lortcue 'We mogen van iedereen verliezen, behalve van de politie' DAT MOET JE H0REN III liesbeth s herik MET K0RT1NGEN TOT 80< I I fot# mm 5 test ClaRdb MaasposT MaasstaD Schiedamse ijssalon beste uit landelijke test eceaus Multicultureel zaalvoetbaltoernooi in de Margriethal Fietspad Vlaardinger- dijkdicht Zomerfeest bij De Taaltuin de Na vijftig jaar wordt de kappersschaar opgeborgen k KimDiM Vernieuwd Vernieuwd Vernieuwd 0186-604394 SlTlEN WEEK. BLADEN SCHIEDAM SCHIEDAM-Zacht-romig, niet te zoet en een herken- baar frisse aardbeiensmaak: het is overduidelijk dat dit het aller-, allerlekkerste aardbeienijs van heel Neder- land is. De Schiedamse IJs- salon La Venezia eindigde afgelopen week heel hoog in de beruchte ijstest die het Algemeen Dagblad jaarlijks houdt. „Ik sta achter mijn product en ik weet dat het een goed product is, maar toch waren we aangenaam verrast, toen we de uitslagen zagen", aldus eigenaar Ton Belfi, die de zaak samen met zijn vrouw en vader runt. Formule Integratie SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 6 juni verzorgd door het Westbra- bantse kamerkoor onder leiding van H. van de Berkt. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Theater Harmonia Vermist Concert Open huis ALLEENSTAANDEN Vd ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! Foto Video Audio KTV Telecom Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Woensdag 3 juni 1998 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur. ds. J. van Estrik. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. F. Kalis. Hervormde gemeente Kethel en Spaland •Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. C. Brake- ma. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. F. Kalis. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. A.N. Verheul. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, drs. T.C. de Leeuw. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ds. J. van Estrik. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, br. H.P. Kool. Aanvang: 16.30 uur, ds. F. Pomstra. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.F. Jense. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.00 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, Viering van Woord en Communie, voorganger L. Remmerswaal. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur, markt- mis. Donderdag, 09.15 uur, eucha ristieviering. Zaterdag 18.30 uur eucharistieviering, voorganger K. Veltman. Zondag 11.00 uur, eu charistieviering, voorganger K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, ge- zongen eucharistieviering. Dins dag 20.30 uur Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans.Kapel Huize Fran- keland. Zondag 09.15 uur, eucha ristieviering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. B.A. Koek. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Za terdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevr. A.J. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag i in de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning CHEF VERKOOP REGIO: W. Monster Telefoon 010 - 4738322 VERTEGENWOORDIGERS: J. van Merwijk Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor foto(na)bestellingen R. van der Kraan van Eyckstraat 37 3141 XB Maassluis 06-51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Neerlandsallerlekkerste aardbeienijs bij La Venezia Het dagblad wordt inmiddels ge- vreesd en gehaat door vele ijssa- lons in het hele land, omdat de kritieken die het blad uitdeelt niet mals zijn. Bovendien vinden de ijszaken dat het onderzoek niet goed wordt uitgevoerd, waardoor de resultaten vertekend zijn. En hoewel Belfi blij is met de uitslag, zet hij zelf ook nog steeds zijn vraagtekens achter de validiteit van de test. „Als er voor de wa- renwet een onderzoek wordt uit gevoerd, gaat het ijs meteen in het plastic. Van het AD kopen ze het ijs en terwijl het geschept, ver- pakt en vervoerd wordt kan er nog wel van alles mee gebeu- ren." La Venezia eindigde in ieder ge- val als eerste wat betreft het aard beienijs en de krant oordeelde dat ook de vanille-variant er mocht zijn. Toch ging de eerste prijs aan de neus van Belfi voorbij, omdat