0 Trainers en voetballers leveren natte strijd voor een qoed doel Vrouwencommissie houdt oogje in het zeil bij woningbouw iTTnnfcri Buy AKAI GEZONDERWIJS Programma Filmhuis z BALORIG Opbrengst bestemd voor kinderdagverblijfArtgelslo MaasstaD Een beroerte, wat is dat? FVT/Visser versterkt herenteam Amivedi 55-plus Podium Cafe [p^cLumi® Cf^CRSSSB Consumentenbelangen vertegenwoordigd in bouwtekeningen SPELERVAN DEWEEK FEYENOORD SPARTA EXCELSIOR DORDRECHT'90 MM T0PSC0RERS RADIO iSv osdQ WEEKBLADEN Diefstal met geweld Joyrider veroorzaakt schade SCHIEDAM - Deuren die el kaar in de weg zitten als je ze opendoet en een verwarming naast de koelkast. De Vrou- wen Advies Commissie (VAC) voor de Woningbouw in Schiedam heeft haar han- den vol aan de tekeningen die regelmatig de bureau's van de commissieleden passeren. *Drie kanjers van Transvalia wer- den afgelopen zondag - voor de wedstrijd Transvalia-Belvedere - in de bloemetjes gezet. Robert van de Wielen, Ronald Mulder en Huib Rijsdijk speelden respectievelijk 250, 350 en 400 officiele competi- tiewedstrijden voor het eerste elf- tal. *Het jeugdbestuur van SC Kralin- gen zoekt leiders (m/v) die bereid zijn op zaterdag enkele uurtjes de jeugd te begeleiden. Potentiele kandidaten moeten met jeugd kun- nen omgaan, in het bezit zijn van een rijbewijs en liefst ook nog van een auto. Als riante tegemoetko- ming ontvangt een leider een con- sumptiebon per week. *Qp 87-jarige leeftijd is Jaap Ros ter. een van de oprichters van de vbetbalclub ZW, oud-bestuurslid en ereiid, overleden. *Qok het bestuur van DEH ont- ving een overlijdensbericht. Het betrof oud-lid Pieter H.M. Schram- meijer. *Het bestuur van korfbalclub Ve- lox meldt dat de lay-out van het clubblad wellicht gaat veranderen en dat de kantine-inkomsten onge- veer achtduizend gulden achter- blijven bij de resultaten van vorig seizoen. *Voetbalvereniging AVS uit Overschie zoekt nog tegenstanders voor een aantal thuistoernooien in mei. AVS zoekt nog teams voor El (zaterdag 9/5), E3 en C2 (16/5) en 1 (23/5). Reageren kan over- <jag op telefoonnummer 290.50.93 en 11a 17.00 uur op 466.69.59 (John de Vos Burchart). *Ovbr toernooien gesproken: za terdag 9 mei vindt bij Aeolus het 3e 'Ronald Spanjersberg' 5a-side toernooi plaats. Rond dit voetbal- festijn is de nodige muziek, eten, drank en een loterij. *DEH organiseert zaterdag 16 mei het 2e voetvolley-toernooi. Aan- sluitend ook daar een knallende feestavond. *Balorig heeft met Maasstadcolle- ga Aad de Vos helaas geen beker in de wacht kunnen slepen tijdens het bedrijventoernooi bij tafelten- nisvereniging FVT/Visser. *De voetbalcompetitie van dit sei zoen zit er voor de meeste ama- teurclubs op. Voor een aantal (bij- voorbeeld hoofdklassers en perio- dekampioenen) loopt het op z'n eind. De laatste loodjes komen er dus aan, voordat in mei de over- schrijvingen naar een andere ver- eniging weer gaan plaatsvinden. *Balorig is best gevoelig voor een financieel aantrekkelijke transfer. PENDRECHT - Het was vrij- dagavond als vanouds gezellig op het terrein van DEH aan de Oldegaarde. Traditioneel werd ten behoeve van het kinderdag- verblijf Angelslo de jaarlijkse voetbalwedstrijd gespeeld tussen een team van trainers en een elf- tal van Oldegaardespelers. Di rect na afloop ging het feest ver- der in het stampvolle clubge- bouw, waar het koud buffet klaar stond, Trio