Wastafel naar wens ess Speciale klok weet welke dag het is Nieuwe badvormen PutMat past altijd ONROEREND GOED EN HYPOTHEEK INFORMATIE (C Er wordt de laatste tijd flink ver- bouwd in Nederland. Wie een rondje maakt door een gemiddel- de woonwijk, ziet heel wat aan- en verbouwactiviteiten. I JC Wie zelf ideeen heeft over de inrichting van zijn badkamer, wil mis- schien ook wel zelf een passende wastafel ontwerpen. Dat kan tegen- woordig, omdat fabrikant Erbi in Alphen aan den Rijn wastafelbladen op maat gaat produceren. Net als de keukenbladen, waarin Erbi al jaren- lang marktleider is, worden ook de wastafelbladen geheel naar wens van de consument gemaakt. Daarbij kan hij kiezen uit diverse kunststof- hout- en steensoorten. Welke dag is het vandaag en de hoeveelste? Dat zijn vragen waaf de nieuwe dag-datumklok van het merk Peter continu ant- woord op geeft. Deze nieuwe klok heeft drie wijzerplaten, die respectievelijk het uur, de dag en de datum aangeven. Een heel speciaal klokje dus, waarmee iedereen helemaal bij de tijd blijft. De dag-datura-klok blijkt vooral aan te slaan bij (oude- re) mensen, die niet meer werken, Wie uit het arbeids- ritme is, raakt al gauw in de war met de dagen en de data en dat is toch vaak lastig. De nieuwe klok vult dan ook een gat in de markt. De dagaanduiding op de klok is in het Nederlands en de drie wijzerplaten hebben ie- der een diameter van zes cen timeter. Het is een tafelklok met naar keuze een zwarte- of zilverkleurige kast. Met zijn prijs van 79 gulden is de tafelklok ook geschikt om ca- deau te doen. Projectiewekker Importeur Friederichs, die de dag-datumklok exclusief naar nederland heeft gehaald, heeft nog een paar noviteiten. Zo is er ook een projectie wekker, die de digitale tijd in grote rode cijfers op het pla fond of op de rauur projec ted! Dat is zeker handig voor bedlegerige mensen, die zich moeilijk kunnen bewe- gen, maar ook gewoon als de wekker op het nachtkastje van de partner staat, Je hoeft je niet meer in bochten te wringen om te kijken hoe laat het is. De projectiewekker is uitgerust met DCF-ont- vangstsysteem, wat inhoudt dat hij het tijdsignaal ont- vangt. Dm betekent dat ge- lijkzetten van de klok nooit meer nodig is. Tenslotte introduceert Friederichs de pillenwekker, speciaal voor mensen die op vaste tijden medicijnen moe- ten innemen. Er zijn nogal wat redenen waarom mensen dat gaan vergeten: als het gaat om een tijdelijke kuur, vanwege drukke werkzaam- heden of door vergeetachtig- heid. Het pillendoosje met wekkertje is dan een handig hulpmiddel. Het wekkertje is op eenvoudige wijze in te stellen en geeft een piepsig- naal als het pillentijd is. Voor verkoopadressen: im porteur Friederichs, tele- foon 023-5232700. De speciale kunststof Quaryl, een uitvinding van badenspe- cialist Ucosan, worden nog steeds nieuwe badmodellen gevormd. Het nieuwste Quaryl-bad heet Spica, een model met symmetrische lij- nen en afgeronde ruggensteu- nen. Die zien er uit als twee tegenover elkaar geplaatste fauteuils. In negen van de tien huizen is de meterput, waarin vaak de watermeter is ondergebracht, net achter de voordeur gesi- tueerd. Nadeel daarvan is dat er door het luik op de put een ongelijke halvloer ontstaat. Niet