Boze bewoners Centrum naar de gemeente voor speelveld op Baan De Speeldam brengt voortaan sport en spel in Schiedam Oost Tijdelijke overstroming van Nieuwe Damlaan Van Brienenoordbrug minder open rond spits MaasposT Mamstap Centrum wil groen in plaats van blik Een uurtje skaten ofstelten lopen Er is maar 1 echt Rotterdams, echt wel 9*J Stadsregio wil aandachtvoor stadsprovincie KiKKHM WIEKBLADiN SCHIEDAM SCHIEDAM - De Baan en de Gedempte Baansloot moeten een speeltuintje en een voetbalveldje worden. De plannen zouden zo snel mogelijk moeten worden uitgevoerd en afgezien van een paar parkeerplaatsen ne- men de bewoners geen ge- noegen met een andere in- vulling van het terrein. Het onderwerp stond maandag- avond 25 mei centraal op een bewonersavond die Be- wonersvereniging Schiedam Centrum organiseerde. „We weten dat het geld ervoor is gereserveerd en we vinden dat het woord nu maar bij de daad gevoegd moet wor den", aldus Daan Zonne- veld van de bewonersver- eniging. m *rmri Lijntje SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 30 mei verzorgd door Johan Sonne- veld op hoofdorgel. Sonneveld is organist in Barendrecht en dirigent van verschillende koren waaronder kamerkoor Scy- edam. De organist speelt onder andere composities van Buxte- hude, Clerambault en Bach. Harmonia Aquarellen Foto-expositie Bijstand Theater Kledingbeurs Rommelmarkt Zaalvoetbal Bomen Afgevaardigden Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Woensdag27 mei 1998 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, ds. S.J. Verhey. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.W. Verhoef. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Sosef/ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.W. Verhoef. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. C.A. Philipse. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ds. S.J. Verhey. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, br. P.U. van 't Hoff Aanvang: 16.30 uur, br. H. Baardewijk. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, ds. F. Kalis. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.00 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring, voorgangers D. Kool/L. Remmerswaal. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur, markt- mis. Donderdag, 09.15 uur, eucha ristieviering. Zaterdag 18.30 uur eucharistieviering, voorganger K. Veltman/L. Remmerswaal. Zon dag 11.00 uur, eucharistieviering, voorgangers K. Veltman/L. Rem merswaal. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Dins dag 20.30 uur Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis (m.m.v. Herenkoor I.H.D.), aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans.Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistievie ring. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering met koor- en sa menzang. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heiis Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, maj. en mevrouw Th.H. Wol- terink. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning CHEF VERKOOP REGIO: W. Monster Telefoon 010 - 4738322 VERTEGENWOORDIGERS: J. van Merwijk Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen R. van der Kraan van Eyckstraat 37 3141 XB Maassluis 06-51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. De bewoners hadden ook de poli- tieke fracties uitgenodigd aanwe- zig te zijn op de vergadering. PvdA's Maarten Reuderink gaf gehoor aan de uitnodiging en liet de bewoners weten dat hij zich de problemen kon voorstellen. Hij raadde de bewoners aan de poli- tiek aan te schrijven om de ge meente te overtuigen. En dat is dan ook precies wat de bewoners willen doen. In een brief aan zowel het college van burgemeester wethouders als de gemeenteraad stellen ze hun wensen nog eens op een rijtje. Ook hebben zij later in de week nog een gesprek op het gemeente- huis, waarbij zij hun standpunten duidelijk willen