Tropicana de muziek verzorgde en het bier tot in de kleine uurtjes rijkelijk vloeide. Na de voorwedstrijd tussen de jeugdteams van DEH en Feye- noord verrichtte Charlois' deel- raadsvoorzitter Dick Lockhorst de aftrap. In het uitermate sportieve duel werd het onder leiding van scheidrechter Henk Junte uiteinde- lijk 3-1 voor het team van de trai ners. Voor het elftal van coach Jan van Hees scoorden Mario Been, Klaris van Zanten en Bas Janssens. Jair Ramkhewan redde de eer voor het team van coach Paul Boom- sluiter. Tekenend voor de sfeer was dat enkele spelers die zich vanwege blessures hadden afgemeld wel langs de lijn aanwezig waren om hun collega's aan het werk te zien. Helaas werkten de weergoden de- ze keer niet echt mee. Maar de spe- De spelers en trainers die elkaar op het DEH-terrein troffen voor een wedstrijd voor het goede doel. Uiterst rechts organisator Koos Meijer. lers en het publiek trotseerden re- gelmatig de regen voor het goede doel. In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'. De tussenstand wordt wekelijks in deze krant gepubli- ceerd. Alle 129 clubs die uitkomen in de hoofd- tot en met de vierde klasse van het amateurvoetbal en gevestigd zijn in het verspreidings- gebied van Maasstad weekbladen doen automatisch mee aan Dicht gespijkerd '97-'98. De club van de minst gepasseerde doelman krijgt van Kinorama een videocamera en -recorder. Oneens met de stand? Bel of schrijf de Maasstad-redac- tie: 010-400.44.91/postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. 6 tegengoals 19 tegengoals 1 Berkel 3. Maasdam 15 tegengoals 21 tegengoals 2. Smitshoek 4. Rijsoord 22 tegengoals 5. SC Feyenoord, HOV 23 tegengoals 7. Deltasport, CVV 24 tegengoals 9. SHO, Hekeiin- gen 25 tegengoals 11. OVV, Coal, Nieuwenhoorn, Schiebroek (zat), Heerjansdam, Rozenburg, Hel- levoetsluis (zat) 26 tegengoals 18. TSB, Oude Maas 27 tegengoals 20. Barendrecht, Poortugaal, DCV, Oud-Beij- erland 28 tegengoals 24. PFC, VDL, Zinkwegse Boys, Zwaluwen Vld, Excelsior Rotter dam (ama) 68 tegengoals 127. Soccer Boys (zat) 73 tegengoals 128. Zwarte Pijl, Alexandria '66 (zon). Hoewel de regu- liere competitie nog niet voor alle ploegen is afgelo pen. zijn vrijdag al wel de prijzen voor de nummers een en twee uit- gereikt. Elders in deze krant een verslag van de in de Berkel-kantine gehouden feest avond. Ook bij deze editie van het evene- ment kreeg organisator Koos Meij er (66) alle medewerking. „Meer dan honderd procent van de voet- balverenigingen Belvedere, BZC '95, Coal, DCL, DEH, de Mus- schen, Spartaan '20 en de jeugd- commissie van Feyenoord." Ruim 250 prijzen werden er door de mid- denstand van Zuidwijk en Pen- drecht bijeengebracht voor de bon- nenaktie. „Bovendien kregen we een geldelijke bijdrage van de vrienden van DEH, een unieke groepje mensen". Het volledig slagen van het gezellige sport- avondje was vooraf al zo goed als zeker. Mede door de spontane (financie- le) toezeggingen, die meestal ruim van te voren al gedaan en ook daadwerkelijk nagekomen wor- den. „Daarom hebben we het dag- verblijf begin van dit jaar al een kliedertafel gegeven voor de nieu we outfit. Bovendien kregen de kinderen met Pasen een enorme zak met Paaseieren. hazen enzo- voorts". Tijdens de wedstrijd kreeg Koosvan ZW-embad Tropica na voor diezQlttja kinderen en be- geleiding nog eens een ochtendje of middagje vrij