'Bij het knuffelen van baby's verwacht je geen knuffel terug' Muziek, muziek en nog eens muziek in Podium Cafe Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... 399 2 Q95 BERGWEG 110 ROTTERDAM Stadsgehoorzaal Theater Schuurkerk Theater De Teerstoof Vier behandelmethoden onder een dak Rini van Willigen in Oorsmeer u AGAZME HET NIEUWE CORRECT MAGAZINE 1998 HAAL GRATIS OP mr- TEL.: 010-4.618.600 Zondag kan anders Een magazine van 134 pagina's dik met een overzicht van nieuwe produkten en aanbiedingen uit de 3 Correct panden. APS ZOOM CAMERA MET TAS, STATIEF EN F0T0FILM Canon G0EDGETEST 24T- FOTO PRINTSH0P olaroi M5" VOOR w APS CAMERA MET TAS EN FILM Woensdag 10 december 1997 xq54 MaasposT S-miles kado Tineke Schouten Het veertiende soloprogramma van Tineke Schouten is, net als Lach Vegas, een revue-achtig program- ma, compleet met orkest, indruk- wekkende, geraffineerde decors en veel, heel veel kostuums. Tineke Schouten is een uitzonderlijk ko- misch talent met een volstrekt eigen stijl. Zij heeft een feilloos gevoel voor banaliteit en belachelijkheid van de meest uiteenlopende alle- daagse situaties. Haar typetjes zijn messcherp en buitelen in kolderieke vaart over elkaar heen. Dinsdag 16 december, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 45,-/fl. 42,50. Meer dan ooit Robert Long Goed nieuws voor de vele oude en nieuwe fans van Robert Long. Zijn terugkeer in het theater is u zo goed bevallen, dat hij met een nieuwe show komt. De winaar van de Vis- ser-Neerlandiaprijs maakt ereen in dent en heel persoonlijk program- ma van, met veel nieuwe liedjes, verrassende theatereffecten, hu mor, ernst en scherpte. Robert Long ,weet al bijna een kwart eeuw de toe- schouwer en de luisteraar te ontroe- ren met zijn prachtige eigenzinnige liedjes en schitterende stem. Een avond om niet gauw te vergeten. Woensdag 17 december, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 40,-/fl. 37,50. Tegen! Vincent Bijlo lukt het gen voor tegen zijn te vin- den. Een troost, dat tegen zijn levert mij in ieder geval een nieuwe voor- stelling op. Dat valt dan weer mee. Vrijdag 19 december, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 30,-/fl. 27,50. Generous Mood Marlies Helder Marlies Helder is singer/songwri ter. Haar muziek is gevarieerd en al- tijd origineel. In haar teksten kiest- zij steevast de kant van degene met het grote hart en de kleine mond. Een greep uit de pers: 'De Marlies Helder Band bewijst weer eens dat muziek goddelijk kan zijn'.'Onver- anderlijk sterk en authentiek, groei- ende muzikale kracht van dit collec- tief, een lust om naar te kjkenHal- leluja! Wat was dat een spetterende avond, top-amusement van de bo- venste plank'. Dit programma is te zien voor de kerstvriendelijke actie- prijs van vijftien gulden. Neem ge- rust uw familie, vrienden en kennis- sen mee en trakteer ze op een ver- vroegd kerstavondje uit! zaterdag 20 december, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 15,-. Merry Christmas The deep River Quartet Ik ben tegen.overal tegen... schijnt de zon dan wil ik regen, regent het dan ben ik daar tegen, dan wil ik zon. Zit het me tegen, dan wil ik dat het goed gaat. En gaat het goed, dan kan ik daar weer niet tegen. Het is een zwaar lot overal tegen zijn, maar ik kan er niets aan doen. Waar- schijnlijk zit het in mijn genen. Daarom ben ik ook zo voor gene- tisch onderzoek. Ik hop dat het ooit Het kwartet brengt weer een tradi- tionele kerstspecial, vol warmte en sentiment. De mooiste traditionals en carols, gebracht in de specifieke, gloedvolle stijl van de groep. Warmte en sentiment in de donkere dagen voor Kerstmis. Ter gerust- stelling: De Stadsgehoorzaal zal dit jaar speciaal op de kachels letten. Met Dick Rietveld, Placido