Deja Vu verkoopt antiquiteiten en sprookjesachtig speelgoed MaasposT liesbeth r„ herik NU KIEZEN. NOG VOOR DE KERST GENIETEN VAN UW NIEUWE MEUBELS! 2150 Princess in nieuw jasje Schiedam krijgt brede steun van fracties SPECTACULAIRE SHOWROOMMODELLEN VERKOOP! BOUMAIM MaasposT MaasstaD Honderden bewoners steunen jongeren De winkel begon met een vakantie in Bretagne Blokfluit Brand Uit de bocht WEEKBLADEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Het wil maar niet vlotten tussen wijkcen- trum De Erker en de omwo- nende jongeren. Na de schermutselingen dit voor- jaar, werd aanvankelijk een frisse start gemaakt. De jon geren kregen een vaste avond in het wijkcentrum en startten een disco op. De goede betrekkingen bleken slechts van korte duur. Een persoonlijk conflict tussen de leider van de jongeren, Marco Ripzaad, en de jon gerencoordinator is er dit- maal de oorzaak van dat het wijkcentrum en de jongeren verder van elkaar afstaan dan ooit. WBSmmFT, ALLEENSTAANDEN 0186-604394 CONTACTLENZEN per maand v.a. Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Woensdag 3 december 1997 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. B. Martel. Aanvang: 17.00 uur, ds. K.J. Vis- ser. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10:00 uur, ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, Albert van Raal- teplein. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Sosef. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. W.W. Ver- hoeff. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.F. Kaars. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ds. K.J. Visser. NL. Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, viering Herlig Avondmaal. Aan vang: 19.00 uur, ds. B.J. Eikel- boom. Evangelisch Lutherse gemeente Ljptge Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jaeobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.30 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring, L. Remmerswaal. Mqrtinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur. Donder- dag, 09.15 uur. Zaterdag 18.30 uur eucharistieviering, K. Veltman. Zondag 10.15 uur, eucharistievie ring, K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Dins dag 9 december 20.30 uur Com- pleten. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis, aanvang: 10.15 uur pastoor Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistievie ring. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. VrijzinnigeGeloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. J.F. Kleinsma. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Za terdag 19.30 uur, jeugdavond. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Openbare le- zingen. Gemeente Oud Mathenes- se, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 pna. t/m vrij. 08.30-17.00 uur MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. De Erker weer slaags' met jongeren uit de buurt Hoewel een woordvoerster van het wijkcentrum in alle toonaar- den ontkent dat de jongeren de toegang tot het wijkcentrum is ontzegd, komt dit er in de praktijk wel op neer. Ripzaad heeft name- lijk een brief van De Erker gekre- gen waarin hem verteld wordt dat hij verdere activiteiten in de Jan van Avennesstraat wel op zijn buik kan schrijven. Ook de sport- activiteiten die het wijkcentrum organiseert in een nabijgelegen schooltje zijn voor Ripzaad verle- den tijd. Uit loyaliteit jegens hun vriend, heeft de groep van onge- veer dertig jongeren eveneens be- sloten de betrekkingen met De Erker op een laag pitje te zetten. Het wijkcentrum laat middels een medewerker weten dat te betreu- ren. „Ik vind het zelfs goed dat ze de stap hebben gezet naar de me dia. We staan altijd open voor een gesprek. En dat weten ze ook wel." Voor de jongeren is het echter te laat. Niet alleen zien zij de betref- fende jongerencoordinator liever vertrekken dan blijven, ook wil- len zij zwart op wit de belofte van een nieuw plekje waar zij kunnen vertoeven. Om dat te bewerkstel- ligen biedt Ripzaad vrijdag 5 de cember narriens de jongeren een petitie aan aan de gemeente. De actie wordt ondersteund door ruim vijfhonderd buurtbewoners. De gebeurtenissen die leidden tot de wederom bekoelde relatie tus sen De Erker en de