Vijf patientenverenigingen geven informatie over gevolgen van ziek zijn Verzet GroenLinks tegen verkoop huurwoningen Banketbakkerij Scholtes viert 25—jarig bestaan 'Kracht van vrouwen' Programma Carnaval Muziek en Handicaps 'Opvoeden zo' Kerk en politiek Lezing over Kenia Theater a/d Schie blikvanger Stadserf Workshops MaasposT Lotgenotencontact in Schieland Ziekenhuis SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote- of Sint Janskerk wordt zaterdag 14 februari verzorgd door het Kralings Vrouwenkoor onder leiding van Bas van Houten. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Lezing Muziek Orgelconcert Vogeltaart IKG-NWN Paranormale beurs Computers SCHIEDAM - Schiedam- mers hebben best reden om er trots op te zijn: het nieu we Stadserf, dat behalve ge- meentelijke vertrekken ook een bibliotheek en een thea ter herbergt, is zowel van binnen als buiten een plaatje om te zien. Zo bleek althans tijdens de officiele presenta- tie, waarmee maandag 9 fe bruari het Stadserf aan de pers getoond werd. Hout is een van de materialen waar het om draait zodra de deu- ren van het Stadserf zich openen. Zo is de nieuwe raadszaal, die een einde maakt aan de gemeente- raadsvergaderingen in Ste delijk Museum, betimmert met hout.Ook het interieur van het nieuwe Theater aan de Schie bestaat grotendeels uit hout. En niet zomaar hout. De ontwerper R. Ruijssenaars had het magi- strale Teatro Farnese in Par ma voor ogen toen hij het Schiedamse theater ont- wierp. PATI&JtEN SCHIEDAM - Op 8 maart is het Internationale Vrouwen- dag. Ook een dag voor alle vrouwen in Schiedam. Het thema van die dag is dit jaar: de kracht van vrouwen. Stich- ting SVO aan het Broersveld 142 geeft vrouwen de gele- genheid om te laten zien wat die kracht kan zijn. Daartoe is tot en met 8 maart een exposi- tie te zien van kunstzinnige werken van vrouwen met een verstandelijke handicap. Het is een vijfde expositie in een reeks van vrouwelijke kunstenaars uit Schiedam en omgeving. De schilderijen to- nen aan dat men sen met ver standelijke beperkingen niet 'gehandicapt' zijn op het ge- bied van beeldende kunst. Sterker nog, mensen met een verstandelijke handicap hou- den zich niet aan regeitjes en voelen zich vaak vrijer op cre- atief gebied. Ze laten zich niet leiden door wat de buitenwe- reld er van vindt. Deze voor- delen maken de kunst van ver- standelijk gehandicapten bij- zonder waardevol. De geex- poseerde werken bij SVO zijn van Marianne Ooms. Ursula van der Pijl, Sjaan Vollebregt en Astrid van de Wal. Deze vrouwen zijn alien werkzaarn in dagcentrum De Meester- straat in Schiedam. De exposi tie is te bezichtigen van maan- dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 14.00 uur. En op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. SCHIEDAM - Vorig jaar een nieuwe formule en een nieuwe lokatie, dit jaar een splinternieuwe prlns. Het carnaval in Brandersgat is de laatste jaren flink wat nieuw leven ingebiazen. Ko- mend weekeinde kunnen de kinderen en senioren de dansvloer op, het begin van volgende week worden de bejaarden-enverzorgingste- huizen aangedaan. Programma Zaterdag 14 februari: kinder- carnaval in De 4 Moiens, aan- vang 14.00 uur, kosten fl. 3,50. Zondag 15 februari: senioren- carnaval in De 4 Moiens, aan- vang 13.30 uur, geen kosten. Maandag 16 februari: verzor- gingstehuis Francois Haver- Schmidt, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 17 februari: verzor- gingstehuis Thurlede, aan vang 19.30 uur. Woensdag 18 februari: ver- zorgingstehuis Frankeland, aanvang 19.30 uur. Donderdag 19 februari: ver- pleegtehuis DrieMaasStede, aanvang 14.30 en 19.30 uur. Zaterdag 21 februari: Dweilen in Brandersgat. Om 12.00 uur rit in historische tram van He- maplein naar Woudhoek, tram