Met ingang van 8 j j Lijn 5 in the picture Meer informatie op het Stationsplein RET-medewerkers in een nieuw jasje De wijzigingen 7 September: 't is weer winterdienst UITGAVE 1998 Wat vindt u ervan? De tiende kwaliteitsmonitor: een zeven voor de RET. Bordproef op Willemsplein 'Niet slecht, maar het kan altijd beter'. Onder dat motto zijn sinds vorige maand enkele proeven gestart bij de tram. Lijn 5 is uitgekozen als proeflijn. Het gaat om kleine en grote zaken, die snel voor verbetering vatbaar zijn. De reizigers van lijn 5 worden regelmatig gevraagd naar hun bevindingen. Voorbeelden zijn het tussentijds schoonmaken van de trams, de inzet van een vaste groep wagenbegeleiders en een bord waarop staat aangegeven welke tram het eerst vertrekt. Schonere trams op lijn 5 Vaste groep wagenbegeleiders op lijn 5 Sinds een maand levert de RET extra service op het Centraal Station. Dagelijks kunnen reizigers terecht bij twee tot drie RET'ers die, duidelijk herkenbaar, informatie geven en service verlenen. De juiste tramlijn weten voor Boymans- Van Beuningen, maar ook helpen als iemand onderuit gaat. De RET'ers bestrijken het hele Stationsplein, met extra aandacht voor de tramperrons. Als we het materieel en de stations in een nieuw jasje steken, dan kan het RET-personeel uiteraard niet achterblijven. Kon u RET-medewerkers tot nu toe herkennen aan het blauw/grijze uniform, binnenkort komt daar verandering in. I Bij het ontwikkelen van het lijnennet en de dienstregeling speelt de RET zoveel mogelijk in op de wensen van de reizigers. En op de ontwikkelingen van Rotterdam. Twee keer per jaar stemt de RET bovendien de dienst regeling van tram, bus en metro af op de seizoenen. Met de zomervakantie voor de deur, loopt het aantal reizigers terug. De meeste lijnen rijden daarom minder vaak tijdens de zomermaanden. Op maandag 8 juni gaat de nieuwe zomerdienstregeling in. De belangrijkste verande- ringen vindt u in deze uitgave van RET Nieuws. Buslijn 63 en 19 gaan samen Buslijn CD in het weekend Buslijn CD via Bovenstraat Buslijn CD ingekort Buslijn CD/CEI via Kralingse Zoom Buslijn £9 en Buslijn GO en CD verdwijnen Dorpsbus Rhoon, lijn C9 Buslijn tot 23.00 uur Buslijn C9 verlengd Buslijn G1 rijdt's avonds weer oude route Route buslijn £9 korter DE TIJDEN... ...EN DE LIJNEN i Zomerdienst 1998 Zomerdienstregeling: nieuwe tijden en gewijzigde lijnen Tramlijn 5 in the picture Wat vindt u van de RET? Voordelig naar zomeractiviteiten met de RET Opknapbeurt metrostations gaat door Meer informatie op Stationsplein Nieuwe metro's bieden meer comfort Servicenummers en -adressen NIEUWS In november 1997 hebben weer duizend klanten telefonisch hun mening gegeven over de RET. De belangrijkste resultaten: De grootste ergernis voor reizigers is nog attijd het niet op tijd rijden en tang moeten wachten. Zowel voor de reizigers als voor de RET heeft het op tijd rijden absoluut voorrang. Vooral voor tram en metro geldt dat het op tijd rijden minder goed wordt beoordeeld dan in 1996. Als meest prettige ervaring van het reizen met de RET gafuaan: 'snel op de bestemming komen' en 'niet zelf hoeven te rijden'. Ook het ontbreken van parkeerproblemen zien steeds meer reizigers als een belangrijk voordeel. De wagenbegeleiders op de tram krijgen nog attijd een dikke voldoende. Voor hun komst in 1993 gafu nog een onvoldoende voor de aanwezigheid van voldoende RET- personeel. Wei is het gevoel van veiligheid bij de haltes voor verbetering vatbaar. Bij de metro steeg het gevoel van veilig heid. Dit werd mogelijk beinvloed door de proef met wagenbegeleiders in de metro tijdens de avonduren. Uw oordeel over de informatie bij versto- ringen van de metro-dienstregeling is gestegen. Dit heeft alles te maken met een project dat eind 1996 is gestart om de reizigers beter te informeren via de omroepinstallaties op de perrons. Vaste groep wagenbegeleiders op lijn 5 Het proefbord ledere tramreiziger kent de twijfel: welke tram vertrekt er het eerst. Je gokt en gokt net verkeerd. Natuurlijk tikt de bestuurder wel even op het ruitje om aan te geven dat je juist die andere tram moest hebben. Maar het zou aardig zijn als je dat al meteen kon zien. Daarvoor is er nu goed nieuws: door middel van een eenvoudig bord kunnen reizigers op het Willemsplein nu zien vanaf welk spoor de eerstvolgende tram vertrekt. Een schonere tram betekent meer comfort voor de reiziger. Natuurlijk worden metro's, trams en bussen zeer regelmatig gereinigd. Toch verzamelt zich het nodige (en onnodige) vuil gedurende de dag. Als rijdende 'openbare ruimte' hoort dat erbij. Om de trams toch zo schoon mogelijk te houden geven trambestuur- ders en wagenbegeleiders op lijn 5 sinds enige tijd tussentijds het interieur van de tram een schoonmaakbeurt. En