BERGWEG110 ROTTERDAM Totaal verschillende visies die wonderwel bij elkaar passen Gehijg, gesteun en gekreun en foto's in Pand Paulus Fluff in Podium Theater a/d Schie Theater De Teerstoof Theater Schuurkerk Stadsgehoorzaal m- TEL.: 010-4.618.600 BERGWEG 110 ROTTERDAM P IP Ml Drie Vlaardingers in Rotterdamse galerie ft De keuze van Adriaan de Regt ite* PORTABLE RADIO CASSETTE SPELER 'S WERELDS KLEINSTE PORTABLE CD-SPELER PORTABLE RADIO CASSETTE MET CD wx54sa CORRECTPRIJS CORRECTPRIJS Op de Correct personal audio afdeling aan de Bergweg 110 vindt u alles op het gebied van draagbare audio apparatuur. Zo vindt u er een ruime keuze in stereo radio-cassettespelers met of zonder CD-speler, wereldontvangers, portable CD-spelers, MiniDisc spelers en klokradio's. Alles staat demonstratieklaar opgesteld. Vakkundige verkopers staan u met raad en daad terzijde en geven u een persoonlijk advies. BEREIKBAARHEID: Met de tram: lijn 4,6 en 9. Met debus: 170,171 en 173 stoppen praktisch voor de deur en bus 35,39 en 40 stoppen bij Station Noord. Met de auto: volg de diverse aanwijsborden. OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. ledereeerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. l§a Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud. aiu/a AIWA HS-TX 366 PORTABLE RADIO CASSETTE SPELER Deze Aiwa cassettespeler is helemaal compleet. Een ingebouwde digitalesynthezizer tuner zorgt ervoor dat u niets meer hoeft te missen. 18 van uw favoriete zenders kunt u opslaan in het geheugen. Geschikt voor FM en AM ontvangst. Het cassettegedeelte is voorzien van een autoreverse systeem. Incl. oordopjes en riemklip. Art'nr Uitgevoerd in zwart. 28191 resistant memory van 10 seconden bent u verzekerd van een onge- stoorde weergave. Wordt compleet met oordopjes met LCD afstands- bediening, accu, lader, batterijtasje, en draagtas geleverd. In zilver uitge voerd. Afm. 8x2.5x8cm, gewicht 120g. ZONDAG 5 APRIL GEOPEND VAN 12.00 TOT 17.00 UUR Taco Regtien tijdens zijn performance. Foto Roger van der Kraan Fluff. Foto Angelique van Woerkom Elly Dijkshoorn (links), Vilma Henkelman en Hans Rikken in de galerie waar nog tot 12 april werk van hen te zien is. Foto Roger van der Kraan Vijf mannen, de bloei van hun leven voorbij. SONY MZE-30'S WERELDS KLEINSTE MINIDISC WALKMAN Dit fantastisch compacte apparaat reist voortaan altijd met u mee. want met de allerkleinste MiniDisc speler heeft u het grootste hifi genot. Met zijn volledig metalen behuizing en shock CORRECTPRIJS KENWOOD KENWOOD DPC181 PORTABLE CD-SPELER Discman van Kenwood met een solide loopwerk en1 bits techniek. Met de bass boost- knop kunt u net dat beetje meer laag instellen voor een voile geluidsweergave. Voorzien van shuffle play en programmeer- mogelijkheid. Compleet met netvoeding-adapter/lader, accu en stereo oortelefoon. In zwart uitgevoerd. Afm. 13x4x14 cm. SLlULia AIWA CSD-ES 360 DRAAGBARE CD RADIO C0MBINATIE MET CASSETTE Met ingebouwd front surround luidsprekersysteem. Het radio- gedeelte is geschikt voor ontvangst van FM en MG. De CD speler heeft een soepel laadsysteem en een LCD display. Het cassettegedeelte is voorzien van een automatische afslag aan het einde van de band. In antraciet uitgevoerd. Afm. (bxhxd) 42x15x23 cm. CORRECTPRIJS CORRECT PORTABLE AUDIO MmsposI I'[us Face Lift. Foto Gastel van Koeleman Ingeborg Elsevier e.a. Facelift Topactrices Ingeborg Elsevier, Doris Baaten en Henriette Tol spelen drie miljonairsvrouwen in het Vlaamse belastingparadijs Brasschaat in deze nieuwe komede van Guus Vleugel. Iedere dag feliciteert het nouveau ri- che-clubje zich ermee dat ze de Nederlandse fiscus te slim af zijn geweest. Het trio vermaakt zich met roddelen en borrelen, totdat een oude vlam van een van de dames opduikt. Zondag 5 april, 20.15 uur. fl. 40,-. De kassa, gevestigd in Theater aan de Schie, Stadserf 1, is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 15.00 uur en op zaterdag tus- sen 12.00 en 14.00 uur. Telefonisch reserveren is mogelijk op nummer 2467467. Virga Lipman Knuffel van Anne Knuffel van Anne is een