zwemmen aange- boden. Het koud buffet - bestemd voor alle aanwezigen - werd aan- geboden door Lau Pols Sr, de eige- naar van cafe Promenade. „En per fect geserveerd door de dames van DEH Tini, Josie en Jopie". Trio Tropicana deed ook een duit in het zakje en trad pro-deo op. „Ik wil ook deze keer iedereen weer be- danken voor de fijne medewer king. Zonder een onderscheid te willen maken". Koos liet na af loop weten ook nog iets voor en met de stichting Croosboot te wil len realiseren. „Ik heb alleen maar tevreden gezichten gezien. Daar- om spelen we volgendjaar weer op de laatste vrijdag in april voor de kinderen van het dagverblijf An gelslo", aldus de immer sympa- thieke en enthousiaste Koos Meij er. ROGER Hl'YS Westblaak 1 80 Postbus 1 685 3000 BR Rotterdam ROTTERDAM - Tafeltennis- vereniging Feijenoord van Teylingen/Visser heeft zich versterkt met twee nieuwe spelers. De kersverse Rotter- damse landskampioen heeft voor het eerste herenteam de 19-jarige Nermin Smajic en de 20-jarige Arjan Karbaat aangetrokken. Beide spelers zijn afkomstig van het Schie- damse de Korenbeurs, dat on- langs uit de eredivisie degra- deerde. Samen met de nieuwe kopman Michel de Boer en het jeugdtalent Barry Wijers vormen zij volgend seizoen het viertallige herenteam van FVT/Visser. De versterkingen waren nodig omdat enerzijds kopman Jorg de Cock had aangegeven naar het buitenland te willen ver- trekken. Anderzijds wil coach Alfred de Jong voortaan over vier spelers kunnen beschik- ken, omdat bij eventuele bles sures de basis anders te smal is om op het hoogste niveau vol- waardig mee te kunnen draai- en. De Jong: „Jorg heeft een zeer belangrijke bijdrage gele- verd aan onze drie landstitels. Momenteel is hij is de Neder- landse competitie ontgroeid en een van de weinige spelers die zich als prof kan ontwik- kelen. Helaas voor de nationa- le competitie is hij dan ge- dwongen naar het buitenland te vertrekken. Wij hebben Jorg daarbij niets in de weg willen leggen". Smajic en Karbaat hebben voor FVT/Visser gekozen, omdat beide spelers in de ere divisie wilden blijven spelen. Bovendien zijn ze gechar- meerd van de professionele uitstraling van de Rotterdam- se vereniging en het totale be- geleidingsteam van Rotter dam Topsport dat tot hun be- schikking staat. Smajic: „Vo- rig jaar wilden ze me ook al hebben. Vanwege mijn goede opvang bij de Korenbeurs na mijn vlucht uit Bosnie, be- sloot ik toen als dank nog een jaartje in Schiedam te blij ven". Korbaat vindt met na me de rol van sportspycholo- ge Loes de Ridder erg belang- rijk: „Ik ben ervan overtuigd dat ik daar 1 in >de< toekomst 'mijn voorcleelTriee"zalgaan doen." Verder is FVT/Visser voor beide spelers dicht bij huis en zijn er goede trai- ningsmAgelijkheden Paul Bosvelt 7/7 Giovanni van Bronckhorst 7/7 Geoffrey Claes 5/5 Julio Cruz 7 Jurek Dudek (k) 8/7 Jean-Paul van Gastel 7/7 Christian Gyan 6/6 Bonaventura Kalou 6/6 Bernard Schulteman 6/7 Ulrich van Gobbel 6/7 Henk Vos 6/6 6 Patrick Allotay Igor Korneev 6 Robin Nellisse 6 Kew Jaliens 6 Ronald Jansen(k) 6 Yurtcan Kayls 5 Arjan van der Laan 7 Dave van der Meer 6 John Nleuwenburg 6 Dennis de Nooijer 5 Gerard de Nooijer 6 Mark Noorlander 5 Michael Renfurm 5 John den Dunnen 6 Volkan Kahraman 6 Ellery Cairo 6 Ferry de Haan 7 Remco Heerkens 6 Damien Hertog 6 Edwin van Holten (k) 7 Chaly Jones 6 Mohammed Allach 7 