Hallo, hier zijn we week: Joke en Ab. Stadsgezicht Tips van Schiedam Ouderen Schiedam zoekt hulp De vrijwilligers ik HABO 359: TAPIJT VINYL verTngmeier DE MAAND VANDE GEMEENTE BRAND- WEER Want ik ben eindelijk met pensioen! EN DE VOORUITGANG, ZIEKENOMROEP VAN DE MAAND t loanim him- wdmpd imspwij Urn nl0 Km mju, fwU mjw, senioren ledikanten WRSTTEHlMMi aanbiediimg NIEUWE HERFST- ■beuken nu, Kom winkelen in de VOOR AL UW VOETKLACHTEN! VOLOP GRATIS PARKEERGELEGENHEID! Verras uw familie en vrienden mfet een overheerlijke taart of vlaai. 3ke: b: De Brandersfeesten zijn weer voorbij, en de rust is weer teruggekeerd, en hoe vond Uhet? Misschien fout, maar het maakt mij altijd een beetje melancholisch, want ik maak dan een vergelijking met mijn eigen jeugd. Hoe onbevangen en vrij waren wij, als ik nu kijk naar dat blauw wat er was. Wat waren wij dan toch rijk en hadden eerbied voor elkaar. Vooral voor de ouderen, daar was veel respect voor. Maar wij leerden op school, ook de onder- wijzers kregen ons respect, ook al waren wij het er soms niet mee eens. Maar ook thuis, er werd veel aan opvoe- ding gedaan, want als er klachten kwa- men, o, dan zwaaide er wat. oke: Neem nu de kermis, wat waren ze toch ge- zellig, het was een complete ontmoetings- oke: Jb: plaats. We hadden weinig geld, maar we maakten er wat van. We konden zo genie- ten als iemand wat won! Ab: Maar toen was er geen televisie en wij kon den veilig rondlopen en waren alien een in woord en daad. Joke: En herinner je de taptoes dan? Allen hos- send arm in arm, achter de muziek aan. Dat was feest, iets waar je als jongere en oudere naar uit keek. Ab: Ja dan komen we er nu bekaaid af. We had den en hebben zoveel bands, en hele goede hoor! Die zijn zelfs internationaal bekend! Joke: Neem nu onze Rijnmond Band, overal prij- zen, en wij Schiedammers komen er maar be kaaid af! We hebben niet eens een plein waar zij zich regelmatig kunnen presenteren! Ab: Verder de markt, die was gezellig, niet? Overal weer muziek, ouderwets echt he? De mensen konden weer lachen en het weer was prachtig. Echt een beetje Schie dam van vroeger. Joke: En de Gondelvaart dan? Was dat niet prachtig? Al die lichtjes, en oude mee- zing-liedjes, dat deed pas echt aan vroeger denken, en dat denken er wel meer met ons! We waren weer even een, jong en oud. Ab: Ja en met fantastisch weer, de goden wa ren Schiedam echt gezind. En dit kon geen betere afsluiting worden! Joke: Ik hoop dat het volgend jaar weer zo gezel lig wordt, dan weten we zeker dat het weer zal slagen. Hopelijk kunnen we dan alle- maal weer genieten. Nou, tot schrijfs hoor, de groetjes! Aben Joke )eze keer het gezicht van de jange Haven gezien van af iet water tijdens de gondel- aart. Alles wat nodig is om en perfect decor te maken /as aanwezig. Goed weer, igemeerde jachten, gezelli- ;e mensen, feestsfeer. Zo'n 0 jachten groot en klein lig- jen verlicht en opgebouwd ichter de Ooievaarsbrug daar. Nadat de brug open (ing maakten de schepen 'oor en achter los! Lang- zaam vooruit! Het Zakken- dragershuisje stond in de schijnwerpers. Bij de sluis volop publiek aan beide kanten. De korenbeurs met vlaggen en licht, zicht op de Korte Haven met de verlich- te masten van de bruine schepen. Links de woonpak- huizen met hun oude gevel, rechts de