MaasposT Traditionele viering van Koninginnedag in Waterweg Programma Dodenherdenking en Bevrijdingsdag in Vlaardingen Stadsgehoorzaal Theater de Teerstoof Popfestival in Hof/ Oranjepark Aubade door orkest St. Radboud Vrijmarkt met De Weerklank Cafe't Maantje viert Koninginnedag Aubade fl I wx54sa Over DeVesten 3 3116 AD Schiedam VLAARDINGEN - Het is inmiddels een traditie dat vanaf 17.00 uur in het Hoi/ Oranjepark een popfestival georganiseerd wordt Dit jaar vindt het festival plaats in een grote feesttent op het grote veld. Het festival wordt geopend door de Bra- hantse feestband De Band zonder Banaan. Zij hebben op dit moment al weer een tweede single in de Mega top 100. Koning Pinteman. De Band zonder Banaan is een ongecompliceerde theater- achtige band, Veel show, goede muziek en een hoop Nederlandstalige flauwekul. Om 19.00 uur verzorgt de 10-mans soulformatie The Dudes een swingend optre- den. Zy spelen nummers uit de jaren zestig, en covers van Tower of Power, Gro- ver Washington en Aretha Franklin. Vanaf 21.00 uur tot laat stopt DJ A-BoBo zyn zUve- ren schijntjes in de machine, de man die triphop en che mical beats naa de kroeg heeft gebracht. DJ A-BoBo is een roodbaard en mikt met name op chemical beats afgewisseld met herkenbare dansnummers. Op de dag zelf verzorgt tij- dens het oldtimerfestival een allround countryband. Blue Desert, de muzikalc omlijs- ting. Ook te zien: een de monstrate countryline dan cing door dansgroep Stage coach. SCHIEDAM - Het harmo- nie-orkest van muziekver- eniging St Radboud uit Schiedam-Kethel is op Ko- ninginnedag traditionee! aanwezig by de aubade, om 09.00 uu rby het plein voor de Dorpskerk in Kethel. Naast het spelen van enkele marsen wordt een aantal liedjes begeleid, en wordt tot slot het Wilhelmus gespeeld. Omdat de organiserende Oranjevereniging Wilhelmi- na Kethle dit jaar honderd jaar bestaat, belooft het een extra bijzondere aubade te worden. Tevens verzorgt St Radboud het traditionele Oranjeconcert vanaf 11.30 uur, eveneens op het plein bij de Dorpskerk. Men kan luisteren naar bekende nummers als A Tribute to Irving Ber.lin en de mars National Emblem. Daar- naast wordt de rivieren-cy- cius gespeeld van Malando. SCHIEDAM - Het ontmoe- tingshuis De Weerklank doet dit jaar voor de eerste keer mee aan de vrijmarkt in Kethel. Op Koninginne- dag verkopen medewerkers van het ontmoetingshuis di verse producten doe door de vaste bezoekers van de Weerklank zyn gemaakt, zoals kaarsen, geurbolletjes en kaarten. Ook kan men zich laten informeren over het werk van de Weerklank en zich eventuee! aanmelden als vrijwllliger. De Weer klank is een ontmoetings huis dat is opgezet door een aantal kerken in Schiedam- Noord. Regelmatig organi- seert het ontmoetingshuis diverse activiteiten. Be- roemd zijn inmiddels de warme maaltijden die eens in de twee weken op donder- dag worden geserveerd. Via het kabelnet kunt u het pro- gramma van RDTV op uw televi- sie ontvangen. RDTV, ofwel Rot- terdams Dagblad TV, is een ka- belkrant die elke dag 24 uur lang te zien is. Ze bevat het laatste ac- tuele nieuws uit uw omgeving. Elke maandag en dinsdag krijgt u via RDTV extra veel informatie over onroerend goed en wonen. Ollie B. Bommel in de Trullenhoedster Opus One wat ze allemaal voor de jeugd in petto hebben. Heel bijzonder schijnt de demonstratie Western Rijden door de Nederlands Kampi- oen op dit onderdeel, Kari Olt- mans, te worden. Vanaf 15.00 uur is deze demonstratie te zien die ge- lijk is aan de snelheid en behendig- heid van de indianen en cowboys uit het Wilde Westen. Op een vol- ledig autovrij parcours aan de Zwaluwlaan kunnen de atleten on- der de bezoekers meedoen aan ver- schillende prestatielopen. De eer ste race vindt plaats om 13.30 uur, om 16.30 uur vindt de prijsuitrei- king plaats. Vanaf 21.00 uur wordt de dag tenslotte afgesloten met een lampionnenoptocht. Deze start op het Noordeinde en loopt door de Akkers, de Velden en de Vlinder- buurt. De jeugd kan vanaf 20.30 uur terecht in de feesttent voor mu ziek van de Fresh Excellent en het damestrio Just for Fun. Om 21.45 uur wordt dit feest even onderbro- ken door een spetterend vuurwerk. Koningin Beatrix viert donderdag 30 april haar zestigste verjaardag. Ook in de Waterweg wordt dat gevierd. In Maassluis start