Jeugd, wijk en binnenstad staan centraal bij Gemeentebelangen 7 ••215° per maand VOOR Si 'EEKEI Steuntje in de rug voor ouders van kinderen met de stoornis ADHD Dierenambulance rijdt weer dankzij particuliere giften Weekendje Schiedam boeken in vakantiegids VS MET DE Fractie wil wethouder voor Schiedamse jongeren KumsxiiKigmiK] Stem Filmhuis Negatieve spiraal in opvoeding doorbreken 'Als't op is, zien we wel weer' If SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 7 februari verzorgd door Jan de Bloe- me op koororgel en Jaap van Toor op dwarsfluit. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. WEEKBLADEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Ze gaan hoopvol de komende ge- meenteraadsverkiezingen in. Drie zetels moeten haal baar zijn. Maar als het er vier of vijf worden, dan we- ten ze het wel: er zou een aparte wethouder moeten komen voor het jeugdbeleid en wijk- en buurtbeheer. Henk Metaal en Rob Oost hof van Gemeentebelangen zijn respectievelijk de num- mers 1 en 2 op de kieslijst van Gemeentebelangen. Parkeren Swingen Kunstuurtje Harmonie-orkest Kinderinstuif Zakenkring Ruilbeurs Percussie CONTACTLENZEN nncm Kijk op stad en wijk Kijkopstaden wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkop stad en wijk Kijkopstaden wijk Henk Metaal en Rob Oosthof denken dat drie zetels haalbaar is. Foto Roger van der Kraan kartonnage-fabriek aan de Noord- vest, tegenover de Leen Bakker: leent zich er uitstekend voor. Het heeft al in- en uitritten. Slagbo- men ervoor en je bent klaar! Het kan allemaal veel simpeler." Om goed op de hoogte te blijven van wat er allemaal in Schiedam gebeurt loopt het tweetal menig vergadering af. Of het nu wijk-en buurtvergaderingen of commis- sievergaderingen betreft. De le- den van Gemeentebelangen staan vooraan en als het even kan, be- horen ze ook tot de insprekers. Regelmatig komen ze bij de bur gers aan de deur als deze hulp willen en binnenkort gaan ze de scholen langs met informatie en voorlichting. Henk Metaal meent dat in die be trokkenheid bij de burgers de gro- te kracht van Gemeentebelangen ligt. „Ik beweer niet dat je in je eentje in de raad alles voor elkaar kan krijgen, want zo werkt het niet. Je hebt de steun van de ande- re partijen dan hard nodig. Maar de betrokkenheid en de wil zijn er. En dat verwachten we ook van onze actieve leden: inzet." Hoewel de fractie uiteraard niet een bepaalde levensovertuiging of geloof aanhangt, zijn uitgangs- punten als het gaat om de sociale voorzieningen in Schiedam wel degelijk links. De personele capa- citeit van het Project Schuldhulp- verlening zou moeten worden uit- gebreid en de burgers zouden meer voorlichting van de ge- meente moeten krijgen in de vorm van een antwoordnummer en een gratis telefoonnummer waarop de burger info aan kan vragen. Oosthof ziet juist de voordelen van het ontbreken van een be paalde levensovertuiging. „Tot onze gelederen behoren mensen die CDA, PvdA of D66 aanhan- gen. We denken allemaal anders over gemeentelijke belangen en dat houdt de discussie leuk en pit- tig en onze fractie juist leven- dig." MONIQUE SIEMSEN Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G de Lang. Aanvang: 17.00 uur, ds. F. Hoek. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, dr. A.J. Lam ping. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. T. Zevenbergen. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch en ds. J. Sosef. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, dr. A.J. Lam ping. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, pastor. G.J. War- merdam. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, ds. C.M. Visser. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ds. K. ten Klooster. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. K. Smouter. Aanvang: lb.30 upr, leesdienst. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, drs. A.I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.00 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring, pastor D. Kool Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur, markt- mis. Donderdag, 09.15 uur, eucha ristieviering. Zaterdag 18.30 uur eucharistieviering, pastor D. Kool. Zondag 11.00 uur, eucharistievie ring, pastor D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Dins dag 20.30 uur Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis (m.m.v. Herenkoor I.H.D.), aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistieviering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering met koor- en sa menzang. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plai- sier. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 CHEF VERKOOP REGIO: W. Monster Telefoon 010 - 4738322 VERTEGENWOORDIGERS: M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. tie Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Arie van Loenen staat op de der- de plaats. „We wilden de burgers laten zien dat er niet alleen maar twee oude mannen in de fractie zitten. Vandaar dat we ook een jong gezicht erbij wilden", ver- klaart Metaal de tweede plaats van de Schiedamse ijsverkoper. Waar het bij Gemeentebelangen om draait is de betrokkenheid bij de burger. „De andere partijen worden landelijk gestuurd. wij niet, we hebben alleen lokale punten en staan daarom dichter bij de Schiedammers en hun wen- sen. Bovendien worden wij niet afgerekend op wat er gebeurt in Den Haag, zoals je dat wel ziet bij andere fracties. Je kunt wel hard werken, maar als jouw partij het slecht doet in Den Haag, krijg je lokaal de rekening gepresen- teerd", aldus Metaal. Wat de absolute prioriteit is voor de fractie is het jeugdbeleid. „Daar wordt al jaren over ge- praat, maar er komt maar niets van de grond. Jaren geleden heb ik al gezegd in de gemeenteraad, dat er weer zogenaamde JOP's (Jongeren Ontmoetings Punt) moeten komen, maar dat was toen achterhaald. 'Metaal, waar heb je het over? Ontmoetingscen- tra, dat hebben we al lang gehad'. Nu zit je met een generatie men- sen die nergens heen kunnen en waar dat toe leidt zie je bijvoor- beeld in Groningen." Collega- partij lid Oosthof vult aan: „Als we nu met vier of vijf zetels in de raad komen, zouden we gewoon moeten eisen dat er een wethou der moet komen voor het jeugd beleid." Maar niet alleen de jeugd geniet de warme belangstelling van Ge meentebelangen. Ander speer- punt in het verkiezingsprogram- SCHIEDAM - Wel eens gehoord van kinderen met ADHD? Dat zijn kinderen die door een stoor- nis in de hersenen moeite hebben zich te concentreren. En hyper- actief zijn bovendien. Hanneke Houkes heeft zelf een zoon met ADHD. Een goede opvoeding ge- ven is dan niet eenvoudig. Te- meer omdat er geen adequate hulpverlening bestaat voor kin deren met deze problemen. Laat staan dat er begeleiding is voor ouders die 24 uur per dag met een lastig kind zitten opge- scheept. Houkes tracht deze leemte te vullen. Ze begint bin nenkort een therapeutische trai ning aan ouders van kinderen met ADHD. „De stoornis in de hersenen is niet te verhelpen, maar je kunt wel een negatieve spiraal doorbreken." „Het valt voor kind en ouders niet mee op een juiste manier om te gaan met ADHD. Je moet heel veel geduld hebben. Een kind met ADHD kun je niet naar zijn kamer sturen als straf. Dat werkt niet. Hij leert er niet van, zoals 'normale' kinderen. Het hele idee van belo- ning en straf kan je op deze kinde ren niet toepassen. Daar moet je iets anders voor bedenken," ver- telt de psychosociaal werker. Kin deren met ADHD hebben moeite zich te concentreren. Ze lijken niet ma is het wijk- en buurtbeheer waarbij vooral de terugkeer van de wijkagent centraal staat. Vol- gens Oosthof is de 'oude' wijk agent een fiks deel van de oplos- sing tot veel problemen. „Een wijkagent die daadwerkelijk de wijk ingaat en rondloopt is een makkeljk aanspreekpunt voor de mensen. Als je 'm toch voorbij ziet lopen, tik je hem makkelijker op zijn schouder, dan dat je naar het bureau moet gaan of bellen." Grote verschil zit 'm dan vooral gelegen in het feit dat de wijk agent de straat op kan, wanneer hij weet dat hij nodig is zonder zich wat aan te hoeven trekken van diensttijden van bijvoorbeeld half acht 's morgens tot half vier 's middags. Ander stokpaardje van Gemeen tebelangen is de historische bin nenstad, waarmee veel zorgvuldi- ger zou moeten worden omge- sprongen. ,,Ze hebben iemand van buiten Schiedam eens een keer van het NS-station