draait op eindpunt. Om 14.00 uur overhandiging sleutel in de Nieuwe Passage. Zaterdag 21 februari: Prinsen- bal in De 4 Moiens, aanvang 20.30 uur. Dinsdag 24 februari: Slui- tingsbal in De 4 Moiens, aan vang 20.30 uur. SCHIEDAM -In wijkcen- trum De Erker vindt zater dag 28 maart een project plaats met als thema 'Mu ziek en Handicaps', Deze themadag wordt georgani- seerd door muziekschooi Annelies en het muziekinsti- tuut Quiksteps uit Limburg. Getoond wordt dat het heb- ben van een handicap geen belemmering mag zijn voor de muzikale ontwikkeling van een persoon. De speciale groep van muziekschooi An nelies, de Rolantino's, bijt het spits af met een concert Ook leden van Quiksteps en de gehandicaptengroep Spots verzorgen optredens. De avond duurt van 19.30 tot 21.30 uur. SCHIEDAM - Voor ouders van kinderen tussen de 3 en 12 jaar die behoefte hebben aan steun en advies bij de opvoeding organiseert de Maatschappelijke Dienst- verlening Nieuwe Waterweg vanaf 4 maart een cursus 'Opvoeden zo'. Ouders le- ren meer in te gaan op wat er goed gaat dan op wat er fout gaat en leren op een duidelijke manier grenzen te stellen. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten op de woensdagavond van 19.30 tot 21.30 uur en wordt ge- houden aan de Van Swin- densingel 40. Kosten zyn ft 50,-. SCHIEDAM - De combina- tie van politiek en kerk wordt door kerkgangers wel eens met kritische ogen be- zien. Er zijn gelovigen die zich afvragen of de kerk er goed aan doet zich met poii- tieke zaken te bemoeien. Om in deze kwestie enkele argu- menten aan te reiken, heeft de parochie O.L. V. Visitatie/ St. Jan de Doper een drietal lezingen georganiseerd. De eerste werd verzorgd door Pater David van Ooyen op woensdag 4 februari. De tweede avond is op 25 febru ari en handeit over de over- eenkomsten tussen het Christendom en Groen- Links. Op woensdag 11 maart komt aan de orde of andere politieke partijen dan het CDA wellieht chris- teiijker zijn in hun pro- grammapunten. Tijdens de avonden is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Geinteresseerden kunnen zich voor (e6n van) deze avonden aanmelden op tele- foonnummer 4735066. SCHIEDAM - W. van der Burg praat woensdag 18 fe bruari over cultuur, leven en natuur in Kenia. Van der Burg leidt een project in Ke nia dat zich richt op goed onderwijs, behuizing en voorzieningen als waterput- ten. De lezing wordt gegeven in de Bank, Schiedamseweg 42. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 10 februari 1998 SCHIEDAM - Van Loenen Verf Wand organiseert in samen wer- king met T. Van Sijp van Veronica Woonmagazine de workshops De- coratieve Verftechnieken, Hout-en Marmereffecten en Antiekeffecten met decoratieve verven. De kosten per workshop bedragen fl. 75,-, in- clusief materiaal. De eerste work shop gaat 25 maart van start van 19.00 tot 22.00 uur. Voor inlichtin- gen en aanmelden; tel. 426 61 92. -v- r Brandend hout is minder gevaarlijk dan staal SCHIEDAM - Mevrouw A.A.M. Willemse- van der Ploeg, vice- voorzitter van het landelijk bestuur van het CDA Vrouwenberaad, houdt woensdag 18 februari een lezing over de verdeling van zorg en arbeid en de verzwegen keuze van Nederland. De bijeenkomst vindt plaats bij de Nederlandse Protestantenbond, Westvest 92. Aanvang is 09.30 uur. SCHIEDAM - In een serie van vijf bijeenkomsten in het teken van im- proviseren en soleren voor blaasin- strumenten komt onder andere aan de orde: welke noten speelt de mu- zikant en hoe te werken met ak- koorden en begeleiding. De data voor de bijeenkomsten zijn 8. 