Burgerlijke stand 'Er wordt wel veei gepraat, maar wat er nu echt gaat gebeuren...' Vooral nieuwsgierigheid naargebied Nieuwe Haven4-Westerhaven GEZONDERWIJS GGD FitZorg, al een jaar goed in beweging Mitzi Mode helemaal gereed voor de lente Amivedi Spaland Vrijwilligers 55-Plus Startconferentie 'Schiedam op weg naar IntegraalJeugdbeleid': Dag van het Stadse Wonen Progamma Filmhuis Toneelstuk MaasposT IZZ xq56 Eerste twee hartenwensen in vervulling gegaan SCHIEDAM -Een Startcon ferentie over Integraal Jeugdbeleid. Uit de bena- ming van de bijeenkomst aan het Stadserf van woens dag 25 maart blijkt wel dat het gemeentelijk Jeugdbe leid (wederom) in de kinder- schoenen staat. Sinds de bezuinigingen in de jaren '80 is er in de stad weinig te doen voor jongeren. De stra- ten en pleinen zijn voorna- melijk ingericht voor vol- wassenen en een beetje voor kleine kinderen. Jongeren vormen in de ogen van veel omwonenden slechts over- last. De gemeente Schiedam wil, net als zoveel andere gemeenten in het land, op korte termijn komen tot een samenhangend jeugdbeleid. Maar ja, hoe krijg je zoiets voor eikaar? De sprekers op de conferentie wisselden ideeen en ervaringen uit en de aanwezige jongeren ga- ven hun visie op het geheel. 4* SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermis te dieren en brengt vinder en eigenaar met eikaar in contact. Voor meer infor- matie over onderstaande dieren kan er gebeld worden met de afdeling Schiedam, tel. 47118 57. Vermist 13/03: kater, zwart/wit, wit te sokken, witte driehoek op kop, witte bef. Omgeving: Dirk van Wassenaarstraat. 23/03: zwarte poes, 'Cleo', paar witte haartjes op bef, Omgeving: Kopersiagers hof. Gevonden 20/03: poes, zwart/wit, voor witte sokken, witte tenen achter, wit puntje neus, wit te bef, zwart/witte viekken op bulk, anderhalf jaar, was al drie weken gesignaleerd. Omgeving: Rembrandtlaan. 20/03: muisgrijze poes met wit, ongeveer zeven jaar, mager. Omgeving: Nolen- slaan. SCHIEDAM - Stichting De Harg/Spaland organiseert zaterdag 4 aprii een verkoop van tweedehands boeken in locatie Spaland aan de Wil- iem Andriessenlaan 2. Tus- sen 11.00 en 14.00 uur is er voiop keuze uit zo'n zeven- honderd boeken. De voor- raad boeken bestaat uit di verse genres en is inmiddels zo groot dat iedereen te kust en te keur kan kiezen. De opbrengst van deze boeken- markt komt ten goede aan activiteiten voor de bewo- ners van de verzorgingshui- zen De Harg en Spaland. In het programma van de zaterdagmiddagpodia staat een optreden gepland van een folkioristische Roe- meense volksdansgroep van 14.00 tot 16.00 uur. De en tree voor dit optreden is fl, 5,- inclusief een hapje en drankje. SCHIEDAM - In Schiedam bestaan sinds enkeie jaren een achttal visiteclubs die wekeiijks door 71 ouderen bezocht worden. Deze visite clubs van de Stichting Oude ren werk Schiedam vinden plaats in een dienstencen- trum of verzorgingshuis en zijn bedoeld om ouderen met weinig contacten en be- zigheden buitenshuis in de gelegenheid te stellen leef- tijdgenoten te ontmoeten. De visiteclubs worden bege- leid door vrijwilligers die de koffie verzorgen, praten met deelnemers en activiteiten organiseren. Zonder vry wil- ligers zouden er geen visite clubs bestaan. Voor drie vi siteclubs is men nu op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Het