Buurtbewoners voelen zich machteloos tegenover moskee Stadserf complex off icieel geopend door Dijkstal Kl MaasposT MAASSTAP Parkeerruimtes en winkel grootste zorg Open dag in Stadskantoor Kleding- en speelgoedbeurs De dokterstas Poep in Zuid kost Schiedam anderhalve ton per jaar i§g 11 mm mm I m Buitenschilderen op locatie KUBMl WEEKBLADEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Ze zijn niet zo blij met de komst van de moskee en zeker niet met wethouder L. Hafkamp. Sommige bewoners van de Dr. Schaepmansingel laten zich desgevraagd fel uit over de gang van zaken rond de komst van de moskee op de vroegere plaats van de RK-Kerk. „Gelul! We moesten uit de krant lezen dat er een moskee zou ko- men in plaats van de kerk die hier gestaan heeft. Heel lang daarvoor had de ge meente eens een briefje ge- stuurd dat er misschien een moskee zou kunnen komen en nu staat er dan zo'n con tainer-unit voor de deur. Er klopt helemaal niets van." IfSa&i SCHIEDAM - De vitrine in de centrale hal van het Schie land Ziekenhuis is opnieuw ingericht met voorwerpen die vroeger werden gebruikt in de gezondheidszorg. Dit keer gaat het over het thema 'de dokterstas'. Alle getoonde materialen heeft het zieken huis te leen gekregen van de Stichting Farmaceutisch Mu seum De Griffioen te Delft. Iedere drie maanden zullen in de vitrine andere materialen te zien zijn die een beeld ge- ven van de medisch-techni- sche ontwikkeling in de ge zondheidszorg. Vroeger be- handelde de huisdokter meestal zelf zijn patient voor allerlei kwalen. Er waren nog niet zoveel specialisten en men ging veel minder vaak dan nu naar het ziekenhuis. De huisdokter had daarom velerlei instrumenten bij zich. Al deze insturmenten bewaarde de arts in een tas van leer of metaal. SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 18 april verzorgd door Anna Fridman op piano. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Tuin Demo Orgelconcert Club Voor-Uit! Marathondagkaart NCVB fjJ# - Kijkopstaden wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 15 april 1998 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.J. Lam ping. Aanvang: 17.00 uur, ds. G.C. Kunz. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Visser. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, dhr. W. de Bone. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.J. Lam ping. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. J. Visbeek. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, drs. A.J. van den Herik. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ds. G.C. Kunz. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, leesdienst. Aanvang: 16.30 uur, leesdienst. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, dhr. L. Sijp. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.00 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring, voorganger D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur, markt- mis. Donderdag, 09.15 uur, eucha ristieviering. Zaterdag 18.30 uur eucharistieviering, voorganger D. Kool. Zondag 11.00 uur, eucharis tieviering, voorganger D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Dins dag 20.30 uur Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis (m.m.v. Herenkoor I.H.D.), aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistievie ring. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering met koor- en sa menzang. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aapvang: 10.30 uur. ds. L.H. van de Bilt. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heiis Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plai- sier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Openbare le- zingen. Gemeente Oud Mathenes- se, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning CHEF VERKOOP REGIO: W. Monster Telefoon 010 - 4738322 VERTEGENWOORDIGERS: M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen R. van der Kraan van Eyckstraat 37 3141 XB Maassluis 06 - 52833559 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. De verhalen van de bewoners lij- ken uit een mond te komen. Ze zijn het er allemaal over eens: dat ze zich in de kou voelen gezet door de gemeente. „De manier van doen had wel mooier gekund. Ze hebben eerst gewacht tot alles lekker verkocht was. Nooit