Koninginnedag altijd met een aubade op de Markt die om 09.00 uur begint. Later op de dag worden er in de wijken ver- schillende activiteiten georgani seerd. In de Oranjewijk is de Wil- lem de Zwijgerlaan de straat waar het allemaal gebeurt. Nadat clowns om 10.30 uur het feest hebben ge opend, kan er van 10.45 tot 12.30 uur worden deelgenomen aan blik gooien, straattekenen, ringwerpen en sjoelen. Ook kan er worden meegedaan aan raadspelletjes. De kinderspelen in de Sluispolder- Oost beginnen om 10.30 uur en zijn om 13.30 uur alweer afgelo- pen. Op het Paulus Potterplein wordt deze dag een nieuw spel ge- introduceerd; het zogenaamde Pleindobbelen. Wat dat precies is, wordt tot het laatst toe geheim ge- houden,. Wie mee wil doen moet in ieder geval om 10.30 uur aan wezig zijn en zich van te voren op- geven bij K. de Groot, Paulus Pot terplein 17. In de Sperwerstraat staat weer een luchtkussen opgesteld, terwijl de kinderen zich vanaf 10.00 uur ook kunnen laten schminken. Het be kende treintje rijdt af en aan tussen 10.15 en 12.30 uur. Het Koningin- nedagprogramma van ckc Maas sluis in het Wipperspark duurt de gehele dag. Tussen 10.30 en 17.00 uur wordt er een knutsel- en frut- selmarkt gehouden. kan er worden gereden op een pony en kan men rondstruinen op de rommelmarkt. Even een drankje drinken op het terras kan hier ook. Waarschijnlijk zullen veel bezoekers hier gebruik van maken, want het belooft ten slotte een zonnige dag te worden. Ollie B. Bommel. Foto iv/m Roefs Op een mooie ochtend ontdekt markies de Canteclear een geheimzinnig poortje op de heide. Vanaf dat moment gebeuren er vreemde dingen in het anders zo rustige Rommeldam. Een voor een verdwijnen de leden van de Kleine Club en waar komen die wonderlijke trullen ineens vandaan? Tom Poes ontdekt al snel dat de mooie Ivy hier alles mee te maken heeft. De Trullenhoedster is een familievoorstelling in de mix van dans, muziek, zang en mime, door het succesvolle team van Opus One. Voor iedereen vanaf zeven jaar. Woensdag 6 mei, aanvang 19.30 uur, toegang fl. 27,50/fl 25,-; jeugd tot vijftienjaarfl. 20,-. The Chippendales The Chippendales Spierbundels rollen over elkaar heen. het gegil is oorverdovend. Maar wie zegt dat deze show geen inhoud heeft, heeft het mis. De verleidelijkehe- ren van de Chippendales kunnen meer dan alleen hun weigevormde ji- chaam tonen. Ze zingen, dansen en acteren dat de spetters er vanaf vlie- gen. Gun uzelf dit cadeautje entertainment van de bovenste plank. Maar wees er snel bij, want er liggen vele kapers op de kust. Donderdag 7 mei, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 55,-. 1 Kale Vlakte Rob Kamphues VLAARDINGEN - Het program ma dat de Stichting nationale Ge- denkdagen heeft samengesteld voor 4 en 5 mei ziet er als volgt uit: Maandag 4 mei: Herdenking Ge- vallenen. 18.00 uur: De vlaggen worden half- stok gehesen. 19.35 uur: Vertrek van stille tocht vanaf de achterzijde van het stad- huis naar het Verploegh Chasse- plein. Vooraf wordt bij het Geuzen- monument op de Markt door een delgatie Geuzen een bloemenkrans gelegd. 19.30 - 19.59 uur: Alle torenklok- ken luiden. Verploegh Chasseplein: 19.45-19.59 uur: Muziekkorps van Leger des Heils speelt koraalmu- ziek. 19.59 uur: Last Post. 20.00 - 20.02 uur: Twee minuten stilte. Dit wordt aangegeven dor het ontsteken van de straatverlichting. Vanaf 20.03 uur: Gedicht Ere Onze Strijders van Dirk Tempelaar voor- gedragen door Marloes Pleyte, lid van de Vioolgroep van Scouting Vlaardingen. Krans- en bloemleg- ging. Leger des Heils speelt Doden- mars (Handel). Herdenkingstoe- spraak door ds J. de Geus. Gelukkig is het land en zalig zijn de doden die in de Heere sterven, gezongen door mannenkoorOrpheus. Tot slot wor den twee coupletten van het Wilhel mus gezongen. Tijdens het Wilhel mus worden de vlaggen in top gehe sen. 21.00 uur: Toneelvoorstelling De Bushalte, in de Harmonie, verzorgd door Kunstvlam, dialoog tussen een spoorwegmedewerker die de trans- porten naar de kampen heeft zien vertrekken en een Jood die in een kamp heeft gezeten. De zoon van een van hen vertegenwoordigt de huidige generatie. De toegang is gratis. Dinsdag 5 mei: Bevrijdingsdag. De oldtimers in het Hof, elk jaar weer een terugkerend evenement. V anaf 10.00 uur: Fiets-puzzeltocht. verzorgd door VVV Vlaardingen waar ook de routebeschrijving kan worden opgehaald. Er kan tussen 10.00 en 14.00 uur worden gestart. 