Koos van Zomeren presenteert omvangrijkste werk tot nu toe Veelzijdig programma zorgt voor grote stormloop Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... 199 iKOOPZONDAG1 AANBIEDING m BERGWEG110 ROTTERDAM Theater de Teerstoof Stadsgehoorzaal TJiea^er progranmia Schrijversavondin teken van 'Sneeuw van Hem' Door grote toeloop verliest het festival deel van charme Rotterdams Dagblad CORRECT PERSONAL AUDIO m:- mr- mr- TEL: 0104.618.618 -26r- m De Correct Wintersale 1998. Een echte eerlijke en ouderwetse opruiming met fantastische aanbiedingen in beeld, geluid, computers, telecom en software uit de 3 Correct panden. MET 10 SEC. ANTISCH0K SOUND MACHINE RADIO CASSETTE SPELER n if [fc 1< b 1 Ml >1 )i 3 r 1 r- j MWSm f *j p CH CjJf cS DEMO MODELLEN Z0NDAG1 FEBRUARI GE0PEND VAN 12.00-17.00 UUR wx54 CORRECT WINTER- MaasposT 1>Cus Showbizzness is no Bizzness Elkie Headman 'Showbizzness is no Bizzness' geeft een satirische en absurde kijk op het vak, gebouwd rond parodieen op de grootste musicals van Broadway en West End. Engelse humor op zijn best. De combinatie van grote liedjes, goe- de zang en snelle stand-up comedy. Met andere woorden: Showbizzness zo- als het echt is. Vrijdag 6 februari, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 19,50. Postbank Kleinkunstfestival Theater de Teerstoof maakt zich wederom op voor het Postbank Kleinkunst festival. Dit zondermeer meest ambitieuze cabaretfestival van Nederland is een unieke belevenis. De avond bestat uit vier optredens van elk twintig mi- nuten en wordt natuurlijk weer op gepaste wijze aangekleed. Met hapjes en drankjes. Zaterdag 7 februari, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 19,50. Kaarten kunnen worden gereserveerd via de Schiedamse Theaterkassa van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur, tel. 2467467. The One and Only Jeans 7 The One and Only..., want dat is Jeans al tien jaar. De enige echte, onver- valste, 'superspectacular song and dance show with the greatest hits of all times'. In het elfde jaar van haar bestaan presenteert de Jeans-company weer een totaal nieuwe show op basis van de onverwoestbare forntule, want de voorraad 'greatest hits' is nog lang niet uitgeput! Jeans 7 is niet al- leen een hele nieuwe, maar ook een extra dansante en hele aparte show. De nog altijd groeiende schare Jeans fans mag dan ook bij Jeans 7 weer re- kenen op een feestelijke en bruisende avond. Woensdag 4 februari, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 45,-/fl. 42,50. Uitverkoop van de eeuw Seth Gaaikema Seth Gaaikema. Foto Piet vermue Een nieuw programma aan het einde van een stokoude eeuw. Eenmaal, andermaal, alles moet weg! Alles? Nog even en het is het jaar tweedui- zend. Voordat het grote terugblikcircus begint. inventariseren we alvast wat we meenemen naar die volgende eeuw. 't Is duidelijk: de meeste poli- tici van deze tijd kunnen zo in de opruiming. En er is meer maatschappe- lijke nonsens die met grote korting weg kan. Dus: Uitverkoop van de waan van de tijd en behoud van het dierbare, dat we voor geen goud zou- den willen missen. De vraag van de avond: Wat gaat er onder de hamer? Een adrenalineshow met poetische, gevoelige momenten. Donderdag 5 februari, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 35,-/fl. 32,50. Jubileumconcert Rob de Nijs Rob de Nijs. Foto Govert de Roos Na zijn succesvolle theatershow 'De Band, De Zanger en Het Meisje', brengt Rob de Nijs in het seizoen '97/'98 een jubileumconcert in de thea ters. Een voorstelling vol nostalgie, maar natuurlijk ook met de laatste hits. Rob viert met deze jubileumtour zijn 35-jarig bestaan als artiest. Het belooft een voorstelling te worden die een feest betekent voor zowel zijn fans van het eerste uur, als voor de mensen die De Nijs pas sinds het suc- ces van 'Banger Hart' ontdekt hebben. Vrijdag 6 februari, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 