15, 22, 29 maart en 5 april van 15.00 tot 19.00 uur. De locatie is Total Music aan de Calandstraat 111a. De kosten bedragen fl. 150,-. Voor inlichtingen, tel. 2141104. SCHIEDAM - Het orgelconcert op zaterdag 14 februari in de aula van het Stedelijk Museum wordt ver zorgd door het R.K. Mannenkoor 'In Honorem Dei". Op het pro gramma staan werken van Pachel- bel en Balbastre. Het concert be- gint om 14.00 uur. Toegang is ge- lijk aan het entreebewijs van het museum. SCHIEDAM - Bij de Stichting Huishoudelijke Voorlichting kan men een vogeltaart met zaden. bes- sen en nootjes maken op woensdag 18 februari tussen 19.30 een 22.00 uur. Locatie is Nieuwe Haven 147. De kosten bedragen fl. 27,50 in- clusief materiaal. Voor inlichtin gen en inschriivingen. tel. 4264781. WATERWEG - Alle inwoners van Schiedam, Vlaardingen en Maas- sluis kunnen vanaf 9 februari op werkdagen van 09.30-12.00 uur bij het IKG-NWN terecht met vra gen over de gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening en voor onafhankelijk advies. Het nummer is 4745786. Voor een per- soonlijk gesprek dient men van te voren een afspraak te maken. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt zondag 15 februari een paranormale beurs gehouden. Bezoekers kunnen kennis maken met spiritual healing, aura tekenen en handlijnkunde. Om 14.00 uur houdt Ineke Verkerk een work shop over meditatie en om 15.30 uur vertelt Paul den Uyl over psy- chometrie. De entree bedraagt fl. 7,50 en de manifestatie duurt van 11.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein wordt een computer- cursus gegeven voor kinderen van af 8 jaar. Er wordt gewerkt met Word 97. De kosten zijn fl. 50,- voor tien lessen en er wordt begon- nen in maart. De lessen worden el- ke maandag gegeven van 15.45 tot 16.45 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Inschrijven via nummer 473 86 71. SCHIEDAM - Een convenant dat de verkoop moet regelen van 3200 huurwoningen in Schiedam is de fractie van GroenLinks in het ver- keerde keelgat geschoten. De frac tie verzette zich tegen het con- venenant tijdens de behandeling hiervan in de betreffende commis- sievergadering, maar vond onvol- doende steun bij de andere partij en. Het gevolg is dat de commissie po- sitief heeft gereageerd op het con venant en dat de raad tijdens de zes-wekelijkse gemeenteraadsver- gadering moet uitmaken of het plan door de beugel kan ja of nee. Woningstichting Noordvest en het Woningbedrijf Schiedam willen respectievelijk zo'n 1300 en 1900 huurwoningen in de verkoop gooi- en. Daartoe is reeds een convenant opgesteld dat de verkoop moet re gelen. GroenLinks is tegen de ver koop van de woningen. De fractie wijst erop dat de verkoop niet na- delig hoeft te zijn voor hun positie. maar dat het wel waarschijnlijk is dat deze positie in ieder geval eens tuk kwetsbaarder wordt. „In het slechtste geval worden de wonin gen verkocht aan een belegger. Dan ben je je leven als huurder niet zeker. Ook al worden er van tevo- ren nog zoveel afspraken gemaakt over huurverhoging en inspraak, een belegger blijft een belegger en is nu eenmaal op winst uit." Daar staat natuurlijk tegenover dat de verkoop van de huurwoningen, huurders ook het recht kan geven om hun eigen woning te kopen, iets dat vele huurders prefereren. In dat geval zal de huurder niet veel bezwaar maken tegen de plan- nen van zijn verhuurder. Groen Links had in ieder geval meer voorwaarden willen stellen aan de verkoop van de woningen, zoals het uitsluiten van beleggers als ko- pers. Ook het soort woningen had de fractie graag beperkt gezien. Op deze manier mogen ook de goed- kope huurwoningen verkocht wor den, waardoor vooral de minima de dupe zouden kunnen worden. ..Heeft huren in Schiedam nog wel toekomst?", vraagt de fractie zich zorgelijk af. De partij wil samen met de bewonersorganisaties kij- ken of de 'uitverkoop' een halt toe te roepen is. De bedoeling was om het hout zo te laten spreken, dat de bezoekers