Havo en VWO gaan samen vernieuwde tweede fase in 'Voor ik het wist lagen de ramen eruit en begon ik te gillen' fStirpriseweken bijl Primafoon Primafoon BOUMAIXI MaasposT MAASSTAD Het onderwijs op de schop Explosie Wilton-Fijenoord in verre omtrek merkbaar Expositie Inzameling voor Polen Verhuizing WIC MozaVeken WiiKBLADiN SCHIEDAM SCHIEDAM - Zelfstandig- heid, flexibiliteit en vooral ook plezier waren de sleu- telwoorden waarmee me vrouw Ginjaar-Maas, oud staatssecretaris voor Onder- wijs in de kabinetten Lub bers I en II, maandag 17 no vember de vernieuwingen in het voortgezet onderwijs met groot enthousiasme aan de man probeerde te bren- gen. Op uitnodiging van de ouderraad van scholenge- meenschap Schravenlant hield zij een informatieve le- zing over de bovenbouw van Havo en VWO die over twee jaar zal worden omge- doopt tot de zogenaamde 'vernieuwde Tweede Fase'. Vanaf dat moment zullen leerlingen uit de bovenbouw moeten kiezen uit vier on- derwijsprofielen met ver- schillende vakkenpakketten. De bijna geheel vrije pak- ketkeuze zoals leerlingen die nu hebben, wordt daar- mee afgeschaft. /-X Omwenteling Ravage SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote- of St. Janskerk wordt zaterdag 22 november verzorgd door ver- schillende solisten. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gra tis. Vrijdag 21 november wordt er in de kerk een najaarscon- cert gegeven door het Gemengd Toonkunstkoor Schiedam en het Toonkunst Jeugdkoor De toegang hiervan bedraagt fl. 12,50 en de aanvang is 20.00 uur. Familiemarkt Klaverjassen Camel Trophy St. Radboud Dansen Viering NCVB Ooievaars Heyendahl-trio Oorsmeer Korfbal Zen Ruilbeurs Plannen om uw interieur te veranderen? Bij al uw meubelaankopen krijgt u een INRUILPREMIE* voor uw bestaande meubelen. Hoe hoger uw aankoop- bedrag, hoe hoger de INRUILPREMIE! Kom snel eens langs, want we hebben veel nieuws in huis. Doe in de maand november uw voordeel met deze inruilactie! CONTACTLENZEN Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Dinsdag 18 november 1997 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, ds. F. Hoek. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Visser. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, Albert van Raal- teplein. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Sosef. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, dhr. A.F. Ruijl. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Visser. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, dhr. A.G.M. van den Ende. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, cand. J.C. Klein. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ds. F. Hoek. NL. Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, leesdienst. Aanvang: 19.00 uur, leesdienst. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.30 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring, bisschop A. van Luijn. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur. Donder- dag, 09.15 uur. Zaterdag 18.30 uur eucharistieviering, ds. Kool. Zon dag 11.00 uur, eucharistieviering, ds. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Dins dag 25 november 20.30 uur Com- pleten. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis, aanvang: 10.15 uur pastoor Vismans.Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistievie ring. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rij zinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Za terdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plai- sier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Openbare le- zingen. Gemeente Oud Mathenes- se, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Volgens mevrouw Ginjaar-Maas is de vernieuwing van het onder wijs hard nodig omdat de aanslui- ting op HBO en universiteit op dit moment lang niet optimaal is: „van de Havo wordt gezegd dat deze voorbereidt op het hogere beroepsonderwijs en van het VWO dat dit een goede