intieme, vertederende voorstelling waarin pop- penspel een belangrijke rol speelt. Anne gaat eendjes voeren in het park. Ze heeft haar knuffel meegenomen, want die gaat overal naar toe. Dan wordt het donkerder, het begint te regenen en onweren. Anne rent naar huis en in haar schrik vergeet ze haar knuffel. Die wordt besnuffeld en rondgesjouwd door de muizen en de eekhoorn die in het park wonen. An ne en haar knuffel wordt verteld door Virga die met haar koffer vol pop- pen en een hoofd vol verhalen in het park zit. Zondag 5 april, 14.00 uur, fl. 7,50. De kassa, gevestigd in Theater aan de Schie, Stadserf 1, is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 15.00 uur en op zaterdag tus sen 12.00 en 14.00 uur. Telefonisch reserveren is mogelijk op nummer 2467467. Toneelgroep Het Volk en Ge- broeders Flint SCHIEDAM - Adriaan de Regt is de derde gastconservator die in Pand Paulus laat zien wat hij nu beschouwt als 'mooie' kunst. Hij heeft gekozen voor een geva- rieerde opzet, met topwerken van bekende fotografen als Nan Golding, Dan Graham en Inez van Lamsweerde. De Regt bij de opening van de expositie: „Ik hoop dat ik jullie hier een beetje zenuwachtig mee maak, dat je beseft dat kunst meer is dan een esthetisch geintje waar je een glas bij kan heffen. Het is ont- stellend serieus waarbij je vrese- lijk kunt lachen, maar wel met passie." Het is de eerste keer dat Schiedam kennis kan maken met het werk van Nan Goldin. Goldin, op en top New Yorkse, heeft vanaf de jaren zeventig nauwgezet haar kennis- sen- en familiekring gefotogra- feerd. Ze beweegt zich veel voort in de travestie en gay-scene, en veel van haar foto' s hebben een dubbele lading. Prachtig opge- maakte 'vrouwen' die in jaren tachtig genadeloos getroffen wer- den door Aids. De Regt heeft voor- al geput uit de serie The Other Side (1991). We zien hoe een travestiet (Gina) in een club verlangend naar de dansvloer kijkt, en hoe twee vriendinnen van haar (Misty en Jimmy Paulette) in de taxi op weg zijn naar een feest. De laatste foto geeft een indruk van het verjaar- dagsfeest van Nan Goldin zelf: 'Twisting at my birthday'. Daarnaast een serie foto's van Inez van Lamsweerde. Het zijn mode- foto's gemaakt voor de collectie van Vivienne Westwood, een beet je vervreemdende foto's: de rao- dellen lijken niet levend. Onge- twijfeld bewerkt met de computer. Dan Graham werkt graag met la- gen, foto's over foto's die, zo hoopt Graham, de vergankelijk- heid van de maatschappij en het le- ven verbeelden. Spiegelende rui- ten waarin behalve de vrouw die een kijkje neemt in de mode-etala- ge ook de toeschouwer zich kan te- rugzien. In het midden van Pand Paulus worden drie video's vertoond, van Hester Scheurwater. De camera heeft ze geplaatst onder een glazen tafel en laat een vrouwengezicht zien die vloeistof uit haar mond laat lopen. Erotisch of niet: dat moet de toeschouwer maar uitma- ken. Achter de video's in een afgesloten donkere ruimte: een installatie van twee bedden en een film geprojec- teerd op het plafond. De bezoeker wordt uitgenodigd op een van de twee bedden plaats te nemen en de film te bekijken. Gehijg, gesteun en gekreun vormt de finishing touch. Meer inlevingsvermogen van de bezoeker wordt verwacht bij de in stallatie van Hermen Maat. Onder een aan het plafond bevestigde gla zen plaat wordt de bezoeker ge- confronteerd met een kale man die in drie dimensies zijn presence uit- straalt. Zondag 5 april wordt er in Pand Paulus nog een performance gege- ven door Taco Regtien. Hij maakt balletjes die hij in een duizendtal jaszakken over de wereld heeft verspreid en die allemaal voor de dragers van de jassen een eigen persoonlijkheid hebben gekregen. De keuze van De Regt kan nog be- keken worden tot en met zondag 5 april in Pand Paulus. VLAARDINGEN - Het werk van drie Vlaardingse kunste- naars is bijeen gebracht in gale rie De Brieder in Rotterdam. El- ly Dijkshoorn, Vilma Henkel- man en Hans Rikken werken alle drie vanuit totaal verschillende visies. Toch past alles wonderwel goed bij elkaar. Dijkshoorns schilderijen zijn bijna te