Onderzoek laat geen spaan heel van personeelsbeleid GGD NWN Bewonersgroep bereidt zich voor op indienen schadeclaims I liesbeth 55! herik m mmm MaasposT MaasstaP 'Management leert niet van gemaakte fouten' Hi Grote onrust onder huizenbezitters Vlaardingerdijk ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT Schiedam Donderdag 9 april Vrijdag 10 april Zaterdag 11 april WIIKBLADEN SCHIEDAM WATERWEG - Het perso neelsbeleid van de GGD Nieuwe Waterweg Noord laat veel te wensen over. Er heerst een sfeer van wantrou- wen en cynisme. Het ver- trouwen van de medewer- kers in het management is ge- ring en die situatie is des te er- ger omdat het management de groeiende problemen on- derschat. Dat zijn de belang- rijkste bevindingen van het onderzoek dat het bureau Cap Gemini uitvoerde naar het personeelsbeleid van de GGD. ALLEENSTAANDEN 0186-604394 SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 11 april verzorgd door duo Musica Franceska uit Schiedam. Joke Veltman speelt piano en Anneke Loos op fluit. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Woensdag 8 april is er in dezelfde kerk een avondconcert waarbij de Mattheus Passion ten gehore wordt gebracht. Aan vang hiervan is 20.00 uur en de toegang bedraagt fl. 12,50. Kaarten zijn aan de kerk verkrijgbaar. Stijldansen Speeltuin Keukengeheimen Collages Thema avond Ritme en Dans De Erker FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! ,"LJ - Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kij^opstaden wijk Woensdag 8 april 1998 xq52 Hervormde gemeente Bethelkapel, 19.30 uur, ds. G. de Lang. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, 19.30 uur, ds. N.K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark, 19.30 uur, ds. J. Sosef/ds. R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, 10.00 uur, ds. A.N. Verheul. Bethelkapel, 19.30 uur, ds. G. de Lang. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. 19.30 uur, ds. A.I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Aanvang: 19.00 uur, Viering van het Laatste Avondmaal, pastor K. Veltman. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Aanvang: 19.00 uur, Viering van het Laatste Avondmaal, pastor D. Kool. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 20.00 uur, eu- charistieviering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. 19.00 uur, eucharistie- viering. V rij zinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 19.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Hervormde gemeente Grote Kerk, 19.30 uur, ds. G. de Lang. Bethelkapel, 19.30 uur, ds. A. van der Klaauw. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, 19.30 uur, ds. N.K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark, 19.30 uur, ds. J. Sosef/ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, 19.30 uur, ds. R.A. Bosch. Bethelkapel, 10.00 uur, ds. A. van der Klaauw. Gereformeerde Bond Aquamarijn, Nieuwe Damlaan, aanvang 19.30 uur, ds. K.J. Visser. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. 15.00 uur, Schrift en Ge- bed. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. 11.00 uur, dienst met kinderen. 15.00 uur, overweging van het Lijden van de Heer. 19.00 uur, Goede Vrijdagviering. Gereformeerde Kerk De Ark, aanvang 22.00 uur, ds. J. Sosef en ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, aanvang 21.30 uur, ds. A.N. Verheul/ds. I. Hyva rinen. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek, aanvang 20.00 uur, ds. C.A. Philipse. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, 21.00 uur, Paaswake, pastor D. Kool. Martinuskerk, 21.00 uur, Paaswa ke, pastor K. Veltman. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. 20.30 uur, Paaswake. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 106. Aanvang 21.00 uur, Paaswake, m.m.v. Jubilato. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning CHEF VERKOOP REGIO: W. Monster Telefoon 010 - 4738322 VERTEGENWOORDIGERS: M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen R. van der Kraan van Eyckstraat 37 3141 XB Maassluis 06 - 52833559 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Het arbeidsconflict van C. Witte (de voornaamste aanleiding voor het onderzoek) was dus, anders dan A.F. de Leede, voorzitter van het Dagelijks Bestuur van de GGD, tot nu toe beweerde, geen incident. Cap Gemini constateert dat meer personeelskwesties op eenconflictzijnuitgedraaid. Datis met name te wijten aan de ondui- delijke communicatie, het te laat inzien van de ernst van de situatie door afdelingshoofden en direc- teur, het ontkennen van gemaakte afspraken, de onvoorwaardelijke steun van de directeur aan de afde lingshoofden en het niet toegeven van gemaakte fouten door het ma nagement. Omdat het gaat om zich herhalen- de patronen concluderen de onder- zoekers dat het management niet leert van gemaakte fouten. Hier- door dreigt de goede uitgangsposi- tie die de GGD in de afgelopen ja- ren heeft bereikt verloren te gaan. Maar niet alleen het management heeft schuld aan de gescaleerde problemen binnen de GGD. Hoe- wel het dominante optreden van de veel bekritiseerde directeur van de GGD, E.S.A van der Meer, wel aan de orde komt is er ook kritiek op de rol die de Ondernemings- raad, het Algemeen Bestuur en het Dsgelijks Bestuur hebben ge- speeld. Zowel binnen het Alge meen Bestuur als het Dagelijks Bestuur leefde al langer de indruk dat er problemen waren op het per- sonele vlak. Daar is veel te laat ac- tief op gereageerd. De relatie tus- mmm - t i gppM| A.F. de Leede (midden), voorzitter van het dagelijks bestuur, stelde vorige maand nog dat het slechts ging om een enkel incident. Dit blijkt volgens het rapport niet waar te zijn. Rechts GGD-directeur E.S.A. van der Meer die in het rapport wordt omschreven als dominant. Foto Roger van der Kraan sen de Ondernemingsraad en de directeur is slecht, het ontbreekt aan openheid. Daarbij heeft de Ondernemingsraad te veel geduld gehad met de directeur. Op basis van de bij hen bekende gegevens over arbeidsconflicten was de On dernemingsraad veel eerder in staatgeweest actie te ondernemen. Cap Gemini concludeert dat het personeelsbeleid op een aantal punten grondig moet veranderen. Het is zaak om de tot nu toe naar buiten gerichte aandacht naar bin nen (op de eigen organisatie en met name op het personeelsbeleid) te richten. Dat beleid is nu inhou- delijk onduidelijk. Medewerkers klagen dat beslissingen niet goed onderbouwd zijn. Het manage ment klaagt dat de medewerkers altijd ontevreden zijn en geen be- grip hebben voor de bedrijfsmati- ge houding die nodig is om de GGD goed te laten functioneren. Zowel personeel als management erkennen dat weinig tijd wordt be- steed aan personele begeleiding. De bij de medewerkers van de GGD aanwezige kennis wordt on- voldoende gebruikt. Daardoor is bij hen het gevoel ontstaan niet se- rieus te worden genomen. De or- ganisatiecultuur van de GGD ken- merkt zich door indirecte commu nicatie. De op het eerste gezicht in- formele omgangsvormen zijn niet meer dan een facade. Zowel bij medewerkers als bij het manage ment heerst een zekere angst om rechtstreeks te zeggen waar het op staat. De communicatie is daar door versluierd. Kritiek is er ook op het functione ren van de