazomeravond, dertig verlichte boten, meer dan driehonderd schippers en een geschat aantal van 45.000 toeschouwers zorgden zaterdagavond 27 September voor een onvergetelijke Verlichte Gondelvaart in de Schiedamse havens. Aan het schouwspel, dat rond 21.00 uur begon, leek geen einde te komen. Tijdens het schippersbal werden de allermooiste creaties bekend gemaakt. Ook dit jaar ging de eerste prijs voor verenigingsschepen weer naar de Nieuwe Waterweg met 'De ijskoningin'. FotoiaccoZanstra SCHIEDAM - Op 25 September deed de Bewoners Vereniging Schiedam Centrum (BVSC) per brief haar beklag bij burgemeester Scheeres. De BVSC is ongerust over de onveilige situatie in de Westmolenstraat. Hier staat al ja- ren een aantal lege panden te wachten op sloop. De BVSC probeert al geruime tijd aandacht te krijgen voor de moge- lijke gevaren die de situatie met zich meebrengt. In de brief aan de burgemeester maakt de vereniging nogmaals bekend dat ze bang is voor brand, ontploffing, instorting en mogelijke aanwezigheid van chemisch afval. D. Zonneveld van BVSC: „De afdeling Bouw- en Woningtoezicht beweert dat het al- lemaal wel meevalt. Maar wij den- ken aan de veiligheid van de men- sen die langs de bouwvallige pan den lopen. Wij zijn bang dat ie- OP* OP Bergweg 229 Rotterdam 010-4676712 SPORT schiedamseweg 42 010-4259400 SHOE Nieuwe Binnenweg 67 010-4363865 N Dierenselaan 26 Den Haag 070-3650273 L.Kerkstraat 15 Schiedam 010-2732288 mand een stuk van de muur op z'n hoofd krijgt. Er is al eens een brandje geweest in een van de pan den. De gemeente doet er niets aan. Wij willen door middel van deze brief aan de burgemeester op- nieuw de aandacht vragen voor de Westmolenstraat. Want wie zwijgt, stemt toe." De BVSC klaagt de burgemeester voornamelijk aan op de onveilige situaties die de bouw vallige panden kunnen opleveren. Zonneveld: „De veiligheid van de mensen staat voorop. Maar de aan- blik zou zo langzamerhand ook mogen verbeteren De gemeente doet haar best een nette stad te zijn, maar hier wordt niets aan gedaan. Ik moet er niet aan denken dat het met de hernieuwde besprekingen nog vijf jaar duurt voor er iets ver- andert." De burgemeester is mo- menteel met vakantie en kan nog niet reageren op de brief. Een eer ste reactie vanuit de gemeente komt van de heer J. Peppelaar, van de afdeling Ruimtelijke Ontwikke- ling en Stadsbeheer. Hij spreekt ook namens wethouder A. Reijn- hout: „De stadsvernieuwing aan de Westmolenstraat is vertraagd en dat is jammer. Het is in onze ogen een ambitieus maar niettemin haal- baar plan. Er zijn bezwaren tegen gemaakt en de juridische strijd die daar uit voortvloeit is nog gaande. Daarnaast is er in de exploitatie van de bouw en grondverwerving nog een groot tekort." Het duurt dus nog een tijd voordat er iets gaat veranderen in de Westmolen straat? „Naar aanleiding van deze brief zal onderzocht worden hoe ernstig de situatie op dit moment is. De afdeling Bouw- en Woning toezicht zal advies uitbrengen. Wanneer nodig zullen voorlopige maatregelen worden getroffen", aldus de woordvoerder van de ge meente. De BVSC wacht af: ,,Ge- zien de afgelopen jaren verwach- ten wij niet veel, maar hopen doen we wel. Met de gemeenteraadsver- kiezingen voor de deur is er mis schien toch aandacht voor. Deze brief is een laatste wapenmiddel. Als nu nog geen concrete reactie volgt, dan zullen wij ons beraden op acties." De heer Peppelaar: „De burgemeester zal uiteindelijk een officiele reactie geven. Maar in de periode tot zijn terugkeer van vakantie beginnen we alvast met het plegen van onderzoek naar de situatie." OP=OP VAN 