Kopstukken GroenLinks gaan discussie aan met vier kenners Gezondheidswerkers hoeven niet meer op de fiets naar patienten m liesbeth s herik KIQQQDM 2150 MaasposT MaasposT wm§& Ensemble- avond AAixssr Debatten afgewisseld met zang en poppenkast Wat is de uitkomst van de inzamelingsactie voor Zambia? 0186-604394 va de Nederland Mobiel denkt aan fietspaden over Lange Haven NSTEN WCBKBLADEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Daar waar men vroeger de HEMA bin- nen kon stappen, bevond zich zaterdag 28 februari de ingang van een grote tent die GroenLinks daar had la- ten verrijzen om zich voor de laatste keer voor de ver- kiezingen van 4 maart te manifesteren. Tussen 11.00 en 17.00 vonden er debatten plaats, bracht Albert de Bruin zijn publiek in Napo- litaanse sfeer met zijn liede- ren en zorgde het poppen- theater van Wim Noorde- graaf dat de kinderen ook aan hun trekken kwamen. De rappende Najib Amhali en Jeffrey Spalburg, de Bro thers of Showbizz, die de programma-onderdelen pre- senteerden vormden een at- tractie op zich. b v ALLEENSTAANDEN SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 7 maart verzorgd door het Duo En joy. Dit duo bestaat uit mezzo sopraan Elly Meijboom en pia nist Pieter de Ruiter. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Harmonia Stijldansen Expositie Blijspel Expositie Word Badminton Opa en oma Maaltijdbezorger Ouderen CONTACTLENZEN per maand v.a. Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Woensdag 4 maart 1998 xq52 Hervormde gemeente Schiedam Grote Kerk, Lange Kerkstraat. 10.00 uur: ds. G. de Lang. 17.00 uur: ds. F. Hoek. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: ds. A.N. Verheul. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: ds. W.W. Verhoef. De Ark, Hargplein. 10.00 uur: ds. J. Sosef en ds. W.R. van Wieren. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. 10.30 uur: pastor G.J. Warmer- dam. Gereformeerde Bond Gilde College, Nieuwe Damlaan. 10.00 uur: ds. G.H. van Kooten. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. 17.00 uur: ds. F. Hoek. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: leesdienst. 16.30 uur: ds. P.G. Sinia. Martinuskerk en Jacobuskerk Jacobuskerk, Kerkweg. Wo 09.00 uur: eucharistieviering, vr 19.00 uur: communiteitsmis, zo 09.30 uur eucharistieviering met zang, pastor D. Kool. Martinuskerk. Willem Andriessen- laan. Di 09.15 uur: Marktmis, do 09.15 uur eucharistieviering, za 18.30 uur: eucharistieviering met pastor K. Veltman, zo 11.00 uur: eucha ristieviering met pastor K. Velt man. Kerk St. Jan de Doper/O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Vieringen: zaterdag 17.00 uur, zondag 10.30 uur en woensdag 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Zondag 10.15 uur: eucharistievie ring. Dinsdag 20.30 uur: Comple- ten. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur eucharistievie ring, zondag 10.15 uur hoogmis (m.m.v. herenkoor I.H.D.). Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur eucharistieviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: drs. E.I.T. Brusse. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur: kapt. en mevr. A.J. Plaisier. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur: samenkomst, woensdag 20.00 uur: bijbelstudie. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur: jeugd- avond. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Zaterdag 17.30 uur, gemeente Oud-Mathe- nesse. Zondag 10.00 uur, gemeen te Nieuwland. SCHIEDAM - Muziekvereniging St. Radboud organiseert vrijdag 6 maart een ensemble-avond in ver- enigingsgebouw Zaal De Noord aan de Kerkweg 46a in Kethel. Op deze avond zijn verschillende en sembles te beluisteren, die zijn sa- mengesteld uit leden van St. Rad boud. Ook het leerlingenorkest is deze avond te beluisteren. De avofid begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur MANAGER: G. van' Horssen Tefefo^n 010-4004291 CHEF VERKOOP REGIO: W/'Mohster Telpfopn 010 - 4738322 VERTEGENWOORDIGERS: M. "van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen R. van der Kraan van Eyckstraat 37 3141 XB Maassluis 06 - 52833559 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Jack Kerklaan was de smaakma- kende discussieleider deze dag. Het eerste debat ging tussen Chris Coppens en Judith Boertjens, de nieuwe lijsttrekker van Groen Links. De eerste vraag van Kerk laan aan Boertjens: „Geboren in Groningen, opgegroeid in Israel, sinds kort woonachtig in Schie dam; ik vraag me of de nieuwe lijsttrekker wel voldoende Schie- damse ruggegraat heeft om de GroenLinkse kar vooruit te trek ken?" Het antwoord van Boer tjens is dat het haar juist goed lijkt als er een frisse wind waait: „Ik heb zin om er tegenaan te gaan." Ze voegt er aan toe dat ze inmid- dels alweer vier jaar in Schiedam woont en de stad dus wel een beetje heeft leren kennen. A1 snel komt het gesprek op speerpunt zes van GroenLinks: 'Broersvest en Broersveld wor- den wandelpromenades'. Vol- gens Boertjens zijn er gewoon veel te veel auto's. Mensen moe- ten meer gebruik maken van het openbaar vervoer en de auto's moeten niet verder komen dan de rand van de stad. Coppens, die opkomt voor de belangen van de winkeliers, benadrukt dat er ei- genlijk twee categorieen bezoe- kers zijn en dat je daar rekening mee moet houden. Er zijn 'fun- shoppers', mensen die de tijd hebben om gezellig te winkelen en geen grote aanwinsten hoeven te vervoeren en mensen die even bij een bepaalde winkel iets wil- len kopen of afgeven. Hij kan zich voorstellen dat de eerste ca- Discussieleider Jack Kerklaan vraagt toelichting op enkele speerpunten aan Hennie Hagen van GroenLinks. Foto Roger van der Kraan tegorie mensen gebruik maakt van het openbaar vervoer en er ook geen probleem mee heeft om een paar meter af te leggen naar een parkeervoorzieningen aan de rand van de stad. Hij pleitte er wel voor dat de politiek ook aandacht moet blijven besteden aan de mensen die bijvoorbeeld alleen even een televisietoestel af willen geven ter reparatie. Boertjens zegt dat ze zelf al haar boodschappen met het openbaar vervoer doet en dat dat geen pro- blemen oplevert. Over het om- toveren van de Broersvest en Broersveld in wandelpromenades wordt niets meer gezegd, wel over een 'autoluwe' Lange Ha ven. Dit is niet een van de speer punten, maar het is wel iets dat de partij nastreeft. Coppens die op- merkt dat het bijna alleen maar bewoners zijn die met de auto op de Lange Haven komen, vraagt Boertjens wat GroenLinks nu ei- genlijk precies voor ogen heeft als er gesproken wordt over 'au- toluw'Het antwoord is kort maar krachtig: „minder auto's' Een nobel streven, maar bewo ners van de Lange Haven en win keliers in de binnenstad willen juist weten welke veranderingen GroenLinks voorstaat om dit te bereiken. Aansluitend hierop merkt Coppens op: „De Schie- damse binnenstad moet niet een soort openluchtmuseum wor- den." Kerklaan komt even tus- senbeide en wil weten wat er mis is met een openluchtmuseum. „Schiedam is geen openluchtmu seum", constateert Boertjens, en lijkt niet te beseffen dat Coppens de link legt naar de eventueel door GroenLinks voorgestelde maatregelen. Tot slot vraagt Kerklaan wat GroenLinks de afgelopen vier jaar bereikt heeft met betrekking tot de binnenstad. „In plaats van kantoorgebouwen op het HEM A- plein is er