Nieuw fotosysteem Stadsarchief brengt het verleden tot leven Vrije Liggers gaan zestiende verenigingsjaar in met knalfeest 1 MaasstaD ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT I FOT# a Kleine luchtvaart gaat wellicht naar Zeeland MaasposT g/ffl Open dag Stadserf trekt vijfduizend bezoekers Watersportvereniging doet het beter dan ooit 4 Pluim voor inzamelaars Kinderinstuif Schiespoor in de prijzen Kwekerij ontmanteld KSMBHfl WIlKBUtDIN SCHIEDAM SCHIEDAM - Eens bezocht koningin Wilhelmina Schie dam, vergezeld door haar ge- maal Prins Hendrik, een no- toire echtbreker. De gege- vens van dit bezoek liggen netjes opgeslagen in het Stadsarchief van Schiedam, zo leert een test uitgevoerd tijdens de open dag van het Stadserfcomplex afgelopen zaterdag 18 april. Een wat vlekkerige foto toont de ko ningin onder een versierde boog, anno 1925, dankzij het nieuwe Skopeo-fotosys- teem. Maar, wil een bezoeker van archiefmedewerker Jef Jansen weten: „Ik heb wel eens gehoord dat Prins Hen drik uit een cafe-tje in de Kethelstraat is gegooid, om- dat ie wilde aanpappen met een Schiedamse." „Datver- haal kan wel kloppen,", beaamt Jansen. Zal ik eens kijken?", en samen gaat het tweetal op zoek naar het des- betreffende cafe. Toeval of niet (de lange arm van de Rijksvoorlichtingsdienst?): de speurtocht levert niets op. Sloot Mosselavond FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurtl Foto Video Audio KTV Telecom SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 25 april verzorgd door Cees Blijdorp. Hij bespeelt het hoofdorgel van de kerk. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Rommelmarkt Figuurzagen Voettocht Seance Schiespoor 't Zoldertje Rommelmarkt Ruilbeurs Braderie Consultatiebureau Playbackshow Lampionnentocht Rommelmarkt Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 22 april 1998 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.J. Lam ping. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Sosef. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.J. Lam ping. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, pastor P. Lamb. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, ds. W. Westland. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. F. van Deursen. Aanvang: 16.30 uur, ds. L.W.G. Blokhuis. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.00 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur, markt- mis. Donderdag 09.15 uur, eucha ristieviering. Zaterdag 18.30 uur eucharistieviering. Zondag 10.00 uur, eucharistieviering. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Dins dag 20.30 uur Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis (m.m.v. Herenkoor I.H.D.), aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans.Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistievie ring. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering met koor- en sa menzang. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. M.E. Scheygrond-Ver- hulst. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plai- sier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Openbare le- zingen. Gemeente Oud Mathenes- se, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning CHEF VERKOOP REGIO: W. Monster Telefoon 010-4738322 VERTEGENWOORDIGERS: M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen R. van der Kraan van Eyckstraat 37 3141 XB Maassluis 06 - 52833559 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Skopeo is een mooie aan vulling op de service van het Schiedamse Stadsarchief. In het gedigitaliseer- de fotosysteem zijn inmiddels 14.000 foto's opgeslagen die elk iets te vertellen hebben over het verleden van de stad. Met een klik op de muis, en met een uitgebreid zoeksysteem op trefwoord, straat- of persoonsnaam is het mogelijk snel de gezochte foto's te vinden. Wel blijkt tijdens de open dag dat niet iedere Schiedammer met de muis kan omgaan. Maar, gelukkig, de medewerkers van het archief bieden uitkomst. „0 ja, inderdaad: hier was de ker mis." Een vrouw zit achter