opstap geeft naar de universiteit. Maar in de praktijk blijkt dat dertig tot veertig procent van de leerlingen in het eerste jaar van de vervolg- opleiding struikelt. Daar klopt dan toch iets niet'redeneerde de oud-staatssecretaris. Met de ontwikkeling van vier vastgestelde onderwijsprofielen voor Havo- en VWO-leerlingen probeert de overheid nu de aan- sluiting met de vervolgopleidin- gen te verbeteren. Met ingang van augustus 1999 kunnen leer lingen kiezen uit de profielen Na- tuur en Techniek, Natuur en Ge- zondheid, Cultuur en Maatschap- pij en ten slotte Cultuur en Eco nomic. Ginjaar-Maas benadrukte echter dat de vakken uit deze pro fielen slechts een derde deel van Over twee jaar is het cliche van de leraar die het hele lesuur aan het woord is, voorgoed voorbij. Leerlingen zullen tijdens de les ook zelf aan de slag moeten, betoogde Ginjaar-Maas. het aantal lesuren uitmaken. Vijf- tig procent van het totale vakken- pakket wordt namelijk gevuld met een aantal gemeenschappelij- ke vakken die voor iedere leerling verplicht blijven. Daaronder val- len 'oude' vakken als Nederlands en de moderne talen, maar ook nieuw ontwikkelde vakken als al- gemene natuurwetenschappen, culturele en kunstzinnige vor- ming en een vernieuwde vorm van maatschappijleer. Daarnaast houden leerlingen nog twintig procent ruimte over voor keuze- vakken. Dit kunnen vakken zijn die binnen een van de andere pro fielen thuishoren. Maar het kun nen ook vakken zijn die los daar- van door de betreffende school worden verzorgd. Zo kunnen leerlingen van Schravenlant als extra bijvoorbeeld filosofie-les- sen volgen, of het vak manage ment en organisatie. Op dit mo ment zijn er tussen diverse scho- len in Schiedam en Vlaardingen zelfs besprekingen gaande om leerlingen eventueel ook keuze- vakken op ddn van de andere scholen te laten volgen, wanneer de eigen school hier niet in kan voorzien. Mevrouw Ginjaar-Maas was als voorzitter van de stuurgroep Tweede Fase zeer nauw betrok- ken bij de onderwijsvoorstellen die uiteindelijk hebben geleid tot de omwenteling in het voortgezet onderwijs. Aan haar wordt ook het begrip Studiehuis toegedicht dat naast de verdeling in onder wijsprofielen een belangrijk on- derdeel van de vernieuwing vormt. Ginjaar-Maas is van me- ning dat niet alleen de inhoud van de huidige examenvakken verant- woordelijk is voor de slechte re- sultaten bij de vervolgopleidin- gen. Ook het gebrek aan kennis van de moderne talen als Frans en Duits, en vooral het tekort aan studievaardigheden is daar vol gens haar debet aan. Leerlingen zullen na de invoering van de Tweede Fase dan ook veel zelf- standiger moeten gaan werken 'waarbij zij bijvoorbeeld zelf in overleg met de leraar een indivi- dueel werkplan in elkaar zetten. Een belangrijke verandering is ook de afschaffing van de school- onderzoeken. Het is de bedoeling dat voor leerlingen in de Tweede Fase een zogenaamd examendos- sier wordt bijgehouden. Hierin worden in overleg met de leerling werkstukken, verslagen en door de leerling gedane onderzoeken opgenomen. Daarbij vinden nog wel steeds toetsmomenten plaats. Deze mag iedere school echter, met inachtneming van regels die de overheid geeft, zelf invullen. Wat gewoon blijft is het gegeven dat de uiteindelijke examencijfers voor de helft bepaald wordt door de uitkomst van het centraal schriftelijk en voor de andere helft door cijfers die bij de voor- afgaande toetsen zijn behaald. De komende veranderingen ver- gen volgens Ginjaar-Maas in ie- der geval een andere opstelling van leerlingen. Maar ze vragen volgens haar ook heel wat van de leraren waarvoor bijscholing zal worden verzorgd: „van een leraar wordt niet langer gevraagd dat deze zijn wijsheid uitstort, maar dat hij leerlingen begeleidt en sti- muleert om zelfstandig aan de slag te gaan." Ginjaar-Maas is er- van overtuigd dat dit het werkple- zier van zowel leraar als leerling vergroot. Of leerlingen in de toe- komst echter