MaasstaD Welkom in Digitaal Wijkkrant als stimulans voor betrokkenheid bewoners Schiedam 11 Avonturen van Stoere Sjakie en Sofie MaasposT We hebben het nu even te drukmet de verhuizing' Groenoord wordt in nieuw jasje gestoken Tijd voor Jeugdland Brand door vlam in kleding Maaltijd KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - „Maar wat is dit nu? Die lui hebben er he- lemaal niets van begrepen. Daar is Internet toch niet voor! Dan kan je net zo goed een boek pakken. Wie gaat dit nu zitten lezen: pa- gum's en pagina's tekst!" De gemeente Schiedam heeft sinds een jaar een plekje op de Digitale Snel- weg, maar de readies op de website zijn niet al te posi- tief, zoals blijkt uit een Maassluizer die op verzoek van MaasposT Digitaal Schiedam bezocht (niet te verwarren met de Digitale Stad Schiedam). SS mm is SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote- of St. Janskerk wordt zaterdag 18 oktober verzorgd door het Schiedams Christelijk Mannenkoor. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Podium Olieverf Geheugenspel The-dansant Open school Lenny Kuhr Gehandicapten Damesdansen Tango Mandalatekenen Visiteclubs Muziekles Platen Kijk op stamen wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstad^en wijk Kijl^op stad en wijk Kijk op stad $n wijk Kijk op stad en wijk Kyk op stad er\wijk Woensdag 15 oktober 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Visser. Aanvang: 17.00 uur, ds. A. Jonker. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, Albert van Raal- teplein. Aanvang: 09.30 uur, ds. Van Veen. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, dhr. J.A. van Lambalgen. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, ds. C.A. Phi- lipse. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.H. van Kooten. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ds. A. Jonker. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. L.W.G. Blokhuis. Aanvang: 16.30 uur, ds. L.W.G. Blokhuis. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, dhr. B. van Hoek. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.00 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring, voorganger D. Kool/L. Rem- merswaal. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur, marktmis. Donderdag, 09.15 uur, eucharistie viering. Zaterdag 18.30 uur eucha ristieviering, voorganger D. Kool/ L.Remmerswaal. Zondag 11.00 uur, eucharistieviering, voorganger D. Kool/L.Remmerswaal. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eu charistieviering. Zondag hoogmis (m.m.v. Herenkoor I.H.D.), aan vang: 10.15 uur pastoor P.M. Vis- mans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistieviering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. H.J. Bos. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, PI. officieren. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Nieuwland, zondag 10.00 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: S. Haak M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na) bestel li ngen 010-2440938 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Digitaal Schiedam blijft voorlopig nog een spookstad Vol verwachting wordt ww- w.schiedam.nl ingetikt. Even wachten. Het wereldbolletje draait rechts bovenin rondjes om aan te geven dat de verbinding nog niet tot stand is gebracht. Met een klik kijkt de proefpersoon on- dertussen of er nog iets leuks op het ANP staat. Nee, valt tegen. Snel weer terug naar het andere venster. Kijk, de verbinding is tot stand gebracht: we stappen Digi taal Schiedam binnen. Op de openingspagina wordt de bezoeker door de gemeente wel- kom geheten. „Via dit