Stadswinkel als verzamelpunt van gemeentelijke diensten X o r Jr J J 9 LI MaasposT VAN DE LEZER 'Spreidingsbeleid moet worden aangepast' Exdusieve mode voor een betaalbare prijs MaasposT MaasstaD Presentatiemeerjarenbegroting Zondag aanstaande onthulling nieuwe naam V&D-gebouw Beursplein Rotterdam! Wie gaat de prijs naar Isla Margaritha winnen? Wat wordt de naam van het V&D-gebouw? Om 14.30 uur weet u het! Start Jongeren Informatiebus KERKDIENSTEN WEEKBLADEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wet- houders presenteerde dins dag 14 oktober de meerja- renbegroting 1998-2002. Het kostte enige inspanning om de begroting sluitend te krijgen omdat het Rijk de hand op de knip houdt ter- wijl financiele ruimte ge- vonden moest worden voor nieuw beleid. „We worden door het rijk geknipt en ge- schoren", aldus wethouder A. Wiegman (Financie). Beperkte ruimte laSSi Sc*Mecfarn? SCHIEDAM - Het wekelijks inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 25 oktober verzorgd door Andre Ver- woerd, met medewerking van het Schiedams Dubbelkwartet. Aanvang is 15.00 uur. De toegang is vrij. Rectificatie Computers Afslanken Boekverkoop Figuurzagen Baroktrio Ninjutsu Wereldwinkel Kalligrafie Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk V Woensdag 22 oktober 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur ds. G. de Lang; 17.00 uur ds. J.J. van Estrik. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos; 19.00 uur avondmuziek St. Martinuskerk, Albert van Raal- teplein. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Sosef. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, dhr. A.N. Verheul. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. de Kie- vit. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, pastor P. van Til- burg. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, drs. J.E. de Groot. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, B.J. Eikelboom. Aanvang: 3.30 uur, leesdienst. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 15.00 uur, ds. A. Hyvarinen, vie- ring Heilig Avondmaal. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.30 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring, voorganger K. Veltman. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur eucharis tieviering, voorganger K. Velt man. Zondag 11.00 uur, eucharis tieviering, voorganger K. Velt man. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis (m.m.v. Herenkoor I.H.D.), aanvang: 10.15 uur. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistieviering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering met koor- en sa menzang. Vrij zinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma met mede- werking van NPB koor lustrum- viering. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, envoy W. Kannegieter-Tas. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Openbare le- zingen. Gemeente Oud Mathenes- se,1 zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. College van B en W maakt krenten uit de pap bekend Volgens hem besteedt het rijk minder geld dan beschikbaar is. Het rijk speelt op 'ultrasafe', maar maakt naar zijn mening een veel te pessimistische inschatting. Half december krijgt het dage- lijks bestuur uitsluitsel over de beschikbare gelden. Het college straalt optimisme uit. Om de be groting sluitend te krijgen is een dekkingsplan opgesteld met een aantal maatregelen, zoals het ont- trekken van een miljoen gulden aan het renteschommelfonds in 1998 en in 1999 omdat de rente al geruime tijd laag is. Er is verder rekening gehouden met een ver- laging van de algemene uitkering uit het Gemeentefonds. Er staat 1,2 miljoen voor op de begroting, maar Wiegman heeft goede hoop dat de gemeente uiteindelijk meer geld krijgt. Het financiele plaatje voor de ko- mende jaren ziet er als volgt uit: een overschot van vier ton in 1998, een tekort van ongeveer ne- gen ton in 1999 en in 2000, een overschot van ruim twee miljoen in 2001 en van ruim drie miljoen in 2002. „Ondanks de beperkte financiele ruimte wil ik een aantal zaken overeind houden", aldus wethouder L. Hafkamp. Als eer ste punt noemt hij de verbetering van de verkeersveiligheid in Zuid. Hij gaat ervan uit dat het Rijk geld beschikbaar stelt om de nodige verkeersmaatregelen te kunnen nemen, ook elders in de stad. Het tweede punt dat hij noemt betreft het Stedelijk Mu seum. Hij wil geld beschikbaar stellen om de