Onderhandelingen metaannemers van Beneluxlijn tijdelijk stopgezet MaasposT 21'° Babbelaar Thuiszorg actief in Schiedam Een kunstwerk voor een meisje van tien MaasposT iliiiH MaasstaD Geharrewar rond financiering Drie vrouwen aan de top Speeltuin Proces verbaal voorfraude [~wi WEEKBLADEN SCHIEDAM S CHIED AM - De feestelij ke start op donderdag 30 okto- ber ging gepaard met een on- verwachte domper voor de metroprojectgroep Benelux lijn. Twee gedeelten van het metrotraject worden niet ge- gund. Dat betekent dat de contracten voor de bouw- werkzaamheden aan het Sta tion Centrum en Station Per- nis voorlopig niet gesloten worden, omdat het Rijk en de Stadsregio Rotterdam over- hoop liggen over de vraag hoe, en vooral wanneer, de Beneluxlijn betaald moet worden. Strijdpunten SCHIEDAM - Het inloopconcert in de Grote- of St. Janskerk wordt zaterdag 8 november verzorgd door de Japanse organiste Naoko Shimizu. Zij geeft een concert op het koororgel van de kerk. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Ruilbeurs Maaltijden Podium Pop-cursus Reuma Ouderendag Word Info-avond Zakenkring CONTACTLENZEN Kijk op stad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Woensdar 5 november 1997 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. I. Hyvari- nen. Aanvang: 17.00 uur, ds. G. Mulder. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. W. De Bone. St. Martinuskerk, Albert van Raalte- plein. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Sosef. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Bethelkapel, Nieuwe Maas straat. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, pastor. G.J. War- merdam. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, mr. J. Kooij. Grote Kerk, Lange Kerk straat, ds. G. Mulder. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. F. Van Deursen. Aanvang: 16.30 uur, ds. H.J. Bruins. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, ds A.I. Hyvarinen. Zon- dagslied: gezang 279. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.30 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring, voorganger D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur. Donder- dag, 09.15 uur. Zaterdag 18.30 uur eucharistieviering, K. Veltman. Zondag 11.00 uur, eucharistievie ring, K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Dins dag 11 november 20.30 uur Com- pleten. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis, aanvang: 10.15 uur pastoor Vismans.Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistievie ring. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. Vrij zinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur. ds. A. van der Klaauw. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Za terdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plai- sier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Openbare le- zingen. Gemeente Oud Mathenes- se, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMkJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. De drastische beslissing van de Stadsregio werd genomen door portefeuillehouder Van der Tak. Hij is het niet eens met de verant- woordelijke minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat die de financiering van het gigantische project in het ongewisse laat. Het metro-traject is onderverdeeld in zes projecten. Voor vier daarvan zijn aannemers aangetrokken die de werkzaamheden zullen uitvoe- ren. Deze contracten zijn inmid- dels ook al afgesloten en de wet- houder heeft daarom besloten dat deze werkzaamheden gewoon doorgang zullen vinden. Voor de andere twee gedeelten hebben ver- schillende aannemers wel aanbie- dingen gedaan, maar de contracten zijn nog niet hiervoor afgesloten. En als het aan Van der Tak ligtge- beurt dat ook niet eerder dan wan neer er goede afspraken zijn ge- maakt over de financiering van de Beneluxlijn. Een contract met een aannemer houdt immers financie- le verplichtingen in en de wethou- der vraagt zich af of die betalings- verplichting wel mag worden aan- gegaan nu het nog onduidelijk is waar het geld vandaan moet ko- De aanleg van de metrolijn wordt voor veruit het grootste gedeelte betaald door het rijk. Minister Jor ritsma echter maakt de gelden