616.000 J Een lappendeken van hele en halve ideeen mmutRmm OMM D0RZ0 FOT# ^ffi 21f° Algemerie Beschouwingen van start imaBJ Mft^SPOlT i i:i*j i:i f Schrijf over Romantisch Rotterdam en win een reis ROLTRAP ERIN, HANDEL ERUIT Totale oplage Schiedam Oplage 37.745 SCHAT zoekt koffiemolens Opening van Stadswinkel Wat is de AOW waard? The Fusebusters MAZDA PENNING Wie anders! F. Wm P 1 P I wL Deze week in 1:1*4 i:i4 I :iHhri IIIHhi Kunstlint Radio Vogels STAC Getuigen gezocht Avondwinkel Parkweg VISHANDEL FILLEKE5. RENAULT .ma .a JH SCHIEDAM - De Algemene Beschouwingen die deze week in de gemeenteraad worden gehouden, leveren hetzelfde beeld op van voorgaande edities. Schouderklopjes en sneren over en weer; GroenLinks die pleit voor een autovrije Lange Haven, de WD die meer parkeerplaatsen wil creeren aan de randen van de binnenstad; oppositiepartijen die klagen over de hautai- ne houding van de collegepartijen. TEL. 010-2464222 fW T KUNST KUN ITKUNSTKUI Twee gulden per jaar per kabelaansluiting kan omroep redden Echte vogeliefde is maar moeilijk te omschrijven EKBLADEN Het vertrouwde adre s voor vis- en visspecialitei- ten is weer open. Zie onze advertentie 'elders in deze k.rant. Zoekt u lets lekkers? Zie onze advertentie elders deze krant! mmmim AAAAK KENNIS IN DE KUIP Op 15 november as. verhuist de verkoop van Breur Zaagmolendrift naar de Ceintuurbaan. Voor wie professioneel wil klussen, kan dus hier terecht. FotoKlein zoekt: met een positieve en enthousiaste uitstraling naar klanten en collega's; vakkennis op het gebied van foto-, video-, KTV- en audio-artikelen (of alleen op bruingoed- of fotogebied); een jaar of meer ervaring in onze branche; initiatiefrijke installing; flexibele instelling, ook ten aanzien van de werktijden. FotoKlein met 16 vakioken altijd bij u in de burnt! Foto Video Audio KTV Telecom CONTACTLENZEN per maand v.a. r re Over de Vesten 3a Schiedam Tel. 010 - 4738322 Fax 010 - 4731589 Bezorging 010 - 4514555 WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997 4e jaargang nr. 46 SCHIEDAM - Voor de to- neelproduktie van het Schie dams Collectief Historisch Amateur Theater, beter be- kend als SCHAT, wordt een beroep gedaan op het bezit van inwoners van Schiedam. De voorstelling over de roe- rige jaren '60 hoopt men aan te kleden met buikschui- vers en Puch brommers. Kortom, SCHAT zoekt at- tributen uit de jaren zestig om de buitenproductie zo dicht mogelijk bij de werke- lijkheid van die tijd te bren- gen. De attributen gaven in de tijd de subtiele statusver- sehillen weer tussen de ver- schillendejongerencuituren. Wie beschikt over een Kreidler uit die tijd, of over een 'koffiemolen' Daf of een 2CV 'lelijke eend' wordt verzocht contact op te ne- men met Corine Standaart op tel. 2465468. SCHIEDAM - Burgemees- ter Scheeres zal maandag 17 november de nieuwe Stads winkel aan het Stadserf- complex openen. In deze Stadswinkel kunnen bur gers terecht voor alle zaken die zij met de gemeente wil- len afhandelen. Om enige bekendheid te geven aan de ze nieuwe service, zullen overal in de stad zogenaam- de MUPI-posters worden opgehangen. Hierop worden verschillende 'produkten' van de Stadswinkel gepre- senteerd. Daarnaast ver- schijnt er een folder. Als ge- volg van de verhuizing naar het nieuwe onderkomen, zal op 17 november een aantal gemeentelijke balies worden opgeheven. De balie Burger- zaken aan de 's-Graveland- seweg verhuist naar de balie Publiekszaken in de Stads winkel. Het Gemeentelijk Informatie Punt (GIP) ver huist van bet Stadskantoor naar de Stadswinkel en de balie van Bouw- en Woning- toezicht verhuist eveneens van het Stadskantoor naar de nieuwe winkel. SCHIEDAM - De PvdA or- ganiseert vrijdag 14 novem ber een bijeenkomst over de AOW. Centraal staan de vragen hoe welvaartsvast de AOW is en hoe dit in de na- bije toekomst zal zijn. Spre- kers zijn PvdA Tweede Ka- merlid Jan van ZijI en Henk Scheltens, landelijk lijst- trekker van het Algemeen Ouderen Verbond. De bij eenkomst wordt voorgeze- ten door Carel van der Vel- den, journalist