616.000 Beneluxlijn krijgttoch geld van Jorritsma .A mM Nieuwe kinderboerderij krijgt leef baarheidsprijs Goede afloop in Villa Kattenstein SUP ERSTUNT KIJKERe!50 fot# mm S5S -LI? s MINSLTA L IH9I 1 Geen vertraging aanleg nieuwe metro HVS tegen Stedelijkaan Achterweg Jantje Beton bekend door sponsorzuil Houten brug Julianapark vervangen Verkeerde foto bij carnaval MENSi Deze week in Milieu MAZDA PENNINGS Wie anders! 4, moat 0S>© g$g) RENAULT Totale oplage i Schiedam Oplage 37.745 SCHIEDAM - Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat stelt definitief het geld beschikbaar voor de aanleg van de Benelux lijn. Dat heeft minister Jorritsma donderdagochtend 20 no- vember toegezegd in een overleg met Van der Tak, lid van het dagelijks bestuur van de Stadsregio. Van der Tak had enkele weken geleden besloten om voor twee projecten de gunning niet te verlenen aan de betreffende aannemers. De feestdagen zijn al duur genoeg!!! Avondwinkel Parkweg Funshoppen wm Prijs gemeente Schiedam gaat naar Turkse ecoteams Karten Jong talentje krijgt zomaar een leuke racewageii cadeau Zoekt u iets lekkers? Zie onze adxertentie elders in deze krant! TEL. 010-2464222 Verrassendvernieuwd Ziiver engouden sieraden vanaff 12,50 Lx 1 Een helder beeld en een comfortable handligging vanJW 7 zijn standaard. I FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! 1 Foto 1 Video 1 Audio UM ftrvHa Telecom WM m DE WIIMKEL MOET LEEG VOOR 31/12/97 Riders in deze FOTO VIDEO AUDIO TELECOM CONTACTLENZEN per maand n Over de Vesten 3a Schiedam Tel. 010 - 4738322 Fax 010 - 4731589 Bezorging 010-4514555 WOENSDAG 26 NOVEMBER 19974e jaargang nr. 48 SCHIEDAM - De Histori- sche Vereniging Schiedam (HVS) is niet enthousiast over mogelijke nieuwbouw van het Stedelijk Museum aan de Lange Achterweg- zijde. Hiervoor zou immers een aantal historische pan- den moeten worden ge- sloopt. Bovendien heeft de eigenaar van twee van de te slopen panden onlangs nog een fraai renovatie/restau- ratieplan ingediend. Het Stedelijk Museum acht de uitbreiding noodzakelijk omdat men van mening is dat meer expositieruimte het bezoekersaantal omhoog zal brengen. De Historische Vereniging ziet meer in het zoeken van een tweede loca- tie, zodat er in de toekomst twee (deel)musea naast el- kaar komen te bestaan. De HVS heeft hiervoor zelfs al een locatie op het oog; de Vijgensteeg. SCHIEDAM - Overal in het land worden momenteel zui- len geplaatst ter promotie van het Nationaal Jeugd- fonds Jantje Beton. Op 2 de- cember zal ook in het biblio- theekfiliaal aan het Bach- plein een Jantje Beton spon sorzuil worden geplaatst. De zuilen worden gebruikt om informatie te geven over de activiteiten van het Natio naal Jeugdfonds en om de naamsbekendheid te ver- groten. De andere vier zij- den van de zuil zijn gevuld met reclame van sponsors die het Jeugdfonds een warm hart toedragen. Met het geld dat door deze cam- pagne wordt binnengehaald, kunnen nieuwe projecten worden gerealiseerd, zoals het aanleggen van speel- plaatsen en clubhuizen. SCHIEDAM - De houten brug over de vijver in het Julianapark is al geruime tijd aan vervanging toe. Naar verwachting zal deze brug in de eerste week van december door de Dienst Gemeentewerken worden vervangen door een nieuwe stalen brug. Het brugdek van de houten brug was he- lemaal versleten en de ver- rotte leuningen waren al en kele kerenprovisorisch her- steld. Om dergelijke proble- men in de toekomst te voor- komen, is gekozen voor staal. Voor het aanbrengen van de brug is tijdelijk be- planting verwijderd langs de Penninglaan. Na afloop van de werkzaamheden wordt deze teruggeplaatst. SCHIEDAM - Door een op- maaktechnische fout is in de MaasposT van 19 november een verkeerde foto versche- nen bij het verhaal over Prins Pieter de Eerste. In plaats van de prins was een dame te zien die haar aan- leunwoning in Spaland opende. De redactie biedt haar excuses aan voor het ongemak. Van der Tak vond het te riskant om financiele verplichtingen aan te gaan met een aannemer, terwijl het volgens hem nog helemaal niet ze- ker was of de minister wel met het geld over de brug zou komen. Jor ritsma zag niet veel kans om geld vrij te maken voor de nieuwe me- trolijn omdat ook de Hoge Snel- heids Lijn en de Betuwelijn een aanzienlijk bedrag van haar budget opslokten. Om de minister onder druk te zetten, hield Van der Tak de gunning tegen van station Schiedam Centrum en station Per- nis. Van der Tak hoeft zich vol