SJaak Polak 7 Mlchiel Sol 8 Raymond de Waard 7 Jean-Paul van Bilsen 7 Joop Lankhaar 6 Rick Hoogendorp 6 Martljn de Jong 7 Maarten van Gelderen 7 Eric van de Merwe 6 Cor Lems 7 Hennle de Romijn 6 Jan Scheurwater (k) 5 Peter van der Veen 5 Germaine Wattamaleo 6 Jurek Dudek (Feyenoord) Jurek Dudek werd voor de tweede keer dit seizoen uitgeroepen tot 'Spelervan, de Week'. Eerder overkwam de keeper van Feyenoord hetzelfde op 15 febru-.'J ariDudek verdiende voor zijn adequate r r optreden tegen Roda JC (13) winst) een* 8 en voor de wedstrijd tegen PSV (3-3), een 7. Daarmee was hij deze week in ieder geval de meest constante speler.Feye- noord had het zondag vooral aan Jurek Dudek te danken dat zondag de ach- terstand in de eerste helft tegen PSV werd beperkt tot 'slechts' 3-0. Met enkele fraaie reddingen en reflexen voorkwam hij een grotere blamage. In het topscorersklassement lijkt Julio Cruz ondanks een moeizaam begin van het seizoen toch op de eindoverwin- ning af te stevenen. De Argentijn staat nu op 14 treffers en dat zijn er twee meer dan zijn naaste concurrent Den nis de Nooijer van Sparta er tot nu toe heeft gemaakt. Over twee weken, maandag 11 mei, wordt tijdens het jaarlijkse gala in het bijzijn van de selecties van Feyenoord. Sparta, Excelsior en Dordrecht '90 bekendgemaakt wie er tot Speler en Keeper het Jaar worden uitgeroepen. Speler 1. Julio Cruz Feyenoord 2. Dennis de Nooijer Sparta 3. Rick Hoogendorp Dordrecht '90 Doelpunten 14 goals 12 goals 10 goals /V I STAD ROTTERDAM f IVERZEKERINGEN fw I iwij G> t O1 I GET THE BES SB SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevondeu en vermis- te dieren en brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact. Voor meer infor- matie kan contact worden opgenomen met de afdeling Schiedam, tel. 47118 57. Vermist: 13 april. Cypers gecast kater, omgeving Maasstraat vonden: april. Rode Pers, vrouwtje, ZSVen a acht jaar, Vlaardin- gerdijk. 22 april. Zwartwitte kater, ge- signaleerd witte bef en poten, witte streep neus, omgeving M.CM de Grootstraat. 22 april. Niet-gecastreerder kater, een jaar oud, zwart, paar witte haartjes borst, witte vlek tussen achterpoten, Van Leeuwenhoekstraat. SCHIEDAM - Voor 55-plus- sers is weer van alles te doen. Vrjjdag 1 mei is er een geheugenspel in diensten- centrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur (gratis) en klaver- jassen van 14.00 tot 16.00 uur (gratis). Maandag 4 mei wordt koersbal gespeeld in hetzelfde dienstencentrum van 14.00 tot 16.00 uur (fl. 6,- per maand) en dinsdag 5 mei is er een bingo in wijk- post Zuid, aanvang 13.30 uur, fl. 7,50 voor twaalf ron- den. Woensdag 6 mei komt de Rummikubclub bij el kaar en is er een koffie-in- loop in De 4 Moiens van 10.00 tot 11.30 uur (gratis). Handwerken Welfare in dienstencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur (gratis) en bloemschikken in De 4 Moiens van 14.00 tot 15.30 uur. SCHIEDAM - Veel muziek in het Podium Cafe deze week. Donderdag 30 april treedt Spell Bound op. In de oefenruimte heeft Spell bound in de afgelopen maanden een geheel eigen interpretatie van Metal we ten te geven. Have Mercy laat op Koninginnedag ook van zich horen. Ze spelen ei gen nummers, afgewisseld met gevoelige ballads. Aan vang 21.00 uur. Omar Ka et les Blancs doen het Podium Cafe zaterdag 2 mei aan. Het is een gloed- nieuwe band uit Rotterdam