van het Rot- terdams Dagblad, en begint om 14.30 uur in het Blaauw- huis (ANBO societeit) aan de Lange Nieuwstraat 181. SCHIEDAM - Geinspireerd door grootheden als The Fa bulous Thunderbirds spelen The Fusebusters een menge- ling van Texas-Chicago- blues. Van een stevige swing-blues tot een gevoeli- ge ballad, The Fusebusters is van alle markten thuis. Zaterdag 15 november be- klimmen de bandleden het podium van het Podium Ca fe. Aanvang 22.00 uur. En tree gratis. Veel partijen blikten dinsdag 11 november in de eerste helft van de algemene beschouwingen terug op de afgelopen collegeperiode. Het CDA klaagde over aangenomen moties die niet of vertraagd wer- den uitgevoerd. D66 memoreerde enkele pluspunten als de vordering van het opknappen van Nieuw- land, maar ging ook in op enkele negatieve ontwikkelingen. De Nieuwe Passage die niet de grote trekker is, jeugdbeleid dat niet van de grond komt en de verbreding van de kloof tussen autochtonen en allochtonen. Gemeentebelangen Schiedam/Solidair '93 repte over de niet altijd collegiale omgang tussen de verschillende partijen. Standpunten van een kleine oppo- sitiepartij worden volgens Ge meentebelangen Schiedam door de coalitiepartijen laatdunkend aan- gehoord. Een van de origineelste ideeen tij- dens de Algemene Beschouwingen werd geleverd door de WD. Schiedam-Noord zou moeten wor den verdeeld in vier wijken: Groenoord. Kethel/Tuindorp/Bij- dorp, Woudhoek en Spaland. Met deze deling zou het wijk-en buurt- beheer beter van de grond kunnen komen dan in de huidige tweede- ling Groenoord/Kethel en Woud- hoek-Spaland. De problematiek die geldt voor Groenoord, komt juist weer niet voor in Kethel en andersom, meent de WD. Nog een opmerkelijk punt van de WD die je in een Algemene Beschou- wing niet direct verwacht: het is volgens de WD een goed idee om een onderzoek in te stellen naar de ouder wordende alleenstaande. ,,Waarschijnlijk hebben wij geen notie van dit stille en vooral eenza- me verdriet. Wellicht kan hier enig onderzoek naar die ouderen wor den gedaan." Veel aandacht ging in de beschou wingen uit naar de binnenstad. De WD vindt, evenals het CDA, dat aan de Hoogstraat de hoogste prio- riteit moet worden gegeven. „Ge- meenten, ondernemers en publiek kunnen daar gedrieen direct al aan de slag met het opruimen van on- gewenste reclame-uitingen en uit- stallingen en met een gediscipli- neerder fietsparkeergedrag." Ook de fractie Gemeente Belangen Schiedam/Solidair '93 haalde de Hoogstraat aan en diende een mo- tie in om hiervoor direct een bud get beschikbaar te stellen. De WD zei verder tevreden te zijn over de plannen over de bin nenstad zoals die zijn neergelegd in de notities Een toekomst voor de oorsprong. Wei moet er nu maar eens een begin worden gemaakt met het opnieuw inrichten van het Hemaplein. Het CDA vindt dat de VW zichtbaarder moet worden. mm Hans Verkerk Keukens heeft deze week een spectaculaire halfgeld-actie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, krijgt u van Hans een echte Kroonkeuken voor de helft van de door de leverancier aan- bevolen adviesprijs! Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. Wij garanderen u de beste keu ken en het beste ontwerp voor de beste prijs! DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND CAPELLE A/D IJSSEL WORMERHOEK 12 - 010-4506666 ROTTERDAM STADIONWEG 41a - 010-4834441 SCHIEDAM (in OPbouw) NIEUWPOORTWEG 8 - 010-2450393 Een geschikte locatie hiervoor is de benedenverdieping van het Stadhuis op de Grote Markt. „Een- voudig te bewegwijzeren vanaf het station, voor automobilisten een parkeergarage met altijd vrije ruimte aan de Otterbuurt en de toe- rist staat zomaar in het hart van historisch Schiedam."De WD wil speciale aandacht voor een goede bereikbaarheid van de bin nenstad. „Parkeren aan de randen van de binnenstad, uitstekend, dat komt de gebruikswaarde en de his- torische uitstraling van de binnen stad alleen maar ten goede. Maar dan wel parkeergelegenheid aan alle randen van de stad. Dat geldt dus ook voor