jongeren heb- ■- De frisse start die buurtjongeren en wijkcentrum het afgelopen voorjaar maakten, bleek van korte duur. De jongeren zijn nu van plan naar de gemeente te stappen. Foto Roger van der Kraan ben volgens Ripzaad alles te ma- ken met de spanningen die onder- huids aanwezig bleven. „De jon gerencoordinator heeft het ge- woon niet op jongeren en was er altijd op uit om ons weg te wer- ken. En zeker mij in het bijzon- der, omdat ze mij als de leider za- gen. Tijdens zo'n disco-avond, een maand geleden, was er weer een naar sfeertje. Hij was verve- lend aan het doen en ik liet me provoceren. Ja, ik ben toen in de fout gegaan en het kwam tot een handgemeen. Maar daar heb ik spijt van en daar heb ik mijn ex cuses voor aangeboden. Sinds- dien is het weer mis. De disco is gesloten en ik mag niets meer." Het wijkcentrum wil niet ingaan op de gebeurtenissen van die avond, maar beaamt dat er sprake was van een persoonlijk conflict, ,,Om de zaak niet verder te laten escaleren, hebben we in overleg besloten dat het een beter idee zou zijn om de disco voorlopig stil te zetten. De disco kan ook weer worden opgestart, maar dan moeten de jongeren wel zelf, net als eerst, meedoen." En dat is nu net wat de jongeren niet willen. Marco niet in De Erker, zrj ook niet in De Erker. Er wordt drifig gewezen naar de jongerencoordinator met wie het in het begin al niet wilde lukken. „Die man moet gewoon weg. Die heeft het niet op met ons. Dan kunnen wij weer een disco orga- niseren'aldus vriend Danny van Loenen.„Marco was in dit geval het haasje en daar zijn ze blij om. Het had ieder ander kunnen zijn die op een bepaald moment ge- noeg had van de spanningen die er altijd waren", neemt vriendin Petra Haasakker het voor haar vriend op. Toch waren De Erker en de jon geren eens goede vrienden. De jongeren hadden een eigen ont- moetingskelder en iedereen was tevreden. Tot vorig jaar. Erkwam een bordje te hangen waarop stond dat jongeren niets in het buurthuis te zoeken hadden als zij daar niet aan een activiteit deelna- men. Volgens De Erker kwam dat niet voort uit 'jongeren-discrimi- natie' zoals Ripzaad het noemt. „Die ontmoetingsruimte was niet uitsluitend bedoeld voor jonge ren. De andere bezoekers die hier bijvoorbeeld een cursus volgen, wilden tijdens de pauze ook wel eens wat drinken in de ontmoe tingsruimte. Dat bracht proble- men met zich mee, want het was er gewoon te klein voor een groep van tientallen jongeren. De jongeren lieten het er niet bij zitten en kregen na veel overleg voor elkaar dat er een disco kon worden opgestart, met en voor jongeren. „Een buurthuis is er voor alle omwonenden en niet al leen voor ouderen. Jongeren moeten ook een plekje hebben waar ze heen kunnen. Je kunt ze dan niet weren en letterlijk buiten in de regen onder een afdakje zet ten. Daarom wilden we dus die disco." De disco is inmiddels ge- komen en ook weer gegaan. Of het nu nog goed komt tussen de boze jongeren en het buurthuis valt vooralsnog te bezien. Vol gens De Erker valt er altijd te pra- ten, maar de jongeren hebben er onder de bezielende leiding van Ripzaad genoeg van en stappen binnenkort naar de gemeente: co ordinator emit, jongeren erin MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - De winkel Deja Vu aan de Lange Nieuwstraat is een week geleden geopend. Na een uitgebreide verbouwing van de benedenverdieping van het monumentale pand, is de zaak van Anjo Kozik een plaatje ge- worden. Toevallige passanten stemmen hier mee in. Regelma- tig staan er mensen stil om een blik in de etalage te werpen. De nieuwsgierigheid is van de ge- zichten af te lezen. Wat is hier te koop? Eigenaar Anjo Kozik is uiteraard content met de spontane belang- stelling voor haar nieuwe winkel. Voor haar is met Deja Vu een lang gekoesterde wens uitgekomen. Aan de Lange Nieuwstraat hoopt ze haar eigenhandig gefabriceerde speeldoosjes en lampen aan de man te brengen. Daarnaast wil ze antieke kasten en bedjes verkopen, evenals oude of replica bouwmate- rialen als witjes en beslag voor kasten. „Ik wilde een combinatie van atelier en winkel realiseren. Het is mogelijk om de artikelen in de winkel in de huidige staat te ko- pen, maar de klant kan ook kiezen voor een bepaalde bewerking