MaasposT jNiuusrM m V Unieke kinderboerderij in Groenoord kan open blijven 30 21?°— MaasposT KSSMSffit Ruim tweeduizend jongeren opgeroepen te gaan stemmen Gemeente buitengewoon gul voor Geiteweitje Maaltijdver- goeding voor ouderen met kleine beurs Leerlingen De Gorzen krijgen voetbaltips van Spartaprofs Modellen voor kappers V /EEKBLADEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Hoe belang- rijk de groep 18- tot 21-jari- gen is, schijnt een beetje aan de Schiedamse politieke partijen voorbij te zijn ge- gaan. Die indruk wordt ten- minste gewekt als de verkie- zingsprogramma's er eens nauwkeurig op worden na- geslagen. Natuurlijk: aan schooluitval wil iedereen wel iets doen en jongerenin- formatiepunten staan ook wel op de verlanglijstjes. Maar wat te denken van simpele voorzieningen in de wijk, eenvoudige activitei- ten of het meer betrekken van jeugd bij de verkiezin- gen bijvoorbeeld. De ge meente Schiedam vindt het daar in ieder geval de hoog- ste tijd voor. Daarom ont- vangen alle 2150 jongeren die woensdag 4 maart voor het eerst het stemlokaal op- zoeken aan het einde van deze week een kaart in de bus waarin wordt uitgelegd hoe belangrijk juist hun stem is. SCHIEDAM - Het wekeltjkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 28 februari verzorgd door Naoko Shi- mizi op koororgel. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gra tis. 55-Plus Gospeisound Muziek Opruiming Zoldertje Harmonia PA/geluidstechriiek Belasting Schiespoor Reanimatie Open School CONTACTLENZEN i maand v.a. Kijk op stad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijk op stad en wijk Kijkop stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 25 februari 1998 xa52 Hervormde gemeente Schiedam Grote Kerk, Lange Kerkstraat. 10.00 uur: ds. G. de Lang. 16.00 uur: ds. D.J. Budding. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: dhr. J.A. van Lambal- gen. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: ds. N.K. Mos. De Ark, Hargplein. 10.00 uur: ds. J. Sosef en ds. R.A. Bosch. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. 10.00 uur: ds. J. Sosef en ds. R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur: ds. A.N. Verheul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: dhr. J.A. van Lambal- gen Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: ds. N.K. Mos. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. 10.30 uur: pastor P. van Tilburg. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. 10.00 uur: ds. A.F. Kaars. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. 16.00 uur: ds. D.J. Budding. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. F. van Deursen. 16.30 uur: leesdienst. Martinus- en Jacobuskerk Jacobuskerk, Kerkweg. Wo 09.00 uur: eucharistieviering, vr 19.00 uur: communiteitsmis, zo 09.30 uur: eucharistieviering, pas tor K. Veltman/L. Remmerswaal. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. Di 09.15 uur: marktmis, do 09.15 uur: eucharistieviering, za 18.30 uur: eucharistieviering pastor K. Veltman/L. Remmerswaal, zo 11.00 uur: viering van Woord en Communie, pastor L. Remmers waal. Parochiekerk St. Jan de Doper/ O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Vieringen: zaterdag 17.00 uur, zondag 10.30 uur en woensdag 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Zondag 10.15 uur: eucharistievie ring. Dinsdag 20.30 uur: Comple- ten. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur eucharistievie ring, zondag 10.15 uur hoogmis (m.m.v. herenkoor I.H.D.). Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur eucharistievie ring. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. J.F. Klijnsma. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur: lt.kol. W. van der Harst. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur: samenkomst, woensdag 20.00 uur: bijbelstudie. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur: jeugdavond. