J U is# o AFVAL BIJ ONS IN GOEDE HANDEN €L> 010-4576800 Het Spectrumfestival op radio en televisie programma-overzicht iff* Werelddorpen MJMIWOIUD Het Wereldcircus Het grote5pectrum kinderfestival Rondom De Tent ip*-. CONTAINERSERVICE Met het Spectrumfestiva! ft. -v* ,tsr/V s? :«o° yj vVKi De Werelddorpen, georganiseerd door verschillende (migranten)verenigingen uit de regio, zijn niet meer van het Spectrumfestival weg te denken. In een doorlopend programma presenteert elke vereniging zich op een eigen manier. In het dorp van de Surinaamse welzijnsstichting SOBER zijn veel leuke en leerzame dingen te doen. Zo leert u hoofddoeken binden en wordt u opgeleid door een pro- fessionele schaafijsman. Met spelletjes als tinkoko en djompofutu keren vervlogen tijden terug. En als u klaar bent om uw talenten te tonen, kunt u uw kans grijpen bij het open podium. Natuurlijk is er ook van alles te bekijken. Een tentoon- stelling van de kunstenaar Anton Friderici bijvoorbeeld. Of het bijzondere toneelstuk 'Bigi Spikri' van Tante Victoria, dat om 14.00 en 16.00 uur wordt opgevoerd door Kinderen uit de Maasstad, onder leiding van Helen Vreugd. Volwassen begrippen als demagogie, waan- ideeen en 'de vijand' worden door de ogen van de 25 kinderen op eenvoudige en humoristische wijze belicht. De culturen van Nederland en Indonesie; wat hebben zij gemeen en waarin verschillen zij? Dit is een belangrijke basis voor de activiteiten van de vereniging NINES, wat staat voor Nazaten Indische Nederlanders en Symphati- santen. NINES verzorgt tijdens het Spectrumfestival een Indisch dorp, waar vooral veel te doen is! Op speelse wijze ontdekt u de Indische cultuur, bijvoorbeeld door mee te doen aan chonklat, djalan karung of tarik talih. Benieuwd hoe u er zelf uitziet in Indische klederdracht? Bij NINES kunt u een culturele metamorfose ondergaan en er een blijvende herinnering van meenemen! In het Vluchtelingendorp laat VluchtelingenWerk Schiedam op verschillende manieren zien hoe vluchte- lingen integreren in de Nederlandse samenleving en hoe zij dit ervaren. U wordt uitgenodigd om ook uw eigen visie hierop te geven, door mee te schilderen aan een gezamenlijk thema-kunstwerk. Daarnaast kunt u onder het genot van een (gratis) kopje koffie of thee luisteren en kijken naar poezie, muziek, dans, kunstnijverheid en kleding uit de thuislanden van vluchtelingen, met name Somalie, Iran, Irak en Bosnie. Het Marokkaanse dorp staat in het teken van de beelden- de kunst. Door vrij wi 11 igers van Marokkaanse afkomst is een expositie ingericht die u een boeiende kijk geeft in de expressieve wijze waarop Marokkaanse kunstenaars de wereld observeren. ONS Milieu Van Heekstraat 15 3125 BN Schiedam ISO 9002 gecertificeerd Muziek, theater, dans, hapjes en hebbedingetjes uit de hele wereid: op zondag 21 juni is het allemaal weer te vinden op het gratis toegankeiijke Spectrum festival in het Beatrixpark. Vanaf 11,00 uur is het fes- tivalterrein geopend voor bezoekers, die tot een uur of acht de meest feestelijke dag zullen beleven die Schiedam te bieden heeft! Met de informatie die u in deze krant vindt, komt u alvast een beetje in de stemming en krijgt u een overzichteiijk beeld van wat er allemaat te zien, te beluisteren en te doen is. Hoewel een beetje anders dan vorig jaar, bevat het Spectrumfestival ook dit keer de vertrouwde ingredienten die deze dag zo aangenaam maken voor klein en groot, van weike afkomst dan ook, Swingen bij de podia op exotische en zwoeie klanken, sfente- ren fangs heerlijk geurende kraampjes, knus op visite bij de migrantenverenigingen en al dan niet met de kinderen de belevenissen van reizende culturen aan den lijve ondervinden. Dit jaar staat het Spectrum festival namelijk geheel in de sfeer van reizen en zwerven. Slenterend door het park ontmoet u niet alleen artiesten die zigeunermuziek spelen en fla- Q radio (1224 AM): zaterdag 20 juni tussen 16.00 en 19.00 uur TV Rijnmond 'De Festivals': vanaf donderdag 18 juni (17.45 uur) tot vrijdag 19 juni (16.45 uur) elk uur menco dansen, maar ook verhalenvertellers en cir- cusartiesten in schitterende woonwagens, poppen- spelers, Afrikaanse nomaden en, niet te vergeten, de Nederlander op Vakantie. Dit spectaculaire familiep- rogramma, dat in samenwerking met het Rotterdams Volkstheater tot stand is gekomen, is op maar liefst 10 locaties in het park terug te vinden. Met als trots middelpunt De Tent, een oergezellige circustent waarin de hele wereld voorbij trekt in de vorm van Chinese draken en acrobaten, muzikanten, zangers en dansers, clowns en nog veel en veel meer. Kortom: voor het ieukste uitstapje op vaderdag moet u in het Beatrixpark zijn! Aan de voorstellingen van het Wereldcircus werken wel meer dan vijftig artiesten mee. Wat zij allemaal doen is eigenlijk te veel om op te noemen (je moet gewoon maar komen kijken!). Toch verklappen we er alvast een paar: de