Zwerfvuil en hangjeugd hete hangijzers onder buurtbewoners MaasposT 21j° HaasstaD MaasposT ateekmladen Jaarverslag politie rept over teleurstellend jaar 0 Info-avond Groenoord chaotisch door vele bezoekers NCRV schrapt tv-uitzending met Excelsior-damescricket Openbare repetities bij Harpe Davids Zeventigste kindertuinen van start Sneltrein stopt weer op toekomstig station Schiedam Centrum SCHIEDAM SCHIEDAM - Een flinke stijging van het aantal aan- giften en meldingen, een da- lende tevredenheid met de eigen buurt en een dalend ophelderingspercentage. Het jaar 1997 was duidelijk geen topjaar voor de politie van het district Schiedam, mogen we uit het jaarver slag opmaken. De resultaten over 1997 zijn teleurstel lend, aldus het jaarverslag. De werkdruk werd namelijk toch al vergroot door het grotere aantal aangiftes. „Daarnaast werd het dis- tricht gehandicapt door het verloop bij een groot aantal strategische functies en de langdurige afwezigheid van enkele leidinggevende func- tionarissen, onder wie de districts-chef.Continuiteits- en capaciteitsproblemen wa- ren hiervan het onvermijde- lijke gevolg" staat te lezen in het jaarverslag. Zorgenkindje Preventief SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 28 maart verzorgd door Erik Koe- voets op hoofdorgel. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis, 's Avonds is er in dezelfde kerk koormuziek te horen met Johan Sonneveld op het hoofdorgel. Aanvang is 20.00 uur en de toegang is fl. 15,-. Harmonia Disco Zomerkamp Fancy fair Rommelmarkt Kralenboompjes Contact Punt Fietsles CONTACTLENZEN per maand v.a. Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 25 maart 1998 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur. ds. G de Lang. Aanvang: 17.00 uur, dr. C.A. van der Sluijs. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, mw. R. de Graaff. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Bakhoven. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Bethelkapel. Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, mw. R. de Graaff. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, pastor. B. van Dam. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. ds. A. Heij. Grote Kerk, Lange Kerk straat, dr. C.A. van der Sluijs. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. F. van Deursen Aanvang: 16,30 uur, leesdienst. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.00 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring, voorganger K. Veltman. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur, markt- mis. Donderdag, 09.15 uur, eucha ristieviering. Zaterdag 18.30 uur eucharistieviering, voorganger K. Veltman. Zondag 10.00 uur, eu charistieviering, voorganger K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, Zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Dins dag 20.30 uur Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis (m.m.v. Herenkoor I.H.D.), aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans.Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistievie ring. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering met koor- en sa menzang. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. H. Buning. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur. kapt. en mevrouw A.J. Plai- sier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Openbare le- zingen. Gemeente Oud Mathenes- se, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. if 'Sft: M"m 8SS88" KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 CHEF VERKOOP REGIO: W. Monster Telefoon 010 - 4738322 VERTEGENWOORDIGERS: M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen R. van der Kraan van Eyckstraat 37 3141 XB Maassluis 06 - 52833559 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Meer delicten en minder manpower kenmerkten 1997 Door de vele meldingen en het uitvallen van krachten, werd de werkdruk voor de Schiedamse agenten nogal groot, wat meteen de verklaring is voor het dalen van het percentage opgehelderde misdaden van 14,9 tot 11,6 pro- cent. De stijging van het aantal aangiftes is niet misselijk. Waren het er in 1996 nog 5742, in 1997 steeg het aantal aangiftes tot maar liefst 7142. Een stijging van 24 procent. Daarbij valt weliswaar