Nieuwbouwwoning kopen metgarantie Veel koffienieuws Meer kleur en fleur in gladde vloeren Glazen douchedeuren zonder prof ielen Kleurigewc-tjes De kleinste MiniDisc walkman Er is heel wat koffienieuws. Di verse merken hebben de laatste tijd nieuwe koffie-apparaten ge- lanceerd. Waarbij de noviteiten varieren van een kleurig jasje tot een nieuwe koffiezet-methode. Loten om een huis te mogen ko pen, het komt steeds vaker voor. In sommige gemeenten is zo'n verloting al eerder regel dan uit- zondering. Je bent dus een spek- koper als je een nieuwbouwwo ning kan kopen. Zeker als er ga- rantie op zo'n huis zit. Er kan dan helemaal niets meer mis gaan. Oplevering Fantasie Met opvallende nieuwe kleuren en nieuwe dessins heeft Forbo-Krom menie zijn collecties vinyl en linoleum dit jaar een stevige impuls gege ven. Zowel in de Novilon- als in de Marmofloor-collectie zijn de moge- lijkheden flink uitgebreid. Er zijn al veel douchecabines op de markt, maar de fabrikanten blijven speuren naar verbeteringen. De Duitse producent Huppe lanceert nu een nieuwe, interessante oplos- sing voor de bevestiging van de draaideuren. Het gaat om een vast draaipunt in de douchebak, waar- door de deuren volledig profiel- loos kunnen blijven. Daardoor zijn ze extra makkelijk schoon te hou- den. De douchewanden worden met de bijpassende douchebak als set aan- geboden. Omdat wanden en bak speciaal op elkaar zijn afgestemd, stroomt het spatwater, ook zonder proftel aan de onderzijde, altijd in de douchebak. Het onderste draai punt van de deuren is in de dou chebak verankerd en de deuren draaien tussen dat draaipunt en het bovenste, dat aan de muur is be- vestigd. De deuren zijn van echt glas en hebben noch onder, noch boven een proftel. Prettig want in die randen kan het vuil zich opho- pen. Aan de muur worden de seg- menten van de douchewand met een bijzonder smal profiel en een transparante verticale spoiler afge- dicht. De deuren sluiten met een betrouwbare magneetsluiting. De gloednieuwe douchecabine met de naam 3001 Plus is vanaf deze maand leverbaar bij de sanitairvak- handel. Hij is verkrijgbaar in vier- hoek-, vijfhoek- of kwartrond-uit- voering. Er hangt wel een stevig prijskaartje aan: 3.767 gulden. Meer informatie: Hiippe, Zwijn- drecht, telefoon 078-6102022. MaasstaD dfic1 sutjjjaoS rtfibtallofl MA OOOt De populaire Cafe Duo heeft een nieuw jasje gekregen. (Foto: Philips). Jura Nederland (Zoetermeer) komt bij- voorbeeld met een zogenaamde 'vrouw- vriendelijke' espressomachine. Het vrouwvriendelijke zit hem dan - volgens de van oorsprong Zwitserse producent - in het eenvoudige onderhoud. De ma chine werkt geheel automatisch, nadat hij gevuld is. Als de koffie klaar is, be- landt de koffiedik automatisch in een restbakje dus het tweede kopje kan er di rect achteraan doorkomen. Als het rest bakje vol is wordt dat elektronisch aan- gegeven en dan hoeft er pas schoonge- maakt te worden. Deze machine, die ook cappuccino maakt, heet Subito en heeft een fraaie vorm, die in de verte is gei'n- spireerd op grootmoeders koffiemolen. Ook Krups heeft een nieuw program- meerbaar espresso-apparaat, voorzien van een elektronisch bedieningspaneel. Maar dit merk levert ook een 'gewoon' koffie-apparaat in een nieuwe vormge- ving: de Premium Coffeemaker, die bo- vendien is uitgerust met de nieuwste technische snufjes. Zoals de drupvrije uitschenkrand van de glazen koffiekan en de aromaversterking voor een inten- siever aroma bij 1 tot 3 kopjes. Bij Philips gaat het om bestaande pro- dukten in een nieuw jasje. De Cafe Duo bijvoorbeeld, een populair apparaat voor een of twee kopjes koffie, is er nu in kleur. Appelgroen met twee oranje kop- je>, of ivoorkleurig met klassieke, gerib- belde koffiebekers. Deze kleine koffie- zetter is trouwens ook heel geschikt op de camping, dankzij het lage stroomver- bruik. Dan heeft Philips nog de luxe kof- fiezetter Cafe Delice een nieuwe kan ge- geven: een moderne thermoskan. Het apparaat heeft eerder al naam gemaakt omdat hij twee soorten koffie kan zetten: mocca (vol en robuust) en gold (mild en