Iaasstad Popstacb\\ Podium/Gallery Club X wordt elke zaterdagnacht Sound Factory T Tweede festival kampt met tekort aan deelnemers BERGWEG110 ROTTERDAM Sister Lovers in Podium 11 ound r actony Veel publiek, weinig smarttiesten in Van Diggelen UW EERSTE APS F0T0R0LLETJE GRATIS AFGEDRUKT mr- 1 TEL.: 010-4.618.600 Nieuwe gelegenheden moeten dansliefhebbers in regio houden VLAARDINGEN - „Ieder- een loopt altijd maar te kla- gen dat er in Rotterdam niet genoeg te doen is voor de dansliehebbers. Daarom gaan veel mensen vaak stappen in Amsterdam, Utrecht en Den Haag. Daar wil ik met de Sound Factory en de Break- fastclub een einde aan ma ken. Okay, de Sound Factory komt weliswaar in Vlaardin- gen, maar dat is eigenlijk maar tien minuten met de au to vanuit Rotterdam. Als je normaal gesproken helemaal naar Amsterdam gaat mag dat geen enkel probleem zijn", vertelt initiatiefnemer Gordon Edwards over 'zijn' twee nieuwe dansgelegenhe- den, waarvan vooral de Breakfastclub in het IMAX- Theater in het oog springt. proudly presents opening Saturday may 3G Zondag 10meia.s. is het weer zover en gaan we "moeders" eens lekker verwennen. De een doet dit met een bos bloemen, de ander met een mooie zoomcompactcamera. Kiest u voor dit laatste, dan krijgt u op donderdag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 mei op de foto afdeling van Correct bij aankcop van een fotocamera vanaf 199 guJden een prachtige bos bloemen en kunnen alle vaders met de kinderen op de foto. Zo krijgt iedere bos bloemen met foto een persoonlijk tintje. Bij Correct ontvangt u bij een van de in deze advertentie afgebeelde APS fotocamera's een waardebon voor het gratis laten ontwikkelen en afdrukken van uw eerste 25 opname APS-fotorolletje. 349r- FUJI Canon S^ pr* wx54sa MmsposT Skik ROTTERDAM - Met het vervlie- gen van de laatste klanken van Anouk en haar collega-muzikanten op het Grote Kerkplein op Bevrij- dingsdag is de week van feest, be- zinning en bevrijding weer ten ein- de gekomen en kan iedereen zich langszaamaan op gaan maken voor een muzikale zomer in de buiten- lucht. Dat kan middels lekkere optredens van bands die van de zomer onge- twijfeld weer op festivals te zien en te horen zullen zijn, maar voorlo- pig nog even langs het clubcircuit trekken. Zoals het inmiddels in Ne- derland en Drenthe wereldberoem- de Skik. De dialectdrenten staan op zaterdag 9 mei in de grote zaal van Nighttown en zullen daar on- getwijfeld ook de aandacht trekken van platpratende Rotterdammers. Kaarten voor zover die tegen die tijd nog verkrijgbaar zijn kosten vijftien piek en daar krijg je dan ook nog een optreden van Mashed Potatoes in het voorprogramma voor. Diezelfde avond een verdieping la ger een optreden van de New Yorkse Imani Coppola (geen fami- lie van F.F.) die aan een stormach- tige carriere is begonnen. Ze wordt af en toe een vrouwelijke Beck ge- noemd, die nog meer grenzen doet vervagen. Die muzikale ratjetoe is goed te horen op haar debuutal- bum Chupacabra, zaterdag voor zeventienvijftig te horen in de Ba sement. Het wordt druk in Nighttown op vrijdagavond. Misschien niet met publiek maar dan toch zeker met bands. De RockRotonde van de SKVR wordt namelijk weer gepla- veid. In drie zalen zijn in totaal een stuk of dertig bands te zien die on- der meer zijn voorgedragen door jongerencentra, de Popunie, Via Ritmo en De Vlerk. Het nivo ver- schilt enorm, de een is net de gara ge ingedoken, de ander staat op het