Dunya Festival 6 en 7 juni De Parade 19 - 28 juni Dag van de Architectuur 28 juni Beach Streetlife '98 3-12 juli Metropolis Popfestival 5juli Ricciotti Pleinentournee 11 juli Openluchttheater Acht zondagmiddagen 12 juli -30 augustus Kolkkonsert 18 en 19 juli Zomercarnaval Straatparade 25 juli Plattelands Kindertuin 2 augustus Tropische Kindertuin 9 augustus FFWD Dance Parade 15 augustus Dag van de Romantische Muziek 16 augustus Rotterdams Straatfestival 21 - 23 augustus Waterstad Maritiem Festival 29 en 30 augustus Wereldhaven Festival 4-6 September Red Bull Air 8t Wate 21 en 22 augustus Pleinbioscoop 21 augustus-5 September Colofon Informatie s rtumiuion/o Het Park bij de Euromast, Parklaan.Toegang gratis Dunya, het nationale multiculturele uitgaanspark. Het festival toont dan ook wereldmuziek, poezie, storytelling en dans uit de hele wereld en heeft tevens een uitgebreid kinderprogramma genaamd. Mini Dunya. Op ver- schillende podia presenteren bekende en onbekende artiesten zich uit het binnen- en buitenland. Een uniek onderdeel vormen de dorpspodia waar zes multiculturele organisaties hun programma presenteren. Er is een In- disch, Anatolisch, Kaapverdiaans. Antilliaans/Arubaans, Marokkaans en Zuidamerikaans Dorp. Jaarlijks wordt op de zaterdagavond een cultuurge- bied extra belicht. In 1998 is dat Kaapverdie. Zaterdag van 19.00 tot 01.00 uur de Kaapverdie Special (het Park bij de Euromast) Zondag van 13.00 tot 20.00 uur de Grote Festivaldag (Parklaan en Park bij de Euromast) De Programmakrant is vanaf 13 mei verkrijgbaar bij o.a. de VVV Rot terdam of Stg. Dunya, tel. 010 233 0910, E-mail: dunya@euronet.nl OV: van R'dam CS met tram 5, 6 en de metro Museumpark Toegang terrein gratis (vanaf 19.00 uurf5,~) Toegang voorstellingen van f 2,50 tot f 17,50 Op vrijdag 19 juni gaat het jaarlijkse tournee van het reizende theaterfesti- val De Parade van start in Rotterdam. De Parade is een levend panorama vol theater, dans, muziek, kunst, vertier, magie, rariteiten, attracties en spektakel. Door de bonte verzameling van theatertenten. de zweefmolen, fonteintenten. een rad en wereldrestaurants ziet De Parade in het Museum- park eruit als een ouderwetse kermis. De voorstellingen worden meerdere keren per avond gespeeld zodat het publiek zelf een programma kan sa- menstellen. De voorstellingen varieren in lengte van drie tot vijftig minu- ten. Iedere middag is eroverigens ook een leuke Kinderparade! Openingstijden terrein: 15.00 uur (le dag 18.00 uur) tot 01.00 uur, vrij dag en zaterdag tot 02.00 uur. Kindervoorstelling. vanaf 15.30 uur (geen voorstelling op 19 juni) Avondvoorstelling: vanaf 19.30 uur De Paradekrant is vanaf 8 juni verkrijgbaar bij o.a.de VVV Rotterdam of Mobile Arts tel. 033 465 4577 Internet: http:www.mobilearts.nl. E-mail: mobile ARTS @compuserve.com OV: vanaf R'dam CS met tram 5 en metrostation Eendrachtsplein. Diverse locaties in de stad. Toegang gratis Op zondag 28 juni is Rotterdam in de ban van hoogbouw. Het Witte Huis bestaat 100 jaar en naar aanleiding daarvan wordt tijdens de Dag van de Architectuur de geschiedenis en ontwikkeling van 100 jaar hoogbouw in Rotterdam belicht. Door middel van gratis rondleidingen in, normaal voor publiek gesloten, hoge gebouwen en middels vele