w6 Moderne schutting van aluminium Winterdepressie huis te lijf met speciale lamp Lachen met nieuw spel: Heibelwijk Bewaarboekje vol handigetips Elegant luchtje in badkamer 'Ander' licht Wie nu een huis koopt, krijgt al een beetje te maken met de nieuwe Eu- ropese munt, de euro. Volgend jaar immers wordt het giraal geld al om- gezet in euro's. Huizenkopers vragen zich af wat de gevolgen zullen zijn voor de rente. Dat blijft echter, ook voor deskundigen, koffiedik kijken. De Postbank wil met de introductie van de Eurohypotheek de onzekerheid zoveel mogelijk wegnemen. Herfstmoeheid, winterdepressie of winterblues: allemaal woorden voor een en hetzelfde probleem, namelijk het lusteloze gevoel dat veel mensen in de winter overvalt. Het is inmiddels gebleken dat lichttherapie helpt tegen deze klachten. Daarom is het best aar- dig te weten dat Philips een speci aal soort lamp heeft ontwikkeld om thuis eenvoudig een 'lichtbad' te nemen. Het voorlichtingsbureau voor de Voeding heeft een handig boekje uitgebracht over het goed bewa- ren van voedsel. Aanleiding was de grote vraag naar informatie over dit onderwerp en de nieuwe inzichten op dit gebied. Marcel Wanders wilde iets anders dan 'een lamp met een kap'. Die heeft iedereen wel in huis, vond hij. Het vier man sterke ontwerpteam van Wanders heeft daarom een serie lampen ge- maakt voor de Bijenkorf die vernieuwend zijn, maar toch ook een wat klassieke uitstraling hebben. Daardoor passen ze in elk interieur. Een geurige badkamer is voortaan vrij eenvoudig te realiseren. Met een nieuwe geurdispenser 'Belle de Jour' van Dombracht bijvoor beeld. Het is een klein houdertje, modem vormgegeven, in metaal en hout, die zorgt voor een heer- lijk zacht geurende wolk van ci- troen, lavendel en pepermunt in de badkamer. Schuttingen zijn er tegenwoordig in allerlei soorten en maten. Wie een kijkje neemt in de tuincentra ziet dat ook andere materialen worden ge bruikt voor zo'n tuinscherm. Zo komt Hillhout met een nieuw scherm dat bestaat uit diepgroene, aluminium profielen in een houten raam- werk. Zo'n schutting heeft een moderne uitstraling en een bijkomend voordeel is dat hij geen onderhoud nodig heeft om jarenlang mooi te blijven. Het is lachen met het nieuwe i Nederlandse gezelschapsspel Heibelwijk: een bordspel met een geheel nieuwe invals- hoek. Doel van het spel is na melijk zo snel mogelijk je bu- ren weg te pesten. Dat moet dan gebeuren met behulp van kaarten waarop allerlei ram- pen, treiterstreken of meeval- lers staan aangekondigd. Veilig naareeuwwisseling met Eurohypotheek Belangrijkste kenmerk van die Eurohy potheek is de rentebedenktijd, die pre- cies rond de eeuwwisseling valt. Wie nu een hypotheek afsluit, kan tussen 1 janu- ari 1999 en 1 januari 2001 kiezen op welk moment hij de rente vastzet en hoe lang. Zo kan iedereen het gunstigste mo ment afwachten en hoeft hij niet nu al, in 1998, te kiezen voor een rentevaste pe- riode voor vijf of tien jaar. Wie nu een huis koopt met een Eurohypotheek zit dus nog nergens defintief aan vast. De Eurohypotheek wordt overigens wel in guldens afgesloten. Eigenlijk ver- schilt hij in niets van de andere hypothe- ken van de Postbank en hij is dan ook in alle mogelijke vormen verkrijgbaar. Het enige wat deze hypotheek speciaal maakt is de royale rentebedenktijd rond de eeuwwisseling. Overigens menen beleggingsdeskundi- gen dat het, juist met het oog op de euro, verstandig is om voor de eeuwwisseling te beleggen in onroerend goed. Want: hoe het ook zal uitpakken, een huis houdt altijd zijn waarde. Of die nu wordt