gens de minister geen zorgen te maken over de financiering van de Beneluxlijn. Er is in elk geval tot en met 1999 voldoende geld be schikbaar om de bouw van het tra- ject doorgang te laten vinden. Een eventueel probleem dat zich wel kan voordoen, is als de bouw te voorspoedig verloopt. Als de bouw namelijk sneller gaat dan het geld beschikbaar komt, kunnen er problemen rijzen. Het totale be drag dat het project tot 2002 zal gaan kosten is wel gereserveerd, maar kan niet in een keer worden uitgekeerd. Per periode is er een som geld beschikbaar waarvan de bouw in die periode bekostigd moet worden. Jorritsma kon don derdagochtend niet veel meer doen dan beloven dat er dan opnieuw naar een oplossing gezocht zal moeten worden. De minister heeft besloten om voor dit jaar in ieder geval 62 miljoen gulden beschik baar te stellen. Zij had eigenlijk ge- pland om dit geld te bewaren tot een later stadium in het traject, maar zal nu over de brug moeten komen om de aanleg geen vertra ging te laten oplopen. Hetzelfde wil de minister gaan doen voor de jaren 1998 en 1999. Over deze ja- ren beraadt het kabinet zich mo menteel nog. De onzekere bekosti- -1 uur service voor slechts 65ct.* - alle albums/lijsten/passepartouts 30% K0RTING uitverkoop alle CO-Roms spectaculaire prijzen Alleen glanzend o.+a. in dec.'97 jan '98 (niet in combinatie met andere aanbiedingen) Printshop Schiedam Hoogstraat 137 Schiedam 010-4268225 DE EERSTE Al/O/VDWINKEL MET DAGPRIJZEN Parkweg 1 -3 Schiedam Telefoon 473 73 52 7dagengeopendvan 16.00-24.00 uur dus ook op zondag Aanbieding: Supra koffie 3pakken a 250 gr. f 10.- Hans Verkerk Keukens heeft deze week een spectaculaire halfgeld-actie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, krijgt u van Hans een echte Kroonkeuken voor de helft van de door de leverancier aan- bevolen adviesprijs! Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. Wij garanderen u de beste keu ken en het beste ontwerp voor de beste prijs! DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND CAPELLE A/D IJSSEL WORMERHOEK 12 - 010-4506666 ROTTERDAM (OMMOORD) SATIJNBLOEM 55 - 010-4550511 SCHIEDAM (IN opbouw) NIEUWPOORTWEG 8 - 010-2450372 ging van de Beneluxlijn was zeer onvoordelig voor de Stadsregio die zelf ook 5 procent van de op te hoesten 1,6 miljard gulden op tafel moet leggen. Als het het geld pas in 1999 beschikbaar zou komen, zoals aanvankelijk de situatie was, zou de Stadsregio hoogstwaar- schijnlijk te maken krijgen met vertragingen en rentelasten. De Stadsregio had al ettelijk declara- ties ingediend bij het Rijk, die im mers het leeuwendeel van de be- grote kosten voor de zijn rekening zou nemen. Deze declaraties wor den in ieder geval zo spoedig mo- gelijk betaald, zodat de financiele schade van de Stadsregio beperkt blijft. Niet alleen Van der Tak is de afgelopen weken over minister Jorritsma gevallen. Ook uit de Tweede Kamer kwamen veront- ruste vragen over hoe de minister de problemen in de Stadsregio Rotterdam dacht op te lossen. De Tweede Kamerleden Reitsma en Leers legden de minister het vuur aan de schenen door opheldering te eisen over het vertraagde vrijko- men van het geld en de eventuele gevolgen van de capriolen van de minister voor de bouw. Ook de Tweede Kamer kon Jorritsma te- vreden stellen: de bouw zal geen vertraging oplopen. MONIQUE SIEMSEN A "w. iqp SCHIEDAM - Ze bestaan echt: metershoge rotswanden, midden in Schiedam. Weliswaar niet helemaal authentiek, maar een eventuele val wordt er echt niet minder pijnlijk door. Zaterdag 29 november konden deze wanden in klimcentrum De Fabriek in een wedstrijd door ervaren en minder ervaren klimmers worden bedwongen. Hoe moeilijker de route was die de klimmers a flegden, hoe meer punten ze uiteindelijk verdienden. Wat veel opzien baarde was het feit dat veel klimmers zonder veiligheidstouwen omhoog klommen. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - De kinderboerderij de Gorzen is in de provincie Zuid- Holland de winnaar geworden van de landelijke leefbaarheidswed- strijd 'Kern met Pit'. De wedstrijd werd uitgeschreven door de Ko- ninklijke Nederlansche Heide- maatschappij (KNHM). Om het predikaat kracht bij te zetten werd woensdagmiddag 26 november te- gelijkertijd een bedrag uitgereikt van fl. 1000,-. De uitreiking werd bijgewoond door de Commisaris van de Koningin ir. J. M. Leem- huis-Stout. De KNHM looft al sinds de jaren zeventig prijzen uit voor projecten die de directe leefbaarheid van de omgeving verhogen. Voorop staan het tonen van wezenlijke betrok- kenheid en het zelf nemen van de verantwoordelijkheid voor de leef- kwaliteit van de buurt. En in dat kader past de daadkracht van de bewoners van de Schiedamse Gor zen precies. Omdat zij vonden dat stadskinderen te weinig in aanra- king komen met dieren, besloten zij tot de oprichting van een kin derboerderij bij hen in de wijk. Het boerderijtje moet verrijzen op een - De Beste Bakher van Rotterdam braakliggend stuk grand langs de Maasboulevard, naast een speel- tuin. De kinderboerderij in de Gor zen staat er nog niet definitief, maar de oprichters zijn al wel een heel eind gekomen. De grand is bouwrijp, de dieren aanwezig en de noodverblijven staan er. De re- den waarom de toekomstige kin derboerderij zo in de smaak viel bij de jury van de wedstrijd is velerlei. „De initiatiefnemers hebben veel tijd gestoken in het enthousiast maken van de wijkbewoners. Op allerlei manieren werden de plan- nen voor de kinderboerderij onder de aandacht gebracht. Men organi- seerde kinderactiviteiten, nam deel aan braderieen en organiseerde een verlichte gondelvaart", prijst de jury uitbundig. De acties van de oprichters, die zich verzamelden onder de Vereni ging Kinderboederijtje de Gorzen, wierpen spoedig vruchten af. Door middel van verkoopacties met het winkelcentrum de Groenelaan werd er geld ingezameld en dona- teurs geworven. Inmiddels mag de vereniging dan ook prat gaan op twintig volwassen leden, vele jeugdleden en meer dan honderd donateurs. Uiteraard hield men zich ook druk bezig met het aan- vragen van allerlei subsidies. De beslissingstermijnen van grote fondsen en gemeenten plegen ech- ter nogal lang te zijn en daarom werd de streefdatum om klaar te zijn op 1 September 1997 niet ge- haald. De eigenlijke bouw van de kinder boerderij zit in kannen en kruiken. De gemeente Schiedam heeft geld beschikbaar gesteld voor het bouwrijp maken van de grand en heeft inmiddels hekken geplaatst. De leerlingen van Rijnmond Bouw gaan de boerderij bouwen, onder toezicht van de wijkbewoners. De kinderen kunnen al wel kennisma- ken met de toekomstige bewoners van de boerderij. In een tijdelijk onderkomen zijn drie bokken, vier hanen, twee pony's flink wat ca- via's en konijnen ondergebracht. Op de twee Shetlandpony's kun nen de kinderen leren paardrijden. De jury van de leefbaarheidswed- strijd is onder de indruk van het en- thousiasme van de deelnemers. „Dit is een project dat echt door de hele wijk gedragen wordt. De jury wil dit project dan ook belonen met het predikaat Kern met Pit", aldus het prachtige juryrapport dat de Vereniging Kinderboerderijtje de Gorzen kreeg. (zie onze advertentie elders in de krant) Lange Kerkstraat 28a, 3111 NP Schiedam Tel ./fax: 010 - 4731824 DORZO De klant centraalde auto optimaal Uw Renault dealer voor Schiedam en Vlaardingen Dr. Moermanlaan 101, 3131 KX Vlaardingen, tel. (010) 2488988 SCHIEDAM-Maandenlang oefenden de kinderen van Kinderopvang Katja voor de musical Villa Kattenstein. Woensdagavond 19 novem ber was uiteindelijk de een- maiige voorstelling in De Er- ker te zien. Het verhaal van Villa Kat tenstein gaat over een huur- der Karei, die vele katten in de villa onderhoudt. Hij ver- waarloost het eigendom van de huurbaas en dreigt uit zijn woning te worden gezet. Zoals meestal het geval is bij musicals, loopt het verhaal van Villa Kattenstein toch goed af. De jonge speiers waren uit- gedost in katachtige kleding. De katten en de koorkinde- ren waren mooi geschminkt. De vele ouders en grootou- ders vonden de voorstelling prachtig, ook al vergaten de kinderen weleens een regel- tje tekst. Foto Roger van der Kraan Jr t V 13 9 ma TOTAL LMLRKOOP "N Zie onze auv^. Capelle a/d IJssel Dordrecht DenHaag Rotterdam Rotterdam - Centrumpassage 103 Voorstraat 274 Venestraat 8-10 Haarlemmerstraat 170 Winkelcentrum Oosterhof Winkelcentrum ZukJplein 2e Mkldellandstraat 23 010 4422427 078 6133982 070 - 3639574 071 - 5142741 010 - 2205510 010-4807010 010-4772117 Rotterdam Rotterdam Rotterdam Vlaardingen Zoetermeer •Zwjndrecbt Groene Hilledjk 173 010 - 4842666 Hoogstraat 141 010 - 4128801 Bergse Dorpsstraat 32 010 - 4610106 Uesvek) 47 010 - 4359061 079 - 3314279 078 - 6191166 - Winkelcentrum Wafourg A* F" /-V Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 T E M PET met vrUcndetzft*. gtoeZen. /4h1ou. eU oflticic*. V; V i /V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 1