Nog een keer demonstreren tegen de sloop van de Brandersbuurt Club Vooruit: niet voor het scoren van een partner, maar gewoon gezellig I Concert Radboud [pc^tkcnraa sEsmmSII Nieuwe Passage vervult laatste hartenwensen MaasposT Moederdag in Passage Planten bij de Boshoek Kleding- en speelgoed Markten van De Erker Aktiviteiten 55-plus Stichting SCHAT Producties speelt Breken Bowlen, zwemmen ofpotje monopoly Aerobics in KluphuisOost SCHIEDAM - Is het eigen- lijk nog wel nodig om publi- citeit te maken voor Stich ting SCHAT Producties? Ja en nee. En om maar meteen met dat laatste te beginnen: de vorige voorstellingen van SCHAT waren een door- slaand succes, dus lijkt aan- dacht in de pers haast over- bodig. De nieuwsgierigheid naar het resultaat van maan- denlang repeteren was de vorige keer immers dermate groot dat de voorstellingen in een mum van tijd waren uitverkocht. Niettemin: om de openluchtvoorstellingen in mei van dit jaar toch weer tot een klapper te maken (je weet het nooit, he) wil de Stichting alvast een tipje van de sluier oplichten. Mislukte beroving Vlam in de pan Leegstaand pand in brand gestoken Schietpartij in cafe Met slok op achter het stuur Gebroken kaak na onenigheid Greep uit kassa supermarkt Woensdag 22 april 1998 xq56 SCHIEDAM - Winkelcen- trum Nicuwe Passage geefl dit jaar een speciale moe- derdag-service die niets kost. Bij aiie winkels in de Nieuwe Passage z(jn vanaf donderdag 23 aprii speciale deelnameformiiiieren ver- krijgbaar. Wie een persoon- lijke wens voor zijn of haar moeder heeft en dat graag kenbaar wil maken, kan de ze op het formulier schrij- ven en dit uiterlijk 5 mei de- poneren in een van de wed- strijdkubussen bij de toe- gangen. Winkelcentrura Nieuwe Passage zorgt er dan voor dat de moeder in kwes- tie die wens kort voor moe derdag op een leuke kaart thuis in de bus krijgt. SCHIEDAM - Natuurcen- trum De Boshoek houdt haar jaarlijkse verkoop van eigen gekweekte inheemse plantjes. De plantjes zijn leuk geprijsd; verder geven de vrijwilligers van De Bos hoek advies over het verzor- gen van de plantjes. Tevens is de tentoonstelling 'grieze- len in de Boshoek' dit week end voor het laatst in De Bo shoek te zien. Voor de lief- hebber een laatste kans om varanen, slangen. leguanen. vogelspinnen, schildpadden, de beruchte zwarte weduwe en nog vele andere dieren van nabij te zien. Vooral voor kinderen zeer leer- zaam. Openingstijden; op zaterdag en zondag 25 en 26 april van 10.00 tot 16.30 uur geopend. De Boshoek ligt achter het Bachplein, tel. 4702050. SCHIEDAM - Klubhuis Zuid organiseert donderdag 23 april een beurs voor voorjaars- en zomerkleding en speelgoed. De aan te bie- den kleding moet schoon en heel zijn. De deeinemers stellen zelf de prijs vast van de kledingstukken en het speelgoed. Van de verkoop- prijs komt twintig procent ten goede aan de activiteiten van het klubhuis. Per num- mer kan men niet meer dan tien kledingstukken te koop aanbieden. Deeinemers kun- nen tijdens kantooruren naar Klubhuis Zuid bellen. Donderdag 23 april brengen de deeinemers van 09.00 tot 10.00 uur de te verkopen kleding naar Klubhuis Zuid. Kopers en andere gei'nteres- seerden zijn van 10.30 tot 14.00 uur welkom. Voor meer info: Klubhuis Zuid, tel. 426 72 97. SCHIEDAM - Tijdens Ko- ninginnedag, donderdag 30 april, is er van alles te doen in De Erker. Op het plein wordt een grote rommel- markt georganiseerd van 10.00 tot 16.00 uur. De huur van de tafels is fl. 15,-. Op 5 mei verzorgt De Erker een volledig dagprogramma in de Slachthuisbuurt op het Alexander Numanpiein. Ook