punt door te breken, en ook de stij- len lopen hemelsbreed uit elkaar. De avond is een absolute must voor iedereen die wil weten wat de stand van zaken van de Rotterdam- se popmuziek is. Een greep uit het aanbod: kawina van Roetoe, funk- metaldisco van Meringue, hiphop van Syd&L.B.N.O., Nederlandsta- lig van Grof Geschut, internationa- le dance van Opex en keiharde punk van Whatever. Kaarten voor dit muziekfeest kosten een tientje en de Rockrotonde is geopend van 20.00 tot 02.00 uur. Zondag 10 mei is het bijna traditio- neel weer de beurt aan de Fool Moon Band, die ter gelegenheid van de voile maan weer komt toe- teren en trommelen in Nighttown. Wees er wel een beetje op tijd bij want het veelkoppige Rotterdamse maanmoster is erg populair bij hip pies en zwevers die dan ook altjd massaal op komen dagen. Op woensdag 13 mei tenslotte ko men Omar the Howlers weer eens langs om Nighttown om te to- veren in een alcoholistisch texmexroadhouse. Het wordt on- getwijfeld weer een warmbloedig bluesfeest (als dat tenminste niet een tegenstrijdigheid is). Hoe dan ook een broeierige avond om niet te vergeten en zeker later nog eens over te doen. Kaarten voor Omar in de bedompte kelder kosten fl. 17,50 en het gitaargeweld begint om 21.00 uur. In de Vlerk is het donderdag weer tijd voor Rotterdams eigen mu- ziekwedstrijd, Vers uit de Maas. Het publiek wordt dan bespeeld door verschillende dance-acts. Achter de knoppen op de planken drum 'n bass van Sir Henry, tech no van Chiel en tenslotte dj deck- junkie met waarschijnlijk een setje breakbeats. Vers uit de Maas be gint om 21.00 uur en de toegang is gratis. MAURICE HEIJNEN Imani Coppola SCHIEDAM - De muziek van Sis ter Lovers, de band die zaterdag 9 mei in cafe Podium optreedt, is puur, in dienst van de song en laat zich het beste omschrijven als gi- taarpop. De band valt vooral op door de verrassend sterke compo- sities, songs met kop en staart en vaak met opvallende originele zangmelodieen. De nummers heb- ben elk een eigen sfeer en stem ming en de band weet dit uitste- kend over te dragen op haar pu bliek. Dit maakt het bijwonen van een optreden van Sister Lovers van de eerste tot de laatste noot boei- end. De Sister Lovers hebben ab- soluut niet de pretentie om 'nieu- we' muziek te maken, maar ver- zanden ook nimmer in cliches. De band ontstond in 1989 en ver- noemde zich toen naar de derde Big Star plaat, maar verder is er niet bepaald sprake van een muzi kale overeenkomst. Drummer Ar thur van Keppel en zanger-gitarist- componist Marcel Elzinga waren oprichters en in de huidige line-up spelen verder nog Anthonie Bel op gitaar en Mark Bubberman op bas. De band heeft dus al de nodige er- varing en heeft ook flink getoeterd in binnen- en buitenland. Sister Lovers speelde ook in voor programma's van onder andere The Lemonheads. Sister Lovers zijn de Stayers aan het huidige popfimament, de mannen met de lange adem. Zij mogen dan ook geenszins vergeleken worden met de eendagsvliegen of met verte- genwoordigers van luchtige mu- ziekstromingen. lets wat echt goed is onderscheid zich door een eigen koers en het ontbreken van een houdbaarheidsdatum. Aanvang van het optreden in Podium is 22.00 uur en de toegang is gratis. Via het kabelnet kunt u het pro- gramma van RDTV op uw televi- sie ontvangen. RDTV, ofwel Rot terdams Dagblad TV, is een ka- belkrant die elke dag 24 uur lang te zien is. Ze bevat het laatste ac- tuele nieuws uit uw omgeving. Elke