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Zaterdag 17.30 uur, gemeente Oud-Mathenesse. Zondag 10.00 uur, gemeente Nieuwland. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 CHEF VERKOOP REGIO: W. Monster Telefoon 010 - 4738322 VERTEGENWOORDIGERS: rM. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: 1S. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Grote plannen om jongeren naar de stembus te lokken ,,Het is maar een kaart", geeft Helma Steekelenburg van het bu reau Voorlichting en Communi- catie toe. „Een klein middeltje in een traject dat in mijn ogen over twee jaar flink moet worden uit- gebreid. Het is een aanzet." De ontwikkeling van de zogenaamde jongerenkaart is in rap tempo in gang gezet. Amper een paar we- ken geleden was de onderneming nog agendapunt, anderhalve week geleden werd besloten dat de kaart er moest komen. Vorm- geefster M. Poutsma van het Rot- terdamse bureau Reflexie wist onder grote tijdsdruk met een ver- rassend ontwerp op de proppen te komen. Een kaart in de hoofd- kleuren paars en geel, rijk voor- zien van Schiedamse elementen 'om te voorkomen dat de landelij- ke politiek weer voorop komt te De kaart die binnenkort bij alle achttienjarigen in de bus valt. staan'. Bovendien werd bij de vervaardiging gebruik gemaakt van alleen milieuvriendelijke ma- terialen. Kreten als 'Schie-dammer' of Schie-dommer' moeten de ruim tweeduizend jongeren aan het denken zetten. Want wie niet gaat stemmen laat immers een belang- rijke stem verloren gaan. „De stem van iemand die niet naar de stembus gaat, gaat naar de groot- ste partij. Dat is belangrijk om te weten", waarschuwt de voorlich- ter. Daarnaast is het van belang dat jongeren zich gaan realiseren dat ze door te stemmen tegen- wicht kunnen bieden in de Schie damse politiek. Klagen is makke- lijker dan daadwerkelijk voor je eigen belangen opkomen. Vol- gens Steekelenburg is het echter niet verbazingwekkend dat er zo weinig jongeren echt met de poli tiek begaan zijn. „Dat zie je aan de ondervertegenwoordiging van jongeren in de meeste partijen, maar ook als je ze vraagt naar be- grippen als een college van b&w en wat dat nu eigenlijk doet. Vaak moeten ze het antwoord schuldig blijven. Ik blijf me er over verba- zen hoe weinig dat leeft. Daarom moeten we ons nu juist op hen richten. Als je die groep blijft ver- geten, is het geen wonder dat er geen interesse is of ontwikkeld wordt. Want wie biedt ze wat?" De 2150 kaarten worden allemaal naar het huisadres van de jonge ren verstuurd. Persoonlijke aan- dacht dus. De hoop is dat de aan- geschreven groep flink in de ver- kiezingsspecial gaat spitten die deze week in de Maaspost te vin- den is en daarna tot een welover- wogen keuze komt. Over twee jaar wordt de aandacht voor de jongeren nog veel groter. Plannen zijn er al voor het opzetten van een educatief project waarmee de gemeente de scholen langswil. Simpele zaken als een college, de stemprocedure en andere zaken die betrekking hebben op staats- inrichting moeten op het niveau van de groep behandeld worden. Of Schiedam ook, net als in een enkele andere gemeenten in Ne- derland, prijzen' ter beschikking gaat stelien voor stemmers is niet waarschijnlijk. „Dat gaat ons een beetje te ver. al is het natuurlijk best een leuk idee. Wij willen het op deze manier proberen en ik hoop dat deze aanzet zo aan zal slaan, dat we het voor de volgen- de verkiezingen allemaal grootser aan kunnen pakken", zegt Stee kelenburg. „Deze groep moet ge- woon bij de stad betrokken wor den. Het is niet alleen een koop- krachtige groep, maar ook een in- telligente groep. Daar moet aan dacht voor zijn." KARIN VAN DER KNAAP r >i» - SCHIEDAM - Een half jaar gra tis voer en een bedrag van rond de zevenduizend gulden om het komende jaar mee rond te ko men. De gemeente Schiedam had maandag 23 februari blijkbaar een guile bui toen Aad de Ridder van het noodlijdende Geiteweitje in Schiedam-Noord met een groep van twintig kinderen op de stoep stond. Leek de kleine kin derboerderij