Sfeer en kleur met een grindvloer Nieuwe mogelijkheden met tl-buizen Grenzen verlegd voor gemeentegarantie Een pop met je eigen gezicht Ideale kookplaat zelf samenstellen Kurkvloer onderscheiden Andere ogen bijschrift foto 1 MaasstaD Nu doorstromen naar groter huis Nu de prijzen van koopwoningen alle records breken, hebben wo- ningeigenaren meer kans dan ooit om door te stromen naar hun droomhuis. Iedereen wil wel wat royaler wonen en die mogelijk- heid komt binnen bereik als de ei- gen woning meer gaat opbrengen dan hij heeft gekost. Geen wonder dus dat er op het moment veel vraag is naar duurdere huizen. Veel mensen gaan pas op zoek naar een ander huis als daar een reden voor is. Als de kinderen naar het voortgezet onder- wijs zijn gegaan en dan ineens kilome ters moeten fietsen bijvoorbeeld. Of als vader een andere baan heeft gekregen. Toch is het vaak interessant om ook zon- der directe aanleiding eens te kijken hoe ver de financien eigenlijk reiken. Want nu de rente laag is en het bestaande huis veel oplevert, is het vaak mogelijk voor weinig extra kosten veel mooier te wo nen. Dat deden bijvoorbeeld Nico en Carla. Ze hebben twee dochtertjes van negen en zeven jaar en woonden al tien jaar in hun eengezinswoning. Een leuk huis aan een woonerfje met een speeltuintje en niet zo heel ver van de school van de meisjes. Alles kits zou je denken en dat was ook zo. Maar toen Carla het plaatse- lijke huis-aan-huisblad zat te lezen, viel haar oog op een advertentie van een ma- kelaar. Daarin werd een huis aangebo- den dat even verderop aan hun eigen woonerf lag. Hetzelfde type huis als waarin zij zelf woonden. Het was de vraagprijs waar Carla zo van opkeek. Was hun huis werkelijk zoveel meer waard geworden? Zij hadden het in 1987 gekocht voor fl. 100.000,-. Nu stond er in de krant een vraagprijs van fl.240.000,-! Nico en Carla gingen rekenen. Hun huis verkeerde in goede staat, want Nico had altijd op tijd geschilderd. Hun tuintje was niet zo groot, maar lag gunstig op het westen, en in die tien jaar hadden ze de badkamer al eens opgeknapt met een groot ligbad en nieuwe tegels. Kortom: hun huis was zeker hetzelfde waard als het huis dat in de krant stond. Intussen hadden Nico en Carla ook al aardig wat afgelost op hun hypotheek. Als het huis inderdaad voor 240.000 verkocht zou kunnen worden, zouden ze dus een be- hoorlijk bedrag overhouden. Een leuke Zo'n mooi huis: ze konden hetzich veroorloven, omdat hun huidige woning zoveel meer waard is geworden. (Foto: HSP). aanbetaling voor een nieuw huis! Bo- vendien was Carla sinds een jaar weer voor halve dagen gaan werken, nu hun jongste dochtertje ook al weer wat groter werd, en Nico verdiende ook meer dan tien jaar geleden. Ineens keken Nico en Carla met andere ogen naar die mooie huizen een paar straten verderop. Daar werden prijzen van fl.350.000,- gevraagd, maar met fl. 150.000,- eigen geld en een rente van nog geen 7 procent bleken die ineens binnen bereik te zijn. Een hypotheek van twee ton zou dan immers al volstaan. Royale herenhuizen waren het met grote tuinen aan een waterpartij en veel groen eromheen. Er stonden er zelfs twee te koop en daar gingen Nico en Carla nu toch eens een kijkje nemen. Ze troffen het. Een van de twee wonin- gen was weliswaar al zo goed als ver kocht, maar het andere was net naar hun smaak. Met een mooie tegelvloer met vloerverwarming, een prachtig onder- houden tuin en een ruime luxe badka mer, met bad