gaat om de visiteclub op dinsdag in dienstencentrum Oost en op dinsdag en don- derdag in dienstencentrum de Woudhoek, waarbij de laatste een zogenaamde 'mannensoos' is. Belangstel- lenden (bij voorkeur van 45 jaar en ouder) kunnen con tact opnemen met het Cen- traal Meldpunt Wonen, Zorg en Welzijn, tel. 246 32 61, bereikbaar van 08.30 tot 1230 uur. SCHIEDAM - Voor 55-plus- sers worden de komende week weer heel wat activitei ten georganiseerd. Donder- dag 2 april wordt er in dien stencentrum De Woudhoek een verkoop van tweede hands boeken gehouden vanaf 14.00 uur. Zondag 5 april is er een koffie-inloop in dienstencentrum De 4 Molens van 11.00 tot 13.00 uur (gratis) en een open middag in dienstencentrum de Woudhoek van 13,30 tot 16.30 uur (gratis). In De 4 Molens wordt die dag ook een the-dansant gehouden met dj Leon van 13.30 tot 1630 uur (fl. 2,-) en een Contactmiddag van 13.30 tot 16.00 uur (gratis). Maan- dag 6 april kan er worden deelgenomen aan koersbal in dienstencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur (fl. 6,- per maand). Dinsdag 7 april is er paasbingo in Wijkpost Zuid van 13.30 tot 15.30 uur. Kosten hiervan zijn fl. 7.50 voor twaalf ron- den. Kaarten kunnen er ten- slotte worden gemaakt op woensdag 8 april bij de acti- viteitenclub in dienstencen- trnm Oost van 10.00 tot 12.00 uur (fl. 2,50). Vrijdag 24 april wordt er in De 4 Molens een feestelijke afsluiting van het seizoen ge organiseerd. De afsluiting bestaat uit een vismaaltijd, een demonstratie volksdan- sen en een optreden van de Griekse dansgroep Aphro dites. Het feest wordt gehou den vanaf 12.00 uur en de kosten bedragen fl. 6,50. Opgeven bij de receptie kan vanaf 2 april. Een aantal uitspraken viel op. Meest in het oog springend is de opmerking over 'hinder'. Veel volwassenen, jong en oud, erva- ren de aanwezigheid van jonge ren als overlast. Ze zijn bang dat hun auto of huis wordt bescha- digd of vernielingen worden aan- gericht. Alleen, veelal durven de ze mensen de jongeren hier niet op aan te spreken. Jong en oud lij- ken wel bang voor eikaar. Beide partijen vinden dat het initiatief van de ander moet komen. Een duidelijk voorbeeld hiervan is op- staan in tram of bus. Brian, edn van de aanwezige jongeren: „Als een oudere mij vraagt om op te staan. dan doe ik dat. Maar als ze niets zeggen en achter mijn rug tegen eikaar klagen dat ik niet op- sta, dan doe ik het niet." Guus Klepke: „Dat begrijp ik niet. Je kan toch uit jezelf opstaan? Ik reis heel vaak met het openbaar ver- voer en ik heb nog nooit meege- maakt dat een jong iemand op- staat." Het verschil in denken is duidelijk. Of eigenlijk, beiden gaan uit van hetzelfde: laat die ander maar het initiatief nemen. Een simpel misverstand. Overlast door jongeren is subjec- tief. Frans Griffioen: „Ik was gis- De sprekers op de conferentie wisselden ideeen en ervaringen uit en de aanwezige jongeren gaven hun visie op het geheel. Foto Roger van der Kraan Roger teren op een bijeenkomst in Groenoord. Daar wonen steeds meer ouderen en minder jeugd. De ouderen voelen zich onge- makkelijk met rondhangende jeugd. Maar als je nu echt vraagt wat er achter zit, dan is het onge- mak feitelijk nergens op geba- seerd." De conferentie kende saaie toe- spraken en pittige discussiemo- menten. Sjak