Xor'z \mmmQ4 Uit? Zet'm aan! 215°: 'Het winkelkaartje is hartstikke leuk, maar niette realiseren' 'We werden als gesprekspartner vaak niet serieus genomen' MAASSTAP VoiceMail 0842-333 Binnenstad komt voorop bij VVD MaasposT Anti-discriminatie butu wordt regionale RADAR Rotterdam Shine in Filmhuis Thurlede Mannenkoor Heropenmg Plusmarktgaat gepaard metfeestelijkheden I UK if Ml ASlKftl SCHIEDAM SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 13 december verzorgd door het koor Sanctus onder leiding van Everhard Zwart (met kaarslicht). Aanvang 15.00 uur; entree gratis. De Rijnmondband speelt zondag 14 december, met Andre Verwoerd achter het orgel (eveneens met kaarslicht). Aanvang 17.00 uur. Kaarten aan de kerk verkrijgbaar. Riaverjassen Unicef Marmenkour Expositie Reisje van het CDA Zangkoor Olieverf Model Rommelmarkt Bingo Kalkoen VoiceMail. De gratis berichtenbox in umr eigen telefoon. CONTACTLENZEN per maand v.a. SCHIEDAM - 'Denken, durven en doen'zo luidt het motto waaronder de VVD haar nieuwe verkiezingspro- gramma heeft opgesteld. En daarbij moet de nadruk vooral liggen op het werk- woord doen, vindt fractie- voorzitter W.J. van Wijk die ook de komende verkiezin- gen als lijsttrekker zal fun- geren. Met name bij de ver- dere ontwikkeling van de binnenstad, een item dat als het aan de liberalen ligt de komende collegeperiode prioriteit krijgt, is het nodig dat er nu eindelijk eens kno- pen worden doorgehakt. Drempelverhogend? Kijk op stad en wijk Kijkopstaden«v [jC pstadenwijk k|k op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstadenwijk Woensdag 10 december 1997 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, ds. P. Kolijn. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A. van der Klaauw. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. A. Bakhoven. St. Martinuskerk, Albert van Raal- teplein. Aanvang: 09.30 uur, dr. J.A. Lamping. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. C.A. Philipse. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, cand. M.J. Tekelenburg. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ds. G.H. van Kooten. NL. Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, leesdienst. Aanvang: 16.30 uur, drs. H. Smit. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.30 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring, D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur. Donder- dag, 09.15 uur. Zaterdag 18.30 uur til eucharistieviering, D. Kool. Zon dag 10.15 uur, eucharistieviering, D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Dins dag 9 december 20.30 uur Com- pleten. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis, aanvang: 10.15 uur pastoor Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistievie ring. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, mw. M.E. Scheygrond. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur samenkomst. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/bidstond. 't Pax- huis, Schie 11. Za terdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, maj. en mevr. T. Veenendaal. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. 