smaakvol). Dit kan dankzij een verras- sende techniek: er kan gekozen worden uit twee vermogens: 1400 en 850 watt. In het eerste geval loopt de koffie sneller door en wordt de smaak milder, in het tweede geval duurt het koffiezetten iets langer en wordt de koffie wat voller. Garantie bij nieuwbouw is belangrijk om eventuele tegenvallers op te vangen. Het gaat dan om garantie van het GIW, het Garantie Instituut Woningbouw in Rotterdam. De bij dit instituut aangeslo- ten organisaties (bijvoorbeeld de Stich- ting Waarborgfonds Koopwoningen in Rotterdam en de Stichting Woningborg in Gouda) zorgen voor controle op de kwaliteit van nieuwbouwwoningen. De organisaties beginnen al met controle van de aannemers. Er wordt alleen ga rantie gegeven als de woning wordt ge- bouwd door een bouwonderneming, die is ingeschreven bij een garantie-organi- satie. Deze bouwers staan in voor de kwaliteit van hun product. Hun bouw- plannen worden steeds vantevoren beke- ken door de garantie-organisatie. Als de plannen in orde worden bevonden, geeft de organisatie een certificaat uit aan de koper van het huis. Met dat GlW-certifi- caat is de koper gedekt bij tegenslag tij- dens de bouw en bij de oplevering. De MiniDisc walkman wint de laatste tijd behoorlijk aan populari- teit, vooral onder de jeugd. Niet echt verwonderlijk, als je weet dat de MiniDisc (een uitvinding van Sony) de verbeterde opvolger van het cassettebandje is. Een Mini- Disc in de walkman geeft geluid van digitale kwaliteit (dus net als de cd-speler thuis) en die kwaliteit gaat er niet op achteruit, hoe vaak het kleine schijfje ook wordt afge- speeld. Sony heeft al een MiniDisc Walk man van 500 gulden, die heel com pact is. Deze MZ-E25 is zelfs de kleinste ter wereld; hij past gemak- kelijk in je jaszak. Ook is hij voor- Overigens stellen veel gemeenten bij bouwprojecten al de eis dat er gebouwd wordt door een zogenaamde GlW-on- dernemer. Rond de 2000 bouwbedrijven zijn al bij het GIW aangesloten. Het GlW-certificaat geeft in de eerste plaats al tijdens de bouw bescherming tegen een eventueel faillissement van het bouwbedrijf. Het komt zelden voor, maar je zal er maar mee geconfronteerd worden. De bouw ligt dan onmiddellijk stil. Er moet een andere bouwer komen om het af te maken. Dat kost tijd en geld, maar als de ondememing was aangeslo ten bij het GIW, neemt die de extra kos- ten voor zijn rekening. En dan komt de oplevering van het huis. De koper kan het beste op dat moment Een nieuwbouwwoning met garantie kan nooit tegenvallen. (Foto: hsp) de woning meteen goed controleren. Is alles wat op de tekening stond, ook in- derdaad aanwezig en in orde? Gelet moet worden op de werking van verwar- mings- en ventilatiesystemen, maar het kan ook gaan om lekkende kranen, niet functionerend hang- en sluitwerk, be- schadigde (kast)deuren, breuk in het sa- nitair of krassen in het aanrechtblad. Mochten er zulke gebreken zijn, dan moeten die snel worden gemeld en her- steld. Bij klachten of problemen zal de garan- qtoq-ebuowzmtH ;qbri tie-organisatie de zaak afhandelen. Veel organisaties hebben een speciale opleve- ringsregeling. Deze houdt in dat de ko per de laatste vijf procent van de koop- som niet direct aan de bouwer betaalt, maar iq depot stort bij de notaris. Dit geld wordt pas uitbetaald als alles in or de is (gemaakt). Die regeling moet ove- rigens vantevoren met de bouwer zijn overeengekomen. Uw makelaar weet alles af van de garan tie op nieuwbouwwoningen. Informeert u er eens naar. >lo! :i99 Biv riaMgovisivabfirbz obv nslsbnBrllB kan natuurlijk ook. Vooral ook omdat Marmoleum Mosaic erbij is gekomen: kant-en-klare Marmoleum-figuren die in een vloer gelegd kunnen worden. Bij voorbeeld een stoere cirkel met een letter of cijfer, een tekstballonnetje met 'cool' of 'hello', een afbeeiding van poes of beer, of een mozai'ek met maan en ster- ren. Ook zijn er gedecoreerde driehoeken en borders. Marmofloor is makkelijk zelf te leggen. Het zijn panelen van 120 cm. lang en 24 cm. breed, voorzien van 2 mm. dik Mar moleum. Dat is linoleum met een gemar- merd dessin. Door