Hazel, W alter Byker, Siebe Vink, Joop van Deyren, Frans Tunderman en hans Beun. zondag 21 december, aanvang 14.00 ur, toegang fl. 37,50/fl. 35,-. Kaarten zijn te koop aan de kassa van de Stadsgehoorzaal van woens dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aan vang van de voorstelling. De Vliegende Viamingen Kommil Foo Bek opgezet, veren aangetrokken, vogelzaad geslikt, peper in de ree- t...en vliegen maar. Walschaerts en Walschaerts zijn de eerste Vlie gende Viamingen. Iedereen die dacht dat dat voorrecht alleen voor Hollanders gold, heeft het mis. de heren zelf blijven er tamelijk rustig onder: 'Vliegen is simpelweg het uitstellen van vallen'. Als je uit een bak losse onderdelen het perfect ogende cabaretduo zou mogen sa- menstellen, dan zou je waarschijn- lijk dicht in de buurt komen van Raf en Mich Walschaerts. Dit duo speelt piano, gitaar en viool. Ze zijn waanzinnig muzikaal en heb- ben een groot gevoel voor humor. Kortom: tweemaal driekwartier gelukzalige flauwekul. Zaterdag 13 december, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 20,-. Film Evita De film Evita is een bewerking van de musical die Andrew Lloyd Webber en Tom Rice in 1978 heb- ben geschreven. De film begint in 1952 als Eva Perron zojuist is overleden. De alwetende verteller Che licht toe hoe Eva opgroeide in een arm gezin, zich ontwikkelde tot actrice en de minnares werd van Juan Perron, de Argentijnse president tussen 1946 en 1955. Door middel van het verrichten van liefdadigheidswerh wint Eva de liefde van het volk. Als haar po- pulariteit op het hoogtepunt is, komt ze onverwacht op 33-jarige leeftijd te overlijden. Met Madon na en Antonio Banderas. Vrijdag 12 december, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 10,-. Kaarten zijn verkrijghaar aan de informatiebalie van het stadhuis, Koningshoek, op werkdagen tus sen 09.00-17.00 uur en aan de kas sa van de Schuurkerk. Telefonisch reserveren op 5931931 (stadhuis) of 5913700 (theater). Een kaartje kan ook aan de zaal worden ge- kocht. Creme Passionnel Creme Fraiche Men neme een lange dunne, een lange, dike, een kleine dunne en een kleine dikke en men menge dit met een gevarieerde dosis muziek. Van een snufje close-harmony tot een snufje pop. vervolgens voege men er wat slapstick aan toe, men lardere dit met goede, verzorgde teksten en men knede dit tot een geheel. Et voila: Creme Fraiche. Men late dit geheel een avondje stoven en men wete dat men zich vermakelijk een hoedje lacht. Zaterdag 20 december, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 19,50. Kleine Sofie en Lange Wapper RO Theater Deze familievoorstelling is een to- neelbewerking van Kleine Sofie en lange wapper, naar het gelijknami- ge boek van Els Pelgrom. Sofie, een dodziek meisja, wil graag we- ten wat er in het leven te kop is. En het liefst ook wat daama komt. Op een nacht komen alle popen en beesten in haar kamertje tot leven. Onder de hoede van haar plotse- ling sprekende kat Terror beleeft Sofie een reeks spannende, grappi- ge en ontroerende avonturen. on- schuldig als ze is geraakt ze in situ aties waarin sluwheid en hardheid geboden lijken. Zo krijgt ze meer inzicht in de dillemma's van het le ven. Maar ook de schoonheid van dat leven gaat Sofie steeds meer zien. Zondag 21 december Kaarten kunnen worden gereser- veerd via de Schiedamse Theater- kassa van dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur, tel. 267467. Via het kabelnet kunt u het pro gramma van RDTV op uw televi- sie ontvangen. RDTV, ofwel Rot- terdams Dagblad TV, is een ka- belkrant die elke dag 24 uur lang te zien is. Ze bevat het laatste ac- tuele nieuws uit uw omgeving. Op RDTV is elke dag het program ma AUTO TV te zien om 16.30 uur, 20.30 uur en 