waarin de uit Senegal af- komstige Omar Ka samen- speelt met leden van Co- braz, Angela and the Rude, Hans Duller en andere be- kende bands. Aanvang 22.00 uur. SCHIEDAM - Een 40-jarige man uit Papendrecht is donderdagochtend 23 april rond 20.00 uur in de Koolhovenstraat geslagen in zijn gezicht nadat hij een inbreker had getracht tegen te houden. De man was eerder getuige geweest van een inbraak in zijn auto waarbij de ruit werd vernield en een portemonnee met inhoud werd meegenomen. Hierop rende hij achter de inbreker aan en greep hij hem bij zijn nekvel. Nadat de dader hem vervol- gens enkele rake klappen in het gezicht gaf, liet hij hem gaan. De dader vluchtte in een gereedstaande auto. In de portemonnee zaten rijbewijs, paspoort, autopapieren en enkele bankpasjes. SCHIEDAM - Een 24-jarige Schiedammer heeft donderdagavond 23 april in de Nieuwe Sluisstraat een aanrijding veroorzaakt waarbij twee auto's beschadigd werden, De bestuurder reed in eerste instantie van de plaats van de aanrijding weg, maar kon later door de politie worden aangehou- den, De jongeman bleek geen rijbewijs in het bezit te hebben en moest zijn ritje met een schikking van fl. 300,- bekopen. Ieder bouwproject dat in de plan ning staat, wordt door de dames eerst aan een nadere bestudering van de bouwtekeningen onderwor- pen. Want hoewel de meeste archi- tecten capabele specialisten zijn, ontglipt er blijkbaar ook hen ge- noeg aan de aandacht om nog eens attent op te worden gemaakt door de VAC. „In principe kijken we naar de hele woning. Zo komt het nog wel eens voor dat het kookstel direct tegen de muur in de keuken is geplaatst. Op die manier kun je een flinke pan moeilijk kwijt. Dat zijn dingen waar die architecten soms niet aan denken. Evenals een badkamer- deur die naar binnen opengaat. Niet zo handig als er binnen iets met iemand gebeurt en je moet er bij kunnen." Doel van de VAC is dan ook om de belangen van de woonconsu- ment te behartigen door het uit- brengen van adviezen op het ge- bied van de woonomgeving, woongbeouwen en woning bij re- novatie en nieuwbouw. Daarbij wordt vooral gelet op doel- matige indeling van woningen, het energiezuinig en milieuvriendelijk bouwen en natuurlijk de veiligheid van de woonomgeving. Ook de toegankelijkheid voor rolstoelge- bruikers wordt niet vergeten. Voorzitter M.C. Dijkshoorn ziet genoeg 'schoonheidsfoutjes' voor- bij komen. Rest toch nog de vraag waarom er een commissie van vrouwen aan te pas moet komen om de heren architecten op deze fouten te wijzen. .Vrouwen zijn vaker thuis dan mannen en zijn daarom de aange- wezen personen, meer dan man nen, om op dergelijke zaken te let- ten", meent Dijkshoorn. Maar dat ook de dames van de commissie van nature geen arendsogen voor De vrouwen van de VAC vinden dat architecten meer rekening moeten houden met simpele gebruikstechnischetoepassingen. dergelijke zaken hebben, blijkt wel uit de cursussen die de leden regel matig moeten volgen. Het lezen van bouwtekeningen alleen al is een klus waar een leek zich nog vaak aan het hoofd over kan krab- ben. Volgens Dijkshoorn mankeert er ook aan de nieuwe, moderne pas gerealiseerde woningbouw het een en ander. Vooral de geringe berg- ruimte is een doom in het oog. „Daar wordt maar weinig aandacht aan besteed. vandaag de dag. Vroeger zaten er veel meer berg- kasten in een woning. Tegenwoor- dig moeten