Vlaardingen investeert 1,2 miljoen in nieuwe kringloopgigant mmm i Paddestoel organiseert eerste Jo-Jo toernooi Hardlopen met de baby in de 'jogger'wagen MaasposT Haalbaarheidsonderzoek geeft uitsluitsel Stichting moet gemeentelijke mislukking herstellen Rijnmond-band jubileert Ooievaar volgt trends MaasposT Amivedi Sportdag Midzomer Spreekuur Bijdrage voor Groenoord SCHIEDAM - Er komt wel- licht een fusie tussen de Wo- ningbouwvereniging Schie dam (WBS) en de Woning- stichting Noordvest (WSN). De corporaties hebben in ie- der geval besloten om een onderzoek te laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een fusie en welke gevolgen dat met zich mee zouden brengen. In de komende maanden worden voorberei- dingen getroffen die een de- finitief besluit over fusie mogelijk moet maken. Het verlossende eindwoord moet eind 1998 vallen. 33 Zandbak in brand Kat overleeft val van twee hoog Waterpomp raakt overbelast Gewonden na aanrijding Hennepkwekerij aangetroffen bij horecacontrole Afval gedumpt Achtjarig winkeldiefje aangehouden Verloofde bekend moord op Duitse site* Omleiding lijn 52 I Woensdag 10juni 1998 xq56 SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermis- te dieren en brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact. Voor meer infor- matie over onderstaande dieren kan er gebeid worden met de afdeling Schiedam, tel. 471 18 57. Gevonden 22/05: cypers/witte ongecas- treerde grote kater, omgeving Nieuwe Damlaan (helaas overleden). 23/05: cyperse poes van onge- veer een jaar, mager, Buiten- havenweg. 28/05: Bruin/zwarte Siamees poes, Alphons Ariensstraat (helaas overleden). 29/05: cypers/witte poes, ge- vlekt, cyperse staart, overwe- gend wit (helaas overleden). 27/05: gecastreerde creme pers, ongeveer zeven jaar, Dokter Kuiperlaan. Vermist 27/05: lichtgrijze/cyperse poes, drie jaar, gesteriliseerd, onder kin wit, witte sokken voor, pluimpjes op oren, om geving Thomas a Kempis- straat. 21/05: zwart/witte kater met groene ogen, een jaar oud, niet gecastreerd, witte neus, buik en bef, linker achterpoot wit, linker voorpoot wit, om geving Aleidastraat. 29/05: kleine zwart/witte ge- steriliseerde poes, twee jaar, drie witte pootjes, kop ge- vlekt, witte buik en bef, 'Gijs', omgeving Aleidastraat. 01/06: zwarte gecastreerde kater, drie jaar, 'Kruimel'. SCHIEDAM - Op het ter- rein van verpleeghuis Drie- MaasStede herleeft vrijdag 12 juni de flower powersfeer van de zeventiger jaren. Om 13.00 uur wordt hier het startsein gegeven voor de jaarlijkse sportdag van het personeel van de Stichting Verpleeghuizen Nieuwe Waterweg-Noord waartoe DrieMaasStede, DrieMaas- Have, Soenda en Francois HaverSchmidt behoren. De- ze sportdag staat helemaal in het teken van Woodstock en flower power. Naast de wedstrijden is er een herha- ling van het Woodstockfesti- val van weleer. In een play- backshow zullen beroemde en beruchte artiesten uit be gin jaren zeventig op het po dium verschijnen. De sport dag duurt van 13.