Rutten is lid van de Projectgroep Ontwikkeling Lo- kaal Preventief Jeugdbeleid. Hij is van mening dat al die instellin- gen die bij jeugdzorg betrokken zijn het best kunnen samenwer- ken. Een open deur? In de wan- delgangen wordt met ironie ge- suggereerd dat samenwerking voor gemeentelijke instellingen geen vanzelfsprekendheid is. Het komt voor dat een jongere met problemen door wel zeven instel lingen wordt begeleid. Ongeloof- lijk maar waar. Daar willen de jeugdwerkers van af. Rutten merkt verder op dat gemeenten in het ontwikkelen van Integraal Jeugdbeleid beter eerst kunnen bekijken wat er nodig is in de stad, in plaats van de bestaande instellingen lukraak samen te la- ten werken. Dit om overlap en ge- touwtrek tussen de instellingen te voorkomen. De directeur van ba- sisschool De Peperklip heeft een andere suggestie: „Zou het niet beter zijn alle instellingen aan de kant te schuiven en vervolgens in iedere wijk een post te maken waar men voor alle jeugdzaken terecht kan?" Een gevoelig punt, vooral in verband met de te ver- delen gelden. Rutten is van me ning dat het beter is vanuit de be staande situatie verder beleid te ontwikkelen.De tweede spreker, Jantine Kiers, programmamana- ger 'Gelijkwaardige kansen' ver- telt over haar ervaringen in Rot terdam. Zij spreekt ook over sa menwerking tussen de betrokke- nen. Vooral het leggen van con tacten met alle betrokkenen kost veel tijd, maar wanneer eenmaal een gezamenlijk doel is vastge- steld, moet iedereen zich daar aan houden. De deelnemende instel lingen worden ook hierop afgere- kend. In Rotterdam zijn er vijf programma's uit voort gekomen, te weten preventief jeugdbeleid. jeugd en veiligheid, Brede School, werk. zorg en inkomen. en als laatste vrije tijd en sport. De activiteiten zijn vooral gericht op de grote groep probleemloze jongeren. Voor de jongeren die uitvallen op school is een andere aanpak nodig. De dagvoorzitter van de confe rentie, de journaliste Suzanne Mulder van Radio Rijnmond, vraagt de jongeren hoe het komt dat sommige jeugdigen het slech- te pad op gaan. Nini: „Ik denk dat deze leeftijdgenoten niet hard ge- noeg aangepakt worden. Volgens mij gaat het mis door de opvoe- ding die de ouders geven." Brian stelt grenzen aan zijn eigen ge- drag: ,,Ik ga niet het slechte pad op omdat ik mezelf bepaalde principes heb gesteld. Ik drink wel eens en ik rook, maar ik zal bijvoorbeeld nooit drugs gebrui- ken." De directeur Stichting Jeugdzorg, Jose Vermeer houdt een verkoop- praatje over de activiteiten van Jeugdzorg. Het verhaal is weinig inspirerend, maar het percentage van 3% jongeren die in de proble men komen is de moeite van het vermelden waard. De Stichting Jeugdzorg wil graag schoolmaat- schappelijk werk gerealiseerd zien. Hierdoor kan in een vroeg stadium geconstateerd worden dat het niet goed gaat met een kind. Het schoolmaatschappelijk werk kan vervolgens direct hulp realiseren. Een andere wens van Jeugdzorg is de start van het pro ject 'Pak je kans'. Daarin vervult de politie een belangrijke taak in het voorkomen en ombuigen van ongewenst gedrag onder jonge ren. Een van de jongeren heeft aan het eind van de middag een pittige opmerking over de inhoud van de conferentie. Malike: „Ik hoor allerlei mensen praten over jeugdbeleid en wat ze zoal doen. Maar eigenlijk heb ik niets ge- hoord over waar ik voor kwam. Want wat gaat er nu feitelijk ge beuren voor jongeren?" Deze op merking kreeg bijval van enkeie volwassenen. Geen woorden, maar daden. Daar komt het in de nabije toekomst van Integraal Jeugdbeleid op neer. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Hoe zal de bin- nenstad er over een aantal jaar uitzien? Degenen die zaterdag 28 maart tijdens de Dag van het Stadse Wonen rondgefietst of rondgewandeld hebben, zullen beseffen dat er op het gebied van woningbouw en restauratie in het historische centrum heel wat staat te gebeuren. Dit geldt zeker voor het gebied Nieuwe Haven- Westerhaven. Onder begeleiding van makelaar Anke Bodewes, stedebouwkundige Ton Gjelte- ma en een ambtenaar van de af deling Volkshuisvesting, Jan Langstraten, werden twee rond- leidingen door dit gebied gege- ven. Steeds meer bedrijven die van oudsher in het gebied Nieuwe Ha- ven-Westerhaven gevestigd zijn, trekken weg. De nabijheid van de binnenstad, de vele historisch waardevolle panden, de aanwezig heid van water en kaden met plata- nen, maakt dit gebied beeldbepa- lend voor Schiedam. De vertrek- kende bedrijven worden opge- volgd door kleinschalige, niet-mi- lieuhinderlijke bedrijven. bewo- ners en ontwikkelaars die door de huidige, soms wat vervallen toe- stand heen, de geweldige kwalitei- ten en potenties van dit gebied zien. Tijdens de rondleiding werd een bezoek gebracht aan een paar bedrijven die zich in een pand aan de Westerkade gevestigd hebben. Het eerste pand waar belangstel- lenden een kijkje binnen konden nemen was nummer 18. Het archi- tektenbureau Van Velzen en la Fe- ber dat in de Boterstraat gevestigd was, heeft sinds kort haar onderko- men op de begane grond van een pand dat geen bijzondere histori sche waarde had. Betonnen kolos- sen kenmerken dit pand waar ooit onder andere een melkfabriek in gevestigd was. Het architektenbu- reau heeft het weten om te toveren tot een licht, sfeervol kantoorpand met een enorme uitstraling. De ge- velwand aan de zijde van de Nas- saulaan is wel enigszins gedurfd, en de meningen over of dit past in het straatbeeld zullen uiteenlopen. Iemand die ook door de vervallen toestand heen kon kijken was Jan van der Steen. Van der Steen is ontwerper en bouwer van decors voor musicals als Joe, Les Misera- bles, Cyrano de Bergerac en Cats. Een wijds uitzicht op Schiedam vanaf de Boterstraat, een van de attracties van de Dag van het Stadse Wonen. Foto Roger van der Kraan Een jaar geleden heeft hij het pand naast zijn woning gekocht, een voormalige mouterij die met zijn grote oppervlakte en hoge pla fonds, de ruimte biedt voor zijn groeiende bedrijf. Dit is wel een historisch waardevol pand dat in 1869 gebouwd werd. Van der Steen is enthousiast over het pand en verdiept zich in zijn vrije tijd in de geschiedenis van de mouterij. Hij wil de gevel in een zo'n oor- spronkelijk mogelijk staat terug- brengen. Hij hecht hier persoonlijk waarde aan en daarnaast is voor hem bedrijfsmatig een representa- tieve uitstraling belangrijk. Er ko men namelijk regelmatig bekende Nederlanders naar zijn bedrijf. In het rijtje van Van der Steen vinden ook de andere bedrijven een mooi opgeknapte gevel belangrijk. Ook Martin Agterberg van Sound- house, dat het pand