het zelfs konden ruiken als zij binnenkwamen. Dat is in ieder geval gelukt. De entree van het theater is geheel betimmert met grenen en zo onbewerkt mogelijk gehouden. Zo kan het nog ver- kleuren en smoezelig worden en dat hoort precies bij het plan.In het theater zelf, dat alleen voor het schitterende interieur zelf al de moeite waard is om te bekij- ken, is gebruikgemaakt van ei- kenhout. Dit is een hardere hout- soort en dus brandveiliger. De ontwerper wees daarbij op het feit dat brandend hout minder gevaar lijk is dan bijvoorbeeld staal, dat slap wordt en de vorm verliest. Bovendien is eiken warmer van kleur. Het rossige eiken gecombi- neerd met de dieprode stoelbekle- ding en de rode theatergordijnen ademen dan ook een warme sfeer uit. De makers van het theater zijn niet over een nacht ijs ge- gaan. Vrijwel aan alles is ge- dacht. Het podium is maximaal veertien meter breed en zeven meter hoog. Hierdoor kunnen de Het (bijna) volttalige personeel van Banketbakkerij Scholtes. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - „Een gekkenhuis, het is een gekkenhuis", zegt ban- ketbakker Scholtes. Maar ja, kla- gen, dat doet de banketbakker niet. Het is zijn eigen schuld dat het zo druk is. Want wie doet er dan ook de Bossche Bollen in de aanbie- ding, voor fl. 1,50 per stuk? Don derdag 5 februari gingen er maar liefst 1100 stuks over de toonbank. Scholtes: ,,Ze zijn niet aan te sle- pen. Mensen komen uit Rotterdam om de Bossche Bollen in te slaan.' En dit was pas de eerste week. „Dat dit zo zou aanslaan..." Omdat banketbakkerij Scholtes dit jaar zijn 25-jarig bestaan viert, en Scholtes zelf 50 wordt, wordt elke maand tot juni toe een bepaalde aanbieding verzonnen. Scholtes kan al dertig jaar in de banketbak kerij worden aangetroffen; maar 25 jaar geleden, op 1 juli 1973, werd hij echt eigen baas, samen met mevrouw Scholtes met wie hij eveneens 25 jaar geleden in het hu- welijksbootje trad. Nog een feest dat dit jaar groot wordt gevierd. Het productenaanbod van 25 jaar geleden staat in schril contrast met het huidige aanbod. Toen kon de klant kiezen uit de tompouce. de harde mocca, en het roombroodje. Nu kan de klant bijvoorbeeld kie zen uit veertien verschillende taart- punten. In 1979 werd de zaak aan de No- lenslaan geopend. „Dat was een uitdaging, een punt met meer win- kels", herinnert Scholtes zich. Verbouwing volgde op verbou- wing, totdat het Scholtes eindelijk naar de zin was. En nu? „We zien wel wat de tijd ons brengt", zegt Scholtes. Een verklaring heeft Scholtes niet echt voor het succes van Banket bakkerij Scholtes. Inzet? Vakman- schap? Een goed product? Ge- woon tevreden klanten misschien? Het droeg en draagt allemaal bij aan een alsmaar uitbreidende klan- tenkring. Het is niet toevallig dat de Bossche bol, het grotere broertje van de al bekende moorkop, in de maand fe bruari centraal staat. Te weinig Schiedammers kennen de traditio- nele lekkernij uit Den Bosch. Maar na februari zal dat wel anders zijn, weet Scholtes met zekerheid te stellen. Banketbakkerij Scholtes ligt aan de Bilderdijkstraar 31 en aan de Mgr. Nolenslaan 694. De entree van het Stadserf. Foto Marcel van Kerckhoven grootste producties in het land, zoals momenteel West Side Sto ry, er spelen. Meestal maken de grote producties gebruik van klei- nere decors om toch in de kleine zalen te kunnen spelen. De Schie- dammer zal echter van menig the- aterproductie in voile glorie kun nen genieten. Ook de stoelen zijn een verhaal apart. De stoel. door de fabrikant inmiddels model 'Schiedam' ge- doopt en in de handel genomen, heeft honderden gaatjes zodat het geluid wordt opgenomen en weergegeven. Bovendien zijn het er ruim 700, zodat er behoorlijk veel plaats is. Het comfort is niet vergeten. De