daar wordt een rom- melmarkt gehouden. De staanplaatsen zijn hier gra tis. Er moet alieen een ga- rantiebedrag van fl. 10,- be- taaid worden. Geinteres- seerden in een plaats bij de- ze rommelmarkten kunnen De Erker bellen: 426 77 67. SCHIEDAM - Voor 55-plus- sers staan de komende week weer allerlei aktiviteiten op stapei. Donderdag 23 april kan er worden deelgenomen aan oiieverf schiideren in dienstencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur. Vrijdag 24 april wordt er een geheu- genspel gespeeid in diensten centrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur (gratis) en kan er worden geklaverjast in dien stencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur (gratis). Een dansavond wordt zaterdag 25 april georganiseerd in dienstencentrum De 4 Mo- lens met DJ Leon van 19.30 tot 23.30 uur (fl. 2,-) en een koffle-inloop op zondag 26 april in dienstencentrum De 4 Molens van 11.00 tot 13.00 uur (gratis) en een Contact- middag en ruilbeurs van 13.30 tot 16.00 uur (gratis). Maandag 27 april is er koersbal in dienstencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur (fl. 6,- p/maand) en dinsdag 28 april soos in wijkpost Zuid van 13.00 tot 16.00 uur en bingo in dienstencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur (fl. 7,-). Het plezier waarmee alle betrok- kenen van SCHAT een toneel- voorstelling in elkaar zetten is be- smettelijk. In tien jaar tijd hebben zo'n duizend medewerkers zich voor de openluchtproducties in- gezet; dit jaar hebben zo'n 250 vrijwilligers zich aangemeld. Ze moeten er allemaal voor zorgen dat de voorstelling Breken suc- cesvol op de planken wordt ge- bracht. Alleen al het streven om het werk van zovelen samen te smelten tot totaaltheater wekt be- wondering op. De voorstelling Breken gaat over een groot katholiek gezin in de wijk Nieuwland. Vader Houtza- ger en zijn oudste zoon Wim wer- ken bij Wilton Fijenoord. Wim, een 'vetkuif en zijn jongere broer Hans, een liefhebber van de Beatles, kunnen het in de loop van het stuk steeds moeilijker met elkaar vinden. Een conflictsitua- tie die met de dag scherpere rand- jes krijgt. Wim trouwt en ziet een nieuwbouwwoning in Groenoord als zijn ideaal. Hans demonstreert tegen de sloop van de Branders buurt en droomt van een toe- komst als ingenieur. Twee broers die lijnrecht tegenover elkaar ko- men te staan. Veel meer dan deze summiere gegevens wil de Stich ting SCHAT produkties nog niet kwijt. Dat kan de toeschouwer beter zelf aan den lijve ondervin- den, meent SCHAT. Het conflict tussen de twee jonge- ren in het gezin Houtzager is er een, die tussen de 'lastige' jonge- ren en de gevestigde orde is een Allemaal medewerkers van SCHAT Producties. Rechts Auke Pol, veranwoordelijk voor de sixtiesmuziek. Foto Roger van der Kraan ander. De ene groep jongeren vecht voor het behoud van de Brandersbuurt. Maar het gemeen- tebestuur ziet de arbeidershuisjes als een doom in het oog. Iedere Schiedammer weet wie er als winnaar uit de strijd is gekomen. In tegenstelling tot voorgaande producties, begon de Stichting dit keer niet met een onderwerp, maar met een locatie: het Stad- serf. Dit plein staat symbool voor de lange periode waarin het ge- meentebestuur van Schiedam plannen bedacht, maar niet in staat bleek om ze uit te voeren. Deze planperiode begon in de ja- ren zestig. Nu staan er dan einde- lijk twee kolossale blokken nieuwbouw met daartussen een neo-gotische kerk. Het vormt in mei het decor voor de voorstel ling Breken. Aan de ene kant het Stadserf met 'de gevestigde orde' van