'Op het orgel raak je niet zo een twee drie uitgekeken' .maim Tweede Halve Finale Popprijs Schiedam MaasposT Ouderen- beleid Afsluiting Troelstralaan 55-Plus Kindertuinen Topmodel laat iedereen tot zijn recht komen in De Studio Enige organist van de Maassluise Muziekweek Amivedi Aquarelleren Lunchconcert in Stedelijk SCHIEDAM - De Vogue, Elle, Cosmopolitan... Van bijna elk toonaangevend modeblad hebben de felrode krullen van Christa Doel- man de afgelopen dertien jaar wel eens de cover ge- sierd. Voor het in Schiedam opgegroeide en momenteel in Vlaardingen woonachtige topmodel werd destijds een droom werkelijkheid. Ze woonde in de grote mode- steden en werkte met de bes- te fotografen. Als geen an- der weet ze hoe de model- lenwereld in elkaar zit. En ook wat daar niet in thuis hoort, zoals louche 'model- lenbureaus' die kantoor houden in een kroeg en na- ieve meisjes voor veel geld gouden bergen beloven. Toch waren juist dat de ver- halen die het model regel- matig bereikten. Uit verzet tegen dit soort praktijken en op basis van haar jarenlange ervaring als fashionmodel is Doelman iets nieuws gaan bedenken. Het werd De Stu dio; een professionele set waar iedereen een dag mee kan maken hoe het is om model te zijn. Namen Opstapje SCHIEDAM - Elke donderdag kunnen 60-plussers in wijkcen- trum Dreesplein mee doen aan het Contact Punt. Hier wordt gesjoeld, gekletst en spelletjes gedaan. Ook worden er uitstap- jes ondernomen en wordt er een keer per maand een themadag georganiseerd. Donderdag 26 februari komt bijvoorbeeld de politie langs. Het Contact Punt vindt plaats op donderdag van 09.30 tot 11.30 uur en kost fl2,50 per persoon inclusief twee kopjes koffie. Voor meer informatie kan er gebeld worden met het wijkcentrum, tel. 473 86 71. Concert Dans Koken Fietsles Computer Kledingbeurs Vrijwilligers Boetseren Filmfeest G^^LLIJ-TQLga G34iNlM?^S3TJ'| Poging tot inbraak Overval in woning Agressie in het verkeer Woensdag 18 februari 1998 SCHIEDAM - Als het over ouderen gaat, denkt niet ie- dereen aan dezelfde 'mini mum' leeftijdsgrens. Senio- renwoningen zijn vaak al toegankelijk voor 55+. Ter- wijl de meesten zichzelf en anderen pas als 'ouderen" bestempelen wanneer ze 65 jaar hebben bereikt. De wijk- en bewonersvereni- ging heeft zorgen om deze verschuiving van de leef tijdsgrens naar 55+. Ze or- ganiseert op donderdag 19 februari een thema-avond met de titel 'Ouderenbeleid in Schiedam'. De volgenden onderwerpen komen daar- bij aan bod: huurwoningen voor 55+, groepswoningen voor ouderen, bestaande huurwoningen aanpassen, flnanciele vergoedingen bij verhuizen of aanpassen en zorgvoorzieningen. De avond wordt gehouden in De Stuurhut, aan het Nijhof- fplein 21. Onder de deskun- digen bevinden zich de wet- houder van Welzijn, Volks- gezondheid en Milieu, de di- recteur van Woningbouw- vereniging Schiedam en de secretaris van de samenwer- kende Schiedamse Ouderen Bonden. SCHIEDAM - Tot 16 maart is een deel van de Troel stralaan in Schiedam afge- sloten voor verkeer. Dit in verband werkzaamheden aan kabels en leidingen. Het gaat om het gedeelte tussen Burgemeester H. Gretelaan en de Dr. De Visserlaan. De werkzaamheden bestaan uit het (ver~)Ieggen van kabels en leidingen, riolerings- en grondwerkzaamheden. Na het werk aan de leidingen wordt de Troelstralaan een meter opgehoogd en be- straat. De afsluiting duurt vier weken. Tijdens de af sluiting wordt het verkeer omgeleid. RET buslijn 54 rijdt een omleidingsroute. De bushalte aan de Troel stralaan is tijdelijk komen te vervallen. SCHIEDAM - In diensten- centrum Oost is vrijdag 20 februari van 10.00 tot 12.00 uur een koffie-inloop. De toegang is gratis. Wie zijn