De nimmer aflatende hitte en bureaucratie zijn de vijanden Orgelconcert in Stedelijk Museum Perfecte nagels, al dan niet echt MaasposT Amivedi Filmhuis Schilderen Weekendje Ruilbeurs Veteraan wenst nieuwe Schiedamse kandidaat succes Vlaardingse geeft les in Burgerlijke Stand V SCHIEDAM - „Als ik die nieuwe kandidaat, Rob Vis- ser, een raad moest meege- ven, dan zou het zijn dat hij relaxed de Trophy in moet gaan en zich niet gek moet laten maken." George Derksen kan het weten. De Schiedammer werd verle den jaar geselecteerd uit honderden kandidaten om deel te nemen aan een ware fysieke en mentale veldslag: the Camel Trophy 1997. Opnieuw maakt nu een Schiedammer kans om voor Nederland te worden gese lecteerd. Rob Visser is sa- men met negen andere kan didaten over gebleven voor een zogenaamde 'witte' Ca mel Trophy die dit jaar in Chili zal worden gehouden. Ritme SCHIEDAM - Bij de Wetenschappelijke Kring Schiedam- Vlaardingen wordt maandag 23 maart een lezing gehouden door drs. H. Coenen over 'Copier, pionier van het Nederlandse glas'. De lezing wordt gegeven in het gebouw van de Neder landse Protestanten Bond aan de Westvest 92. Aanvang is 20.15 uur. Harmonia Disco Stijldansen Klaverjas Woensdag 18 maart 1998 SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermis- te dieren en brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact. Voor meer infor- matie over onderstaande dieren kan er gebeld worden met de afdeling Schiedam, tel. 471 18 57. Vermis! 22-02: bruin/cyperse gecas- treerde kater, ongeveer negen maanden, okergeel bandje met bel en penning, 'Tho mas', voor twee witte sokken, achter kousen, witte streep over buik, omgeving Korte Achterweg-Centrum. 16-02:rood/wittegecastreerde kater. witte streep over kaak, wit rondje op zij, een voor- poot wit, anderhaif jaar, om geving Rotterdamsedijk. Gevonden 19-02: cypers/grijze kater, witte poten, witte spikkeltjes onder neus, Churchillweg (he- laas overleden). 20-02: gele mannetjes kanarie, Stationsplein (helaas overle den). 27-02: cyperse poes, ander half jaar, geen wit, is al maan den gesignaleerd omgeving De La Marplein. 28-02: gesignaleerd: lap- jespoes. een zwarte poot. een grijs/zwarte poot, zwarte kop met bruin, MCM de Groot- straat. SCHIEDAM - In het Film huis Schiedam wordt don- derdag 19 maart de Him Face/off vertoond van regjs- seur John Woo. Hierin wis- selt FBI-agent John Travol ta van identiteit met terro rist Nicolas Cage. Vrijdag 20 en zaterdag 21 maart draait Career Girls van Mi ke Leigh. Hannah en Annie zijn twee alleenstaande, werkende vrouwen van rond de dertig. Ze ontmoe- ten elkaar voor een geza- menlijk weekendje Londen, na een periode van zes jaar waarin het contact tussen hen is stilgevallen. In flash backs wordt hun verleden in beeld gebracht. Annie was vroeger een onaantrekke- lijk, neurotisch type, terwijl Hannah vooral opviel door haar grove en brutale optre- den. Waar het in Career Girls om gaat is of de vriendschap van weleer de tand des tijds heeft door- staan. Het Filmhuis is te vin- den aan de Nieuwstraat 12. Aanvang van de films is 21.00 uur. Toegang fl. 7,50/ 10,00. WATERWEG - Een nieuwe cursus buitenschilderen on der leiding van Nel de Haan gaat 6 mei bij voldoende be- langstelling van start. Alles wat de groep ziet wordt ge- tracht in een aquarei weer te geven. Het landschap is im- mers een