616.000 Wijkservice-teams ook in het centrum Pvda levert twee wethouders, WD een, GroenLinks en D66 beiden een 'halve' I fot# Compost gratis afhalen bij ONS milieu urii i Metersdiep de grond in ORDEEL! Tussentijdse rapportage Maasst ZIE ADVtRTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT Geen maatregelen plakactie 150% kor>ting Totale opiage Optreden Jeugd- theater Activiteiten 55 plussers Franky The Jumpin'Cats Ruimegift voor hangjongeren MAZDA PENNINGS Wie anders! WAHKr HOLLANDSE RADIJS (169 NIALSE KIPFILET 1198 UNIEKAAS EXTRA BELEGEN Q98 Deze week in Liduina Dumas Darten Voor wie professioneel post wil ontvangen Bobi Brievenbus van &&,-* voor 289,- J Of bel gratis [0800-06 42 Schiedam Opiage 37.745 SCHIEDAM - Er moeten meer wijkservice-teams komen en de werktijden van de huidige teams worden uitgebreid. Daarbij komt dat de drempel van de wijkteams blijkbaar nog te hoog is. Weinig wijkbewoners stappen op de medewerkers af om hen te wijzen op een onregelmatigheid in de wijk. Dat blijkt uit een tussentijdse reportage van de teams in de wijken Oost en Nieuwland. TEL. 010-2464222 Voor de deur en gratis parkeren PLUSMARKT VAN DIJK Geuzenplein 7 PLUSMARKT K00RNNEEF Mgr. Nolenslaan 460 Vlaardingse kunstenaar gaat lente in met nieuw werk Darttoernooi vernoemd naar John Oldham FotoKlein mot 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! Foto Video Audio KTV Telecom Ja, noteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement Pnif Over de Vesten 3a Schiedam Tel. 010 -4738322 Fax 010-4731589 Bezorging 010-4514555 15APRIL1998 5e jaargang nr. 16 De wijkserviceteams zijn medio 1997 in het leven geroepen om de wijk schoon, heel en veilig te ma- ken en te houden. Daaitoe werden er veiligheidsassistenten en onder- houdsmedewerkers aangesteld. De functies zijn vrijgemaakt in het ka- der van de Melkertbanen. Aange- zien de gemeente Schiedam bin- nenkort de mogelijkheid krijgt om van nog meer Melkertbanen ge- bruik te maken, is het de bedoeling dat binnenkort ook het centrum van Schiedam een team van veilig heidsassistenten en onderhouds- medewerkers krijgt. Het team zal bestaan uit twaalf me dewerkers en in eerste instantie worden ondergebracht bij diet wijkservice-team Oost. Dit punt is immers op loopafstand van het centrum gevestigd, waardoor 'doorgroeien' geen probleem is. Zo hoeft er geen tijd verloren te ga- na door eerst te moeten zoeken naareen nieuw service-punt. Uiter- aard scheelt dit plan ook in de kos- ten. Eind 1998 wordt gekeken of deze uitbreiding voor het centrum voldoet. Het verwijderen van zwerfvuil en grofvuil is bijna een dagtaak voor de onderhoudsmedewerkers. Voor de veiligheidsmedewerkers is het vooral het verkeer dat veel aan- dacht vergt. Voor het opstellen van een plan om vooral de problemen rond het vuil op te lossen is het nog te vroeg. De plannen zijn voorlopig om de problemen eerst beter in kaart te brengen door middel van compu- terprogramma's. Pas als duidelijk is hoe en wanneer de problemen SCHIEDAM - Alle leerlin- gen van de dependance van de Jeugdtheaterschool Hof- plein in Schiedam treden woensdag 22 april op in de Werkplaats. Op de Werk- plaats hebben alle klassen de gelegenheid om in een optre den van maximaal tien mi- nuten te laten zien wat zij het afgelopen jaar geleerd hebben. Sommige klassen treden op met een spelscene, anderen met een dans, weer anderen met een zangpre- sentatie. Er wordt op 22 april opgetreden in scholen- gemeenschap Schravenlant, Hugo de Grootstraat 4 om 19.00 en om 21.00 uur. Kaart en a fl. 5,- zijn ver- krijgbaar op de avond zelf aan de zaal. Voor inlichtin- gen over de lessen in Schie dam en het aanmelden van nieuwe leerlingen kan men terecht bij jeugdtheater Hofplein, 2435055 (maan- dag gesloten). De lessen wor den iedere woensdag vanaf 13.00 uur gegeven in obs De Taaltuin, Thorbeckesingel 2. SCHIEDAM - De volgende activiteiten worden voor 55 plussers georganiseerd. Donderdag 16 april: olieverf schilderen in dienstencen- trum Oost van 14.00 tot 16.00 uur materiaalkosten. Vrijdag 17 april: geheugen- spel in dienstencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur deelname gratis. Klaverjas- sen in dienstencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur toe- gang gratis. Zondag 19 april: Koffie-inloop in dien stencentrum de 4 Molens van 11.00 tot 13.00 uur toe- gang gratis. Conctactmid- dag in dienstencentrum de 4 molens van 13.30 tot 16.00 uur toegang gratis. The- dansant met DJ Leon in dienstencentrum de 4 Mo lens van 13.30 tot 16.430 uur fl. 2.