P&O-functionaris en de manager van de Arbodienst. Over de positie van de laatste dient Van der Meer zo snel mogelijk duide- lijkheid te scheppen, is in de con- clusies van het rapport te lezen. De situatie is ernstig maar niet on- oplosbaar, concludeert Cap Gemi ni. Verbeteringen zijn mogelijk maar op eigen kracht komt de GGD er niet meer uit. Daarvoor zijn de relaties te zeer verstoord. Geadviseerd wordt dan ook een externe veranderingsmanager aan te trekken die de GGD kan bege- leiden in het doorvoeren van ver beteringen in het personeelsbe leid. Speciale aandacht moet daar bij worden besteed aan het toege ven van gemaakte fouten door het management en het met de mede werkers bespreken van de manier waarop die fouten in de toekomst kunnen worden voorkomen. Be- voegdheden moeten meer worden gedelegeerd en de professionali- teit van het management moet worden verhoogd. Een meer mensgerichte (in plaats van taak- gerichte) manier van leiding ge- ven moet worden ingevoerd. Ook de professionaliteit van het Be stuur en de Ondernemingsrad moeten worden verhoogd. de me dewerkers moeten worden ge- traind in het omgaan met onzeker- heid. De vorderingen op het gebied van het personeelsbeleid moeten re- gelmatig worden besproken met het Bestuur. Het Algemeen Be stuur heeft inmiddels de aanbeve- lingen van het rapport onderschre- ven. De komende maanden wordt gewerkt aan een plan van aanpak. ERIKMEUER SCHIEDAM - De ongerustheid onder de bewoners van de Vlaar dingerdijk in Schiedam West is groot. De aanleg van de metro is hiervoor de directe aanleiding. Tijdens de heiwerkzaamheden onderaan de dijk trilt de bodem alsof er een kleine aardbeving aan de gang is. Dat kan niet goed zijn voor de oude huizen aan de- ze dijk. De wijk is gebouwd rond 1930 en een aantal huizen ver- toonden al enige scheuren voor de start van de heiwerkzaamhe den. Het gewoel in de harde bo dem kan niet gezond zijn voor de staat van de huizen. De Bewo- nersvereniging Schiedam-West zet zich in voor de problematiek. Speciaal voor de bewoners aan de Vlaardingerdijk is een werkgroep opgericht om de mogelijke effec- ten van de onvermijdelijke metro- aanleg nauwlettend in de gaten te houden.Vanuit het Projectbureau Beneluxlijn krijgen de bewoners van de Vlaardingerdijk en omge- ving regelmatig informatie over de werkzaamheden. Kort voor het in- trillen van de damwanden zijn de bewoners hiervan op de hoogte ge- steld. Daarna is begonnen met het heien van zo'n duizend palen. John de Kievith van de Werkgroep Vlaardingerdijk: „Het Projectbu reau had ons gewaarschuwd dat het heien een paar dagen voor de deur zou plaatsvinden. Daarna schuift de boel weer door. Maar het gedeelte van de Vlaardinger dijk tussen de Van Haarenlaan en de Hobbemastraat duurde het veel langer. Het zwaarste materiaal werd ingezet om de palen toch de grond in te krijgen. De van te vo- ren vastgestelde trillings- en ge- luidsnorm werd toen overschre- den. Je moet je voorstellen dat de heimachines slechts een paar meter van de voordeur verwijderd staan. Een aantal huizen aan de Vlaardin gerdijk zijn in deze periode meer scheuren gaan vertonen. Enkele bewoners zijn het huis dagelijks ontvlucht om aan het lawaai en de trilling te ontkomen. Dat is best een beangstigende situatie. De Be- wonersvereniging heeft op een ge- geven moment aan de bel getrok- ken en gedreigd met een rechts- zaak. Volgens ons werden de toe- gestane normen overschreden. De werkzaamheden zijn toen stil ge- moeilijk geleden schade aan te to- nen. Het is een gevecht van David en Goliath. MARGREET FEENSTRA Heien op enkele meters atstand van de bebouwing: de bewoners