vandaag en aan de andere kant de nog leegstaande winkel- ruimtes met daarboven wonin- gen. In de produktie van SCHAT verbindt de locatie het verleden met het heden: breken en bou- wen. Hoewel de periode van bre ken in Schiedam nog niet geheel achter de rug is, lijkt het histo- risch besef bij het gemeentebe- stuur toch te zijn gegroeid. De toneeltekst Breken is geschre- ven door Bernard Bredero. Hij baseerde zich op de verhalen van Han van der Horst en Hans van der Sloot, die zich destijds heb ben ingezet voor het behoud van de Brandersbuurt. De kant van het gemeentebestuur is belicht door Frank Willemse. De uitein- delijke tekst van Bredero is echter geen historisch verantwoorde re- constructie van het gebeurde, maar een verhaal op basis van fei- ten. Een groot verschil. Het ver haal is een collage van wat de bo- vengenoemde ooggetuigen heb ben verteld. Daarnaast waren er bijdragen van Jan Schaper en Hans de Ridder. De familie Hout zager is bedacht, de belevenissen van Wim en Hans zijn een kap- stok voor de conflicten in het ge zin en onenigheid op gemeente- lijk niveau. Het decor voor Breken is ontwor- pen door Eric Goossens. Het ge- kozen materiaal past helemaal in de tijd waarin de voorstelling zich afspeelt. Twee grote zuilen die een onaangename gelijkenis ver- tonen met het oude stadskantoor zullen in korte tijd opgericht wor den op een van de vier podia. In de jaren zestig was beton een ge- liefd bouwmateriaal. De zuilen en ook de rest van het decor zijn dan ook uitgevoerd in namaak-beton (geschilderd hout). Het ontwerp versterkt het contrast met de Sin- gelkerk die uit baksteen is opge- trokken, en de modeme bouwwij- ze van het Stadserfcomplex, waarin het beton zoveel mogelijk uit zicht is gehaald. De saaie grijstonen van het beton zullen de felle kleuren van de kle ding uit de jaren zestig goed doen uitkomen. Betty Prins is verant- woordelijk voor deze klus. Ge- lukkig is er bij tweedehands win kels nog aardig wat te vinden uit deze periode. Maar daarnaast heeft ze ook nieuwe kostuums ontworpen. Nog twee weken. Dan zal blijken of de ploeg vrijwilligers niets ver- geten is. Zal de draaischijf in het decor werken? Zou het lukken binnen de beschikbare tijd de sce nes uit te lichten? Zullen de voor stellingen uitverkocht zijn? En, hoe is het weer op deze dagen in mei? Bij regen kan een voorstel ling niet doorgaan vanwege de kostbare apparatuur die staat op- gesteld. Maar geen nood: bij re gen is een extra dag ingepland. En tot nu toe is het nog nooit no- dig gebleken daar gebruik van te maken. De tribunes zullen plaats bieden aan 750 personen. De voorstelling is te zien van 7 tot en met 10 mei. Aanvang: 22.00 uur. Reserveren kan via het VVV kantoor of het Theater a.d. de Schie. Heel misschien is de voor stelling ook te zien op televisie. Maar daarover een andere keer meer. MARGREET FEENSTRA WATERWEG - Al meer dan acht jaar stuwt Rob Beets Club Vooruit naar grote hoogten. De club is een vereniging voor al- leenstaanden en alleengaanden (waar beslist verschil in zit!) en vooral geen relatiebureau. In Rotterdam is de vereniging in- middels een begrip. Als het aan Beets ligt, binnenkort ook in de Waterweg. „Bij ons zitten meer alleenstaanden dan alleengaan den. Wat het verschil is? Een al- leengaande heeft niet de zorg van kinderen en een alleenstaan- de heeft dat door scheiding of overlijden wel." Zelf is Beets met twee kinderen ook een alleenstaande, net als het overgrote deel van het ledental. Ook is het opvallend dat de meeste leden een dagje ouder zijn en niet echt op zoek naar een