23.30 uur. Auto TV is een programma met nieuws op het gebied van auto's, verkeer en vervoer. Met daarin veel aan- dacht voor vergelijkende tests, rij- impressies, nieuwe modellen, ac- cessoires en nuttige tips. Ook elke dag wordt het program ma VRU VAKANTIE TV uit- gezonden, en wel om 10.00 uur, 15.00 uur, en 21.30 uur. Dit pro gramma geeft informatie over rei- zen, vacantie en vrije tijd. Veel aandacht wordt besteed aan diver se vacantiebestemmingen. Aan het einde van het programma krijgt u enkele vacantietips. Elke maandag en dinsdag krijgt u via RDTV extra veel informatie over onroerend goed en wonen. SCHIEDAM - De buurtbewo- ners volgden de verbouwingsac- tiviteiten met nieuwsgierige blik- ken. Welk bedrijfje zou zich ves- tigen aan de Lange Singelstraat 99a in Schiedam Oost? Zou het wel een nette bestemming krij- gen? Over het resultaat kunnen de buurtbewoners tevreden zijn. De praktijk van de fysiothera- peuten Bert van Scherpenzeel en Netty Westhoeve is keurig ge- worden. De collega therapeuten zijn geen nieuwkomers in het vak. Ze deelden hiervoor met an- deren een praktijk aan de Singel. Maar deze ruimte werd te krap en zodoende gingen ze op zoek naar een geschikte eigen prak- tijkruimte. Voor de twee fysiotherapeuten is het pand aan de Lange Singelstraat een buitenkansje. De vorige huur- der had de ruimte recentelijk opge- knapt. En - helemaal handig - de grote open ruimte was nog naar ei gen inzicht in te delen. Nu beschik- ken de fysiotherapeuten over twee zeer behoorlijke behandelkamers, een oefenlokaal en een kleinere ruimte voor het gebruik van elec- tro-magnetische apparatuur. In de ze omgeving worden de vertrouw- de en nieuwe patienten ontvangen. Scherpenzeel en Westhoeve heb- ben hun praktijk van de Singel meegenomen naar het nieuwe adres. Dat wil zeggen dat de pati enten gewoon zijn meeverhuisd. Op vrijdag 12 december mag ie dereen een kijkje komen nemen in de nieuwe praktijk, tussen 19.00 en 21.00 uur. Het tweetal kan tijdens die gelegenheid informatie geven over de verschillende behandelme- thodes. Westhoeve en Scherpen zeel geven naast fysiotherapie ook manuele therapie, acupunctuur en haptonomie. Manuele therapie is Tbedoeld voor klachten aan het be- wegingsapparaat, zoals de wervel- kolom en de gewrichten in armen en benen. Het is in feite een specia- lisatie van de fysiotherapie. Acu punctuur bestaat uit het plaatsen van naalden op bepaalde plaatsen in het lichaam. Daarmee wordt ge- tracht energiebanen beter te laten werken. Deze behandelingsmetho- den zijn voomamelijk op het func- tioneren van het lichaam gericht. Haptonomie richt zich ook meer op de ontwikkeling van het ge- voelsleven. Het is een relatief on- bekende werkwijze. Westhoeve: Patienten met chronische pijn- Haptonomie richt zich meer op de ontwikkeling van het gevoelsleven, menen Bert van Scherpenzeel en Netty Westhoeve. Foto Roger van der Kraan klachten, aanrakingsangst, hyper- ventilatie of stressklachten kunnen gebaat zijn bij haptonomie. De be- handeling is er op gericht het ver- stand en het gevoel met elkaar in contact te brengen." Scherpen zeel: „In deze samenleving is men erg gericht op presteren en aanpas- sen. De druk die dat veroorzaakt, kan er toe leiden dat mensen zich terugtrekken. Ze laten hun gevoel niet meer zien en gaan in de verde- diging. Als je daarin te ver door- slaat, gaat het niet goed." Via hap tonomie probeert een patient weer te luisteren naar de signalen van het eigen lichaam. ,,Wij geven geen advies over hoe een patient zich zou moeten ontwikkelen. Maar het gaat er om de signalen van spanning of verdriet serieus te nemen en er iets mee te doen. Het gevoel is meestal wel aanwezig, maar de patient is verleerd wat hij of zij daarmee kan doen", vertelt