geheugen wil testen kan vrydag 20 februari van 14.00 tot 16.00 uur meedoen aan het geheugenspel in dienstencentrum Oost. Deel- name is gratis. In diensten centrum de Woudhoek is zondag 22 februari van 13 JO tot 16.30 uur een open middag. De toegang is gra tis. In dienstencentrum de Vier Molens is zondag 22 fe bruari van 11.00 tot 13.00 uur een koffie-inloop. De toegang is gratis. Aanslui- tend is er in de Vier Molens een contactmiddag en ruil- beurs van 13.30 tot 16.00 uur. Ook hier is de toegang gratis. Wie zich eens hele- maal wil ontspannen kan maandag 23 februari van 11.30 tot 12 JO uur of van 12J0 tot 13.30 uur naar yo ga in dienstencentrum Oost. Deelname kost veertien gul den per maand. In diensten centrum Oost wordt maan dag 23 februari van 14.00 tot 16.00 uur weer Koersbal gespeeld. Deelnemers beta- len zes gulden per maand. De activiteitenclub komt woensdag 25 februari van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum Oost. Deel name kost fl. 2,50 per maand. Het Wellfare hand- werken is woensdag 25 fe bruari van 12.00 tot 14.00 uur in dienstencentrum Oost. Deelnemers nemen hun eigen materiaal mee. De maaltijd van de maand is vrijdag 27 februari van 12.00 tot 13.00 uur in dien stencentrum Oost. Deelne mers betalen acht gulden. Voor de maaltijd moet men zich vooraf inschrijven. SCHIEDAM - In de tentoon- stellingsruimte van Kinder- boerderij 't Hoefblad is in de voorjaarsvakantie een overzichtstentoonstelling van 70 jaar kindertuinen te zien. De geschicdenis van de kindertuinen heeft in de ge- meente Schiedam een spoor van herinneringen, foto's en materiaal achtergelaten. Om bezoekers een beeld te geven van het verleden en heden van de Kindertuinen, heeft de afdeling Natuuront- wikkeling een overzicht sa- mengesteld. Hierin zijn oude persberichten, foto's en do- cumentatiemateriaal opge- nomen. Bezoekers kunnen doordeweeks tussen 8.00 en 16.30 uur een kijkje nemen bij de kinderboerdery. In het weekend tussen 13.00 en 16.00 uur. Een dag meemaken hoe het is om fotomodel te zijn Een paar weken geleden was het Vlaardingse model een uurtje te gast bij Radio Rijnmond om wat te komen vertellen over haar le- ven als model en om mensen die slechte ervaringen met ('model- len' jbureaus hadden advies te ge ven. Tijdens, maar ook na, de uit- zending stond de telefoon rood- gloeiend. Tientallen reaches stroomden binnen van mensen die een illusie armer waren na het bezoeken van het een of andere vage bureau. Of Christa mis- schien een oplossing had. De ver- halen waren Doelman niet onbe- kend, hoewel ze zelf eigenlijk al- leen maar positieve ervaringen met modellenbureaus heeft ge- had. De zwarte kanten van die wereld waren haar door verschil- lende briefschrijfsters echter pijn- lijk duidelijk gemaakt toen ze ze- ven jaar geleden uit New York weer naar Nederland verhuisde. „Mijn agent in New York had ge- vraagd of ik in Nederland talent- scout wilde worden, nieuwe ge- zichten wilde zoeken en dat was hier blijkbaar als een lopend vuurtje rondgegaan. Ik werd gek gebeld en geschreven. Ook toen Meemaken hoe het er op een set aan toegaat, dat kan in De Studio. Terwijl de fotograaf (Rien Konings) zijn camera instelt, legt de styliste (Christa Doelman) de laatste hand aan de kleding van 'het model'. Foto Roger van der Kraan kreeg ik al brieven van meisjes die bedrogen waren, die veel geld voor cursussen hadden betaald en vervolgens nooit meer wat te ho- ren hadden gekregen. Dat soort verhalen heb ik altijd heel erg ge- vonden. Zulke zaken hebben ge- woon niets met de modellenwe- reld te maken." Tijdens een ontmoeting met foto graaf Rien Konings kwam het on- derwerp toevallig ter sprake en ook hem bleken de