Een kwestie van op het juiste moment op de juiste plek zijn Het eerste programma voor Theater a.d. Schie ligt klaar Buren van moskee I FOT# n LIJKE [AGE PRIJZEN Schiedammers en oud papier ophalers, bedankt! 00"(TNO MaasposT I'iJISSTIt 5 Politiekorpsen willen vrijwilligers Monopoliepositie Teerstoof is weervoorbij Smarttiesten trofee 1998 Schiedam Tarieven bieb stijgen licht ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT De Woutershof krijgt Gouden Krant voor ophalen oud papier T II M ISGHIEDAM SCHIED AM/W ATER- WEG - De politie heeft vrij willigers nodig. Mannen en vrouwen die de sterke arm der wet graag een handje helpen. Zowel in het district Waterweg (Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Hol land) als Schiedam kan de politie nog wel een aantal doortastende types gebrui- ken. Wie meldt zich aan? Schiedammers en oud papier ophalers, bij voorbaat bedankt! JEANS BRGEK MET UITLOPENDE PUP Von z44r bekend jeonsmerk! In blue denim, zwart of beige. Normaal /69.9S NU EENMAU Hot van Spaland 13 Tel. (010) 247 07 77. Donderdag koopavon SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 2 mei verzorgd door Andre Verwoerd op hoofdorgel en kamerkoor One More Voice. Dit concert is ter ere van de tachtigste verjaardag van organist Cees Pas- schier. Aanvang is 15.00 uur, toegang is gratis. Swingen Voetreflexen Modelbouw Sponsorloop The Jive Kings FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! Foto Video Audio KTV Teietom Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Woensdag 29 april 1998 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk. Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur. ds. H. Westerhout. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, dhr. J.A. van Lambalgen. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10_00 uur, ds. R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul Bethelkapel. Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur. dhr. J.A. van Lambalgen. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. W. van Haf- ten. Gereformeerde Bond CrSGAquamarij nNieuwe Dam- laan."Aanvang: 10.00 uur, ds. G.H. vaarKooten. Grofe-Kerk, Lange Kerkstraat, ds. H. .Westerhout. Nederlands Gereformeerde Kerk Wqstvest 30. Aanvang: 09.30 uur, br,., P.U. van 't Hoff. Aanvang: 16.-30 uur, ds. H.J. Bruins. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, ds. Karreman. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.00 uur, communiteitsmis. Zondag 10.00 uur, eucharistievie ring, voorganger K. Veltman. Martinuskerk, Willem Andriessen- l^an. Dinsdag 09.15 uur, markt- mis. Donderdag, 09.15 uur. eucha ristieviering. Zaterdag 18.30 uur ejicharistieviering, voorganger K. vjeltman. Zondag 11.00 uur, eu charistieviering. voorganger T. vkn denSinde. Pjaroch^kerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 upr, zondagsviering met koor- en samenaang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Dins dag 20.30 uur Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis (m.m.v. Herenkoor I.H.D.), aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans.Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistievie ring. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat-55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in fle pastorie. Zondag 10.00 uur, iondagsviewiig. met koor- en sa- tneiffiang. V rijzintiigeGeloofsgemeenschap flPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, regiodienst in Hardinxveld- Giessendam. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark. Hargplein. Zondag 13.30 Uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. it Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Openbare le- zingen. Gemeente Oud Mathenes- zaterdag 17.30 uur. Gemeente ieip^lgnd, zondag 10.00 uur. I KANTOOR: Overde Vesten 3 Postbus 373 31 tftiJAJ Schiedam - Telefoon: 010-4738322 •Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning CHEF VERKOOP REGIO: i W.