Opvang en hulp aan misbruikte kinderen Kleding uw pakkie an Zaterdag 25 april van 10.00 tot 13.00 uur R E G I O WAT E R W E G KLEDINGINZAMELING MENSEN IN NOOD IN RIJNMOND Voor opvang van misbruikte kinderen. Wilt u meer informatie over de kledinginzameling? Bel 010 482 72 21. Wilt u meer informatie over Mensen in Nood en haar proiecten Bel 073 645 67 70. Of schrijf naar Mensen in Nood Postbus 1014,5200 BA Den Bosch Giro 667. Eens, hoe dan ook, zal ik de zon weer zien Ik laat kinderen spelen en niet zelf het speelgoed zijn. SCHIEDAM Jacobuskerk, Kerkweg46 Het Trefcentrum ,W. Andriessenlaan Bethelkapel ,Nieuwe Maasstraat Grote Kerk, Lange Kerk- straat VLAARDINGEN BethelkerkBurg. Verka- desingel 26 J. de Doperkerk, Ged. Biersloot Pax Christikerk, Reiger- laan 51 Rehobothkerk, Biliton- laan Parochiezaal, Erasmus- plein 4 H. Geestkerk, Mei- doornstraat 134 MAASSLUIS Grote Kerk, Kerkplein 3 "De Ark", Rembrandt- laan "Koningshof Uiver- laan 20 Op zaterdag 25 april kunt u tussen 10.00 en 13.00 uur uw kleding, lakens en schoeisel, liefst in plastic zakken, brengen naar de volgende adressen: inlich- tingen tel: 010 482 72 21) Natuurlijk zijn giften voor deze kinderen ook welkom op giro 667 ten name van Mensen in Nood, Den Bosch o.v.v opvang misbruikte kinderen. Ik wil nu anderen helpen Onlangs was Jaap van Soest, directeur van Mensen in Nood op werkbezoek op de Filippijnen. Hij trok enkele dagen op met kinderen die het slachtoffer zijn van geweld, incest en prostitutie. Het was een schokkende ervaring. "Na een week wist ik zeker dat er voor die kinderen maar twee mogelijkheden zijn: ofwel ze zijn voor de rest van hun leven veroordeeld, ofwel ze vechten zich er bovenop. Bij de laatste groep hoort een meisje van 16 dat tegen me zei dat ze de rest van haar leven niet wil laten verzieken door die eerste 15 jaar. Om over hun verschrikkelijke ervaringen heen te komen, hebben deze kinde ren een veilig onderdak nodig, echte aandacht en belangeloze liefde, therapie en opleiding. Door onze plaatselijke helpers kunnen wij die bieden." Het is de eerste keer dat we een kledingactie direct bestemmen voor een concreet doel. U kunt helpen door het geven van kleding. De opbrengst van deze kledingin- zameling bestemmen wij voor hulp aan misbruikte kinderen "Het leven is heel zwaar voor mij. Mijn jeugd krijg ik niet meer terug. Maar hoe zwaar het ook is ik ben vast besloten het leven het hoofd te bie den. Eens, hoe dan ook, zal ik de zon weer zien. Aan het woord is Marlin een Filippijns meisje van zestien. Velen malen als kind misbruikt on- der meer door buitenlandse sekstoeristen. De onlangs tot twee jaar eel veroordeelde Nederlan- der L. van E was een van hen. Mede door hem ben ik mijn hele leven veroordeeld en daarbij is elke gevangenis- straf een schijntje", is haar reactie. Toen ze tien was begon haar stiefvader haar seksueel te misbruiken Na de zo- veelste verkrachting vertelde ze het haar moeder. Tot haar grote frustratie weigerde die haar echter te geloven. Uiteindelijk besloot ze van huis weg te lopen. Als verstekeling kwam ze op twaalfjarige leeftijd in Manilla te- recht. Ze vond werk als winkelmeisje waar ze een vrouw leerde kennen die haar tot prostitutie dwong. "Ik durfde niet te vluchten, bovendien waar moest ik naar toe?" Twee jaar geleden heeft Marlin de weg naar PREDA, (de lokale zusterorganisatie van Mensen in Nood in de Fi lippijnen) gevonden. "Toen ik hier eerst kwam was ikzenuwachtig en schaamde ik mij. Ik werd aan de begelei- ders voorgesteld. Die waren heel aardig. Ik ga nu naar school en door een goede begeleiding leer ik met mijn er varingen om te gaan". Nu wil ze dat haar verhaal bekend wordt om anderen te helpen. Daarom wil ze dat wij haar foto en haar echte naam gebruikten. Carina Baldonado is 28 jaar. Zij werkt als psychologe bij PREDA, een opvangcentrum voor seksueel mis bruikte meisjes, waar ook Marlin opgevangen wordt. Het centrum bevindt zich in Olongapo, een stad op de Filippijnen waar tot voor kort een grote Ameri- kaanse marinebasis was gevestigd, en waar de seksin- dustrie bloeide. Nu komen er steeds meer sekstoeristen, op zoek naar jonge kinderen. Evenals Marlin komt Carina uit Mindanao, uit een arm gezin. Zij heeft echter de kans gekregen om psychologie te studeren. "Omdat ik zelf gezien heb hoeveel ellende seksueel misbruik met zich meebrengt, heb ik bij PRE DA gesolliciteerd." Het vraagt heel veel toewijding, doortastendheid en geduld om meisjes zoals Marlin te bege- leiden. Ze hebben veel behoefte aan warmte, aan een gezin, en ik probeer een zo goed mogelijke plaatsvervan- gende moeder of zus voor ze te zijn. Op verschillende manieren help ik ze bun vreselijke ervaringen te verwerken. Een van de therapieen die de meisjes volgen is bijvoorbeeld het spelen met poppen. Ieder van hen schrijft een verhaal voor een poppenvoorstelling gebaseerd op hun eigen ervaringen. De uiteindelijke voorstelling is het re- sultaat van al hun teksten. De voorstellingen die ze hebben gemaakt gaan over incest, pedofilie en andere vor- men van kindermishandeling. In het begin vond Marlin het beel moeilijk met de poppen te werken. Het was te confronterend. Maar nu is ze heel blij dat ze met die poppen ook andere kinderen kan helpen. "Een van mijn doelstellingen is de meisjes te helpen hun natuurlijke aanleg en kwaliteiten te ontdekken, zodat ze die kunnen ontwikkelen. Ik ben er van overtuigd dat de warmte, zorg en betrokkenheid die ze hier krijgen een positieve en blijvende invloed hebben op hun houding en hun ontwikkeling.", aldus Carina Baldonado. (t LAAT KINDEREN SPELEN EN NIET ZELF HET SPEELGOED ZIJN! KLEDING INZAMELING Mensen in Nood ■Vtti",*. H\ BW bilB^oU OaioffiM Jl ovoQ -pobjiia ncv tmilabft; i Jaap van Soest, directeur van Mensen in Nood: "Het was een schokkende ervaring om met deze kinderen te praten" (foto: Vincent Mentzel) teen tain nsiiifiw>l oS Marlin: "ik wil dat mijn verhaal bekend wordt, daarom mag je mijn echte foto en naam gebruiken". (foto: Roel Burgler). k. Psychologe Carina Baldonado: "Een van de therapieen die de meisjes vol gen is bijvoorbeeld het spelen met poppen". Mensen in Nood

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 24