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Vereniging Kinderboerderijtje De Gor- zen organiseert tijdens het Midzomerfeest van donder- dag 18 juni een aantal acti- viteiten op het Wilhelmina- plein in Zuid. Van 15.00 tot 18.00 uur is er een rommel- markt voor kinderen tot en met 12 jaar. Een plaatsje kost fl. 2,50 en verkopen van eten en drinken mag niet. Daarna is er tot ongeveer 21.00 uur een mini-play- backshow voor kinderen tot en met 12 jaar. Inschrijven kost fl. 2,50 per groep of ar tiest. Deelnemers moeten zelf een cassette of cd mee- nemen. De prijsuitreiking is om ongeveer 21.30 uur. Alle opbrengsten komen ten goe- de aan het kinderboerderij tje. Wie met een van deze activiteiten mee wil doen kan zich inschrijven bij BTS en de Toverbal aan de Groe- nelaan en bij de kinderboer- derij aan de Fortunaweg. Ook de PostcodeloterijRe- cordshow komt deze middag in de Gorzen met de Kanjer- Karavaan. Van de op- brengst van een grote bingo- show die door hen wordt ge- organiseerd komt zestig procent ten goede aan een speciaal project van de kin- derboerderij; zonnepanelen voor de energievoorziening. SCHIEDAM - In juni vin- den in het patientenvoor- lichtingscentrum van het Schieland ziekenhuis weer de spreekuren plaats van patienten voor patienten. Patienten en hun verwanten kunnen hier vrijblijvend te- recht voor informatie en lot- genotencontact. De aanwe- zigheid van de patientenver- enigingen is gekoppeld aan de spreekuren van de be- treffende specialisten. Een afspraak maken is niet no- dig en er zijn geen kosten aan verbonden. Maandag 15 juni is de Reumapatienten- vereniging aanwezig van 14.00 tot 16.00 uur. De Dia betes Vereniging Nederland is maandag 15 en dinsdag 16 juni aanwezig van 10.00 tot 12.00 uur. De Alzheimer Vereniging houdt dinsdag 16 juni van 14.00 tot 16.00 uur spreekuur. Woensdag 17 juni houden de ANGO (10.00-12.00 uur) en de Pso- riasisvereniging (14.00- 16.00 uur) spreekuur en donderdag 18 juni de Natio- nale Vereniging voor Fibro- myalgiepatienten (14.00- 16.00 uur). Woningcorporaties WBS en WSN overwegen fusie De verenigingen willen een fusie, en geen samenwerking, omdat ze dat niet ver genoeg gaat. Volgens woordvoerster Tinka Hurkmans heb je met een samenwerking nog altijd te veel te maken met de ei- gen belangen en het eigen be- drijfsbeleid dat dan nog altijd in de weg staat van het efficiente werken. Beide corporaties verwachten dat fusie een meerwaarde oplevert vanuit verschillende oogpunten, zoals op het vlak van organisatie en volkshuisvesting. Aanleiding tot de wens om te fuseren is de behoefte van beide woningver- enigingen om groter te worden. Hierdoor zouden WBS en WSN efficienter en professioneler kun nen werken. WBS en WSN zien vooral volks- huisvestelijke voordelen, waar- van voornamelijk de huurders profijt hebben. Fusie leidt immers tot een betere afstemming in de wijk als het gaat om herstructure- ren, opknappen en renoveren. Beide woningbouwverenigingen kunnen dan samenwerken, in plaats van langs elkaar heen. In het verleden kwam het nogal eens voor dat bewoners van de beide verenigingen klaagden over de verschillende huurverhogin- gen en verschillende renovaties van woningen die verder verge- lijkbaar waren. Dergelijke ver- schillen ontstonden door de ver- Een fusie tussen de woningcoorporaties WBS en WSN behoort tot de mogelijkheden. Zodra de uitkomsten van een onderzoek bekend zijn, zal snel meer duidelijk worden. Foto Roger van der Kraan scheidene belangen van WSN en WBS. De marktpositie van woningen en daarmee ook het gewenste in- greepniveau wordt onder meer bepaald door een vergelijking binnen het eigen bezit. Daar is in samenhang meer van te maken. Nu hebben beide corporaties geen ander vergelijkingsmateri- aal dan hun eigen woningen. Als ze hun huizenbestand naast elkaar leggen, levert dat een reeler beeld op van de woningenvoorraad in Schiedam. Eenvoudiger gezegd, kun je door de koppen en de financiele huis- houdingen bij elkaar te