heb ben we ook maar een woord ho- ren reppen over een moskee. Pas toen alles weg was, kwamen ze met die moskee op te proppen. Dat wel netter gekund, volgens mij." Volgens de wethouder waren er op dat punt nog geen plannen voor de komst van de moskee. Hafkamp vindt dat de gemeente openheid van zaken heeft gege- ven zodra de verhuizing van de moskee een vast omlijnder kader kregen. Wel krijgen de bewoners binnen veertien dagen de uitnodi- ging om op een informatie-avond te verschijnen die de gemeente voor de buurtbewoners wil orga- niseren. Maar de vraag blijft bij de bewoners of die informatie- verstrekking niet wat aan de late kant is. Sinds de plannen van de gemeen te over de Dr. Schaepmansingel bekend zijn, hebben negentien bewoners een bezwaarschrift in- gediend. Velen hebben daar ech- ter voor bedankt. „Ach, wat kun je er nu tegen doen? Je begint ass, i wmmmm Nieuwland is een wijk in beweging. 1/eel wordt gesloopt en gerenoveerd. Zorgelijk daarbij is dat er niet een echte dialoog cht bestaat tussen allochtonen en autochtonen. Foto Roger van der Kraan toch helemaal niets tegen ze. Een bezwaarschrift. Ik zou niet eens precies weten hoe of wat." Niet alleen de bewoners zelf rea- geerden verrast op het nieuws dat de besturen van de desbetreffen- de kerk en de moskee samen tot overeenstemming waren geko- men. Ook Woningstichting Noordvest liet direct na de pers- conferentie van de burgemeester weten, niet geheel op de hoogte te zijn gehouden.De moskee zat vroeger aan de Vijgesteeg, maar moest in 1996 verhuizen omdat het bestemmingsplan aangaf dat het pand waarin de moskee ge- huisvest was, niet gebruikt mocht worden voor religieuze doelein- den. De daarop volgende daadwerke- lijke ontruiming gaf nogal proble- men omdat het moskee-bestuur aangaf niet direct een andere mo- gelijkheid tot huisvesting te zien. De gemeente trad daarom op als bemiddelaar voor de Islamitische vereniging en eventuele gegadig- den. Wethouder Hafkamp geeft aan dat de vereniging op eigen houtje overleg pleegden over het invullen van de ruimte die de kerk zou achterlaten. Pas in een later stadium zou de gemeente zelf ook van de hoed en de rand weten. Ondertussen balen de buurtbewoners die de eventuele komst van de moskee met lede ogen aanzien. „Mijn oog is juist op dit huis gevallen, omdat er voldoende parkeergelegenheid dicht bij is. Dat vind ik belang- rijk. Als ik eerder had geweten, dat er wellicht een moskee was gekomen, had ik waarschijnlijk afgehaakt. Kijk, iedereen zijn ge- loof, daar niet van. Maar die men- sen hebben natuurlijk ook een au to. Ik ben benieuwd of ik mijn au to nog behoorlijk kwijt kan als er een dienst is en al die auto's staan in de straat." Overigens heeft de Islamitische vereniging zelf voldoende par keergelegenheid te creeren bij de bouw van de nieuwe moskee. Op deze manier zou er geen beroep gedaan hoeven te worden op de parkeerplaatsen van de bewoners. Ook de winkel die gelieerd is aan de moskee, valt bij de meeste be woners in het verkeerde keelgat. „We hadden eens een grasveldje voor de deur met wat struiken. Daar staan nu containers, van waaruit een winkel gerund wordt. Dat kan toch niet zomaar? Dat hoef ik toch ook niet te doen? Een mooi plekje uitzoeken voor een container en dan een winkel be- ginnen. Op de plaats van de vroe gere kerk staat nu een winkel. Over geloof gesproken: ik kan me voorstellen dat die winkel stoort als je zelf toevallig gelovig bent." Een andere bewoner wijst op de oneerlijke concurrentie die hier- door ontstaat voor de andere win- kels. „Mijn kinderen hebben zelf een winkel en die zitten aan zeer hoge lasten voor de winkelruim- te. Deze mensen zitten gewoon in een container en hebben zo hele maal geen kosten. Ik vind dat ei- genlijk niet eerlijk." Omdat ook de winkeliersvereniging de win kel aan de Dr. Schaepmansingel dwars zit, neemt de wethouder voor om over dit onderwerp nog eens in overleg te treden met de Islamitische vereniging. Doel is om de winkel te verplaatsen naar de Nolenslaan. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Ter gelegenheid van de officiele opening van het Stadskantoor wordt zaterdag 18 april een Open Huis gehouden, tussen 10.00 en 16.00 uur. Zowel de Stadswinkel, het Gemeente Archief, als de Openbare Biblio- theek en het Theater a.d. Schie zijn de gehele dag toegankelijk voor het publiek. Bezoekers kun nen rekenen op diverse rondlei- dingen, deskundige toeiichting en verrassende extra's. Het stad- serfcomplex is vandaag geopend door minister H. Dijkstal (Bin- nenlandse Zaken). Het programma ziet er als volgt uit. Het Gemeente Achief, vorig jaar verhuisd, toont historische films over Schiedam. Verder kan de bezoeker historische foto's van oud Schiedam bekijken. Ook kan men kennismaken met het digitale fotosysteem Skopeo, waarin in- middels tienduizend Schiedamse foto's zijn opgeslagen. Ook is in beeld gebracht op welke wijze ar- chieven behandeld worden zodat ze de tand des tijds kunnen door- staan. De ontzuring van papier speelt hierin een belangrijke rol. De Openbare Bibliotheek laat zien wat er allemaal mogelijk is met In ternet, de cybertafel biedt daartoe alle gelegenheid. Voor kinderen ligt tevens een verrassing klaar. Liefhebbers van het bibliotheek- wezen kunnen een kijkje achter de schermen nemen: hoe worden boe- ken gecatologiseerd, hoe werkt het uitleensysteem? Daarnaast is het Theater a.d. Schie geopend. Momenteel draaien er proefvoorstellingen, zodat zaken als licht, geluid, en procedures kunnen worden geoefend. Koffie, thee, en fris zijn gratis te verkrij- gen in de foyer van het Theater a.d. Schie. Het theater is gei'nspireerd op het teatro Farnsese, een gebouw dat geheel uit hout bestaat. Het Theater a.d. Schie is dan ook voor een belangrijke gedeelte opge- bouwd uit hout. Het is aan de be zoeker of de beloofde houtgeur ook daadwerkelijk door het theater waart. Ook geopend: de Stadswinkel, die alle gemeentelijke publieksfunc- ties op een locatie verenigt. Vanaf 12.00 uur zal een verrassingsgast zorgen voor het nodige vertier. De maquette van het Stadserf complex, nu (bijna) geheel werkelijkheid. Alleen het plein met daarop de contouren van de burcht van Aleida moet nog worden voltooid. foto Roger van der Kraan Komend weekend staat ook in het teken van Museumweekend. Alle musea in Schiedam zijn beide da gen gratis toegankelijk. Het Stede- lijk Museum verzorgt rondleidin- gen. Op zaterdag 18 april bij de tentoonstelling Ed en Ellis in Schiedam. Het kunstenaarsduo Tracy Mackenna en Edwin Jans- sen hebben de afgelopen maanden door Schiedam gezworven, de ge meentelijke knipselkranten door- gewerkt, en zo een verslag van de stad gemaakt. In beeld en geluid. De tentoonstelling heeft het karak- ter van een informatiecentrum, dat de bezoekers over allerlei facetten van de tentoonstelling informeert, zoals de 'plakrel' waarmee het Ste- delijk Museum nog steeds mee in haar maag zit. Zondag 19 april vinden er twee rondleidingen plaats bij de histori sche tentoonstelling Twee vrou- wen in Schiedam, Aleida van He- negouwen en Liduina 1250-1598. Aleida van Henegouwen gaf Schiedam zijn stadsrechten en de wonderbaarlijke gaven van Lidui na maakte van Schiedam een van de weinige bedevaartsoorden van Nederland. Op zondag 19 april zijn er twee rondleidingen: een langs de nieuwe tentoonstelling, en een stadswandeling langs verschillen- de historische plekken die betrek- king hebben op de twee vrouwen. In de Gekroonde Brandersketel wordt ieder uur een uitleg gegeven bij de branderij door de meester- knecht. Het hele bereidingsproces is inzichtelijk gemaakt door de na- gebouwde kuipen, grondvaten en ander materiaal dat vroeger bij het stoken van jenever werd gebruikt. Verder kan er in de proeverij aller lei soorten jenever worden ge- keurd en wordt er wat verteld over 'huppelwater', een andere bena- ming voor jenever. SCHIEDAM - Klubhuis Zuid heeft voor donderdag 23 april een beurs voor voorjaars- en zomerkle- ding en speelgoed georganiseerd. Belangstellenden kunnen kleding en speelgoed dat zij niet meer ge- bruiken te koop aanbieden. Gezien de tijd van het jaar adviseren wij verkopers met name voorjaarskle- ding en speelgoed te koop aan te bieden. De aan te bieden kleding moet schoon en heel zijn. De deel- nemers stellen zelf de prijs vast van de kledingstukken en het speelgoed dat zij aan de man/ vrouw willen brengen. Van de ver- koopprijs komt 20% ten goede aan de activiteiten van het klubhuis. Per nummer kan men niet meer dan 10 kledingstukken te koop aanbieden. Deelnemers kunnen vanaf 16 april tijdens kantooruren