vrezen voor hun huizen. Foto Roger van der Kraan legd en het Projectbureau heeft er- kend dat de trillingsnorm was overschreden omdat de bodem harder was dan verwacht. De Vlaardingerdijk is oud en daarom is de grond hier goed ingeklonken. De werkzaamheden op dit traject lagen al spoedig een paar weken achter op schema. Er is toen beslo- ten de gaten voor de palen voor te boren. Maar een aantal huizen heeft in de periode daarvoor toch schade opgelopen." Het Projectbureau Beneluxlijn heeft een onafhankelijk bureau in- geschakeld om gedurende het bouwproces metingen uit te voe- ren. Maar het bureau wordt betaald door de metrobouwer en daarmee krijgt het woord 'onafhankelijk' een andere betekenis. De Bewo- nersvereniging Schiedam West be- schikt niet over een pot met geld om zelf een duur onderzoek in te stellen. Maar gelukkig bestaat er een Wetenschapswinkel: „We hebben de Technische Universiteit in Delft benaderd met de vraag een onderzoek in te stellen naar de bouwmethode van de metro. We hebben echt een wetenschappelij- ke onderbouwing van het pro- bleem nodig om juridisch sterker te staan. Een aantal studenten van de Universiteit gaat gegevens ver- zamelen om de opgelopen schade vast te kunnen stellen. Ze worden begeleid door een docent, dus een dergelijk onderzoek heeft zeker waarde", aldus De Kievith. De Werkgroep Vlaardingerdijk heeft het vermoeden dat de trillingsme- tingen niet op alle plaatsen juist worden uitgevoerd: „We hebben een meetpunt op de gevel gevon- den dat op een stuk rubber beves- tigd is. Ook zijn er meetpunten schuin opgehangen in plaats van horizontaal, zodat de meter niet zo ver uitslaat." De Universiteit van Delft zal uitsluitsel moeten geven over dergelijke zaken. Een andere kwestie is het gebrek aan openheid over het bestaan van een Bouwvei- ligheidsplan voor de buurt. ,,In de voorbereidingsperiode zijn veel ambtenaren van de gemeente Schiedam betrokken geweest bij de aanleg van de metro. Maar sinds de goedkeuring van het bestem- mingsplan zien we nooit meer ie- mand van de Schiedamse gemeen te. Het lijkt wel of het hele gebied in bezit is genomen door Rotter dam en dat Schiedam er niets meer over te zeggen heeft. Dat vinden wij vreemd, want buiten de stippel- lijnen van de metro liggen kwets- bare woningen die tot Schiedams grondgebied horen." Op dit moment bereidt de Bewo nersgroep Vlaardingerdijk een schadeclaim voor. De uitslag van het onderzoek door de Technische Universiteit Delft is daarbij van es- sentieel belang. Maar er is nog een gevaar in zicht. De Vlaardinger dijk wordt gedeeltelijk afgegraven, zodat een smallere dijk overblijft. De dijk wordt aan een kant gestut, maar de Bewonersgroep is bang dat de smallere dijk langzaam gaat wijken door zijwaartse druk. Dat zou ook negatieve gevolgen kun nen hebben voor de woningen al- hier. ,,De bewoners zijn bang voor waardevermindering van hun huis. Ze weten niet of hun huis schade oploopt en zo ja, hoe lang dit pro- ces nog doorgaat. Wanneer bij ver- koop blijkt dat de waarde van een huis aanzienlijk is gedaald, bestaat daar een regeling voor: 75 procent van het aangetoonde verlies komt in aanmerking voor vergoeding", vertelt De Kievith. Toch is het die werkelijk een andere wending aan hun leven wil- len geven en op een be- trouwbare manier op zoek zijn naar een geschikte partner Wij beschikken over een omvangrijk best and van partnerzoekenden uit alle ieeftijdskategorieen, in ge- heel Zuid-Holland. Kontakten worden gelegd op basis van uw wensen en voorkeuren in onze 14- daagse bemiddelingsrondes. Wilt u meer weten van ons resultaatgerichte partner- keuze systeem? Vraag