bus- en bootexcursies en een rondvlucht, kan de bezoeker kennismaken met de hoogbouw van Rotterdam. De programmakrant is vanaf 5 juni verkrijgbaar bij o.a. de VVV Rotter dam/ArchiCenter tel. 010 4140000 OV: afhankelijk van het te bezoeken gebouw, informatie bij ArchiCenter. Binnenrotteplein terrein naast Witte Huis (Oude Haven) Toegang gratis Op zondag 12 juli vanaf 11.00 uur zal bij Blaaken dekop van de Binnen- rotte de eerste editie van Beach Streeflife plaatsvinden. Een sportief li fe-style festival voor jongeren. Het spektakel bestaat uit twee verschillen- de en toch aansluitende hoofdingredienten: Beachlife (met Beach-volley- bal. Beach Voetvolley, Beach Rugby en Percussie) en Streetlife (met Street-soccer, Street Dance en City-basketball). Verderzijner dance-acts, djs, demo's workouts, clinics, een frisbee-contest en een grote Streetstyle- Modeshow. Van vrijdag 3 tot en met zaterdag 11 juli zijn er op dezelfde locatie al vele beachactiviteiten. Informatie Beach Streetlife: Music Trend Events, tel. 0900 20.25.187 (44 c.p.m). E-mail: info@beach.nl OV: van R'dam CS met tram 1,3, 13 en metrostation Blaak Deze speciale bijlage kwam tot stand in opdracht van de Stichting Rotterdam Festivals, in samenwerking met Maas- stad weekbladen. Redactie: Rotterdam Festivals, Noesja Hoffschlag Maasstad weekbladen, Mieke van Veen Maurice Heijnen Fotografie: Jan van der Ploeg Bas Czerwinski Peer van der Plas Vormgeving Joop Langeveld Jan Mulder Chris Martens Maurice Heijnen Voor informatie over de Rot- terdamse Zomerfestivals: 1Algemeen informatienum- mer: 0900 1410 (35 ct p.m.) 2. www.rotterdamfestivals.nl 3. VVV Rotterdam 4. De zomerfestival zijn nu ook op TV Rijnmond te zien. Kijk daarom iedere dinsdag en donderdag naar het pro gramma 'de festivals'. Zuiderpark. Toegang gratis. Op zondag 5 juli organiseert Stichting Memphis voor alweer de elfde keer het Metropolis Festival. Traditiegetrouw zal het festival ook nu weer ge- houden worden in het Zuiderpark te Rotterdam en is evenzo weer gratis toegankelijk. Metropolis biedt ook dit jaar vanaf 13.00 uur weer zo'n 14 nationale en internationale acts verspreidt over 3 podia. De eerste namen zijn inmiddels bekend: Killah Priest (USA), Lo Fidelity All Stars (UK), Asian Dub Foundation (UK), Dead Man Ray (B) en Liberator (S) Er is een markt met diverse kramen en men kan kanovaren teneinde het festival eens vanaf het water te aanschouwen. De markt, gesitueerd aan het water, kent ook verscheidene terrassen, waardoor men onder het genot van een drankje en een hapje even kan bijkomen van de'festivaldrukte. De programmering van het Metropolis Festival zal zich als vanouds kenmer- ken door het neusje van de zalm van de bubbling-under acts, waarvan ve- len zich nadien in een grote doorbraak mochten verheugen. Een festival voor de muzikale ftjnproever dus! Informatie: Stg. Memphis/Metropolis tel. 010 436 0555 email: Mem- phis@luna.nl OV: van R'dam CS naar metrostation Zuidplein Diverse pleinen in Rotterdam. Toegang gratis. Het snelste orkest van de wereld geeft over de hele wereld optredens en komt nu ook naar Rotterdam. Het Ricciotti zal vanaf 10.00 uur langs di verse pleinen trekken om een wervelend optreden te geven. Wat gaat er komen? Niets is voorspelbaar. Het orkest