statige patriers- woningen, langs de afge- meerde jachten door de fraaie Appelmarktbrug. Drommen enthousiast, ap- plaudisserend, publiek. Het distilleermuseum, de Ha- venkerk, de voormalige pak- huizen met fraaie gevels. Rechts Kantongerecht, prachtige gevels met oude stijl aan beide kanten. Door de Koemarktbrug langs de zijkant van de oude HAV- bank. Overal veel mensen. Dat is Schiedam. Feest in de binnenstad. Bedankt alle- maal. Schoorsteenkanalen: Laat schoorsteenkanalen regel matig onderhouden. Het ka- naal van een open haard dient tenminste twee maal per jaar te worden geveegd. Elektrische kachels: Houdt brandbare materialen uit de buurt, en leg geen wasgoed op of direct voor de kachel. Ik heb vele jaren hard ge- werkt, soms net als een paard, Ik kreeg dus een pensioentje en had nog wat gespaard. Ik woon nu in een huisje met een tuin als een plantsoen, en kan dus heerlijk rusten want ik ben nu met pen sioen. Ik ben alleen, dus het huis schoonhouden doe ik dan maar zelf,ben elke dag vrij, dus slaap ik lekker uit tot een uur of half elf. Dan ga ik koffie zetten, ik was, ik strijk, en ik boen, Ik dek de tafel, doe de afwas, want ik ben toch met pen sioen! En dan is er mijn tuintje, veel groen, veel bloem, en onkruid, want ik doe dat zelf, dat spaart mij toch een tuinman uit. Nu moet ik spitten, snoeien, en ruimen in dat plantsoen, ik krijg blaren op m'n han- den, maar ik ben toch met pensioen. Dan zijn er goede kennissen, die weten van de prins geen kwaad, vraag maar aan Klaas om te helpen, die weet met z'n tijd geen raad. Ik rij dus van hot naar her, schrijf brieven, dus dat kost poen en speel manusje van alles, want ik ben toch met pen sioen. Ik heb een fax en een com puter, en leer het met veel geduld, maar soms gaat het fout, maar dat is de techniek zijn schuld. "s Avonds kijk ik soms t.v. of lees in de kampeerkam- pioen, maar dan val ik vermoeid in slaap, want ik ben toch met pensioen. Ik ben tuinman, huisman, wasvrouw, werkster en keu- kenmeid, teamleider, p.r.- man, rayoncoordinator, al les voor de aardigheid. Ik loop te zweten, en te zwoe- gen met een hoofd als een pioen. Ik wordt ziek en overspan- nen, maar ik ben toch einde lijk met pensioen! Mr. Somebody Wij zijn geboren voor de Tweede Wereldoorlog en hebben het gelukkig over- leefd! Maar, kijk eens naar de veranderingen die we hebben meegemaakt. Wij werden geboren voor: de te levisie, penicilline, polio- prikken, diepvriesvoedsel, kopieerapparaten, plastic contactlenzen, en... de pil. Voor: radar, creditcards, atoomsplitsing, laserstra- len, ballpoints, panties, af- wasmachines, droogmachi- nes, elektrische dekens, airconditioning en voor de mens op de maan liep. Wij trouwden eerst en woonden dan samen. Lat en last rela- ties kenden we niet. Een re- latie had met zaken doen te maken, en niet met een bed. Wij werden geboren voor: er huismannen waren, compu- terspelletjes, computerhu- welijken en tweelingbanen, deeltijd- of oproepbanen. Voor: kinderdagverblijven, groepstherapie en verpleeg- tehuizen. In onze jeugd wa ren kevers insecten en een ontsteking een min of meer pijnlijk ongemak (had niets met een auto te maken)Wij hadden nooit gehoord van tl, tv, cd, FM, CNN, video, ta- pedecks, magnetrons, elek trische schrijfmachines, faxen, kunstharten en