het beeldscherm, tuurt naar een foto van het Emmaplein, en zoomt in. Details die even tevoren niet zicht- Opvallend: veel Schiedammers hadden na het bezoek aan het Stadserfcomplex niets te mopperen. Schiedam mag weer trots op zichzeif zijn" en andere lofuitingen kon men buiten voor de ingang opvangen. Ook gehoord, over het Theater a.d. Schie: „Tis wel een houterig gebouw, he?". Foto Roger van der Kraan baar waren, komen nu verrassend scherp naar voren. Ze klikt door naarde volgende foto: ,,Hmmm... Dit stuk kan ik me niet herinne- ren.Een jaartal dat wat meer zou kunnen zeggen over de context van de foto ontbreekt, want 'nog niet alle redactie is ingevoerd', verklaart Constant Kroeze, ook al een medewerker van het stadsar chief. Oud-Schiedammer Seip (woont nu in Maassluis) is speciaal voor de open dag naar Schiedam geko- men om zijn geboortestad weer eenstebekijken. Hij vindt hetstad- serfcomplex wel een mooi ge bouw, ja ook het Theater a.d. Schie. „En nu maar hopen dat er genoeg publiek is voor zo'n grote zaal." Seip zoekt naar foto's van het oude Kethel, begin jaren zes- tig, toen de Schiedamseweg een hoofdstraat was, en nog niet, zoals nu het geval is, gedegradeerd tot een doodlopende weg. Nadat hij de foto's gevonden heeft, staat Seip op, gauw naar de Nieuwe Passage, want die heeft hij 'ook nog steeds niet gezien'. Leyen is vooral geinteresseerd in het gebied random de Broersveld, in de periode dat er nog een sloot liep. Ook foto's van de oude Pas sage tovert hij op z' n beeldscherm. ,,Ik weet nog dat 'ie gebouwd werd. Alle werklozen kregen toen een gratis kaartje voor de eerste voorstelling." Minder modern geautomatiseerd zijn de uitreksels uit het geboorte- register. Alle gegevens zijn nog ondergebracht op fiches die via een overheadprojector bekeken kunnen worden. Meneer Heins- broek laat aan zijn echtgenote haar geboorte-aangifte zien. „Kijk, hier heb je de handtekening van je va- der." 'Dirkje' werd ze genoemd. Verder staan op de akte de handte- keningen van zijn broer, C.A.W. Heijnsbroek die eep, schoenen- winkel dreef en zijn'knecht W. Bosman die ook als getuige mocht komen opdraven. Wel moest me vrouw Heijnsbroek worden ge- doopt als Theodora, omdat 'Dirk je' van de pastoor niet mocht. Het is vandaag niet de eerste keer dat meneer Heinsbroek het archief bezoekt. Hij heeft inmiddels de he- le geschiedenis van de familie Heinsbroek onderzocht, tot zeven generaties terug, naar het jaar 1520. En uit de stamboom blijkt dat zijn vrouw met hem verwant is, tig generaties terug. Alleen heet zij Heijnsbroek, in plaats van Heins broek. Een kwestie van een letter verschil. JALMAR TEUNISSEN SCHIEDAM - 1998 is het het jaar van Watersportvereniging De Vrije Liggers. De vereniging viert dit jaar, op zaterdag 2 mei, groot feest omdat het dan precies vijftien jaar geleden is dat zij in het leven werd geroepen door onder meer voorzitter Goof Hendriks. Hendriks mag gerust een fanaat worden genoemd. De liefde voor de watersport werd hem letterlijk met de paplepel in- gegoten. „Die hobby is eigenlijk van vader op zoon gegaan. Mijn grootvader had een vissersboot en mijn vader ook. Als twee-jari- ge peuter zat ik al aan boord te genieten", herinnert Hendriks zich, die zelf inmiddels ook al ge- niet van zijn vrije dagen en waarin hij op zijn beurt de wa tersport weer onder de aandacht heeft gebracht van zijn eigen kinderen. Vroeger lag het geld voor een boot nog minder voor het opscheppen dan nu, dus dat betekende dat een flinke dosis handigheid en creativi- teit vereist was voor wie toch te water wilde zonder natte kuiten te krijgen. „Die boten maakten we zelf, van oude planken. Van die- zelfde oude planken maakten we ook de roeispanen. Later kon mijn vader eens een oude motorfiets op de kop tikken. Daar sloopte hij de motor uit en van onze oude zee- sloep maakten we een motorboot, waarmee we van Schiedam naar Scheveningen tuften. Vlak na de oorlog werden er kaakjes uitge- deeld en we hebben zelfs eens een bootje gemaakt van de blikken waar die kaakjes inzaten. Mijn