-Monster 'Telefoon 010-4738322 I VERTEGEN WOORDIGERS: 'M. van der Lee jTelefoon: 010-4738322 'VERKOOPLEIDER: 'G.tie Boer JTelefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: !To( dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: "Telefoon: 010-4736543 'Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap 1 J. Teunissen i Chpf-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen R. van der Kraan van Eyckstraat 37 3141 XB Maassluis 06 - 52833559 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12,00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Momenteel is er al een aantal vrij willigers beshikbaar, maar het is nog niet voldoende. Om het pro- bleem op grootste manier onder de aandacht te brengen is er een campagne gestart die de burgers op ideeen moet brengen. Posters, kranten en zelfs internet worden ingeschakeld om het politie-be- staan aan de man te brengen. Maar wat voor te stellen bij een vrijwillige politie-agent? Het moet een soort hobby zijn. stelt woordvoerster Cristel Willems van het district Waterweg vast. „Het moet niet om het geld gaan. want je krijgt wel een uurvergoe- ding, maar geen salaris. En je moet het zien als een investering, want je krijgt toch een gedegen opleiding van ons." Branie-types die denken stoer te doen en het even allemaal wel te regelen, worden verzocht thuis te blijven, meent Willems. „Het is niet de bedoeling dat de vrijwilli gers misdadigers gaan oppakken. Het voornaamste is dat er toezicht wordt gehouden. Op de fiets of lopend. En natuurlijk worden vrijwilligers maar af en toe inge- zet. Het is niet zo dat je iedere avond surveilleert." Het is dus zeker geen uitzonde- ring dat vrijwillige politie-agen- ten een reguliere baan hebben naast hun politie-job. Bus-chauf feur Cees Mostert bijvoorbeeld, mag zich sinds een aantal weken vrijwillige politie noemen. Na een opleiding van twee jaar, waarbij ook regelmatig stage werd gelopen, wordt hij nu een of twee maal in de week (gemiddeld acht uur per maand) ingezet. De vrijwilligers bij de politie hebben wel degelijk opsporingsbevoegdheid. Ook bij alcoholcontroles maken de districten dankbaar gebruik van de vrijwilligers. Foto Dick siuiter. „De politie trok me wel, maar met 42 jaar was ik te oud om nu nog bij de reguliere politie te ko- men. Ik ben altijd bezig, ook met de jeugd, dus een vriend, die zelf ook bij de politie zat, vroeg of het niets voor mij was. Ja dus." Een van de mooiste aspecten van zijn nieuwbakken baan vindt Mostert in de dankbare gezichten. die het werk met zich meebrengt. „Laatst surveilleerde ik in het centrum en zag ik dat een aantal opgeschoten jongelui voor pro- blemen zorgde bij een snoepwin- kel. Die cassiere zat duidelijk te aarzelen om ze er op aan te spre- ken, toen ze ons zag door de eta- lage-ruiten. Je kon duidelijk aan haar gezicht zien dat ze opgelucht was dat wij er waren en daardoor had ze ook meer moed om de jon gelui aan te pakken. Het is toch fijn om te merken dat je er dan op de goede plaats op het goede mo ment bent." Een van de voordelen van de vrij willigers is dat de reguliere politie meer tijd heeft om de dingen be- ter te doen, die ze moet doen. De functie van de vrijwilligers valt het beste te omschrijven als een signaleringsfunctie. De vrijwilli- ger constateert, de agent gaat er op af. Toch hebben de vrijwilligers wel degelijk opsporingsbevoegdhe- den, zodat ze het recht hebben om de burger vermanend toe te spre- ken en op zijn (verkeers)fouten te wijzen. Ook bij alcoholcontroles wordt door de districten dankbaar gebruik gemaakt van de vrijwilli gers die het korps rijk is. Mostert benadrukt dat geen mak- kie is om vrijwilliger te worden. „Ik heb een gewone baan van 38 uur. Ik heb dus jarenlang die op leiding er naast moeten doen. Dat kon trouwens ook alleen maar omdat mijn fijne collega bus- chauffeurs er voor zorgden dat ik geen diensten s avonds hoefde te draaien en dus de opleiding kon volgen." De bezige Mostert ziet er geen been in om naast zijn gewone baan op de bussen van ZWN ook nog eens politie-diensten te draai en. „Ik heb vroeger als taxi- chaufeur wel weken gedraaid van 70 a 80 uur. Bovendien doe ik er sowieso al veel naast. Ik train de kinderelftallen en doe dienst als scheidsrechter bij een voetbalver- eniging. Dus zolang mijn vrouw het allemaal goed vindt..." Wel is het zo dat de ene job door- loopt in de andere. ,,Als ik in de bus zit, valt het me meer dan vroeger op. hoe mensen de ver- keerswetten overtreden. Of ik zelf een betere weggebruiker ben geworden door de opleiding? Ach, ik was altijd al netjes