aan te tekenen dat een groot aan tal vernielingen aan auto's in de zomermaanden al staat voor een stijging van 5 procent, toch blijft de resterende stijging schrikba- rend hoog. Vooral de woningcriminaliteit (poging tot inbraak en inbraak), autocriminaliteit (diefstal en ver- nieling) en persoonsdelicten wa ren hier debet aan. Ook in verge- lijking met de rest van de regie komt Schiedam er Dekaaia van al. Op vrijwel alle onderdelen be- hoorde Schiedam tot de sterkste stijgers. Vooral de stijging in wo- ninginbraken is verontrustend omdat de politie niet goed weet Voor de politie was 1997 geen topjaar. Het aantal aangiftes nam schrikbarend toe. In de top 5 van klachten bevinden zich hondenpoep op straat en te hard rijden in (woon)wijken. Foto Roger van der Kraan hoe deze verklaard moet worden. Bijzonder is dat er een daling te zien is van het aantal inbraken dat mislukt en een zeer hoge stijging van de inbraken die tot een, voor de inbreker, goed einde worden gebracht. De politie staat voor een raadsel omdat woningen de iaatste tijd juist beter beveiligd zijn. Ook de auto-criminaliteit is een zorgenkindje. Het is niet altijd duidelijk wat de opzet van de cri- mineel is: vernielen. inbreken of diefstal van de gehele auto. Dit maaxt een analyse en een eventu- eie oplossing des te lastiger. Wei is geblexen dat de auto parkeren in een particuliere, afgesloten parkeerruimte, nog de beste re- medie is. Ware het natuurlijk niet dat de meeste Schiedammers hierover echter niet beschikken. Er is ook een lichtpuntje in deze verontrustende cijfers. Als het gaat om geweldsdelichten is Schiedam de grote uitzondering. Ook dit cijfer stijgde weliswaar, echter met 'maar' 3 procent, waar dit in de rest van de regio gemid- deld 12 procent bedroeg. Hoewel er nauwelijks iets veran- derd is wat betreft de veiligheids- en tevredenheidsgevoelens van Schiedammers is ook hier een ne- gatieve tendens vyaarneembaar. De 'tevredenheid met de eigen buurt' is sinds 1995 voornamelijk gelijk gebleven, behalve voor Schiedam Zuid, waar het aantal tevreden Schiedammmers licht daalde. De tevredenheid van Schiedam mers met de buurt is trouwens zeer afhankelijk van de wijk waarin men leeft. Zo zijn de in- woners van Kethel verreweg het meest tevreden en die van Nieuw- land-West het minst. Minder dan de helft geeft in Nieuwland-West te kennen dat zij tevreden zijn met de leefomgeving. Het district Schiedam is zich ervan bewust dat de aanpak van de politie be halve op het repressieve vlak, ook op het preventieve vlak moet lig- gen en dat deze aanpak veelal pas op de lange termijn vruchten af- werpt. Toch meent de korpslei- ding dat de resultaten over het jaar 1997 onevenredig tegenval- lig. Het district sloot het jaar fi- nancieel dan ook niet positief af. Overigens geheel in de lijn der verwachtingen kampt het dis- tricht met een tekort van meer dan twee en een half ton, dat vrijwel uitsluitend door de personeels- kosten veroorzaakt werd. De gedachte dat voorkomen beter is dan genezen stond voorop in het jaar 1997. En deze gedachte richtte zich vooral op een gevari- eerd soort preventieve maatrege- len, die vaak genomen werden in samenwerking met andere orga- nisaties. Vooral de jeugdproble- matiek kreeg in 1997 veel aan- dacht van de Schiedamse politie. De werkwijze was als volgt. Naast een intensieve voorlichting was de benadring er vooral op ge- richt dat de jongere niet nog ver- der verstrikt raakt in het criminele circuit. Of deze aanpak met de Schiedamse probleem-jeugd vol- staat valt vooralsnog te bezien. Ook belangrijk voor politie om de orde te handhaven en de burger een gevoel van veiligheid te ge- ven is het contacten onderhouden met de burger. Dit gebeurde in 1997 vooral met buurt- en belan- genorganisaties. In de toekomst zal nog moeten blijken hoeveel effect deze aanpak sorteert. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Vooral oudere buurtbewoners gaven massaal gehoor aan de uitnodiging voor de informatie-avond op maan dag 23 maart. Deze avond was de eerste van drie info-avonden die werden georganiseerd om de Groenoorders wat wijzer te ma- ken over de op stapel staande veranderingen in hun wijk. Bo- vendien waren de avonden be- doeld als een soort medezeggen- schapsavonden. Er kwamen maandag zelfs meer mensen dan gehoopt en verwacht naar ver- zorgingstehuis Spaland. Alle stoelen waren bezet en de avond verliep ietwat chaotisch. De spits werd afgebeten door een inter view dat de presentator/ge- spreksleider had met de verte- genwoordigers van de verschil- lende werkgroepen. Het interview was bedoeld als in- leiding, maar werd niet door ieder- een op prijs gesteld. „De vragen die die man daar stelt, daar wist ik zelf ook wel een antwoord op!" en "Wie de microfoon heeft, heeft de macht. Waarom mogen we zelf geen vragen stellen?" waren veel gehoorde opmerkingen onder de bewoners. Toch was er wel dege lijk over nagedacht. Volgens de woordvoerster van woningbedrijf Noordvest, Tinka Hurkmans, is er bewust gekozen voor deze aanpak. „We wilden alleen maar een inlei- ding met wat algemene informatie en hebben voor deze vorm geko zen omdat we een forum te saai vonden. Het andere uiterste, een discussie in de zaal, verloopt meestal weer niet naar wens omdat er dan meestal maar een of twee bewoners het hoogste woord voe- ren en de rest komt niet aan bod." Het interview werd gevolgd door de mogelijkheid voor bewoners om vijf kwartier lang hun zegje te doen en hun vragen te stellen aan de projectorganisatie. De zaal werd daartoe onderverdeeld in drie groepen voor de drie onderdelen: wonen, ruimtelijke ordening en openbare gebouwen. Ook dit ge- deelte van de avond verliep niet helemaal vlekkeloos. Er waren te- veel mensen om iedereen naar zijn voorkeur in te delen en ook de ruimte ontbrak. Nadat een stroom oudere bewoners. ondermeer in A/% i'fit A De na oorlogse wijk Groenoord heeft een nieuwe impuls nodig. Om de bewoners daar zelf eens ovei tepeilen worden een aantal bewonersavonden georganiseerd. Foto Roger van der Kraan rotstoet en looprek, al van de ene zaal naar de andere geloodst was. werd er voor hen een plek gevon- den. De opmerkingen en vragen van de bewoners werden geno- teerd en aan het eind van de avond samengevat. Het is aan de project- groep die de veranderingen in Groenoord gaat coordineren om rekening te houden met de wensen en verlangens van de bewoners in Groenoord. Om daar in het begin van de avond al enig zicht in te krijgen kreeg iedere bezoeker van de info-avond tien groene stickers in de handen gedrukt. Met die stic kers kon men op panelen in de zaal aangeven wat men belangrijke punten vond en wat niet. De uit- spraken waar men het eens was Kreeg een stickertje. Stellingen die de ueesie groene stickertjes verza- metden gingen vooral over betere bestratingen zonder losse tegels en opstaande randjes. Ook hoog scoorde de irritatie aan zwerfvuil in de straten en natuurlijk daar is hij weer: de hondedrol. Op de info-avond kwam tevens naar voren dat de problemen met jongeren uit de hand aan het lopen zijn. Bij het woord 'hangjeugd' komt er instemmend gemompel uit de zaal. Vooral de bewoners van het Straussplein. verenigd in Strauss Co hebben het ondertus- sen gehad met de, volgens zeggen, lakse houding van gemeente en an dere instellingen. „We hebben in- middels bij iedere instantie aange- klopt voor hulp. Ik heb een pak pa pier liggen van hier tot in Tokyo over de problemen: allemaal cor- respondentie naar bijvoorbeeld wethouder Reijnhout, de politie en woningbouwveremng Noordvest. We zijn nu al een jaar bezig en ko- men geen steek verder", aldus Dick den Boer, die namens Strauss Co het woord voerde op de info- avond. Hij licht de problemen nog even toe. „Het is niet alleen ge- luidsoverlast en veroorzaken van zwerfvuil Die groep waar we over praten pleegt ook inbraken in de kelderboxen en sticht brand. Kin- deren en buurtbewoners worden door hen geintimideerd. Er moet echt wat aan gedaan worden en de politie zit de boel alleen maar te bagataliseren. Ze spreken over drie klachten en ik kan middels PTT- overzichten aantonen dat er meer dan honderd telefoontjes zijn bin- nengekomen. Ze verrotten het ge- woon om er iets aan te doen!" Complicatie was dat er weinig jon geren op de avond waren om te overleggen. „We moeten zeker ook gaan nadenken over hoe we de jongeren gaan bereiken. We heb ben een jongerenwerker en die zou bijvoorbeeld jongeren op dergelij- ke avonden attent kunnen maken. Hetzelfde geldt eigenlijk voor al- lochtonen. Ook zij zijn onderverte- genwoordigd op dergelijke info- avonden. Dat is jammer, maar meestal reageren vooral ouderen op dergelijke uit nodigingen", ver- zucht Hurkmans. Om de avond niet helemaal in kommer- en kwel- stemming te laten verlopen werden tussendoor nog de Beste Buren verkozen. Buurtjes, in dit geval toevallig drie dames, die altijd klaar staan voor de buurt en hun naasten. De dames kregen een bos bloemen waar ze nauwelijks over- heen konden kijken en werden in een warm zonnetje gezet. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Muziekvereniging Harpe Davids organiseert zaterdag 28 maart een open dag waarop di verse afdelingen presentaties ge- ven. Ook kunnen belangstellenden actief aan het programma deelne- men. Meisjes vanaf 6 jaar zijn wel- kom bij de repetities van de twirl- teams tussen 10.00 en 11.30 uur. Van 11.30 tot 13.00 uur geeft het B-orkest een demonstratie. Ieder een die minimaal vier maanden muziekles heeft gehad kan hierin meespelen. Van 13.00 tot 14.30 uur is de drumfanfare aan de beurt. Hiervoor moet men minimaal een jaar les hebben gahd op een kope- renblaasinstrument of trom. Ten- slotte is het orkest van 14.30 tot 16.00 uur te beluisteren. Hiervoor heeft men minimaal twee jaar les nodig op een houten-, koperen- blaasinstrument of slagwerk. Om mee te spelen kan bladmuziek worden aangevraagd via nummer 471 59 59. De open dag vindt plaats in het verenigingsgebouw aan het Nijhoffplein. SCHIEDAM - Ongeveer 375 kin- deren in de leeftijd van 8 tot en met 10 jaar gaan in de week van 30 maart met hun kindertuin van start op de complexen Park Kethel en Vijfsluizen. Vanwege het zeven- tig-jarig bestaan van de Kindertui nen krijgt de opening van het tuin- seizoen een extra feestelijk tintje. Maandag 30 maart, de eerste tuin- middag van dit seizoen, komt wet houder Hafkamp om 16.15 uur het seizoen offtcieel openen op Park Kethel. P. Bliek van de hoofdafde- ling Groenvoorziening en Natuur doet hetzelfde op Vijfsluizen. Na het planten van de eerste plantjes worden de kinderen die dag ver- maakt door kindertheater. Ieder kind heeft op de tuincom- plexen een stukje grand van acht vierkante meter onder zijn of haar hoede. Daar worden bloemen ge- zaaid en groenten geoogst. Gedu- rende het tuinseizoen worden er al- lerlei wedstrijdjes georganiseerd zoals 'Wie kweekt de grootste zon- nebloem' en 'Wie maakt het mooi- ste naambordje'. SCHIEDAM - De Harmonia- avond wordt donderdag 26 maart verzorgd door Dennis Luisterberg met helderziende waarnemingen. Deze doet hij middels voorwerpjes als horloges, ringen of foto's. De avond wordt gehouden in wijkcen- trum Nieuwland aan het Dr. Wi- bautplein 165 en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt fl. 8,50. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 28 maart een echte ouderwetse disco gehouden met muziek uit de jaren '80. De disco is bedoeld voor mensen tus sen de twintig en vijftig jaar. De entree bedraagt fl. 2,50 per per- soon. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de balie. De avond begint om 20.00 uur. Voor meer info: 426 77 67. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker gaat van 25 juli tot 1 augus- tus op zomerkamp naar Hattem met kinderen van 5 tot 12 jaar. Voor de voorbereiding en uitvoe- ring van deze activiteit zijn nog veel enthousiaste vrijwilligers no dig. De Erker wil graag in contact komen met belangstellenden voor deze functie. Zij kunnen hiervoor bellen met 426 77 67 of persoon- lijk langskomen aan de Jan van Avennesstraat 32. SCHIEDAM - Basisschool De Pe- perklip aan de Fahrenheitstraat 2 organiseert zaterdag 5 april een fancy fair/rommelmarkt. Aange- boden worden onder andere boe- ken, speelgoed. potten en pannen en electrische apparaten. Er is een tombola en activiteiten als blik- gooien, darts en schminken. De deuren zijn geopend van 10.30 tot 13.30 uur. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost aan de Boerhaavelaan 79 wordt zondag 29 maart een rommelmarkt gehouden. De toegang is gratis. Deze markt duurt van 11.00 uur tot 16.00 uur. Er staan ruim zestig ta- fels opgesteld. SCHIEDAM - Bij de cursus kra lenboompjes maken worden van kleine kralen bloemstukjes, water- lelies, bonsaiboompjes en alle soorten bloemen en boompjes ge- maakt. De deelneemsters krijgen individuele uitleg bij hun eigen werkstuk. De cursus, die gegeven wordt in Kluphuis Oost, kost per blok van zes lessen fl. 25,-. De les sen zijn op dinsdagmorgen van 09.30 tot 11.00 uur. Op dinsdag- ochtend is kinderopvang mogelijk. SCHIEDAM - Elke donderdag kunnen 60-plussers in wijkcentrum Dreesplein mee doen aan het Con tact Punt. Hier wordt gesjoeld, ge- kletst en spelletjes gedaan. Ook worden er uitstapjes ondernomen en wordt er een keer per maand een themadag georganiseerd. Don derdag 26 februari komt bijvoor beeld de politie langs. Het Contact Punt vindt plaats op donderdag van 09.30 tot 11.30 uur en kost fl 2,50 per persoon inclusief twee kopjes koffte. Voor meer informa tie kan er gebeld worden met het wijkcentrum, tel. 473 86 71. SCHIEDAM - Vrouwen kunnen leren fietsen bij wijkcentrum Dreesplein. In de cursus raakt men tevens vertrouwd met de spelregels voor de fietser en de rij vaardigheid in het verkeer. De cursus wordt af gesloten met een test. Er wordt les gegeven op woensdag van 09.30 tot 11.00 uur en de kosten zijn fl. 50,-. Inschrijven via nummer 473 86 71. Over DeVesten 3 3116 AD Schiedam De sneltrein is terug op het Schiedamse hoofdstation. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Wel weer een stop op NS Station Schiedam-Rotter dam West voor de sneltrein van Rotterdam Centraal naar Den Haag Centraal. De extra stop gaat in van af 24 mei 1998. De NS komen daarmee tegemoet aan de vele smeekbedes van zowel treinreizi- gers als gemeente Schiedam. De sneltrein naar Den Haag heeft tot 1997 altijd gestopt op Schie dam-Rotterdam West, maar werd door de NS geschrapt. Er was te weinig materieel om de stop nog langer te verantwoorden. Tot groot verdriet overigens van de treinrei- zigers die hun reistijd naar Delft en Den Haag verlengd zagen met soms dik een half uur. Anderhalf jaar lang was het eerst treinen naar Rotterdam Centraal Station gebla- zen om daar vervolgens weer op de sneltrein te stappen. De reizigers trokken massaal aan de bel bij de NS, maar die werden pas gevoelig voor de vele verzoe- ken toen ook de gemeente Schie dam er zich mee ging bemoeien. Immers het station zou over niet al te lange tijd een knooppunt wor den voor het openbaar vervoer in de regio, met de komst van het me- tro-traject Beneluxlijn. En een knoopunt waar niet rechtstreeks kan worden doorgereisd naar an dere gemeenten is op zijn zachtst gezegd onhandig. Vanuit dit oog- punt drong de gemeente er bij de NS op aan om de sneltrein weer te laten stoppen. Om de datum van 24 mei 1998 verder te markeren als keerpunt voor het station hebben de Neder- landse Spoorwegen tevens beslo- ten om het station defenitief om te dopen in NS Station Schiedam Centrum, vooruitlopend op de komst van de metro-Iijn. HILVERSUM - De damescricket- ploeg van Excelsior'20 had er lang naar uitgekeken. Ze zouden promi nent figureren in een aflevering van een nieuwe tv-serie van de NCRV, met acteur Peter Lusse in de hoofd- rol. Het programma Lusse's Land- genoten ging deze maand van start. De cricketstory ontbrak echter in het uitzendschema. De producers van het programma waren bij nader inzien toch niet zo tevreden over de inhoud van de spoitieve aflevering. Het item is daarom in zijn geheel ge schrapt! In de zomer van vorig jaar wilde Pe ter Lusse ervaren hoe het is om een cricketwedstrijd te spelen. Hij koos daarvoor een duel uit tussen VCC (Voorburg) en Excelsior. Speciaal voor die gelegenheid ging Lusse een paar keer in training. Al snel ging het foutHij verkeek zich op de hardheid van een cricketbal en brak een vinger. Zo goed en zo kwaad als ging, deed hij een paar dagen later toch een beetje mee tijdens de uit- verkoren wedstrijd. Lusse nam hier en daar interviews af, ook met Ex celsior-dames, en zette het een en ander in scene voor leuke beelden. Achteraf bleek het allemaal kenne- lijk net niet leuk genoeg. Misschien kan 'kruk' Lusse nog terecht bij Ron Brandstederen zijn nieuwe tv- hit over bloopers en blunders, geti- teld 'Laat ze maar lachen' Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 Met ivUerrdetcf&e iryetCK /turtle de fany, oftticcett..

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3