11.00 - 16.00 uur: Vliegerdemon- straties op de weide bij de Surfplas. 14.00 - 16.00 uur: Tentoonstelling Onderduiken gedurende de bezet- tingstijd in Vlaardingen, in de oude hal van het Stadhuis in Vlaardingen. 16.45 uur: Wielerronde georgani seerd door V.R.C. De Coureur. 17.00 - 22.00 uur Regio-avond- markt aan de Westhavenkade en Westhavenplaats met meer dan honderd kramen. SCHIEDAM - Cafe 't Maantje, sinds zeven maanden in handen van een nieuwe eigenares, laat Ko ninginnedag niet zomaar onge- merkt voorbij gaan. Om 10.00 uur worden de deuren geopend. en vanaf 16.00 uur is er een drive-in disco, 's Avonds vanaf 20.00 uur treedt het duo Krijn en Yvette op, die een leuke selectie Nederlands- en Engelstalige liedjes brengen. Natuurlijk wordt er voor de klan- ten Oranjebitter geserveerd. Het is de bedoeling dat't Maantje, dat zich richt op een breed publiek, elke maand nieuwe activiteiten brengt. Binnenkort wordt er een biljart gei'nstaleerd, waardoor het nog gezelliger wordt. Cafd't Maantje is gevestigd op't Broersveld 151. WATERWEG De verontwaar- diging was groot toen bleek dat de prinsenkinderen zich al die spelletjes tijdens Koninginnedag altijd maar een beetje hadden la ten welgevallen. Zaklopen, met z'n zessen op de ski? Ze hadden er eerlijk gezegd hun buik van vol. Voor de verschillende oran- jeverenigingen en organisatieco- mites in de Waterweg is het niet te hopen dat de kinderen hier er net zo over denken. Hun pro- gramma's zijn namelijk in be- langrijke mate weer doorspekt met spelletjes en attracties in oud-hollandsesfeer. De honderdjarige Oranjevereni ging Wilhelmina uit Kethel komt met de meest modeme attracties. Namen als Space Bike, Aero Benji en Stick Up moeten alleen al van- wege hun mysterieuze naam vele nieuwsgierigen trekken. Voor de kleinsten is op het feestterrein de Funny Play Bus te vinden, waarin ze zich naar verwachting urenlang zoet kunnen houden. Natuurlijk is het gehele dorp opgesierd met kraampjes. Van 10.00 tot 17.00 uur is hier immers de tot in de wei de omtrek bekende feestmarkt te vinden. Tussen de kraampjes door kan men zich vergapen aan oude ambachten die door de groep Die Oude Steil worden beoefend. Clown Ricky siert de markt op met zijn grappen en grollen. Wie wat meer actie wenst kan in Kethel terecht op verschillende, vaak immens grote, feestterreinen. Hier laten sportverenigingen als VVK/ODC, De Brandersstad, Ali- antie en de Spaland Ruiters zien Bloeiende Maagden Ze komen. En ze blijven. En ze gaan nooit meer weg. Hun vorige program ma Muts was gezellig, ontroerend en verpletterend. Een ondraaglijke uitbar- sting van noodzakelijk leed. Voor drie kleine meisjes is een droom werke- lijkheid ge worden. Ze schreeuwen, ze vechten en ze worden er nog voor be- taald ook. Het zijn de dansmariekes van het Nederlandse cabaret. Vorigjaar helemaal uitverkocht, nu met een heel nieuw programma. pak je kans! Vrijdag 8 en zaterdag 9 mei, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 19,50. Kaarten kunnen worden gereserveerd via de Sehiedamse Theaterkassa in het Theater a.dSchie, Stadserf 1, van maandag tot en met vrijdag van 10.00- 15.00 uur en op zaterdag van 12.00-16.00 uur. tel. 2467467. Clowns in het Julianaplantsoen. Geen onbekend verschijnsel tijdens de Koninginnedag in Maassluis. Rob Kamphues. Foto Michel Mees Al bij de TYPES werd Rob Kamphues geprezen om zijn droogkomische talent. En nog steeds is Kamphues niet te stuiten. Kij sneert langs het le- ven, waarbij hij zich druk maakt om de kleinste dingen. Zijn grote gelijk kan hem moeilijk worden ontnomen als hij eenmaal zijn onweerlegbare logica over je uitstort. Klein, kaal. erg brutaal en besmettelijk optimistisch. De onderdeur steekt met zijn twee maten te grote pak menig gerenomeerd komiek in zijn zak als hij dat wil. Ongevaarlijk is hij niet. want in zijn on- bezonnenheid weet hij wel raak te trappen. Vrijdag 8 mei, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 30,-/fl. 27,50. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van de stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aanvang van de voorsteiiing. V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 15