van het hout. Ik restaureer de kasten die in de winkel staan en geef ze desgewenst de kleur of waslaag die de koper wenst", vertelt Kozik. Het idee voor de zaak is ontstaan tijdens een vakantie in Bretagne. „Ik zag daar van die prachtige ou de kinderbedjes. Daar was ik hele- maal weg van. Ik wist zeker dat daar belangstelling voor was en daarom heb ik er een aantal van mee genomen." Kozik verwacht in de toekomst ook antieke spullen uit Frankrijk te halen. Een van de bedjes in de winkel is van grenen. Kozik is van plan de panelen van dit bedje door een kunstenaar te la- ten beschilderen met engeltjes. Met de romantische ijzeren bedjes heeft ze weer andere plannen. Ko zik wil een uniek produkt leveren dat nergens anders te verkrijgen is. De vakantie in Bretagne heeft uit- eindelijk geleid tot een overzichte- lijke winkel met enkele antieke kasten, sodaflessen, mooie ijzeren voorzetramen, een oude schilderij- 35 Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam I die werkelijk een andere wending aan hun leven wil len geven en op een be- trouwbare manier op zoek zijn naar een geschikte partner. Wanneer is iets antiek? Wanneer het ouder is dan honderd jaar? Of zijn ze niet zo streng bij Deja Vu? Foto Roger van der Kraan lijst en nostalgische prentkaarten van het begin van deze eeuw. Deze oudheden combineert ze met re- cente schilderijen van Sjaak de Lange, die prima samen gaan met de overige artikelen. De winkel is verder ingericht met de zelfge- maakte speeldoosjes van hout. Ko zik bedenkt, zaagt en schildert de sprookjesachtige speelgoedjes zelf. „Ik wil graag de fantasie van kinderen prikkelen. Het massa- goed in de speelgoedwinkels doet dat in mijn ogen nauwelijks. De sprookjeswereld is een leuke we- reld en ik vind het belangrijk dat kinderen daar zo lang mogelijk van kunnen genieten. De echte wereld duurt al lang genoeg." De speel doosjes hebben afbeeldingen van kabouters, paddestoelen en kaste- len. Voordat Kozik de winkeldeuren kon openen, heeft zij met haar partner heel wat werk verricht om het interieur zo te maken als het nu is. „Er zit een nieuw plafond in, nieuwe vloeren en de lambrisering hebben we ook zelf aangebracht. Op de benedenverdieping was al les groen en de vloer was bedekt onder dikke lagen tapijt." De bin- nenplaats achter de winkel ligt nog vol met puin. ,,We hebben al veel afval weggebracht, maar het is on- voorstelbaar hoeveel materiaal er uit zo'n huis komt." Het resultaat van al deze noeste arbeid mag er zijn. Maar het is nog niet af in de ogen van Anjo Kozik: „Als het weer lente wordt, wil ik de binnen- plaats leuk inrichten met oude tuinmeubelen en potten met plan- ten. Maar dan moeten ook eerst de muren gepleisterd worden om een zuidelijke sfeer te creeren." De voormalige goudsmid en grafisch ontwerper Kozik is een echtidee- enmens', zoals ze zelf zegt. „Ik houd er van zelf dingen te maken. Nu kan ik eindelijk doen wat ik al tijd heb gewild. Tijdens de winkel- uren kan ik nieuwe speeldoosjes en andere dingen ontwerpen en ma ken." Wie Anjo Kozik aan het werk wil zien, of gewoon een kijkje wil ne- men in de winkel, kan op dinsdag, donderdag, vrijdag tussen 10.00 en 17.00 uur en op koopavond te- recht. Op zaterdag is de winkel tussen 13.00 en 16.00 uur open. MARGREET FEENSTRA Wij beschikken over een omvangrijk bestand van partnerzoekenden uit alle leeftijdskategorieen, in ge- heel Zuid-Holland, Kontakten worden gelegd op basis van uw wensen en voorkeuren in onze 14- daagse bemiddelingsrondes. Wilt u meer weten van ons resultaatgerichte partner- keuze systeem? Vraagdannu onze gratis infobrochure aan: Een leuk contact is vaak sneller gelegd dan men denkt relatle-adviesburo Postbus 1520,3260 BA Oud-BeljerUnd SCHIEDAM - Het is een publiek geheim dat het voor kleine zelf- standigen tegenwoordig moeilijk is om in een stad als Schiedam het hoofd boven water te houden. Princess is een van de zaken die het wel redt in de jeneverstad. In middels is de onderneming al weer elf jaar springlevend, al worden er van tijd tot tijd natuurlijk wel de nodige veranderingen doorge- voerd. Sinds kort is de zaak weer in een nieuw jasje gestoken en heeft het een nieuwe uitstraling en nieuwe formule gekregen. Zo kan er bij Princess