van de boeiendste onderwerpen om te tekenen of schilderen. In Maassluis zal onder andere het Kerk- plein worden opgezocht, na- bij Maasland molen De Drie Lelies en in Vlaardingen on der andere de Watertoren. De cursus vindt plaats op acht woensdagmiddagen in mei en juni. De locaties zyn iedere week weer verschil- lefid. Als afsluiting wordt er een expositie georganiseerd in het Holyziekenhuis. Be- langstellenden kunnen voor meer informatie en aanmel- ding contact opnemen met Nel de Haan, tel. 474 43 70. WATERWEG-Bij voldoen de belangstelling start zater dag 6 juni een schilderweek- end in Kasterlee, vlak over de grens met Belgie. In het prachtige natuurgebied De Goorkens kan men volop aquarelleren, olieverven en pentekenen. In het gebied zyn onder andere bossen met bodemmossen te vin- den, diersporen van licht en donker en zonnedau en veenpluis. Er wordt over- nacht in een paviljoen en mocht het regenen dan is daar alle ruimte om stille- vens te schilderen. Het pa viljoen heeft een grote leef- ruimte, slaapruimte en er zijn toiletten en douches aanwezig. Het ontbijt en diner zijn voor eigen rekening. Het schilderweekend kost fl. 150,- en duurt van zaterdag 6 juni (10.00 uur) tot zondag 7 juni (17.00 uur). Voor in formatie en aanmelden kan er contact worden opgeno- men met Nel de Haan, tel. 474 43 70. SCHIEDAM - Ruilen van postzegels, munten en tele- foonkaarten kan weer op zondag 22 maart in dienst- centrum De 4 Molens. De toegang is gratis. Ook een taxatie van spullen is gratis. Aanvang is 13.30 uur. 'De Camel Trophy is maar wat je er zelf uithaalt' De Camel Trophy 1997 voerde Derksen naar Mongolie. Een trip die hij niet licht zal vergeten en zeker de laatste tijd, door de se- lecties voor de nieuwe Trophy, nogal eens zijn gedachten pas- seert. ,,Het was in een woord ge- weldig. Maar ook heel erg zwaar. En in het begin van de Trophy viel het zelfs tegen. We zaten vre- selijk te stressen om overal op tijd te zijn. Kano in de wagen, kano uit de wagen. Fietsen op het dak, fietsen weer van het dak. Je zat je helemaal debiel te rennen, alleen maar om overal te zijn." De Trophy van 1997 was vooral een sportief evenement. De trip hield in dat op acht locaties in het land verschillende sportieve krachtmetingen werden gehou den tussen de deelnemers van de tientallen landen. Het was dus zaak om op tijd op deze locaties te zijn, want hoe de deelnemers dit klaarspeelden, hoe snel ze gin- gen en welke route, doet er niet toe: als je maar op tijd bent om je in te schrijven voor de sportcom- petities. Het was vooral deze organisatie die Derksen in het begin de das om deed. „Je moet nog een hele- boel leren. doet een heleboel ver- keerd. Zaken zoals je kleding or- denen en de wagen inpakken. Als je dat verkeerd doet, kost het een hoop tijd en energie", waarmee de trophy'veteraan' aantoont dat - r 3 „r' tS-*" - George Derksen denkt nog vaak terug aan 'zijnCamel Trophy in Mongolie. Zeker nu de selecties in gang zijn voor de 'witte' Camel Trophy in Chili. het voor Rob Visser een zaak wordt van veel trainen en rustig blijven, mocht deze daadwerke- lijk naar Chili moeten vertrekken. Viel de Trophy Derksen aanvan- kelijk koud op zijn dak. na een paar dagen pasten hij en zijn maatje Aletta van Beeck uit Hel- mond zich aan aan het moorden- de ritme van de trophy. Dan pas komt ook het land Mongolie met