Scherpenzeel. De behandeling be staat simpelweg uit aanrakingen: „Aanraken is een primaire levens- behoefte voor mensen. Dat geldt voor baby's maar ook voor iemand van tachtig." In de folder staat dui- delijk omschreven waar het bij haptonomie om draait: „Elkaar deelgenoot maken van onze ge- voelens of affectie via aanrakingen of zelfs via woorden, zonder dat daar voorwaarden aan verbonden zijn, is bijna niet meer mogelijk. Aanraken is nog steeds taboe. Zo gaat de affectiviteit verloren." Westhoeve: „Wij zijn tegenoverde patienten heel duidelijk in de aan rakingen. We vragen voortdurend naar de reactie die het oproept. Je moet heel voorzichtig beginnen, vooral bij mensen met aanrakings angst. Maar op een gegeven mo ment moet je door een barriere heen kunnen breken. Dat gaat mis- schien niet de eerste keer, maar wel op termijn." Het gaat bij hap tonomie vooral op 'neutrale' aan rakingen. Scherpenzeel: „Het gaat om een soort universele aanraking. Denk maar aan een baby die je aan een ander overdraagt Dat leidt tot een bepaalde reactie. Niemand verwacht of verlangt dat die baby knuffels terug geeft. Het is een neutrale aanraking." De keuze voor de behandelmethode - fysio therapie, manuele therapie, acu punctuur of haptonomie wordt meestal gemaakt in het overleg tussen huisarts en patient. Maar het gebeurt ook wel eens dat in de loop van de behandelperiode blijkt dat een andere behandelmethode beter aanslaat. Dan is het handig om zo- veel keuze onder een dak te heb- ben. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Rini van Willigen, (muzikant in diverse bands, waar- onder Summer Breese, Tip on In en The Um) staat donderdagavond 11 december wederom als singer- songwriter in Oorsmeer. Rini, waarvan bekend is dat alleen al zijn persoonlijke uitstraling garant staat voor een subliem avondje bluesmuziek, gaat naar verwach- ting m&t het publiek tot in de hoog- ste sferen. Een aanrader voor lief- hebbers van rock en blues. Het is bijna een jaar geleden dat Rini als solist optrad in het Podium Cafe en sindsdien is er voor Rini op muzikaal gebied heel wat ge- beurd. Vooral het uitbrengen van de cd The Urn, met zijn gelijkna- mige band, heeft hem een grotere bekendheid gegeven in geheel Ne- derland. Geheel terecht, als je de afwisselende nummers van de cd beluistert. 'I was born Leo' (Rini heeft jals sterrenbeeld Leeuw), 'Cry myself to sleep' en 'People killing people' zijn stuk voor stuk sterke nummers. Aanvang 22.00 uur. Entree gratis. Er is nog veel meer te doen in het Podium deze week. Zaterdag 13 december proberen The Headless Roosters het Podium te veroveren. Hoewel de naam wellicht anders doet vermoeden, komen The Headless Roosters niet uit een ei. Ze zijn voortgekomen uit EXP, een Rotterdamse Hendrix-cover- band, aangevuld met zus Maria, de Janis Joplin van de Lage landen. Door de jaren heen verschenen en kele demo's en voegde EXP steeds meer eigen werk toe aan het reper toire. In 1994 besloot men de krachten te bundelen met zangeres Maria, die in Solid Soul haar stem bespeelde zoals geen ander. De ge- legenheidsformatie werd Mont erey gedoopt. Eind 1996 werd dui delijk dat Monterey een succesfor- mule was en besloot het viertal als band verder te gaan. De naam Rini van Willigen, tweede van links, laat donderdag 11 december zijn maten van The Urn thuis. werd zorgvuldig gekozen. The Headless Roosters, een verwijzing naar de aanpak op het podium. De vier muzikanten zitten al jaren in het vak. Zanger/gitarist Alfred maakt als sinds de late jaren zestig muziek en stond in het voorpro- gramma van The Golden Earring, Rory Gallagher en Luther Allison. Daarnaast speelde hij onder andere op het North Sea Jazzfestival met de Hoochie Coochie Band. Tot zijn invloeden