va der knipte die blikken open en na- gelde ze aan elkaar." Hoe anders is de situatie nu. In middels heeft Hendriks een heuse jachthaven doen verrijzen, com- pleet met speeltuin voor de kinde ren, een rozentuin en de vijf mo- lens van Schiedam in miniatuur. De Vrije Liggers doen het beter dan ooit met vandaag de dag zo'n tachtig leden. Jong of oud, meer of minder vermogend, wat de leden allemaal bindt is het water. „Die heerlijke rust als je op het water bent... En natuurlijk het samenzijn met de andere leden. Het is toch een kwestie van gezelligheid. En je kunt elkaar eens helpen. Als de ddn met een kapotte motor zit, komt de ander helpen. Ik, als oude rot in het vak, wordt zo vaak om hulp ge- vraagd. Laatst nog lag in de Schie ergens een jongen vast met een po- I I rS*-' - s i Watersportvereniging De Vrije Liggers aan de Overschieseweg doet het na vijftien jaar beter dan ooit. Een knalfeest, zaterdag 2 mei, moet dat bewijzen. Foto Roger van der Kraan lyester boot. Het stormde nog be- hoorlijk ook, dus toen hij zijn mo tor zelf niet meer aan de praat kon krijgen zijn we er naar toe gereden om hem te halen. Dat hoort ook bij het verenigingsleven." En natuurlijk wil een mens ook wel eens wat anders dan alleen maar op het water rand dobberen. Er zijn dan ook geregeld gezellige avondjes mee te maken bij De Vrije Liggers. Afgezien van de kaart- en mosselavonden die de vereniging kent, draagt men ook het carnaval en het kerstfeest in hoog vaandel. Op de candle-light avonden, waarop het kerstfeest wordt gevierd worden uiteraard hapjes en drankjes geserveerd. „Voor zo'n feest vragen we niets, die versnaperingen zijn gratis voor onze leden." Behalve de gezelligheid heeft een vereniging natuurlijk ook een praktische functie. Met zijn alien bereik je meer dan alleen en dat geldt zeker als je doorzetter Goof Hendriks als voorzitter van je ver eniging hebt. „We hebben een aan- tal jaar geleden al voor elkaar ge- kregen dat de vaartijden en brugtij- den verruimd werden, waardoor de leden vrijer zijn om te varen wan- neer ze willen. Maar ik zou ze, ze ker wat betreft de weekenden nog verder verruimd willen zien. Ook de bruggen hier in Schiedam zijn nog een heet hangijzer. Net als provinciale staten wil ik dat er au- tomatisch bedienbare bruggen ko men in Schiedam. Provinciale Sta ten wil dat omdat het goedkoper is voor de overheid, maar ik denk aan onze leden. Wij liggen tussen twee bruggen in, waardoor we niet altijd vrij zijn om uit te varen en dat is jammer, zeker nu Delft en Leid- schendam de tolgelden hebben af- geschaft. Het wordt dan natuurlijk nog aantrekkelijker om te varen." En zo blijft Hendriks bezig met zijn vereniging. Belangrijkste doelstelling van De Vrije Liggers is dan ook de samenwerking met andere verenigingen en de ge meente, die continue wordt nage- streefd. Maar voorlopig wordt de aandacht gefocused op het knal feest op zaterdag 2 mei, waarmee het zestiende bestaansjaar van de Schiedamse watersportvereniging wordt ingeluid. Met muziek, ver snaperingen en natuurlijk de leden van De Vrije Liggers zelf. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - In 1997 is in Schie dam in totaal circa drieduizend ton oud papier ingezameld. Geen ge- ringe prestatie. Om de vele vrijwil- ligers die bij de inzameling betrok- ken zijn, te feteren, staat ONS Mi lieu op donderdagavond 23 april stil bij de inspanningen van het af gelopen jaar. Om ongeveer 20.30 uur zal ONS aan de organisatie die het meeste oud papier heeft inge zameld een 'Gouden Krant' over- handigen. Uiteraard verdient de bevolking van de stad ook een pluim op de hoed. Wie weet zal de blijvende medewerking van al de- ze mensen kunnen leiden tot het halen van het landelijk inzamel- streefcijfer van circa vijfduizend ton per jaar in het jaar 2000. SCHIEDAM - In de maand mei houdt wijkcentrum De Blauwe Brug wekelijks kinder- en tienerin- stuiven. Iedere woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur is er een instuif van kinderen van 4 tot 6 en een andere groep van 7 tot 9 