111 HHk W%.H# w& W% KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 CHEF VERKOOP REGIO: W. Monster Telefoon 010-4738322 VERTEGENWOORDIGERS: M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. i SCHIEDAM - De klaverjassers in Kluphuis Oost zijn op zoek naar nieuwe mensen die ook van kaar ten houden. Sinds kort is er name- iijk weer klaverjassen op de woensdagavond om 20.00 uur. De kosten beds agen fl 3,- per avond. Gezelligheid staal voorop. Voor mee informatie, tel. 245 818. SCHIEDAM - Kerstkaarten, ka- lendcrs en agenda's van Unicef kunnen op 16 en 23 december ge- kocht woraen in de nieuwe biblio- theek aan het Stadserf. De ge- schenken voor het goede doel zijn tussen J 3.30 en 16.00 uur verkrijg- baai SCHIEDAM - Het Schiedams Christelijk Mannenkoor geeft 11 december tijdens de koopavond een concert in winkelcentrum De Nieuwe Passage. Het koor zal on- ae> andere kerstlieaeren ten gehore brengen. SCHIEDAM - Deelnemers van de cursus olieverven, tekenen en aquarelleren exposeren eigen werk in wijkcentrum De Blauwe Brug. De expositie is voor iedereen toe- gankelijk in de periode van 3 tot en met 9 december. WATERWEG - De CDA afdelin- gen van Schiedam. Vlaardingen en Maassluis organiseren zaterdag 13 december een reisje naar Canter bury in Engeland Met den of meeraere bussen wordt om 07.00 uur in de ochtend vertrokken en 's avonds om 23.00 uur is men weer terug. Deeiname kost fl. 110,- in- ciusief de busreis, shuttle door de kanaaltunnel en een afsluitend drie-gangen diner. Opgeven kan bij C. van Dalen, tel. 4701549. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Woudhoek wordt op woensdag 17 december een kerstuitvoering gegc er door het zangkooi C.A .S.E. De aanvang is 14.00 uur. De toegdug is g.aiis in de grote zaal Kan op deze middag met kaan of biljart gespeeld worden. SCHIEDAM - Ouderen die gei'nte- resseerd zijn om de olieverfkunst onder de knie te krijgen, kunnen elke donderdag van 14.00 tot 16.00 uur naar dienstencentrum Oost gaan. Een ervaren schilder kan ze begeleiden en de fijnt*- kneepjes van het vak bijbrengen. Er zijn geen kosten aan verbonden, alleen het materiaal moet betaald worden. Voor meer informatie, tel. 4731496. SCHIEDAM - De kapster Mary Limburg is opgenomen in de natio- nale kappersselectie. Dit naar aan- leiding van haar prestaties op de internationale wedstrijd Gouden Tulp en het Nederlands kampioen- schap van 1997. Zij is op zoek naar mannelijk modellen voor het knip- pen. Tegenprestatie is gratis knip- pen, verzorging, vervoer en over- nachting bij deeiname aan wed- strijden in binnen- en buitenland. Voor meer informatie, tel. 2730606. SCHIEDAM - De kerstman komt op zondag 14 december manda- rijntjes uitdelen op het Dr. Willem Dreesplein. Hier wordt tussen 10.30 en 15.00 uur een kerstrom- melmarkt georganiseerd door Stichting Welzijn Nieuwland. SCHIEDAM - Op vrijdag 12 de cember organiseert Stichting Wel zijn Nieuwland een kerstbingo in wijkcentrum Dreesplein. Er zijn drie prijzen per ronde te winnen. Er worden in totaal tien rondes ge speeld. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de eerste ronde start om 20.00 uur. De kosten bedragen fl. 15,-voor een boekje. SCHIEDAM - De Invaliden Sport- vereniging De Ooievaars houden op woensdag 17 december om 10.00 uur een kerstbingo. Er zijn een hoop prijzen te winnen, waar- onder een kalkoen, rollade en an dere zaken. De deur is open vanaf 9.00 uur. De toegang is gratis. Bij de bar zijn bingokaarten te koop. Het adres is Westmolenstraat 26. Als u VoiceMail aan hebt staan, is er aitijd lemand thuis. VoiceMail is gratis., dus u hoeft vanaf nu geer bericht meer te missen. Meer informatie? Bel 0800-04C2 of gr naar Primafoon. altijo aictitbij. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 Meet vrieKeCeli}6e yia-etci, /iteeOie <te eftticiei „Neem nu heel simpel het Hema- plein. A1 ver voor de zomerva- kantie werd er samen met alle be- langhebbenden over de inrichting van het plein gesproken en ver- volgens duurt het zolang voordat er wat gebeurt. De burger gaat daar dan toch ook vervelend over denken. En het Stadserf, dat heeft bijna twintig jaar gebeurd. Je moet er toch niet aan denken." Fractievoorzitter Van Wijk gruwt nu nog bij de gedachte. A1 weet hij na drie termijnen in de raad als geen ander dat gemeentepolitiek niet aitijd zo werkt als ook de raadsleden zelf het zouden wil- len. Dat neemt niet weg dat hij de komende termijn eigenlijk met nog meer enthousiasme dan voor- heen tegemoet ziet, al voelt hij zich 'gepokt en gemazeld' door de voorgaande jaren: „je krijgt nu eigenlijk pas het gevoel dat je al die tijd en investering die je er zelf in het verleden hebt ingestopt ook echt weer eruit kunt uitha- len." Als rasechte Schiedammer die er bovendien niet over piekert hier ooit weg te gaan, is Van Wijk er bijzonder op gespitst dat de ver- dere ontwikkeling van de Schie- damse binnenstad met vaart wordt aangepakt. In het WD- programma krijgt dit punt ook bijzondere aandaeht. Wat betreft het voormalig Hema-terrein bij- voorbeeld wensen de liberalen dat er nu toch eindelijk binnen af- zienbare tijd een mooi plein ont- staat met een combinatie van wo- ningen, kwaliteitswinkels, horeca en dienstverlening. Ook een dui- delijk herstel van de Broersveld, als verbinding van de Hoogstraat, Passage en het ABC-complex dient volgens hen nu echt priori- teu te krijgen. De v vD is zich er duidelijk van bewust dat het opknappen en ver- beteren van de binnenstad geld kost. Maar de partij is bereid om haar financieie consequenties te trekken. Al heeft Van Wijk er tij dens de algemene beschouwin- gen nog luid en duidelijk op ge- hamerd dat de gemeente Schie dam de komende jaren toch echt wat zuiniger aan lioet doen, wil zij de begroting nog op een ver- antwoorde manier kloppend krij gen. Geid kun je maar een keer uitge- ven. en als het echt nodig blijkt, is at vT bereid elders wat geld weg iC schrapen om de impuls •"oor de binne:iae en de onder- nemers te stimuleren De liberalen zouden echter niet li- be.diu zijn als zij niet zouden ver- wachten dat ook ae ondernemers zeif vat meer van zich lieten spreken. De gemeente kan zorgen voor zaken als de inrichting van ae openbare ruirnie een parkeer- beleid dat de meeste kinderziek- tes inmiddels achter de rug heeft, en de stadsbereikbaarheid, maar voor wat daarna komt mogen de ondernemers zelf ook wel een handje uit de mouwen steken. zo vindt Van Wijk. De WD-er denkt daarbij onder andere aan het gezamenlijk onderhoud van winkelpanden of initiatieven waarmee de middenstand zelf meer publiek kan trekken. Als gekscherend voorbeeld noemt Van Wijk het openbaar vervoer winkelkaartje waarmee Groen- Links meer mensen naar de bin nenstad wilde lokken. „Hartstik- ke leuk bedacht, maar absoluut niet te realiseren. De RET heeft zelf een tekort", aldus Van Wijk. Hij kan zich echter wel een vari ant voorstellen waar winkeliers, als zij al iets voor het plan zouden voelen, bijvoorbeeia een systeem van spaarpunten voor openbaar vervoer strippen zouden kunnen opzetten. Een belangrijke financieie beslis- sing voor de komende termijn wordt ook de toekomst van het Stedelijk Museum. De VVD is er voorstander van dat dit monu- mentale gebouw wel behouden blijft voor Schiedam. Zeker in combinatie met het Gedistilleerd Museum en de Korenbeurs, een gouden driehoek wat betreft mo- numentale waarde voor de bin nenstad, aldus Van Wijk. Maar met de bezoekersaantallen voor het museum wil het niet zo vlot- ten. Volgens Van Wijk misschien mede omdat het gebouw zelf in