en douchecabine. De keu- ken was wat minder, maar een verfje zou daar al wonderen doen. Nico en Carla konden hun ogen haast niet geloven. Zo'n mooi huis: zouden ze zich dat echt kunnen veroorloven? Nu brachten ze snel een bezoekje aan een hypotheekdeskundige. Die rekende hun snel voor dat het huis van hun dro- men wel degelijk binnen hun bereik lag. Sterker nog, hij vond het verstandig om door te stromen omdat zo'n groter huis een betere geldbelegging is. Een volgend bezoekje aan een makelaar gaf het echtpaar het vertrouwen dat de huidige woning zeker snel verkocht zou worden voor een goede prijs. Jonge ge- zinnen starten immers graag in zo'n een gezinswoning. Nico en Carla hakten de knoop door: ze gaan verhuizen! Huiseigenaren kunnen te alien tijde bij makelaars en hypotheekdeskundigen te- recht met hun vragen over de woning- markt. Heel vaak blijkt dat er veel meer mogelijk is dan veel mensen denken. Zo'n mooi huis: ze konden het zich ver oorloven, omdat hun huidige woning zoveel meer waard is geworden. (Foto: HSP). De Naturo Decor kurktegels zijn onlangs onderscheiden met de Erkenning Goed Indus- trieel Ontwerp. De jury loofde de kurktegels om de vele pa- tronen die mogelijk zijn en om het gebruik van een milieu- vriendelijke hechting en coating. Het juryrapport meldde ver- der: "Met de Naturo Decor vloertegels van het natuurlijke materiaal kurk kan een vloer- bedekking met een warme uit- straling worden gelegd". Voor de verschillende patro- nen van de vloer tekent ont- werper Niko Hoebe, die ook ontwerpen maakt voor beken- de modemerken als Oilily en Swatch. Daarmee passen kurk- vloeren helemaal in de trend van deze tijd. De motieven lopen uiteen van modern tot klassiek. De vloer kan egaal zijn met hier en daar een afbeelding of een volledi- ge marmerstructuur hebben. Er zijn ongeveer dertig kurksoorten leverbaar die elk een andere structuur en dus een eigen gezicht hebben. Speciaal voor woonvloeren heeft Janmaat Grindvloeren de nieuws- te kleurenlijn ontworpen. Ingeto- gen of heel uitbundige mixen, ger- affineerde combinaties of juist subtiele kleurnuances, allemaal vormen ze de basis van een per- soonlijke woonsfeer. U hoeft al- leen nog te kiezen welke stijl het best bij u past. IJsblauwe kiezels voor een strandsfeer, houtkleurige klassiekers, sprookjesach- tige zilvertinten of exotische okergele- en terramixen. De vloer heeft een warme uitstraling en voelt behaaglijk aan. Pret- tig als u graag op blote voeten loopt, heerlijk als u de krant't liefst breeduit op de vloer leest, gezellig als de kinde ren lekker languit op de vloer willen spelen. De natuur zelf levert de grondstof voor een grindvloer. Miljoenen naturel grind- korrels zijn in de loop der tijden door water, zand en wind afgerond. Alleen de beste, ongebroken, en meeste ronde kor- rels worden geselecteerd, op een specia- le manier vuurgedroogd, eventueel ge- kleurd en als steengoede basis voor een grindvloer gebruikt. Het kleuren van de naturel korrels ge- beurt natuurlijk met verf op epoxyhars- basis, zodat een optimaal kleurresultaat kan worden gegarandeerd. Een grind vloer heeft, net als bijvoorbeeld tapijt, een geluiddempende en isolerende wer- king. Door het aanbrengen van een akoustische laag onder de grindvloer kan de geluiddemping nog worden ver- hoogd, zodat de vloer ook in apparte- menten zonder geluidsoverlast voor de buren kan worden toegepast. De vloer wordt naadloos op de hele woonverdie- ping