eerste stoelen voor- aan zullen vaker een bezoeker dragen dan de stoelen achterin de zaal, omdat een zaal nooit hele- maal is uitverkocht, zo bedacht men. Dit zou als nadeel hebben, dat de zitting van de eerste stoe len al zou zijn doorgezakt, terwijl de laatste stoelen nog heerlijk zit- ten. Om dit tegen te gaan hebben de zittingen van de stoelen in het Theater aan de Schie verschillen de dichtheden, afhankelijk van hoe dicht ze bij het podium staan. Volgens de ontwerper heeft hij bij het ontwerp van het gehele Stadserf goed gekeken naar wat dit moest betekenen voor de stad Schiedam. Ruijssenaars wilde de Broersvest opheffen als barriere tussen het oude stadscentrum en de kant waar de Liduina-Basiliek staat. Daarom heeft de architect een soort verbinding willen ma ken tussen beide gedeelten. Daar hoort een modern vormgegeven gemeentehuis bij. „Om de bewo- ners van de hele stad aan te spre ken, ook die in Groenoord en Spaland, heb je een modern ge meentehuis nodig", aldus burge- meester Scheeres. Tevens was het belangrijk dat het bouwwerk zou uitstralen waar het voor staat, na- melijk een samenballing van cul- turele en gemeentelijke activiteit. En dat was niet altijd even ge- makkelijk. Zo heeft Ruijssenaars en publiekszaken waar aangifte gedaan kan worden van verhui- zing of geboorte en natturlijk een paspoort gehaald kan worden. Hekkesluiter is de bibliotheek. Het gebouw is transparant zodat ieder zonnestraaltje erdoor kan schijnen. De 'huiskamer' is voor- zien van de nieuwste kranten, tijdschriften en een uitstekende koffie-automaat. Er is bovendien een zogenaamde cybertafel waar ruime studieplekken, naslagwer- ken en digitale informatie te vin- den is. Voor de allerjongsten is op de jeugdafdeling een riante box die deel uitmaakt van een enorm prentenboekmeubel in de vorm van een walvis. Al met al is het nieuwe Stadserf een aanwinst voor de Schiedamse binnenstad, waarbij de historie niet is verge- ten. De oude rui'ne wordt ab-mid- delpunt gezien en is daarom nog steeds te bewonderen door de gla- zenwanden van de gemeentelijk muren heen. MONIQUE SIEMSEN Ander opvallend facet van het Stadserf is het plein voor het ge bouw. Hier komt een kunstwerk te liggen van de Amerikaan Matt Mullican. Het kunstwerk bestaat uit twee delen. Het eerste is een vloervoorstelling opgenomen in het bestratingspatroon. Het twee de is een object met een boven- plaat van aluminium, waarin on- dermeer een stadsplattegrond en een molen staat gegraveerd, Niet onbelangrijk is dat het Stadserf beschikt over de Stadswinkel. Hier kan de Schiedammer alle za ken regelen op een locatie. Voor- beelden zijn bouwvergunningen SCHIEDAM - File in de gang van het Schieland Ziekenhuis. Aan de muur hangen ballonnen, op een tafel staan drankjes en hapjes. Het is maandag 9 februa ri en een beetje feest. Vandaag geeft de heer J. Akkerhuis het startsein voor een nieuwe vorm van patientenvoorlichting in het Schieland Ziekenhuis. Vijf pati entenverenigingen hebben zich reeds aangemeld om maande- lijks informatie te verstrekken aan lotgenoten en hun verwan- ten over Alzheimer, Diabetes, Reuma, Fibromyalgie en Psoria sis. De directeur van het Schieland Ziekenhuis, G. de Bey, is uiteraard trots dat 'zijn' ziekenhuis nu uitge- breid is met deze vorm van patien tenvoorlichting: „Deze schakel ontbrak nog in de patientenzorg. De polikliniek is er voor en door patienten, dus dit spreekuur is een zeer welkome aanvulling op de in formatie die artsen en verpleeg- kundigen kunnen geven." Zo'n drie jaar geleden kreeg het Schieland de tip voor deze vorm van patientenvoorlichting van de Daniel de Hoedkliniek, die zeer positieve ervaringen had met het lotgenotencontact. Het Schiedam se ziekenhuis besluit al spoedig ook een spreekuur te starten