moderne medium wil de gemeente haar burgers tegemoet treden. Niet zo- zeer met gelikte pagina's en tech- nische snufjes, maar met actuele en betrouwbare informatie die di rect betrekking heeft en/of ver- band houdt met het functioneren van het gemeentebestuur en de gemeentelijke organisatie'aldus de niet al te wervende ambtelijke tekst. Vooropgesteld: je kunt veel zeg- gen over Digitaal Schiedam, mam' er is inderdaad absoluut geen sprake van gelikte pagina's en technische snufjes. Hoofd- schuddend bekijkt de Maasslui zer de eerste pagina. Geen mooie luchtfoto van het centrum van Schiedam, geen foto van een la- chende burgemeester Scheeres die de bezoeker van harte wel- kom heet. Niets van dit alles. Het enige dat de pagina wat opfleurt is het gemeentewapen. Een beetje oubollig, maar: moet kunnen. De proefpersoon klikt verwach- tingsvol op de optie Gemeentebe stuur. Pagina's adressen en tele- foonnummers flitsen voorbij. „Daarvoor hebben we toch de stadsgids en het telefoonboek uit- gevonden? Daar is Internet toch niet voor? Geen enkel fotootje. life I0t S»<fet nam een jam beschskl <Je over een etgen WWW server het Internet Via dit moderne medium wil de gemeente haar burgers ook &p de dektromsdhe saelweg direct tegemoet treden Niet stozeer met jgeSkte pagtna's err heeft op etjfofverband houdt mrt herftmetioraeren tram I Voor wages tart befrekkiag tot de u ook afetrttaae over Sdaedam, tmstsmchm attract* vm, u contact opsmietj met het bure.ni Comtmwcatje en Esstenme Het kostte de fotograafde nodige moeite om een redelijke foto van Digitaal Schiedam te maken, „lk kan toch geen foto maken van alleen maar tekst?" Alleen de openingspagina was geschikt voor een foto. Foto Roger van der Kraan Geen doorklikfunctie. Nakko!" Vreemd genoeg is het ook niet mogelijk om de wethouders en gemeenteraadsleden een e-mail- tje te sturen. Even later wordt de optie Schiedam, 'een toeristische at- tractie van klasse' aangeklikt. Hier moeten we toch zeker wat leuke fotootjes tegenkomen van de 175 erkende rijksmonumenten die Schiedam schijnt te bezitten? Welnee. Wat we te zien krijgen is de integrale tekst van de stadsgids 1997, maar dan zonder foto's. Het nut hiervan ontgaat de Maassluizer. Of toch niet. „Een voordeel: je hoeft hiervoor geen kleurenmonitor te hebben. Issur- nogwatoputANP?' De Maassluizer is nieuwsgierig naar de vlag van Schiedam. Na enig zoekwerk vinden we wel een beschrijving van de vlag (,,De vlag van de gemeente Schiedam bestaat uit zes horizontale banen van gelijke breedte, beurtelings in geel en zwart met geel als..."), maar een afbeelding die een mini- tieuze beschrijving overbodig maakt, ontbreekt. Hoezo gebruik- maken van de voordelen van In ternet? En dan komen we nog een fout tegen in het programma. De functie terug naar de openingspa gina werkt niet. Een elementaire fout die niet mag voorkomen. Voorlopig is de burger in Schiedam handiger uit met de stadsgids die een stuk handzamer in het gebruik is. Hoe het ook kan wordt een paar kilometer verderop gedemon- streerd door de Digitale Stad Maassluis. De openingspagina nodigt meer uit om even te blij- ven hangen dan de Spartaanse opzet van Digitaal Schiedam. Verder maakt de Digitale Stad Maassluis de belofte van actuele informatie echt waar. Persberich- ten, gemeenteraadsstukken, be- sluiten: je kunt het simpel opvra- gen met een simpele klik op de linkermuisknop. Het is ook mo gelijk om een stadswandeling uit te zoeken, verluchtigd met foto's. Het probleem van Digitaal Schiedam lijkt 'm te zitten in het ontbreken van de juiste persoon op de juiste plaats. De Digitale Stad Maassluis heeft het geluk dat A. Korthout, de