Doors-vertolkers dwingen in Podium Cafe respect af Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... 299 69 159 BERGWEG 110 ROTTERDAM Theater Schuurkerk Stadsgehoorzaal Theater de Teerstoof 4 Muziek in Het Podium m- prograirmia. Eerste Halve Finale Popprijs Schiedam Rondleiding Rotterdams Dagblad I I CORRECT PERSONAL AUDIO w- TEL: 010-4.618.600 Touchdown DRAAGBARE RADIO/ CASSETTE MET CD MEM0REC0RDER "If. PORTABLE CD-SPELER rremtECEaan WERELDONTVANGER CORRECT WINTER- Hester Macrander Drift Hester Macrander weet waarom het publiek naar Theater de Schuurkerk gaat. Niet in de eerste plaats voor haar of voor haar voorstelling. Nee, we komen om het net werk te onderhouden. Macrander weet daar alles van. Ze zal bovendien vanavond uitleggen waarom vrouwen hierin minder be- dreven zijn dan mannen. Hester Macrander vroeg in haar eerste programma om 'MoeilijkhederiIn 'Drift' gooit ze er nog een schepje bovenop. Macrander wakkert het vuur goed aan. Of liever: ze probeert het tevergeefs te temperen. Ze maakt zich druk over alles, is dol op misverstanden en wars van sentiment. Brutaal, spits en onverwacht. Ze plaagt het publiek in conferences, kruipt in de huid van trag-komische typetjes en zingt de kalk van het plafond. Altijd op zoek naar een grap, maar nooit via de makkelijkste weg. Zaterdag 14 februari, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 20.-. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de informatiebalie van het stadhuis, Ko- ningshoek, op werkdagen tussen 09.00-17.00 uur en aan de kassa van de Schuurkerk. Telefonisch reserveren op 5931931 (stadhuis) of 5913700 (theater). Een kaartje kan ook aan de zaal worden gekocht. Theatertournee 1998 Frank Boeijen Frank Boeijen. Foto Hester Doove Na afwezigheid van een jaar gaat Frank Boeijen met hernieuwde kracht en creativiteit verder op weg. In het grensgebied van Nederlandstalige pop- muziek en chansons zal hij daarbij beslist weer enkele juweeltjes van ei- gen hand aan zijn repertoire toevoegen. De kracht van Boeijen is dat hij de grootste levensvragen in de simpelste bewoordingen weet neer te zetten. Donderdag 19 februari, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 42,50. In Concert Ruth Jacott Ruth Jacott gaat op tournee langs de Nederlandse theaters. Haar lang ge- koesterde droom is een groot succes gebleken. Ruth zet de theaters op z'n kop, met haar absolute wereldklasse. Het concert bestaat uit twee uur zang en dans. In deze wervelende show, waarin zij het publiek op een eigenzin- nige manier uitdaagt, brengt Ruth onder andere liedjes van haar Neder landstalige cd's. Hierbij wordt zij bijgestaan door een uit acht musici be- staande live-band en vier backing vocals. Een glitter- en glamourspekta- kel van ongekende proffesionaliteit. Zaterdag 21 februari, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 60,-. Carnaval De Leutloggers Twee dagen van onvervalste carnaval. De Leutloggers vieren het voor de vijftiende keer, maar voor de eerste keer in de Stadsgehoorzaal. Voor jong en oud een ware belevenis. Een feestavond met optredens van onder meer Duo Act, Ad van Opstal en de Dors(t)vlegels. Zaterdag 21 en dinsdag 24 februari, aanvang op beide avonden 19.00 uur, toegang: openingsbal fl. 15,-, sluitingsbal fl. 10,-. Celestial Dreamconcert: Sri Kalikamba Swami Astrid van Helden Vorig seizoen moest ze afzeggen wegens een zware verkoudheid. Nu is ze terug: geheeld en helend. Naast haar eigen werk een keur aan repertoire: Zuid-Indiase muziek zoals Bhajans en Raga's, Hebreeuws, Duits, Engels, Frans, een Italiaanse opera-aria en Nederlands. Vol van spiritualiteit en humor... Een sprokjesconcert: alsof je een engel hoort zingen. Begeleid door klassiek pianist Mark Lobenstein (tevens formidabel toetsenman) en Anne Jansen, zangeres en violiste. Zingen heelt..., een genezend concert door Swami Kalikamba, goddelijke moeder Kali. Zondag 22 februari, aanvang 15.00 uur, toegang fl 25,-/fl. 22,50. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51vanwoensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling Onvoorwaardelijk Innemee en Saapen (alias Basterd) Bangkok was geweldig. Schitterend weer. Heerlijk gegeten. Ontzettend ge- lachen. Echt een topvakantie. Dat nemen ze ons niet meer af. Hopen we. Waarschijnlijk blij ven we nog een tijdje. Liefs Onno en Robert. Onno en Ro bert, twee jongens voor wie het gewone leven al spannend genoeg is, belan- den door een onhandigheidje in een Oosterse gevangenis. Ondanks de hys- terische lichtstanden, intelligente mimiek en gevoelige decorwisselingen valt er weer hartverscheurend te lachen. Vrijdag 20 februari, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 19,50. De Prostituant Dennis Kivit De Prostituant is een muzikaal cabaretprogramma waarin een hoerenloper, zij n echtgenote, een prost itue en een Amsterdamse bij standspooier als meta- foor dienen voor een samenleving waarin iedereen uit is op directe be vredi- ging van eigen behoeften. Op zoek naar grenzen via XTC en bungee-jum- ping, verlangend naar keihard de lekkerste en de Chippendales. Maar uitein- delijk je overgevend aan alcohol en vluchtige contacten. Zaterdag 21 februari, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 19,50. Kaarten kunnen worden gereserveerd via de Schiedamse Theaterkassa van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur, tel. 2467467. ,ls everybody in Let the ceremony begin.The Hitchhikers brachten The Doors weer tot leven. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Pronken cover- bands met andermans veren? Die vraag drong zich onwillekeu- rig op bij de eerste Halve Finale van de Popprijs Schiedam, vrij- dagavond 6 februari. Terwijl Li- mah en Xinix met veel vailen en opstaan, knippen en plakken zelf hun songs hebben geschreven en gearrangeerd, beperkten mede- halvefinalisten Bizzy en The Hitchhikers zich tot het spelen van louter covers. Hapklare brokken, om het een beetje on- eerbiedig uit te drukken. Nie- mand vond dat overigens erg. Vooral de griezelig perfecte Doors-imitatie van The Hitchhi kers maakte indruk op het Podi- umpubliek. Het jonge Limah bijt even na ne- genen het spits af. Simon (gitaar/ zang/kazoo/bas), Sierk (gitaar/bas) Bas (drums), Joey (toetsen/zang) en Matthijs (gitaar/bas/zang) ko men nonchalant het podium op, pakken hun instrumenten en be- ginnen hun veertig minuten duren- de set. Na een klassiek toetsenintro wordt een breed uitwaaierende gi- taarmuur op het publiek losgela- ten. Het is zeker geen hard gitaar- geweld, je wordt er niet door murw gebeukt. Het zijn twee gitaarlagen die elkaar mooi aanvullen, twee heerlijke golven. Limah heeft nog steeds geen echte zanger, en ook deze avond vormt de zang de zwakste schakel. Joey mist volu me; Simon heeft dat wel, maar Touchdown. SCHIEDAM - Ron is een bekende uit de Rotterdamse muziekwereld en hij speelt donderdagavond 12 februari in Podium Cafe aan de Lange Haven nummer 28. Zijn stemgeluid en genre doen sterk te- rugdenken aan de souldagen van weleer, toen Percy Sledge. Otis Redding en Marvin Gay niet uit de hitparades te slaan waren. Ron heeft al eerder in het Podium opgetreden. En hoewel het pand aan de Lange Haven op 21 novem- ber 1996 niet afgeladen vol ge- noemd kon worden, werd het aan- wezige publiek steeds enthousias- SCHIEDAM - Het Stedelijk Muse um Schiedam organiseert een rondleiding op zondag 15 februari om 15.00 uur. Deze rondleiding stelt de deelnemers in staat zich te verdiepen in de hedendaagse beel- dende kunst. De rondleiding voert langs het werk van Eddie D., een mediakunstenaar die in zijn werk het spanningsveld onderzoekt tus sen beeld en geluid. Daarnaast voert de rondleiding de deelne mers langs de documentaire ten- toonstelling 'het uitzicht va de duif. Deelname aan de rondlei ding is gratis. Voor de entree tot het museum geldt het gebruikelijke tarief. ter naarmate de avond verstreek. De geluksvogels die deze avond hebben meegemaakt kunnen zich wellicht nog herinneren hoe Ron het presteerde om het publiek Beatles nummers te laten zingen, terwijl hij zelf de gitaar bespeelde. De sfeer die hij weet te creeren is beslist