Winkelen op't Beursplein. Altijd gunstig. Altijd fijn Woonlasten: maximale zekerheid mogelijk Nieuwe stijl in vertrouwd grenen WE Rotterdam Op het Beursplein neemt het kerstaanbod ongekende vormen aan. Ballen, pieken, engeltjes, heuse dennenbomen en een keur aan cadeaus maken de keuze steeds groter. lets wat de Kerstman niet in de koude kleren is gaan zitten. Normaal dus dat hij dit feestelijke "Kerstplein" ook bezoekt. En dat is precies wat het Beursplein zo kenmerkt. Zo maken de winkeliers - verspreid over de Beurstraverse, de Beurs Gallery (het V&D gebouw) en het winkel- centrum The Mall - met hun aanbod uw kerstinkopen tot een groot feest. Gemakkelijk bereikbaar (zelfs voor een arrenslee!) en gezellig gelegen in het centrum is er aan alles gedacht. Een hapje en een drankje, kleurige kerstetalages, voldoende kerstparkeergelegenheid en zelfs een kerstkinder- opvang! Prettig kerstwinkelen dus. Eneen prettige jaarwisseling alvast. Bed en bad sfeervol aangekleed Roestvrij staal en hout gecombineerd in wasmeubel Het oude vertrouwde grenen meu- bel heeft onlangs een nieuw ge- zicht gekregen. Er is een complete collectie ontworpen in een nieuwe stijl, met sobere vormen en nieu we kleuren. Een stijl die helemaal past bij de nieuwe trend om eigen- tijds en antiek te combineren in de woninginrichting. Met de aankoop van een huis is veel geld gemoeid. In vrijwel alle gevallen is een hypotheeklening nodig om de woning te kunnen betalen. Zo'n financiering kan op velerlei manieren, maar in Neder land kiezen de meeste mensen toch nog steeds voor maximale zekerheid. v*#*- De kracht van het interieur van de bad- of slaapkamer zit vaak in een leuke aankleding. Wie kent niet zo'n Frans hemelbed in de stijl van Lo- dewijk de XIV, vol met sierkussens en spreien en een bijpassend bont gekleurd behang? Of een badkamer waar het bad op zilveren voetjes staat, met overal weelderig geschilderde bloemetjes en dito wandtegel- tjes? Steeds meer fabrikanten springen daar op in en brengen complete series uit voor de aankleding van de bad- en slaapkamer. MM) MaasstaD fen huis kopen is een dure aangelegenheid. Een financiering op maat is dan ook onontbeerlijk. betaalde verzekeringspremie geeft de zekerheid dat de lening ook kan worden afgelost als de koper eerder zou overlij- den. Per maand betaalt men naast de Spaar- Zeker verzekering ook de rente over de lening. Omdat er niets wordt afgelost, blijft de rente de gehele looptijd hoog. Dat is gunstig voor het belastingvoor- deel, want de betaalde rente kan worden afgetrokken. Als extra zekerheid kan bij de Rabobank ook zogenaamde betaalbescherming worden geregeld. Deze verzekering keert uit in tijden van langdurige ziekte of werkloosheid. Zelfs in het slechtste scenario zijn er dan geen zorgen over de hypotheeklast. Zo is er op veel manieren maximale ze kerheid te verkrijgen omtrent de woon lasten. En dat is iets waar veel Nederlan- ders aan hechten. Uw hypotheekadvi- seur weet er meer van. Het gaat om de collectie 'Art Cottage' die onlangs is geintroduceerd door de Goudse meubelfabriek Creafort. Deze fabriek maakte in de jaren tachtig inter- nationaal naam met de geloogd grenen 'Cottage'-meubelen. De serie werd niet alleen in Nederland een succes, maar vooral ook - wonderlijk genoeg - in Ja pan. Zo werden onder meer veel huizen in het themapark Holland Village in Na gasaki ingericht met 'Cottage'-meube len, die regelrecht uit Gouda kwamen. Maar ook dit jaar heeft Creafort weer voor meer dan een miljoen gulden ge loogd grenen meubilair naar Japan ver- scheept. Het gaat dus goed met de Goudse meu belfabriek, maar de directie wil graag trends blijven zetten. Vandaar de moder- ne collectie, waarmee men een nieuw publiek wil aanspreken. De 'Art Cotta ge'-meubelen zijn inmiddels enthousiast ontvangen in de woonbranche. De meu- belen zijn niet alleen nieuw van lijn, maar ook van kleur. Ze worden uitge- voerd in kastanjebruin gekleurd grenen, hetgeen een andere sfeer meebrengt dan het blanke grenen wat al jaren populair is. Behalve tafels en kasten omvat de nieu we collectie ook een fraai gelijnde side- table met twee