partner of le- vensgezel. „We zijn dan ook geen relatiebureau, daarvoor moet je bij ons niet zijn. Het gebeurt wel eens dat mensen elkaar hier ontmoeten en we hebben er zelfs twee ge- trouwd gezien. Maar het is niet de doelstelling", verduidelijkt Beets. Wel is het de doelstelling om men- sen zonder partner in gezellig sa- menzijn te brengen met de anderen van de vereniging die in het zelfde SCHIEDAM - Vrouwen die iets aan hun conditie willen doen en dat graag op fijne muziek willen, kunnen zich opgeven voor onze nieuwe aerobicsgroep. Een aantal dames in Kluphuis Oost is al ge- start op vrijdagmorgen, maar er is nog plaats voor meer enthousiaste- lingen. Er is les op vrijdagmorgen tussen 09.00 en 10.00 uur. In de schoolvakanties gaat de les niet door. Een deskundige lerares geeft een heel seizoen les, maar de les sen worden in blokken van zes les sen afgerekend. Een blok kost fl. 20,-. Tijdens de les is kinderop- vang mogelijk voor kinderen van 0 tot 4 jaar. Het adres van Kluphuis Oost is Boerhaavelaan 79. Voor meer informatie, tel. 2451818. 5 Rob Beets met zijn twee zoontjes. schuitje zitten. De vereniging heeft haar eigen zaal, te weten het Viltje aan de 's Gravendijkwal in Rotter dam. Beets merkt nogal eens dat er on- danks de duidelijke bedoelingen van de vereniging toch misverstan- den bestaan. „Laatst kwamen ook twee dames binnen, die echt zo za- ten te kijken of er wat voor hen tus- SCHIEDAM - Om meer bekend- heid te geven aan harmoniemuziek en de verschillende muziekstijlen die daar bij passen, organiseert muziekvereniging Radboud uit Kethel een reeks concerten met licht klassieke muziek. Op zondag 26 april vindt de laatste van het drietal concerten plaats in de Dorpskerk aan het Noordeinde. Het Overschies Saxofoonkwartet speelt dan onder andere werken van Puccini, Singelee en Gersh win: unieke kamermuziek voor klassiek saxofoon. Als gast treedt het Kamerkoor Rotterdams Con- servatorium op. Het Kamerkoor o.l.v. Barend Schuurman zal Missa Benedict Es van Giovanni Palestri- na ten gehore brengen. Het concert in de Dorpskerk begint om 14.00 uur. De toegang bedraagt fl. 8,50. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. sen zat bij de mannen. Toen dat niet zo bleek te zijn, gingen ze met een smoesje weer weg. Die waren dus ook op zoek." De niet-op-zoek-zijnde leden van Club Vooruit komen bijeen op de wekelijkse huiskameravonden. Er wordt gepraat, gekaart of monopo ly gespeeid. Ook ligt er een boek waar iedereen met een goed idee een activiteit kan inschrijven. De organisatie is dan uiteraard aan de inschrijver. Iedereen die zin heeft om mee te gaan, schrijft zijn naam erbij en zo maken de leden fiets- tochten op de Veluwe, lange strandwandelingen of gaan ze een avond bowlen. Gezellig met een clubje. Het is vaak zelfs zo gezellig dat mensen geen behoefte meer heb ben aan een relatie en jarenlang toeven bij Club Vooruit. „Als je wel een relatie krijgt en je wilt sa men komen, ben je heus nog wel welkom een paar keer. Maar het is natuurlijk niet de bedoeling. In principe moet je dan de vereniging verlaten." Zo zijn er leden bij Club Vooruit die al zeker tien jaar bij de club ho- ren. Zeker de laatste tijd probeert de vereniging soms de kinderen van de alleenstaanden bij de activi teiten te betrekken. „Het is zeker niet de bedoeling dat het een kin- dervereniging wordt. We doen zo veel mogelijk zonder de kinderen. Maar soms kunnen ze best mee. Als we een strandwandeling ma ken bijvoorbeeld of als we naar een zwembad gaan. Dan denk ik dat daar toch wel meer kinderen rondlopen