ernaast gaat betrekken, wil zijn klanten in een mooi gerestaureerd pand kunnen ontvangen. ,,In dit rijtje zit het wat dat betreft wel snor", aldus Van der Steen. Het eerste pakhuis aan de Wester kade waar appartementen in gerea liseerd gaan worden, zal aangepakt worden door Uno architekten. Na ervaring opgedaan te hebben met Lange Haven 50 en het pakhuis aan de Grote Markt, wil het in Sep tember aan de restauratie van het graanpakhuis gaan beginnen. Een stukje verderop, op de hoek van de Westerkade en de Nieuwe Haven komen ook appartementen. Het pand dat op deze plek stond ver- keerde in zo'n slechte staat dat het gesloopt is. In het nieuw te bouwen Liverpool-complex komen luxe appartementen en een commercie- le ruimte op de begane grond. In middels zijn er vier van verkocht en wil de ontwikkelaar, de heer Voorhoeve van VCO. met de bouw beginnen zodra er nog twee appartementen verkocht zijn. ,,Op dit moment nemen mensen nog een afwachtende houding aan, om dat ze bang zijn dat het in de direc- te omgeving nog jarenlang een rommeltje blijft. Ze willen eerst iets zien. dan zullen ze het pas ge- loven, vandaar dat wij gewoon willen beginnen met de bouw", laat Voorhoeve weten. Voorhoeve is de hele dag in de oude mouterij aanwezig omdat daar het Liver pool-project in beeld is gebracht. Hij krijgt van mensen ook algeme- ne vragen over het gebied die veel beter door iemand van de gemeen te beantwoord hadden kunnen worden. Algemene vragen konden echter alleen tijdens de wandelin- gen aan medewerkers van de ge meente gesteld worden. Langstra ten van de afdeling Volkshuisves ting vat de rol van het gemeentebe- stuur voor de ontwikkeling als volgt samen: ..de gemeente wil de regie voeren en voorkomen dat er een wildgroei van initiatieven tot stand komt." Om de juiste aanwij- zingen te kunnen geven nam de ge meente een adviesbureau in de hand. Dit bureau kwam in mei 1997 met een nota over dit gebied en veel adviezen hieruit wil de ge meente overnemen. Een van de veranderingen die de gemeente wil doorvoeren is het herinrichten van de kades. De kades worden nu voornamelijk als parkeerruimte gebruikt, maar zouden door de bij zondere platanenbeplanting, mooie wandelboulevards kunnen worden. Ook de kadebebouwing aan de Nieuwe Haven, aan de kant van de Lange Nieuwstraat, kwam tijdens de rondleiding nog even ter sprake. Aan deze walkant komen naast ap partementen ook stadswoningen met terrassen aan het water. Langstraten schat in dat voordat het zover is, we waarschijnlijk toch wel vijf tot tien jaar verder zijn. ANITA BEUER SCHIEDAM - De film Seven Years in Tibet van Jean-Jacques Arnaud wordt donderdag 2 april vertoond in het filmhuis aan de Nieuwstraat. In 1939 laat de Oos- tenrijkse avonturier Heinrich Har- rer zijn zwangere vrouw in de steek om met een groep bergbe- klimmers een Himalaya-piek te gaan bedwingen. De expeditie wordt echter door een lawine ge- troffen en weer beneden worden de leden gearresteerd door de En- gelsen, als inmiddels de Tweede Wereldorlog is uitgebroken. Na enkeie jaren en diverse pogingen weet Harrer te ontsnappen en be- reikt hij na lange omzwervingen met zijn compagnon Peter de Tibe- taanse stad Lhasa. Daar zal hij, vlak voor de Chinese inval, de Dalai Lama ontmoeten. Vrijdag 3 en zaterdag 4 april draait in het filmhuis