verhalen niet vreemd te zijn. Al brainstormend kwamen de twee tot de conclusie dat zij een bonafide altematief wilden gaan bieden voor al die vage bureautje die Nederland telt. De Studio was na veel testen en denken een jaar later een feit. Naast model voor de camera (zo staat ze nog altijd ingeschreven bij Max Models en is ze momen teel onder andere te zien in een videoclip van Henk Westbroek) is Doelman nu een belangrijk deel van de week achter de came ra te vinden. Haar belangrijkste taak bij De Studio is het verzor- gen van de styling; het uitzoeken van de kleding en het creeeren van de juiste sfeer. Ook is ze de aangewezen persoon om de 'mo- dellen' op hun gemak te stellen en ze te vertellen hoe ze het beste kunnen poseren. Mocht een po- tentieel nieuw gezicht zich bij De Studio melden, dan zal ze ook een adviserende rol op zich nemen. Want nog altijd onderhoudt ze uitstekende contacten met de toonaangevende bureaus. „Zo- veel mensen willen model wor den, maar het is slechts een enke- ling gegund. Die boodschap moet duidelijk worden. Nederland telt vijf, zes goede bureaus en dat is het. Die bureaus scheppen geen valse illusies, willen niet eerst geld zien. Laat daar geen misver- stand over zijn." Toch kan Doelman zich voorstel- len dat sommigen moeite hebben om het verzoek van een scout op juiste waarde te schatten. Want hoe ziet een betrouwbare benade- ring er eigenlijk uit? „Dat is moeilijk", geeft het model toe. „Ik ben destijds ook zomaar door iemand benaderd toen ik een mo- deshow met mijn dansgroepje deed, maar die kwam wel van In- termodels, destijds het bureau in deze omgeving. Dat is het eigen lijk, de namen moeten de door- slag geven en die kennen we ei genlijk allemaal wel. Die bureaus sturen je naar een fotograaf voor testfoto's en dat kost natuurlijk wel geld, maar dat wordt dan vaak verrekend met het eerste sa- laris of zo; dat moet je zien als in- vestering." De Studio is geen modellenbu- reau en wil dit ook niet zijn. Wat het wel is, is een professionele set waar eigenlijk iedereen naar toe kan om mooie foto's van zichzelf te laten maken. Moeders met hun dochter, jonge meisjes of die vrouw met haar Harley. In princi- pe maken de klanten alles mee. Van het gesprekje vooraf waarin de kleding en de stijl besproken worden tot en met de visagie en het zuchten toe. Want wie ooit dacht dat modellen een luizen- baantje hadden, moet zeker eens bij De Studio langsgaan. Op de set ligt een map met voorbeelden klaar. Maar eigen voorbeelden kunnen natuurlijk ook altijd be sproken worden. Voor de mensen die het hoe dan ook eens willen proberen bij een goed modellen- bureau levert een sessie bij De Studio goed materiaal op, inclu- sief advies van Christa Doelman zelf. Een eerlijk advies wel te ver- staan. Waarin wordt verteld over de mooie kanten van het vak, maar ook over het geluk dat er voor nodig is en de eisen die er aan worden gesteld. „Het idee voor De Studio past in zoverre in dit hele verhaal dat wij ons zijn gaan realiseren dat veel mensen gewoon wel eens een mooie foto- reportage van zichzelf zouden willen hebben, wel eens een dag- je zouden willen voelen hoe het is model te zijn. Die ervaring op de set, daar gaat het om, compleet met styling en visagie. En dat wil De Studio bieden voor een rede- lijke prijs. Een toekomst in het vak is maar voor weinigen weg- gelegd, maar daarom mag je die ervaring wel een keer hebben. Ie mand heeft het wel eens vergele- ken met Karaoke en daarin kan ik me eigenlijk best vinden. Je bent wat je eigenlijk altijd had willen zijn, maar dan voor even en dat is deafspraak." De Studio is te vinden aan de Couwenhovenstraat 19 in Schie dam. Een sessie kost fl. 