voor de aanleg van de metrolijn pas vrij in 1999. Tot die tijd wordt het geld gebruikt voor onder meer de aanleg van de omstreden Betu- welijn. Volgens Jorritsma houdt T— Hoe lang de aanleg van de Beneluxlijn wordt vertraagd hangt af van de houding van de Rotterdamse wethouder Tak en minister Jorritsma. het ministerie te weinig geld over voor projecten op lokaal en regio- naal niveau omdat prestigieuze projecten als de Betuwelijn en de HSL veel geld opslokken. Dit is zeer onvoordelig voor de Stadsre gio die zelf ook 5 procent van de op tehoesten l,6miljardguldenopta- fel moet leggen. Doordat het geld pas in 1999 beschikbaar is, krijgt de Stadsregio hoogstwaarschijn- lijk te maken met vertragingen en rentelasten.Om de minister flink onder druk te zetten heeft de Rot terdamse wethouder Van der Tak besloten om de gunning van de twee onderdelen op te schorten. Het betreft onder andere de bouw van metrostation Schiedam Cen trum dat nu nog het NS station SchiedamRotterdam-Westis. Ook het nieuw te bouwen station in Pernis wordt door de actie van de wethouder getroffen. Op deze manier wil de wethouder bereiken dat de minister binnen twee weken over de brug komt met meerduide- lijkheid over waar het geld voor metro-lijn vandaan moet komen. Indien een uitgebreide uitleg van Jorritsma uitblijft zullen verstrek- kende gevolgen niet uitblijven.De aanleg van het Benelux-project loopt dan namelijk grote vertra- ging op. Bovendien zijn met de vertraging grote sommen geld ge- moeid die kunnen oplopen tot hon- derd miljoen gulden bovenop het bedrag van 1,6 miljard dat de aan leg zonder vertraging zal gaan kosten. Tot kort geleden dacht wethouder Van der Tak nog een afpraak te hebben met minister Jorritsma over het geld dat de stadsregio zou krijgen voor de metrolijn. Pas in September bleek uit de boeken van Verkeer en Waterstaat dat het geld dat de Stadsregio had moeten krij gen, opgaat aan de andere projec ten. Via zijn woordvoerder Ivar Nijhuis laat de wethouder weten dat zijn beslissing om de projecten niet te gunnen niet opzettelijk is genomen zo dicht bij de datum van de start van de werkzaamheden. „Tot op het laatste moment, de ochtend van 29 oktober, heeft de wethouder met de minister over- legd. Pas toen daar ook niets uit kwam voelde hij zich geroepen tot deze actie. Hij had er geen zin in om heel feestelijk de eerste paal te slaan als eregast bij de start. Wel wilde hij dat de feestelijke opening ook zonder hem doorging voor be- trokkenen en omwonenden." Volgens Nijhuis heeft de wethou der doelbewust een signaal willen afgeven aan Den Haag omdat de begroting voor Verkeer en Water staat momenteel behandeld wordt in het parlement. Vooralsnog heeft dat signaal weinig uitgehaald. On derhandelingen op maandagmid- dag 3 oktober tussen het ministerie en de wethouder liepen wederom op niets uit. De metroprojectgroep is teleurgesteld door de beslissing van de wethouder. „Veel mensen hebben hard gewerkt om alles op tijd af te krijgen voor de opening' aldus Annemiek Baljon. Toch wanhoopt de projectgroep niet. „De voorbereidende werkzaam heden aan de twee niet gegunde projecten Schiedam Centrum en Pernis gaan gewoon door, zodat niets vertraging oploopt als de af spraken tussen wethouder van der Tak en minister Jorritsma rond zijn. Want daar hopen we wel op natuurlijk; dat alles snel is opge- lost." MOmmNIQUE SIEMSEN GroenLinks wil volgende periode weer in college SCHIEDAM - Met vier nieuwe gezichten aan de top gaat Groen Links het komend voorjaar de gemeenteraadsverkiezingen in. De nummers een, twee en drie zijn bovendien vrouw. En dat is hoe dan ook een unicum in het Schiedamse poiitieke wereldje. Het getuigt bovendien van lef om het gevecht om de kiezers in te gaan met een iijst die nu niet di rect opvalt door poiitieke prak- tijkervaring. Al werd deze keuze toch ook min of meer opgelegd door het vertrek van de huidige kopstukken. Lijstrekker Judith Boertjens voorziet hierin echter niet al te veel bezwaren. „Met deze bezetting geeft GroenLinks in ieder geval het signaal dat de partij niet bang is om risico's te nemen." De laatste weken heeft het aardig gerommeld bij de Schiedamse fractie van GroenLinks. Bart de Leede, wethouder en eigenlijk