een collega elders in het land iets minder bacterien in het ijs had zit- ten en dat telt ook mee in de uit slagen. Voor hetzelfde geld staat er een klant te hoesten, terwijl het ijs voor de test verpakt wordt. Dan heb je al een uitslag als het gaat om bacterien." Belfi denkt dan ook dat zijn ijs zeker niet minder is dan vorig jaar, toen La Venezia de top tien van ijssalons in Nederland niet haalde. „Toen was er maar een persoon die be- Ton Belfi is apetrots op de onderscheiding die zijn aardbeienijs ten deel vie! in de landelijke ijstest van het Algemeen Dagblad. ..Mijn vader krijgt eindelijk de eer die hem toekomt.Foto Roger van der Kraan paalde of het ijs lekker was en dat was de journalist van die krant. Dit jaar hebben ze het anders ge- daan en er een heel test-panel ach ter gezet die het ijs moet proeven. Dat vind ik veel eerlijker, want smaak is heel persoonlijk. Wat jij heel lekker vindt, kan ik wel hele- maal niks vinden en omge- keerd." Niettemin kwamen de smaken van de verschillende juryleden van de ijsstest, die hon- derd ijsjes van vijftig zaken uit heel Nederland probeerden, wat betreft La Venezia overeen. Ton Belfi heeft samen met vader Belfi, de ambachtelijke ijsberei- der van La Venezia, deze winter flink aan de formule gesleuteld van het ijs. Hoe of wat precies, doet Belfi niet uit de doeken, maar waar het op neer komt is dat het ijs in de zaak het resultaat is van de jarenlange ervaring en kennis van pa en de innovaties die de moderne tijd brengt. „We lopen samen beurzen af en probe- ren monsters uit. Af en toe probe- ren we wat en dat laten we door familie en kennissen proeven. Ook krijgen de klanten een bolle- tje mee om het te proeven." Belfi is vooral blij met de test vanwege zijn vader, die nu de eer krijgt die hem al eerder toekwam. „Het is gewoon een kanjer en nu weet ie- dereen dat. En die test, ach. Mijn opa begon deze zaak zestig jaar geleden. We hebben hier altijd met succes gedraaid en de klanten waren altijd tevreden. Ook vorige jaren toen we niet hoog eindigden in de ijstest. Wat dat betreft heb ben we er gelukkig niet veel van gemerkt. Het is de smaak van de consument die telt. Als zij maar tevreden zijn, dat vind ik het be- langrijkst. Daarom hecht ik aan de ene kant ook niet zoveel waar- de aan de uitslagen van zo'n test. Er worden zaken met de grond gelijk gemaakt die er al tientallen jaren zitten. Als die echt zulk slecht ijs verkopen, waren die er toch al lang niet meer geweest? Aan de andere kant is het natuur- lijk wel leuk voor de zaak. Sinds ik de eerste prijs voor het aarbei- enijs heb, komen er mensen van heinde en verre in de zaak om dat ijsje te proberen. Kijken of het echt zo goed is. En ergens hakt zo'n uitslag, goed of slecht, er toch wel in. Je bent dag en nacht met je zaak bezig en met je pro duct. Je probeert aan de smaak van de consument tegemoet te komen en soms ligt het niet alleen aan jou. Voor lekker aardbeienijs heb je lekkere aardbeien nodig. Die zijn het ene jaar zuurder dan het andere. Dan kun je wel aller- lei kunstgrepen gaan toepassen, maar dat komt de smaak natuur- lijk ook niet ten goede." Te oordelen naar het ijsje, waren de vruchtjes dit jaar prima. Maar om blind staren op die ene smaak te voorkomen, herinnert Belfi ons even aan de andere veertig sma ken. „Jammer dat alleen het va- nilleijs en het aardbeidenijs ge- keurd wordt. Ik maak notenijs, waarmee ik zelfs in Italie prijzen heb gewonnen! Dat zouden ze eens moeten komen proeven!" MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Redouan en Yous- sef Boukhari weten het zeker: Marokko wordt wereldkampi- oen voetbal. Terwijl de twee Ma- rokkaanse jongetjes nauwgezet de stand bijhouden van de poule- wedstrijd Vreemdelingendienst Schiedam tegen 'Los Hermanos', vertellen ze over de drie klasse- spitsen van het Marokkaanse elf- tal. Schebah, Bassir en Hagji! Niet voor niets is Marokko uitge- komen als beste team van Afrika, meent het tweetal, en weer schiet de Vreemdelingendienst hoog over het doel van haar tegenstan- der. De stand blijft dus 1-0 in het voordeel van de vriendenclub van Los Hermanos, een bijeenge- raapt zootje voetballers van De mos. „Marokko gaat