maakt voor elk optreden een keuze uit een zeer divers repertoire vol contrasten. Klassieke muziek, jazz en pop volgen elkaar in razend tempo op. Vier eeuwen muziek trekken aan je voorbij. Mozart naast Michael Jackson is de gewoonste zaak van de wereld. Het orkest bestaat uit veertig jongen muzikanten, van amateurs tot conservatorium studenten. die met veel energie, plezier en enthousiasme het publiek betrekken bij hun optredens. Niets is te gek, want de orkestle- den dansen soms zelf mee op hun eigen muziek. Informatie: Stg. Ricciotti tel. 020 624 6115. OV: van R'dam CS op loopafstand. Rozentuin, Museumpark. Toegang gratis. Acht opeenvolgende zondagmiddagen biedt het Openluchttheater Rotter dam een afwisselende reeks van muziek-, theater- en kinderprogramma's in de sfeervolle omgeving van de Rozentuin achter Museum Boijmans Van Beuningen. Tijden: 13.00 uur kindervoorstelling, 14.30 uur en 16.00 uur voorstellingen (tot 17.30 uur). Informatie: Stg. Openluchttheater Rotterdam tel. 015 213 7336. OV: vanaf R'dam CS met tram 5 en metrostation Eendrachtsplein. Aelbrechtskolk Delfshaven. Toegang gratis. Op zaterdag 18 en zondag 19 juli vindt voor de tweede keer het Kolkkon sert plaats. Van een enkel avondoptreden groeit dit concert dit jaar uit tot een tweedaags festival voor liefhebbers van klassieke muziek. Op zater dagavond zullen Jaap van Zweden, Daniel Wayenberg en het Amsterdam Saxaphone Quartet optreden op het ponton. Aanvang zaterdag 20.30 uur. Op zondagmiddag zal David Sam, een uit Brits Guyana afkomstige tenor, vanaf 14.30 uur een aantal gospels ten gehore brengen. Daarop volgend zal het Rotterdams Philharmonisch Orkest een aantal klassieke werken uitvoeren. Vanaf de kade en het water is het concert uitstekend te volgen. Sloepen en vletten zijn daarom van harte welkom. Informatie: Stichting Klassiek Delfshaven, tel. 010 476 79 01. OV: vanaf R'dam CS met tram 4, 6 en metrostation Delfshaven. Rotterdam-centrum. Toegang gratis. De Zomercarnaval Straatparade is uitgegroeid tot een van de hoogtepun- ten van de Rotterdamse Zomerfestivals. Bezoekers uit het hele land ko men naar Rotterdam om te genieten van Caribische klanken. De feest- vreugde begint met de yerkiezing van de Koningin van het Zomercarnaval op zaterdag 4 juli. De avond voor de Straatparade, vrijdag 24 juli, spelen diverse brassbands de sterren van de hemel tijdens de Warming Up. Op die manier weet Rotterdam dat de Straatparade de volgende dag van start gaat. Op zaterdag vanaf 13.00 uur trekt de Straatparade voor de veertiende keer door de binnenstad van Rotterdam. Daarnaast zijn er danspleinen waar artiesten, met als topact Tito Nieves de Pavarotti van de salsa, het centrum omtoveren tot een groot Caribisch feest. Op de tropische markt kan men zich tegoed doen aan heerlijke exotische hapjes en drankjes. Informatie: Stg. Zomercarnaval Nederland en Ducos Event Producers, tel. 010 414 17 72. E-mail: event@ducos.com OV: op loopafstand van R'dam CS. Schelpentuin in het Museumpark. Toegang gratis. De hele zondagmiddag is het Schelpenterrein aan het Museumpark omge- toverd tot een echte plattelands kindertuin. Er zijn veel wetenswaardighe- den te vinden over het platteland waarbij attractie, educatie en mohiliteit centraal staan. Er zijn