al bijna vijftien jaar een soort boeg- beeld, gaf te kennen w'egens me- taalmoeheid geen zin te hebben in een volgende termijn. Om onge- veer dezelfde reden houdt raadslid Bea Oomens het voorlopig voor gezien. Zij zal nog wel op de ver- kiezingslijst staan, maar op een bij na zeker onverkiesbare vijfde plaats. De opvolging van onbe- twiste lijstrekker de Leede bleek vervolgens meer voeten in de aar- de te hebben dan menigeen van te voren had vermoed. Dat gold in het bijzonder voor Jos Poolman. De man die de afgelopen college- periode het fractievoorzitterschap had gedragen en er eigenlijk niet op had gerekend dat de partij zijn kandidatuur voor de eerste plaats niet zou steunen. Al werd hij in de partijvergadering uiteindelijk uit- eindelijk met elf stemmen voor en twaalf tegen van het lijsttrekker- schap afgehouden. Poolman heeft geen zin in een tweede plaats op de lijst en zal dus 6ok niet terugkeren in de raad. Het is op dit moment zelfs onzeker of hij de huidige ter mijn af maakt. Met drie vrouwen aan de top en een man op vier gaat GroenLinks nu de komende verkiezingen in. is voor de winkeliers en voor de wijk rond station Schiedam Cen trum die nu een beetje het stief- kindje dreigt te worden, en een goede regeling voor het echt ge- scheiden inzamelen van afval. De GroenLinks-partijledenwillenzich de komende collegeperiode met name inzetten op de terreinen van armoedebestrijding, milieu, onder- wijs en werk. Vooral de zoge- naamde participatiedemocratie staat hoog in het vaandel: „we wil len dat mensen in de wijk mee kun nen beslissen. Niet dat de plannen al voorgekookt zijn en dat het col lege dan achteraf nog eens be- denkt, goh, laten we de burgers en ook nog eens bij betrekken", aldus Hennie Hagen refererend aan het Hema-debacle.Hoe dan ook, de drie vrouwen aan de top zien de komende vier jaar met optimisme tegemoet en zijn zeker van plan om een frisse wind door de raads- zaal te laten waaien of zoals Hagen het formuleert: „er zijn veel man- nen die zwart-wit denken. Zij zijn formalistischer en bedenken vaak een oplossing die 6f goed is voor het milieu, 6f voor de werkgele- genheid, waar vrouwen (sorry Ed) toch vaak creatiever zijn en oplos- singen bedenken die goed zijn voor beide." En dat oplossingsge- richt denken in plaats van het sta- tusgericht scoren in de raad, zoals ook Ed Gloudi het noemt, is iets wat zeker de dames van Groen Links niet kunnen waarderen. IRENE VERINGMEIER Drie vrouwen en een man zullen de kar bij GroenLinks de komende periode moeten trek ken. Foto Roger van der Kraan Lijsttrekker is Judith Boertjens. Een 29-jarige wiskundige die mis- schien buiten de partijkaders nog niet zo bekend is, maar inmiddels al weer twee jaar voorzitter van de partij-afdeling in Schiedam is. De tweede plaats wordt ingenomen door Hennie Hagen. Zoals zij zelf ook aangeeft een nieuwkomer in de raadspolitiek die echter wat meer gezichtsbekendheid geniet omdat zij sinds zeven jaar actief is als voorzitter van de Bewonersver- eniging Schiedam West. Anneke Meijer wordt de nummer drie van de lijst. Zij heeft vorig jaar gerea- geerd op een oproep van de kandi- datencommissie na zoals zij aan geeft 'al vijf jaar in de marge actief te zijn geweest' bij GroenLinks. Ze is werkzaam bij de Hogeschool Rotterdam en heeft daarnaast di verse bestuursfuncties bekleed, on der andere in het bestuur van Stichting Welzijn Nieuwland. Te- vens neemt ze al een aantal jaren zitting in de Emancipatiecommis- sie. Op nummer vier staat Ed Gl oudi. Projectontwikkelaar voor werkgelegenheidsprojecten in de gemeente Rotterdam, bestuurslid van de stichting die jaarlijks het grote Spectrumfestival organiseert en nu sinds vijf jaar beperkt actief binnen GroenLinks. De nieuwe lij staanvoerders van GroenLinks gaan er voorlopig van uit dat zij na de verkiezingen in ie der geval met behoud van de drie huidige zetels in de raad zullen te rugkeren. Bang voor bestuursver- antwoordelijkheid zijn ze zeker niet. „Wij zeggen niet bij voorbaat dat wij niet in het college willen. Dat is een conclusie die na het ver trek van Bart al veel te snel getrok- ken werd door diverse personen", aldus Meijer. Het gebrek aan prak- tische poiitieke ervaring ziet geen van