prettig bij het leggen van vloerbedekking, maar de meeste mensen lossen dat op door achter de voordeur een mat te leggen. De moeilijk- heid zit 'm in het vinden van een mat die past. Onroerend goed informatie Hypotheek informatie NVM MaasstaD Verbouwen koopwoning heeft veel voordelen Het zijn altijd koopwoningen, die zo'n face-lift ondergaan. Dat komt omdat de- ze huizen de laatste tijd zo in waarde zijn gestegen, dat een verbouwing goed te fi- nancieren is. Het is bovendien een goede investering, want behalve het woonge- not wordt ook de waarde van het huis er- door verhoogd. De cijfers bevestigen het beeld: uit een onderzoek van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid blijkt dat jaarlijks een op de tien koop woningen een (kleine) verbouwing on- dergaat. Nog meer huiseigenaren blijken met plannen voor een verbouwing rond te lopen: maar liefst twintig procent. Van degenen die daadwerkelijk gaan verbouwen, zet 40 procent een aanne- mer in; 36 procent pakt het project zelf aan en de overigen doen het met vrien- den of klusjesbedrijven. Hoekhuizen krijgen nogal eens een uit- breiding aan de zijkant, voor zover daar ruimte is; tussenwoningen met een rede- lijke tuin worden naar achteren uitge- bouwd. Zo ontstaat een zeer royale woonkamer. Andere bouwactiviteiten betreffen vaak een dakkapel, een open haard. een nieuwe badkamer of nieuwe keuken. Huizenbezitters kunnen dit soort inves- teringen vrij eenvoudig financieren met een tweede of verhoogde hypotheek. De meeste huizen zijn de afgelopen jaren (veel) meer waard geworden, waardoor zo'n verhoging van de hypotheek moge- lijk is. De investering wordt bovendien later bij een eventuele verkoop makke- lijk terugverdiend, omdat de woning meer waard is geworden door de extra Huizenbezitters zijn op het moment veel aan het verbouwen. Dat is dan ook een interessante investering. ruimte of extra voorzieningen. Zo heeft de huiseigenaar dus op allerlei manieren voordeel van zijn eigen huis. Het kapitaal wat erin zit wendt hij aan om rianter te wonen en dat verdient hij later ook nog terug. Het is een van de re- denen waarom een huis kopen interes- sant is. Want een huurder mag in princi- pe niets aan zijn huis veranderen, en als hij het toch doet, moet hij het bij het ver- laten van de woning weer ongedaan ma- ken. Het is een overweging die kan mee- spelen als het gaat om de vraag: wat is beter, kopen of huren? Wie zijn huis in eigendom heeft, kan er veel meer mee doen. MM Het wastafelbladenprogramma telt in to- taal zes materiaalsoorten. Daarbij is bij- voorbeeld de Cesarstone, een decoratief, zachtglanzend en probleemloos te on- derhouden materiaal. Maar ook de Lava- stone die een prachtige craquele-uitvoe- ring kent en bovendien in alle kleuren van de regenboog leverbaar is. Daar- naast levert Erbi ook bladen van MDF/ HDL meubelplaat, graniet, de kunststof Corian en verschillende soorten massief edelhout. De bladen kunnen gecombi- neerd worden met wasbakken van roest- vrijstaal of keramiek naar keuze. Door het brede programma kan iedereen zijn wastafelblad precies naar eigen wens la- ten maken. Zodat de wastafel helemaal past qua stijl, kleur en uitvoering. Erbi was eerder al bekend als producent van