gemeentesecreta- ris van Maassluis, deel uitmaakt van het bestuur van de Digitale Stad. Korthout gelooft in Internet, kent de mogelijkheden en is niet bang om wat te proberen. Door zijn functie bij de gemeente, zijn contacten en netwerk is de mede- werking van de gemeente Maas sluis met de Digitale Stad Maas sluis verzekerd. Hierdoor heeft de Digitale Stad Maassluis louter en alleen met hulp van vrijwilligers een vliegende start gemaakt. Ook in Vlaardingen is de situatie een stuk rooskleurig dan in Schiedam het geval is. De Digita le Stad Vlaardingen onderhoudt goede contacten met de gemeente Vlaardingen wat al heeft geresul- teerd in de verstrekking van gratis e-mail adressen aan alle gemeen teraadsleden. De politieke partij- en hebben bovendien de moge- lijkheid om een eigen home-page op te zetten met hulp van de vrij willigers van de Digitale Stad Vlaardingen. De Digitale Stad Schiedam heeft die gemeentelijke medewerking echter niet omdat de gemeente Schiedam de touwtjes zelf in han- den wil houden. Hierdoor wach ten de wethouders en gemeente raadsleden nog steeds op hun e- mailadres, want echt vaart lijkt er niet te zitten in de pogingen om Digitaal Schiedam vorm te ge ven. De gemeente zal moeten op- schieten wil ze er nog wat van willen maken, want de Digitale Stad Schiedam is Digitaal Schiedam lichtjaren voor met echte bewoners, tientallen en- thousiaste vrijwilligers en een vracht aan ervaring. G.W.J, van Marsbergen van de gemeente Schiedam en verant- woordelijk voor Digitaal Schiedam belooft dat begin vol- gend jaar de website een stuk aantrekkelijker en actueler wordt gemaakt. Voorlopig is hier geen tijd voor door de drukte random de verhuizing naar de nieuw- bouw, reorganisatie-ellende en het hebben van een vacaturestop. Maar het wordt in elk geval geen website met toeters en bellen, omdat hierdoor het inladen van de info te traag verloopt, verze- kert Van Marsbergen. „Het moet een plek worden puur voor een stuk informatie, waardoor je snel te weten komt waar je bijvoor- beeld je paspoort kan aanvra- gen." Maar daar hebben we de stadsgids toch al voor? JALMAR TEUNISSEN SCHIEDAM - Om de betrokken heid van de bewoners van de wijk Groenoord met hun wijk te stimu- leren en om ze te informeren over de komende ontwikkelingen in hun wijk verschijnt voortaan vier maal per jaar de Wijkkrant Groen oord. De wijk moet de komende jaren in een nieuw jasje worden gestoken en daarvoor is een Plan van Aanpak nodig. Over dit plan zal de nieuwe wijkkrant de bewo ners regelmatig op de hoogte hou den. Dat Plan van Aanpak wordt ont- wikkeld door gemeente, woning- bouwverenigingen, bewoners en particuliere eigenaren samen. De project-organisatie vindt het daar- om belangrijk dat de bewoners goed op de hoogte blijven. Hoewel een daadwerkelijk Plan van Aanpak nog moet worden op- gesteld, is er ondertussen al het een en ander gebeurd in Groenoord. Zo zijn er leefregels opgesteld die binnenkort komen te hangen in ie- dere hal yan de woningen van Wo- ningstichtig Noordvest in Groen- oord-Midden. In dezelfde buurt is onlangs een groot onderhoudsplan afgerond en de galerijbeplating van de flats aan Schubertplein en Lisztplein is opnieuw beschilderd. Nieuwe bewoners wacht een warm onthaal. Woningstichtig Noorvest en de huurderbelangenvereniging Groenoord gaan iedereen bezoe- ken die een van de 1092 WSN-wo- ningen in Groenoord-Midden be- trekt. Niet alleen om de nieuwe be woners welkom te heten in de buurt, maar ook om te vragen of al les random de verhuizing en de op- levering naar wens is verlopen. Dit experiment zal zo'n drie maanden duren. Bevalt het zowel