door dit nieuwe sys- teem na iedere vakantie weer hunkerend en huppelend naar school gaan, zoals de oud-staats- secretaris lijkt te verwachten, is misschien toch wel wat verge- zocht. IRENE VERINGMEIER SCHIEDAM - Een vliegtuig door de geluidsbarriere of een oude vliegtuigbom. De bewoners van de Julianalaan en het Rubens- plein waren volledig in paniek toen's avonds om half zes de ra men rinkelden en de huizen tril- den. Vele ramen begaven het en er raakte een man lichtgewond. De gasexplosie op het terrein van Wilton-Fijenoord aan de Admi- raal Trompstraat ging niet be paald onopgemerkt voorbij. A1 snel dromden de bewoners naar buiten om samen te gissen wat er aan de hand was. Aan de overkant loeiden inmiddels de sirenes en kwamen de verhalen los. „Ik schrok me werkelijk te pletter. Zat op de bank televisie te kijken, toen ik opeens een luide knal hoorde. Voor ik het wist lagen de ramen er uit en begon ik hard te gillen. Ik wist niet wat me overkwam", al- dus Patricia van Opstal, wier ra men eveneens niet bestand bleken. Patricia was niet de enige. Bij tien- tallen gezinnen in de omgeving van de werf sneuvelden ramen. Ook bij ijzerspeciaalhandel Enge- ring aan het Rubensplein lagen de scherven voor het oprapen. Wat er precies is gebeurd, is nog onduide- lijk. Naar de exacte toedracht wordt momenteel een technisch onderzoek ingesteld. Wel is zeker dat er een zogenaamde kraanbaan is ontploft. Een kraanbaan is een tunnel met een betonnen contructie waarover de wielen van de kraan rijden. Waarschijnlijk hebben gas- leidingen propaan en zuurstof ge- lekt. Hierdoor ontstond een explo- sieve gasopeenhoping. Juist toen SCHIEDAM - Tot en met 5 januari is in Verpleeghuis DrieMaasStede een expositie te zien van de kun- stenares en dichter Meta Oosters. Zij volgde haar opleiding aan de Vrije Academie in Rotterdam. In de schilderijen, onder de naam En counters, speelt niet het materiaal, maar de kleur zwart de hoofdrol. Door toevoeging van andere kleu- ren wordt het zwart naar de achter- grond verdrongen. Van Leeuwen kan niet zeggen of Wilton Fijenoord ook gaat op- draaien voor de schade aan de hui zen van de buurtbewoners. „We hebben iedereen met gesprongen ramen het advies gegeven gewoon contact op te nemen met de eigen verzekering. Dan worden de ruiten zo snel mogelijk weer gezet en dat is belangrijk in deze kou." MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Aan de inzet van basisschool De Regenboog zal het niet liggen. A1 tien jaar houdt de school een inzamelingsactie, die onder leerlingen en ouders beter bekend is onder de naam 'Polen- actie'. Ook dit jaar is half novem ber weer veel opgehaald en ver- sjouwd voor het goede doel. De meer dan driehonderd vuilniszak- ken met kleding, schoenen, speel- goed, luiers, lakens en ga zo maar door, zijn door de kinderen uit groep 8 ingeladen in een vrachtwa- gen. De ouders van kinderen van De Regenboog vullen de zakken ook met pleisters, tandpasta, scheerzeep, shampoo en andere bruikbare zaken. De spullen gaan naar kindertehuizen en weeshuizen in Polen. Maar ook naar een pro ject in Roemenie. De verwoestingen die de explosie heeft aangericht zijn enorm. Foto Roger van derKraan Roger er een kraan over de kraanbaan reed, is het gasmengsel geexplo- deerd. Over een lengte van honder- den meters werd de kade wegge- slagen. Een stuk rondvliegend beton raak te een kraan van ettelijke tientallen meters hoog, waardoor deze om- viel en gedeeltelijk op de kade, ge- deeltelijk in het water van de Wil- tonhaven terechtkwam. Het terrein werd vrijwel onmiddellijk ont- ruimd en afgezet, omdat brand- weer en de DCMR een onderzoek instelden. De situatie bleef tot de late avond gevaarlijk, omdat er nog steeds gas uit de leidingen ont- snapte. Pas tegen half elf werd het sein 'veilig' gegeven. De schade wordt geschat op miljoenen gul dens. Ook op de werf zit de schrik er goed in. „De mensen zijn uiteraard verschrikkelijk geschrokken. Het was