winnen, me- neer, zeker weten." Vluchtelingenwerk Schiedam hield zaterdag 30 mei een multicultureel zaalvoetbaltoernooi, in samenwer- king met de Marokkaanse stichting Narcis. Tien multiculturele teams streden om de eerste plaats. Soma- liers, Bosniers, Turken, Marokka- nen, autochtone Nederlanders: ze ontmoetten elkaar in de Prinses Margriethal. Het idee achter het zaalvoetbaltoernooi, naast natuur- lijk gewoon een gezellige middagje voetballen: integratie. Eenheid in SCHIEDAM - Het fietspad langs de zuidzijde van de Vlaardinger- dijk wordt met ingang van maan dag 8 juni afgesloten. Fietsers in de richting Vlaardingen en omge- keerd worden tijdelijk over een af- gescheiden deel van de rijbaan ge- leid. De afsluiting is nodig in ver- band met het omleggen van de hoogspanningskabels die een deel van Vlaardingen van electriciteit voorziet. De omlegging gaat onge- veer tien weken duren. De werk- zaamheden rond de Vlaardinger- dijk hebben betrekking op het bouwrijp maken van het gebied voor de aanleg van de Beneluxlijn. Fanatiek voetbal in de Margriethal afgelopen zaterdag; doelpunten werden zeker niet cadeau gegeven. Foto Roger van der Kraan verscheidenheid. „We mogen alles verliezen, maar niet deze wedstrijd", lacht Emiel van Los Hermanos. Emiel, die ge- blesseerd vanaf de kant moet toekij- ken, houdt angstvallig de klok in de gaten. Nog drie minuten. „Ja, ik ken ze wel, die mannen van de politie. Van feestgelegenheden, als de mu- ziek weer eens te hard stond." Emiel veert op. Spits Dave Hill schiet de bal wild naar voren. „Ja ja, daaraan kan je zien dat het een En- gelsman is, hb. Lange halen, snel thuis." Maar de bal wordt opge van- gen door de keeper van de Vreem delingendienst en weer vloeiend in het spel teruggebracht. ..Relaxed jongens, nog 66n minuut." Maar dan, er zijn nog 37 seconden te spe- len, scoort de Vreemdelingen dienst. „Toch nog verloren, o nee, 1-1", moppert Emiel. Maar zijn lach blijft onveranderd op z'n ge- zicht staan. Ook aanvoerder Arnold van den Berg van de Vreemdelingenpolitie is vandaag al heel wat bekende ge- zichten tegengekomen. Vluchtelin- gen die op het bureau een stempeltje komen halen. En zo zie je ze ook eens in een andere situatie, en dat is best leuk, vindt de politieman. En ja, ook dat team samengsteld uit stam- gasten van Spoenk, het cafeetje aan de Parkwerg, kent hij. „In het begin is het even aftasten als je tegen ze speelt, maar dat is al gauw verdwe- nen. Dan ben je gewoon aan het voetballen met een stel mannen. Maar ik vind wel dat ze er soms te fel ingaan; de scheidsrechter zou daar meer op moeten letten." Aan de andere kant van de Mar griethal speelt eenTurks team tegen een„Ik weet niet zeker of het een Marokkaans team is", zegt een toe- schouwer. „De meesten hebben Marokkaanse namen. Maar die jon- gen zou ook Turks kunnen zijn." En dan scoort de spits, Fie, de enige uit het team die niet Turks is. Op de andere bank zit Morad Aissa- ti, een jonge spits van nog geen twaalf jaar oud, en inderdaad van Marokkaanse afkomst. „We heb ben best een goede kans om te win nen, maar we hebben wel het jong- ste team." Niettemin wordt het team met 2-0 afgedroogd. Elaheh Kalantari, sinds twee jaar in- tegratiemedewerkster bij Vluchte lingenwerk Schiedam, zet de teams op de foto. De Vreemdenlingen- dienst sputtert nog een beetje voor de vorm tegen, maar na een paar aanwijzingen van Kalantari („Kom op! Een beetje zo... Ja, even kij ken' staan ze er alle zes op. Sport is heel belangrijk voor integratie, ver- telt ze, en het is echt jammer dat er nog zo weinig contacten bestaan met de sportverenigingen in Schie dam. Komend najaar waagt ze een nieuwe poging. Ook gaat Vluchte lingenwerk Schiedam proberen om ook de vrouwelijke vluchtelingen meer met sport in aanraking te bren- gen. Maar dan niet met voetbal, dat wordt door veel allochtone vrou- wen toch vooral gezien als een ty- pisch mannelijke sport. Volleybal komt dan eerder in aanmerking. Uiteindelijk wordt het toernooi ge wonnen door team Masters K, op de voet gevolgd door het eerste team van Vluchtelingenwerk Vlaardin gen. De sportiviteitsprijs gaat naar Mixed-up, het team van Vluchtelin genwerk Schiedam. JALMAR