langs de te luisteren als ze direct worden aangesproken, zijn vergeetachtig bij dagelijkse bezigheden en heb ben een hekel aan taken die een langdurige geestelijke inspanning vereisen. Wat is het precies voor aandoening? „De opname van glu cose in de hersenen is sterk ver- minderd en de bloedtoevoer naar de hersenen is ook aanzienlijk minder dan normaal. De activiteit van de hersenen is daardoor ge- ring. Kinderen kunnen een pep- middel krijgen om de hersenen een Singel naar het centrum laten lo pen, al aantekeningen makend. Toen werden er eenentwintig minpunten gesignaleerd, zoals slecht onderhouden panden en onduidelijke routes. Hoe moeten we met zo'n centrum de mensen (binnen)stad in krijgen?", vraagt Metaal zich af. Het duo meent dat de vergader- cultuur in Schiedam er met name debet aan is dat er te weinig ge beurt. Metaal: ,,Ze hebben het ABC en de passage gerealiseerd, maar ik geloof dat het vijfentwin- tig jaar praten gekost heeft voor- dat ze daar uit waren. Het duurt allemaal veel te lang." Volgens Oosthof wordt daarbij te weinig gekeken naar oplossingen die voor de hand liggen. „Wet- houder Hafkamp heeft meerma- len verzucht dat Schiedam een parkeergarage zou moeten heb ben. Die hebben we! De oude beetje te stimuleren, maar dit neemt de kwaal niet weg. Sommi- ge kinderen hebben er wel baat bij," legt Houkes uit. Een andere uiting van ADHD is hyperactiviteit. Het kind praat veel en is voortdurend in de weer. Slechte concentratie en hyperacti viteit gaan bij deze aandoening vaak samen. Er komt ook nog bij dat de kinderen heel impulsief han- delen. -„Dat maakt het contact met andere kinderen niet eenvoudig. Je ziet dan ook dat veel kinderen met ADHD geisoleerd raken", vertelt Houkes. De schatting is dat zo'n vijf tot tien procent van alle kinderen ADHD hebben. Geen gering percentage. „Gelukkig is de diagnostiek in de laatste jaren verbeterd. Nu zien hulpverleners sneller dat er serieus iets met een kind aan de hand is. Dan pas kun je proberen de opvoe ding aan te passen. Vijftig procent van de kinderen met ADHD komt in het criminele circuit terecht als ze ouder worden. Of ze beginnen drugs te gebruiken. Een kind met ADHD moet veel mee hebben om de schooltijd normaal te kunnen doorlopen. Steun van ouders en andere familieleden in de omge- ving bijvoorbeeld, maar ook de juiste vrienden zijn belangrijk." Hanneke Houkes begint in maart een therapeutische training voor ouders van kinderen met ADHD. Hierin zal eerst getracht worden de kwaliteit van de opvoeding te ver- anderen. Straf en beloning van een kind met ADHD werkt niet, dus heeft Houkes hier een ander sys- teem voor bedacht: „Je moet het kind uitdagen iets goeds te doen. Ik heb dus een soort puntensysteem bedacht. Voor alle goede acties krijgt het kind punten. De jas op de kapstok hangen levert bijvoor beeld 5 punten op. Doet het kind dit uit zichzelf, levert dat 10 pun ten op. De volgende fase is om het kind te leren dat wanneer het iets fout doet, er punten van het saldo afgaan. Maar de ouders moeten er voor zorgen dat het totaal positief uitkomt, zodat het kind de indruk krijgt goed op weg te zijn." Houkes heeft onderzoek gedaan naar ouders van kinderen met ADHD. Ze sprak met ouders over de manier waarop ze met hun kind omgaan. „Veel ouders zijn opge- brand, een 'wrak' geworden. Een enkeling is er wel goed doorheen gekomen. Ik heb gekeken wat deze ouders anders deden. Opvallend was dat ze meer bezigheden had- den naast de opvoeding. Afleiding is heel belangrijk. Ouders met an dere bezigheden hebben het gevoel toch ergens goed in te zijn." Hou kes wil ouders zo veel mogelijk helpen zelf ook een prettig leven te leiden. Vandaar de training. Voor meer info, tel. 2477898. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Bij de Schiedamse Vrouwenemancipatie Organisaties (SVO) start binnenkort de cursus 'Presentatie en stem'. Deze zes weken durende training vindt plaats op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur. Tijdens de cursus leert men zichzelf op een overtui- gende manier presenteren door middel van een combinatie van theorie, praktische oefeningen, adem- en stemtechniek en feed back. Aanmelden kan tot uiterlijk 10 februari aan het Broersveld 142 of via nummer 4734545. SCHIEDAM - 'My best friends wedding' staat donderdag 5 febru ari op het programma van het Filmhuis. Deze film gaat over Ju lian Potter en Michael O'Neal. Zij maakten ooit de afspraak met el kaar te trouwen als ze op hun 28ste nog vrijgezel zouden zijn. Als de bewuste dag nadert en Julianne dit onderwerp aankaart blijkt Michael al trouwplannen te hebben. Op vrijdag 6 en zaterdag 7 februari staat de film 'Paradise road' van regisseur Bruce Beresford op de spoelen. Dit aangrijpende en waar gebeurde verhaal speelt zich af op Sumatra, in de Tweede Wereldoor- log. Aanvang is 21.00 uur, toegang fl. 10,-/7,50. SCHIEDAM - De Dierenambu- lance Schiedam rijdt weer. Zon der subsidie van de gemeente en ONS, maar wel met steun van tientallen Schiedammers die spontaan een gift deden om het goede werk te ondersteunen. Met dit geld denkt het echtpaar Schipper, dat de ambulance rijdt, een behoorlijke tijd voor- uit te kunnen. Zicht op een zeke- re financiele toekomst is er voor de ambulance echter nog niet. De gemeente heeft immers een contract lopen met de dierenam- bulance Rotterdam voor het op- halen van dode en gewonde die- ren en met Dierentehuis Har- gahoeve voor het opvangen van gevonden dieren. In oktober van het afgelopen jaar leidde deze ondoorzichtige situatie er toe dat het echtpaar Schippers de ambulance langs de kant van de weg moest zetten. Het ophalen en wegbrengen van dode en gewonde dieren was niet meer op te bren- gen. Een vergoeding voor bijvoor beeld benzine wilden gemeente en ONS, ondanks herhaalde verzoe- ken, niet geven. Verwezen werd naar contracten met de Dierenam- bulance Rotterdam en het Schie damse dierentehuis Hargahoeve, instanties die jaarlijks wel een be hoorlijke vergoeding voor hun werkzaamheden krijgen. Toch SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 7 februari een swingavond gehouden. De avond is bedoeld voor mensen vanaf 35 jaar. De entree is gratis en de aanvang is 20.30 uur. SCHIEDAM - Het Stedelijk Muse um Schiedam organiseert zoge naamde Kunstuurtjes. Rondleidin- gen die de deelnemers in staat stel- len zich te verdiepen in recente ontwikkelingen in de beeldende kunst. Dinsdag 10 februari om 11.00 uur en donderdag 12 februa ri om 14.00 uur voeren deze rond- leidingen langs het werk van Eddie D. Deelname is gratis, de toegang tot het museum niet. SCHIEDAM - Een play-in voor blaasinstrumenten en slagwerk vindt zaterdag 7 februari plaats in de Blauwe Brug. Het concert, on- der leiding van Danny Oosterman, is in Spaanse sfeer. Vanaf 16.15 uur kunnen belangstellenden gratis het resultaat beluisteren: een twin- tig minuten durend concert waarbij veel Spaanse stukken op het reper toire staan. SCHIEDAM - Ook in de maand februari zijn er wekelijks kinder en tienerinstuiven in wijkcentrum De Blauwe Brug. Iedere woens- dagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur SCHIEDAM - Een heuse vakantie gids moet het Vlaamse en Neder- landse publiek warm maken voor een vakantie in een van de steden die meedoen aan het project Het Geheim van Holland, zoals Schie dam. In de gids wordt de toerist ge- wezen op de vele mogelijkheden van 'Schiedam, stad van molens en branderijen'. De gids biedt ondermeer een aantal arrangementen aan in hotel Novo- tel van twee dagen. ,,laat u verras- sen door de barokke bouwwerken, verbaas u over de vele branderijen en natuurlijk, ga een glaasje jene- ver proeven. En voor de gezellig- heid (en veiligheid): blijf een nachtje slapen." Deze tekst moet de toerist van de schoonheid van Schiedam overtui- gen. Voor de volledigheid behoort bij het arrangement op basis van logies en ontbijt ook het Geheim van Holland pakket: een stadswan- deling, een museumboekje en tips voor sfeervolle lunches en diners. Uiteraard kan de toerist niet alleen slapen in Schiedam. De gids wijst bleef de Dierenambulance Schie dam lange tijd en vaak noodge- dwongen doorrijden. „De gemeen te heeft dan wel een contract met de Dierenambulance in Rotterdam, maar in de praktijk blijkt dat Rot terdam niet naar Schiedam komt als er een melding binnenkomt. Die zeggen: dat is Schiedam, dus rijden jullie maar. En tot oktober deden we dat ook altijd", legt