nieren, tekstverwerkers, printers, draadloze tele- foons, biogarde, emulgato- ren, booreilanden, jongens met oorringen, hippies, yup pies, dinky's en bomvrou- wen. Wij waren er al voor: de AOW, WAO, WW of VUT en voor de A27, E9, B747, de TGV en de oecumene. Toen betekende made in Japan nog rommel. Wij hadden nooit gehoord van pizza's, McDonald's of instant kof fie. In onze tijd betekende HEMA: Hollandse een- heidsprijzen magazijnen en een zakhorloge kostte daar fl. 1,=; IJsco's kosten 3 1/2 of 10 cent, en een brief kon je voor 7 1/2 cent versturen. Een nieuwe auto kostte fl. 2000,= maar bijna niemand kon dat betalen, en benzine 10 cent de liter. In die tijd was roken van een sigaret chique en interessant. Een pot was om in te koken. Aids was het Engelse woord voor helpers. We wisten niet wat eten uit de muur was. De kleur roze had met baby's te maken en homo betekende mens. Wij waren er niet voor: het onderscheid tus- sen seksen werd ontdekt, maar wel voor het kunnen veranderen van sekse. Wij moesten het doen met wat wij hadden of waren. Wij zijn de laatste generatie, die nog dacht dat je een man nodig had om een baby te krijgen. Om Nederlandse produkten te gebruiken moet je Engels leren, en je kan leasen, pin- nen en geld uit de muur ha- len. Geen wonder dat wij soms zo in de war zijn, en dat er een generatiekloof heet te zijn. Maar wij kun nen nog uit ons hoofd reke- nen, zonder machientje! Mr. Somebody De zomer is definitief voor bij, en de blaadjes vallen van de bomen. Het is volop herfst in Nederland. De af- gelopen weken hebben we nog kunnen profiteren van een prachtige nazomer, on- dermeer tijdens de Bran dersfeesten. De Ziekenom- roep heeft daar uitgebreid verslag van gedaan in haar zaterdagprogramma's. Ook kunnen we terugkijken op een geslaagde uitzending vanuit de 4 Molens op 1 ok- tober jl. naar aanleiding van de Ouderendag die werd ge- presenteerd door het Gilde Nieuwe Waterweg. Deze dag werd druk bezocht en is ze ker voor herhaling vatbaar. De Ziekenomroep is al weer volop bezig met de voorbe- reidingen voor extra pro- gramma's gedurende de ko- mende maanden. In november staat de Sinter- klaasintocht weer op het programma en Kerstmis is dan ook niet meer zo ver weg. Op dit moment heeft de Ziekenomroep zo n 35 medewerkers (alien vrijwilli- gers), maar graag zouden we nog wat meer medewer kers willen hebben. We zit- ten vol plannen om nog meer programma's uit te breiden, maar zonder hulp van nieuwe medewerkers is dat bijna niet mogelijk. Met name zoeken we mensen die mee willen werken om een programma technisch te on- dersteunen. Maar ook op ander gebied kan de Zieken omroep hulp gebruiken. Heeft U interesse om iets te gaan doen bij de Ziekenom roep, meldt U zich dan bij Theo Roeling, tel. 4264590 of Wil Haverkamp, tel. 4731784. De programma's van de Zie kenomroep Schiedam zijn te beluisteren in het Schie- landziekenhuis, en de ver- zorgingstehuizen Thurlede, Spaland, De Harg en Fran- keland. Theo Roeling en Wil Haverkamp Is het vrijwilli- gersteam van de stichting Lentefeest, Tuinlaan 64 in Schiedam. Rond de grote tafel wordt met de aanwe- zige vrijwilli gers afgespro- ken dat het TEAM in deze rubriek komt. Het team heeft ook stille niet opvallende vrijwilligers en een de groep aan tafel wil hun er ook bij hebben. Dat