maken en willen weten wat er nu gaat gebeuren met de Baan en de Gedempte Baansloot. De bewoners zijn volgens Zonne- veld vastbesloten om niet onver- richter zake naar huis terug te ke- ren van het gesprek. „Wat er ge- beurt als onze wensen niet inge- willigd worden? We rusten niet voordat dat wel gebeurt. We wachten nu al een paar jaar op een simpel speelveldje en we kunnen nog wel een paar jaar "Va Daan Zonneveld van Bewonersvereniging Schiedam Centrum voor het betwiste stuk grond. De bewoners zien hier graag een speelveldje, de gemeente komt vooralsnog niet over de brug. Foto Roger van der Kraan wachten. We hadden een af- spraak met de gemeente en daar gaan we haar aan houden." De bewoners zijn boos omdat volgens hen niet alleen aan het lijntje worden gehouden wat be- treft de uitvoering van de voorge- nomen plannen met de Baan en de Gedempte Baansloot, ook de manier waarop de communicatie verloopt met de gemeentelijke politiek stuit de bewoners tegen de borst. Omdat er op een brief van 22 april richting college geen respons kwam, heeft de bewo nersvereniging onlangs weer een boze brief gestuurd. Ook nu vroe- gen de bewoners om een toezeg- ging voor het speeltuintje, met als gevolg het ambtelijke gesprek waarvan nog maar moet blijken of de uitkomst zo positief is als de bewoners denken en hopen. De kwestie speelt al een aantal jaar. De correspondentie waaruit de bewoners van het centrum al een aantal malen hebben terugge- grepen dateert van 1996. In deze brief zegt de gemeente toe geld beschikbaar te stellen voor het speelveldje. Al in 1997 komt de gemeente gedeeltelijk terug op deze toezegging. In juli van dat jaar krijgen de bewoners weer een brief, waarin staat dat de ge meente het niet voor elkaar krijgt om de plannen in een keer uit te voeren vanwege de financien. Het centrum is dan nog niet ge- alarmeerd. Immers als er staat dat het geld niet in een keer wordt vrijgemaakt, betekent dat toch dat het geld dus in ieder geval wordt gereserveerd en de plannen door- gaan? Zo hebben de bewoners het bericht van de gemeente in ieder geval begrepen. En hoewel zij wel vonden dat de uitvoering een beetje op zich liet wachten waren zij pas echt ongerust toen bleek dat de werkgroep leefbaarheid tij- dens een overleg over het wijk- en buurtbeheer het plan hadden op- gevat om geen speelplaats te ma ken van de Baan, maar een par- keerplaats. „Cynischer kan het bijna niet: blik in plaats van groen!", snuiven de bewoners verontwaardigd. Sindsdien is van de kant van de bewoners een felle corresponden tie op gang gekomen. Ook gaven de bewoners van het centrum de gemeente nog een suggestie mee voor de geplande parkeerplaat sen. Waarom geen extra ruimte creeren in de Otterbuurt en het Land van Belofte? Ook maandag- avond was de sfeer nog steeds on gerust. Vast staat dat de bewoners zich dit maal niet met een kluitje in het riet willen laten sturen. „Als het gesprek niet gaat zoals wij willen dan moeten we de be woners weer bij elkaar roepen en dan is het tijd voor actie. Mis- schien moeten we wel eerst actie voeren om gehoord te worden." MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Maria Plop doet tij- dens de Harmonia-avond van don derdag 28 mei waarnemingen aan de hand van boomtekeningen die door de bezoekers gemaakt en meegenomen moeten worden. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibaut- plein. Toegang is fl. 8,50. SCHIEDAM - Henk van Albada exposeert zijn aquarellen in ver- zorgingshuis De Harg aan het Hargplein. In de recreatiezaal en hal is een greep uit zijn collectie te bewonderen. De expositie duurt tot en met 6 juli en is dagelijks te be- zoeken tussen 09.00 en 17.00 uur. Na deze tijd verhuist hij naar ver- zorgingshuis Spaland. SCHIEDAM - In verzorgingshuis Spaland aan de Willem Andries- senlaan zijn tot 6 juli foto's te zien van de Rotterdammer Aad van Leeuwen. De voorkeur van de fo- tograaf gaat uit naar vogels in bos- sen en weilanden en de dierentuin. Ook de stad Rotterdam is een van zijn geliefde onderwerpen. De ex positie is dagelijks in de hal en re creatiezaal te zien van 09.