maandag en dinsdag krijgt u via RDTV extra veel informatie over onroerend goed en wonen. Het IMAX als discotheek, het blijkt tegenwoordig te kunnen. „Daar zijn we flink lang mee bezig geweest. Ik organiseerde alweer een hele tijd de MTC-afterparties in De Danssalon, maar dat liep op een gegeven moment een beetje af. Ted Langenbach raadde me daar om aan een nieuwe locatie te zoe- ken en opperde het IMAX-theater. Aanvankelijk bleek men daar niet zo happig op, maar na drie, vier maanden onderhandelen heb ik nu een contract voor voorlopig enkele maanden, maar met een optie op een veel langere tijd", laat Ed wards trots weten. Gordon Edwards is geen onbeken- de in de uitgaanswereld zo mag blijken. Hij organiseert zoals ge- zegd al tijden de afterparties voor Ted Langenbachs fameuze MTC- parties en bovendien is hij zelf een groot liefhebber van feesten en daarom een fervent stapper. Een eigen vast onderkomen was dan ook al veel langer een grote wens. „Toen ik eens een keer in Podium/ Gallery Club X in Vlaardingen was zag ik meteen de mogelijkhe- den van het pand en ben daarom snel daarna met eigenaar Hans Oud gaan praten, die wel oren had naar mijn plannen. Hij blijft ge- woon eigenaar van het pand en ex- ploitant voor de dagen dat X open- blijft maar ik krijg de volledige vrije hand voor de zaterdagavond, voor de Sound Factory. Ik zorg voor aankleding en personeel en bepaal de muziek en het deurbe- leid. Een andere drijfveer voor dit initiatief is dat ik overal mensen te- genkom die klagen dat er in Rot terdam te weinig te doen is en daarom uitwijken naar andere ste- den. Zelf ben ik het daar gedeelte- lijk mee eens. Wat er dan mis is met het uitgaansleven in de Maas- stad?. Het gaat in dit geval een beetje om het publiek. In veel za ken komen de mensen niet voor de muziek of het dansen. Ik noem geen namen van discotheken, maar ik kom toch wel heel veel wat ik noem cafepubliek tegen, dat uit- sluitend komt om veel te drinken en iemand op te pikken. Dat gaat mijns inziens ten koste van de goe- de uitgaanssfeer waar het draait om de muziek en het dansen zelf. Ook merk ik nog wel eens dat sommige zaken of organisatoren van feesten een deejay puur op naam boeken, zonder eigenlijk te weten wat hij voor muziek draait. Dan kan het dus gebeuren dat zo'n jongen helemaal op het verkeerde feest terecht komt. Een mellow deejay bijvoorbeeld op een gab- berparty. Dat zal in de Sound Fac tory of de Breakfastclub niet ge beuren." Het zijn mooie woorden, maar die zijn natuurlijk vaker te horen uit de mond van een nieuwe discotheek- exploitant of horecaondernemer. Toch is Edwards ervan overtuigd dat het hem wel zal lukken. „De belangrijkste reden is dat ik zelf uit de scene kom, al heel lang betrok- ken ben bij het organiseren van feesten en het klappen van de zweep dus ken. Ik denk te weten wat de dansliefhebbers tegenwoor dig willen en ben van mening dat ik dat met de Sound Factory kan brengen. De tijd van grote feesten met rare extravagante aankleding en van die ingehuurde dansers is volgens mij een beetje voorbij. Het gaat vooral om de muziek, dat kan je ook zien aan de naam van de club, de Sound Factory. Het wordt echt een fabriek van geluid. De muziek staat voorop. Vandaar ook dat we zoveel aandacht besteden aan het aantrekken van deejays. Er komen een aantal vaste draaiers zoals bijvoorbeeld Harrie Lemon8. Maar we nodigen ook internatio- nale deejays uit, die we volgens onze stelregel