steken, meer doen met je geld. Ook het onderhoud van de wo ningen kan veel doelmatiger. Ze- ker waar vergelijkbare woningen van WSN en WBS aan elkaar grenzen en dus in een moeite kunnen worden meegenomen. En datzelfde geldt voor de inzet van personeel en geld voor het dage- lijks beheer en de leefbaarheid in de wijk. Doordat de Woning- bouwvereniging Schiedam en Woningstichting Noordvest sa- men groter zijn, kunnen ze veel geld beparen op verschillende posten en dat geld kan weer in za- ken worden gestoken als onder houd en renovatie. Bovendien hopen beide verenigingen dat zij een sterkere partner zullen zijn op de volkshuisvestingsmarkt, om dat zij samen groter zijn en pro fessioneler te werk kunnen gaan. En dat komt niet alleen de klant ten goede, maar ook het woning- aanbod. En met een groter wo- ningaanbod is de klant weer ge- baat. De periode tot november is nodig om duidelijkheid te krijgen over een aantal zaken voordat het defi- nitieve besluit kan worden geno- men. Vooral de verschillende uit- gangspunten van de kersverse or ganisatie moeten op een rijtje worden gezet. Want hoe zit het met zaken als de financien en het perspectief van die wooninstel- ling op de lange termijn? Ook het personeelsbeleid, de bestuurlijke en organisatorische structuur moeten worden bekeken. Verder speelt ook mee hoe het nu moet met het KWH-label. Een soort landelijke erkenning voor woningbouwverenigingen dat zij een goede dienstverlening in huis hebben ten opzichte van de con- sument. In een onlangs gehouden onderzoek, blijkt dat er toch nog wel wat mag gebeuren met zowel de klantvriendelijkheid van WSN als WBS willen zij het KWH-la- bel halen. Een van de zaken die specifieke aandacht zal krijgen is de inspraak van belanghebbenden in het nieuwe bedrijf. In het on derzoek wordt meegenomen hoe aan die inspraak invulling gege ven wordt. MONIQUE SIEMSEN VLAARDINGEN/SCHIEDAM- Honderden en nog eens honder- den wasmachines, fornuizen en koelkasten: ze worden jaarlijks door de Vlaardingers bij het grofvuil gezet. In plaats van dat de plaatselijke reinigingsdienst dit vuil ophaalt en verwerkt, gaat er voortaan een professio- nele kringloopwinkel mee aan de slag. Dit scheelt de Vlaardingse reini gingsdienst fl. 421.000,- per jaar. Dit bedrag krijgt de kringloopwin kel nieuwe stijl nu om een start te maken. Bovendien kan ook de Schiedamse reinigingsdienst mee profiteren van de kringloopgigant in Vlaardingen. De diensten willen immers binnenkort fuseren en ook Schiedammers gooien een hoop huishoudelijk apparatuur weg. Ap- paratuur dat de Vlaardingse kring loopwinkel goed kan gebruiken en ook de Schiedamse reiniging spaart zo geld uit omdat zij het grof huishoudelijk afval niet hoeft op te halen en te verwerken. Vooral de jeugd is in de ban van de Jo-Jo. Wie de beste is moet zaterdag blijken. Foto De Paddestoel SCHIEDAM - De Jo-Jo is weer helemaal in. Op straat, in huis, voor de deur; overal worden de trues met de Jo-Jo geoefend. In- middels zal Schiedam wel een aan tal waarachtige Jo-Jo-kunstenaars rijk zijn. Of dat echt zo is zal zater dag 13 juni moeten blijken tijdens het allereerste Paddestoel Jo-Jo Toernooi dat gehouden wordt in het sportcomplex van sportvereni- ging De Ooievaars aan de West- molenstraat. Om 11.00 uur gaat hier de eerste deelnemer van start. De bedoeling is dat iedere deelnemer vijf ver- plichte 'tricks' uit het boek 'First Yo-Yo World' van Harry Baier zo goed mogelijk uitvoert. Welke tricks dat precies zijn, wordt