ongeevenaard. Donderdag 12 februari vanaf 22.00 uur. Toe gang gratis. Touchdown, zaterdag 14 februari in Het Podium, is een van oor- sprong Apeldoornse rockbank ont- staan in de zomer van 1993 uit een jamsessie van een paar vrienden. Vandaag de dag opereert de band vanuit het midden van het land en is uitgegroeid tot een sprankelende rockband met een zeer eigen ge- zicht, aangevoerd door de zo ken- merkende stem van de zangeres. De band brengt een afwisselende set van voomamelijk eigen num mers, aangevuld met enkele co vers. De muziek bestaat uit een basis van originele rock met daarop sterk melodische zanglijnen. Aan de arrangementen is veel aandacht besteed, zonder dat daardoor de scherpe randjes van de levende rockmuziek verdwijnen. Zaterdag 14februari, vanaf 22.00 mist weer juist diepte. Matthijs lijkt zo op het eerste gehoor de meest geschikte kandidaat. Maar aan de andere kant heeft het wel wat: drie zangers in een band met drie compleet andere stemmen. Bij het tweede nummer loopt Mat thijs onverwacht van het podium af en bekijkt hoe de rest zowat akoes- tisch een gevoelig nummer speelt. Woorden als 'afraid', 'suicide', en 'dying' wisselen elkaar af. Teen- age-angst pur sang. ,,Dit was zo ongeveer het rustigste liedje, de rest zal iets harder zijn. Maar dat hoor je nog wel", belooft Simon. Mystery cake is Limahs antwoord op Noel Gallaghers Magic Pie. Joey staat op, laat zijn toetsten voor wat ze zijn, en zingt klagerig typisch Oasisachtige zinnetjes als "Gotta fade awaaaay". Nu Joey zich alleen op de zang hoeft te con- centreren, klinkt zijn stem overtui- gender en meer geconcentreerd. De hoge uithalen („Mystery caaaa- ke") liggen echter net buiten zijn bereik. Maar een kniesoor (of een zeikerige poprecensent) die daar op let. Het mooiste nummer van de set volgt, Clausphobia, gezongen door Matthijs. „Het gaat over de angst om in een jaar tien jaar ouder te worden. Laat ik zeggen, het ver- wijst naar iemand van het Konink- lijk Huis", verklaart Joey die het gros van de nummers heeft ge schreven. ,,Get a doctor, call a doc tor, I don't wanna play this game, I don't wanna be insane", zingt Matthijs wiens stem wel wat weg heeft van Thorn Yorke. Ook het nummer doet in opbouw denken aan Radiohead, een beetje Para noid Android-achtig. „I can fly Bizzy begint zijn set met een Smashing Pumpkinsnummer, Bul let with butterfly wings: „The world is a vampire..." De akkoor- den worden netjes nagespeeld, de zangeres kent de tekst, en de drum mer benadert de partijen van Jim my Chamberlin. Maar het nummer overtuigt niet. Je mist de manie die Billy Corgan oorspronkelijk in het nummer heeft gelegd. En, dood- zonde toch wel, de zangeres laat de climax van het nummer weg: de gil waarmee het nummer volledig ex- plodeert. Na een nummer van Kula Shaker wordt Black Velvet ge- speeld, van Alannah Myles. In dit nummer komt de zang goed naar voren. Een reeks covers volgt, waaronder The Eye of the Tiger van Survivor, Easy van The Com modores (of Faith no More), Zom bie van The Cranberries, Paranoid van Black Sabbath en Creep van Radiohead. De keuze van covers kun je een ratjetoe noemen, of juist heel afwisselend: het is maar hoe je het bekijkt. The Hitchhikers overtuigen wel. De Doorscovers worden niet nage speeld, maar beleefd. De toetsenist lijkt sprekend op Ray Manzarek, de toetsenist van The Doors. Zelfs zijn haardracht heeft hij gekopi- eerd. En, heel knap, evenals Man zarek speelt hij met de linkerhand de baspartijen op het orgel, terwijl hij met rechts de melodieen ver- zorgt. De gitarist is weer het even- beeld van Robbie Krieger. Niet al leen in uiterlijk, maar ook in zijn vloeiend gitaarspel met flamengo- touch. En ja, de zanger. Die pres- teert het toch maar om Jim Morri son overtuigend naar de kroon te steken. Je moet het maar durven, en dat durft hij. Hij durft het zelfs aan om Morrisons sterfact die hij live bij The Unknown Soldier al tijd deed, opnieuw uit te voeren. Verder dwingt het respect af dat de set voor een groot gedeelte ver- schilt van de set die The Hitchhi kers