aan de Puccini- straat tot voor kort meer levend dan dood, na een bezoekje aan het Stadserf ziet iedereen de zon weer schijnen. Na een blik op de ruim elfhonderd handtekenin- gen die de kinderen hadden ver- zameld ging wethouder A. Reyn- hout al overstag. Dat dat zo een- voudig zou gaan had De Ridder nooit durven dromen. Een week geleden werd de nood- klok geluid aan de Puccinistraat. Het Geiteweitje, waar tientallen kinderen dagelijks naar toe komen om voor de dieren te zorgen en zich te vermaken, stond op het punt gesloten te worden. Aad de Ridder, al bijna zes jaar stuwende kracht achter de ruim dertig jaar oude kinderboerderij, kon de ver- zorging van de dieren en het on- derhoud van de stallen financieel niet langer opbrengen. De financi- ele ondersteuning van de kant van de gemeente was twee jaar geleden stopgezet, sindsdien betaalde De Ridder alle kosten uit eigen zak. Totdat ook die leeg was en de toe- komst voor de boerderij er wel heel erg donker begon uit te zien. Bergen geld zijn er in die boerde rij gaan zitten, maar ja, als er niets anders opzit dat doe je dat gewoon. Sommige kinderen komen hier el- ke dag en als ik er toevallig even niet ben, staan ze aan m'n deur te bellen: 'Aadje, komje nou'. Ik kon het gewoon niet over mijn hart ver- krijgen om te stoppen." Maar een kinderboerderij kan niet draaien op goede wil alleen. Er moet voer worden gekocht en de electriciteit moet betaald. Toch gaf De Ridder ook toen niet op. In een week tijd ging hij alle scholen in de buurt van de Puccinistraat af om steun te vragen voor zijn boerderij. Zo werden er in amper vijf dagen tijd elfhonderd handtekeningen verzameld van kinderen die alle maal vonden dat het Geiteweitje moest blijven. „De allerkleinsten Aad de Ridder in zijn Geiteweitje: Sommige kinderen staan's middags al te bellen 'Aadje kom je nou?'". Foto Roger van der Kraan maakten een tekening'vertelt een dolgelukkige De Ridder. „Daar schreven wij dan bij van wie die was. De kleinste die heeft meege- daan was vier." Op de scholen werd meteen gekeken of er interes se bestond om mee naar de ge meente te gaan voor het overhandi- gen van de steunbetuigingen. Een groep van twintig kinderen was zo gevormd. Maandag 23 februari was het dan zover. Aad de Ridder, enkele vrij- willigers en een flinke groep schoolkinderen werd om 14.00 uur bij wethouder A. Reynhout ver- wacht. De jongste handtekening- zetter mocht de lijsten overhandi- gen. De Ridder en zijn medewer- kers hadden bovendien nog een aardigheidje in petto voor de wet houder; een schilderij vol foto's van de kinderboerderij. „Bedankt dat het Geiteweitje mag blijven, hadden we daar opgezet. De wet houder vond hem geloof ik best mooi. En we hebben hem ook nog het eerste exemplaar van onze jaar- kalender gegeven." Met de toezeggingen die Reynhout de delegatie deed, werd duidelijk dat de gemeente graag een steentje bij wil dragen aan het voortbestaan van de geitewei. „Van het geld dat ik er de laatste twee jaar zelf in heb gestopt heb ik een groot deel van de gemeente teruggekregen en voor de komende tijd wordt er ge- dacht aan een bedrag van rond de zevenduizend gulden dat we dan moeten delen met de speeltuin en het wijk- en buurtbeheer", legt De Ridder uit. ,,Hiervoor moesten we wel een stichting worden, dus dat hebben we maar meteen geregeld. En we kregen ook nog eens een half jaar voer de dieren. Ja, de kin deren waren helemaal door het dolle heen. En ikzelf trouwens ook. Dit had ik nooit verwacht." De Ridder is van plan zijn dieren de komende week extra in de wat- ten te leggen. Over twee, drie we- ken worden de eerste lammetjes al- weer verwacht. De stallen en hek- ken hebben inmiddels een opknap- beurt gekregen. Vanaf maart zal daar volgens de beheerder niet veel tijd meer voor zijn. „We verwach- ten dit jaar een recordaantal jon- gen. Ik denk zelf een stuk of zes- tien, maar het kunnen er ook meer worden. Huisvestingsproblemen? Nee, zover zal het niet komen. Mochten