gelegd. Niet alleen in de woonka- mer, ook in de hal en zelfs in de keuken voelt een grindvloer zich thuis. In steeds meer woonhuizen wordt grind nu ook op de slaapverdieping toegepast. In een keer de vloer die uw dromen werkelijk- heid laat worden. De beste materialen en de beste vloerenleggers zorgen samen voor die hoogwaardige kwaliteit waar je met een gerust hart een kwaliteitslabel aan kunt hangen. Kortom: warm, mooi, sfeervol, persoon- lijk, geluiddempend, minimaal in onder- houd, ideaal voor o.a. cara-patienten, ei- gentijds tijdloos en behoorlijk kind- vriendelijk. De mooiste grindvloeren vindt u vlak in de buurt. Bel voor infor- matie (ook om uw grindvloer te leasen): Janmaat Grindvloeren, Krimpen aan den IJssel, telefoon 0180 - 550972. MMI Het ziet ernaar uit dat de tl-buis nieuw leven wordt ingeblazen. Op de Woonbeurs in de RAI in Amsterdam werden nieuwe lampen gepresen- teerd, die heel wat opzien baarden. Het waren opvallende ontwerpen met tl-buizen, zoals de lamp met de opmerkelijke naam 'The Saint'. Het is een cirkelvormige tl-buis, die zelf het vormbepalend element is. De bijzondere lamp is een ontwerp van Van Nieuwenborg Industrial Design. Kenmerkend is dat de ontwerper de lichtbron zelf heeft gebruikt als vormge- vend element, in plaats van het arma- tuur. Bij meer gangbare verlichting ligt het accent veelal op de styling van het armatuur, terwijl de lamp zelf vaak zo veel mogelijk wordt weggewerkt. Van Nieuwenborg heeft al meer succes- volle verlichtingsarmaturen ontwikkeld. Een aantal daarvan brengt het bedrijf on der eigen naam op de markt en daar hoort 'The Saint' bij. Ook 'Lazzurro' in hang- en wandversie is zo'n product. Beide lampen waren toegepast in de wandelroutes op de Woonbeurs en trok- ken daar heel wat aandacht. Ook 'Lazzurro' is gebaseerd op de tl- buis. Deze lichtbron heeft veel voorde- len op het gebied van levensduur, licht- opbrengst, productiekosten en energie- verbruik, maar heeft desondanks nooit echt de particuliere woning veroverd. Afgezien van een enkele keuken of bad kamer is tl nooit geliefd geworden in huis. TL is vooral populair in kantoren, fabrieken en openbare gebouwen. Van Nieuwenborg Industrial Design heeft met de nieuwe ontwerpen duidelijk een poging gedaan tl-lampen ook in wo- ningen binnen te brengen. Een geslaag- 'The Saint': een nieuwe kijk op de tl-buis. (Foto: Van Nieuwenborg Industrial Designs). de poging, naar het zich laat aanzien. Want zowel 'The Saint' als 'Lazzurro' zijn lampen, die in het moderne interieur zeker een plekje verdienen. 'Lazzurro' is een lichtgebogen tl-buis. De delicate curve is vormbepalend en de uiteinden, die een ingehouden blauwe gloed uitstralen, geven er een aantrekke- lijk accent aan. Bovendien is de lich- tintensiteit traploos dimbaar waardoor de lamp in de woonomgeving sfeervol licht kan geven. De tl-buis is uitgevoerd in een warmwitte kleur, maar de uitein den zijn transparant, waardoor de blauw oplichtende gasontlading in de buis te zien is. De cirkelvormige 'The Saint' is verkrijgbaar in twee uitvoeringen: warmwit of transparant, waardoor hij in zijn geheel azuurblauw oplicht. Met de twee nieuwe lampen toont Van Nieuwenborg Industrial Design een geheel nieuwe kijk op bestaande licht- bronnen zoals de tl-buis. Het maximale hypotheekbedrag waarvoor Nationale Hypotheek Garantie kan worden aangevraagd wordt per 1 januari verhoogd tot fl.340.000,-. Nu is het maximale bedrag nog