een nieuw plan aange- nomen. Daarom komen er nu wo- ningen en een stadstuin."' De Schiedamse realiteit, die voor Coppens een uitgangspunt is en voor Kerklaan iets waar hij graag over wil sparren, lijkt voor Boer tjens ergens in de lucht lijkt te hangen. Na een muzikaal intermezzo en een grappige poppenkastvoorstel- ling over een bijzondere vogel die broedt op de sokkenafdeling van de voormalige HEMA, wordt Hennie Hagen, nummer 2 op de lijst van GroenLinks, gevraagd een aantal andere speerpunten toe te lichten. Hagen die zich jaren- lang heeft ingezet voor buurthuis de Erker, blijkt veel beter in staat om concrete standpunten van GroenLinks te verwoorden. Als verantwoordelijke voor milieuza- ken, maakt ze kort en helder dui- delijk waarom de partij tegen uit- breiding van Zestienhoven (Rot terdam Airport) is. „De partij heeft hier enkele weken geleden in Spaland actie voor gevoerd. Binnen een paar uur hadden we driehonderd handtekeningen, hieruit blijkt dat veel bewoners achter ons standpunt staan", zegt Hagen fel. Op de vraag wat de partij de afgelopen raadsperiode bereikt heeft, is haar antwoord: „GroenLinks heeft zich verzet te gen de aanleg van A4, het ak- koord rond de aanleg van deze Rijksweg kon daardoor niet ge- sloten worden. Hinderlijke be- drijven, zoals Quest zijn gesa- neerd. Alle bedrijven in Schie dam moeten zich houden aan de milieuvergunningen. Op dit punt liggen we ver voor op andere ge- meenten. De partij heeft goede kontakten met de DCMR." Later op de middag praat Anneke Meij- er, nummer 3 op de lijst, met An dre Woutersen, de directeur van de nieuwe stedelijke welzijnsor- ganisatie en Ed Gloudi, nummer 4, met Kor Kegel over de rol van bewonersorganisaties. Of Judith Boertjens, Hennie Hagen, Anne ke Meijer en Ed Gloudi alle vier een zetel krijgen wordt vandaag, woensdag 4 maart, duidelijk. Bin nen GroenLinks gaat men er van- uit dat het moet lukken om in ie- der geval drie zetels te bemachti- gen, maar vier zou mooier zijn. De vraag blijft ook of Groen Links een plaats in het college van B&W behoudt. Volgens Bart de Leede, die in april zal aftreden als wethouder van milieuzaken en lijstduwer van GroenLihks is, heeft dit alleen maar zin als het draagvlak breed genoeg is om de speerpunten verwezenlijkt te zien krijgen. ANITA BEUER SCHIEDAM - Nu ruim een jaar geleden zette Pierre den Hartog zich in voor Zambia. De leraar van de Augustinusschool hoopte via een geldinzamelingsactie vol doende geld binnen te halen voor vijf motorfietsen. Tijdens zijn reis door Zambia had hij de armzalige situatie van de medi- sche stand leren kennen. Het eni- ge ziekenhuis in Chinsali bedient een enorrn gebied. Met als gevolg dat patienten een behoorlijke af- stand af moeten leggen om bij het ziekenhuis te geraken. Het vervoer is daarbij een groot pro bleem, want wie kan zich in Zambia een auto veroorloven? Den Hartog besloot tot een inza melingsactie voor het ziekenhuis. Nederlandse kennissen die op dat moment werkzaam waren als arts en onderwijzer, sugge- reerden dat motorfietsen in dit ruige gebied een goede oplossing zouden vormen. Weer terug in Nederland startte Den Hartog de inzamelingsactie. Hoeveel geld is er vorig jaar eigenlijk opge- haald? En, is het geld ooit in Chinsali aangekomen? Chris Pols en Astrid van Slobbe kunnen deze vragen beantwoor- den. Zij werkten twee jaar in Zam bia. Hij als onderwijzer, zij als tro- penarts in het ziekenhuis van Chinsali. Ze zijn nog maar pas te rug in Nederland, dus ze hadden voldoende tijd de aanschaf van de motorfietsen vanuit Chinsali te re- gelen. „Er is fl. 26.000- opge- bracht door de Schiedamse samen- leving. Dat is een behoorlijk