overigens wel zelf eerst gehoord moeten hebben. Zo ben ik bijvoorbeeld net terug uit Italie waar ik met deejay Eddy de Clerq nieuw talent aan het scouten ben geweest. Er zal ook niemand achter de knoppen komen die ik langer dan drie maanden geledenvoor het laatst aan het werk heb gehoord. En uiteraard gaan we nieuw Ne- derlands talent een kans geven" De komst van de Sound Factory en de vaste locatie voor de afterpar ties wordt in het Rotterdamse uit gaansleven al weken aangekon- digd, zij het dat de locatie tot voor kort onbekend was. Toch heeft Gordon Edwards al behoorlijk wat respons gekregen op zijn flyers. „Ik heb al minimaal driehonderd aanmeldingen van mensen die zonder te weten waar de zaak komt de openingsavond bij willen wo nen. En ik weet nu al dat dat de mensen zijn die ik in de Sound Factory wil hebben. Dat zijn de mensen van achttien jaar en ouder die als het even kan in het bezit zijn van een auto. Voor hen mag dat korte ritje naar Vlaardingen geen enkel probleem zijn, zeker niet als ze nu nog regelmatig naar Amsterdam of Utrecht rijden om te dansen. Het is overigens niet de bedoeling dat wij een grote con current worden van zaken als Nighttown of het Maastheater. Wij hoeven echt niet een hele hoop mensen daar weg te lokken. De Sound Factory moet een aanvul- ling worden op het al bestaande aanbod in Rotterdam, zodat het hier wat veelzijdiger wordt en er in de toekomst misschien zelfs men- sen uit bijvoorbeeld Amsterdam een keer hierheen komen. Ik wil kortom gewoon de danseer van Rotterdam verdedigen." De Sound Factory aan de Konin- gin Wilhelminahaven nz 2, haven- nummer 645 in Vlaardingen opent op 30 mei met een groot feest de deuren. Belangstellenden doen er verstandig aan een flyer op de kop te tikken, die te vinden zijn bij pla ten en kledingzaken, cafe's en trendy kappers, en deze per om- gaande terug te sturen om verze- kerd te zijn van een toegangskaart. De Breakfastclub in het IMAX- Theater was afgelopen weekeinde voor het eerst open als MTC- after- party, maar zal ook pas vanaf 30 mei wekelijks open zijn. MAURICE HEUNEN Bolle Arie: de terechte winnaar van de Smartiestentrofee. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Het cafe barstte bijkans uit zijn voegen. Het Smarttiestenfestival 1998 was weer een doorslaand succes. Bol-<, le Arie, in Schiedam beter be- kend als Arie Veerkamp, ging zaterdag 2 mei met de trofee aan de haal. Plaats van handeling was dit keer niet de Teerstoof, maar cafe Van Diggelen zelf. Zo'n honderd man kwam naar vijf moedige stadgenoten kijken, waaronder de winnaar van ver- leden jaar Peet Ferrari. Ferrari won bijna zelf weer de beker meer; het publiek verhinderde dat. De vijf deelnemers werden allereerst beoordeeld door de jury die het licht vooral liet schij- nen op de presentatie van de ar tiest en de zangprestatie zelf. Muzikanten Henk Arts, Rick Rietveld en Quekel zelf selecteer- den drie van de vijf deelnemers. Toen was de zet aan het publiek. Door zo veel mogelijk te joelen, schreeuwen, klappen en stampen voor de deelnemers, kon het pu bliek aangeven wie er favoriet was. Een heuse decibelmeter gaf aan wie het luidruchtigst was en dus het geestdriftigst werd toegeju- beld. En zie daar de winnaar: Bolle Arie. Eerlijk is eerlijk en eigenlijk joelde de kleine honderd man net zo hard voor Peet Ferrari, maar er kan er maar eentje winnen en het gejoel voor Bolle Arie hield langer aan. „En het applaus was ook wat