de loop der jaren toch meer een tehuis voor oude van dagen is ge- bleven. De op een slordige twin- tig miljoen begrote verbouwing ziet de VVD dan ook niet zitten. De partij ziet dan liever dat wordt onderzocht of het misschien niet minder kost een nieuw museum te bouwen zodat aan het oude museum een totaal andere en eventueel meer passende functie wordt gegeven. Naast de binnenstad is veiligheid, met een beter controlerend en handelend politie-apparaat, maar ook met een goed functionerend jongerenbeleid een hot item voor de VVD. Wat dit betreft kijkt Van Wijk al vol verwachting uit naar de welzijnsconferentie die het ko- mend jaar staat geplana. Alle re- levante instanties op het gebied van jeugdhulpverlening, scho- ling, maar ook bij voorbeeld de politie is hierbij uitgenodigd ten- einde een integraal jeugdbeleid op poten te zetten waarbij ook de veiligheid in de wijken een grote rol zal spelen. De kandidatenlijst waarmee de VVD de komende verkiezingen ingaat, telt overigens geen verras- singen. De eerste vijf plaatsen worden ingenomen door de vijf zittende gemeenteraadsleden. in clusief wethouder L.A. Hafkamp die de tweede plek inneemt. Wel hoopt de VVD bij de komenae verkiezingen nog wat extra winst te halen. Fractievoorzitter Van Wijk durft stiekem zelfs al aan zeven zetels te denken. IRENE VERINGMEIER SCHIEDAM Op donaerdag 11 december draait de film Shine van regisseur Hicks in het Filmhuis. In het begin van de jaren tachiig strompelt David Helfgott, eens een muzikaal wonderkind. in de stro- mende regen een restaurant in Perth binnen. Hij is duidelijk niet goed bij zijn hoofd. maar aan de piano die hij er aan treft kan hij zich uitdrukken. Daarna voigt in een lange flashback. Regisseur Hicks woonde tien jaar geleden een recital bij van Helfgott en be- sloot ter plekke diens leven te ver- filmen. Fractie voorztrter Van Wijk (WD) hoopt bij de komende gemeenteraadsverkiezing op zeven zetels. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Het Anti-Discri- minatie Buro (ADB) Schiedam bestaat niet meer. Met ingang van 1 januari 1998 gaat het ADB op in de RADAR organisatie Rotterdam die niet alleen de be- langen van Rotterdamse gedis- crimineerden behartigt, maar die van de gehele regio, waaron der volgend jaar dus ook Schie dam. Het kantoor van het ADB blijft echter wel gewoon gehand- haafd. Alleen de openingsuren zullen fors teruglopen. Nu is het ADB nog geopend van maandag tot en met vrijdag. In het nieuwe jaar zullen de deuren van het kantoor in ieder geval een dag- deel open zijn. Het kantoor in Schiedam aan de Van Swindensingel 40 blijft na de regionale samenvoeging bestaan omdat het ADB zich realiseert dat niet iedereen de trip naar Rotter dam onderneemt. Het is dan ook nog steeds mogelijk om een ge- sprek met de medewerkers van RADAR in Schiedam te laten plaatsvinden, al zal dat voortaan wel op afspraak moeten. Het nieuwe adres waar Schiedam- mers terecht kunnen voor vragen en klachten is het Grotekerkplein 5 in Rotterdam. Bovendien is het nieuwe heenkomen maandag tot en met vrijdag bereikbaar op het telefoonnummer 010-412.62.12. G. Grubben van het ADB Schie dam is niet bepaald rouwig om het einde van ADB. „Er zijn een hele- boel kwesties die een regionale zo niet landelijke aanpak vragen. We SCHIEDAM - Bij woon zorg- centrum Thurlede komen op dins dag 16 december schoolkinderen kerstliedjes zingen en kerstkaarten uitdelen. Op woensdag 17 decem ber is er om 14.00 uur kerstbingo in de conversatiezaal. De entree is fl. 2,50. De activiteiten zijn ook toegankelijk voor