pas op de toernooidag zelf bekend ge- maakt. Hierna krijgt iedereen nog een minuut de tijd om de jury de eigen Jo-Jo kunsten te vertonen. Met dit laatste onderdeel, Freesty le, zijn evenveel punten te verdie- nen als met het verplichte onder deel. Aan de wedstrijd zijn geen leef- tijdscategorieen verbonden. Ieder een doet mee in dezelfde klasse. De beste deelnemers gaan door naar de voorrondes van het Neder- lands Kampioenschap dat in het weekend van 16 en 17 augustus wordt gehouden. Het Paddestoel Toernooi", genoemd naar de Schie damse vliegerwinkel die het alle- maal organiseert, begint zaterdag om 10.00 uur. Computers in het Kringloopcentrum: je kunt er niet alleen terecht voor een Stoel Of kast. Foto Roger van der Kraan goedkoper kan werken. Hierdoor zou de afvalstoffenheffing niet verder omhoog hoeven en met een beetje geluk zou deze zelfs kunnen dalen. Maar of Schiedam definitief gaat mee profiteren van het Vlaar dingse besluit is op dit moment nog onzeker. Het ontbrak het ge- meentebestuur namelijk aan tijd om de Schiedamse collega's goed en wel bij de besprekingen te be- trekken. Er bestaat zelfs een kans dat niet alleen Schiedam, maar ook Maas- sluis gaat mee profiteren van het nieuwe kringloopcentrum. De laat ste gemeente is op de hoogte ge- bracht, wat bezien van de kant van Vlaardingen en Schiedam opgevat moet worden als een uitnodiging om ook aan de fusieplannen tussen de verschillende reinigingsdien- sten mee te doen. Het nieuwe kringloopcentrum moet werk verschaffen aan onge veer veertig personen. Er komen zes vrijwilligers te werken en een aantal in reguliere dienst. De rest wordt in dienst genomen op basis van arbeidsmaatregelen zoals de Melkert-regeling. De megakring- loopwinkel krijgt gestalte in de ge- daante van de stichting Het Goed, die elders in het land al acht kring- loopgiganten runt. Het Goed moet orde gaan brengen in de chaos die het huidige kringloopcentrum in Vlaardingen kenmerkt. Deze kringloopwinkel, die verge- leken bij de toekomstige kringloop van Het Goed van bescheiden af- metingen is, loopt al lange tijd zeer slecht. De verliezen van het kring loopcentrum lopen iedere dag ver der op en ook de organisatie zelf is SCHIEDAM - Het centrum van Schiedam staat zaterdag 13 juni in het teken van jeugd en muziek. De JeugdRijnmondband viert dan het zestigjarig bestaan met een jeugd- parade. Behalve de JeugdRijn mondband trekken nog vijf andere jeugdmuziekkorpsen door de bin- nenstad. Vanaf 13.10 uur trekken de korpsen door de stad. De route gaat over de Hoogstraat, Markt, Lange Kerkstraat en Broersvest. Tussen 13.50 en 16.00 uur, taptoe op het Stadserf. Toegang gratis. volgens menig raadsleden niets an- ders dan 'een bak met ellende'. Tijd voor een nieuwe start dus nu het gemeentelijk initiatief van toen mislukt lijkt. Het Goed heeft het voor elkaar gekregen om omzetten te draaien van 2 miljoen met kring- loopgiganten elders in het land. Voordat het in Vlaardingen zo ver is, moet er eerst nogal wat geld worden ingestoken. Ten eerste is daar zoals gezegd de fl. 241.000,- die de stichting jaarlijks van de ge meente krijgt overgemaakt. Daar- bij komt nog eens een eenmalige startsubsidie van fl. 200.000,-. De gemeente probeert deze som geld gedekt te krijgen door bij de EG aan te kloppen voor subsidies. Bo vendien is met Het Goed afgespro- ken dat deze startdsubsidie wordt terugbetaald als de bedrijfsresulta- ten goed zijn. Ten slotte heeft Vlaardingen nog een lening in petto van zes