intenser", herinnert Hans Quekel van het cafe zich. Behalve de wisselbeker en de eer, krijgt Arie Veerkamp ook nog een mooie glamourfoto van zichzelf mee naar huis. Eentje die trouwens ook in Van Diggelen zelf komt te hangen naast die van Peet Ferrari van vorig jaar. Zo moet in de loop der tijd een heuse collectie ont- staan van Schiedamse artiesten in hun begintijd. Blij met de succesvoile avond. is Quekel niet van plan om te stoppen met het Smarttiestenfestival. „Ik krijg alleen maar leuke readies. Het publiek is razend enthousiast. Het is alleen een stukje moeilijker om aan deelnemers voor het festi val te komen. Net als vorig jaar hoor ik een hoop mensen gillen dat ze mee zullen doen, maar de erva- ring leert dat de lef toch ont- breekt." Hoewel het aan belang- stelling niet ontbrak, verliep het festival dit jaar toch anders van hij gehoopt en verwacht had. „Net als vorig jaar wilden we twee voorron- des houden in het cafe en dan de fi nale in de Teerstoof. Daar hadden we gewoon niet genoeg deelne mers voor. We mochten nog steeds beschikken over de ruimte in de Teerstoof. maar het kon net zo goed hier plaatsvinden." In welke vorm het Smarttiestenfes tival dus verder door het leven moet, is nog niet duidelijk. „Het liefst had ik om de drie of vier maanden een voorronde en dan aan het eind van het seizoen een spetterende finale, maar ja, dan moet je wel artiesten hebben." Zo als ook vorig jaar was de financiele ondersteuning van het Smartties tenfestival door de Teerstoof wel aanwezig. De Teerstoof had ook wel de organisatorische kant van het festival op zich willen nemen, maar dit kwam nogal in het ge- drang door alle bezigheden voor het nieuwe Theater aan de Schie. Volgend jaar moet de samenwer- king net als vorig jaar wel weer volledig van de grond komen. MONIQUE SIEMSEN (Aktie geldt uitsluitend voor het classic formaat en tot 31 -12-1998) MINOLTA VECTIS10 APS ZOOM COMPACTCAMERA Camera met zoomobjectief van 25 tot 50mm, 2x zoom. Volledig automatisch en heeft een automatisch filmge- voeligheid instelling. Dankzij het APS systeem kunt u kiezen uit drie beeldformaten en is perfect voor panorama-opnamen. groepsfoto's of close-ups. Met ingebouwde flitser. C0RRECTPRIJS Art.nr. 148 199 OTvZOOM FUJI FOTONEX200IX APS AUT0F0CUS COMPACT CAMERA Camera met autofocus, ingebouwde programma flitser en een zoomlens van 30-80 mm. Uit 3 fotoformaten kunt u kiezen: standaard. 16:9 breedbeeld of Panorama. Datum en tijd kunnen worden meegeprint. Voorzien van Drop-in Loading Systeem en LCD paneel voor alle belangrijke informatie. C0RRECTPRIJS Art.nr. 355 249 CANON APS IXUS 24-48 MM APS ZOOMCOMPACTCAMERA Hoe klein mag het zijn? 9x6x2,7cm (bxhxd) kleiner dan een pakje tissues of sigaretten. Toch voorzien van alle gemakken: automatisch transport, automatisch scherpstellen. automatische belichting. Een zoombereik van 24 tot 48mm (bijna 2x), scherpstellingsbereik van 45cm tot onemdig, flitsbereik van 45cm tot 3 meter, filmgevoeligs-heidsbereik van 25 tot 1000 ISO. Weegt slechts 180 gram. In zilver kleur uitgevoerd. CORRECTPRIJS Art.nr. 805 599 BEREIKBAARHEID: Met de tram: lijn 4,6 en 9. Met debus: 170,171 en 173 stoppen praktisch voor de deur en bus 35,39 en 40 stoppen bij Station Noord. Met de auto: volg de diverse aanwijsborden. OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. Iedere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. pitsLM Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 15