plattelandsdieren en -vervoermiddelen in een echte. plattelandsomgeving. De kinderen wordt geleerd hoe zij koeien en geiten moeten melken. Met een ezel. pony of paard met wagen kan een ritje door het park gemaakt worden en er is een parcours voor kleine fietstractortjes. Ook is er een fikse hooiberg waarin gesprongen kan worden. Het evene- ment heeft een middagvullend karakter van 12.30 uur tot 17.00 uur met een gevarieerd aanbod waar kinderen zelf uit kunnen kiezen. Informatie: One Only Productions, tel. 015 213 7336. OV: vanaf R' dam CS met tram 5 en metrostation Eendrachtsplein. Schelpentuin in het Museumpark. Toegang gratis. Net als bij de Plattelands Kindertuin staan deze middag attractie, educatie en mobiliteit centraal. Alleen heeft de Schelpentuin nu een echt tropisch decor met tropische diersoorten en vervoermiddelen, tropische planten en tropische geluiden. Kinderen kunnen op de rug van een kameel en een oli- fant een ritje maken terwijl zwijntjes, papegaaien, knaagdieren, flamin go's en nog veel meer diersoorten tussen het publiek doorlopen. Palmbo- men maar ook lianen waaraan kinderen kunnen rondzwieren maken de Tropische Kindertuin compleet. Het evenement heeft een middagvullend karakter van 12.30 uur tot 17.00 uur met een gevarieerd aanbod waar kin deren zelf uit kunnen kiezen. Informatie: One Only Productions, tel. 015 213 7336. OVvanaf R' dam CS met tram 5 en metrostation Eendrachtsplein. Rotterdam-centrum en Miillerpier. Toegang gratis. Op zaterdag 15 augustus is het weer zover. Dan zal heel Rotterdam veran- deren in een groot dance-festijn. Vanwege het grote succes van de 1997- editie van FFWD-Rotterdam Dance Parade (ruim 100.000 bezoekers) kan een vervolg natuurlijk niet uitblijven. 's Middags vanaf 13.00 uur zal een uitgedoste parade met Dj's, dancers en live-acts op wagens door de bin nenstad van Rotterdam trekken. Deze wagens zullen alle varianten van dance-muziek, zoals Big Beat, Techno, Club en Hip Hop, ten gehore bren gen. Verder zullen er dit jaar nog meer (internationale) dj's en live-acts acte de presence' geven. Ook is er weer een gratis toegankelijk slotfeest. De mega-party zal deze keer plaatsvinden op de Miillerpier (onder de rook van de Euromast) in Rotterdam vanaf 18.00 uur. Informatie: Stg. Rotterdam Dance Parade tel. 010433 1300. OVDe Parade is op loopafstand van R'dam CS. Het Slotfeest op de Miil lerpier met tram 6 en 9. Het Park bij de Euromast. Toegang gratis Klassieke en hedendaagse romantisch getinte concerten worden op zon dag 16 augustus uitgevoerd door professionele en amateur musici uit bin nen- en buitenland. Op 7 podia zijn vanaf 12.00 tot 18.00 uur circa 40 con- certen te beluisteren. Om 21.30 uur vindt het Maanlichtconcert plaats aan de vijver in het Park. Bezoekers genieten bij mooi, zonnig weer van de sfeervolle ambiance van het door Zochers' ontworpen Park met een glaas- je champagne of vruchtenbowl. Er is een Engelse theetuin met sandwiches en gebak of het publiek kan een picknickmand reserveren bij restaurant Herenhuys de Heuvel. Mocht het onverhoopt slecht weer zijn, dan wordt de Dag van de Romantische Muziek verplaatst naar zondag 23 augustus. Informatie: Stg. Buitengoed tel. 010 465 4107. OV: van R'dam CS met tram 5 en 6. Plein 1940 