zo verzorgen ze een nette tramreis voor 'hun' reizigers. Zo'n zestig wagenbegeleiders zijn sinds een maand gekoppeld aan lijn 5. Belangrijkste voordeel: bekendheid met de lijn, haar reizigers en de directe omgeving. Op die manier kunnen de wagenbegeleiders meer service bieden en veel gerichter informatie geven. Bovendien krijgt u als reiziger ook te r ten tussentijdse schoonmaakbeurt maken met vertrouwde gezichten. VOOr de tram RET Nieuws is het gratis informatieblad voor reizigers van de RET met wijzigingen in de dienstregeling en actueel RET-nieuws voor de regio Rijnmond IN DIT NUMMER: Het is een proef, die wordt voortgezet als de behoefte groot genoeg is. Tot nu toe krijgen de RET'ers dagelijks veel vragen te verwerken en gaan veel reizigers goed gei'nformeerd verder op weg. Uiteraard verwijzen de wande- lende informanten voor specifieke informatie en kaartverkoop naar hun collega's in het Verkoop- en Informatie- punt op het Stationsplein. Tot de eerste week van juni draagt een aantal medewerkers bij wijze van proef nieuwe, moderne bedrijfskleding. De basiskleur is het RET-groen, met accenten in de kleuren van metrolijnen. Het is de bedoeling dat alle RET- personeel in bus, tram en metro en op de stations eind van het jaar de nieuwe kleding draagt. De buslijnen 30 en 34 worden gekoppeld tot een lijn 30. Deze rijdt van's Graveland via Capelsebrug, Kralingse Veer en Capelle West naar Capelle Centrum. Daarvandaan rijdt hij de huidige route van lijn 30 naar Scholle-vaar en Station Alexander. De route van lijn 34 door de Molukkenbuurt vervalt. De haltes op de Noorderbreedte en de Keerkring blijven in dienst. Tussen station Noord en Overschie rijdt op zaterdag en zondag nog maar twee keer per dag een bus van lijn 41. Hij rijdt via de Overschiese Kleiweg en Zestien- hovensekade. De tramlijnen 5 en 6 en de buslijnen 32, 33 en 45 zijn een alternatief. ZWN-lijn 44 (Zuidplein-Bolnes) rijdt in Oud-IJsselmonde voortaan niet meer over de Koninginneweg maar via de Oostdijk. Buslijn 46 (Kralingse Zoom-Ommoord) rijdt niet meer op het traject Burg. Oudlaan-Kralingse Zoom. Lijn 46 gaat in de avonduren in plaats van elke twintig minuten, om de dertig minuten rijden. Vanaf Zuidplein richting metrostation Kralingse Zoom rijdt deze buslijn niet meer over de Burg. Oudlaan, maar recht- streeks via Kralingse Zoom. Lijn 55 vervalt met ingang van de zomerdienst. Lijn 56 rijdt weer via de Dillenburgsingel en Holysingel. Deze spitsbussen tussen Vlaardingen- Ridderkerk (lijn 60) en Spijkenisse- Ridderkerk (lijn 61) vervallen. Deze dorpsbus rijdt op zaterdag voor taan alleen nog tussen 10.00 en 18.00 uur. Eerdere en latere ritten vervallen. De laatste rit van lijn 65 vanaf het Delta Ziekenhuis vertrekt kort na 23.00 uur. Buslijn 74 (Hoogvliet-Pernis) rijdt vanaf metrostation Hoogvliet voortaan een lus door de wijk Tussenwater. Op werkdagen in de spits rijdt deze lijn voortaan nog maar een keer per uur tussen Hoogvliet en Pernis. In het weekend rijdt lijn 74 alleen nog tussen 10.00 en 18.00 uur. Lijn 76 (Charlois-Groenenhagen) rijdt 's avonds na 18.30 uur richting eindpunt Charlois niet meer via het Charloisse hoofd, maar weer via de normale, rechtstreekse route. In Krimpen a/d IJssel wordt de route van ZWN-lijn 95 ingekort van de Vijverlaan tot het Zandrak. Het deel van de route van lijn 95 tussen Capelle Centrum en Station Alexander vervalt. Lijn 31 neemt deze route over. In het boekje 'De Tijden' vindt u een compleet overzicht van alle vertrektijden van bus, tram en metro. 'De Tijden' is voor 3,00 te koop bij alle Verkoop- Informatie- punten en in het RET Servicepunt aan de Coolsingel. Daar is ook een handig bewaarmapje verkrijgbaar voor slechts 2,00. Losse bladen voor een bepaalde bus- of tramlijn kunt u vanaf 8 juni gratis afhalen bij de chauffeur van de lijn waarmee u reist. De losse tijden- bladen voor de metro zijn verkrijg baar bij de Verkoop-& Informatie- punten of bij het RET Servicepunt. Alle metro-, bus- en tramlijnen treft u overzichtelijk bij elkaar aan op de plattegrond 'De Lijnen'. In een oogopslag vindt u de juiste route. De nieuwste lijnenplatte- grond is gratis verkrijgbaar bij alle RET Verkoop- Informatiepunten en bij het RET Servicepunt. Gerard Cox zong het al: 'Voor je het weet is heel die zomer al weer lang voorbij.' Zover is het gelukkig nog lang niet, maar de RET denkt vooruit. Als de scholen weer beginnen en de meeste mensen weer terug zijn van hun vakantie rijden er uiteraard weer meer en vaker RET trams, bussen en metro's. De winterdienstregeling gaat dit jaar in op maandag 7 September. Eind augustus verschijnt de najaars- editie van RET Nieuws, met alle informatie over de nieuwe winter dienstregeling.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 22