op de weg. Ik sta nu dan ook niet snel klaar met een prent voor anderen. Dat vond ik vroeger ook niet leuk, het is toch veel geld, dus ik probeer altijd eerst een verma- ning." Theoretisch gezien zou Mostert nog verder kunnen leren bij de politie. „Ik zou nog een module kunnen volgen en verder kunnen gaan. Maar ik ben tevreden zo met wat ik heb en wat ik doe, als vrijwilliger bij de politie." MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Een voorzichtig begin. Zo omschrijven de ver- antwoordelijke medewerkers van de twee Schiedamse theaters het aanbod voor het nieuwe the- aterseizoen. Vandaar de voor- stellingen die ook in andere re- gionaal georienteerde theaters te zien zijn, zoals Purper, Hans Dorrestijn of Scenes uit een hu- welijk. Anderzijds is het eerste seizoen een kwestie van uitpro- beren: wat spreekt het publiek in de regio aan? De programmering voor 1998— 1999 brengt een uiteenlopend aan bod. conform de uitgangspunten zoals die geformuleerd zijn door het bestuur. Omwille van het be- hoedzame begin het eerste jaar nog weinig klassieke muziek of dans. Wel opera, toneel, familievoorstel- lingen, theaterconcerten, musical. Maar ook een aantal minder voor de hand liggende avonden zoals een 'Nacht van de kleinkunst' of een cabaret tweeluik.De seizoens- brochure is uit. Maar niet allemaal tegelijk bellen met de Theaterkassa of het VVV kantoor, want het pro gramma komt binnenkort vanzelf bij de Theaterpashouders in de bus. Het programma met zo'n 125 voorstellingen is verdeeld over de twee Schiedamse theaters. Zoals verwacht gaat het Theater de Teer stoof 'terug naar afDe monopo liepositie is weer voorbij. Het aan tal voorstellingen in de Teerstoof is voor komend jaar ongeveer ge- lijk aan dat van v6or de sluiting van het Passagetheater. De aan dacht voor beide theaters is gelij- kelijk verdeeld. De samenstellers van het programmaboekje hebben geen onderscheid willen maken tussen de twee podia, zodat de be- zoeker in eerste instantie kiest op basis van de voorstelling, niet op basis van de locatie. Met kleine let ters 'TS' of 'TT' staat aangegeven waar de voorstelling te zien is. An ders dan anders zijn de drie thea- ternachten te noemen. Eerst de Nacht van het cabaret, waar aan- stormend talent als Najib Amhali (winnaar Leids cabaret festival), Hetty Feteris. Arie Sylvester, Eric Sauers en de snel gerezen ster Sanne Wallis de Vries ieder een half uur het podium betreden. De theatermakers brengen allemaal een gedeelte uit hun lopende pro gramma. De overige twee nachten staan in het teken van de klein kunst, respectievelijk blues. Direc- teur Paul van Oort hoopt dat de presentatie van verschillende ta- lenten op een avond zal leiden tot een theaterbezoek aan de afzon- Vorig jaar is rond de 3000 ton oud papier ingezameld. Scholen, verenigingen, maatschappelijke- en andere organisaries hebben, dankzij de hulp van vele vrijwilligers en de medewerking van vele Schiedammers dit mooie resultaat bereikt. De gemeente Schiedam en ONS Milieu zijn u hiervoor zeer erkentelijk. Uw blijvende medewerking en straks de aanvuilende voorzieningen zijn noodzakelijk voor het halen van het landelijke streefcijfer in het jaar 2000. Op naar de 5000 ton! derlijkeartiesten.Devoor-elk-wat- wils-formule moet drempelverla- gend werken. Ook niet alledaags zijn de cabaret tweeluiken in het Theater aan de Schie. Een uurtje Kees Torn en daarna Vincent Bijlo of Jaap Mulder samen met Creme Fraiche. Hoe is deze formule tot stand gekomen? „Deze cabaretiers zijn in hun eentje te groot voor een kleine zaal, zoals Theater de Teer stoof, maar te klein voor een zaal met 702 plaatsen. Door een twee- luik te maken moet het mogelijk zijn deze cabaretiers toch in de grote zaal te programmeren", al- dus Van Oort. Het VSB Theater aan de Schie, in de volksmond hier en daar ook het Nieuwe Passage- theater genoemd, zal ook het Stan- daart orgel uit het Passagetheater herbergen. Er wordt momenteel hard gewerkt aan de installatie van het orgel van Standaart. Vanaf eind September 1998 zullen ver schillende musici hun kunsten op het orgel ten gehore brengen. Na een enquete onder potentiele thea- terbezoekers heeft de directie be- sloten tot de gewaardeerde formule van voorstelling inclusief gardero- be en