financiele kant van zowel verbouwing als nieuw- De kop van de Plantage zal binnen afzienbare tijd worden aangepakt. Foto Dick siuiter/WDB bouw beter in beeld te krijgen. Derde prioriteit van de wethouder van Ruimtelijke Ordening, Cul- tuur en Sport is de herinrichting van de Kop van de Plantage. Hier wordt het plantsoen rond het oor- logsmonument mee bedoeld. Naast het realiseren van een dui- delijke entree van het dan com- pleet gerenoveerde park, gezien vanaf de binnenstad, is een nader te bepalen parkeervoorziening voorzien, die door derden gefi- nancierd dient te worden. De ideeen die een aantal kunstenaars heeft voor de Plantage zullen vol gens de wethouder ook bekeken worden. Het laatste punt van Hafkamp be treft speelvoorzieningen. Er is geld gereserveerd om speeltoe- stellen te vervangen die niet aan de Europese normen voldoen. Daarnaast zal in het Beatrixpark, op een verzoek vanuit de Kinder- gemeenteraad en het SOR (organisatie voor gehandicapten), een speeltuin gerealiseerd wor den die ook gebruikt kan worden door gehandicapte kinderen. Voor Reijnhout is het een uitda- ging om het Stadsvernieuwings- beleid overeind te houden wat volgens hem niet eenvoudig is. Er moeten nog financiele oplossin- gen gevonden worden. „Maar het Rijk moet meebetalen, dat kan niet anders", aldus de wethouder die nog meer druk moet uitoefe- nen om minstens 8 miljoen per jaar van het rijk binnen te krijgen voor stadsvernieuwing, in plaats van de 4,3 miljoen die Schiedam in 1998 krijgt. Een prioriteit voor wethouder A. Wiegman is het investeren in de kwaliteitsverbetering en grotere klantgerichtheid van de sociale dienst. Door ontwikkelingen op het terrein van automatisering is bijscholing van het personeel noodzakelijk. De mobiliteit onder ambtenaren moet verbeterd wor den. De organisatie krijgt een golf van wetgeving over zich heen en moet op een andere wijze georga- niseerd worden. „Om de kwaliteit van de GSD te garanderen is een kwaliteitsimpuls noodzakelijk", aldus de wethouder die sociale zaken in zijn portefeuille heeft. Op het terrein van Welzijn, Volksgezondheid en Milieu heeft wethouder A.F. de Leede geld vrijgemaakt om de hondenpoep- problematiek aan te pakken. Dit probleem scoort hoog bij de in- woners van Schiedam. Men heeft op allerlei manieren geprobeerd om tot een oplossing van dit pro bleem te komen. De oplossing blijkt ook niet in gedragsverande- ring bij hondenbezitters te zitten. Een ton per jaar is er gereserveerd om toezichthouders aan te stellen en hondentoiletten te realiseren. In Schiedam Zuid en West wordt met dit experiment gestart. Als het succesvol is, zal dit initiatief uitgebreid worden naar de andere delen van de stad. Voor burge meester R. Scheeres staat de or- ganisatievernieuwing van de ge- meentelijke organisatie het hoogst op de agenda. Er is geld gereserveerd voor opleidingsacti- viteiten ten behoeve van het per soneel en de kantoorautomatise- ring, beide noodzakelijk om effi cient te kunnen functioneren. ANITA BEUER Geitieente De medewerkers van de Stadswinkel zijn er helemaal klaar voor. SCHIEDAM - Het aanvragen van een paspoort of bouwvergunning, informatie inwinnen over invalide- parkeerplaatsen: vanaf maandag 17 november kan iedere Schiedammer hiervoor terecht in de Stadswinkel. De Stadswinkel bevindt zich deels in de nieuw- bouw van het Stadserf, deels in het oude stadskantoor. Negentig pro- cent van alte contacten tussen bur ger en gemeente zullen hier voor- taan plaatsvinden. De Stadswinkel is door de week geopend van 08.00 tot 17.00 uur, en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Door de deuren van Stadswin kel al om 08.00 uur 's ochtends open te gooien kunnen allerlei za ken worden geregeld voor men naar het werk gaat, meent L. Piela- nen. Pielanen, hoofd van de Stads winkel, verwacht dat per jaar on geveer vijftigduizend Schiedam- mers de Stadswinkel zullen bezoe- ken. De Stadswinkel, ingericht in de sfeer van Ruijssenaars die de nieuwbouw van het Stadserf heeft ontworpen, bestaat uit vier clus ters. Bouwen, Wonen en Milieu; Publiekszaken; Zorg en Welzijn; en het Gemeentelijk Informatie- punt. Door deze gemeentelijke diensten in een gebouw te combi- neren hoeft de Schiedammer voor- taan niet meer van hot naar her worden gestuurd, zo is de overwe- ging van de gemeente. Een num- mertjesautomaat bij de ingang van de Stadswinkel met daarop de ver- schillende diensten helpt de Schiedammer op