L. Schipper uit. Toen de geldzorgen de twee Gor- zenezen echt boven het hoofd be- gonnen te groeien, werd besloten de knoop definitief door te hakken. „Bij ons komen ook de belasting- aanslagen binnen. Dat geld moet wel op tafel komen", resumeert Schipper. ,,Als je ziet wat het op halen van edn dood of gewond dier kost, dan schrik je gewoon; eerst naar de plek rijden waar dat beestje ligt, naar de koeling en als zich geen eigenaar heeft gemeld weer naar de Waalhaven om het kadaver af te voeren. Alleen dat laatste kost al fl. 12,50 per dier en niemand, behalve wijzelf dan, die dat be- taalt." Met pijn in het hart werd toen af- scheid van het ambulancewerk ge- nomen, niet wetende dat er direct zoveel spontane readies binnen zouden komen zodra de jobstijding de lokale kranten haalde. Inmid- dels hebben de Schippers voldoen- is er instuif voor kinderen van 4—6 en van 7-9 jaar. Op donderdag van 16.00 tot 17.30 uur kunnen tieners deelnemen aan de instuif. Kosten zijn fl. 1,-per keer. SCHIEDAM - De Zakenkring Schiedam houdt maandag 9 febru ari een bijeenkomst met als the- ma's 'Het proces van de bedrijfs- opvolging en wat daar allemaal bij komt kijken' en 'De actuele situa tie op het gebied van schenkings-, erf- en familierecht'Belangstel- lende zakenlieden zijn, na vooraf- gaande aanmelding, welkom. Voor meer info, tel. 4745826. SCHIEDAM - De ruilbeurs voor munten, postzegels en telefoon- kaarten is weer in aantocht. Op zondag 8 februari kunnen verza- melaars terecht in De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan 766. De toe gang, alsmede taxatie is gratis. De beurs begint om 13.30 uur. SCHIEDAM - Afrikaanse ritmes voelen en spelen. Dat kan in wijk centrum De Erker onder leiding van Professor of Rhythmology Kofi Ayivor. De groep heeft erva- ren en beginnende deelnemers. De workshop bestaat uit tien lessen voor fl. 150,- en wordt gehouden op vrijdagavond tussen 19.30 en 21.30 uur. Voor meer info, tel. 4737253. uitgebreid op de stadswandelin- gen, het Schiedam-magazine en het Schiedam-pakket dat allemaal verkrijgbaar is bij de Schiedamse VVV. Het Geheim van Holland is een ge- nootschap van zes Hollandse ste den, te weten Delft, Dordrecht, Gouda, Haarlem, Leiden en Schie dam. Deze steden willen gezame- lijk de Nederlander wijzen op de glorie en historie die in deze steden zijn terug te vinden en zo het toe- risme in de steden bevorderen. De gids doet ouders met kinderen een tip van de hand: voor kinderen wordt een bezoek aan molen 'De Nieuwe Palmboom' een aparte be- levenis. Zij mogen zelf graan ma- len, meel zeven en pannekoeken bakken. Als bezienswaardigheden noemt de gids ondermeer De Ge- kroonde Brandersketel, het Stedel- lijk Museum en de Noordmolen. Verder richt de vakantiegids d£ aandacht op de honderden brande-. rijen, die veranderd zijn in huizen**- winkels en restaturants waar d«. sfeer van vroeger nog intact is gew^, bleven. de giften ontvangen om het werk weer op te kunnen starten. „We kijken gewoon hoe ver we vooruit kunnen en als't op is, dan zien we wel weer. Voorlopig hebben we in de paar dagen dat we weer rijden een flink aantal dieren kunnen hel pen. Vanavond nog kwam er een melding binnen van de BK-laan; katje aangereden. Als een speer zijn we er naar toe gereden, want het beestje ademde nog. Helaas heeft ie het niet gered, is ie bij de dierenarts overleden. Maar we hebben in ieder geval ons best ge daan en dat voelt ontzettend goed." De Dierenambulance Schiedam is bereikbaar op nummer 06-527 327 86. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 Meet wUe.ttcLetif&c yxtyet&K ftruOit de ojitieieK. 2 x een uur reizen op alle RET-lijnen geen gedoe met zones en strippen een kind t/m 11 jaar reist gratis mee Te koop bij: RET Servicepunt, Coolsingel 141alle RET Verk. Info.punten; Albert Heijn filialen: Rotterdam/Spijkenisse/SchiedamA/laardingen/Capelle a/d IJ./Hoogvliet/Albrandsw./Krimpen a/d IJ.; bestuurders RET bus-/tramlijnen Info: 0900-9292 (75 ct/min). ledereen kent wel momenten dat hij zijn kind het liefst even achter het behang zou willen plakken. Ouders met kinderen met ADHD hebben dit gevoel alleen bijna dagelijks. Foto Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3