dus die van ons verma- ken zich wel." De club tell nu al ongeveer zestig leden die het lidmaatschapsgeld van fl. 35,- per jaar betalen. Nieu- welingen moeten tevens het in- schrijfgeld betalen van fl. 5,-. Hoewel misschien minder bekend in de Waterweg, timmert de ver eniging in Rotterdam al achttien jaar aan de weg. In iedere openba- re bibiliotheek liggen folders met informatie over de club en hoe lid te worden. Desgewenst ontvangen belangstellenden een envelop met meer informatie, een accept-giro en een uitnodiging. „Voor nieuw- komers organiseren we altijd een avond bij iemand thuis. Zo leer je al wat mensen kennen en weet je of onze vereniging iets voor je is. Bo- vendien heb je meteen mensen om aan te spreken op de huiskamer avonden in ons zaaltje." Beets erkent dat de accept-giro misschien een beetje brutaal is. „Dat lijkt brutaal, maar mensen hoeven pas op de kennismakings- avond te beslissen of ze lid willen worden. Bovendien proberen we het lidmaatschapsgeld zo laag mo gelijk te houden. Zeker voor de mensen die het minder hebben." De vereniging is bereikbaar via Rob Beets, tel: 4344398 of Aad Verbeek, tel: 4267754. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Een 17-jarige Schiedammer heeft vrijdagavond 17 april rond 21.00 uur enkele klappen opgelopen nadat een groepje jongeren hem gepoogd had te beroven in een winkel aan de 's-Gravenlandseweg. De Schiedammer stond in de winkel toen de hem onbekende jongeren hem twee rozen en een gouden halsketting probeerden af te nemen. hij wist te ontkomen, maar liep hierbij diverse klappen op. De politie stelt een onder- zoek in. SCHIEDAM - In een woning aan het Vriendschapsplein is zaterdagavond 18 april rond 23.30 uur een brandje ontstaan nadat een pan op het gasfor- nuis vlam had gevat. De brandweer kon het brandje snel blussen. De 32- jarige bewoner van het pand werd met ademhalingsproblemen naar het Schielandziekenhuis vervoerd. SCHIEDAM - In een leegstaand pand aan de Lange Nieuwstraat is zater dagavond rond 21.00 uur door nog onbekende daders brand gesticht. Het brandje ontstond aan de voorzijde van het pand en werd ontdekt door de buren. Het brandje kon snel door de brandweer worden geblust. SCHIEDAM - Een 31-jarige man uit Maassluis is zondagmorgen 19 april gewond geraakt bij een schietpartij in een cafe aan de Singel. Het slachtof- fer werd met een schotwond in zijn been overgebracht naar het Schieland ziekenhuis. De recherche stelt een onderzoek in naar de toedracht van de schietpartij. SCHIEDAM - Politiepersoneel van het district Schiedam heeft het afgelo- pen weekeinde acht automobilisten aangehouden wegens rijden onder in- vloed. Het ging om een 18-jarige Schiedammer, een 26-jarige Schiedam mer, een 37-jarige Schiedammer, een 33-jarige Rotterdammer, een 53-ja- rige Schiedamse, een 31-jarigt Haarlemmer, een 53-jarige Rotterdammer en een 61-jarige man uit Delft. Van de laatste twee personen werd het rij- bewijs ingevorderd. De acht personen werden op verschillende locaties in Schiedam en Rotterdam aangehouden. SCHIEDAM - Een 12-jarige jongen uit Schiedam heeft zondagavond 19 april verwondingen aan het gezicht opgelopen na een uit de hand gelopen onenigheid met een 14-jarige plaatsgenoot aan de P.J. Troelstralaan. De twee kregen ruzie om een zakmes, waarbij de 14-jarige knaap het zakmes, gevolgd door een lange massieve ijzeren staaf, naar het 12-jarige slachtof- fer gooide. Hij liep hierbij een gebroken kaak en enkele andere verwon dingen aan het gezicht op. Het slachtoffer werd voor behandeling naar het Schielandziekenhuis