uitgedrukt in guldens of in euro's. Meer informatie is verkrijgbaar bij de hypotheekadviseur. De winterdepressie zou immers ontstaan door het gebrek aan (zon)licht in deze tijd van het jaar. Extra licht zou de men- sen, die hier gevoelig voor zijn, enorm opfleuren. Echter, het aanvragen van een lichttherapie is voor veel mensen weer een hele stap. Het nieuwe product van Philips, de Original Bright Light, kan gewoon thuis worden gebruikt. Het apparaat is sinds kort verkrijgbaar en wel in twee uitvoeringen: als tafelmodel en als wandmodel. Voor een doeltreffende lichtbehandeling zou volgens deskundigen een minimale verlichtingssterkte van 2500 lux nodig zijn. Ter vergelijking: op een zonnige dag loopt de lichtsterkte buiten uiteen van 10.000 tot 100.000 lux, terwijl die op een sombere winterdag slechts 1000 lux is en in een kantooromgeving zelfs niet meer dan 500 lux. Onderzoek in on- der meer het Academisch Ziekenhuis Groningen heeft uitgewezen dat het toe- dienen van extra licht voldoende is om de symptomen van wintermoeheid te be- handelen. De speciale lamp van Philips geeft zo veel licht af dat de gebruiker er slechts dertig minuten per dag gebruik van hoeft te maken om zich beter te voelen. Thuis is het heel gemakkelijk om zo'n lichtbad te nemen, want de lamp kan ge woon aanstaan terwijl iemand zit te ont- bijten of televisie kijkt. De gebruiker hoeft niet voortdurend in het licht van de lamp te kijken, maar deze moet wel zo- danig worden opgesteld dat het licht in de ogen kan schijnen. De lamp kan ook worden meegenomen naar kantoor en daar op het bureau worden geplaatst. Bijna ongemerkt krijgt men dan toch heel wat extra licht toegediend. Er hangt een stevig prijskaartje aan de Original Bright Light (vanaf 699 gul den), maar wie echt last heeft van win terblues heeft dat er wellicht wel voor over. Jaarlijks hebben meer dan een miljoen Nederlanders last van een voedselinfec- tie. Een van de oorzaken is het verkeerd of te lang bewaren van levensmiddelen. Het Bewaarboekje, zoals de nieuwe uit- gave heet, geeft daar duidelijke en prak- tische tips over. Een van die duidelijke tips is bijvoor- beeld het aanpassen van de koelkasttem- peratuur. In veel huishoudens blijkt die hoger te zijn ingesteld dan 4 graden Cel sius. Volgens het Bewaarboekje moet is de beste bewaartemperatuur echter 2 tot 4 graden. In de eerste hoofdstukken van het boekje wordt informatie gegeven over de oorza ken van voedselbederf in het algemeen. gevolgd door algemene bewaaradviezen. In het hoofdstukje 'Schoon werken' wordt besproken hoe 'kruisbesmet- ting' van voedsel met bacterieen kan worden voorkomen. Het gaat er dan bijvoorbeeld om te zorgen dat de bac terieen van rauw vlees niet (via handen of bestek) op de groente of op al klaar- gemaakte gerechten terecht komen. Het Bewaarboekje vat dit samen met de gemakkelijk te onthouden kreet 'Tussen rauw en gebakken steeds schone materialen pakken'. Het boekje sluit af met concrete be- waartips per product. Het gaat dan niet alleen om bederfelijke, niet-voorver- pakte etenswaren, maar pok om bij voorbeeld koelverse maaltijden. Per product is vermeld waar het hoe lang bewaard kan worden (op een koele plaats, in de koelkast of in de diep- vries). Het Bewaarboekje kan besteld worden door 8,50 gulden (inclusief administra- tie- en verzendkosten) over te maken op gironummer 4323700 van het Voe- dingscentrum in Den Haag, onder ver- melding van bestelnummer 147. Met vragen over voeding kan men overi gens ook terecht bij de Voedingstele- foon: 070-3068810, op werkdagen van twaalf tot vier