naar Klubhuis Zuid bellen. Zij ont- vangen een deelnemersnummer en de noodzakelijke informatie. Na- dere inlichtingen zijn te verkrijgen bij Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, Schiedam, telefoon 4267297. Zo had hij in zijn citybag het in- strumentarium om de patient te on- derzoeken: zijn stethoscoop, een percussiehamer en een bloeddruk- meter. Op grand van de gedachte 'meten is weten' had hij een koortsthermometer en een rolmaat bij zich. Met een oorspiegel keek hij in het oor en met een oogspie- gel in het oog. Door een voor- hoofdspiegel voor zijn eigen oog te klappen had hij beide handen vrij om een ingreep te doen. Om bloed af te nemen had hij een afbindband nodig en hij maakte de huid steriel met een watje met alcohol uit het flesje in zijn tas. Het bloedgehalte onderzocht hij vlug met een stukje filtreerpapier (Tallquist) en nauw- keurig met een hemoglobinemeter. In een telkamer kon het aantal cel- len in het bloed worden geteld. Daarnaast zaten in zijn tas injectie- spuiten en -naalden en de ampullen met vloeistof bewaarde hij in een ampullendoos. Met de oorspuit werd het verstopte oor schoonge- maakt en met de pollitzerballon kon een doof gevoel worden opge- heven. Een ingeslikte munt pro- beerde de dokter met een munten- vanger op te vissen en een visgraat in de keel werd met een gratenvan- ger verwijderd. Al deze instrumen ten van toen kunt u zien in de vitri ne in de centrale hal van het Schie land Ziekenhuis. SCHIEDAM - De SVH organi- seert donderdag 14 en 18 mei en maandag 18 en 25 mei een work shop waarbij een originele tuinde- coratie kan worden gemaakt. De cursus wordt gegeven van 09.30 tot 11.30 uur (donderdag) en op maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur op de Nieuwe Haven 147. Kosten fl. 20,- en fl. 5,- voor materiaal. Voor inlichtingen, tel. 426 47 81. SCHIEDAM - De stichting Stimu- lering Maquettebouw Schiedam e.o. organiseert donderdag 16 april een informatie- en demonstratie- avond in Klubhuis Zuid. De be- doeling is de algemene model- bouwsector meer bekendheid te geven. Voor meer informatie: F. de Vries, tel. 427 19 47. SCHIEDAM - Astrid de Koning verzorgt zaterdag 18 april een or gelconcert in de aula van het Ste- delijk Museum. De Koning, als or- ganiste en dirigente-pianiste ver- bonden aan de Moeder Godskerk in Voorschoten speelt werk van onder meer Sweelinck, Frescobal- di, Buxtehude, Bach en Mozart. Het concert begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. WATER WEG - Club Voor-Uit!, de club voor alleengaanden en al- leenstaanden tussen de 25 en vijf- tig jaar organiseert weer verschil lende activiteiten. Zo wordt er zon dag 19 april gezwommen in zwem- bad Groenoord in Schiedam. Wie mee wil kan bellen met Rob, tel. 4344398. Wie mee wil naar de na- tionale bioskoopdag op woensdag 22 april kan bellen met Harry, tel. 4526815. Wie van gezellig en lek ker eten houdt kan mee naar res taurant Milano in Krimpen aan de IJssel. Belangstellenden kunnen bellen met Corrie, tel. 4233430. Zondag 26 april organiseert Club Voor-Uit! een wandeling in de Kennemerduinen. Liefhebbers kunnen zich aanmelden bij Aad, tel. 4267754 of bij Rob, tel. 4344398. WATERWEG - De verkoop van de Marathondagkaart van de RET, NS en ZWN is vrijdag 10 april van start gegaan. De Marathondagkaart is zondag 19 april de gehele dag geldig op alle RET-lijnen, ZWN- lijnen die een metrostation aan- doen en bij de NS tussen de sta tions inde gemaanten Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam en Capelle aan den Ijssel. De Marathondag kaart kost slechts vijf gulden (vol tarief) en drie gulden (reductieta- rief). Voor dat bedrag is niet alleen het parcours van de Rotterdam Marathon goed bereikbaar, maar kunnen reizigers gemakkelijk, zonder strippen te tellen, gebruik maken van het openbaar vervoer. De Marathondagkaart is te koop bij het RET-servicepunt, de RET- Verkoop en Informatiepunten en alle NS-loketten in Nederland en bij de filialen van Tabac Gifts en Albert Heijn met de marathonpos- ter. SCHIEDAM - Een vertegenwoor- diger van de Osteoporosestichting komt donderdag 16 april iets ver- tellen over de nieuwste gegevens op het gebied van botontkalking. De avond wordt gehouden in ge bouw de Harg voor de Nederland- se Christen Vrouwenbond afdeling Woudhoek in gebouw De Harg. Aanvang 19.45 uur. Ook niet-le- den zijn welkom. Voor hen be- draagt de toegangsprijs fl. 2,50. 