keukenbladen. Ook in deze sector gaat het om keukenbladen om maat uit een breed programma. Zusterbedrijf Fa- cinex levert complete oplossingen voor het bedrijfsleven. Te denken valt dan aan balies, bars, tafels, recepties en was tafelbladen voor toiletgroepen. Bedrij- ven als Holland Casino, Duinrell en KLM zijn kind aan huis bij Facinex. Vandaar dat het voor Erbi een logische stap was om wastafelbladen op maat te gaan leveren aan de consument. Voor de distributie wordt samengewerkt met dealers in heel Nederland. Overigen biedt Erbi ook een ruime keu ze in andere wastafel-onderdelen. De bladen kunnen geleverd worden met bij- passende planchetten. dorpels en ven- sterbanken. Meer informatie: Erbi, tele- foon 0172-460160. Een houten wastafelblad in een afwijkende vorm: geen probleem. (Foto: Erbi). Middenin de winter brengt de rijkbloei- ende Medinilla heel wat kleur en fleur in huis. Het is een Filippijnse plant met grote roze bloemen en frisgroene blade- ren, een exoot dus die nu te krijgen is bij de Hollandse bloemist. De grote zachtroze bloemen hangen om- laag en eisen de aandacht op. De plant voelt zich bijzonder goed thuis in een design-interieur, waar hij met zijn frivo- le vormen de vaak strakke belijning van de meubelen wat onderbreekt. Maar na- tuurlijk past de weelderige Medinilla ook in nostalgische en koloniale interi- eurs. Net als Medinilla zijn ook orchidee, Gardenia en Camellia prachtige roman- tische winterbloeiende planten. De bloe men van deze soorten zijn echte blikvan- gers, groot maar toch met een fragiele uitstraling. Informeert u er eens naar bij de bloemist. De weelderig bloeiende Medinilla brengt kleur en sfeer in de winter. De dag-datumklok: voor een gat in de markt. De vrijwel rechte zijwanden cree- ren royale binnenmaten en omdat de stop uin het midden op de bo- dem zit, is het bad heel geschikt om met zijn tweeen tegelijk te poe- delen. De royale binnenmaten zijn een rechtstreeks gevolg van het ge- bruik van Quaryl, omdat dit mate riaal vormen en hoeken mogelijk maakt die voorheen niet konden. Van buiten is het bad namelijk best bescheiden: 180 bij 80 cm. Een ander nieuw bad van Ucosan is het acrylbad Minnesota, dat her- kenbaar is aan de zachte rondingen binnenin. Het bad is aan de ene kant wat smaller dan aan de andere kant, waardoor het badcomfort op maat gesneden is. Het smallere ge- deelte is er voor de kleine mensen, terwijl breedgeschouderde types in het gedeelte daartegenover een comfortabel pleke vinden. Ook hier zit de afvoerstop in het mid den. De buitenmaten zijn 180 bij 90 cm. De Ucosan-baden zijn te vinden bij de sanitairspecialist. Ze zijn overi- gens uit te rusten met alle bubbel- bad-systemen van Ucosan. Daar- door kan iedereen zijn eigen ideale bad kiezen. De PutMat ligt vast, veilig en mooi strak in de gang. Onlangs heeft Skinflor dit pro bleem opgelost. Dit bedrijf ont- wikkelde namelijk de PutMat. De naam zegt het al: deze mat is speci aal ontwikkeld voor op de meter- put. Hij bestaat uit een syntheti- sche kokosmat en een onderleg- mat. Deze laatste zorgt ervoor dat de mat precies gelijk komt te lig- gen met het vloeroppervlak. De PutMat is er in twee standaard- maten; 100 x 60 en 80 x 50 centi meter. Met een scherp mes