mensen veel van hun spulletjes >veg doen omdat ze ze niet kwijt kunnen. Denk aan bij- voorbeeld aan campingspullen. Natuurlijk heeft die weinige ber- gingsruimte te maken met het kos- tenplaatje." Ander mankement, dat voor veel ergenis zorgt, is het feit dat de mo- gelijkheid ontbreekt om de eigen ramen te zemen. Een smalle ruimte naast het raam kan dat vermijden. De VAC benadrukt dat het vooral aan het goede contact met de ge- meente is te danken dat de com missie veel nuttig werk kan doen. De gemeente Schiedam zorgt er immers voor dat de projecten dat ter beoordeling terecht komen. Zo werden er in 1997 maar liefst veer- tien bouwprojecten onder de loep genomen, waaronder ook het pres- tigieuze Sveaparken project in Noord. Maar ook de tekeningen van de 145 toekomstige woningen aan het Spinhuispad en van 126 woningen aan het Dr. Wibautplein en de Savornin Lohmanlaan kwa- men onder de aandacht van de commissie. Afgezien van meer specifieke ad viezen als apart geplaatste toiletten en een extra wasmachine aanslui- ting, waren er ook wat algemene zaken. De toepassing van waterbe- sparende kranen, douchekoppen en toiletreservoires bijvoorbeeld. Maar uiteraard is de inbraakgevoe- ligheid van een woning ook een actueel probleem. Het hang- en sluitwerk moet dus dienovereen- komstig bestendig zijn. Zoals gezegd worden niet alleen woningen in spe door het VAC kri- tisch bekeken, ook woningen die al geruime tijd bestaan worden van tijd tot tijd nog eens doorgelicht. Daarbij worden ook de bewoners naar hun mening gevraagd aan de hand van vragenlijsten die opge- steld zijn door het Landelijk Con tact waarbij de Schiedamse VAC is aangesloten. Als het VAC mankementen heeft opgespoord, wordt er eerst over- legd met de betrokken architecten. Meestal is een beleefde doch kriti- sche brief voldoende om de plan- nen en tekeningen te laten aanpas- sen. Veel adviezen worden dan ook gehonoreerd. Maar soms ook niet. Meestal was er dan sprake van een advies dat een meerprijs inhield. En het komt ook wel eens voor dat de commissie en de archi tecten het niet eens kunnen wor den.Over het algemeen vervult de VAC haar 'waakhondfunctie' voor de consument echter uitstekend. Het is immers beter voorkomen dan genezen en een woning kan maar beter in orde zijn voor dat het wordt opgeleverd en er mensen in moeten wonen. MONIQUE SIEMSEN WATERWEG - Het is voor iedereen die wordt getroffen door een CVA (beroerte) altijd een onverwacht en acuut gebeuren. Dat geldt ook voor de naaste omgeving. Een beroerte, wat is dat eigenlijk? En wat zijn de risico- factoren? Jaarlijks worden 24.000 mensen "in Nederland getroffen door een beroerte. Veertig procent hiervan overlijdt binnen een jaar. Vroegtij- dige opsporing van risicofactoren is daarom dringend gewenst. Beroerte is de derde doodsoorzaak en de belangrijkste oorzaak van invaliditeit in ons land. Of er nu sprake is van tijdelijke of blijvende uitval van functies. het feit dat men geheel of gedeelteiijk afhankelijk is geworden van anderen, is heel frustrerend en confronterend. De vakterm voor een beroerte is cere brovascular accident (cva). Dat betekent: een acute gebeurtenis in de bloedvaten van de hersenen. Het gevolg is dat een gedeelte van de herse nen geen of onvoldoende bloed en daarmee zuurstof krijgt. Dat leidt tot uitval van functies. Ook kennen we de hersenbloeding, ongeveer