parkeergelegenheid aan de Noordwestkant want die is qua parkeerruimte voor centrum- bezoekers ernstig misdeeld." GroenLinks schetste in zijn betoog een ideaalbeeld van Schiedam in het jaar 2000 en zag een autovrije Lange Haven. „De VW is hier erg blij mee, omdat nu eindelijk de zo graag geziene toeristen de pracht van dit gebied volop kun nen ervaren, zonder gestoord te worden door hinderlijk stilstaand of bewegend blik." Concreet stel- de GroenLinks voor het aantal par keerplaatsen niet uit te breiden. Verder moet het openbaar vervoer worden gestimuleerd. GroenLinks voerde het idee aan om in overleg met de RET de frequentie van trams en bussen te verhogen op koopavond, marktvrijdag en win- kelzaterdag. Ook stelde Groen Links voor om op die dagen de prijs van een openbaarvervoers- kaartje te halveren. Kritiek werd vooral geuit door de fracties op de begroting. Platform Schiedam meent dat de begroting met kauwgum en elas- tiek aan elkaar hangt om hem slui- tend te krijgen. „Er wordt fl. 4600,- opgevoerd voor boeken en tijd- schriften ten behoeve van de ge meenteraad, doch gevraagd welke dit zijn luidt het antwoord 'geen'." D66 betreurde het dat er teveel nieuw geld vloeit naar oud beleid en oude uitgaven: „Te weinig wordt bezien of het anders kan." De PvdA uitte kritiek op de begro- tingsmethodiek: „Het komend jaar is de begroting sluitend, de twee daaropvolgende jaren is er een be- groot tekort, en in de laatste twee jaren is er een begroot tekort dat de eerdere tekorten ruimschoots com- penseert." D66 zei geschrokken te zijn van bepaalde resultaten van enquetes. ,,Wij schrikken elke keer weer van de bijna blinde afkeer en van de vooroordelen die sommigen koes- teren ten opzichte van allochtone bewoners, Maar wij schrikken evenzeer van de soms afwerende houding die allochtonen aannemen ten opzichte van de Nederlandse samenleving en van hun gebrek aan bereidheid om qua houding, inzet en taalbeheersing daaraan deel te nemen." Een oplossing heeft D66 naar eigen zeggen niet. De fractie blijft steken in sugges- W "-• - WW- pli# >4 ■4 SCHIEDAM - Je zou bij alle (media)aandacht die de binnenstad momenteel krijgt bijna nog vergeten dat ook Schiedam-Noord de moeite van het bekijken waard is. Hiergaat de stad langzaam over in stukjes vergeten platteland. Witte paarden stappen door de ochtendnevel, met op de achtergrond de oprukkende stad. Het lijkt een tijdcapsule waarvan het de vraag is hoe lanq de landehjke sfeer ztch nog zal kunnen handhaven. FotoJaccoZanstra ties voor het wijk- en buurtbeheer, voor enquetes en voor intensief toezicht 'waar* zaken dreigen te ontsporen'. Het college zou ener- gie moeten steken in een samenle- vingsbeleid, meent D66, maar hoe dit beleid gestalte moet krijgen gaf D66 niet aan. GroenLinks meent dat het college initiatieven die er- voor zorgen dat allochtonen meer aan de samenleving deelnemen, veel meer moet steunen. Donderdag 13 november vanaf 18.00 uur wordt de tweede termijn van de algemene beschouwingen gehouden. SCHIEDAM - Een 33-jarige man uit Hellevoetsluis is zondagnacht 9 november rond 00.15 uur door drie onbekende mannen op het Nieuw- landplein mishandeld. Het slacht- offer liep hierbij diverse kneuzin- gen en verwondingen op aan zijn gezicht. Hij moest zich hiervoor la- ten behandelen in het Schieland Ziekenhuis. Het slachtoffer sprak de drie mannen aan omdat ze op het Nieuwlandplein op een wals reden die daar stond ten behoeve van de wegenbouw. Te hulp ge- schoten familieleden van het slachtoffer werden door een van de mannen met een mes bedreigd. Een onderzoek dat de politie in de omgeving instelde bleef zonder re- sultaat. De politie is op zoek naar getuigen van dit voorval. Dader 1: een man in de leeftijd van 20 tot 25 jaar met een licht getinte huid- kleur. Hij was gekleed in een witte broek en een zwarte leren jas. Hij was de man die het mes trok. Da der 2: een man in de leeftijd van 20 tot 25 jaar met een licht getinte huidkleur en gekleed in een zwart bomberjack en een donkere broek. Dader 3: een man in de leeftijd