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - De werkgroep Vrouwen en Bijstand van de SVO organiseert in samenwerking met de Dienst Sociale Zaken een voor- lichtingsbijeenkomst op donder dag 28 mei van 09.00 tot 11.00 uur in Wijkcentrum Dreesplein aan het Dr. Willem Dreesplein. De afgelo- pen tijd is geconstateerd dat vrou wen met een uitkering veel vragen hebben over Bijzondere Bijstand en het contact met de Dienst Socia le Zaken. Aanmelden bij de SVO, tel. 473 45 45. SCHIEDAM - 'Heeft Spangen dat verdiend?' is de titel van een nieu we productie van het Rotterdams Wijktheater die vrijdag 5 juni te zien is in Wijkcentrum Dreesplein. Het stuk gaat over de voorberei- dingen voor het kasteelfeest, over vooroordelen en over samenleven met mensen uit verschillende cul- turen. Kaarten kosten fl. 2,50 en zijn te koop bij de balie van het wijkcentrum. Reserveren via 473 86 71. SCHIEDAM - In het wijkcentrum aan het Dr. Willem Dreesplein wordt vrijdag 29 mei een speel- goed- en kledingsbeurs gehouden van 09.30 tot 11.30 uur. Wie kle- ding wil verkopen moet voor vrij dag bellen met 473 86 71 voor een verkoopnummer. Wie een nummer heeft moet de kleding donderdag- avond naar het wijkcentrum bren- gen. De opbrengst, minus twintig procent voor het goede doel, kan vrijdag worden afgehaald. SCHIEDAM - Speeltuinvereni- ging In 't Park aan de Schaep- mansingel organiseert woensdag 27 mei van 13.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt. Van de opbrengst worden speelmaterialen aange- schaft voor buiten. SCHIEDAM - De Stichting Narcis v organiseert in samenwerking met Vluchtelingenwerk Schiedam een multicultureel zaalvoetbaltoernooi op zaterdag 30 mei. Het toernooi wordt gespeeld in sporthal Mar- griet en duurt van 17.00 tot 23.00 uur. Maximaal kunnen veertien teams worden ingeschreven. Voor meer info: 426 21 23 (H. Aissati). SCHIEDAM - De KNNV organi seert in juni en oktober een cursus Bomen voor Beginners. Kees Marsman, een vermaard bomen- deskundige, maakt in vier lesavon- den de beginnende dendrofiel (bo- menliefhebber) wegwijs in de boeiende wereld van bomen. Bij de cursus zijn twee excursies inbe- grepen. Lesavonden zijn op don derdag 4, 18 juni en 1 en 29 okto ber in natuurcentrum De Boshoek aan het Bospad 3. Inschrijfgeld be- draagt fl. 35,- voor leden en fl. 45,- voor niet-leden. Opgeven bij Frank van Alphen, tel. 426 47 29 of Wout van der Schalie, tel. 471 92 70. SCHIEDAM - De succesformule van het Rotterdamse Duimdrop- project verspreidt zich als een vi rus over andere steden. Schie dam blijft niet achter. West kent de bus vol speelgoed van wijk centrum De Erker. Oost kent sinds kort het project met de naam De Speeldam. „De naam Duimdrop mag buiten Rotter dam niet gebruikt worden," ver- telt Eric Treling van de Dienst Sport en Recreatie (DSR). Maar veel verschil is er niet met deze succesvolie sport- en speluitleen in de buurgemeente. De eenvou- dige formule is als volgt. Buurt- kinderen in 'achterstandswij- ken' mogen gratis speelgoed en sportmateriaal lenen bij De Speeldam of de Erkerbus. Als te- genprestatie houden zij het plein schoon, helpen de medewerkers met opruimen of maken een mooie tekening. De uitvalsbasis van De Speeldam is gevestigd in sporthal Oost aan de Celsiusstraat. De start in deze wijk is voorafgegaan door een proefpe- riode, waarin gekeken werd naar de kans van slagen van het project. Er bleek voldoende reden tot voortzetting. Zo'n tachtig tot hon- derd kinderen per keer hadden wel zin in een spelletje op het plein. Sinds de officiele start, op maan dag 25 mei, zetten drie Melkert- medewerkers en een medewerker van DSR zich in voor de buurtkin- deren in Oost. De kinderen kunnen een skippybal lenen, skaten of stel- ten uitproberen. Een