zijn schitterende landschappen en prettige mensen goed uit de verf. „Het land is bar koud. Zeker in het noorden, waar Mongolie grenst aan Siberie. De steppes zijn er constant bevroren en het is vooral wijds en uitgestrekt. Het mooie van Mongolie vind ik dat er zoveel kanten aan zitten. Je kunt 's morgens nog door de step- pen rijden, 's avonds door de ber- gen en de bossen en een paar da gen later weer alleen maar woes- tijn tegenkomen. Daar is het ui- teraard wel bloedverziekend heet, maar ook daar daalt het kwik in de nacht tot onder het vriespunt." Bepaald niet de meest comforta- bele omstandigheden om ook nog eens sportief optimaal te preste- ren. De Camel Trophy is van oudsher een evenement dat echt en alleen maar bedoeld is voor de bikkels onder ons. Die van 1997 was daar geen uitzondering op, al was het maar omdat het Neder- lands team omringd was door topsporters in de teams uit andere landen. Oud-olympische kampi- oenen en andere prof-sporters te- genover een stel Nederlandse stu- denten. Het resultaat van zo'n competitie is dan ook dat de stu dent Bedrijfs- en Japankunde met een kater bleef zitten. ,,Het is best frusterend als je constant in de onderste regionen eindigt. Daar kwam nog bij dat Nederland voorop wil lopen in zaken als vrouwen-emancipatie. We waren een van de vijf gemengde stellen van de twintig teams. Aletta is echt een harde. maar het was lo- gisch dat ze af en toe niet meer kon." Het stel eindigde op de achttiende plaats in het totaalklas- sement, maar behaalde op diverse onderdelen hogere scores zoals een vijfde plaats. Het Nederland se team werd ook nog eens min of meer gehinderd door de verslag- geving van Veronica. De omroep doet in een wekelijkse serie ver- slag van de trophy, waarbij de ca- merman en de verslaggeefster zelf ook meerijden. Derksen be- nadrukt dat hij en Aletta veel heb- ben gehad aan journaliste Floortje Dessing en haar cameraman Dick Hoevenaars. „Ze hielpen ons waar ze maar konden en deden, uiteraard, alleen aan de sport-on- derdelen niet mee. Verder hadden we heel veel aan ze. Het is alleen zo dat het programma-maken toch soms in de weg staat van je doel: het zo goed mogelijk preste- ren in de Trophy. Nog een keertje heen en weer rijden, camera mon- teren op de wagen. camera weer van de wagen. in de wagen enzo- voorts. Daar word je weleens moe van, ja. Je wil door." Geen glorieuze, sportieve over- winning dus, maar daar was het Rob Visser zit bij de laatste tien voorde Trophy in Chili. Derksen ook niet om te doen. „Als je denkt dat het daar om gaat, dan heb je het niet begrepen. Het gaat om het samenwerken met anderen en de kans om een land te zien en te leren kennen, dat normaal gesproken nooit zou kunnen." MONIQUE SIEMSEN WATERWEG - „Vrijwilligers- werk, dat doe je voor jezelf en niet voor een ander. Niet in de eerste plaats tenminste." En Ilse van Duikeren kan het weten, want zij is via vrijwilligers-orga- nisatie Voluntary Services Over seas (SVO) uitgezonden naar Namibie om daar een handje te gaan helpen in het onderwijs. „Ik was niet goed voorbereid op de hitte. Wist niet goed hoe ik ermee om moest gaan. Het duurde ook echt weken voordat ik door had dat aanpassen en rustig aan doen de enige remedie waren", verzucht een verrassend witte Van Duike ren. terwijl op de achtergrond Afri- kaanse muziek speelt. Uiteraard had zij