jaar. Op donderdagmiddag is er een in stuif voor tieners van 10 tot 12 jaar. De tieners kunnen tussen 16.00 en 17.30 uur kletsen, knutse- len of een spelletje doen. Alle bij- eenkomsten kosten fl. 1per per- soon. De komende weken staan in het teken van moederdag. En op woensdag 20 mei kunnen kinderen in de leeftijd van 7 tot 9 jaar deel- nemen aan een Zweeds Loopspel. De kleinere kinderen maken die dag een schilderij over de maand Mei. Voor meer info, tel. 2470464. MNBIEDM klein SCHIEDAM - In Kluphuis Oost wordt zondag 26 april de laatste rommelmarkt van dit seizoen ge- houden. Er zijn nog tafels te huur voor fl. 12,50. Dit bedrag moet vooraf worden betaald wanneer men zich opgeeft. De toegang is gratis. Kopers kunnen van 11.00 tot 16.00 uur naar binnen. Het klubhuis is te vinden aan de Boer- haavelaan 79. SCHIEDAM - Elke vrijdagmorgen komt een groepje vrouwen in Kluphuis Oost figuurzagen. Het klubhuis zorgt voor gereedschap en verf, het benodigde hout wordt zelf aangeschaft. Figuurzagen is er elke vrijdagmorgen van 09.00 tot 11.00 uur, behalve in de schoolva- kanties. De kosten zijn fl. 6,- per blok van zes bijeenkomsten. Wie gebruik maakt van de kinderop- vang betaalt fl. 12,- per zes bijeen komsten. SCHIEDAM - Het echtpaar Hee- sen houdt vrijdag 24 april om 20.00 uur een dialezing over hun voettocht naar Santiago de Com- postela. De lezing wordt gehouden bij de Vrijzinnige Geloofsgemeen schap NPB Schiedam aan de West- vest 90-92 (tegenover de Wal- vischmolen). SCHIEDAM - M. Wal verzorgt donderdag 23 qpril de Harmonia- avond met een bloemenseance. De bezoekers worden verzocht zelf bloemen mee te brengen. De avond wordt gehouden in wijkcen trum Nieuwland, Dr. Wibautplain 165. De seance begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt fl. 8,50. SCHIEDAM - Modelspoorvereni- ging Schiespoor houdt zaterdag 25 april een expositie van treinen uit het verleden. Het gaat om de ge schiedenis van NS in de periode 1925-1926 en dan met name over dat materieel dat het vroegere sta tion Schiedam aan het Koopaspad aandeed en voorbij reed. Tevens zijn er op deze dag diverse clubba- nen in bedrijf en wordt er een mo- delspoorbeurs gehouden. De Schiespoordag wordt gehouden in het clubhuis aan de Westerkade 21, tussen 10.00 en 16.00 uur. De toegang is fl. 1,- voor volwassenen en fl. 0,50 voor kinderen onder be- geleiding. SCHIEDAM - Vereniging't Zol dertje organiseert een dans- en ont- moetingsavond voor alleengaan- den op zaterdag 25 april. Deze avond wordt gehouden in Klup huis Oost aan de Boerhaavelaan. De avond begint om 21.00 uur, de kosten bedragen fl. 10,- voor leden en fl. 5,- voor niet-leden. Voor meer info, tel. 4730685. SCHIEDAM - De jaarlijkse rom melmarkt in de Ark vindt plaats op vrijdag 8 en zaterdag 9 mei. Er is een enorme aanvoer van allerlei spullen te verwachten, varierend van fraaie meubelen tot speelgoed. De Ark is tijdens de rommelmarkt- dagen op vrijdag 8 mei geopend van 14.00 tot 21.00 uur en op za terdag 9 mei van 10.00 tot 14.00 uur. De Ark is gelegen aan het Hargplein 101 Schiedam-Noord. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens vindt op 26 april voorlopig weer de laatste ruilbeurs van dit seizoen plaats. De beurs is interessant voor verzamelaars van munten, postzegels, eerste dagen- veloppen of telefoonkaarten. De beurs begint om 13.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Een braderie met grote rommelmarkt. Dat staat op 9 mei te gebeuren in woon zorg- centrum Thurlede. Dit jaar komen de volgende artiesten optreden: Utrechts Morris Team met de Mor ris Dancers tussen 11.00 en 15.00 uur, Sing Along met Charlie en Johnnie Walker tussen 13.00 en 16.00 uur, John Greenfield met evergreen, de hele dag en Herman Nolman, cabaretier en zanger, de gehele dag. SCHIEDAM - Het consultatiebu reau van Thuiszorg Nieuwe Wa- terweg Noord organiseert voor ou- ders een informatieavond over 'ge- voelens van kinderen tot en met vier jaar'. Deze avond vindt plaats op het consultatiebureau aan Bach- plein 588, op donderdag 23 