de film L.A. Confi dential, geregisseerd door Curtis Hanson. Los Angeles, kerstmis 1951. In een bar wordt een gruwe- lijke overval gepleegd, waarbij een voormalig rechercheur dood wordt aangetroffen. Heel wat personages lijken een rol in deze zaak te spe- len: drugsdealende mafia-jongens, een magistraat met homosexuele voorkeuren, een steenrijke produ- cent van pornofilms en een exclu- sieve caal-girl, waar iedereen op valt. Geen eenvoudige klus dus voor de politie, waar trouwens ook al een aantal minder frisse figuren rondlopen. Het is uiteindelijk een nieuwkomer in het corps, die het plot ontrafelt. Beide films beginen om 21.00 uur, de toeeang bedraaet fl. 10,-/fl. 7,50. SCHIEDAM - Op 25 en 26 maart vonden op het Groen van Prin- sterer Mutoda-avonden plaats. On geveer 80 leerlingen schotelden een enthousiast publiek een avond- vullend programma voor. Eerst voerden leerlingen het toneelstuk 'Hilletje Jans' op onder regie van Willy van Bree-Kreeft. Daarna werden moderne dansen uitge- voerd in een flitsende choreografie van Brenda Witmus. Ten slotte tra- den verschillende ensembles op die onder leiding van Liesbeth Bouwhuis allerlei soorten muziek ten gehore brachten. De Mutoda- avonden waren een groot succes; een geboeid publiek zag getalen- teerde leerlingen een gevarieerd programma verzorgen. Woensdag 1 april 1998 SCHIEDAM - Opgaven over de periode 12 tot en met 19 maart van de gemeente Schiedam. Geboren Mirjeta, d.v. Bajraklari-Avdulahi Eileen, d.v. Van der Pluijm-Rein- ders Giovanni, z.v. Kooijman-de Vries Diego, z.v. Kooijman-de Vries Max, z.v. Hendrikse-Schrumpf Davi, z.v. van Slobbe-Gommers Ashley, d.v. Lulofs-Valk Bart, z.v. Loke-Streijl Aangetekend A. Afrassiabi (33) en S Molaprast Dizaj Tkyeh (30). Overleden M.A. Ouwens, man, 62 jaar D.M. Nellen, vrouw, 75 jaar (echt. van R.E. Meenk) J. van Vliet, man, 68 jaar L.H. van der Stel. man, 68 jaar W.M. Hengst, vrouw, 84 jaar (echtg. van W.L. van Deurzen) A. Karreman, man, 75 jaar C. van der Ree, vrouw, 78 jaar (g.g.m. G. Hamerslag) R. Wittkamp, man, 80 jaar J. den Otter, man, 89 jaar A.A. Riedijk, man, 76 jaar B. Overbeeke. man, 45 jaar G.C. Harreman, vrouw, 74 jaar (g.g.m. G.J.S. de Kievith) H. Ebbens, vrouw, 78 jaar D. van der Schoor, man. 68 jaar J. Meijer, man, 81 jaar J.A.J. Wolffers, man. 89 jaar W.P. Vermaat, vrouw, 85 jaar (g.g.m. A.W. Moerman) H. de Vaal, man, 71 jaar B.H.A. Maagdenburg, vrouw, 88 jaar (g.g.m. P.J.A. Boks) P.A.H. den Hartog, man. 81 jaar Ondertrouwd T. Cetinkaya (26) en S. Nurcan (25) M.J. Groen in't Woud (33) en S.E. Verwey (28) J. Maassakker (21) en I. Duren- kamp (22) L. van Brouwershaven (25) en S. Pronk (24) F. den Ouden (37) en J.H. Groe- nendijk (34) Gehuwd C.M. Kohler (26) en C. Kaijser (24) W.M. Oosterom (45) en W. van Mourik (43) K. Spelt (51) en S.P. Kuipers (43) M.B.A. Slot (26) en P. de Haan (27) M.R. Boaventura Santors (21) en P. Rietveld (18) SCHIEDAM - De eerste twee har tenwensen gingen zaterdag 28 maart in vervulling in De Nieuwe Passage. Hartenwensen die iedere klant mag aangeven op de actiefor- mulieren die men ontvangt bij elke besteding in alle winkels van De Nieuwe Passage. Zo werd de fami- lie Hesselberth uit Schiedam de gelukkige winnaar van kleding of mode-artikelen van Op ten Berg Herenmode ter waarde van fl. 750,-. De