weg. Mocht men niet precies weten onder welke knop de gevraagde dienst valt, dan biedt het Gemeentelijk Informatie- punt uitkomst. Ook daar is een nummertjesautomaat aanwezig, zodat de klant niet weer terug naar de automaat hoeft worden verwe- zen. De medewerkers van de Stadswinkel kunnen dankzij het geautomatiseerde verwijssysteem nauwkeurig inschatten hoeveel personeel aanwezig moet zijn. On- derbezetting wordt zo vermeden. Leestafels en exposities moeten er- voor zorgen dat de klant zich tij- dens het wachten niet hoeft te ver- velen. TV-schermen tonen infor matie van de gemeente. Klanten worden in het nieuwe con cept nu zittend geholpen, in plaats van de staande praktijk zoals ge- bruikelijk was (en nog even is) bij Burgerzaken aan de 's Graveland- seweg. En sneller, verwacht Piela nen. „Het aanvragen van een pas poort mag niet langer duren dan een kwartier." Desgewenst kan in een besloten balie privacygevoeli- ge zaken worden behandeld. Chip- pen en pinnen is ook mogelijk, bij elke balie kan meteen worden be- taald. De komende vier weken gaat de gemeente Schiedam campagne voeren om de Stadswinkel bij het publiek bekend te maken. Zo zul len in de stad zestig posters worden opgehangen met items van de Stadswinkel. Winkelen op't Beursplein. Altijd gunstig. Altijd fijn. Reagerend op het ingezonden 'Woede over racistische actie' in uw krant van 15 oktober, wil ik gaarne het volgende opmerken Natuurlijk kun je als weldenkend mens hakenkruizen en kreten als 'rausniet goedkeuren. Toch is de toenemende intolerantie die overal in Schiedam waarneembaar is wel te begrijpen. Vaak hoor je op straat als men het over buitenland- se mensen heeft 'het zijn er teveel' of 'we worden overspoeld'Veel ondernemers in Schiedam hebben liever geen niet-Nederlanders in hun zaak. Een teken aan de wand zijn ook de toenemende aanslagen op moskeeen en zaken van buiten- landers in den lande. Mijn bescheiden mening is dat in- dien men het spreidingsbeleid in bijvoorbeeld Nieuwland zodanig aanpast dat er bijna geheel Turkse wijken ontstaan, dit soort 'acties achterwege zullen blijven. Velen voelen zich een minderheid in ei- gen wijk ofbuurt. Misschien ligt hier een taak voor de gemeenteraad weggelegd om een en ander te veranderen. Nu wij over niet al te lange tijd 1998 na- deren is dit zeker iets voor het lijst- je 'goede voornemens' van de di verse politieke partijen in de Schiedamse raad. De schrijver koos ervoor om ano- niem te blijven. SCHIEDAM - Het fotoboek 'Langs de straat', samengesteld door H. Kiela kost fl. 35,-, en niet fl. 25,-, zoals vermeld was in het artikel van vorige week. SCHIEDAM - In gebouw De Teerstoof starten eind oktober de volgende computercursussen. Ba sis PC-gebruik met Windows 95, tekstverwerking met Word 7.0 of Wordperfect 7.0, rekenbladen met Excel 7.0, gegevens beheren met Access 7.0 en het Praktijk Diploma Informatica. Meer informatie over de verschillende cursussen, tel. 4270956. De kosten bedragen fl. 349,- voor 66n cursus. Bij inschrij- ving voor meerdere cursussen, is een kortingsregeling van toepas- sing. SCHIEDAM - Het Preventie Cen trum Schiedam start op woensdag 29 oktober weer.een cursus weight control. Hierin komen voedings- analyse, medische screening, vet- verbranding onder begeleiding van een fysiotherapeut, een cursusmap met tips, recepten en oefeningen allemaal aan de orde. De cursus duurt 8 weken, de kosten bedragen fl. 275,-. Voor meer informatie, tel. 4267588. SCHIEDAM - In verband met de sluiting van filiaal Oost en de ver- huizing van de Jeugdbibliotheek en de Hoofdbibliotheek is er op woensdag 22 oktober van 11.00 tot 20.00 uur een grote boekverkoop in bibliotheek Oost. De hoofdbi bliotheek en de Jeugdbibliotheek zijn gesloten van 27 oktober tot en met 17 november. Leners van deze filialen kunnen voor inleveren en lenen in de periode terecht in de fi lialen Noord, Nieuwland en Zuid. De eerste uitlening op het Stadserf vindt plaats op dinsdag 18 novem ber. kaarten, andere wenskaarten of menukaartjes. Een deskundige vrijwilligster legt in Kluphuis Oost uit hoe schoonschrijven in zijn werk gaat. Op donderdagmiddag 30 oktober om 13.30 uur start een cursus kalligrafie. De kosten voor zes lessen bedragen fl. 10,-. De eerste les geeft de vrijwilligster ad- vies over de aanschaf van een goe de pennenset. Voor meer informa tie, tel. 2451818. SCHIEDAM - Iedere vrijdagmor- gen komt een aantal vrouwen naar Kluphuis Oost