april. Deelname aan de avond kost fl. 2,50 per persoon. Geinteresseer- den kunnen zich opgeven via tel. 2467300. SCHIEDAM - De medewerkers van Thurlede presenteren zich op vrijdag 24 april in een playback- show. Alle belangstellenden zijn om 19.30 uur welkom in de con- versatiezaal van het woon- en zorgcentrum aan de Nieuwe Dam- laan 759. De entree bedraagt fl. 2,50. SCHIEDAM - Kinderen en ouders kunnen op 29 april deelnemen aan een lampionnenoptocht. Deze is georganiseerd door wijkcentrum De Erker. Om 20.45 uur wordt de optocht opgesteld en een kwartier later vertrekt de stoet. De tocht ein- digt dit jaar op het Stadserf. Ieder- een kan een eigen lampion meene- men. Wie geen exemplaar in bezit heeft, kan voor aanvang een lam pion aanschaffen bij De Erker. De optocht duurt tot ongeveer 21.45 uur. SCHIEDAM - De jaarlijkse rom melmarkt van carnavalsvereniging De Rietzeilers vindt plaats op 9 mei op wat tegenwoordig het mu- seumplein genoemd wordt. De vereniging kan nog spullen gebrui- ken voor deze gelegenheid. Wie spullen ter beschikking wil stellen, kan contact opnemen met L. Baart- mans, tel. 4714217. RIJNMOND - De gemeenteraad van Rotterdam heeft ingestemd met de intentieverklaring die wet- houder H. Kombrink van ruimtelij- ke ordening is overeengekomen met de gebruikers van Rotterdam Airport. In de verklaring staan maatregelen aangekondigd om de overlast van de kleine luchtvaart op het vliegveld terug te dringen. In het drie maanden geleden gepre- senteerde toekomstplan voor het Rotterdamse vliegveld staat dat het een zakenvliegveld moet worden. De kleine luchtvaart moet, om de geluidsoverlast binnen de gestelde milieugrenzen te houden, naar een andere thuisbasis omzien. Het ziet er naar uit dat de sportvliegers naar het vliegveld Midden-Zeeland ver- huizen. Volgens de door het Mi- nisterie van Verkeer en Waterstaat opgestelde richtlijnen is daar nog SCHIEDAM - Modelspoorvereni- ging Schiespoor heeft twee prijzen in de wacht gesleept tijdens het door Darling Market in Rijswijk georganiseerde 'Modeltrein '98'. Het publiek bepaalde welke ver eniging de mooiste modelspoor- baan presenteerde en welke ver eniging de beste service gaf. Circa twintig verenigingen namen deel aan dit evenement. De honderden bezoekers kozen Schiespoor als eerste voor de beste service. De vereniging haalde ook een derde prijs voor de presentatie van haar modelspoorbaan. De enthousiaste bezoekers zijn uitgenodigd een kijkje te komen nemen in het on- derkomen aan de Westerkade 21. Ook alle Schiedammers zijn op za terdag 27 april- tussen 10.00 en 16.00 uur welkom op dit adres. voldoende ruimte over. Op het vliegveld Midden-Zeeland zijn nog twintigduizend vliegbewegin- gen oven. In totaal is er ruimte voor zestigduizend vliegbewegin- gen. Ook is er nog ruimte voor de sport vliegers zijn op het vliegveld Lely- stad in de Flevopolder. Dat moet een overloop worden voor de na- tionale luchthaven Schiphol, die met ruimtegebrek kampt. Voor ge bruikers van Rotterdam Airport die wegens ruimtegbrek moeten uit- wijken worden tienduizend vlieg- bewegingen gereserveerd. Alleen de Stadspartij en Rotter dams Belang hebben tegen de aan- vaarding van de intentieverklaring gestemd. D66 heeft wel ingestemd, hoewel die partij vindt dat Rotter dam Airport naar een nieuwe loca- tie moet zoeken, bijvoorbeeld op de tweede Maasvlakte. Mochten de plannen voor verplaatsing van de kleine luchtvaart mislukken, dan mag dat van de partij niet lei den tot het blijven van de sport vliegers op Rotterdam Airport. Die moeten hoe dan ook weg van D66. SCHIEDAM - Politiepersoneel van het district Schiedam trof maandagochtend 20 april rond 10.00 uur in een pand aan de Taan- steeg een hennepkwekerij aan. De politie heeft de in totaal 260 reeds geoogste planten en de benodigde apparatuur in beslag genomen. De hele kwekerij (9000 watt) was zon der enige beveiliging gekoppeld aan het electriciteitsnet. Naar de ei- genaar van het pand wordt een on- derzoek ingesteld. i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3