en legt dit idee voor aan het Regionaal Pa- tienten/Consumenten Platform Rijnmond. Deze instantie heeft be hoorlijk wat bedenktijd nodig. Zo- doende heeft de start van het pati- entenspreekuur drie jaar in het luchtledige gehangen. Nu is dan de kogel door de kerk. Voorlopig geven vijf patientenver enigingen voorlichting in het Schiedamse ziekenhuis. De keuze voor deze verenigingen heeft te maken met twee dingen: hoe vaak komt de ziekte voor onder patien ten van het Schieland en kunnen de vrijwilligers van de patientenver- eniging tijd vrijmaken voor het spreekuur? Mevrouw R. Roosloot- Weerman vertegenwoordigt de Reumapatientenvereniging Nieu we Waterweg Noord. Zij is een van de ervaringsdeskundigen die het spreekuur op de derde maan dag van de maand tussen 14.00 en bijvoorbeeld flink beknibbeld op de parkeergarage. De onder- grondse garage is ruim en een- voudig van opzet. „Ik wilde zo veel mogelijk geld uitsparen om dat allemaal te kunnen besteden aan het bouwwerk erboven. Daarbij hoort uiteraard ook een grote foyer." En een grote foyer is het geworden, maar liefst 1000 m2. Directeur G. de Bey en J. Akkerhuis (rechts) openden het eerste patientenvoorlichtingsspreekuur in het Schieland Ziekenhuis. Foto Roger van der Kraan 16.00 uur inhoud gaat geven. „Ik denk dat vooral nieuwe patienten veel baat kunnen hebben bij lotge notencontact. Het spreekuur, dat overigens geheel vrijblijvend is, valt samen met het spreekuur van de reumatoloog en dat is heel prak- tisch." Haar collega G. Raatjes vult aan: „Door de vereniging we- ten we waar we steun kunnen krij- gen, hoe je vervoer kunt regelen of subsidies kunt aanvragen. Al die informatie kun je doorgeven." De bestuursleden van de Reumapati entenvereniging zijn voorzichtig in hun verwachtingen. „Het duurt even voor zo'n spreekuur goed op gang is. Daarnaast is het mogelijk dat nieuwe patienten al zo veel in formatie krijgen van de arts, dat ze nog geen behoefte hebben aan lot genotencontact," aldus Roosloot- Weerman. De heer F. van den Band is secreta- ris van de Psoriasis Vereniging Rotterdam e.o. Samen met andere vrijwilligers houdt hij spreekuur op de derde woensdagmiddag van de maand tussen 14.00 en 16.00 uur. Psoriasis is een erfelijke huid- ziekte, die onder invloed van uit- eenlopende oorzaken als een ope- ratie, verkoudheid of stress tot 'ex- plosie' komt. De huid vormt schubben die de patienten veel last bezorgen. Er is ook een reumati- sche vorm van psoriasis. De Psori asis Vereniging heeft het maar druk met de patientenspreekuren. De vereniging houdt ook spreek uur in Spijkenisse en in Capelle aan de IJssel. Met wisselend suc ces: „Soms komt er slechts een ge- interesseerde op het spreekuur. Maar vorige week waren het er in- eenszestien." De vertegenwoordigers van de Na- tionale Vereniging voor Fibro- myalgiepatienten zijn op de derde donderdag van de maand tussen 14.00 en 16.00 uur aanwezig. Fi bromyalgie is een niet te genezen vorm van spierreuma. Mevrouw J. de Vries: ..Pijn is de voornaamste klacht van deze patienten. Bij de meesten van ons duurt het jaren voor een diagnose wordt gesteld. Een aantal reumatologen erkennen de ziekte niet, omdat er geen aan- toonbare symptomen zijn. Onder- tussen staan de patienten alleen. De vereniging probeert hen in praatgroepen bij elkaar te bren- gen." De overige twee patientenvereni gingen die vanaf februari 1998 maandelijks spreekuur houden, zijn de Diabetes Vereniging Ne derland, op de derde maandagmor- gen in de maand van 10.00 tot 12.00 uur. en de Alzheimer Ver eniging Rotterdam op de derde dinsdag in de maand van 14.00 tot 16.00 uur. Een afspraak maken is niet nodig en er zijn geen kosten aan verbonden. MARGREET FEENSTRA

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 11