de kandidaten als een belem- mering voor goed functioneren in de raad. Volgens Gloudi zit het in ieder geval inhoudelijk wel goed „We zijn behoorlijk goed thuis op de verschillende beleidsterreinen. Alleen de gemeente-financien, dat blijft een vak apart. We moeten nog leren om tussen de regeltjes door te lezen." Wat de nieuwe kandidaten in ieder geval hopen is nog meer dan in het verleden de GroenLinks standpun- ten te kunnen ventileren en resul- taat te behalen op een aantal strijd punten. Concrete wensen zijn bij- voorbeeld een Autovrije Broers- vest, wat volgens Groenlinks goed SCHIEDAM - Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord heeft wederom klachten ontvangen over een per- soon die zich uitgeeft als mede- werker van de Thuiszorg en die oudere clienten probeert de bank- of giropas afhandig te maken. Maandag 3 november kwamen de eerste meldingen binnen vanuit de wijk Nieuwland.In oktober was de man actief in Maassluis. In Schie dam hanteert de keurig uitziende babbelaar een zelfde scenario. Hij belt aan met de smoes dat de hulp voor de komende weken verhin- derd is waarna hij naar een lid- maatschapspas en een bank- of gi ropas vraagt (inclusief pincode). Hierna probeert hij zo snel moge- lijk geld van de betreffende reke- ning af te halen. De Thuiszorg be- nadrukt dat verhindering van de hulp officieel altijd telefonisch of schriftelijk geschiedt en dat beta- lingen steeds plaatsvinden via een acceptgiro of automatische incas- so. Een bank- of giropas afgeven wordt dus ten strengste afgeraden. Men wordt verzocht de medewer- kers van Thuiszorg altijd naar een identiteitspas te vragen, wanneer deze aan de deur komen. Als deze niet getoond kan worden, kan er het beste direct contact worden op- genomen met Thuiszorg, tel. 2467300. Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam SCHIEDAM - Speeltuinvereni- ging In het Park aan de Schaep- mansingel is vanwege de winter- tijd aangepast geopend. Bezoekers kunnen hier voortaan terecht van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens vindt zondag 9 no vember een ruilbeurs plaats van 13.30 tot 16.00 uur. Postzegels, munten en telefoonkaarten kunnen zo op een eenvoudige en voordelige manier van eigenaar wisselen. Toe- gang is gratis. SCHIEDAM - In Ontmoetingshuis De weerklank worden donderdag 6 en 20 november weer warme maal tijden geserveerd. Op 6 november staat er een maaltijdsoep op het me nu. Vanaf 17.00 zijn belangstellen- den welkom en de kosten zijn fl. 5,50. Op 20 november wordt er een diner verzorgd. De kosten hiervan zijn fl. 6,50. De Weerklank is te vin den aan het Cornelia van Zanten- plein 51Opgeven kan via nummer 4709971. SCHIEDAM-DebandDarlingSis- ter werd opgericht in 1992 en be- staat uit bassist Robin en drummer Sander. Bij de muziek heeft de kwa- liteit van het liedje de prioriteit. De band treedt donderdag 6 november vanaf 21.00 uur op in Oorsmeer. De Sociale Werkplaats werd eveneens in 1992 opgericht. Onder het motto veel optreden en weinig oefenen verzorgt de band veel optredens in Nederland, Duitsland en Engeland. De band treedt zaterdag 8 november op in Podium, Lange Haven 28. De toegang is weer gratis. SCHIEDAM - Kluphuis Oost heeft nogplaatsen vrij voordepop-cursus die donderdag 13 november van start gaat. De cursus duurt tien we ken en vindt plaats op de donderdag van 20.15 tot 21.45 uur. Tieners vanaf 13 jaar betalen hiervoor fl. 50,-. In februari gaat de pop-cursus voor meiden van start van 18.30 tot 20.00 uur. Voor meer info: 2451818 (Jolanda van der Lubben). SCHIEDAM - De reumapatienten- vereniging organiseert dinsdag 25 november een oudercontactavond in het Reumaverpleeghuis aan de Van Beethovenlaan 60 in Rotter dam. Aanvang is 20.00 uur. Deze avond gaat het over de communica- tie tussen ouder. hulpverlener en kind. SCHIEDAM - In Klubhuis Zuid vindt donderdag 13 november een gezellige ouderendag plaats. Deze dag staat in het teken van muziek en dansen. Op het programma staat het Panklare orkest. Ook kan men een heerlijke lunch verwachten. De zaal gaat open om 1 l.OOuurenom 17.00 uur wordt er afgesloten. Kaarten kunnen worden gekocht in het klub huis en bij George Levens. SCHIEDAM - Steeds meer mensen gebruiken het tekstverwerkings- programma MS-Word. Het is een programma dat in redelijk korte tijd onder de knie is te krijgen. Bij de cursus Word voor windows voor beginners, die in Kluphuis Oost wordt gegegen, zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor elke cursist is er tijdens de les een PC beschikbaar. De kosten zijn fl. 140.