vrijwilligers gesproken die in Afrika gelegerd waren, maar geen van hen was in Namibie ge- weest. Het eerste wat Ilse dus wachtte toen ze van het vliegveld kwam, was een stoomcursus ver- zorgd door SVO. Deze cursus moest de vrijwilligers in ongeveer tien dagen tijd voorbereiden op de hitte, cultuur en bureaucratie. ,,Het is er gewoon altijd boven de 25 graden Celsius. En als het er een keer 20 graden is, dan vind je het fris en trek je onmiddellijk een trui met lange mouwen aan!" Aan passen en nog eens aanpassen. Het is voor Van Duikeren de les van Namibie geweest. „Vaak kun je niets meer doen aan een bepaalde situatie dan erin berusten. Dat heb- ben de Namibiers zelf goed begre pen. Je gaat de dingen aanvaarden zoals ze zijn. Soms kun je slijmen, op je kop gaan staan of op je stre- pen, maar dan zit het er toch niet in." Van Duikeren heeft het hierin het bijzonder over de bureaucratie die menig vrijwilliger in landen als Namibie tegen de muren doet op- vliegen. Het leven van de ambte- naren draait rond formulieren, re- geltjes en beperkingen en dat zul- len de burgers, buitenstaanders in- cluis, weten ook. ,,Een auto regelen is een hels kar- wei. Terwijl je die echt nodig hebt voor je werk. Ik moest geregeld een paar honderd kilometer reizen voordat ik een school op het platte- Ilse van Duikeren: 'Je leert in Namibie relativeren.Foto Roger van der Kraan de Namibische overheid de gele- genheid om zelf een klas op te zet- ten voor kinderen die extra aan- dacht tijdesn de les nodig hebben. Nog eenmaal gaat ze dus terug, weer voor een jaar. Daarna piekert ze er niet over om er voorgoed te gaan wonen. Wel zou ze na een paar jaar willen teruggaan om te kijken wat er van haar projecten geworden is. En hoewel ze ervan baalt de mensen weer te moeten achterlaten waar ze van houdt, ziet ze Namibie nog steeds als een uit- daging. „Namibie is onderdrukt geweest door Zuid-Afrika en hoe wel de bewoners dus helemaal geen goede associatie hebben met blanken zijn ze ongelooflijk aardig en dankbaar dat je dit werk voor hen komt doen. Bovendien is er zo weinig. Hier klaag je erover dat een tafel en stoel niet bij elkaar passen. Daar ben je blij als de kin deren een tafel en een stoel heb ben, maakt niet uit hoe ze eruit zien. Je leert er in ieder geval rela tiveren, ja." MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Helderziende waar- nemingen via gekleurde linten staan donderdag 19 maart centraal op de wekelijkse Harmonia-avond. De avond wordt gehouden in wijk- centrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein en begint om 20.00 uur. Toegang is fl. 8,50. bijeenkomst. Inschrijven via: 247 04 64. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt vrijdag 20 maart een disco-avond gehouden voor jeugd tussen de 10 en 12 jaar. De avond begint om 19.00 uur en is om 22.00 uur afgelopen. Prijs is fl. 2,50. Kaartjes zijn verkrijgbaar aan de receptie. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug gaan vrijdag 17 april de nieuwe cursussen stijldansen van start. Jeugd van 12 tot en met 20 jaar kan terecht van 19.00 tot 20.00 uur, beginners van 20.00 tot 21.30 uur en gevorderden van 20.30 tot 22.00 uur. De cursussen bestaan uit zes lessen voor fl. 36,75. Vrijdag 20 maart vanaf 20.00 uur is er een kennismakings- SCHIEDAM-Eentweede 12-uurs klaverjasmarathon wordt zaterdag 21 maart gehouden bij de stichting Welzijn Nieuwland. Er wordt van 10.00 tot 22.00 uur gespeeld vol- gens het Rotterdamse systeem. De kosten bedragen fl. 30,- per kop- pel. Het winnende koppel krijgt fl. 100,-. Opgeven bij A. Boelens, tel. 473 43 47 of het wijkcentrum, tel. 471 57 65. Het aanbrengen van kunstnagels is een secuur werkje. Daar weten ze bij Nails Perfection alles van. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Een klein maar ge- zellig zaakje. Overal posters van prachtige handen met dito nagels en vooral veel potjes nagellak. Ook hangen er honderden nagels met siersteentjes, Chinese tekess. hartjes en zelfs ruitjes. Het moge duidelijk zijn: bij Nails Perfection zijn we aan het goede adres voor mooie nagels. De jonge eigenares- se Sang Ear heeft de studio nog maar drie maanden maar kan zich toch al bogen op een vaste cliente le, die zelfs voor een zeer klein ge- deelte uit mannelijk publiek be- staat. „Waarom niet? Iedereen met na- gelproblemen is welkom. Meestal zijn de bijters in de grote meerder- heid. Maar er komen ook wel men- sen die hun nagels wel kunnen la- ten groeien. Deze zijn vaak alleen niet hard genoeg of sterk genoeg van zichzelf. En dan kom ik eraan te pas." De 'nagelkunde' is nog niet zo eenvoudig als het misschien lijkt. Sang heeft behalve een gedegen opleiding dan ook de nodige erva- ring opgedaan in de Verenigde Staten. waar zij enkele maanden verbleef en hielp in de studio van familie, die eveneens gespeciali- seerd is in nagels. Populair zijn de kunstnagels, waarvan Sang zelf ook een prachtig stel aan de vin- gers heeft. Ze zijn niet van echt te onderscheiden, zoals Sang trots toont en kosten bij elkaar fl. 115,- Daarvoor krijg je bij Nails Perfec tion wel garantie. Mochten de na gels binnen een week beschadigen, dan krijgt de klant nieuwe. De klant proberen kwaliteit te ga- randeren is een stelregel van Sang: „Ik probeer iedereen te helpen die met wat voor nagelprobleem dan ook, binnenkomt. En mocht het niet lukken zoals de klant wil, wat natuurlijk altijd kan voorkomen. dan maak ik het weer ongedaan. Dat is vanzelfsprekend." Nails Perfection is te vinden aan het Broersveld 115. SCHIEDAM - Het orgelconcert, dat zaterdag 21 maart wordt gegeven in de aula van het Stedelijk Museum, wordt gegeven door organist Jan van Westenbrugge. De in 1948 geboren organist ontving zijn eerste orgelles- sen van zijn vader. Later studeerde hij bij Jan Brandwijk, Willem Oranje, Jan J. van den Berg en Herman van Vliet. Sinds 1974 bespeelt hij het Batz- orgel in de Nederlands Hervormde Kerk in Wateringen. Tijdens het concert worden werken uitgevoerd van Sweelinck. Buxtehu- de, Pachelbel en Mendelssohn-Bartholdy. Het concert wordt georgani seerd door de Vrienden van het Stedelijk Museum en begint om 14.00 uur. Toegang is een entreebewijs voor het museum. land bereikte. Een heleboel men- sen daar liften dan ook." De jonge onderwijzeres was uitgezonden naar Oshkati, een stad in het noor den van Namibie. Ze was aangeno- men als Regional Special Needs Coordinator. Dat houdt in dat zij de onderwijzers aldaar moet hel pen met het omgaan met kinderen die bijzondere behoeftes hebben in de klas. Dat kan varieren van kin deren met leer-moeilijkheden en dyslectische kinderen tot kinderen die slecht zien, horen of anderzins een handicap hebben. Een van de eerste lessen die ze als enthousiaste