Surinaamse meesterverteller Paul Middellijn acrobaten met halsbrekende toeren op stelten en een hilarische 'dikke mensen act' de Balinese danseres Ni Ketut Wirjati het Surinaamse koor van So Mi Tan viert een traditio- nele verjaardag de Oosterse volksdansgroep Bindalli een heuse Chinese draak de kolderieke verhalenclown Angel Jorna de Chileense zangeres Jacqueline Castro Ravelo een Rotterdams smartlappenduo de spetterende Tentband voor wie niets te dol is! Wil je graag avonturen beleven met allerlei mensen die over de wereld reizen? Dan hoef je helemaal niet ver van huis! Want op het Spectrumfestival is er voor nieuwsgie- rige kids van alles te beleven. Natuurlijk mag je best je ouders meenemen (die vinden het namelijk stiekem ook heel leuk), maar het grote Spectrum kinderfestival is er in de eerste plaats speciaal voor jou. Zo trekt in de prachtige voorstelling van het grote Wereldcircus de hele wereld aan je voorbij. Sta je na afloop buiten even bij te komen van die wereldreis, word je alweer meegesleurd naar Afrika, waar je in een echte Bedou'inentent kunt spelen alsof je zo in de Sahara bent gestapt. Wordt dit allemaal wat te heet onder je voeten, dan kun je even afkoelen bij kunstenmaker Jan Rauh. In zijn prachtige woonwagen trekt hij de wereld rond en overal waar hij komt vertelt hij zijn avonturen van de reis. Misschien gaat het bij jou ook een beetje kriebelen met al die kunstenmakers om je heen. In dat geval kun je je helemaal uitleven bij de Kleurenbende, een door echte kunstenaars begeleide bende waar je met penselen en verf uit je dak kunt gaan. Alle gemaakte kunstwerken worden op de hekken rond De Tent opgehangen zodat er een echte tentoonstelling ontstaat! Het poppentheater van Wim Noordergraaf speelt de voorstelling 'Nachten aan de Nijl', waarin je meegenomen wordt op een mysterieuze rondreis door Egypte. Op het grote Spectrum kinderfestival vind je twee prachtige, ouderwetse woonwagens waarin je zeker even een kijkje moet nemen. Natuurlijk zijn ook de artiesten die er in wonen van de partij. In de ene woont Theatergroep Limousientje. Dit zijn onvervalste circuskunstenaars die je vermaken met acrobatiek, clownerie en muziek. In de andere woonwagen wordt om het half uur een korte maar spannende voorstelling gegeven door kunstenmaker Jan Rauh, die je verhalen ver telt over mensen van de reis. Hoe leven deze men- sen, en waarom wonen zij in een huis op wielen? Omdat er steeds maar een klein groepje naar bin- nen kan, zul je hier misschien eventjes moeten wachten. Maar dat is het zeker waard! De artiesten van theatergroep Facetten zul je ongetwijfeld een paar keer tegen komen, want zij zijn op zoek naar de Wijde Wereld. Misschien is die wel te vinden op het Spectrumfestival? Over een paar weken ga je misschien met je ouders op vakantie. In een hotel, een huisje, in een tent of caravan. Impro-theatergroep De Getemde Feeks gaat in elk geval kamperen dit jaar. Op het Spectrumfestival zijn ze alvast aan het oefenen voor straks, als ze op de camping aankomen. Want het valt toch niet mee, zo'n tent opzetten. Noemen ze dat nou ontspannen op reis? Misschien kun je ze wel een handje helpen, de stumperds. Hoofdpodium 12.00 - 12.40 uur Lanyi (West Afrikaanse traditie in westers jasje) 13.00 - 13.45 uur Saoco (zwoel Zuid Amerikaans salsa sextet) 14.15 - 15.00 uur AcHa (indrukwekkende Turks/Spaans/lndiase world music) 15.30 - 16.15 uur Aisa Sevdah (hartstocht uit Bosnie-Herzegovina) 16.45 - 17.30 uur Max Tax y sus Banditos (stampende tex-mex/latin/rock'n roll 18.00 - 18.45 uur Orkester Abdullah Rabatie (Marokkaans feest van ra'i/chaabi/gnaoui) 19.15 - 20.00 uur Orquesta Pegasaya (dynamische mix van zouk/merengue/ reggae) Meer info over deze bands leest u op de volgende pagina! Terraspodium 12.40 - 13.00 uur Djembe-collectief Slep (tierende trommels) 13.45 - 14.15 uur Djembe-collectief Slep 15.00 - 15.30 uur Flamenco Kings (vlammende flamenco) 16.15 - 16.45 uur Flamenco Kings 17.30 - 18.00 uur Hot Club du Nord (swingende zigeunermuziek) 18.45 - 19.15 uur Hot Club du Nord Tijden kinderfestival Voorstellingen 13.00 - 18.00 uur Verhalen van Jan Rauh (woonwagen) 13.00 - 13.30 uur Poppentheater Wim Noordergraaf (buiten) 13.30 - 14.15 uur Wereldcircus (in De Tent) 14.00 - 14.30 uur Limousientje acrobatiek (woonwagen) 14.30 - 15.00 uur Poppentheater Wim Noordergraaf (buiten) 15.00 - 15.45 uur Wereldcircus (in De Tent) 15.30 - 16.00 uur Limousientje acrobatiek (woonwagen) 16.30 -15.15 uur Wereldcircus (in De Tent) Straattheater 12.00 - 18.00 uur Theatergroep Facetten (Op Zoek Naar De Wijde Wereld) 13.00 - 18.00 uur De Getemde Feeks (Holland op Vakantie) Activiteiten Vanaf 13.00 uur doorlopend programma: Spelen in nomadententen van Afrikaanse Bedouinen Verven en schilderen bij de Kleurenbende Kinderkunst Zweten in een hammamtent Surinaamse spelletjes

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 22