twintjg, procent van de beroertes, en een herseninfarct. Dit laatste is een plotselin, ge vaatafsluiting in de hersenen, waardoor zuurstof- en glucosetekort onH staan en uitval. De uitval, lichamelijke gevolgen als eenzijdige verlam- mingen, is afhankelijk van de plaats waar het bloedvat is afgesloten. Er kan ook sprake zijn van minder zichtbare gevolgen. Bijvoorbeeld vergeet- achtigheid, spraakstoornissen en gedragsveranderingen. In de acute false moet direct worden nagegaan of het een hersenbloeding of vaatafsluiting betreft. Dit gebeurt met rontgenapparatuur, de CT scan. Een vaatafsluiting kan kort duren (minder dan 24 uur) en wordt een TIA genoemd. Oorzaken zijn onder meer atherosclerose (aderverkalking) in de vaten van de herse nen. Risicofactoren die zelf zijn te benvloeden zijn hoge bloeddruk en ro- ken. Belangrijk is het om af en toe de bloeddruk te laten meten. Een ge- zonde leefstijl verkleint de kans op een beroerte: gezond eten, niet roken, meer bewegen en zo ontspannen mogelijk door het leven gaan. Wie meer over dit onderwerp wil weten kan binnenlopen bij een van de twee zieken- huizen, de GGD of de Thuiszorgcentrale. De vereniging 'Samen verder' is opgericht door mensen die zelf, of in hun naaste omgeving, te maken heb ben gehad met CVA, tel. 030 - 659 64 01. GezonderWijs is een publicatie van GGD Nieuwe Waterweg Noord, Hoty Ziekenhuis, Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord, Patienten/Consumente}i Platform Nieuwe WaterwegNoord, RIAGG Rijnmond Noord West en het Schieland Ziekenhuis. nii<4j SCHIEDAM - Op Koninginnedag vertoont het Filmhuis Schiedam De vil's advocate van regisseur Taylor Hackford. Kevin Lomax (Keanu Ree ves) is een jonge strafpleiter uit Florida, die nog nooit een zaak heeft ver- loren. Zijn succesvolle optreden trekt de aandacht van een prestigieus ad- vocatenkantoor in New York, dat geleid wordt door de charismatische John Milton (Al Pacino). Lomax treedt toe tot het gilde en verhuist met zijn vrouw Mary Ann naar een riant appartement in The Big Apple. Qpjc hier rijst zijn ster snel en Milton leidt hem de wereld van carriere, rijkdom en roem binnen. Dat zijn vrouw Mary Ann steeds ongelukkiger wordt. gaat geheel aan hem voorbij. Pas als de zaken volledig uit de hand zijn ge- lopen, komt hij tot bezinning en probeert hij zijn ingestorte huwelijk te redden. Op vrijdag 1 en zaterdag 2 mei staat de film She's so lovely van regisseur Nick Cassavetes op de spoelen. Het leven van Eddie, gespeeld door Sean Penn, en Maureen, gespeeld door Robin Wright Penn. speelt zich grotendeels af in hun stamkroeg. Eddie is af en toe de hort op. maar ze zijn toch gelukkig met elkaar. Op een avondje dat Eddie op stap is, ont- moet Maureen de ietwat vreemde buurman Kiefer. Het bezoek loopt uit de hand, de zwangere Maureen wordt door hem aangerand. Wanneer Eddie thuiskomt slaan de stoppen bij hem volledig door en hij molesteert Kiefer. Uit angst voor Eddie's verdere razernij laat Maureen hem in een psychia- trische kliniek opnemen. Pas na tien jaar wordt Eddie weer uit de kliniek ontslagen. Maureen heeft inmiddels een nieuw leven opgebouwd en is moeder van drie kinderen. Alles lijkt perfect in orde in het nieuwe gezin, maar Eddie heeft andere plannen. Toegang is fl. 10,-/7,50/5,-. Reserveren via theaterkassa, tel. 2467467.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 5