dan nu onze gratis infobrochure Een leuk contact is vaak sneller (tot 20.00 uur) relatle-advlesburo Postbus 1520,3260 BA Oud-Beljtrland SCHIEDAM - Stijldansen in de Blauwe Brug. Op vrijdag 17 april starten hierin nieuwe cursussen op verschillend niveau. Er is les voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar tussen 19.00 en 20.00 uur, daarna is er les voor beginners. Van 20.30 tot 22.00 uur is er les voor gevor- derden. De cursus bestaat uit 7 les sen en wordt verzorgd door het echtpaar Sliep. Voor deze cursus sen kan men zich voor 10 april, het liefst per koppel, inschrijven bij de receptie van de Blauwe Brug, Bachplein 590. SCHIEDAM - De speeltuin aan de Borodinlaan is tot 1 mei gratis open. Er is toezicht op de speeltuin op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag tussen 15.30 en 17.00 uur. Op woensdag en zaterdag is de speeltuin geopend van 13.00 en 17.00 uur. Vanaf 1 mei 1998 zal een entree van een gulden geheven worden. SCHIEDAM - Kennis maken met mensen uit andere culturen en hun keuken leren kennen gebeurt in de cursus 'Keukengeheimen uit cultu ren'. Mensen uit Afghanistan, Spanje, Turkije, Marokko gaan sa- men met de deelnemers de gerech- ten bereiden en daarna wordt er sa- men geproefd. Na elke avond ont- vangt iedere deelnemer een aantal recepten op papier om thuis uit te proberen. De kosten van de cursus in wijkcentrum De Erker bedragen fl. 50,- voor vier lessen. Inschrij ven kan tot 17 april. De cursus be- gint een week later op vrijdag tus sen 19.00 en 22.00 uur. Voor meer informatie, tel. 4267767. SCHIEDAM - Galerie Korte Ha ven heeft in het kader van 'buren exposeren bij buren' voor de twee- de tentoonstelling Nel van Vliet uitgenodigd werk te exposeren. Zij gebruikt hoofdzakelijk papier om vorm te geven aan haar ideeen over ruimte. Met scheuren en plak- ken ontstaan composities met een landschappelijk karakter. Op 11 april wordt de tentoonstelling 'Collages van Nel van Vliet' ge opend. Het werk zal te zien zijn tot en met 6 juni, op zaterdag en zon- dag van 13.00 en 17.00 uur. SCHIEDAM - De Dorpskerkge- meenschap Kethel zal in april een drietal avonden houden over Sa- menleving en Geloof. Op dinsdag 14 april zal de heer Noordegraaf een inleiding houden over Geloof en Politiek aan de Dorpsstraat 15 te Kethel. De volgende dinsdag 21 april spreekt de heer Van Loopik over Geloof en Kunst, en de derde dinsdag 28 april, sluit de heer Niessen deze serie af met het the ma Geloof en Ondernemen. Be- langstellenden voor deze avonden zijn welkom om 20.15 uur. De avonden duren tot ongeveer 22.00 uur. SCHIEDAM - Bij SVO (Schie damse Vrouwen-emancipatie Or ganisatie) zijn nog plaatsen vrij voor de cursus Ritme en Dans. In deze cursus wordt het natuurlijk ritmegevoel ontwikkeld. Vanuit de ontspanning en het contact met de grond volgt de beweging op ritmen met begeleiding van onder meer de Djembe (West-Afrikaanse trom mel). De cursus start donderdag 16 april. belangstellenden kunnen bel- len met SVO, tel. 010-4734545. SCHIEDAM - De landendag Grie- kenland in wijkcentrum De Erker wordt dit jaar in de Paassfeer ge- houden. Er is een optreden van muziekgroep The Jonians en dans- groep Afrodite houdt een demon- stratie. Op het menu staan Griekse gerechten. De landendag is zondag 19 april. Het feest begint om 14.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De toe gang bedraagt twintig gulden (in- clusief de maaltijd). Belangstellen den kunnen contact opnemen met De Erker, tel. 010-4267767. JkKSff Hof van Spaland 13 Tel. (010) 247 07 11. D mderdag koopavond

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3