het hanteerbare for- maat en de nieuwe kleuren, die sinds 1 april verkrijgbaar zijn, kunnen patronen probleemloos worden gelegd. In totaal zijn er nu 18 kleuren verkrijgbaar. Novilon vinyl was er al in heel veel des- sins: van allerlei soorten parketmotieven, tot gewolkte, gemarmerde en mozai'ek- dessins. Bedoeld voor mensen die een makkelijke, warme en geluiddempende vloerbedekking zochten. Hoe wel er al heel veel keus was in Novilon, is er nu een nieuwe serie dessins toegevoegd, die onder de naam Novilon Strada wordt ge- presenteerd. Deze dessins zijn ontwik- keld om de fantasie van de consument te prikkelen, zo deelt Forbo-Krommenie mee. Novilon Strada bestaat uit vier dessins: Foresta, Vela, Legno en Guarda. Foresta laat een ftjne houtnerfstructuur zien, die op een woon- of slaapkamervloer de uit- straling heeft van avontuurlijk bamboe. Vela is een ton-sur-ton-blokpatroon met marmerlook, heel geschikt voor de keu- ken. Legno combineert een grove door- lopende houtnerf met een diagonaal in- gelegde tegelvorm, onderbroken door donker getinte accentblokjes. Guarda tenslotte is een mozai'ek van kleine blok- vormpjes. Alle nieuwe dessins zijn in meer kleurstellingen verkrijgbaar. Novi lon Strada is bovendien voorzien van een speciale toplaag, die gemakkelijk in on derhoud is. Forbo-Krommenie heeft overigens on- langs de Milieukeur gekregen voor de verschillende linoleumsoorten (onder meer Marmoleum en kurklinoleum). Dat betekent dat deze vloerbedekking vol- doet aan een aantal milieucriteria. Het gaat vooral om het energieverbruik bij de productie, het gehalte aan zware metalen en de verpakking. Alle linoleumproduc- ten van Forbo-Krommenie zijn samenge- steld uit natuurlijke grondstoffen, zoals lijnolie, houtmeel, natuurlijke harsen en jute. Meer informatie: telefoon 075- 6477223. De kwartronde douchecabine 3001 Plus, met glazen draaideuren zonder prof ielen aan boven- en onderkant. (Foto: Huppe). Met de kleurige wc-bril wordt het een vrolijke boel in de toiletten van kindercreche en kleuterschool. (Foto: sphinx, Maastricht). Novilon Strada: vinyl vloerbedekking met opvallend dessin. Dit is Legno, een grove doorlopende houtnerf gecombineerd met diagonaal gelegde tegelvorm met accentblokjes. (Foto: Forbo Krommenie). Vinyl vloerbedekking en linoleum zijn in de eerste plaats praktisch en dat waren de kleuren tot nu toe ook: bruin, zachtgroen, lichtblauw; van die tinten die altijd mak kelijk te combineren zijn. Nu heeft de fa- brikant het aangedurfd om in de Marmo floor-collectie met zes opvallender tinten te komen. Van appelgroen tot zeeblauw, van roomwit tot chocoladebruin. Kleurige vloeren komen in het verschiet en creatieve geesten kunnen naar harte- lust gaan combineren. Elke kamer zijn eigen kleur bijvoorbeeld, maar een fraai ontwerp met meer kleuren in een kamer zien van afstandsbediening. lets groter zijn de MiniDisc Walk mans die ook nog kunnen opne- men (digitaal natuurlijk). Koop een lege MiniDisc (ongeveer 12,50 gulden), neem thuis je lievelings- cd op en ga met je MiniDisc-Walk- man op pad. Zelfs skaters nemen ze mee, want deze walkman slaat niet over. Dat laatste was tot voor kort nog wel een euvel bij de Disc- man, waarin een gewone cd wordt afgespeeld, maar Sony heeft ook hierop iets gevonden. Bovendien hebben de nieuwe Discmans de zo genaamde Stamina-functie, waar- door batterijen veel langer mee gaan. Er is kortom veel digitaal nieuws. Voor het eerst op een grote-men- sen-toilet: dat is voor kleine mens- jes een hele stap. Vooral omdat ze met de beentjes van de vloer wie- belend en onstabiel zitten op zo'n grote wc? Sphinx Sanitair heeft voor heft een nieuw kindercloset ontwikkeld, van slechts 34 cm. hoog. Zo wordt het toilet toegan- kelijk voor de kleinsten onder ons. Sphinx mikt ermee op kleuterscho- len en kindercreches. In combina- tie met de Eurobase-kinderzitting wordt het nog makkelijker voor de kleintjes. Die wc-bril kan het kind aan beide kanten vasthouden. De bril is leverbaar in heel veel vrolij ke kleurtjes.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 17