pauzedrankje Dat betekent geen lange wachttijden bij het lo- ket en de daarbij gepaard gaande ergernis. Tijdens de eerste proef- voorstellingen bleek immers dat het buffet de stroom dorstigen niet aankon en een gedegen kassa ont- brak. Alle begin is moeilijk. Voor wie beschikt over een Internet aan- sluiting: het Theater aan de Schie beschikt ook over een homepage. Hier wordt de laatste hand aan ge- legd, zodat geinteresseerden in de toekomst het actuele programma aanbod op de computer kunnen opvragen. Ook is hier informatie te vinden over het orgel en de archi- tectuur van het gebouw. De ingang hiervoor is: www.schiedam nl/the- ater. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - De strijd om de Smarttiesten trofee zal zaterdag 2 mei dan eindelijk losbarsten. Rick Rietveld neemt dit jaar de presen tatie voor zijn rekening. De strijd wordt muzikaal omlijst door de VDo's, een afsplitsing van de VD's. Aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Vervolg van voorpagina De totale oppervlakte komt eerder in de richting van de 2000 vierkan- te meter en het aantal bezoekers kan oplopen tot 700 mensen. De cijfers en de onduidelijkheid daar omtrent zijn goed voor ontevreden gemor en gemompel uit de zaal. ,,Het enige dat we willen is duide- lijkheid. Gaat het nu over 300 of 700 bezoekers, over 341 of 2000 vierkante meter. We willen ant- woorden op onze vragen hebben", verwoordden enkele boze bewo- ners de gevoelens van de aanwezi- gen in de zaal. Maar de wethouder kon niet veel meer doen dan ver- klaren waar de verschillende cij fers vandaan komen. En welke nu de juiste zijn? „U kunt van mij aannemen dat dergelijke cijfers worden meegenomen in de verdere besprekingen over de moskee." Met het daarna aangesneden punt, het winkeltje dat bij de moskee hoort. kon de wethouder de bewo- ners ook niet echt overtuigen. Wil len de bewoners dat het winkeltje verdwijnt, Hafkamp wil het win keltje verplaatsen naar de nabijge- legen Nolenslaan of Dr. Wibaut- plein. „Er zijn al zo veel van dat soort winkeltjes in die winkel- buurt. We zitten niet te wachten op nog een Turkse winkel. Zorg liever voor bijvoorbeeld een schoenen- winkel" en: „Wij snappen niet dat als zo'n moskeewinkel niet mag, waarom de winkel dan wel ver- plaatst mag worden. Waarom ver- biedt u de winkel niet helemaal?" Allemaal vragen waar de wethou der voor de bewoners geen afdoen- de antwoord op wist en het ant- woord op de laatste vraag kwam dan ook uit de zaal zelf: ,.Hij durft die winkel niet te verbieden!" Ten slotte haalde de wethouder nog de woede van de omwonenden op zijn hals door vragen te beant- woorden die aan de voorzitter van de Islamitische Vereniging waren gericht. De vraag luidde wat de eerste keuze was om de moskee te huisvesten. Hafkamp onderbrak de voorzitter en liet na veel boe-ge- roep en verwijten het woord aan de Islamitische Vereniging, die het oog in eerste instantie had laten vallen op de toen leegstaande tech- nische school nabij NS-station Nieuwland. Met de uitnodiging van de Islami tische Vereniging aan de omwo nenden om naar de moskee aan het Spinhuispad te komen kijken en het wederzijdse voornemen om nauwer overleg te plegen. tijdens alle stadia van de bouw, werd de avond overwegend positief afge- sloten. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 2 mei een ge- zellige swingavond gehouden. Er worden allerlei soorten muziek ge draaid al naar gelang de wensen van de bezoekers. De avond is be- doeld voor bezoekers vanaf 35 jaar. Aanvang is 20.30 uur en de entree is gratis. Voor meer info: 4267767. SCHIEDAM - De cursus voetre- flexologie is bedoeld voor ieder- een die op natuurlijke wijze wil werken aan de gezondheid van zichzelf en van de ander. Door voetreflexmassage worden blokka- des opgeheven, waardoor men zich gaat ontspannen en zich beter gaat voelen. Voor inschrijvingen: 078-6145802. De cursus bestaat uit een A-gedeelte en een B-ge- deelte. Het A-gedeelte wordt gege- ven van 18 mei tot en met 29 juni in De Erker. Het B-gedeelte begint in September. Ieder gedeelte kost fl. 250,-. De cursus wordt gegeven op de maandagavond van 19.30 tot 22.30 uur. SCHIEDAM - In de bibliotheek aan het Stadserf 1 wordt door le- den van de stichting Stimulering Model Maquettebouw Schiedam