rekent hij, naast na- tuurlijk Hendrix, Taste, The Red Hot Chilipeppers en Joe Satriani. Zangeres Maria zong onder andere in Stage Delight en Solid Soul. Haar verschijning doet op geen en kele manier haar stemvolume ver moeden. Nietttemin kost het haar hoegenaamd geen moeite de toch niet geringe inspanningen van haar medemuzikanten te overstemmen. Drummer Hein heeft tv-ervaring opgedaan in Duitsland. Hein haalt de inspiratie voor zijn snoeiharde drumwerk voomamelijk uit zijn dagelijkse bezigheid als leraar. Bassist Ton Boekelman deed met de r&b band Purple House, de oudst nog bestaande band van Ijs- selmonde, door het gehele land van zich horen. Samen met Hein verzorgt hij volkomen onverstoor- baar het fundament waarop Maria en Alfred zonder pardon hun kop verliezen. Aanvang 22.00 uur. Het einde van de saaie zondagmid- dag, hoopt het Podium. Met in- gang van zondagmiddag 14 de cember zal elke zondagmiddag in het Podium Cafe een optreden plaatsvinden van een of meer bands. De aanvang is steeds 15.00 uur. De concerten duren steeds hooguit 20.00 uur, want dat start de akoestische sessie 'Op zondag kan het anders' onder leiding van Martijn van Dijk. De toegang is gratis, zowel 's middags als 's avonds. Manitou en Tokus bijten het spits af, bands die het Schie damse, jongere publiek zeker be kend in de oren klinken. De stijl; van de twee bands hebben duidelij- ke invloeden van pop, rock en vooral metal, een richting in de muziek die nu dus op zondagmid dag in het Podium Cafe volop de kans krijgt zich te manifesteren. Het Podium Cafe ligt aan de Lange Haven 28. CANON IXUSZ-60 APS Z00MC0MPACTCAMERA De nieuwste APS compact camera van Canon met een zoombereik van 30 tot 60mm en met een keuze mogelijkheid uit 3 foto-formaten: classic, breedbeeld, panorama. De automatische flitser is voorzien van antirode ogen reductie. Datum en tijd worden meegeprint op de achterzijde van de foto. Compleet met luxe Samsonite tas, Hama mini-statief en Konica 24 opname APS fotorolletje. Art.nr. 613 STEIGERPRUS FUJI FUJI DL 95 SUPER COMPACTCAMERA Een handzame camera met grote zoeker, zodatuineen oogopslag uw onderwerp in beeld heeft. Eenvoudige filminleg, automatisch transport van de film en verder doet deze camera alles automatisch. Daarnaast ook een speciale panoramastand voor brede foto's en de flitser is ook in te stellen op 'rode ogen reductie'. Compleet met vi!i batterijen en film. Goed getest in de Consumentengids januari '96. STEIGERPRUS Art.nr. 321 FILMS 24 0PNAMEN Ontwikkelen en afdrukken 10x15 cm Art.nr. 29714 FILM 360PNAMEN Ontwikkelen en afdrukken 10x15 cm Art.nr. 29715 POLAROID HD-400135-24 0PNAMEN KLEURENF0T0FILM Met deze 400 ASA film maakt u 24 prachtige opnamen, PER STUK Art.nr. 20057 STEIGERPRUS Het laatste uurtje van de we^TI is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur iedere zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekten geen telefonische resenteringen of bestellingen mogelijk. OLYMPUS en tijd achterop de foto meegeprint. Ingebouwde flitser met anti-rode ogen reductie. Compleet geleverd met luxe tas en 25 opname APS- fotorolletje. Art.nr. 342 ALLEEN ZATERDAG VAN 17.00 TOT 18.00 UUR I OLYMPUS NEWPIC ZOOM 60 APS COMPACTCAMERA Volautomatische autofocuscamera 9 met een ingebouwde zoomlens van 30-60mm. Door het APS foto Isysteem heeft u de keuze uit 3 foto- formaten: Classic, breedbeeld en panorama. Tevens worden datum t f mum BEREIKBAARHEID: Met de tram: lijn 4,6 en 9. Met de bus: 170,171 en 173 stoppen praktisch voor de deur en bus 35,39 en 40 stoppen bij Station Noord. Met de auto: volg de diverse aanwijs- borden. OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. Zondag 21 december geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 13