- en het cur- susboek kost fl. 20,-. Op vijf maan- dagavonden van 19.00 tot 22.00 uur wordt er les gegeven. Op 17 novem ber wordt er van start gegaan. Aan- melden bij Kluphuis Oost. Boer- haavelaan 79, tel. 2451818. SCHIEDAM - Het Consultatiebu- reau van Thuiszorg Nieuwe Water weg-Noord organiseert donderdag 20 november een informatie-avond over de voeding en eetproblemen bij kinderen van 1,5 tot 4 jaar. Een wijkverpleegkundige vertelt iets over de problemen, waarna er gele- genheid zal zijn voor het stellen van vragen. De avond wordt gehouden aan het Bachplein 588 en begint om 20.00 uur. Deelnamekosten zijn fl. 2,50 per persoon, inclusief koffie of thee. Aanmelden kan bij de Thuis- zorgcentrale, tel. 2467300. SCHIEDAM - De traditionele mos- selavond staat weer op het program ma bij de Zakenkring Schiedam e.o. Maandag 10 november worden de leden verwacht in de bovenzaal van restaurant Le Pecheur aan de Nieu we Haven. De avond wordt opge- luisterd met zang en dans. Zaken- mensen uit Schiedam die belang- stelling hebben voor de Zakenkring kunnen contact opnemen met de se- cretaris, tel. 4745826. Geborgenheid, dat drukt het kunstwerk van Yvon Koopman uit. Foto Jacco Zanstra/WDB SCHIEDAM - Wat zouden meisjes van tien jaar tegenwoordig doen met honderd gulden? De meesten van hen rennen ongetwijfeld me- teen naar de winkel om de nieuw- ste van The Spice Girls te kopen. Nanne Dries koos ervoor om het geld te besteden aan een kunstwerk van de Schiedamse kunstenares Yvon Koopman. Maandag 2 no vember kon Nanne het kunstwerk bij haar thuis komen ophalen. Nanne kreeg de honderd gulden uit de nalatenschap van haar opa. Het geld wilde ze niet zomaar uitgeven aan zoiets gewoons als een cd, en doordat Yvon Koopman al eens een keer wat voor haar moeder had gemaakt, kwam ze op het idee de honderd gulden uit te geven aan een kunstwerk. Zelf leverde ze en kele schelpjes uit haar verzame- ling, aangevuld met maantjes van klei. Yvon Koopman zorgde voor de rest. „Ik vind het wel leuk", zegt Nanne terwijl ze heel voor- zichtig het kunstwerk voor de eer ste keer bekijkt, alsof haar blik het zou kunnen beschadigen. Het is een kleurig onderkomen gewor- den, een soort schelpenhuisje. Het huisje rust op Arabische kranten- koppen. Om de geborgenheid ex tra te benadrukken heeft Yvon Koopman het huisje in een door- zichtige stolp geplaatst. Wat het kunstwerk volgens Nanne bete kent? „Ik heb nog geen idee, ik moet er nog eens even goed naar kijken." Een titel heeft het ook nog niet, voegt Yvon toe die een hekel heeft aan vergezochte titels. „Nou, we zullen er samen over na- denken en als we het weten vertel- len we het Yvon", zegt de moeder van Nanne. Het kunstwerk krijgt een plaatsje in de kamer van Nan ne. Waar precies weet ze nog niet. Misschien aan de muur. Boven krijgt Nanne een rondlei- ding om een idee te krijgen hoe Yvon Koopman te werk gaat. Koopmans atelier is een vrolijke georganiseerde chaos. Stukken hout, schelpen, afgedankte bekers van een dartclub: Koopman komt vanzelf op straat materialen tegen die zij in haar kunstwerken ver- werkt. „Zo sprokkel ik wat weg." Ondanks haar interesse in kunst wil Nanne later geen kunstenares worden. „Ik wil dolgraag kok wor ded „0, maar dan werk je ook met kleuren, net als ik, zegt Yvon Koopman. SCHIEDAM-Tegeneen 17-jarige Schiedammer is proces-verbaal op- gemaakt omdat hij een jaar lang, tussen 1994 en 1995, een uitkering van de Sociale Dienst heeft ont vangen terwijl hij tevens inkom- sten uit arbeid had. Hij ontving in die tijd ruim fl. 17.000,-. Dit be drag zal aan de Sociale Dienst moeten worden terugbetaald. Ook werd tegen de Schiedammer pro ces verbaal opgemaakt inzake valsheid in geschrifte. per maand v.a. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 met tvUeKcttti}6e yioetCK. s4nd>tf. de ojiticieit. TEMPE t -4

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3