175,-, in- clusief gesprek, styling, visagie en testfoto's. Afdrukken op A4- formaat kosten fl. 30,-. Voor meer informatie of het maken van een afspraak kan er gebeld worden met 010 - 426 94 69 of06 - 54 95 82 63. KARIN VAN DER KNAAP SCHIED AM/MA ASSLUIS - „Ik zou toch een beetje teleurgesteld zijn als ik de eerste prijs niet win." De Schiedammer Frank Schneider (vijftien jaar) komt er rond voor uit. Hij heeft ambitie, hij wil bekend worden, en ziet de Maassluise Muziekweek als een eerste stap in de richting van een lange carriere in de muziek. Toch beseft hij goed dat het niet makkelijk zal zijn om de Maas sluise Muziekweek te winnen. „Het lijkt me ook zo moeilijk voor de juryleden om eerst ie mand die viool speelt te beoorde- len, en vervolgens een fluitist." De Maassluise Muziekweek wordt gehouden van maandag 23 tot en met vrijdag 27 februari. Jong mu- zikaal talent wordt in de gelegen- heid gesteld om hun niveau door een deskundige jury te laten beoor- delen. De winnaar wordt over het algemeen uitgezonden naar het Prinses Christinaconcours in Den Haag. Franks keuze van instrument kan je heel bijzonder noemen. Hij be- gon op muziekcentrum OpMaat met les op de altblokfluit, maar stapte na verloop van tijd over op het orgel. „Ik heb eerst in de kelder op keyboard gespeeld, een beetje geoefend. Het kwam ook door de muziek waarvan ik hou dat ik heb gekozen voor het orgel. Piano vind ik ook heel leuk, maar als je mij vraagt wat vind je mooi dan gaat mijn hart toch echt uit naar het or gel. Op het orgel raak je niet zo gauw uitgekeken." Nu staat er in de huiskamer een or gel te wachten op Frank, compleet met pedalen en registers. Elek- trisch, uiteraard, maar dat houdt niet in dat Frank met koptelefoon speelt om zijn familie en buren te sparen. ,,Dat speelt lang zo lekker niet. Ik zou niet kunnen zeggen hoe lang ik per dag speel. Dan Frank bij zijn favoriete instrument, het orgel. Foto Roger van der Kraan weer tien minuten achter elkaar, dan een kwartiertje. Net zo lang totdat de familie het zat is." Hij heeft nu iets meer dan vier jaar orgelles. ,,Sommige jongens gaan op voetbal, anderen op muziekles. Overigens hou ik ook van sport, hoor." Verder bespeelt hij regel- matig kerkorgels zoals in de Schie damse Magnalia Deikerk, of het orgel in zorgcentrum Frankeland. Soms begeleidt hij diensten, soms mag hij in een verloren uurtje, als de kerk leeg, is zijn toonladders op het orgel oefenen. Zoals die ene keer in de Grote Kerk van Schie dam. Echt storm loopt het niet op orgelles. „Het wordt meer eh meer keyboard", zegt Frank. „Het is ook veel makkelijker en goedko- per om keyboard te spelen. En als je klaar bent met spelen, kan je het zo in de kast opbergen." Hoewel de Maassluise Mu ziekweek alweer de 39ste editie beleeft. had Frank er nog nooit eer- der van gehoord. „Mijn leraar kwam twee weken geleden met het foldertje, en het leek me wel een goed idee. En als je bekend wil worden, zal je toch eerst moeten meedoen aan de kleinere concour- sen." Franks programma bestaat uit het Grand Choeur van Th. Salome, het Te lucis ante terminum van Marcel Dupre (,,Met op de e een streepje naar rechts"), en het Trio in g van Georg Andreas Sorge. „Ik heb aan mijn leraar gevraagd wat ik het best zou kunnen spelen. Je moet spelen wat je leuk vindt, dat spelen wat je thuis speelt als je niks te doen hebt. En ik hou wel van een beetje romantische muziek. Ja, ik ken de stukken al uit mijn hoofd." Woensdag 25 februari om 11.30 uur is Frank aan de beurt. Niet in de kleine zaal, zoals de rest van de deelnemers, maar in de grote zaal van de Koningshof zodat Frank op een echt orgel kan spelen. Frank heeft zich al laten informeren over het karakter van het orgel van de Koningshof. „Ik heb gehoord dat de pedalen niet zo sterk zijn, niet zo heel veel volume dus." SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermiste dieren en brengt vinder en ei- genaar met elkaar in contact. Voor meer informatie over onderstaande dieren kan er gebeld worden met de afde ling Schiedam, tel. 471 18 57. Vermist 04-02; lapjespoes van negen maanden, krols, witte onder- kant, donkerrood bandje met goudkleurige steentjes, Lange Nieuwstraat. 