55,-. The best of five years 'Hot Music' Hans Visser Friends De mooiste, ontroierendste en meest swingende Motown, Blues, Soul en vooral Gospel uit de 'Black Music Shows'. Door Hans Visser's vakkundi- ge, geraffineerde en verrassende manier van arrangeren, weet hij de be- Staande muziekstijlen op een charmante en krachtige wijze te interprete- ren. De formidabele stem van de Amerikaanse zangeres Marian Rolle zal u verrassen door haar adembenemende uithalen en gevoelige, ingetogen vertolkingen. Na vijf jaar een blijvende herinnering aan artiesten als Billy Holliday, Mahalia Jackson, Smokey Robinson, The Temptations, Bach, Mozart, Sam Cooke, Marvin Gaye, Jerry Lee Lewis, Nat King Cole en Louis Armstrong. Een muzikale top-avond. Zaterdag 7 februari, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 30,-/fl. 27,50. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. SCHIEDAM - Begin januari verscheen de roman 'Sneeuw van Hem' van Koos van Zo meren. Een verhaal met verwij- zingen naar belevenissen van poolreizigers en alpinisten, van mensen die de confrontatie met kou in haar meest extreme ge- daante hebben opgezocht. Naar aanleiding van het verschijnen van deze roman is Van Zomeren vrijdagavond 30 januari te gast in Schiedam. Van Zomeren begon zijn schrij- verscarriere met de dichtbundel 'De wielerkoers van Hank'. Na het verschijnen van drie romans in de jaren 1966-1967, lijkt hij al jong tot de wereld van de literatuur toe te treden. Maar dan verruilt hij plotsklaps de letteren voor de jour- nalistiek. Na tien jaar geen boek meer te hebben gepubliceerd, ver- schijnt in 1977 plotseling 'Collega Vink vermoord'. De eerste van een serie thrillers waarin Van Zomeren zijn eigen ervaringen als journalist van de Nieuwe Revu aan bod laat komen. Het politieke wereldje is in die boeken een geliefd decor. In 1983 vindt van Zomerens literaire doorbraak plaats: 'Otto's oorlog'. Een boek dat tot zijn beste romans gerekend wordt. Van Zomerens nieuwste roman is zijn meest omvangrijke werk tot nu toe. Het schrijven van een dik boek is iets dat de hoofdpersoon van het boek voortdurend bezig- houdt. Thomas Hem (pseudoniem van Tinus Kakebeen) is een kleine schrijver die uitgedaagd wordt door zijn uitgever om een roman te schrijven van driehonderd bladzij- den. „Goed, driehonderd bladzij- den over een mannetje op een In 1987 was Koos van Zomeren ook al eens in Schiedam. Toen waren erslechts vijftien bezoekers. Elf jaar later hoopt men op eerherstel voor de schrijver. Foto Klaas Koppe berg, zijn kijk op de wereld, zijn ervaringen van dag tot dag. Er wa ren ongetwijfeld schrijvers die zo- iets zouden aankunnen. Hem niet." Sneeuw van Hem' is een roman van 368 bladzijden met leesimpressies, dagboekaanteke- ningen en herinneringen, waar ver- schillende verhalen doorheen lo- pen. Het verhaal gaat over liefde en dood, creativiteit en destructie, tijd en eeuwigheid. Verse sneeuw symboliseert de illusie van een herstelde ongereptheid en eeuwige sneeuw de weerschijn van een daadwerkelijke onvergankelijk- heid. Sinds zijn debuut in 1965, zijn van Van Zomeren ruim dertig boeken verschenen, vaak gekenmerkt door een heldere en laconieke stijl. Uit een fragment uit „Een jaar in scherven" blijkt dat schrijver tij- dens eerdere bezoeken aan Schie dam niet de eer toekwam die hij verdient. Van Zomeren had tijdens de eerste ontmoeting in 1987 niet de indruk dat van de vijftien aan- wezigen iemand iets van hem had gelezen. „Belangstellend kon je ze moeilijk noemen. Op zich is dat nog wel te verwerken. Je bent er toch en je honorarium is verze- kerd, dus probeer je het beste ervan te maken. Je trekt een onaandoen- lijk gezicht en leest je tekst alsof je in ieder geval zelf gelooft dat zel- den iets beters geschreven werd." Ruud Aret, organisator van de Schiedamse Schrijversavonden, pleit dan ook voor een eerherstel