fl.310.000,-. De verho- ging zorgt ervoor dat meer mensen in aanmerking komen voor volle- dige financiering van hun woning, want het bedrag is inclusief de ver- wervingskosten van een eigen huis. Bovendien komen mensen die Nationale Hypotheek Garantie krijgen, ook in aanmerking voor een korting op de hypotheekrente die kan oplopen tot een half pro- cent. Poppe Dijn: wie een foto opstuurt, krijgt een pop met een bekend gezicht. Het 'kapsel'kan worden omgedraaid: voor- en achterkant van het haar zijn van verschillende kleuren. Veel mensen maken poppen, maar een pop met je eigen gezicht is toch wel heel bijzonder. Het is iets nieuws van Haeser Home Work. Wie een foto opstuurt van het gezicht van een kind (zoon, dochter, kleinkind, neefje, nichtje of wie dan ook) krijgt deze terug als poppengezicht op stof. Het is een stoffen hoesje, dat precies past op de Haeser Home Work poppen: Poppe Mijn en Poppe Dijn. Zo krijgt de pop, die gemaakt is van gebreid materiaal, een herkenbaar gezicht. De garderobe van Poppe Mijn en Poppe Dijn kan vervolgens wor den uitgebreid met doe-het-zelf- pakketten voor kleertjes. In die pakketten zit de stof, waarop de patroondelen al zijn voorgedrukt. Ook zitten er decoraties in om de kledingstukken nog verder op te fleuren. Het concept van Poppe Mijn en Poppe Dijn is gerust opvallend te noemen. Het idee dat erachter zit, is dat mensen steeds meer behoefte hebben aan individualiteit en per- soonlijke keuze. Meer informatie: Haeser Home Work, Gorinchem, telefoon 0183-629511. Met verschillende onderdelen is een persoonlijke inbouw- kookplaat samen te stellen. (Foto: Home Comfort Press). Kookplaten zijn er in verschillende uitvoeringen, dat weet iedereen. Gaspitten, keramisch of inductie, om maar wat te noemen. Nieuw is dat er tegenwoordig ook allerlei combinaties gemaakt kunnen wor den. Atag biedt de mogelijkheid om zelf een kookplaat samen te stellen met verschillende mogelijkheden. Bijvoorbeeld een gaskookplaat met friteuse en grill, of een wok- brander met een keramische kook plaat en daamaast een friteuse. En dat alles keurig als een geheel in- gebouwd in het aanrecht. Het gaat om de nieuwe Modulo-se- rie van Atag. Deze bevat alle ele- menten die nodig zijn om een ide ale kookplek samen te stellen. Met keuze uit verschillende kookpla ten, een in te bouwen friteuse, grill, wokbrander en gourmetplaat. Dat alles kan worden gecompleteerd met een effectieve randafzuiger, die in het aanrecht wordt gemon- teerd. De gourmetplaat is een professio- neel onderdeel. Daarop kunnen ge- rechten zonder vet worden gebak- ken. Door het gladde oppervlak van de glasplaat zullen gerechten niet aanbakken. De grill in de Mo- dulo-serie is voorzien van lavaste- nen voor een mooie, gelijkmatige verdeling van de warmte. Deze stenen kunnen gemakkelijk wor den verwijderd. Onderin kan de grill worden gevuld met water, dit voorkomt rook tijdens het grillen. De friteuse uit de Modulo-serie, die geheel in het aanrecht verzinkt, heeft onderin een koude-zone van 60 graden C., waardoor kleine stukjes die naar de bodem zakken niet verbranden. Zo blijft het vet langer goed. Vervangen van het vet is trouwens eenvoudig want onderaan de friteuse is een handige olie-aftapkraan gemonteerd. Het gaat dus om de modernste ap- paratuur, waarmee een keu- kenprins(es) zich kan voorzien van precies het juiste gereedschap om mooie gerechten klaar te maken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 13