be- drag. Ik had niet verwacht dat we aan het eind van de actie voldoen de geld zouden hebben voor drie motorfietsen, maar het is gelukt," vertelt Van Slobbe. „De actie sprak veel mensen aan. Waar- schijnlijk omdat er een heel con- creet doel was gesteld. Het was heel direct. Pierre den Hartog kon iedereen op de kaart aanwijzen waar het geld naar toe zou gaan. Met het opgehaalde geld konden drie motoren worden aangeschaft. Die gingen naarde rr, medewerkers. Daarnaast schept het, denk ik, ver- trouwen dat wij in Zambia woon- den en alles zouden regelen." Die verantwoordelijke taak hebben ze op zich genomen. „Als Schie- dammers zoveel vertrouwen in de actie stellen dat er fl 26.000,- op ta- fel komt, dan wil je de afronding ook heel goed regelen. Zambia is natuurlijk een arm land. Daar kun je niet even naar de winkel gaan om een paar motorfietsen te kopen. Telefoneren gaat ook niet makke- lijk. Faxen gelukkig wel. Er zijn dan ook heel wat faxen verstuurd voor de motoren besteld waren. Ik heb een leverancier in Usaka bena- derd. want we wilden het geld ook ten goede laten komen van de Zambiaanse economie. Dat is wel grappig verlopen, want ik kreeg eerst een prijsopgaaf in Japanse yen. De winkelier was een derge- lijke bestelling niet gewend. Later kreeg ik gelukkig een omrekening in dollars. Vanaf dat moment ging - de meest gemotiveerde het redelijk vlot. De kwitantie en het contact met de bank verliepen ook per fax. Maar er gaan weken overheen voor zoiets geregeld is. Uiteindelijk stonden drie motor fietsen klaar in Usaka." vertelt Pols. „Een aantal medewerkers van het ziekenhuis in Chinsali heeft de motorfietsen opgehaald. Dat is een afstand van 1700 kilo meter heen en terug," licht Van Slobbe toe. Drie onverwoestbare Honda CT 100 motorfietsen, enkele belangrij- ke reserveonderdelen en gereed- schap: dat heeft de Schiedamse in zamelingsactie opgeleverd. „Het zijn hele zware en degelijke appa- raten. Daar kan vrij weinig aan ka- pot gaan. Een monteur in de regio is in staat het onderhoud te plegen. Maar de mensen die de motorfiet sen berijden, hebben ook een korte onderhoudsinstructie gekregen." Een priester in de omgeving van Chinsali rijdt al jaren probleem- loos op een dergelijke motorfiets. Zodoende was de keuze snel ge- maakt. De motorfietsen hebben een vaste bestemming gekregen. Niet in het ziekenhuis van Chinsali, zoals de verwachting was bij de inzame lingsactie. Maar bij drie medewer kers van de in totaal dertien 'Health clinics' (gezondheidskli- nieken) die onder toezicht van het ziekenhuis staan. Deze klinieken zijn verspreid over het gebied. De gezondheidswerkers bezoeken de patienten normaal gesproken te voet of per fiets: „Je kunt je voor stellen dat je op deze manier niet zoveel patienten kunt helpen. Met een motorfiets is het werkgebied van de gezondheidswerkers meer toegankelijk geworden. We heb ben van tevoren besproken hoe de verdeling van de motorfietsen het best geregeld kon worden. Uitein delijk is besloten de motorfietsen niet te laten rouleren onder alle medewerkers in de dertien klinie ken, zodat iedereen een beetje kon meegenieten, maar deze aan zeer gemotiveerde medewerkers te ge ven. Anders voelt niemand zich meer verantwoordelijk voor het materiaal," aldus Van Slobbe. Chris Pols en Astrid van Slobbe zijn na twee jaar Zambia weer te rug in het koude Nederland. Ze zijn al weer snel gewend aan het comfort in dit land. Omschakelen tussen de twee culturen is voor hen niet zo'n probleem gebleken. „De moeilijke en grappige dingen in een Afrikaans land vallen pas op als er visite komt uit Nederland. In de periode dat de mango geoogst wordt, eet je mango als ontbijt, lunch, diner