zegt toch wel wat van hun saam- horigheid. Geen namen an- ders doe ik iemand mis schien te kort. De vrijwilligers doen allerlei ta ken zoals; rij den met speci- aal aangepaste rolstoel- bussen. Het begeleiden van de inzittenden van/naar, huis, verblijfplaats, familie bezoek, ziekenhuis, dokter, therapie, eigen aktiviteiten in de Tuin-laan, uitstapje aan boord van het mooie aangepaste schip Lente feest. Varen met het schip en doen van het onderhoud er aan. Gastvrouw/heer, buffet- dienst, schoonmaken, op het schip, in het gebouw. Be geleiden van gehandicapten zwemmen in bad Zuid, akti viteiten organiseren. De bussen tip top houden. Het team is goed in service ge- ven aan diegene die extra aandacht, zorg, nodig heeft. i St. Liduinastraat 51 f( 3117 CP Schiedam Tel.010-4266176 Lentefeest is er, voor iedereen die niet over ver- voer beschikt. Op donderdag is er instuif dus tijd voor een babbeltje, kaartspel of bin go. Om ±18.00 uur wordt een warme maaltijd geserveerd die door de buffet- dienst zelf is be- reid. Wilt u naar aktiviteit van Lente feest, dokter, familiebezoek, en u heeft geen vervoer? Bel dan alleen op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur tel.nr.4260027. Hoe gaat het nu met een nieuwe vrijwilli- ger? Deze loopt een tijdje mee, zodat hij/zij zelfstandig kan werken, geeft daarna aan om alles te doen of al leen dit en dat. Het team heeft ook plezier en is en thousiast en luistert naar el kaar en staat open voor ideeen. De samenwerking van het team, is tijdens de gondelvaart beloond met de eerste prijs verlichte sche pen voor de uitbeelding pi- ratenschip Lentefeest. Teamwerk, sociaal verkeer, omgaan met ouderen, ge handicapten, en thousiast zijn. Als u dat aan- spreekt, aarzel niet bel tel. nr 4260027 en meldt u aan als vrijwilliger. Harry Dekker Wij verzorgen uw gehele was 6.5 kg a fl. 14,50. Ook strijken wij uw was tegen een redelijke vergoeding. Ophalen en terugbrengen van uw was fl. 2,50 Bel gerust 010-4266176. Ook voor naai- en verstelwerk kunt u bij ons terecht. Openingstijden: maandag Vm vrijdag 8.30 -18.30 uur. Zaterdag8.30-17.00 uur. Bedrijven en instellingen 24uurservice. 26 oktoberkoopzondag 75 winkels onder een dak makkefijk toegankelijk (ook voor rolstoel!) grote parkeergarage. PODOLOGIE PRAKTIJK NIEUWLANP FA. DE LOPER Burg, van Haarenlaan 640, Schiedam CORRECTIEZOLEN STEUNZOLEN 01 5-3610222 010-4710365 -3*§- WON INGIN RICHTING Bel en bestel I Broersvest 99 Schiedam Telefoon 010 - A269609 PASSAGE SCHIEDAM Buiten de Platvoet en de Holvoet is "DE LOPER" gespecialiseerd in voorvoetklachten, hielspoor, beenlengteverschil, enkel-knie-heup en lage rugklachten! Consult na afspraak! complex met matras 1095,- Ontdek nu het sublieme slaapcomfort van deze VOLLEDIG ELEKTRISCH verstelbare lattenbodem. 26 veerkrachtige gelaagde beukehouten latten zorgen voor een optimale en duurzame ondorsteuning. De lattenbodem CONTOUR is bovendien in elke stand te verslellen dankzij de 2 electro-moloren. Vooral in combinatie met de comfortabele matras. Deze unieke lattenbodem en matras gcven uw lichaam een perfecte balans voor een optimale nachtrust St. Liduinastraat 52,3117 CT Schiedam Tel. 010 - 4260193 BAKKERIJ BROERSVELD 149- SCHIEDAM TEL. 4266828

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 21