ton voor de kringloopwinkel die als eerste in de regio professioneel op- gezet wordt. De garantstelling voor deze lening bedraagt drie jaar. Tegenover deze kosten die de nieuwe kringloop met zich mee- brengt staan de verliezen van de oude kringloop die momenteel ook oplopen tot zo'n fl. 10.000,- per maandmaand. Dit was tevens de reden waarom de besluitvorming rond de toekomstige kringloop zo snel heeft plaatsgevonden. De ge meente Vlaardingen wilde zo snel mogelijk van de verantwoordelijk- heid af van het mislukte kringloop centrum. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan Huurdersbelangen Vereniging Groenoord een bijdra ge toegekend van fl. 7.500,- in de kosten van een kopyprinter. Op de afdeling Welzijn van gemeenten en in veel bibliotheken ligt de gra tis folder 'Een beroep doen op het Juliana Welzijn Fonds'. Hierin staat waarvoor bijdragen worden toegekend en welke organisaties daarvoor in aanmerking komen. SCHIEDAM - Een zandbak op het schoolplein aan de Peter van Anrooy- laan heeft vrijdagochtend 5 juni brand gevat. De brandweer heeft het brandje, dat vermoedelijk was aangestoken, geblust. Vrijdagmiddag ont- stond in een woning aan het Dr. Wibautplein brand nadat een gordijn door een brandende kaars vlam had gevat. De brandweer kwam ter plaatse om het vuur te doven. SCHIEDAM - Een kat ontsnapte zaterdagochtend 6 juni in de Hobbema- straat aan de dood nadat hij van twee hoog naar beneden was gesprongen. De kat bleek al sinds vrijdag op het dak te vertoeven en durfde kennelijk niet meer naar beneden te komen. Zijn 27-jarige baasje had inmiddels de politie maar gebeid. Toen de brandweer het diertje met een ladder van het dak probeerde te krijgen, waagde de doodsbenauwde kat de sprong naar beneden en vluchtte linea recta zijn huis in. SCHIEDAM - Een waterpomp aan de Thorbeckesingel is zaterdagavond 6 juni overbelast geraakt door wateroverlast. Door de druk die ontstond begon de pomp rioolwater rond te spuiten. SCHIEDAM - Op de Schiedamseweg is zondagochtend 7 juni vroeg een eenzijdig ongeval ontstaan waarbij een 22-jarige man en een 21-jarige vrouw uit Rotterdam gewond raakten. Beide gewonden werden overge- bacht naar het Dijkzigtziekenhuis. Uit onderzoek bleek dat de bestuurder zo'n 20 kilometer te hard had gereden. Door de politie werd zijn kente- kenbewijs ingenomen. SCHIEDAM - De politie heeft donderdagavond 4 juni in samenwerking met de belastingdienst, Buma Stemra en sociale recherche een controle gehouden bij negen horecagelegenheden op verschillende locaties in Schiedam. Hierbij werd in een bar aan de Vlaardingerdijk een hennep kwekerij met daarin 661 hennepplanten en ongeveer vier a vijf kilo ge- droogde henneptoppen aangetroffen. De kwekerij was in een woning bo- ven de bar ingericht. In de bar zelf werd nog eens 930 gram versneden hennep aangetroffen. De politie hield drie mannen van 26, 32 en 48 jaar aan. De kwekerij werd in beslaggenomen. Bij de controle werden in totaal 95 illegale cd's aangetroffen. SCHIEDAM - Op de Westfrankelandsedijk zijn donderdagmiddag 4 juni in een container een aantal betontegels en vijftien tot twintig zakken ge- bruikte steenwolslabs aangetroffen, die daar door onbekenden zijn achter- gelaten. Het afval is vermoedelijk afkomstig van een hennepkwekerij. SCHIEDAM - In een speelgoedaaak in de Nieuwe Pasage is donderdag avond 4 juni omstreeks 19.00 uur een 8-jarig winkeldiefje aangehouden. Het Schiedammertje was met zijn vriendjes in de winkel en had een