van 20 tot 25 jaar met een licht getinte ■huidkleur, gekleed in een bruine suede jas en een donkere broek. Getuigen kunnen contact opnemen met de recherche van het district Schiedam via telefoonnummer 2740277. DE EERSTE Al/O/VDWINKEL MET DAGPRIJZEN Parkweg 1-3 Schiedam Telefoon 473 73 52 7 dagen geopend van 16 00 - 24.00 uur dus ook op zondag Hoogstraat 79-31 - Schiedam Neem een uur de tijd voor de studie van je leven De klant centraal, de auto optimaal Vw Renault dealer voor Schiedam en Vlaardingen Dr. Moermanlaan 101, 3131 KX Vlaardingen, tel. (010) 2488988 Albeda College daar leer je niet alleen De oplciduiffciiinformaticmarkt van bet Allied a Co lie tie vrijdag 14 november van 13.30 tot 21.30 uur ROTTERDAM - Voor de derde keer daagt Maasstad weekbladen haar lezers uit een mooi decem- berverhaal te schrijven. Vorig jaar en het jaar ervoor waren de readies overweldigend; reden te meer om de creativiteit van de le zers, zo in de koude donkere maanden aan het eind van het jaar, nog eens te testen. Vorig jaar moesten de schrijvers een verhaal maken aan de hand van citaten van bekende auteurs. Deze keer is een ander thema ge- kozen: Romantiek in Rotterdam. De invulling van het onderwerp is aan de schrijver zelf. En de af- loop van het verhaal? Ook dat la- ten we graag aan de creatieve pennen over. Het mooiste verhaal wordt beloond met, hoe kan het anders, een vleug romantiek. Niet in Rotterdam, maar in 's we- relds beroemdste romantische stad: Parijs. Het decemberverhaal mag niet langer zijn dan 1500 woorden. Het moet getypt worden ingele- verd met een regelafstand van an- derhalf. De inzendingen moeten uiterlijk 5 december bij de jury binnen zijn. De jury bestaat we- derom uit enkele zwaargewich- ten in de Rotterdamse schrijvers- wereld: Frans Meijer, directeur van de Gemeentebibliotheek Rotterdam en Peter Bulthuis, Rotterdams publicist. Voorzitter van de jury is Harry Mulder, chef-redacteur van Maasstad weekbladen. De inzendingen kunnen worden gestuurd naar Maasstad weekbladen, Postbus 373, 3100 AJ Schiedam. De eerste twintig inzenders krij gen twee toegangskaartjes voor het Kerstcircus Ahoy' toege- stuurd. En degene met het meest aangrijpende, spannende, roman tische, trieste of vrolijke verhaal gaat er letterlijk vandoor met het geheel verzorgde weekend naar Parijs voor twee personen. Het winnende verhaal en een se- lectie van de andere verhalen wordt gepubliceerd in de Maas stad weekbladen van rond de kerst. 0p deze datum openen wij op de Ceintuurbaan een geheel nieuwe winkel met een oppervlakte van 500 m2. Deze nieuwe winkel is niette vergelijken met een bouwmarkt, zoals u die kent, want wij bieden een assortment met alleen professionele producten. Deurkrukken en meubelknoppen: Het accent in deze nieuwe winkel ligt op zowel klassieke als moderne exclusieve deurkrukken en meubelknoppen. In een aparte sfeervolle showroom tonen wij u alle modellen. Veilig Wonen: Binnen dit politiekeurmerk bieden wij u een ruime keuze aan bouwkundige beveiliging voor ramen en deuren. Dit aangevuld met electronische beveiliging, kluizen en overige hang- en sluitwerk. Gereedschap: Een zeer ruime keuze professioneel gereedschap. Van een eenvoudige nijptang tot een specialistische zaagtafel. IJzerwaren en bevestigingsmiddelen: Natuurlijk hebben wij, als ijzerwarenvakhandel, ook een onderscheidend assortment ijzerwaren en bevestigingsmiddelen. II ziet wij bieden een compleet assortment kwalitatieve producten. Maar helaas, dat kost een paar centen. Tot nu dan. Want bij Breur op de Ceintuurbaan zijn deze producten te vinden tegen prijzen die we nauwelijks durven te noemen. Wij zijn 6 dagen per week geopend Vrijdag koopavond Ruime parkeergelegenheid VERKOPERS. Schriftelijke sollicitatie voorzien van pasfoto en CV binnen 10 dagen aan: FotoKlein, postbus 7035, 3286 ZG Klaaswaal, t.a.v. Hr. A.P. van Rijswijk. klein Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 tcei tnieitZelif4.e yiOCtCH. /4tu0lZ etc ojUic.cc* TEMPEL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 1