tegenwoor dig van alles worden gedaan met foto's. De favoriete beeltenis kan niet alleen worden aangebracht op t-shirts, caps en kussens, maar ook op onderzetters, klokken en kalen- ders. Met het borduren van letters en logo's op badjassen en hand- doeken scoort de winkel al jaren. Tenslotte heeft Princess nog een uitgebreide collectie cadeaus voor alle speciale gelegenheden zoals huwelijken, geboortes en sara's. Princess is te vinden in de Lange Kerkstraat 28a. SCHIEDAM - De vier grote frac ties in de tweede kamer erkennen de Schiedamse problematiek op het vlak van de stadsvernieuwing. Zij zien in dat Schiedam een ach- terstand heeft opgelopen in de stadsvernieuwing door een combi natie van een groot aantal vooroor- logse woningen in slechte staat en te weining overheidssteun in de af gelopen periode. Dit bleek maan dag 1 december tijdens het nota- overleg van staatssecretaris Tom- mel en de tweede kamercommissie SCHIEDAM - Muziekcentrum Opmaat wordt regelmatig ge- vraagd of jonge kinderen die nog niet kunnen lezen muzikale vor- ming met de blokfluit kunnen krij- gen. Vaak komt de vraag van de kinderen zelf, omdat zij net als een ander familielid ook graag muziek willen spelen. In de afgelopen schooljaren volgden tientallen leerlingen met enthousiasme de cursus 'Spelen met de blokfluit'. De kinderen leren samen eenvou- dige, leuke liedjes spelen, waarbij het plezier in samen muziek maken voorop staat. De kinderen leren hierdoor omgaan met noten, maat en ritme. De cursus is voor kinde ren in de groepen twee tot en met vijf van de basisschool. Vanaf ja- nuari 1998 kunnen er weer enkele leerlingen geplaatst worden op de woensdag aan het einde van de middag. De lessen worden gege- ven in wijkcentrum de Blauwe Brug. Voor meer info, tel. 4269680. voor volkshuisvesting. Op de agenda van die vergadering stond de nota Stedelijke Vernieuwing van Tommel. De staatssecretaris was het eens met de kamerfracties dat Schiedam in een uitzonderlijke positie zit, maar zag vooralsnog geen mogelijkheden om hier op korte termijn iets aan te doen. Van af het jaar 2000 ziet de staatssecre taris wel mogelijkheden. Dan ver- andert namelijk de financiering van de stedelijke vernieuwing. Tommel heeft aangegeven dat ste- den in een relatieve achterstandssi- tuatie, zoals met name Schiedam, dan op extra geld kunnen rekenen. De vier grootste fracties in de ka mer willen nu nog voor de Kerst verder met staatssecretaris Tom mel overleggen over de manier waarop geld kan worden vrijge- maakt voor de Schiedamse stads vernieuwing in de jaren 1998 en 1999. Voor de voortgang van het stadsvernieuwingsproces is dat van groot belang. Op dit moment is nog niet duidelijk wanneer deze extra vergadering plaatsvindt. SCHIEDAM - In een woning aan het Dr. Wibautplein is zondagmor- gen 30 november brand uitgebro- ken. De brandweer kwam rond 16.00 uur ter plaatse om het vuur, dat door de 27-jarige bewoner zelf werd ontdekt, te blussen. Drie om wonenden werden naar aanleiding van ingeademde rook voor nader onderzoek naar het Schielandzie- kenhuis gebracht. De brand is ver- moedelijk ontstaan door kortslui- ting in het televisietoestel. Nog deze kerst genieten van prachtige, nieuwe meubels? Kom dan nu naar Bouman Meubelen en profiteer van onze geweldige showroommodelten verkoop! Gloednieuwe zitgroepen, eethoeken en kasten tegen aantrekkelijke kortingen, er zit altijd wel iets moois voor u bij. tn nu kiezen betekent voor de kerst thuisbezorgd! En dat geeft de komende feestdagen wel een heel erg feestelij!: tintje, nietwaar? MEUBELEN IISSELMONDSELAAN 175 3064 AS ROTTERDAM TELEFOON: 010-2842111 300 gratis parkeerplaatsen! SCHIEDAM - Een 28-jarige Vlaardinger is zaterdagmorgen 30 november rond 17.15 uur aange- houden, nadat hij op de Hargalaan met zijn auto uit de bocht was ge- vlogen en tegen een boom tot stil- stand was gekomen. Aanvankelijk was de Vlaardinger weggelopen en had hij zijn auto achtergelaten. Even later kon hij echter worden aangehouden. Uit een blaastest bleek dat hij onder invloed was van 0,80 promille alcohol. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 Met u*ietedeiif6e cpia-eten, /heebie de fdo-tiep, efrticien. TtMPtl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3