- per persoon. Maandag 20 april: Koersbal in dien stencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur kosten fl. 6- per maand. Dinsdag 21 april: Modeshow firma van der Klooster in dienstencen trum de 4 Molens van 10.30 tot 12.00 uur verkoop vanaf 13.00 uur, toegang gratis. Modeshow Esther Thuismo- de in dienstencentrum de Woudhoek aanvang 10.00 uur, toegang gratis SCHIEDAM - Franky The Jumpin' Cats is een ge- legenheidsband die ooit is ontstaan als afscheiding van de legendarische Frog. De muzikanten van deze band zijn zeker geen onbekenden in de muziekwereld en voor de regelmatige Van Digge- len muziek-zondagmiddag- bezoeker zullen er enkele zeer bekende gezichten op het podium verschijnen. De inspiratiebron voor de band was de film The Bluesbro- thers; het gaat hier dan ook om een Funband. Het reper toire is bekend en zeer dans- gevoelig. De bandleden: Hu go Boudestein, zang; Frans Blink, gitaar zang; Hans Sievert, drums; Age Kat, gi taar zang; Henk Arts, bas; Barend Petersen, saxo- fon; Marcel Reys, trompet. Datum: zondag 19 april. Aanvang: 16.00 uur. En tree: gratis. SCHIEDAM - Bewonersvereni- ging Schiedam-West heeft van het Juliana Welzijn Fonds een bijdrage ontvangen van fl. 23.000,-. De bij drage is bedoeld voor de realisatie van een overdekte hangplek voor jongeren en is toegekend in het ka- der van het jubileumproject van het Juliana Welzijn Fonds 'buurt- huis, hart van de buurt'. Het buurthuis krijgt steeds meer een centrale rol bij activiteiten die de samenhang in de buurt stimule- ren. Hierbij kan gedacht worden aan jongerenwerk, projecten voor werklozen en allochtonen en on- dersteuning van bewonersgroepen. per bosw 1 kiloIll 1 kiloVI SCHIEDAM - WOUDHOEK SCHIEDAM - NIEUWLAND ciroctramma in uw met huisvuil ontstaan kan er iets aan gedaan worden. Hoewel teams de handen vol heb ben in de wijk, laten er toch nog wat zaken te wensen over. Zo is de drempel om het service-punt bin- nen te stappen blijkbaar te hoog. Maar weinig bewoners maken van de gelegenheid gebruik. lets hoger scoort het aanspreken van de me dewerkers op straat. Maar ook dat gebeurt niet echt veelvuldig. Om de mensen bekender te maken met de service-punten wil de ge meente de punten ook openstelling voor instanties en instellingen die er een info-avond of middag willen houden. Dergelijke aanvragen ko men ook nu al binnen, maar wor den zelden gehonoureerd. De info- avonden die ONS en politie zelf organiseren in de service-punten worden slecht bezocht. In de andere wijken zullen voorlo pig geen service-teams worden in- gesteld. Wei is besloten om de werktijden van de medewerkers te versoepelen. Vooral op de koop- avonden en zaterdagen is er toe- zicht in de wijken en dan vooral natuurlijk de binnenstad nodig. De versoepeling zou betekenen dat er makkelijker kan worden afge- stemd met het werkaanbod in de wijk. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - April: de bloesemmaand bij uitstek. Overal in Schiedam lopen de bomen uit Zoals hier, in het centrum van het oude Kethel, waar een oude statige boom haar bloesempracht aan de voorbijgangers laatzien. Ook de eerste bijen, op zoek naarheerlijke nectar, zijn inmiddels gesignaleerd, evenals (iets minder prettig) een paar middelgrote muggenzwermen. Foto Roger van der Kraan Bron: NIPO SCHIEDAM - De nieuwe gemeen- teraad van Schiedam is dinsdag- avond 14 april gei'nstalleerd. Ook het nieuwe college is in werking getreden. Het nieutv gevormde college bestaat uit twee Pvda-wet- houders (P. Groeneweg en A.G. Wiegman), een VVD-er L. Haf- kamp); de overgebleven zetel wordt gedeeld door A. Reijnhout (D66) en A. Meijer (GroenLinks). Hierover is vorige week overeen- stemming bereikt. Het CDA uit kritiek op de gang van zaken. De komende twee jaar zal de vierde wethouder eerst door D66 worden geleverd, in de persoon van A. Reijnhout. Hierdoor, zo verwacht Wiegman, kunnen bestaande tra- jecten als Sveaparken en de lobby rond de stadsvernieuwingsgelden tot een succesvol einde worden