aasstad Popsta(b\\ Viering uitvaart De Liefde in 1598 met Japanse Weken Spido biedt bijzondere rondvaarten door havens J Originele Japanse theeceremonie in de Kunsthal Speciale korting voor lezers van Maasstad weekbladen ROTTERDAM - In het jaar 2000 bestaan er precies vier eeuwen lang handelsbetrek- kingen tussen Japan en Ne derland. Op dit feest wordt in Rotterdam nu al een voor- proefje genomen. Aanleiding voor de Japanse Weken is het feit dat het schip De Liefde op 27 juni 1598 de Rotter- damse haven uitvoer om koers te zetten naar het verre Japan. Met een drietal kunst- tentoonstellingen in de Kunsthal en het Maritiem Museum en een economisch symposium wordt deze ge- beurtenis van vierhonderd jaar geleden herdacht. Een bijzondere rol is weggelegd voor de cha-no-yu; het land van de rijzende zon komt le- vensecht dichtbij in deze tra- ditionele theeceremonie. Thee ROTTERDAM - De rond vaarten van de Spido zijn misschien wel de toeristische attractie van Rotterdam. Het aanbod van de Spido varieert van een havenrondvaart van vijf kwartier tot speciale tochten die enkele uren du- ren. In samenwerking met Maasstad weekbladen biedt de Spido deze zomer een aan- tal bijzondere tochten aan met speciale kortingen. Dagtochten BEURZEN EXCURSIES FESTIVALS MANIFESTATIES MUZIEK DIVERSEN THEATER Woensdag 17 juni 1998 f Mmsrtp in The Barnstompers ROTTERDAM - Voetballiefheb- bers zullen weinig buiten komen de komende weken, laat staan dat ze naar een popconcert gaan. Toch staan er verschillende goede optre- dens op het programma. Neem de niet gestekkerde set van het Dream Theatre in Nighttown op maandag 22 juni. Het is wat ongewoon een unplugged droom theater, maar sinds de laatste cd Falling into infi nity heeft de groep steeds meer oor gekregen voor de liedjes die zich dus tegenwoordig ook zeer goed voor een dergelijke aanpak lenen. Wie erbij wil zijn zal wel snel moeten zijn want de kaarten zijn ondanks de concurrentie van Roe- menie-Engeland toch al bijna uit- verkocht. En dat terwijl ze toch be- hoorlijk gepeperd zijn: vijfenveer- tig piek. De zaal gaat open om 19.00 uur en het concert zelf be- gint om 20.15 uur op die maandag 22 juni. Eerder in de week, op vrijdag 19 juni nog een heuse topper in Night- town, zij het in een geheel ander genre. Carl Cox de kleine tovenaar uit Engeland die gezien wordt als de grondlegger van de techno be- loofde al een keer eerder te komen, maar liet toen op het laatste mo ment verstek gaan. Dit keer komt hij echter echt plaatjes draaien tij- dens de Future-avond van Michel de Hey, die voorzover ik weet voor de gelegenheid verhuist naar de grote zaal. Kaarten voor Carl Cox, Michel de Hey en ook Eric E. kos- ten twintig gulden en het begint om 23.00 uur als het voetballen al is afgelopen. Op zondagavond vanaf 19.00 uur is er in Nighttown een anti-racisti- sche avond. De organisatie is in handen van het undergroundblad Sterker Door Strijd, dat zes Neder- landse hardcore bands heeft uitge- nodigd voor een avondje keiharde herrie: Age of Panic, Cry OutDes- pair. Natural Born Loserz, Reveal, Undebatable Ground en Violoa- tion of Trust. De toegangsprijs voor de avond tegen racisme is een tientje en dat wordt linea recta overgemaakt naar de ideele orga nisatie Samen tegen Racisme. Wie dat niet genoeg vindt kan natuur- lijk ook nog vrijwillig flink done- ren. De deuren gaan trouwens om 18.00 uur al open en dan is alleen de nietszeggende wedstrijd Argen- tinie-Jamaica op de tv (voor de thuisblijvers: let vooral op de tri bunes) Tenslotte voor Nighttown nog even een aankondiging voor vol- gende week. Na een eerdere afge- lasting komt het populaire Drenth- se SKIK nu wel naar de West- Kruiskade. Kaarten voor het con cert kosten vijftien piek en het be gint om 21.00, net als naar ver- wachting de oninteressante wed strijd Brazilie - Italie in de achtste finales in Parijs. In Rotown weten ze ook niet hele- maal wanneer ze wat rustiger aan moeten doen, want daar laten ze The Gluemen op zaterdag 20 juni het podium beklimmen op het mo ment dat de tweede helft tussen Nederland en Zuid-Korea op het punt van beginnen staat. En het kost om 22.00 uur nog drie knaken om binnen te komen ook. Een dag later hebben ze in Rotown om het goed te maken wel nog een REM- sessie om een uur of 22 en daar mag je dan wel gratis door de deur. In De Vlerk is het donderdagavond tijd voor de finale van het Vers uit de Maas. De finalisten waren bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend, maar het beloofd desondanks een mooie._ muzikale avond met het grootste Rotter- damnse talent te wordemHiteraard is de toegang gratis en het begint om 21.00 uur. Een dag later - ook