10N0EMT0ILET ■2tii&i Een hondentoilet: een oplossing voor hondenpoepproblematiek. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - De poepbestrijding in Schiedam Zuid wordt serieus aangepakt. Alleen al in deze wijk gaat de strijd tegen de overlast een ton per jaar kosten. Daarbij moeten nog eens de extra kosten worden opgeteld die eenmalig gemaakt worden en een zeer belangrijke plaats innemen in het totaal plan. Hieronder valt ondermeer de aan- leg van vier hondentoiletten voor fl. 20.800,- en de financiering van de communicatie rond het hele poepprobleem dat ook stevig in de papieren gaat lopen. Maar liefst fl. 25.000,- is uitgetrokken om zaken te dekken als een hondenmanifes- tatie, de ontwikkeling van een nieuwe folder en affiches. Maar veruit de grootste post op de 'poepbegroting' wordt ingenomen door de loonsom van de honden- wachter. Deze controleur neemt ruim een halve ton voor zijn reke- ning, maar wordt onmisbaar ge- acht voor de oplossing van de er- gernissen in Zuid. Voor een goede handhaving van de regels is im- mers mankracht nodig, die mo menteel ontbreekt. Het is nog niet duidelijk of de controleur onder ONS of de poditie gaat vallen. Wel is duidelijk dat de controleur over goede communicatieve vaardighe- den moet beschikken. Uit experi- menten met een hondenwachter in Breda bleek, dat het nuttig is als mensen eerst goed worden gei'n- formeerd. Behalve voor poeppro- blemen zijn de hondenwachters ook aanspreekpunt voor andere hondenproblemen zoals bijten en veel blaffen. Ook gevallen van hondenmishandeling kunnen aan- gekaart worden bij de honden wachter. Meerdere malen op de vergaderin- gen die aan de aanbevelingen en de begroting vooraf gingen is geop- perd dat de hondenbezitter die zijn plichten niet nakomt in de porto- monee moet worden getroffen. Een mentaliteitsverandering moet ervoor zorgen dat de poepproble- matiek zichzelf grotendeels oplost binnen een aantal jaar. Een negatieve prikkel ligt hierbij voor de hand. Aan hondenbezitters die niet voor rede vatbaar blijken te zijn en zich niets aan trekken van de verschillende waarschu- wingen van de hondenwachter gaat dan ook een boete uit. Welis- waar wordt het verbaliseren een ui- terste en onwenselijke stap ge- noemd, de praktijk moet uitwijzen of het te vermijden valt. Minder voor de hand liggend, maar wel even belangrijk, is de positieve prikkel. Daarmee wordt bedoeld dat hondenbezitters die zich graag van de beste kant laten zien kun nen rekenen op een zekere belo- ning. De kosten van een hondenge- hoorzaamheidscursus, waarin de hond geleerd wordt op commando te poepen en te plassen wordt ge- deeltelijk betaald door de gemeen te. Hondensportvereniging De Brandersstad zal de curssussen or- ganiseren en adviseren welke cur sus het beste is. Ook is er gerept over het invoeren van een hondenpenning, zodat ge- controleerd kan worden of de hon denbezitter hondebelasting betaalt. Daarmee is het poepprobleem nog niet opgelost en bovendien bete- kent de invoering weer dat er kos ten gemaakt moeten worden. Ge- kozen is daarom voor huis-aan- huis controle door de honden wachter die moet nagaan of er wel genoeg hondenbelasting wordt be taald in Schiedam Zuid. WATERWEG - Bij voldoende be- langstelling begint Nel de Haan woensdag 6 mei een nieuwe cursus buitenschilderen. De cursus be staat uit acht bijeenkomsten op verschillende locaties. Er wordt onder meer geschilderd op het Kerkplein in Maassluis, de Koren- molen in Schipluiden, de Booner- vliet en de Broekpolder. Na afloop van deze cursus is er een tentoon stelling in de polikliniek van het Holy Ziekenhuis, waar een selectie van het werk van de cursusten te zien zal zijn. En verder is er in het weekend van 6 en 7 juni een Schilderweekend vlak over de grens met Belgie, in Kasterlee. Het ontbijt en de lunch worden voor eigen rekening in een gezellig restaurant op het terrain genuttigd. Deelnemers moeten zelf schildergerei, een tafeltje, een stoel, een slaapzak, een laken. handbagage en Belgisch geld mee- nemen. Het schilderweekend kost fl. 150,-. Voor meer info: Nel de Haan, tel. 4744370. K

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3