07-02; kruising Husky/Her der. drie jaar, teef, 'Sara', le- ren beige band. Gevonden 05-02: fret, man, beige met donkerbruin, Korte Haven. 08-02; gesignaleerd: grijs/ blauw poesje, geslacht onbe- kend, rood bandje, schuw, Voornsestraat. 09-02: rode kater met wit, ge- castreerd. witte snoet, buik. befje, voetjes, forse kater, on- geveer vijf jaar, was al zes maanden tot een jaar gesigna leerd. Haringvlietstraat. 09-02: witte sierduif met bei ge, misschien tam, Stadhou- derslaan. 09-02: cyperse kater of poes met veel wit, vier witte poten, rechter voorpoot een cypers vlekje, zwarte punt aan staart, Stadhouderslaan (helaas over- leden). SCHIEDAM - Er staat een nieuwe cursus aquarelleren op stapel bij Klubhuis Zuid. Don derdag 5 maart start de cursus voor beginners van 20.00 tot 22.00 uur. De gevorderden beginnen op 19 maart op de zelfde tijd. De kosten bedra- gen fl. 75.- voor acht lessen inch materiaal voor beginners en fl. 60,- voor zes lessen voor gevorderden. SCHIEDAM - In het enige kloos- ter aan de Tuinlaan wordt vrijdag 20 februari een kaarsenconcert ge- geven. Om 20.00 uur is er ont- vangst met koffie, om 20.30 uur begint het klassieke concert. Van 21.30 tot 22.00 uur zal er vervol gens de mogelijkheid bestaan om na te borrelen. De entree is gratis, er mag niet worden gerookt. SCHIEDAM - Bij de NPB Schie dam kan er zaterdag 28 februari kennis worden gemaakt met sacred dance en mandelatekenen. Aan- vang is 10.00 uur en de kosten zijn fl. 30,-. Opgeven bij het secretari- aat. tel. 426 07 56 (voor 21 februa ri). SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein kan men buitenlands leren koken. De kookles bestaat uit vijf bijeenkomsten, waarin telkens weer een ander land centraal staat. De kosten zijn fl. 35,-. Er wordt les gegeven op donderdag van 09.15 tot 11.00 uur. Inschrijven via num- mer 473 86 71. SCHIEDAM - Vrouwen kunnen leren fietsen bij wijkcentrum Dreesplein. In de cursus raakt men tevens vertrouwd met de spelregels voor de fietser en de rijvaardigheid in het verkeer. De cursus wordt af- gesloten met een test. Er wordt les gegeven op woensdag van 09.30 tot 11.00 uur en de kosten zijn fl. 50,-. Inschrijven via nummer 473 86 71. SCHIEDAM - De computercursus in wijkcentrum Dreesplein is be- doeld voor kinderen vanaf 8 jaar. Ze krijgen uitleg over Windows 95 en er wordt gewerkt met Word 97. De cursus start in maart en de kos ten zijn fl. 50,-. In totaal worden er tien lessen gegeven op de maandag van 15.45-16.45 uur en van 17.00- 18.00 uur. Inschrijven op 473 86 71. SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein wordt vrijdag 27 febru ari weer een kleding- en speel- goedbeurs georganiseerd. De ver- koop is van 09.30 tot 11.30 uur. Wie zelf kleding wil verkopen kan het wijkcentrum bellen en een kle- dingbeursnummer aanvragen (473 86 71). SCHIEDAM - Het tienerwerk van Kluphuis Oost zoekt vrijwilligers voor de kooklessen op dinsdag en woensdag en voor de meidenclub op woensdagavond. Voor de woensdag wordt gedacht aan vrou wen die het leuk vinden om te wer- ken met meisjes van 11 tot en met 14 jaar. Op dinsdag gaat het om een gemengde groep van 11 tot en met 13 jaar. Meer info: 245 18 18. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost zijn enkele plaatsen vrij bij de cur sus boetseren op dinsdagavond. Naast het boetseren met klei wordt er gewerkt met materialen als pa pier mache en gips. De lessen zijn op dinsdagavond van 20.15 tot 22.15 uur.- De cursus wordt het he le seizoen gegeven, maar elke keer per blok van zes lessen betaald. Zo'n blok kost fl. 36.-. Dit is inclu sief het materiaal. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt in de week van 23 tot en met 27 februari een kin- derfilmfeest georganiseerd. Elke dag wordt er een film vertoond met daaropvolgend een activiteit die erop gericht is kinderen op een leu- ke manier kennis te laten maken met dramatische vorming. SCHIEDAM - Het lunchconcert op woensdag 4 maart in de aula van het Stedelijk Museum wordt verzorgd door een duo voor gitaar en blokfluit. Meredith Essed en Magda de Jong volgden samen muzieklessen op de Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord. Beiden deden mee aan het Utrechts Blokfluitconcours. Magda de Jong, studeerde blokfluit aan het Rotter- dams conservatorium. Tijdens het concert, georganiseerd door de Vrienden van het Stedelijk Muse um. worden werken uitgevoerd van Handel, Ibert, Bottelier en Ba ron. Aanvang 12.30 uur (tot 13.00 uur). De toegang is gratis. SCHIEDAM - De politie heeft maandagmiddag 16 februari een 33-jarige Rotterdammer gearresteerd op verdenking van inbraak in een woning aan de Willem de Zwijgerlaan. Een omstander informeerde de politie over de inbraak en gaf een signalement door. In de nabije omgeving werd door de aanwezige agenten direct een onderzoek ingesteld. Daar trof men de Rot terdammer aan die voldeed aan het signalement. De Rotterdammer is voor nader onderzoek naar de poging tot inbraak ingesloten. SCHIEDAM - Drie gemaskerde en gewapende rhannen zijn zaterdag 14 februari rond 01.00 uur een woning aan de Dr. Zamenhofstraat binnenge- drongen. Zij verrastten hiermee de twee bewoners van 22 en 19 jaar in hun slaap. De overvallers knevelden de twee bewoners en deelden enkele rake klappen en schoppen uit. Nadat de overvallers de woning hadden door- zocht gingen ze er van door met de portemonnaie van het vrouwelijke slachtoffer. Ook werden enkele sieraden meegenomen. SCHIEDAM - Een auto die aan de kant was gezet in de Prof. Aalberselaan om twee andere automobilisten te laten passeren heeft zaterdag 14 februa ri tot een gevecht geleid waarbij de bestuurder van de eerste wagen met een staaf werd geslagen. Nadat de 27-jarige bestuurder zijn wagen aan de kant had gezet en de eerste wagen die achter hem reed gepasseerd was, stopte de bestuurder van de tweede volgauto om duidelijk te maken dat hij er niet langs kon. Ook de bestuurder van de auto die aan de kant was gezet stapte hierop uit en er ontstond een woordenwisseling. Wat volgde was een gevecht, waar een staaf aan te pas kwam. De bestuurder die gestopt was liep hierbij flinke bulten op aan zijn scheenbeen. Hij werd voor con- trole overgebracht naar het Schieland ziekenhuis. Storm, vrijdag in het Podium. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - De tweede halve finale van de Popprijs Schiedam wordt gehouden vrijdag 20 februari. Implicit Non, A.J. Mharyo, Storm en Have Mercy krijgen ieder veertig minuten de kans om de jury van hun muzikale kunnen te overtuigen. Implicit Non speelt covers. maar heeft naar eigen zeggen een zo eigen geluid dat de covers niet herkend kunnen worden. A.J. Mharyo hardrockStorm (nederrock) en Have Mercy (hardrock) spelen alleen eigen werk. Aanvang 21.00 uur. Plaats van handeling: Podium Cafe, Lange Haven 28.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 11