we ze niet meer kwijt kunnen allemaal dan gaan de oud- ste geiten naar boerderijen elders in het land en houden wij de jon- kies. Dat kan nu gelukkig allemaal KARIN VAN DER KNAAP Wethouder Wiegman staat op hei punt de goedKope maaltijd aan te bieden. SCHIEDAM - Via de maaltijden- voorziening van de Stichting Ou- derenwerk worden ouderen in staat gesteld langer zelfstandig thuis te blijven wonen. Ouderen krijgen een warme maaltijd aan huis be- zorgd, zodat zelf boodschappen doen, koken en afwassen niet meer nodig is. Maar voor mensen met een laag inkomen is een maaltijd van fl. 8,- per dag een hele aanslag op het budget. Vanaf 1 januari 1998 is er een nieuwe regeling in werking getreden die meer tege- moet komt aan de wensen van po- tentiele gebruikers. Vooral in fi nancieel opzicht. Om meer bekendheid te geven aan deze tegemoetkoming in de kos ten, bracht wethouder A. Wiegman vrijdag 20 februari een bezoek aan de heer P.J. Weeda, een gebruiker van de maaltijdvoorziening. Wieg man overhandigde hem symbo- lisch een 'goedkopere' maaltijd en samen met de directeur van de Stichting Ouderenwerk. mevrouw J. Bol en mevrouw A. Sittrop spra- ken zij over de regeling die de te gemoetkoming in de kosten regelt. Na aanmelding bij de Stichting Ouderenwerk betaalt een oudere met AOW of een klein pensioen met onmiddellijke ingang een la- gere maaltijdprijs dan het stan- daardbedrag van fl. 8,-. Deze lage- re prijs is wel afhankelijk van het netto inkomen van de oudere. De maaltijdvergoeding komt ten laste van het budget bijzondere bijstand en wordt gedeclareerd bij de Dienst Sociale Zaken. Er bestaat ook een folder over de tegemoet koming. Die is verkrijgbaar bij de Stadswinkel, de Dienst Sociaie Za ken en de dienstencentra van de Stichting Ouderenwerk. SCHIEDAM - In dienstencentrum Oost wordt vrijdag 27 februari een geheugenspel gespeeld van 14.00 tot 16.00 uur (gratis) en op dezelf- de tijd kan hier ook worden gekla- verjast (gratis). Een the-dansant staat voor zaterdag 1 maart op het programma in De 4 Moiens van 13.30 tot 16.30 uur (fl. 2,-) en een contactmiddag van 13.30 tot 16.00 uur (gratis). In wijkpost Zuid kan dinsdag 3 maart bingo worden ge speeld van 13.30 tot 15.30 uur (fl. 7,50) en op woensdag 4 maart is er een activiteitenclub in diensten centrum Oost van 10.00 tot 12.00 uur (fl. 2,50 p/m), handwerken in Oost van 14.00 tot 16.00 uur (gra tis) en een soos-instuif in De 4 Mo- lens van 19.00 tot 22.00 uur. SCHIEDAM - In de Dorpskerk aan het Noordeinde wordt zonciag i maart een Gospelsoundavond ge- houden vanaf 19.00 uur. Koor Ce lebrate treedt op. Toegang is gratis, wel wordt er aan de deur een col- lecte gehouden. Het optreden duurt ongeveer een uur. SCHIEDAM - Muziekcentrum OpMaat gaat dinsdag i 7 maart van start met de cursus Muziektekst- verwerking op de computer. Dit betekent: noten invoeren, in druk- kwaliteit uitprinten en met een druk op de knop een partij uit de partituur halen. Voor de cursus wordt gebruik gemaakt van het programma Finale, dat bestaat voor MS-DOS en Apple. De cur sus bestaat uit tien lessen en kost fl. 212 (leerlingen tot 21 jaar) en fl. 249,-. Voor meer info: 426 96 80 (tussen 14.00-17.OOuur). SCHIEDAM - Stichting Lentefeest houdt 26, 27 en 28 februari specia- le opruiming in het gebouw aan de Tuinlaan 64 In de verkoop gaan antiek, curiosa, meubelen, huis- houdelijke artikelen en kleding. Op de 26e kan men van 15.00 tot 20.00 uur terecht, op de 27e van 10.00 tot 16.00 uur en op de 28e van 10.00 tot 16.00 uur. Voor mesr info: 426 00 27 (09.00-12.00 uur). SCHIEDAM - Vereniging 't Zol dertje voor eenoudergezinnen oi- ganiseert zaterdag 28 februari een ontmoetingsavond in Kluphuis Oost aan de Boerhaavelaan. In- schrijven voor activiteiten die de komende maanden worden geor- ganiseerd is dan mogelijk. Aan vang is 21.00 uur. Voor meer info: 473 06 85. SCHIEDAM - Spirituele vereni ging Harmonia organiseeri don- derdag 26 februari een avond met helderziende waarnemingen. Addy Faes is hiervoor uitgenodigd. E'e avond wordt gehouden in wiikcen- trum Nieuwland aan het Dr. Wi bautplein 165. Aanvang 20.00 uur toegangsprijs fl. 8,50. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker gaat binnenkort van start met een 4-delige workshop PA/ge- luidstechniek onder leiding van Henk de Kaper. De workshop is bedoeld voor aankomende rriuzi- kanten die hun eigen geluidsappa ratuur wiilen regelen en afstellea tijdens optredens. Kosten zijh fl. 60,-. Aanmelden via 426 77 67. SCHIEDAM - Modelspoorvereni- ging Schiespoor houdt zaterdag 28 februari van 10.00 tot 16.00 uur een themadag in het clubhuis aan de Westerkade 21. Centraal staan de twee-, drie- en vierassige perso- nenrijtuigen uit allerlei tijdperken naar voorbeeld van de Duitse Bun- des- en Reichsbahn. In de kleine zaal wordt een modelspoorbeurs gehouden. Toegang is fl. 1,- (volw.) en fl. 0,50 (kind). SCHIEDAM - In Klubhuis Zuid gaat in mei weer een cursus reani matie van start op de woensdag- avond. Stichting Rescue, inge- schreven bij het Oranje Kruis, geeft de cursus. Op 6 mei is er een theorieavond van 20.00 tot 22.00 uur, op 13 mei een praktijkavond en 27 mei staat kinderreanimatie centraal. De kosten bedragen fl. 45,-. Aanmelden is mogelijk tot en met 28 april. Voor nadere info: 426 72 97. SCHIEDAM - Dienstencentrum De 4 Moiens biedt ouderen de mo- gelijkheid een afspraak te maken voor het invullen van de belasting- formulieren. Dit geldt voor 55- plussers met de daarbij behorende inkomens. Per ontvangen belas- tingformulier kan vanaf 23 februa ri een afspraak worden gemaakt bij de receptie. Deze is open van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM De open School voor 55-plussers heeft plaats vooj nieuwe deelnemers. De school is bedoeld voor mensen die vroeger niet veel opleiciing heoben gehad en nu hun algemen kennis willen opfrissen. De Open School is open op dinsdag van 09.00 tot 11.30 uur bij het ROC Zadkine aan het Dr. Wibautplein 57. De kosten bedra gen fl. 75,-. Voor aanmeldingen kan men terecht bij het Centraal Meldpunt Wonen, tel. 246 32 61 of bij ROC Zadkine, tel. 471 73 75. Een balletje ophouden was geen probleem meer na de lessen van de Spartanen. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - De leerlingen van basisschool De Gorzen zijn de af- gelopen twee weken bijzonder veel te weten gekomen over ge- zondheid, het eigen lichaam, voe- ding, sport en beweging. Om het project 'Voel je fit' te ondersteu- nen werden diverse uitstapjes naar ziekenhuis en huisarts gemaakt. Ook kwamen verschillende spor- ters op bezoek. Handbalinternatio- nal en cricketspeelster Ingrid Dul- SCHIEDAM - In Kiuphuis Oost volgt een aantal cursisten een kap- perscursus en de deelnemers zijn nu op zoek naar modellen. Voor fl. 5,- het haar laten knippen, voor watergolven fl. 7,50, permanent voor kort haar kan vanaf fl. 17,50 en voor haiflang haar fi. 20,-. De behandelingen worden uitgevoerd door cursisten, maar deze staan ui teraard onder begeleiding van een docente. De modellen zijn welkom op maandaginorgen, dinsdag- avond, donderaagmorgen en vrij- dagmidaag. Voor een afspraak kan gebeld worden met Kluphuis Oost, tel. 2451818. fer deed de school donderdag 12 februari aan. Een sportduiker kwam diezelfde dag iets vertellen over zijn favoriete sport. Hoogte punt van de twee projectweken was, zeker voor de jongens, de voetbalclinic die de twee Sparta profs Kew Jaliens en John den Dunnen vrijdag 20 februari kwa men geven. Nadat de twee spelers zich eerst in de groepen zes, zeven en acht hadden voorgesteld werd rond 09.30 uur snel de gymzaai opgezocht. Hier werden de leerlin gen de fijne kneepjes van het voet balspel bijgebracht. Na afloop kwamen de talentvolle Spartanen natuurlijk niet uit onder het uitde- len van enkele handtekeningen. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 ttcei vJUc*dcti}6* qio-eteH /tntOre de optieien. V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3