een enorme ravage hier. De ra men van de kantoren sprongen en niemand wist meteen wat er aan de hand was. Het duurt wel even voordat je dat doorhebt", vertelt woordvoerder E. van Leeuwen. Volgens hem heeft de werf nog ge- luk gehad. Voor hetzelfde geld hadden zich vele persoonlijke on- gevallen voorgedaan. „Het was over half zes en dat betekent dat er net een wisseling van de werkshift was geweest. Veel mensen op de werf dus. We mogen blij zijn dat er niet meer gewonden zijn geval- len." Van Leeuwen tekent daarbij aan dat nog niet zeker is hoever de schrik de werknemers bezighoudt. „Op het oog is iedereen, behalve de machinist, alleen enorm ge schrokken. Of dat gevolgen heeft, valt natuurlijk alleen maar af te wachten." De machinist van de kraan, een 47-jarige man uit Oos- terland, raakte lichtgewond. Hij heeft inmiddels hechtingen in de onderarm en de kin en is maandag uit het ziekenhuis ontslagen. De man zit verder onder de schaaf- wonden, maar heeft volgens Van Leeuwen toch nog veel geluk ge had. „Het had heel anders kunnen aflopen." De werf zit voorname- lijk met materiele schade. Behalve de kraan die kantelde en omviel, raakte namelijk nog een andere kraan beschadigd door het rond- vliegende beton. Bovendien is de schade aan kantoren en bedrijfsge- bouwen enorm. Niet alleen vele ra men bleken niet bestand tegen de kracht van de explosie. Ook nogal wat deuren zijn vervormd, bol ge- drukt of hangen als vodden in de scharnieren. Van de betonnen kraanbaan is niet veel meer over. Met Primafoon sloot Sint een prima deal voor telefoontoestellen, draadloos en mobiel! Orlando 90, draadloze telefoon voor in en om het huis. Nu van 229,- voor 179,- Bastia, een fraai vormgegeven toestel in diverse kleuren. Nu van 79,- voor 49,- Voor een passend cadeau, kom eens langs bij Primafoon. Bij elke aankoop vanaf 150,- maakt u kans op een leuke prijs uit de zak van Sinterklaas! En wat is toepasselijker rond de dag van Sinterklaas dan een telefoonkaart met de geur van speculaas? Cadeautip: Een VoiceMail-meider voor 19,95 bij aanschaf van een jaar WisselGesprek! DE WINKEL VAN PTT TELECOM Deze aanbiedingen gelden tot en met 24/12/97. PRIMAFOON, DE WINKEL VAN PTT TELECOM, VINDT U O.A. IN SCHIEDAM, NIEUWE PASSAGE 17. kanten van wereldklasse, Rob de Rijcke en Derk Groen, spelen pop- songs in de beste akoestische tradi- tie. Groen en De Rijcke treden donderdag 20 november vanaf 22.00 uur op in Oorsmeer, dat wordt gehouden in het Podium Ca fe aan de Lange Haven. De toe gang is gratis. SCHIEDAM - De feestcommissie van zorgcentrum Francois Haver- schmidt organiseert op 22 novem ber een familiefeestmarkt. Van het geld wordt een koersbalspel aan- geschaft voor de bewoners. De feestmarkt met kerstverkoop, rom- melmarkt en rad van avontuur vindt plaats tussen 13.00 en 16.00 uur aan de Willem de Zwijgerlaan 35. SCHIEDAM - De Stichting Wel- zijn Nieuwland organiseert zater dag 29 november een 12-uurs kop- pelklaverjastoernooi in het ont- moetingscentrum aan het Dr. Wi- bautplein. Er wordt gekaart van 10.00 tot 22.00 uur. De kosten be- dragen fl. 30,- per koppel. Opge- ven bij A. Boelens, tel. 4734347. SCHIEDAM - George Derksen, deelnemer aan de Camel Trophy, staat zaterdag 22 november met zijn terreinwagen voor Tempel Optiek aan de Hoogstraat. Belang- stellenden kunnen de wagen in- specteren en videobeelden van de Camel Trophy bekijken. Verder bestaat er bij Tempel de mogelijk- heid om daglenzen gratis uit te proberen. Deze zijn door Derksen onder extreme omstandigheden getest en hebben de test glansrijk doorstaan. SCHIEDAM - De harmonie van muziekvereniging St. Radboud heeft zondag 9 november de eerste prijs gewonnen van een muziek- concours in Poeldijk. Om de ont wikkeling van het orkest te stimu- leren, zal het komend jaar een aan tal ledenwerf acties worden ge- start. Dinsdag repeteert St. Rad boud in verenigingsgebouw De Noord aan de Kerkweg. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens kan er zaterdag 22 november worden gedanst tussen 19.30 en 22.30 uur. De toegang be draagt fl. 2,-. In hetzelfde diensten centrum vindt zondag 23 novem ber een koffie-inloop plaats. Deze begint om 11.00 uur en kost niets. SCHIEDAM - The Missions to Seaman vieren zondag 23 novem ber het feit dat ze vijftig jaar in Schiedam bestaan met een bijeen- komst in de Grote Kerk. Aanvang is 19.30 uur. SCHIEDAM - De leden van de NCVB Woudhoek bezinnen zich donderdag 20 november over de multiculturele samenleving. Het bestuur heeft een aantal gasten uit- genodigd waarmee gediscussieerd wordt aan de hand van stellingen. Ook niet-leden zijn welkom. De avond begint om 19.45 uur. SCHIEDAM - De Ooievaars, een invaliden-sportvereniging zoekt een vrijwilliger die de papierploeg wil bijstaan bij het ophalen en wegbrengen van het oud papier. Leeftijd is niet belangrijk, motiva- tie en inzet des te meer. Belangstel- lenden kunnen langskomen in de Westmolenstraat 26 of bellen, tel. 4269053. SCHIEDAM - Het Heyendahl Trio, dat bestaat uit pianiste Marjo- lijn Brands, fluitiste Marie-Christi ne Goergen en celliste Korine Scheeres, geeft zondag 23 novem ber een concert in het Stedelijk Museum. Aanvang is 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt fl. 7,50. SCHIEDAM - Twee Haagse muzi- SCHIEDAM - Sportieve jongens en meisjes in de leeftijd van 5 tot en met 7 jaar kunnen gaan koffbal- len bij SSC Harga. Op dinsdag 25 november wil deze vereniging met een nieuwe groep starten. De trai ning is in de Margriethal tussen 18.00 en 19.00 uur. De kinderen mogen drie keer gratis meedoen. Voor meer info, tel. 4715002. SCHIEDAM - Op maandag 24 no vember start bij de NPB Schiedam een ochtend en avondcursus zen- meditatie. De lessen op 10.00 en 20.00 uur vinden plaats onder lei- ding van Magda Heesen - v.d. He- mel in de Haverschmidtzaal aan de Westvest 90-92. De eerste keer kan men vrijblijvend kennismaken. Ift- fo: tel. 4260756. SCHIEDAM - Voor het ruilen van postzegels, munten, eerste-dag en- veloppen of telefoonkaarten kan de liefhebber op 23 november weer terecht in dienstencentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Dam- laan 766. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Wethouder Adri Reijnhout opent vandaag, woens dag 19 november, het nieuwe on- derkomen van het Woon Informa- tie Centrum (WIC) aan het Stad- serf 1Met het uitrollen van een lo- per wordt een duidelijk gebaar naar de burgers gemaakt: iedereen is van harte welkom in de nieuwe Stadswinkel. Het bestaan van het WIC wordt aan de rand van de stad al aangekondigd. Langs de A4 en de A20 staan sinds kort enorme billboards. De verlichte borden wijzen de voorbijgangers op de aantrekkelijke kanten van het wo- nen in Schiedam. De slogan 'Wo- nen tussen dorp en metropool' moet het allemaal zeggen. Een van de borden was tot voor kort overi- gens nauwelijks leesbaar vanach- ter het stuur. Om een duistere re- den was het bord parallel aan de snelweg neergeplant. Een chauf feur moest gevaarlijk ver zijn hoofd draaien om de informatie tot zich te nemen. Dit euvel is inmid dels opgelost. De borden staan nu scheef ten opzichte van de weg. Raken de passanten door de bood- schap van de billboards overtuigd, dan kunnen ze zich melden bij het WIC. In de Stadswinkel is ruim aanbod van nieuwbouw huizen. Ruilen? "in waardecheques, vraag naar de actie voorwaarden MEUBELEN IISSELMONDSELAAN 175 3064 AS ROTTERDAM TELEFOON: 010-284211 I 300 gratis parkeerplaatsen! SCHIEDAM - De Schiedammer Post exposeert zijn mozai'ekwer- ken in verzorgingstehuis Spaland. In de recreatiezaal en in de hal is een greep uit zijn ruim driehonderd werken tellende collectie te bekij ken en te koop. De expositie is tot 5 januari te bezoeken in Spaland. Daarna verhuist deze naar De Harg. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 met pieeteu, rfnrOil tie aftticiCK. v.a. per maand

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3