voor van Van Zomeren. In het tijd- schrift Musis schrijft hij: „Slechts vijfentwintig graden vorst, een be- ijzeld wegdek of een zwarte pest- achtige epidemie kan het publiek weerhouden naar de bibliotheek aan het Bachplein te komen. Ge- beurt dit onverhoopt toch, dan ben ik bang dat dit een evident tweede- rangs lot voor Koos van Zomeren is. Maar dit verdient een groot schrijver als hij is niet." De Schrijversavond wordt vrijdag 30 januari gehouden in de biblio theek aan het Bachplein en begint om 20.15 uur. De toegang is fl.7,50. Vrijdag avond 27 februari is Manon Up- hoff te gast. ANITA BEUER ROTTERDAM - Druk, drukker, drukst, dat is misschien de beste omschrijving voor het 27e Inter nationale Film Festival Rotter dam. Het filmfeest op en om het Schouwbrugplein begint woens dag 28 januari, en als de voorte- kenen niet bedriegen belooft het festival dit jaar alle records te breken. Ter indicatie: vrijdag 23 januari omstreeks 10.00 uur was er in de stad geen Volkskrant meer te koop omdat de krant als bijlage het complete festivalpro- gramma publiceerde. Het Rot- terdams Dagblad meldde vervol- gens op zaterdagochtend dat al 60.000 kaarten waren verkocht/ gereserveerd. Op het moment van beginnen, zou het weleens zo kunnen zijn dat er geen kaart meer is te reserveren, zeker niet voor avondfilms in het weekeinde. Toch hoeft de liefheb- ber nog niet helemaal te wanho- pen, want slechts zestig procent van de kaarten mag gereserveerd worden. De rest gaat op de dag zelf in de vrije verkoop om ook dagjes- mensen nog een kans te geven een filmpje te bekijken. Ze doen er dan overigens wel verstandig aan om ruim voor openingstijd van de kas sa's al in de rij te gaan staan om die paar resterende toegangsbewijzen in de wacht te slepen. Niet alleen voor het publiek is het trouwens behelpen, ook voor organisatie en gasten. Zo is voor het eerst in het bestaan van het festival niet vol- doende hotelcapaciteit beschikbaar in de stad en moeten de roemruch- te gasten (bijna vierhonderd meer dan vorig jaar) elders in de regio ondergebracht worden. Het mag duidelijk zijn: het filmfestival is al voor aanvang een groot (commer- cieel) succes. Of het ook nog leuk is voor de hartstochtelijke filmfans van het eerste uur, echter maar zeer de vraag. Het lijkt erop alsof juist het leukste facet van het festival, met passepartout zonder reserve- ringen van de ene naar de andere Takeshi Kitano ook dit jaar weer te gast op het festival met zijn nieuwste film Hanna-Bi. filmzaal slenteren, dit jaar geheel niet meer mogelijk zal zijn. En dat is ronduit jammer. Het Filmfestival is in 26 jaar uitge- groeid van een bijeenkomst voor kunstfilmliefhebbers tot een jaar- lijks evenement voor iedereen die op een of andere manier van films houdt. Het aanbod van films is door de jaren heen ook steeds veel- zijdiger geworden. Dit jaar kan het publiek onder andere 'genieten' van wreedheid, geweld en sex in het programma-onderdeel The Cruel Machine. In dit programma gaat het om het onder ogen zien van de dood en wreedheden die tot de dood lijden. The Cruel Machine bestaat voor het grootste deel uit recente films, zoals het spraakma- kende Funny Games van de Oos- tenrijkse filmmaker Michael Han- neke. Ook is er een programma met Italiaanse genrefilms, onder andere van Lucio Fulci en Dario Argento. Naast al deze bloederigheid is er ook nog genoeg te zien voor men- sen met een minder sterke maag. In het hoofdprogramma wordt een beeld gegeven van het beste wat de internationale cinema te bieden heeft. Dit jaar onder andere een keur aan Aziatische films van film makers als Tsai Ming-Liang, Kita no Takeshi en Abbas Kiarostami. Ook een aantal nieuwe Nederland- se films, zoals de openingsfilm van dit jaar Felice... Felice... van Peter Delpeut. Naast veel nieuw talent zijn in het hoofdprogramma ook veel gelauwerde filmers als Woody Allen, Claude Chabrol, Lars