129,- MT.26T/M31 Bergweg 229 Rotterdam 010-4676712 Schiedamseweg 42 010-4259400 SHOEl Nieuwe Binnenweg 67 010-4363865 Dierenselaan 26 Den Haag 070-3650273 L Kerkstraat 15 Schiedam 010-2732288 SCHIEDAM - De kinderboeken- week gaat op 1 oktober weer van start. Het thema is dit jaar 'De Tijdmachine; Vroeger in kinder boeken'. In het kader van deze week is op dinsdag 7 oktober de voorstelling 'Prins Hugo en de tijdmachine' te zien in wijkcen- trum de Blauwe Brug. Tijdens de kinderboekenweek is er in iedere Schiedamse bibliotheek een tentoonstelling van de be- kroonde kinderboeken en kunnen kinderen vanaf 8 jaar meedoen aan een puzzeltocht. De openbare ba sisschool De Taaltuin besteedt dit jaar weer veel tijd aan de jaarlijkse kinderboekenweek. De opening gaat gepaard met het voorlezen of vertellen van een verhaal door de onderwijskrachten. De school heeft meerdere activiteiten op sta- pel staan. Tijdens de kinderboe kenweek maken de leerlingen een kettingverhaal en krijgen ze een gymles in nostalgische sfeer. De leerlingen kijken gezamenlijk naar de schooltelevisie uitzending over de 'Tijdmasjien' en doen mee aan een prijsvraag waarbij de juiste naam bij de foto's van de leer- krachten geraden dienen te wor den. In de klaslokalen zullen voor- werpen en platen die niet vroeger te maken hebben, te zien zijn. Al* op vrijdagmiddag 10 oktober sluit De Taaltuin de boekenweek af met een uitnodiging aan de ouders. Zij mogen een kwartier in iedere klas komen luisteren naar het voorlees- talent van het eigen kroost. De kin derboekenweek duurt tot en met 11 oktober. DE EERSTE/H/O/VDWINKEL MET DAGPRIJZEN Parkweg 1-3 Schiedam Telefoon 473 73 52 7 dagengeopendvan 16.00-24.00 uur dus ook op zondag FIIIAIEM: BERGWEG 229 ROTTERDAM 010-4676712 NIEUWE BINNENWEG 67 010-4363865 SCHIEDAM - Esther Zitman exposeert haar werk tot en met 12 november bij de Stichting SVO aan het Broersveld. Zit man, die al een aantal jaren is afgestudeerd aan de Kunstaka- demie in Enschede, heeft een groot atelier in Schiedam. De kunstenares maakt huizen. Eerlijke huizen zonder poeha. Iedereen kan er daardoor zelf uithalen wat er in zit. De teke- ningen en schilderijen van Zit man zijn niet in een bepaalde stroming te plaatsen. Er is een aantal huizen dat bestaat uit lijnen met een pijl die de rich- ting aangeven. Huizen die zowel het vlak als perspectief laten zien. Huizen met vensters en een stevige wand, andere met meubilair. Door de een- voud ervan krijgt men de mo- geli jkheid het bij de vorm te la- ten, in de vorm nieuwe vormen te ontdekken of eens te kijken naar de wereld die in de huizen zit. De expositie is te bezichti- gen van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 14.00 uur en op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De klant centraal, de auto optimaal Uw Renault dealer voor Schiedam en Vlaardingen Dr. Moermanlaan 101, 3131 KX Vlaardingen, tel. (010) 2488988 Workshops, demonstroties, shows, exposities, primeurs, occasion- en accessoiremarkt en speciaie beursaanbiedingen m.m.v. Agfa, Broncoloc, Bronico, Canon, P. Chorpentier, Compac, Corrtax, Durst, Fuji, Gossen, GSE, Hosselblod, JVC, Kodak, Leico, Unhof, Momiya, Manfrotto, Metz, Minolta, Multiblitz, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentox, Polaroid, Roilei, Sinar, Academie St. Joost/Bredo, Sony, Videonics e.v.o. Openingstijden: vrij. 3 oktober 10-22 uur, zo. 4 oktober 10-18 uur, zon. 5 oktober 10-17 uur Kaarten a /7,50 bij olle Foto Klein filialen en nan de kassu World Trade Center, Beursplein 37, Rotterdam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 1