voor figuurzagen. Ze maken raamhangers, poppen- meubeltjes of fotolijstjes. Het klu phuis zorgt voor gereedschap en verf. Hout wordt door de vrouwen zelf aangeschaft. Met uitzondering van de schoolvakanties kan men iedere vrijdagmorgen tussen 9.00 en 11.00 uur terecht aan de Boer- haavelaan. Inlichtingen, tel. 2451818. SCHIEDAM - In het kader van de verlengde tentdbnstelling 'De Gouden Eeuw van Schiedam' wordt op zondag 26 oktober een concert gegeven door het Baroken- semble 'II Dolcimelo Koln. Het ensemble bestaat uit Katja Beisch op blokfluit, Doris Runge op ba- rokcello en Alexander Puliav op clavecimbel. De muzikanten heb ben onder andere aan de Kolner Musikhochschule gestudeerd. Zij hebben zich gespecialiseerd in de uitvoeringspraktijk van de kamer- muziek uit de Barok en spelen op historische instrumenten. Tijdens het concert worden werken uitge- voerd van Telemann, Purcell en Van Wassenaar. Dit concert wordt georganiseerd door de Vrienden van het Stedelijk Museum en be- gint om 15.00 uur. De toegang is fl. 7,50/5,-. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost is op zondag 26 oktober een demon- stratieles in Ninjutsu te volgen. De instructeurs van de Bujinkan Teibo Dojo in Rotterdam hebben deze zomer in Japan ervaring opgedaan in deze Japanse vechtkunst. Tus sen 19.00 en 20.00 uur zal een de- monstratie worden gegeven, het uur daarna kunnen belangstellen- den mee trainen. Toegang en deel- name is gratis. SCHIEDAM - Onder het motto 'Fair trade, de wereld bij je thuis' starten de Wereldwinkels en Fair Trade het najaar van 1997 met een campagne voor interieurartikelen. Daarbij ligt het accent op India en Bangladesh. In de nieuw versche- nen folder zijn veel woondecora- tie-artikelen te vinden met bijbeho- rende achtergrondinformatie uit deze twee landen. Een aantal arti- kelen in de najaarsfolder zijn met korting te verkrijgen. De Wereld winkel bevindt zich aan Lange Achterweg 4. SCHIEDAM - Kalligrafie is heel geschikt voor het maken van kerst- Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam SCHIEDAM - De Schiedamse for- matie bedrock speelt zaterdag 25 oktober in Nieuwland ter gelegen- heid van de komst van de Jongeren Informatie Bus. In deze bus kun nen jongeren terecht met vragen over zaken als scholing, beroepsin- teressetest, uitkeringen, huisves- ting, kamerbemiddeling, alcohol, soft drugs, safe seks, gratis con- dooms etcetera. De bus zal voorlopig op twee loca- ties in de wijk gaan staan. Donder dagmiddag op het Dr. Wibautplein van 16.00 tot 18.00 uur; en van 18.00 tot 20.00 uur op het Dr. Wil lem Dreesplein. Bedrock speelt zowel covers als eigen nummers. Het optreden vindt plaats in het wijkcentrum aan het Dr. Wibaut plein. SCHIEDAM - Een moeder, twee zussen en een echtgenoot: Wil's Boetiek is een echt familiebedrijf. Mede-eigenaren Therese, Wil, Re nd en Christina bemannen om beurten het filiaal in De Nieuwe Passage. Wil's Boetiek is nu een jaar in De Nieuwe Passage geves- tigd. „Het is een gezellig winkel- centrum waar ons type winkel goed in past", zegt Therese. Het geheime wapen van Wils Boe tiek is Rene. Hoewel Wil's Boetiek alleen dameskleding verkoopt, staat er toch een jonge man in de winkel waarvan de klanten, vol gens de drie vrouwen, uiterst ge- charmeerd van zijn en die er niet voor terugdeinst om zijn eerlijke mening te geven of iets wel of niet staat. Dames nemen op modege- bied toch eerder iets aan van een man dan van een vrouw, zo is hun ervaring. Verder lopen er nog twee honden in de zaak, zij zorgen voor een gemoedelijke sfeer. Elke maand worden de mode- shows van Londen en Parijs be- zocht om zo de laatste trends in de modewereld in de gaten te houden. Het is nu vooral zwart-wit en blauw en bruin die de collectie do- mineren. Deze trend zal worden doorgetrokken naar de lente. Ver der doen de tijger- en panterprints het erg goed. Doordat Wil's Boe tiek zich richt op de middenklasse van de modebranche wordt er geen massaproductie verkocht, maar kleding die je niet zomaar overal kan vinden. Exclusieve damesmo- de, en voor een betaalbare prijs. Enkele merken die Wil's Boetiek verkoopt zijn Bellissima, Ferna Vink, Bugarri, Feel Good, Tension en Mac Jeans. Wil's Boetiek richt zich op een breed publiek: van jong tot belegen, en van maat 36 tot en met 48, zowel sportief als chique. Wil's Boetiek is gevestigd in De Nieuwe Passage 13. V.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3