laatjes. Daarmee haakt Creafort in op een andere trend, want de side-table is de laatste tijd erg in trek. Zo'n meubeltje wordt niet alleen ge- plaatst in hal of gang, maar ook vaak achter de bank, als die middenin de ka- mer staat. De nieuwe grenen meubelen worden Deze kamer is ingericht met grenen meubelen-nieuwe stijl. Vooral de salontafel valt op met de handige wieltjes onder de strak vormgegeven pootjes, de lade en het uitschuifbare blad. Kast en tafeltje zijn uitgevoerd in de nieuwe kastanjekleur. (Foto: Creafort). verkocht bij partners van Creafort in het hele land. Een lijst met adressen is te krijgen bij de fabriek in Gouda: telefoon 0182-512811. Daar is ook de complete meubelcollectie eventueel te zien. De showroom bij de fabriek, aan de Indu- striestraat 15 in Gouda is geopend van maandag tot en met vrijdag van half ne- gen tot half zes en op zaterdag van ne- gen tot een uur. Huizenkopers willen er in de meeste ge vallen absoluut zeker van zijn dat de woonlasten ook in de toekomst nog te betalen zijn. Gelukkig zijn er - naast de beleggingshypotheken, die toch altijd enig risico in zich dragen - ook veel hy- potheekvormen die inspelen op die be- hoefte aan maximale zekerheid. Een voorbeeld van een financiering die maximale zekerheid biedt is de SpaarZe- ker hypotheek van de Rabobank. Dit is een combinatie van een hypothecaire le ning met een gemengde verzekering. Via deze SpaarZeker verzekering wordt een vermogen opgebouwd, zuiver door te sparen. De lening wordt aan het eind van de rit in een keer afgelost met de uitkering van deze verzekering. Tijdens de looptijd wordt maandelijks premie betaald. Die premie bestaat uit een spaardeel en een verzekeringspremie. Het spaardeel wordt gedurende minimaal vijftien jaar elke maand gestort, minstens 50 gulden. Dat bedrag kan overigens hoger of lager worden naar wens, maar daarbij is het wel oppassen geblazen, want er zijn fis- cale regels aan verbonden. Zo mag het verschil tussen het laagste en het hoog- ste jaarberag niet groter zijn dan 1 10. Het vermogen groeit dus met de inleg en de rentevergoeding erop. Die rente is ge- lijk aan de hypotheekrente. De daarnaast t Accessoires uit de serie Bath Shower van Van Loon/Sealskin zorgen voor een stijlvolle, trendy badkamer (Foto: Perscentrum Wonen). Kerstaanbod op Beurs trekt massaal kopers Wie een totaallook zoekt voor de bad- en slaapkamer kan zich uitleven op bed- sets met badlakens, washandjes, gasten- doekjes, badjassen en slippers. En de echte badkamerliefhebbers kunnen nog verder gaan met een bijpassend douche- gordijn, badmatten, opgevrolijkte toilet- brillen en kleine accessoires als een was zak, een afvalbakje of een tandenbor- stelbeker. Geheel nieuw is de designer- collectie die de bedset completeert. Deze omvat onder meer een banier die ge- bruikt kan worden als kamerscherm, pa- neelgordijn of - heel mooi - als wandde- coratie achter het bed. De nieuwe 'Bath Shower' lijn van Van Loon/Sealskin richt zich op deze nieuwe trend. De combinatie van het douchegordijn, de badmat en de vele ac cessoires in hetzelfde dessin zorgt voor een prettig en stijlvol geheel. De serie is verkrijgbaar vanaf januari 1998. Voor meer informatie over de nieuwe 'Bath Shower' serie: telefoonnummer: 0416 672672. Voor liefhebbers van opvallende inrich- tingselementen voor in de badkamer is er nu iets nieuws: het wasmeubel Plaisir uit het Belinox programma van Franke Roestvrijstaal Nederland. Plaisir bestaat uit een halfrond houten wastafelblad met daarin een roestvrijstalen waskom. Deze combinatie van 'warm' hout en 'koud' staal zorgt voor een bijzonder meubel. Onder het blad bevindt zich een robuus- te houder dat kan dienen als opberg- ruimte voor allerlei badkamerspulletjes. Ook op het houten gedeelte is genoeg ruimte om handige accessoires neer te zetten. Dit meubel past niet alleen uitste- kend in een badkamer, maar komt ook goed tot z'n recht in een praktijkruimte of kantoor. Plaisir is te koop in de sanitair speciaal- zaken. Er hangt wel een stevig prijs- kaartje aan van bijna drieduizend gul den.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 17