een demonstratie gegeven in het bouwen van bouwplaten. Op zater dag 2, 9, 23 en 30 mei is van 11.00 tot 14.00 uur te zien hoe kartonnen bouwplaten in elkaar worden ge- zet. Tijdens het muziek- en molen- festival op 16 mei wordt bij de Vis- markt in Schiedam gevaren met modelboten. Geinteresseerden kunnen zich tot en met 12 mei op- geven bij F. de Vries, tel. 4271947. SCHIEDAM - Openbare basis- school De Taaltuin aan de Thor- becksesingel houdt woensdag 6 mei de jaarlijkse sponsorloop. De leerlingen rennen zoveel mogelijk geld bij elkaar voor de schoolreis. De start is om 14.00 uur. SCHIEDAM - Bigband The Jive Kings treedt zondag 3 mei op in Cafe Juijn (hoek Hoogstraat/Nieu- we Haven). The Jive Kings speelt swing (blazers, drums, bas, zang) en heeft Erik Lipman (bekend van Blues Indication) in hun gelederen. Van 16.00 tot 20.00 uur. Toegang gratis. SCHIEDAM Ook in Schiedam wordt het lenen van boeken, cd's, cd-roms en video's duurder. De Openbare Bibliotheek was hiertoe genoodzaakt in verband met de landelijke richtlijnen, maar is wel trots te kunnen melden dat de tarie ven in Schiedam nog altijd de laag- ste in de regio zijn. Een abonnement gaat voortaan fl. 3meer per jaar kosten. De leen- gelden voor cd's en cd-roms stij gen met respectievelijk fl.0,50 en fl. 2,50 naar fl. 3,- en fl 7,50 per week. De reden van deze verho- gingen is dat de bibliotheek te ma ken heeft gekregen met een stij- ging van de auteursrechten die zij verplicht afdraagt. De bibliotheek wordt overigens zelf niet rijker van de stijgingen. Al het geld gaat rechtstreeks naar de Stichting Leenrecht die het geld int namens de rechthebbenden (auteurs en uit- voerenden). Vanaf 1 mei kost een abonnement voor zestien- en zeventienjarigen fl. 16,-, voor mensen ouder dan 18 jaar fl. 33,- en een plusabonnement fl.50,-. klein Dolgelukkig waren de papierophalers van dagcentrum De Woutershof met hun Gouden Krant. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM Vijfendertig vuilniswagens wisten de medewerkers van dag centrum De Woutershof het afgelopen jaar vol te proppen met oud papier. Hiervoor gingen de verstandelijk gehandicapten samen met medewerker Fred van der Drift een keer per maand de Boten- en Feministenbuurt in Woudhoek-Noord in. Het resultaat was zo opmerkelijk dat ONS Milieu De Woutershof hiervoor een stimuleringsprijs wilde geven. Donderdag 23 april kreeg de groep op het hoofdkwartier van ONS aan de Van Heekstraat een Gouden Krant uitgereikt. Niet omdat ze omdat het meeste papier had- den opgehaald van alle verenigingen die meedoen, maar wel omdat de in- spanningen van de groep het meest in het oog waren gesprongen. Het werd een ware prijzenregen in het bedrijfsrestaurant van ONS. De Wou tershof kreeg een Gouden Krant van ONS, die deze had laten vervaardi- gen in samenwerking met MaasposT, de winnende medewerkers gaven op hun beurt weer (zelfgemaakte) prijzen weg aan de nummers twee en drie, respectievelijk De Ooievaars en de OPA's (containers bij scholen). Het feest werd compleet gemaakt met muziek van de Big Band Schiedam en enkele verhelderende presentaties. De papiercoordinator van ONS, Wim van der Drift, maakte duidelijke dat de nieuwe koers die ONS zes jaar ge- leden is ingeslagen wat betreft het inzamelen van oud papier duidelijk vruchten aan het afwerpen is. Werd het afgelopen jaar nog drieduizend ton papier opgehaald, in het jaar 2000 hoopt men hiervan vijfduizend ton te hebben gemaakt. Deze hoeveelheid wordt overigens niet alleen door verenigingen huis-aan-huis opgehaald. Hierbij zit ook het papier dat in de papierbakken wordt gedeponeerd en dat wat verdwijnt in de containers die vooral bij scholen regelmatig staan opgesteld. In de toekomst hoopt men de straatbeeldontsierende papiercontainers te kunnen vervangen door on- dergrondse milieuparkjes, maar vast staat dat ook verenigingen hun best zullen kunnen blijven doen. „De premie blijft", stak Van der Drift de aan- wezigen een hart onder de riem. „Na een piek een aantal jaren geleden en een dal daarna, ligt de prijs voor iedere opgehaalde kilo papier rond de vijf cent. Dat blijkt vaak toch de moeite waard." Zeker wanneer je zoals De Woutershof 185.000 kilo in een jaar ophaalt.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3