nieuwkomer leerde van de man die haar zou inwerken, was dat ze zich vooral niet te veel moest inzetten. „Hij zei meteen dat ik er niet teveel van moest ver- wachten. Dat we een hoop voor niets zouden doen en dat wat we bereikten een druppel op de gloei- ende plaat zou zijn. Vandaar dat ik zeg dat je dit werk vooral voor je zelf moet doen. Om zelf iets te le ren." Ze geeft les aan docenten die van- uit de gehele streek komen naar Oshakati om daar in een workshop van enkele dagen te leren hoe een gehele klas mee te krijgen in de les. „We zijn al blij als de onderwijzers dat snappen. Er is namelijk totaal geen aandacht voor kinderen die bijzondere aandacht in de klas no dig hebben. Die worden normaal gesproken apart gezet, achterin de klas. want het zijn toch maar 'hal ve debielties' die niets te leren valt." De workshop zelf is al een hele on- derneming. Van de 25 onderwij zers komen er geregeld maar vijf op tijd aandraven. Met veel geduld en begrip komt Van Duikeren dan ook een heel eind. „Ik merk nu, tij dens mijn vakantie in Nederland, dat ik het ook al moeilijk vind om weer volgens de klok te leven en op tijd te komen. Ik ben al blij als ze op komen dagen." Na de workshop trekt de coordina tor de streek in om de onderwijzers op hun scholen te bezoeken. En dan blijkt vaak pas of de workshop nut heeft gehad of niet. „Soms blijkt dat ze drie dagen lang heb ben zitten knikken dat ze het snap- pen en dan kom je in hun klas en is alles nog steeds hetzelfde en snap- pen ze er helemaal niets van! Maar het is gelukkig ook vaak anders- om. Dan heb ik het gevoel dat ze niets hebben meegekregen en dan kom ik op het schooltje en dan zijn ze heel erg bezig met het zoeken van oplossingen om een bepaalde groep kinderen bij de rest te be-, trekken." Als haar vakantie in Nederland er- op zit, gaat Van Duikeren weer te rug. Afmaken waarvoor ze geko- men is. In een jaar tijd krijgt ze van SCHIEDAM - De opgaven van de gemeente Schiedam over de perio de 27 februari tot en met 5 maart. Geboren Merve d.v. Akyuz-Akyiiz Arif z.v. Isci-Isci Safier d.v. Sdnmez-Sonmez Sjors z.v. Lockhorst-Lockhorst Sasha d.v. Hamilton of Silverton- hil-Hofman siham d.v. Douhdouh-Amaghnou- je Fatma d.v. Karagoz-Karagbz Elif d.v. Gen^-Gen; Mustafa z.v. Gen^-Geng Kailinn z.v. Nijenhuis-Rupsung Anouk d.v. Boon-Versteeg Sonay d.v. Asarcik-Utii Luuk z.v. Koelewijn-van de Wiel Jesse z.v. Schultheis-Manuputy Fatime d.v. Suadi-Seini Shaima d.v. El Bouyadi-Abarkan Aangetekend J.J.M.A. de Groot 32 jaar en J. Ou- wens 28 jaar W.B. Balk 28 jaar en J.M. Rath 27 jaar B.E. Ignacio 23 jaar en M. A. Mey er 25 jaar R. de Bruijn 36 jaar en E. van Har- tingsveldt 23 jaar A. Schoonbeek 33 jaar en M. Lak- erveld 29 jaar Gehuwd R. Huiskens 26 jaar en D. Jansen 23 jaar P. Smit 28 jaar en J.C. Leijen 28 jaar M.E. Renirie 25 jaar en D. Bot 19 jaar A.C. Stolk 36 jaar en Y. de la Rambelje 35 jaar A. de Ligt 33 jaar en P. Wuisman 31jaar H.J. Zagwijn 33 jaar en N.M.B.M. Kruijswijk 28 jaar Overleden J. Warmerdam (78) B. Immerzeel (81) g.g.m. M. Goe- dendorp M.H.P. van Velzen (65) J.J. Weber (72) C. Speyer (75) A.A. Gijsen (47) E.M. Petri (91) C. Feijen (82) g.g.m. J. van der Graaf J. den Draak (72) C.W. Romeijn (83) g.g.m. A. Kor- pel D. van der Kemp (86) T.J.M. van Schendelen (74) g.g.m. J. Bast.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 11