familie Van Essen uit Vlaardingen gaat genieten van een midweek voor vijf personen in Centerparc's Meerdal. De prijzen werden uitgereikt door J. Verploe- gen, voorzitter van de Nieuwe Pas sage. Er volgen nog drie zaterda- gen waarop een prijstrekking plaatsvindt en telkens twee harten wensen in vervulling gaan. Als topper wordt zaterdag 18 april on der alle inzenders een weekend New York met fl. 1000,- zakgeld verloot. WATERWEG - GGD FitZorg be- stond de afgelopen maand alweer een jaar. Dat verjaardagsfeestje is op passende wijze gevierd, waarbij ondermeer twee kwartaalabonne- menten zijn verloot onder de aan- wezigen. Een actieve en gezonde leefstijl, dat is wat wordt nage- streefd in dit centrum dat inmid dels bijna vierhonderd leden telt. Regelmatig en verantwoord bewe- gen heeft een positieve invloed op de conditie en gezondheid. Het geeft een fit en ontspannen gevoel en ziekten blijven uit. Via de pro- gramma's van de GGD FitZorg wordt op een verantwoorde manier aan beweging gewerkt. Deelne mers worden begeleid door speci- aal opgeleide fysotherapeuten en fitnessinstructeurs. Daarnaast is er vrijwel dagelijks een geregistreer- de sportarts in het centrum aanwe zig onder wiens supervisie de pro- gramma's worden uitgevoerd. GGD FitZorg is er voor iedereen die vindt dat hij of zij wel een beet je extra beweging kan gebruiken. Daarnaast zijn er speciale bewe- gingsprogramma's voor onder meer ouderen, 55-plussers en 70- plussers, chronisch zieken (waar- onder reuma- of cara-patienten) en werknemers. Dus loop binnenkort eens binnen in het centrum. De GGD FitZorg is te vinden aan de Van Hogendorplaan 501 in Vlaardingen, tel. 248 80 95. GezonderWijs is een puhlicatie van GGD Nieuwe Waterweg Noord. Holy Ziekenhuis, Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord. Patien- ten/Consumenten Platform Nieuwe WaterwegNoord, RIAGG Rijn mond Noord West en het Schieland Ziekenhuis. Mitzi gafeen heropeningsfeest afgelopen zaterdag. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - ,1k heb liever een client die heerlijk een uur bij mij heeft rond- gesnuffeld en niets koopt, dan iemand die na een kwartier weer weggaat met een jurk waarover ze thuis voor de spiegel eigenlijk niet tevreden is." Mitzi Ottevanger van Mitzi Mode is duidelijk. Zij wil een band met de klant op- bouwen, een relatie die verder gaat dan even snel iets bij Mitzi kopen. Die relatie gaat zover dat Mitzi vaak's ochtend om zeven uur al achter de naai- machine zit om jurken en pantalons voor de client op maat te maken. Hoort gewoon bij de geboden service. Sinds zaterdag 28 maart is Mitzi Mode weer terug op het oude vertrouwde pand in de Boterstraat 89. Bijna een jaar heeft Mitzi haar clietele noodgedwongen moeten ontvangen in een tijdelijk on- derkomen naast het Hemaplein. Niet echt een ideale situatie, stelt Mitzi, maar nu is Mitzi Mode er weer helemaal klaar voor. In een prachtig pand hangen topmerken als Oui Set, Mezzo en Rosner, geheel in het teken van de lente. De kleuren: van aqua tot grijs. Het toverwoord van Mitzi's inkoop is veelzijdigheid. Jasjes van het ene merk kunnen heel goed worden gecombi- neerd met andere merken. „Je krijgt hierdoor verrassende looks", aldus Mitzi, „een totaal andere uitstraling."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 11