TEUNISSEN SCHIEDAM - Een nieuwe pro- duktie van het Rotterdams Wijk- theater is vrijdag 5 juni in wijkcen- trum Dreesplein te zien. Dit keer wordt het toneelstuk gespeeld door bewoners uit Spangen. Het gaat over het leven in deze kleurrijke wijk. De voorstelling 'heeft Span gen dat verdiend?' begint om 20.30 uur en de zaal is open om 20.00 uur. Kaarten kosten fl. 2,50 en zijn te verkrijgen aan de balie op het Dr. Willem Dreesplein 2 of telefonisch te reserveren via 473 86 71. SCHIEDAM - Gerard Pompe ver- zorgt donderdagavond 4 juni de Harmonia-avond met zielsbe- schrijvingen en de reis van de ziel voor en na dit leven. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibaut- plein 165 en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is fl. 8,50. SCHIEDAM - In de omgeving van de Liduinastraat en de Warande wordt sinds enige tijd een zwart witte poes vermist met witte voet- jes en luisterend naar de naam 'Gijs'. Ze is niet erg groot en draagt geen halsbandje. Gijs is twee jaar. Wie deze poes gezien heeft wordt verzocht te bellen met 273 28 36 of 06-54 61 35 45. SCHIEDAM - Diverse docenten van muziekcentrum OpMaat ge- ven zondag 7 juni een concert in de aula van het Stedelijk Museum. Het programma is gevarieerd en kent zowel klassieke als moderne muziekstukken. Aanvang is 13.30 uur, toegang museum is fl. 3,50. SCHIEDAM - Het Rode Kruisge- bouw in de Van Beverenstraat 40 wordt zaterdag 13 juni heropend. Daarom wordt er van 12.00 tot 16.00 uur een open huis gehouden. Het gebouw is te bezichtigen en er kunnen vragen worden gesteld aan de vrijwilligers. SCHIEDAM - Openbare basis- school De Taaltuin aan de Thor- beckesingel 2 houdt woensdag 10 juni een groot zomerfeest. Op het schoolplein zijn van 15.30 uur tot 18.30 uur tal van activiteiten voor de kinderen, zoals een grabbelton, waarzegsters, spelletjes en pop- penkast. Bij slecht weer vindt het feest in het schoolgebouw plaats. die werkelijk een andere wen ding aan hun leven willen geven en op een betrouwbare manier op zoek zijn naar een geschikte partner. Wij beschikken over een om- vangrijk bestand van partner- zoekenden uit alle leeftijds- kategorieen, in geheel Zuid- HolJand. Kontakten worden gelegd op basis van uw wensen en vo'br- keuren in onze 14-daagse bemiddelingsrondes. Wilt u meer weten van ons resultaatgerichte partnerkeuze systeem? Vraag dan nu onze gratis infobrochure aan: (to! 20.00 uur) Een leuk contact is vaak sneller gelegd dan men denkt relatie-adviesburo Postbus 1520, 3260 BA Oud-Beijerland Bleyerveld en zijn vrouw waren toch wel verbaasd over de grote opkomst bij de afscheidsreceptie. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Veel oude bekenden, veel cola en jus, veel witte en rode wjgn en veel tranen. ,,Het is ongelooflijk! Vijftigjaar kapper geweest! En nu siopt hij, ik kan het niet geloven!", huilt een trouwe klant die vooral de praatjes, het contact met J. Bleyerveld zal missen. „En we hebben nog samen slebtje gereden vanaf de Vlaardingerdijk, het is onvoorstelbaar." Bleyerveld, herenkapper aan de Jan van Avennesstraat -daarvoor aan de Vlaardingerdijk met het kacheltje in het midden- heeft dinsdag 2 juni zijn zaak overgedragen aan A. Schretzmeyer. Vijftigjaar lang knipte Bleyerveld zijn klanten, mensen uit de buurt en daarbuiten die in een half uur weer hele- maal werden bijgepraat. Mensen zoals Rensman: „Hij wist me meerte ver tellen over mijn familie dan ik." Bleyerveld geeft hem een hand en zegt: We hebben samen echt een band, jij bent toch meer dan een klant, dat mag ik toch wel zeggen he? Vind ik wel. Eigenlijk zijn mijn klanten mijn vrien- den geworden. Dat zal ik het meeste missen: het contact." In vijftigjaar tijd heeft Bleyerveld kapsels zien komen en gaan. De Hardy- coupe, de vetkuiventijd toen iedereen wel op Elvis wilde lijken, en, later in de jaren zeventig, het lange haar. Coupes heeft hij nooit afgeraden, maar soms probeerde hij op subtiele wijze een klant op andere gedachten te bren- gen. Bijvoorbeeld wanneer iemand resoluut van zijn lange haar afwilde: „Dat is zo'n overgang, dat kun je beter in twee fases doen." klein j

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3