is de mat eenvoudig precies op maat van de put te snijden. Dat de mat pre cies past is niet alleen mooi, maar ook belangrijk om struikelen en dergelijke te voorkomen. De bovenste mat heeft een hoog vochtopnemend vermogen, schraapt schoenen goed schoon en is eenvoudig schoon te maken. De onderlegmat, ofwel 'underlayer' houdt door de antisliplaag de bo- venmat extra goed vast en dempt geluid. Bovendien isoleert hij de warmte en weert hij vocht. Prijsontwikkeling per regio bestaande woningen x f 1.000,- sept. '96 t/m nov. '96 sept. '97 t/m nov. '97 Prijsafwijking t.o.v. Ned. totaal noord oost f213 f 263 f 229 f 292 78% 100% midden west zuid Ned.tot. f 307 f 278 f 280 f 271,2 f 335 f 294 f 300 f 292,4 115% 101% 103% 100% De prijsontwikkeling heeft betrekking op de gemiddelde verkoopprijzen van be staande woningen. Per woningtype en per plaats kan de ontwikkeling anders zijn. 5 jaar vaste rente nationale hypotheek- garantie Geldverstrekker Spaarhyp. effec- opge- tieve geven rente rente Annuiteit Trad. Leven opge- effec- opge geven tieve geven rente Geldverstrekker rente rente Hooge Huys 5,81 5,6 5,4 Ziirich 5,40 5,3 FBTO 5,90 5,7 5,7 Hooge Huys 5,60 5,4 Aegon Hypoth. Bank 6,03 5,8 5,8 AEGON 5,61 5,5 Amersfoortse 6,03 5,8 5,7 Nationale Ned. 5,62 5,5 Delta Lloyd 6,03 5,8 5,8 Delta Lloyd 5,63 5,5 Hypotrust 6,03 5,8 5,6 Zwolsche Alg. 5,65 5,45 EDM Hypotheekbank 6,03 5,8 5,6 Amersfoortse 5,72 5,6 Nationale Ned. 6,03 5,8 5,5 Stad Rotterdam 5,76 5,55 NOG 6,03 5,8 5,6 NOG 5,81 5,6 PVF Hypotheken 6,03 5,8 5,6 Levob 5,83 5,7 Spoorwegpensf. 6,03 5,8 5,6 ZwitserLeven 5,84 5,7 Zwolsche Alg. 6,03 5,8 5,6 Av6ro 5,85 5,7 Av6ro 6,13 5,9 5,7 FBTO 5,90 5,7 Zwitserleven 6,14 5,9 5,7 Ohra 6,00 5,85 Stad Rotterdam 6,18 5,85 ROYAL 6,03 5,7 Ohra 6,21 6,05 5,85 AMEV 6,25 6,1 ABP-hypotheken 6,25 6,0 5,8 Generali 6,46 6,2 BLG Hypotheken 6,25 6,0 5,8 Bouwfonds Hyp. 6,25 6,0 5,8 Geldverstrekker opge geven rente Direktbank 6,25 6.0 5,8 HNG Hypotheken 6,25 6,0 5,8 Andere vormen Levob 6,25 6,0 5,9 Hooge Huys Participatieplan 5,4 ROYAL 6,25 6,0 5,7 Delta Lloyd Beleggingspl. 5,5 Woorifonds Hypoth. 6,25 6,0 5,8 Van Nierop Perspect. Hyp. 5,6 CVB Bank 6,35 6,1 5,9 Generali Spaartoekomst 5,8 Nederl.Hyp.Bank 6,35 6,1 6,0 Hypotrust Spaartoekomst 5,8 MNF Bank 6,35 6,1 6,0 Royal Future Hypotheekplan 6,0 VSB bank 6,35 6,1 5,9 Bouwf. (PGGM) Loonvast 6,2 Westland/Utrecht Hyp. 6,35 6,1 5,9 ING Beleggershypotheek 6,3 GWK-Bank 6,46 6,2 6,0 SNS Netto Lasten 6,5 Postbank 6,46 6,2 6,0 ABN-AMRO 6,57 6,3 6,1 varia- bele Friesland Bank 6,57 6,3 6,1 ING Bank 6,57 6,3 6,1 Krediethypotheken rente RABO Hypoth.Bank 6,57 6,3 6,1 VSB Vermogenshypotheek 4,6 SNS bank 6,57 6,3 6,1 Direktbank Doorloophyp. 5,0 AMEV 6,68 6,4 6,3 Roparco 5,1 Generali 6,79 6,5 6,2 SNS Rekening crt. hypoth. 6,0 Zonder garantie is de standaardh' tophypotheken c Om een vergelij" Per geldgever zijn andere rentevastperioden moi De effectieve rente is de opgegeven rente plus v; afsluitprovisie, afboekingstijastip aflossing e.d. Peildatum: 1 januari 1998 abele elementen als NVM m HYPOTHEEK shop Bron: NVM-Stappenplan Copyright NVM Nieuwegem Nederlandsg Vereniging van Makelaars in onroerende goederen NVM

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 9