von Trier en Spike Lee aan- wezig. Voor wie na dit alles nog puf over heeft zijn er elke dag verschillende talkshows en feesten. In de kleine zaal van de Schouwburg zorgen Dj's voor de dansstemming. Op 7 februari is er een groot slotfeest in de voormalige vertrekhal van de Holland-Amerika Lijn. Daar zor gen DJ's en VJ's voor een passen- de afsluiting van tien dagen festi- valkoorts. Na 8 februari is het bij- komen, de ogen rust geven en weer een jaar wachten op het volgende festival. VINCENT WERNKE MAURICE HEUNEN Via het kabelnet kunt u het pro gramma van RDTV op uw televi- sie ontvangen. RDTV, ofwel Rot- terdams Dagblad TV, is een ka- belkrant die elke dag 24 uur lang te zien is. Ze bevat het laatste ac- tuele nieuws uit uw omgeving. Op RDTV is elke dag het program ma AUTO TV te zien om 16.30 uur, 20.30 uur en 23.30 uur. Auto TV is een programma met nieuws op het gebied van auto's, verkeer en vervoer. Met daarin veel aan- dacht voor vergelijkende tests, rij- impressies, nieuwe modellen, ac cessories en nuttige tips. Ook elke dag wordt het program ma VRU VAKANTIE TV uit- gezonden. en wel om 10.00 uur. 15.00 uur, en 21.30 uur. Dit pro gramma geeft informatie over rei- zen. vacantie en vrije tijd. Veel aandacht wordt besteed aan diver se vacantiebestemmingen. Aan het einde van het programma krijgt u enkele vacantietips. Elke maandag en dinsdag krijgt u via RDTV extra veel informatie over onroerend goed en wonen. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken op proef voor maar 14,- - Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn I gratis, daarna betaal ik/31,10automatisch per maand. Naam: Voorletter:m/v Adres:Nr: Postcode: Plaats: Telefoon: (I.v.m. controlebezorging) Bank/gircmr I Handtekening: Stuur deze bon in een envelop - zonder postzegel - naar Rotterdams Dagblad, Abonnee Service, Antwoordnr 1579,3000 VB Rotterdam 3j rgtng) a i SONY SONY D-E 30010 SEC0NDEN ESPDISCMAN Geen ramp als uw Discman een stootje krijgt. Electro- nische Super Shockcor- rectie (ESP) met een buffer- geheugen van 10 seconden zorgt1 ervoor dat de muziek rustig doorgaat, terwijl de CD speler razendsnel het moment van onderbreken weer terugvindt. Voor het gehoor blijft de Discman de muziek naadloos afspelen. Incl oordopjes. WINTERSALE PRIJS Art.nr. 30714 PHILIPS PHILIPS AZ-8052 CD-SOUND MACHINE Met deze Philips portable heeft u muziek waar en wanneer u maar wilt. Uitgevoerd met driebands equalizer, programmeerbare CD-speler, cassettedeck met opnameniveauregeling, CD-synchro en tuner met FM-stereo, midden en lange golf. Deze portable is ook voorzien van een microfoon- en hoofdtelefoonaansluiting. In grijs. Art.nr. 18864 WINTERSALE PR/JS aiu/si AIWA HS-TX 366 PORTABLE RADIO CASSETTE SPELER Deingebouwdedigitale synthezizer tuner zorgt ervoor dat u niets meer hoeft te missen. 18 van uw favoriete zenders kunt u opslaan in het geheugen. Geschikt voor FM en AM ontvangst, Het cassettegedeelte is voorzien van een autoreverse systeem. Incl. oordopjes en riemklip. Uitgevoerd in zwart. fl< A j j [9 O V Ti O' T >0 "If IE B TI IJ V WINTERSALE PRUS Art.nr. 28191 cnunotc ocransov 1 I g a g C3 cnunDic GRUNDIG 0CEANB0Y 330 WERELDONTVANGER Geschikt voor ontvangst van FM, MG.LGen KG. De kortegolf is verdeelt over maar liefst 6 banden voor een nauwkeurige afstemming. |^oorzien van digitale frequentie uitlezing en 20 voorkeuze instellingen. Opendoos modellen, soms met een krasje of zonder doos, maar met een deukin de prijs. In donker grijs. Atm.(bxhxd) 19x11x4.2 cm. Art.nr. 52292 BEREIKBAARHEID: Met de tram: lijn 4,6 en 9. Met de bus: 170,171 en 173 stoppen praktisch voor de deur en bus 35,39 en 40 stoppen bij Station Noord. Met de auto: volg de diverse aanwijsborden. OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. Zondag 1 februari geopend van 12.00-17.00 uur. aZetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 21