uur. Vloerlamp 'Tree of shadows' uit de lichtcollectie Wanders f Wonders. De serie van Wanders bestaat uit 8 negen verschillende lampen. De B basis van elke lamp is een textiele K kap, die rust, hangt of staat op een j| metalen frame. Het pootje is fra- I giel maar toch stevig. II Oridanks het feit dat het van ont- S werp tot productie een volledig Nederlands product is, zijn de lam pen zeer betaalbaar gebleven. De prijzen lopen uiteen van 69,95 tot 989,- gulden en zijn verkrijgbaar op de woonafdeling van de Bijen korf. De lampen zijn te herkennen aan Wanders 'love label'. Gewoon thuis een lichttherapie ondergaan is mogelijk geworden met een nieuwe speciale lamp van Philips. Speciaal voor mensen die lijden aan winterdepressie. De geurdispenser is een fraai uitge- voerd in chroom op platina, met daarin een flesje met een speciale geur. Van- uit het flesje doe je een paar druppels olie op het houten dopje. En de badka mer heeft een nieuwe dimensie gekre- gen. Tot de complete serie van Dornbracht behoren ook kranen en accessoires voor de wastafel, het bidet en de dou che en het bad. Men kan kiezen uit ver schillende uitvoeringen zoals chroom, platina, messing en zwart/platina of chroom/goud. Of de zeer exclusieve combinaties in platina met grepen van Meissen porselein of Venini glas. De Belle de Jour-geurdispenser is al leen via de betere sanitair speciaalzaak tekoop vanaf 153,-exclusief btw. Dit nieuwe Louvrescherm - onderdeel centimeter en het houten raamwerk is van de Exceilent-lijn - is verkrijgbaar in zodanig geimpregneerd dat het gegaran- twee versies: met horizontale of vertica- deerd tien jaar beschermd is tegen hout- le profielen. De afmeting is 90 bij 180 rot. Ook de aluminium onderdelen zijn door een speciale behandeling slijtvast. Hillhout heeft overigens nog een nieuw tuinscherm in de serie Excellent. Dat is het perfoscherm: opnieuw een houten raamwerk, maar nu gecombineerd met geperforeerde, diepgroene aluminium platen. Door de perforatiegaatjes in de plaat is het scherm niet geheel gesloten. De gaatjes geven het scherm een hele bijzondere doorkijk. Ook deze schutting heeft geen onderhoud nodig. Het Louvrescherm: een moderne schutting. (Foto: Hillhout). Heibelwijk: de nieuwste treitertrend. De spelers, die allemaal een huis op het bord bewonen, kunnen hun buren pesten door bijvoorbeeld net de walmende barbecue aan te ste- Iken als zij hun witte was hebben buiten gehangen. Of even iets min der goed richten met de tuinslang en daarmee 'per ongeluk' de buur- fl vrouw, die in bikini in de zon ligt, II natspuiten. Ook die lastige hond j| van de buren kan aangepakt wor den. Soms is het zelfs mogelijk een (natuur)ramp te laten plaatsvinden in of om buurmans woning, maar zo'n ramp kan natuurlijk ook jezelf treffen. De ergernis bij de verschillende buren stijgt tijdens het spel en dat wordt bijgehouden op de bijgele- verde irritatiemeter. De kunst is om de tegenstanders flink in de gordijnen te jagen, net zolang tot ze hun biezen pakken. Zelf moet je natuurlijk proberen zo weinig mo gelijk last van je buren te hebben. Hoewel de regels eenvoudig en overzichtelijk zijn, is Heibelwijk toch geen spel voor kleine kinde- ren. De leeftijdsaanduiding is: van af twaalf jaar. Dat komt omdat er veel strategische mogelijkheden zijn om het spel te winnen. Heibelwijk is puur Nederlands, be- dacht door Ronald van Teunen- broek en Jan de Roos, coryfeeen in de reclamewereld. Uitgever is Cor Vissers middels Cortoys in Raams- donksveer. De prijs: 49,95 gulden. t-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 15