lezen als innerlijke statements met titels als Stilte, Horizon en Verbinding tussen hemel en aarde. De monu- mentale gedraaide potten van Henkelman lijken recht uit de aarde gegroeid te zijn, en kij- kend naar de stillevens (potten) op de grootse schilderijen van Rikken krijgt de toeschouwer het gevoel in de donkerte van het schilderij te verdwijnen. Er zijn niet veel gekke plekken in Nederland te vinden waar galerie- en gehuisvest zijn. maar De Brie der be vindt zich op zo'n typische locatie: onder de grond op metro- station Oostplein kan niemand de galerie met haar glazen pui missen. Aan de witte wanden hangen acht- tien kleinere schilderijen van Elly Dijkshoorn. Tweejaar geleden nog maakte zij ingetogen werken, vaak gevuld met grote witte vlakken waar een kleiner vlak binnenin het schilderij opgenomen was. „Het was een soort omlijsting, een be- schermend kastje, besloten in het schilderij", vertelt Elly. „Daarbin- nen zat het innerlijke schilderij. Dit was de serie Kwetsbaar. Grenzen baken je natuurlijk niet voor niets af. Ook niet in je schilderij. Ik heb niets tegen bescherming maar de laatste tijd is er iets heel anders ontstaan in mijn werk." Op de houten paneeltjes zijn grote open kleurvlakken aangebracht, zonder afgesloten ruimtes, soms dansen er stippen overheen. „Ik probeer zo min mogelijk plannetjes te maken en puur op het moment zelf te rea- geren. Ik ben nu erg met kleur aan de gang gegaan, rood is gevoels- matig heel beweeglijk. En zwart nodigt uit om de boel dicht te pleis- teren. Oranje daarentegen is een veel rustiger kleur. Ik ben erbij en De Lachspektakelshow Bassie en Adriaan Nederlands bekendste jeugdidolen bewijzen hun vakmanschap ook in het theater door de gehele familie twee uur lang volledig in hun ban en aan de stoelen gekluisterd te houden met hun programma. Wanneer Bassie en Adri aan de meest doldwaze en komische capriolen ithalen knallen de lachsal vo's door de zaal. Het spreekt uiteraard voor zich dat Bassie alles in het honderd laat lopen. maar dankzij het eindeloze geduld van Adriaan komt alles weer op zijn pootjes terecht. Woensdag 8 april, aanvang 14.00 uur, toegang fl. 17,50. De Held Geert Hautekiet Geert Hautekiet bezingt, tussen gevleugelde piano's en wuivende gitaren, de daden van een voor ons nog onbekende held. Hij heeft een lijf vol muziek, sterke sfeervolle teksten met een fijn gevoel voor humor en een charisma waarvor je door de knieen gaat. Blues met humor. Een brok energie, dat het publiek doet genieten van deze jonge Belg. Donderdag 9 april, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 20,-/fl. 17,50. Toegangskaarten zijn te verkrijgen aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Via het kabelnet kunt u het pro gramma van RDTV op uw televi- sie ontvangen. RDTVof wel Rot- terdams Dagblad TV, is een ka- belkrant die elke dag 24 uur lang te zien is. Ze bevat het laatste ac- tuele nieuws uit uw omgeving. Elke maandag en dinsdag krijgt u via RDTV extra veel informatie over onroerend goed en wonen. SCHIEDAM - De eerste aanzet tot mooie liedjes van Fluff betrof een soort kruisbestuiving van stevige gitaarrock en melodramatische folkmuziek. De een, afkomstig uit de symfonische/progressieve rock- hoek, beroerde de drumvellen om zo de mooie melodie tot standaard te verheffen. De andere 'Fluffer' voorzag de liedjes, die veelal uit zijn pen vloeiden, van een stem en gitaargeronk. Het derde lid, dat soms ook wel een aardig idee heeft, leverde een donker basge- luid waar het goed toeven is. Het aloude gezegde 'waarom moeilijk als het makkelijk kan?' bleek niet tegen dovemans oren gezegd. Het drietal grossiert nu in simpele, mooie, stevige liedjes, waarbij de melodie centraal staat. Zoals iedereen is ook Fluff niet vrij van invloeden. The Lemonheads, Neil Young, The Posies en nog veel meer van dat moois zijn dan ook dankbare inspiratiebronnen. Afgezien van een zeer sporadische cover speelt de driemansformatie vooral eigen werk, waarmee zij hopen het oor van de luisteraar te bekoren. Zaterdag 4 april treedt Fluff op in cafe Podium aan de Lange