bewoners, huurdersbelangenvereniging als Woningstichting Noordvest, dan zal het bezoeken van nieuwe be woners worden voortgezet. De ini- atiefnemers hopen dat in andere buurten van Groenoord dit voor- Groenoord heeft te kampen met een dalend inwonertal. Het Plan van Aanpak moet hierin verandering brengen. Foto Roger van der Kraan beeld gevolgd kan worden. Het bezoek-experiment is slechts een voorloper van de veranderin- gen die Groenoord staan te wach ten. De wijk is gebouwd in de jaren zestig en hoewel zowel de ge meente als de woningbouwvereni- gingen menen dat de wijk nog best aantrekkelijk is, maken zij zich wel zorgen over de toekomst, mocht er niets veranderen in Groenoord. De wijk telt namelijk veel flatwo- ningen en omdat er tegenwoordig een brede keus van woningen is, trekken veel gezinnen uit Groen oord weg om voor een eengezins- woning te kiezen. Andere groepen, zoals ouderen en alleenstaanden blijven achter en komen voor de gezinnetjes in de plaats. Dit zijn veelal kleinere huishou- dens, zodat Groenoord langzamer- hand aan het leeglopen is. Woon- den er in 1972 nog 13.660 peronen in Groenoord, anno 1997 zijn het er nog maar 9.200. Bovendien nam het aantal 65-plussers toe van 6 procent naar bijna 25 procent. Deze ontwikkeling heeft allerlei gevolgen. Minder inwoners bete- kentminder klanten in de winkels en minder kinderen op de scholen. Dit leidt tot sluiting waardoor het voorzieningenpeil langzaam maar zeker daalt. Bovendien hebben verschillende bewoners verschil- lende woonwensen. Als men hier- aan niet tegemoet komt, hebben de bewoners het niet naar hun zin en zullen ze de wijk eerder verlaten, waardoor er nog minder inwoners komen. Om gevoelens van ontevredenheid tegen te gaan, moet Groenoord dus de nodige veranderingen onder- gaan. Wat deze precies zullen in- houden is aan het eind van het jaar bekend. De organisatie hoopt met de wijkkrant in ieder geval een goede voorzet te hebben gedaan. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Traditiegetrouw or- ganiseert het buro Jeugdland weer een herfstvakantie vol afwisselen- de activiteiten voor kinderen. De grote uitsmijter van deze week is het optreden van goochelaar Hans Kazan. Op donderdag 23 oktober mogen kinderen tussen 4 en 13 jaar gratis naar zijn optreden toe. Ou- ders kunnen in verband met het be- perkte aantal zitplaatsen in de Mar- griethal niet mee naar binnen. Ka zan treedt met een speciaal jeugd- programma op, samen met de mu- zikale komieken Mark van de Poel en Ellen Schamhart. De show zit vol spanning en hu mor. Verrassende goocheltrucs, onbegrijpelijke illusies, variete, bijzondere clowns, en het enthou- siasme van Hans Kazan staan ga- rant voor een onvergetelijke show. De voorstelling in de Margriethal begint om 13.00 uur. Vanaf 12.30 uur is de zaal open. Tijdens de herfstvakantie zijn er nog vele an dere activiteiten van Jeugdland. Het programma is als volgt. Maan dag 20 oktober aan de Boekweit- akker in Noord: creativiteit en spelcircuit vanaf 14.00 uur. Dins dag 21 oktober aan het Wilhelmi- naplein in Zuid: creativiteit en spelcircuit vanaf 10.00 uur. 's Middags vanaf 14.00 uur aan het Dr. Wibautplein in Nieuwland: creativiteit en spelcircuit. Woens dag 22 oktober op het schoolplein van De Regenboog in Noord: crea tiviteit en spelcircuit vanaf 10.00 uur. 's Middags van 14.00 tot 15.30 uur op het Hemaplein in het Centrum: diverse attracties, zoals een springkussen, ballenbad. Miss Piggytrein, klimkussen, rodeostier, enzovoorts. En niet te vergeten, mogelijkheid tot schminken. Op donderdag 23 oktober vanaf 10.00 uur is op het Frans Halsplein in West: creativiteit en spelcircuit. En 's middags dus de bijzondere show van Hans Kazan. Bij slecht weer gaan de buitenactiviteiten niet door. Alle activiteiten zijn gratis. SCHIEDAM - De band Grinn treedt zaterdag 18 oktober op in het Podium Cafe. De muziek is af- wisselend up-tempo en rustig, goed in het gehoor liggend en dis sonant. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - In Dienstencentrum Oost kan donderdag 16 oktober deelgenomen worden aan olieverf schilderen. Men kan hiervoor van 14.00 tot 16.00 uur terecht. Deel- name is gratis, wel moeten de ma- teriaalkosten worden betaald. SCHIEDAM - Een geheugenspel wordt vrijdag 17 oktober gespeeld in Dienstencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur. Deelname is gratis. SCHIEDAM - In Dienstencentrum De 4 Molens wordt zondag 19 ok tober een the-dansant gehouden van 13.30 tot 16.30 uur. De toe gang hiervoor bedraagt fl.2,-. Die middag kan men in hetzelfde cen trum terecht voor een contactmid- dag van 13.30 tot 16.00 uur. Toe gang hiervan is gratis. anderzijds aan de harmonie, die het danspaar dient te bereiken. De cursus wordt gegeven door een Zuidamerikaanse docent en dans- partner. Op vrijdag 7 november is een gratis kennismakingsles, waar- voor van tevoren moet worden in- geschreven. De kosten van de cur sus bedragen fl. 120,- voor 12 les sen. Meer informatie op tel. 4267767. SCHIEDAM - Zangeres Lenny Kuhr treedt vrijdag 17 oktober op bij de Vrijzinnige Geloofsgemeen schap NPB aan de Westvest 90-92. Kuhr brengt het diepzinnige, soms mystieke, lied. De toegang be draagt fl. 17,50 (fl. 12,50 voor NPB-leden), aanvang is 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het secretariaat (4260756), bij de VVV en 's avonds in de kerk. WATERWEG - Muziekcentrum OpMaat verzorgt weer muziekles- sen voor verstandelijk gehandicap ten. De lessen zijn voor kinderen en volwassenen die met muziek bezig willen zijn. Tijdens de lessen komen alle elementen van muziek, zoals melodie, maat en ritme op een leuke en ontspannen wijze aan de orde. Geinteresseerden kunnen contact opnemen met Jos de Vries- Aarden, tel.- 592 13 68. De lessen worden gegeven op woensdagmid- dag in het gebouw van muziekcen trum OpMaat aan de Meidoorn- straat 30 in Vlaardingen. Het les- geld bedraagt fl. 32,50 per maand. SCHIEDAM - Voor dansgrage 55+ dames die geen partner heb ben of een partner hebben die niet van dansen houdt, bestaat er in dienstencentrum de Woudhoek aan het Heijermansplein de moge lijkheid aan damesdansen deel te nemen. Tijdens deze lessen komen allerlei dansen aan bod, zoals de foxtrot, Engelse wals en Zuid- Amerikaanse dansen. De deelne- mers leren zowel de mannelijke als vrouwelijke danspassen. De lessen zijn op vrijdag van 14.00 tot 15.00 uur en van 15.00 tot 16.00 uur. De kosten bedragen fl. 10,- per maand. Meer informatie via tel. 4709555. SCHIEDAM - De tango is weer helemaal terug. Daarom biedt de Erker een basiscursus van 12 les sen aan voor de liefhebbers. Ener- zijds wordt hierin aandacht ge- schonken aan de passen en figuren, SCHIEDAM - Het is een misver- stand dat ouderen niet zo goed kunnen leren. Bij het ROC Zadki- ne is een open schoolcursus voor 55-plussers die openstaat voor mannen en vrouwen. Veel senio- ren hebben speciale leerwensen. Een diploma vinden de meesten niet strikt noodzakelijk, leren over aansprekende onderwerpen is daarentegen wel interessant. De open school voor ouderen geeft de mogelijkheid nieuwe ideeen op te doen en de mening van een ander te horen. De cursus wordt gegeven op dinsdagochtend van 09.15 tot 11.45 uur aan het Dr. Wibautplein 47. Geinteresseerden kunnen ken- nismaken op 14 oktober tussen 9.30 en 