persoonlijke pas dient als onderpand voor het te lenen speelgoed. In Schiedam West gebeurt onge- veer hetzelfde. Zij het dat De Speeldam vijf dagen per week op hetzelfde plein te vinden is, terwijl de Erkerbus verschillende pleinen in de wijk afrijdt. De drie mede werkers die via de Melkert-rege- ling aan de slag zijn gegaan, krij gen eerst een korte opleiding op het gebied van recreatie en sport, genaamd RSL-A. Ze zijn 32 uur per week bezig met de voorberei- dingen, de administratie, aanschaf en onderhoud van het materiaal. Maar de uren dat de buurtkinderen materiaal kunnen lenen staan cen traal. De Speeldam wil ook zoveel mogelijk pleinactiviteiten organi- seren, varierend van voetbal en hockey tot touwtje springen. Tre ling: „We zitten op het schoolplein van De Peperklip. De kinderen kunnen in de nabijheid van school De Speeldam was maandag 25 mei direct al zeer populair bij de jeugd in Oost. Er werd volop gespeeld in en rond de sportzaal aan de Celsiusstraat. Foto Roger van der Kraan en direct als de school uit gaat in een vertrouwde omgeving spelen. Ik denk dat het succes daar in gele- gen is. Een sportvereniging is ver- der weg, daar moet je helemaal naar toe. En er zijn ook een aantal kinderen in de wijk die daartoe geen mogelijkheden hebben. Geen geld bijvoorbeeld. Wij zijn veel met de kinderen bezig. We leren ze goed kennen en zodoende is het een heel sociaal gebeuren. Dat zal wel voordelen opleveren in de toe- komst. Door een persoonlijk con tact kun je kinderen of jongeren ook direct aanspreken op hun ge- drag." De Speeldam zal zich nu moeten bewijzen. lets nieuws in de wijk is altijd leuk, maar zullen de kinderen over een half jaar ook nog enthou- siast meedoen aan de activiteiten? Treling wacht de ontwikkelingen met spanning af. Hij loopt er zelfs op vooruit. „Als De Speeldam in Oost een succes is, willen we graag ook in Nieuwland beginnen. Maar je moet eerst iets laten zien voor uitbreiding tot de mogelijkheden behoort." De keuze voor Oost heeft alles te maken met de be- schikbare faciliteiten. „In Oost hebben we direct een geschikte ruimte tot onze beschikking. En basisschool De Peperklip ligt aan het plein. De toestroom van kinde ren is hierdoor vanzelfsprekend." Treling heeft nog wel een wens: „Achter de school ligt een veldje dat goed zou zijn voor voetbal. Maar dat kunnen we niet gebrui- ken." De Dienst Sport en Recreatie richt zich met deze activiteit op het wijk- en buurtbeheer. Sport blijkt vaak een verbroederend effect te hebben op buurtbewoners en daar speelt DSR op in. De Speeldam valt onder het project met de amb telijke titel 'Integratie Sport/Sport in de Wijk/Wijk naar de sport'. Een andere doelstelling van DSR is de kinderen in de buurt bekend te maken met sportverenigingen in de stad. ,,We willen de sportver enigingen meer gaan betrekken bij onze activiteiten, zodat de opstap naar een vereniging voor de kinde ren kleiner wordt. De ideeen hier- over moeten nog verder uitgewerkt worden. Ik denk aan een voetbal- toernooi in samenwerking met een voetbalvereniging, of misschien wel les in skaten." De medewerkers van De Speeldam zijn iedere werkdag aanwezig in de Celsiusstraat 4 in Oost. De activi teiten beginnen op maandag, dins dag, donderdag en vrijdag om 15.30 uur. Op vrijdag is de eindtijd 17.00 uur, de overige dagen 17.30 uur. Op woensdag kunnen de kin deren terecht tussen 13.00 en 15.00 uur. De kinderen kunnen gratis lid worden van De Speel dam. Daarmee kunnen ze urenlang fietsen, steppen, hoepelen, rol- schaatsen, touwtje springen, voet- ballen. Ondertussen leren ze sa- men spelen en goed omgaan met het materiaal. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Sloten en sloten waters stroomden zondagavond 24 mei uit een lek in de waterleiding onder de Nieuwe Damlaan. Binnen enkele mi- nuten veranderde de straat, de omliggende voet- en fietspaden en een groot deel van het wegdek in een grote watermassa. De aangerichtte scha- de was niet gering. Niet alleen aan de waterleiding, maar ook aan het weg dek. Vele tegels spoelden moeiteloos de straat uit. Het lek was omstreeks 19.00 uur ontstaan in een dertig centimeter dikke buis. Nadat de melding van de gesprongen leiding uit was gegaan, waren politie, brandweer en medewerkers van ONS snel ter plaatse. Het duurde even voor de bron van de wateroverlast was gevonden. Het werk werd aanzienlijk bemoeilijkt door de vaart waarmee de liters water naar de op- pervlakte waren gekomen. Toen het ergste leed was geleden kon de brandweer uiteindelijk het gat, dat in de oppervlakte was geslagen, dich- ten. Het duurde daarna nog lang voordat het water uiteindelijk in een bouwput weg was gelopen. WATERWEG - Om het wegverkeer te ontlasten zijn sinds 15 april de openingstijden van de Van Brienenoordbrug zodanig aangepast dat deze nog minder open hoeft rond de spits. De brug is gesloten tussen 06.00- 10.00 uur en 15.00-19.00 uur. Voorheen was dit 06.30-10.00 uur en 15.30-19.00 uur. Daarnaast is het aantal openingen van de Erasmusbrug verruimd om de doorvaartmogelijkheden te verbeteren van schepen die beide bruggen moeten passeren. Aanpassing van de brugopeningstijden is als maatregel opgenomen in het Fileplan regio Rotterdam. In het Fileplan werken overheden, bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties samen aan het versterken van de bereikbaarheid van de regio Rotterdam. Op kor te termijn zichtbare resultaten boeken staat daarbij centraal. De resultaten van het Fileplan zijn bemoedigend. In 1996 daalden de structurele files op de ruit van Rotterdam met 10 procent. Deze daling heeft zich voortgezet in 1997 met wederom 10 procent. ROTTERDAM - De Stadsregio Rotterdam stuurt de informateurs van het nieuw te vormen paarse kabinet een brief waarin wordt ge- pleit voor een stadsprovincie. De plannen voor een nieuwe provincie moeten in het regeerakkoord wor den opgenomen. Slechts twee raadsleden stemden tegen: Van Middelkoop uit Rotter dam en Van der Meer uit Rozen- burg. Van Middelkoop ziet het nut van de brief niet in, omdat het standpunt van de stadsregio al vol doende bekend is. Van der Meer is tegen de brief, omdat Rozenburg een procedure heeft gestart om uit de stadsregio te treden. Woensdag 20 mei is de nieuwe raad samengesteld, op basis van de uitslag van de gemeenteraadsver- kiezingen van maart. Regiovoor- zitter A. Peper is tevreden over de snelle aanwijzing van de verschil lende gemeenteraden in de Rijn- mond van de afgevaardigden. Kort na de verkiezingen in maart had hij aangedrongen op spoed, omdat de raad nog veel werk te doen heeft om de huidige regeling waaronder de raad werkt te verlengen. De regioraad werkt nu op basis van de kaderwet. Die loopt per januari 1999 af. Dat houdt in dat het huidige samenwer- kingsverband ook afloopt, en dan zit de regio Rijnmond zonder re- gionaal bestuur. De deelnemende gemeenten zijn het erover eens dat de samenwerking moet worden vvoortgezet. Allereerst moet de kaderwet voor een jaar worden verlengd. PvdA- woordvoerder Wicart van Vlaar- dingen en CDA-woordvoerder La- mers van Bleiswijk willen, mocht de stadsprovincie definitief niet doorgaan, de nu nog tijdelijke re geling omzetten in een permanente regeling. Ook is het nieuwe dagelijks be stuur samengesteld. J. Wienen uit Ridderkerk en J. van der Tak uit Rotterdam zitten er namens het CDA in. L.W. Stam uit Vlaardin- gen en M. van Rossen uit Helle- v.oetsluis namens de PvdA. De WD vertegenwoordigers zijn A. Latenstein van Voorst-Woldringh en J.H.A. van den Muijsenberg uit Rotterdam. Daarnaast zit M.J.D. Jansen uit Krimpen aan den Ijssel in het da gelijks bestuur voor D66 en R. Sit- ton namens Onafhankelijk Nieuw Spijkenisse. Die laatse partij zit er- in, omdat de lokale partijen bij de gemeenteraadsverkiezingen grote winst hebben geboekt.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3