Haven. Aanvang is 22.00 uur, toegang gratis. ik kijk ernaar, het gebeurt gewoon puur gevoelsmatig. Ik tast mijn schilderijen af met verf." Vilma Henkelman is materie- kunstenaar. A1 dertig jaar lang draait zij klei. Staand op een ladder draaide zij soms bijna onmogelijke manshoge potten; die fysieke zwaarte en aanwezigheid sprak haar aan. Momenteel draait zij geen manshoge potten meer, toch hebben haar huidige werken niets aan fysieke aanwezigheid inge- boet. Klei is aarde en energie voor de kunstenares. Zij wil het karakter van de klei optimaal tot uitdruk- king brengen. „Het gaat mij om de materie zelf, het bevat de vruchtba- re aarde. In allerlei vormen en ver- bogen vormen ga ik mee in het proces van het maken zelf. En wat mij betreft blijft er tien procent over van alles wat ik maak. Als ik in een perfect symetrisch gedraai de pot vervormingen ga maken. kan het natuurlijk ook mislukken. want iedere handeling is onherstel- baar. Het uiteindelijke resultaat moet helemaal op zichzelf staan, het is mijn eis dat het een auto- noom werk is dat kracht heeft. Mooi is niet genoeg." Henkelman beheerst haar vak tot in de puntjes en zij wil in haar jarenlange toewij- ding aan de klei telkens tot iets nieuws komen. Het proces van het werken zelf is eigenlijk de inhoud van haar werk. „Gewoon in opper- ste concentratie laat ik mij mee- gaan in het proces van het werken met de aarde en het draaien en be- werken van de klei. Telkens doe ik nieuwe ontdekkingen. Het is een wisselwerking van toeval en de be- heersing van het vak. Aan de klei en aan het draaien ben ik op een heerlijke manier verslaafd." Er zijn zes stuks van Henkelman's potsculpturen te zien in de galerie. Sommige schilderijen van Hans Rikken zijn wandvullend. Enorme aardewerken potten doemen op uit het donker, door dat gebruik van licht en donker krijgen de schilde rijen een mysterieuze sfeer. „Ja, het zijn buiten proportionele stille vens. De verhouding van werke- lijkheid en illusie raakt een beetje zoek. Somige voorwerpen lijken te zweven en andere staan op het randje van de tafel, of de afgrond zo je wilt. Het ligt er maar aan hoe je je ruimte organiseert in licht en donker, met schilderen kun je de zwaartekracht ontmantelen", ver telt Hans Rikken. „Ik schilder die afbeeldingen, maar je kunt het ook als verf op een doek zien. Het zit er vrij dik op, die enorme potten kun je echt zo beleven, maar ook als il lusie in de ruimte zien." De tentoonstelling is nog te zien tot en met 12 april. Galerie de Brieder is geopend van donderdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.30 uur. YVONNE LENS Wiebe, Sietze, Wietze, Siebe, Tjibbe en Janke Toneelgroep Het Volk en de Ge- broeders Flint proberen er het bes- te van te maken. Vijf mannen, de bloei van hun leven voorbij, probe ren er het beste van te maken. Ze laten het er niet bij zitten, steken de koppen bij elkaar en nemen een besluit. Ze willen nog een keer proberen hun oude beroep nieuw leven in te blazen. Ze trekken zich terug uit hun dagelijkse beslomme- ringen en maken zich op voor de start van hun tweede carriere. Hier- bij speelt hun mannelijk onvermo- gen een niet onbelangrijke rol. De Gebroeders Flint, een ensemble spelers en muzikanten, brengen sinds 1979 visueel muziektheater. Zomers buiten en 's winters in de theaters. Toneelgroep Het Volk schrijft veel van haar produkties zelf. Een ander opvallend kenmerk van dit Haarlemse gezelschap is dat ze vaak meerdere produkties tegelijkertijd uitbrengen. Beide ge- zelschappen ontvingen als waarde- ring voor hun oeuvre de Noordhol- landse Theatertrofee (Het Volk in 1993 en de Gebroeders Flint in 1995). Zaterdag 4 april, aanvang 20.30 uur. toegang fl. 25,-. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de informatiebalie van het stadhuis, Koningshoek, op werkdagen tus sen 09.00-17.00 uur en aan de kas sa van de Schuurkerk. Telefonisch reserveren op 5931931 (stadhuis) of 5913700 (theater). Een kaartje kan ook aan de zaal worden ge- kocht. SONY Art.nr. 46804 Art.nr. 42156

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 17