11.00 uur. Het bijwonen van deze eerste ochtend is geheel vrijblijvend. SCHIEDAM - Mandalatekenen werkt harmoniserend, inspirerend, geeft energie en maakt creatief. Ie dereen kan het. aldus de docente. Bij de Vrijzinnige Geloofsge meenschap NPB wordt op 5 don- derdagmiddagen of avonden een cursus gegeven door Magda Heesen-Van den Hemel. De lessen worden verlevendigd met teksten. De kosten bedragen fl. 60,- voor vijf bijeenkomsten. Inlichtingen, tel. 4260756. SCHIEDAM - In Schiedam be- staan momenteel negen visiteclubs voor ouderen vanaf 65 jaar. Deel- nemers aan deze clubs komen een keer per week bij elkaar in een rus- tige ruimte van een verzorgings- huis of dienstencentrum. Zij kun nen hier leeftijdsgenoten ontmoe- ten. Elke club wordt begeleid door een vrijwilliger. Deze verzorgt koffte, eventueel een lunch en sti- muleert deelnemers tot activiteiten, zoals creativiteit, gezelschapsspel- len en groepsgesprekken. Voor de visiteclubs in Oost en de Woud hoek is Stichting Ouderenwerk op zoek naar vrijwilligers. Gegadig- den kunnen meer informatie krij gen bij Anneke van Gurp, op tel. 2486888. SCHIEDAM - Muziekvereniging Harpe Davids organiseert cursus- sen klarinet of koperen blaasinstru- ment. Een jaarcursus begint altijd met acht orientatielessen (fl. 50,-). De lessen worden gegeven door gediplomeerde en ervaren docen- ten. Een muziekinstrument wordt gratis door de vereniging beschik- baar gesteld. De minimumleeftijd is 10 jaar. Informatie, tel. 4715959 of 2730721. SCHIEDAM - In cultureel cafd 't Spul is de wekelijkse cyclus 'De keuze van...' weer begonnen. Iede- re vrijdagavond vanaf 21.00 uur draait telkens een ander persoon zijn of haar favoriete nummers uit de prive-verzameling. De toegang is gratis, 't Spul bevindt zich aan de Hoogstraat 92. SCHIEDAM - Het VSB-fonds Schiedam Vlaardingen overhan- digt woensdag 15 oktober een les- kist aan openbare basisschool De Violier ten behoeve van de voor stelling De avonturen van Stoere Sjakie. De voorstelling gaat over een pi- raat (Stoere Sjakie) en een meisje (Sofie). Sofie is voor alles bang, maar toch ook wel slim. Op een dag neemt ze een besluit: zij wil dapper worden. Dan gaat zij op zoek naar Stoere Sjakie. Maar dat valt niet mee. De voorstelling is een meespelvoorstelling en be- stemd voor groep 1 en 2 van de ba sisschool. Dit betekent dat kinde ren na ongeveer 35 minuten wor den uitgenodigd om mee te doen. Ditmaal is dit een dansactiviteit. Ten behoeve van de voorstelling is naast de liefbrief ook een leskist gemaakt, die samen met het decor ongeveer een week voorafgaand aan de voorstelling wordt ge bracht. Deze leskist is bedoel om de ogen en oren van de kinderen op scherp te zetten. Zo kan de kist zelf worden getransformeerd tot een boot en bevat hij diverse mate- rialen zoals prentenboeken, kleine schatkisten die de kinderen zelf kunnen opgraven. De voorstelling is de derde pro- duktie die de stichting Educare aanbiedt aan het Schiedamse on- derwijs in het kader van het SchoolKunstProgramma. Dit is een zogenaamd kunstmenu. SCHIEDAM - In een woning aan de M.C.M. de Grootstraat is vrij- dagmiddag 10 oktober brand ont- staan toen kledingstukken, die bo- ven de kachel te drogen hingen, vlam vatten. De brandweer kwam ter plaatse en bluste het vuur. De woonkamer brandde echter voile- dig uit. Een naastgelegen pand liep waterschade op. Niemand raakte gewond. SCHIEDAM - In Dienstencentrum Oost kan vrijdag 31 oktober een maaltijd van de maand genuttigd worden tussen 12.00 en 13.00 uur. De kosten hiervan bedragen fl. 8,-. Inschrijven kan tot en met 23 okto ber.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3