en als tussendoortje. Dat kun je je in Nederland niet voorstellen." Voorlopig blijft het echtpaar in Nederland. En door hun inspanningen voor de motor fietsen is er ook een heel klein stukje Nederland in Zambia ach- tergebleven. MARGREET FEENSTRA die werkelijk een andere wen ding aan hun leven willen geven en op een hetrouwbare manier op zoek zlffl naar een geschikte partner. Wij beschikken over een om- vangrijk bestand van partner- zoekenden uit alle leeftijds- kategorieen, in geheel Zuid- Holland. Kontakten worden gelegd op basis van uw wensen en voor- keuren in onze 14-daagse bemiddeiingsrondes. Wilt u meer weten van ons resultaatgerichte partnerkeuze systeem? Vraag dan nu onze gratis infobrochure aan: Een leuk contact is vaak sneller J gelegd dan men denkt (tot 20.00 nut) relatie-adviesburo Postbus 1520. 3260 BA Oud-Beljerland Over DeVesten 3 3116 AD Schiedam SCHIEDAM - Op donderdag- avond 6 maart verzorgt mevrouw L. Haakman de Harmonia-avond met helderziende waarnemingen, spontaan en middels voorwerpjes als een horloge, een ring of een sleutel. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein 165. De avond begint om 20.00 uur en kost fl. 8,50. SCHIEDAM - Stijldansen in wijk centrum De Blauwe Brug kan van af 17 april. Dan start een cursus voor de jeugd, maar ook voor vol- wassen beginners en gevorderden. De cursussen bestaan uit tien les sen voor fl. 52,50. Op vrijdag 20 maart kan genoten worden van een voorproefje. Dan kunnen de deel- nemers kennis maken met de do- centen en misschien al een dansje wagen. Voor meer informatie, tel. 2470464. SCHIEDAM - Toneelvereniging Intermezzo brengt zaterdag 14 maart het blijspel 'Hoogheid, uw kameel staat voor' onder regie van de heer P. de Kaper. Na afloop is er bal. De toegangskaarten voor deze voorstelling in scholengemeen- schap Spieringshoek zijn verkrijg- baar bij de ingang van de zaal, maar ook op tel. 4265349. De zaal is open om 19.30 uur. De voorstel ling begint om 20.00 uur. SCHIEDAM - Doortje Schrijver exposeert haar schilderijen en pop- pen in verzorgingstehuis Spaland aan de Willem Andriessenlaan 2. Schrijver werkt graag met ver schillende materialen. De schilde rijen zijn gemaakt met olie- of wa- terverf en pastelkrijt. De jute pop- pen kregen de titel 'Mensen onder- weg' mee. In de recreatiezaal en de hal van het verzorgingstehuis is een greep uit Schrijvers collectie te aanschouwen. De expositie duurt tot 5 april. SCHIEDAM - Steeds meer men- sen gebruiken het tekstverwer- kingsprogramma Word for Windows. In Kluphuis Zuid en Oost staat een cursus op het pro- gramma. Hierin komt onder andere aan de orde: cursorbesturing, do- cumenten maken en opslaan, help- functie en beheer van documenten. Het is wel de bedoeling dat de cur- sist al eens met een muis heeft ge- werkt en iets van Windows weet. Tijdens de les is er voor iedere deelnemer een PC beschikbaar. Voor meer informatie, tel. 2451818 of 4267297. SCHIEDAM - Onder het mom 'buren exposeren bij buren' laat Paul van Ginkel in galerie Korte Haven zijn schilderijen zien aan het publiek. Zijn werk stond thuis in een hoekje en zijn buurman daagde hem uit deze schilderijen te laten zien aan derden. De beneden- verdieping van het huis aan Korte Haven 24 is daarmee opengesteld voor mensen die graag willen ex poseren. De openingstijden zijn op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Elke dinsdagmor- gen van 09.00 tot 11.00 uur kan men in De Blauwe Brug terecht voor een partijtje badminton. De kosten bedragen fl. 10,- per vier achtereenvolgende weken. Ook op woensdagavond tussen 19.00 en 22.30 uur kan gespeeld worden. Voor meer informatie en voor in- schrijvingen, tel. 