ge- bracht. Daarna neemt A. Meijer van Groenlinks de zetel over. Hier- mee wordt het bezwaar van het niet hebben van gemeenteraadser- varing voldoende weggenomen, menen de vier collegepartijen. In twee jaar moet het voor de Groen- Linksfractie (geheel vemieuwd) mogelijk zijn zich geheel in te wer- ken. De 'Wiegmanvariant' is in de Nederlandse politiek uniek. Bij het Ministerie van Binnenlandse Za ken is men met het gedeelde wet- houdersschap nog niet bekend. Dinsdag 14 april, bij de installatie van de nieuwe raad, heeft CDA- fractievoorzitter P. van Mansum zijn bezorgdheid geuit over de re- latie stadsbestuur-burgers omdat D66 ondanks een forse verkie- zingsnederlaag toch in het college is teruggekeerd: „Kan u het uitleg- gen dat 'formateur' Wiegman loy- aliteit aan oude makkers laat pre- valeren boven de verkiezingsuit- slag? Snapt u het dat de WD vier jaar geleden de verkiezingsuitslag als leidraad voor het totstandkomen van een college wilde zien en niet emoties en vermeende vooronder- stellingen en nu zo handelt? Zelfs hun eis voor een extra halve wet- houderszetel slikten ze in om maar zeker te blijven van collegedeelna- me." Van Mansum zei verder de samenstelling van het nieuwe col lege 'een belediging van de stem- busuitslag' te vinden: „Met de stoelendans, die dit college tot re- sultaat heeft, wordt bewust een ri- sico ingewreven dat spanningen die nu onder de oppervlakte woe- len in de komende vier jaren expli- ciet naar boven zullen komen." klein In de week van maandag 20 april tot en met vrijdag 24 april kunt u, zo lang de voorraad strekt, gratis compost komen halen. U bent, met uw emmer, schep en plastic of juten zak, van harte welkom bij ONS Milieu, ingang Ringersstraat. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 08.30 - 17.30 uur. Compost wordt gemaakt van het GFT-afval dat ONS Milieu in de stad inzamelt. Dit wordt verwerkt in de composterings- installatie "De Leeuwenakker" in Bergschenhoek. ontvangen, seemt a Wn genoegan met postkasten en brievenbassen met capaciteit op de CeintuurbaanHier vintft uaberlet postkasten voor binnen en buiten.klassieken modern, los of op een standaard. Nergens vindt u meer keus. Tegen prijzen die wij nauwelijks durven te noemen. Zoals bijvoorbeeld deze Bobi brievenbus, 50 x 3T/2X 21cm (HxBxD). Verkrijgbaar in 7 kleuren Voor slechts f. 289,-**. M exclusief standaard Dit is maar een voorbeeld van da 30.000 artikelen die Breur Dus u weet als u professioneel wilt klussen.. Wij zijn 6 dagea per week geopend Ruime gratis parkeargefegenheid Vrijdag koopavond voor u heeft. SCHIEDAM - Nog even, en dan starten de voorbereidende werk- zaamheden voor de bouw van metrostation Vijfsluizen. In verband hiermee wordt de Vlaardingerdijk tussen de Karel Doormanweg en de oprit naar de A4 gereconstrueerd. Zo wordt het straatniveau op dit deel van de Vlaardingerdijk met circa twee meter ver- laagd, hierdoor kan het verkeer onder het te bouwen station doorrij- den. Het werk wordt in drie fases uitgevoerd. Het verkeer wordt tij- dens de eerste fase over de zuidelijke rijbaan geleid. De werkzaamhe- den in fsae 1 duren cir ca een jaar. Foto Roger van der Kraan A- SCHIEDAM - Het college van B en W ziet geen aanleiding om het Stedelijk Museum te 'straffen' met het intrekken van een speciale sub- sidie wegens de plakrel van dins- dagnacht 3 maart. Platform Schie dam had het college hierom ver- zocht omdat zij meende schade te hebben ondervonden van Lijst Nul, in het kader van de tentoon- stelling Ed en Ellis in Schiedam. Enkele posters van Platform Schie dam waren hierbij door posters van de fictieve partij 'overplakt'. „Van moedwillig overplakken van verkiezingsposters door of namens een onderdeel van de gemeentelij- ke organisatie is naar onze mening geen sprake geweest. Door derden is een verstrekte opdracht niet ge heel naar behoren uitgevoerd", antwoordt B en W. Neem nu een proefabonnement op het Rotterdams Dagblad en ontvang de krant 4 weken lang in de bus voor slechts 14,-. Dat Is een korting van maar liefst 50%. Vul snel de bon in Naam: Voorl: m/v Adres: Nr: Postcode: Plaats: Telefoon: (i.v.m. controle bezorging) Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam HLARETAAL V'

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 1