en Rotterdam-centrum. Toegang grati. Een straatfestival met internationale allure, waar artiesten het tegenlkaar op nemen in de strijd om de Gouden Straatkei. Muzikanten, acroaten, clowns, goochelaars, breakdancers, vuurspuwers, poppenspelers n nog veel meer anderen zullen de stad verrassen.Op vrijdag vanaf 16.3 uur, zaterdag 11.00 uur en zondag 12.00 uur. Informatie: Internationaal Straatfestival, tel. 0900 1410 (35 ct p.m. OV: van R'dam CS met tram 3, 13, 20 en metrostation Churchillpin. Opvallende films uit de bioscopen en arthouses worden op eerenorm scherm in de openlucht vertoond. Dat gebeurt dagelijks om 21.3Qiur be- halve op zondag en maandag. Recente publieksfilms worden afg<wisseld door roemruchtige klassiekers en bijzondere premieres. Informatie: Stg. Openluchtbioscoop tel. 015 214 3454 email: jal6olb.nl OV: van R'dam CS met tram 5 en metrostation Eendrachtsplein. Boompjes, Leuvehaven, Wijnhaven, Oude Haven en het Haringvliet. Toegang gratis Dit jaar staat het festival in het teken van 'Laden en Lossen'. De Latveha- ven, Wijnhaven, Oude Haven en het Haringvliet zijn van oorspronj de ha vens waar de handel en overslag plaatsvond. Door middel van lad- en losdemonstraties komen deze havens weer tot leven. Het publiek lan bei- de dagen vanaf 11.00 uur proeven hoe de verse vis, nieuw aangoroken vaten wijn of bier smaken. Daarnaast zullen kooplui hun handel'aan de man brengen. Op de Hertekade in de Oude Haven (bij Witte Huis) is een speciaal kinderoverslagterrein ingericht. Uiteraard maken de specticulaire Boompjesrace en het traditionele Internationale Shantyfestival wter deel uit van het festivalprogramma. Ook de individuele musea haken it op het thema (Openlucht Binnenvaartmuseum, Maritiem Buitenmuseum, Mari tiem Museum Prins Hendrik, Schepen uit Verre Landen en Mariniersmu- seum) Informatie: Vereniging Waterstad, tel. 010 402 92 42. OV: vanaf R'dam CS tram 3, 20 en metrostation Blaak en Leuveiaven. Havengebieden. Toegang gratis. Drie dagen lang geeft de haven haar geheimen prijs aan het publiek. Be zoekers kunnen kennis maken met het reilen en zeilen van Rotterdam Mainport Europe. Grootse evenementen als boot-en bustochten, (scheeps) bezichtigingen, reddings- en vliegdemonstraties, maar ook spectaculaire vuurwerk, (pop)muziek en shows om en op het water. Informatie: Stg. Wereldhaven Festival 010 436 48 44 email: wereldhaven- festi val wereldhavenfesti valnl OV: vanaf R'dam CS tram 6 en 20 en metrostation Leuvehaven, Wilhel- minaplein. Oude Haven, Toegang gratis. In de Oude Haven wordt 21 en 22 augustus een snowboard-wedsijd ge- organiseerd onder het kopje Air Water. De deelnemers moen hun kunsten vertonen op een bijna twintig meter hoge skischans, wtrna ze een zachte landing krijgen in het water van de Oude Haven. Nast het sportieve gedeelte van Air Water zullen er diverse acts zijn. Lt is de bedoeling dat dit evenement uitgroeit tot een traditie en dus iedeiaar te- rugkeert in de Oude Haven. Voorrondes voor de schansspringwdstrijd worden op vrijdag gehouden. de finale staat op het programma c zater dagavond van 20.00 tot 22.30 uur. Informatie: tel. 0346 3340 00 OV: Vanaf R'dam CS metrostation Blaak. Museumpark. Toegang gratis

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 26