in de voorronde hebben ge- speeld. Geen Light my Fire dus, maar wel nummers als Roadhouse Blues, Peace Frog, L.A. Woman, Strange Days en Five to One. The End zullen ze wel hebben bewaard voor de finale. JALMAR TEUNISSEN Via het kabelnet kunt u het pro gramma van RDTV op uw televi- sie ontvangen. RDTV, of wel Rot- terdams Dagblad TV, is een ka- belkrant die elke dag 24 uur lang te zien is. Ze bevat het laatste ac- tuele nieuws uit uw omgeving. Op RDTV is elke dag het program ma AUTO TV te zien om 16.30 uur, 20.30 uur en 23.30 uur. Auto TV is een programma met nieuws op het gebied van auto's, verkeer en vervoer. Met daarin veel aan dacht voor vergelijkende tests, rij- impressies, nieuwe modellen, ac cessories en nuttige tips. Ook elke dag wordt het program ma VRU VAKANTIE TV uit- gezonden, en wel om 10.00 uur, 15.00 uur, en 21.30 uur. Dit pro gramma geeft informatie over rei- zen, vakantie en vrije tijd. Veel aandacht wordt besteed aan diver se vakantiebestemmingen. Aan het einde van het programma krijgt u enkele vakantietips. Elke maandag en dinsdag krijgt u via RDTV extra veel informatie over onroerend goed en wonen. LI Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken op proef voor maar 14,- I Ik rieem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik/31,10automatised per maand. Naam:. Voorletter:mN Adres:Nr: Postcode: Plaats:j TelefOOn:(i.v.m. controlsbszorging) I Bank/gironr: 000000000 fgtng) I Handtekening: Stuur deze bon in een envelop - zonder postzegel - naar Rotterdams Dagblad, Abonnee Service, Antwoordnr 1579,3000 VB Rotterdam l^| De winter Sale van Correct is in voile gang met honderden aanbiedingen waarvan u nu kunt profiteren. Vele honderden guldens voordeel op alle apparatuur uit het meest complete beeld- en geluidsprogramma van Nederland. De aanbiedingen in deze advertentie zijn slechts een kleine greep uit het grote Winter Sale voordeelassortiment. Kom gezellig winkelen bij Correct op de Bergweg 110 te Rotterdam en profiteer zolang de voorraad strekt. CRUnDIC GRUNDIGCDM-700 STEREO C0MP0 MET CD Een draagbare stereo installatie in een geheel eigentijdse vormgeving. Voorzien van digitale 20x voorkeuze tuner, cassettedeck met CD-dubbing en programmeerbare CD speler. De luidsprekers zijn afneembaar en voorzien van een speciaal bass systeem voor verrassende lage tonen Afm. 47.5x32.5x24 cm. In zilver kleur uitgevoerd. Art.nr. 47261 WINTERSALE PRUS fit*? s C >2 «8ss* l: AIWA TPM-300 MEM0REC0RDER Overal uw geheugensteuntje bij de hand en kunt u uw ideeen direct inspreken of vergaderingen opnemen. Voorzien van 'Voice Zoom Recording System', 'Voice Sensor Recording', monitor speaker, ingebouwde microfoon en bandteller. In zwart. Afm. 6.5x12x2.5 cm. Art.nr. 26392 WINTERSALE PRUS KENWOOD KENWOOD DPC181 PORTABLE CD-SPELER Discman van Kenwood met een solide loopwerk en 1 bits techniek. Met de bass boost-knop kunt u net dat beetje meer laag instellen voor een voile geluidsweergave. Voorzien van shuffle play en programmeer- mogelijkheid. Compleet met netvoedlng-adapter/lader, accu en stereo oortelefoon. In zwart uitgevoerd. Afm. 13x4x14cm. Art.nr 46804 WINTERSALE PRUS n Het laatste uurtje van de week is bi^l Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u iedere zaterdag van 17.00 tot 18.00 uur profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. GRUnDIG van digitale frequentie uitlezing en 20 voorkeuze instellingen. In donker grijs uitgevoerd. Afm. (bxhxd) 19x11x4.2 cm. ALLEEN ZATERDAG VAN 17.00-18.00 UUR i GRUNDIG 0CEAANB0Y 340 WERELDONTVANGER Wereldontvangermeteen uitstekende prijs/kwaliteits verhouding. Geschikt voor ontvangst van FM, MG, LG en KG De kortegolf is verdeelt over maar liefst 6 banden voor een nauwkeurige afstemming. Voorzien BEREIKBAARHEID: Met de tram: lijn 4,6 en 9. Met de bus: 170,171 en 173 stoppen praktisch voor de deur en bus 35,39 en 40 stoppen bij Station Noord. Met de auto: volg de diverse aanwijsborden. OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. Iedere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 13