overgebracht. SCHIEDAM - Een onbekende vrouw heeft zaterdagmiddag 18 april rond 17.00 uur een greep in de kassa van een supermarkt aan de Hagastraat ge- daan en is er vervolgens met een geldbedrag van enkele honderden gul dens vandoor gegaan. Een medewerkster van de supermarkt was aan het afrekenen met een klant toen de onbekende vrouw achter haar langs een greep deed in de kassa en onmiddellijk met het geld verdween en buiten in een gereedstaande auto stapte. Onderzoek in de omgeving leverde niets op. SCHIEDAM - Opgaven over de periode van 3 tot en met 17 april 1998. Geboren Djordi z.v. Lubach en Elward Bob z..v. Vellinga en Kinneging Jessma, d.v. Evora en Margarida Cabral Younes z.v. El Yakhloufi en El Azzati Johan z.v. Droge en Voogt Anne d.v. Jansen en Wammes Sjoerd z.v. Van Vliet en Van Es Jeroen z.v. Drive en Van Meerveld Caitlin d.v. Ballijns en Stans Jeffrey z.v. Eslcot en Den Houting Cornelia d.v. Haak en Otten Jeffrey z.v. De Lange en Vogele- zang Nurcan d.v. Soguksu en Soguksu Fatima d.v. El Marzguioui en El Fallahi Lianda d.v. Wijker en Gerritsen Radi z.v. Akachar en Akachar Djoelle d.v. Plooij en Slavenburg Meryem d.v. Aksu en Aksu Erdem z.v. Gdksiiluk en Goksiillik Majadah d.v. Abdelhafiz en Wg- dan Awad Moh Abd Alia Fleur d.v. Keijzer en Klein Arnita d.v. Arnuad en Dambruck Joep z.v. Den Ouden en Groenen- dijk Jaqueline d.v. Van Leeuwen en Markx Damey, d.v. De Kaper en Van den Berg.Ondertrouwd W.E. Stolz (29 jr) en J.L.E, van de Water (36 jr) A. Legerstee (30 jr) en P.C. Rue- sen (27 jr) S. Lolkus (37 jr) en A.C.A.C. Huijbens (34 jr) M. Lawson (28 jr) en E.C.L. de Lavoir(19) S. Soussan (27 jr) en J. Loch (32 jr) E.F. Baris (27 jr) en D.S.A. Grove (30 jr) Gehuwd R. de Bruin (36 jr) en E. Van Har- tingsveldt (23 jr) W. De Boom (51 jr) en E. Verhaal (37 jr) J. van den Berg (27 jr) en N. Ver- vers (25 jr) H. Cimtay (22 jr) en O. Dogru (21 jr) J.A. van der Vlies (30 jr) en C.A. van den Bosch (29 jr) E.W. Collens (33 jr) en M. Voor- wald (33 jr) G. £akar (23 jr) en D. Adlim (24 jr) J. Ringelberg (26 jr) en M.G. de Heus (29 jr) S. Kocapete (37 jr) en J. van Hage (30 jr) R. de Koning (28 jr) en B.N. Bas- sant (27 jr) W.J.j. van der Marel (29 jr) en K. Smol (29 jr) F.D. van der Knaap (33 jr) en M.E. Kraaijenbos (27 jr) G. van der Horn (29 jr) en A.P. de Vries (32 jr) Overleden G. de Groot, 78 jr F.J. Blom, 87 jr A. van Gerner, 65 jr A. Cimtay, 32 jr A. Wiese, 86 jr A.C. Gouweleeuw, 81 jr P.M. Verpoorte, 81 jr H.J. Feelders, 77 jr H. van Gerven, 79 jr J.J. van den Berg, 83 jr J.B. Onink, 76 jr L. Goedknegt, 81 jr A.H. Nettenbreijer, 55 jr H. Mandiraci, 85 jr C.A. Vergoed, 89 jr C.M.M. de Heij, 51 jr I I I SCHIEDAM - Voor de laatste keer gingen Hartenwensen in de Nieu we Passage in vervulling, zaterdag 18 april. Hartenwensen die de klanten mochten aangeven op de actieformulieren die zij bij elke be- steding in alle winkels ontvingen. Dankzij de Hartenwensactie heeft de heer Huiskens de komende tijd voldoende te lezen via de boeken- bonnen van Boekhandel Bruna: 'n prijs met een totale waarde van fl. 500,-. En de heer C.A. Boes uit Vlaardin- gen mag een horloge uitzoeken bij juwelier Chiqi Cheri, voor een be- drag van fl. 750,-. De heer J. Harreman zal deze Har tenwensactie niet snel vergeten, want hij won de hoofdprijs. Hij mag een heel weekend naar New York en krijgt van de gezamenlijke winkeliers nog eens fl. 1000.- mee als zakgeld. O nacvt WEEKEND NEW YORK MET 1.000, ZAKGELD De hoofdprijswinnaar. Foto Marja van der Lee

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 11