niet-bewoners van Thurlede. Grabber: r,We sireven naar een landelijke organisaiie stre- 'ssi dan ook naar een iandelijke organisatie." Edn van de voorde- len van een regionale organisatie speeit volgens Grubben in het overieg met allerhande instanties en organisaties. We Konden als ADB Schiedam toch wel vaak merke. da!: we n;e -erieus werden genome, ais gesp.ekspartner, om- dai t ssr e KjC.it organisatie wares vocr versch. hende landelij ke sr. regionale nsteilingen. Als regionale organisatie zijn we een zwaarwegender gesprekspartner. Bovendien is net ook voor de ge- spreksparffie— nie.. nandig als zij met tier ./erschiiiende aanspreek- punten te maken nebben voor iede- re stad in dezclfde sgio. Bovendien kan het nieuwe RA DAR profile—n van ae grootscha- lig- heir. „In een grotere organisa tie is ruinate voc nensen die in eet bepaald akgebieti gespeciali- seerd zijn, zoais bi.oorbeeldjuris- ten, ondervijs-ofhuisvestingsdes- kusdiges. Nu ber :k -vel van alle markten thuis, maar weet ik ner- gens het fijne van aidus Grub ben. Bang dat de samenwerking drem pelverhogend zal werken voor Schiedammers ait hulp nodig heb- ben is Grubben met ..In de ge meente Spijkenisse bijvoorbeeld is het plaatselijke ADB in 1989 al opgegaan in RAPA.R Rotterdam. Toch hebben ze daar niet kunnen SCHIEDAM He; Schiedams Christelijk Mannenkoor geeft op 11 december ajdens de koopavond een concert in het winKelcentrum de Nieuwe Passage Het koor zal onder andere Kerstlieaeren ten ge hore brenger merken, dat mensen minder vaak voor hulp komen. Integendeel." Omdat sommige problemen zich specifiek in Schiedam kunnen voordoen, zijn er binnen RADAR verschillende regio's gecreeerd, waar zogenaamde aandachtsfunc- tionarissen werken. Voor Schie dam wordt dat uiteraard Grubben. die na zes jaar ervaring met discri- miantie in Schiedam, gerust des- kundig genoemd mag worden. Al met al ziet Grubben de toe komst zonnig tegemoet. „Het was toch wel een probleem dat we niet veertig uur per week bereikbaar waren. Als ik al een dag weg moest. was het kantoor niet be- mand en kregen bellers een ant- woordaopaiaat Er waren er ge- noeg die zich daardoor lieten ont- moedigen Dat is in Rotterdam ten- minste opgelost. Wie hulp wil kan ons op alle werkdagen bereiken." MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - De verbouwing van de Plusmarkt Van Dijk in de Woudhoek, heeft acht weken ge- duurd. Op een paar dagen na is de winkel al die tijd open gebleven. De eigenaar van de zaak, de heer Van Dijk, vond het vervelend de klanten tijdelijk met een rommeli- ge winkel op te zadelen. Maar ge- lukkig is deze periode voorbij. Donderdag 4 december 1997 werd de Plusmarkt heropend. Van Dijk heeft al aardig wat com- plimenten gekrege.i over de her- nieuwde zaak. Meer dan een klant noemt het de mooiste winkel in de omgeving. „We hebben gekozen voor een heel ruime opzet. De pa- den zijn breder dan voorheen. Ook is het assortment uitgebreid. Er zijn wel 185 produkten in het as sortment bijgekomen, waaronder veel buitenlandse produkten, zoals couscous", vertelt de eigenaar. Ook de versafdeling is uitgebreid. Nu is er keuze uit verpakte of vers gesneden kaas of vleeswaren. Ook de slagerij biedt deze keuzemoge- lijkheid. De heropening is gevierd met festiviteiten als champagne, schminken en suikerspinnen. Er is een speciale folder verschenen ter gelegenheid van de heropening. Hierin staan onder andere speciale aanbiedingen. Plusmarkt Van Dijk bevindt zich aan het Geuzenplein 7 in de Woud hoek.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3