zoge- naamde Hitorikko weggenomen en werd hierbij door winkelpersoneel be- trapt. Na een reprimande op het politiebureau kon hij door zijn moeder weer worden opgehaald. SCHIEDAM - De vrouw die vorige week als gevolg van een misdrijf dood in een woning aan de Boerhaavelaan werd aangetroffen blijkt een 37-jarige vrouw uit Duitsland te zijn. Haar 32-jarige verloofde uit Duits- land heeft vrijdag 5 juni bekend de vrouw door wurging om het leven te hebben gebracht. Als motief gaf hij aan dat de vrouw zo lastig was en dat ze dood moest. De tweede verdachte, een 29-jarige vriend van het stel, bleek niets met de moord te maken te hebben en werd heengezonden. De 32-jarige verdachte wordt opnieuw voorgeleid door de officier van justi- tie. De Ooievaar is een begrip in Schiedam. Wie vroeger in de luiers lag, koopt er nu zelf. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Hoewel oma Leu- sen 85 jaar geleden zeven kinderen had, verveelde ze zich toch dusda- nig dat ze maar een winkel begon. Werkmanskleding, korsetten, ga- rens en een verdwaalde luier waren er in het manifacturenwinkeltje te koop. Het zou nog tot in de jaren veertig duren voordat pa Leusen besloot er een baby- en kinderwin- kel van te maken die tot op de dag van vandaag goed loopt: Bebinella De Ooievaar aan de Hoogstraat. Er is uiteraard wel het een en ander veranderd. Kleuterkleding is er niet meer te koop, want specialisa- tie is het sleutelwoord van de on- dernemer van vandaag de dag. „Je neemt een jongetje van vijf jaar oud niet meer mee naar de baby- zaak om een pakje aan te passen. Die wil naar een junior-shop. Dat is nu eenmaal de tijdsgeest en dus heb ik besloten me helemaal hier op te richten en alles te verkopen voor baby's," vertelt eigenaar Ton Leusen. En dat De Ooievaar alles verkoopt moge duidelijk zijn. Van babyka- mer tot babykleding en van baby- schoentjes tot wandelwagens. En alles gaat natuurlijk mee in de technische ontwikkelingen. „Zo hebben wij sinds kort een 'jogger' in de handel. Dat is een vederlichte babywagen gemaakt van alumini um en met drie wielen in plaats van vier. Die wagen is zo licht dat moeders er mee kunnen joggen en ze zijn nog populair ook." Een andere trend is de natuur, die vooral in de babykamer tot uiting komt. „De felle kleuren zijn weg. Ik heb nog tijden meegemaakt dat we oranje en bruin verkochten voor in de babykamer. Nu zijn dat zachte stoffen in natuurlijke tinten als vanille en beige. En er worden natuurlijke materialen gebruikt zo als de houtsoorten beuken en ahorn." Leusen vindt het een must om met zijn tijd mee te gaan en de ontwikkelingen op de voet te vol- gen. Niet zelden gaat hij naar beur- zen in Keulen en Luxemburg om kennis op te doen en ervaringen uit te wisselen met collega's in de ba- bybranche. De inzet en de goede naam van Leusen loont. Geregeld komt het voor dat een klant, die nu voor de (aanstaande) baby komt kopen zelf in de luiers in de winkel heeft rondgelopen. „De klandizie gaat hier drie generaties terug. Ze zijn tevreden en komen terug." Bebinella De Ooievaar is geves- tigd aan de Hoogstraat 138-144 en is geopend van dinsdag tot en met zaterdag en op de donderdag avond. SCHIEDAM - Tot en met maan dag 29 juni is de Nieuwe Damlaan bij de kruising met de Burgemees- ter Honnerlage Gretelaan in ver- band met werkzaamheden aan de Beneluxlijn afgesloten. Bus lijn 52 moet daarom een omleidingsroute rijden. Over DeVesten 3 3116 AD Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 9