2470464. De Blauwe Brug ligt tegenover win- kelcentrum Hof van Spaland, tramlijn 1 stopt voor de deur. SCHIEDAM - In dienstencentrum Oost is tot en met 31 maart een ten- toonstelling ingericht met tekenin- gen van leerlingen van de St. Jans- school, onder het motto 'Hoe zie ik mijn opa en oma?' Het diensten centrum bevindt zich aan Marconi- weg, op de begane grand van wooncomplex Marconihove en is vrij toegankelijk van maandag tot en met vrijdag tussen 09.30 en 12.00 uur. SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk is op zoek naar een nieu we vrijwilliger - man of vrouw - voor het bezorgen van maaltijden bij ouderen. Het betreft bezorgrou- tes op dinsdag en woensdag. De bezorger dient in het bezit te zijn van een auto en is tussen 11.00 en 13.00 beschikbaar. Voor de uit- voering van het werk ontvangt men een onkostenvergoeding. Voor meer info, tel. 4271992. SCHIEDAM - Op donderdag 5 maart is er tussen 14.00 en 16.00 uur olieverf schilderen in diensten centrum Oost. Op vrijdag 6 maart geheugenspel, dezelfde tijden en eveneens in Oost. Tegelijkertijd is hier ook klaverjassen. Op woens dag 11 maart kan men kaarten ma ken bij de activiteitenclub van dienstencentrum Oost tussen 10.00 en 12.00 uur. Voor meer informa tie, tel. 2486888. SCHIEDAM - K. Mucek, lijsttrek ker van de Schiedamse afdeling van Nederland Mobiel, is te laat voor het interview. „Ja sorry, file. Er stond een rij van zeker tien kilo meter. Dat kost me een geld." Het is duidelijk, Nederland Mobiel maakt zich vooral zorgen om de mobiliteit. Want mobiliteit bete- kent vrijheid: de wereld is veel kleiner geworden sinds de komst van bijvoorbeeld de auto. Maar Nederland Mobiel is toch zeker geen autopartij, zoals Nederland Mobiel in de pers vaak wordt ge- presenteerd. Vindt Mucek. Im- mers, ook de fietser, de voetgan- ger, en de oudere, mogen zich in de belangstelling van Nederland Mobiel verheugen. „Ouderen wor den meer en meer gei'soleerd, er zijn te weinig voorzieningen voor ze om deel te nemen aan activitei- ten. En daar komt dan weer mobili teit om de hoek kijken." Oplossingen voor het mobiliteits- probleem in en om Schiedam ziet Mucek in het hier en daar verbre- den van rijkswegen („Van twee naar driebaans. Meer niet, we wil len zeker geen L.A.-achtige toe- standen"), en het doortrekken van de A4. „Zie jij een andere oplos sing voor het beorijfsleven? Nou, ik niet. Zonder een gezonde econo mie, ook geen gezond milieu. Het geld voor het milieu wordt immers door het bedrijfsleven opgebracht. Het is hartstikke rot voor de men- sen die langs de A4 wonen. dat be- Karel Mucek: „lk heb geen verstand van politiek, en dat moet zo blijven. Voordatjehet weet praat je net als een wethouder." Foto Roger van der Kraan grijp ik ook wel." En er moet een goed alternatief ko men voor hen die de auto willen la ten staan, vindt Mucek. „Als vijf procent van alle automobilisten nu hun wagen laten staan, dan ont- staat er gegarandeerd chaos bij de NS en de bussen. En dan heb ik he( over chaos in de letterlijke zin. Nu heb je in de spits 'overlast', maar dan krijg je echte chaos." Een speerpunt in het program van Nederland Mobiel, naast meer blauw op straat, en meer wit aan het bed (ouderen) is het scheiden van langzaam- en snelverkeen Vooral langs de Lange Haven is het volgens Mucek voor de fietser levensgevaarlijk. Een ideetje van Nederland Mobiel is het plaatsen van fietssteigers. Op het water zon der last van auto's door het cen trum fietsen, ideaal. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 Meet u>Uc*delijFte ryio-ettH. s4h*Cxc de fJerKf. ejiticieH. TEMPEl V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3