in De Vlerk draaien ze vrolijk door - een optre- den van The Barnstompers. Het lij- ken een stelletje ouwe kouwbojs uit lang vervlogen tijden, in werke- lijkheid zijn het gewoon vier aan- geklede jongens uit de bollenstreek rond Lisse. Desondanks klinken ze geheel authentiek en weten ze een jazzy hillbillygeluid te produceren wat vooral populair was in de jaren veertig en vijftig. Kaarten voor het optreden van The Barnstompers kosten vijf knaken en het begint om 22.00 uur. En dan ga ik nu weer voetbal kijken. MAURICE HEIJNEN Max Taxysus bandito's, met de romantiek van het warme zuiden. SCHIEDAM - Na het Tilburgse Festival Mundial is het Spectrumfestival, dat jaarlijks in het Schiedamse Prinses Beatrixpark wordt gehouden, een goede twee als het om multiculturele festivals gaat. Vijftigduizend bezoe- kers weet het gratis toegankelijke wereldmuziek- en theaterfesti val, dat zon- dag 21 juni voor de zevende keer georganiseerd wordt, gemiddeld te trek- ken. Na zes toch zeer succesvolle edities vond de organisatie het dit jaar tijd om wat veranderingen in de formule aan te brengen. Dat betekent dat er zo- als altijd wel veel aandacht voor de muziek zal zijn, maar dat er wat zorgvul- diger is omgegaan met de samenstelling van de artiesten. Geen bands meer die alleen interessant voor de jeugd zijn, maar die een breder publiek aan- spreken. Op het hoofdpodium zijn muzieksoorten uit alle hoeken van de we- reld te horen. Max Tax y sus Banditos ('vijf gringo's die graven in de mu- ziekcultuur van zonnige landen') brengen stampende tex-mex, latin, rock 'n roll, Saoco ('de top van de in Europa werkende Latijns- Amerikaanse salse- ro's) en zwoele Zuidamerikaanse Salsa, terwijl het gezelschap muzikanten en dansers van Lany i het voor elkaar krijgt een Westafrikaanse traditie in een westers jasje te gieten. Op het terraspodium wordt zigeneunerjazz gebracht en zetten de Flamenco Kings het publiek in vuur en vlam met flamencomu- ziek en -dans. Nieuw dit jaar is het themapark. In een gedeelte van het festi- valterrein is een compleet park gebouwd onder de noemer 'reizende culu- ren'. Te verwachten zijn hier verhalenvertellers en circusartiesten in hun woonwagens, Afrikaanse nomaden en de Nederlanderop vakantie. Middel- punt is De Tent, een grote maar oergezellige circustent waarin de wereld voorbij trekt in de vorm van Chinese draken, acrobaten, Balinese danseres- sen en Surinaamse zangeressen. Spectrumfestival, zondag 21 juni van 11.00 tot 20.00 uur in Beatrixpark (Schiedam-Noord). Toegang gratis. De Portugezen plaveiden in 1543 als eerste westerlingen de weg voor Nederland, dat als handelsna- tie Holland tot ver in de 19e eeuw de enige westerse handelspartner was van Japan. De recent uitgebro- ken recessie in de Japanse econo mic, die gepaard gaat met een forse koersval van de yen mag de pret van de Japanse Weken niet druk- ken. Deze onderwerp zullen in hun historische samenhang ongetwij- feld ter sprake komen in het econo misch symposium dat op dinsdag 23 juni in het World Trade Center wordt gehouden. Japan-deskundi- ge Karel van Wolferen zal daar spreken over de verhoudingen tus sen Japan en Nederland. Maritiem Museum Prins Hendrik opent op de symbolische datum van 27 juni de unieke tentoonstelling Neder- landers In Nagasaki-Japanse Pren- ten Uit De 19e Eeuw. Verdeeld in zes thema's wordt de bezoeker een kleurrijk beeld geboden dat Japan destijds van Nederland had. Zoals deftig gekleed met Indische be- dienden, huisdieren, Goudse pij- pen en vreemd eetgerei. Bijzonder aspect is dat ook het hekbeeld 'Erasmus' van De Liefde geexpo- seerd wordt. Speciaal voor deze gelegenheid heeft het zijn onder- komen in een Japanse tempel even verlaten. Diezelfde dag zal een in originele kleding gestoken beman- ning de afvaart van De Liefde na- Een thee-ceremeonie in de Japanse openlucht. spelen op het Churchillplein, waar ook demonstraties van Japanse vechtsporten, Taikotrommels en het bordspel Go zijn te zien. In de Kunsthal zijn vanaf vrijdag twee tentoonstellingen te zien. De ze gelegenheid wordt aangegrepen om ook een stukje Japanse cultuur te introduceren. Bezoekers van de Kunsthal zijn aanstaande zaterdag in de gelegenheid om een originele cha-no-yu - verzorgd door de Ja panse Enshuschool - mee te ma ken. Adjunctdirecteur Wim Pijbers noemt het leuk dat het publiek deel kan nemen aan een stukje folklore. „Ik realiseer me dat het een beetje zweverig klinkt, maar het gaat er- om dat men er even voor gaat zit- ten om lichaam en geest met elkaar in balans te laten komen. In Japan is het een vrij meditatief moment van de dag. Het is precies het te- genovergestelde van de Westerse cultuur. Men gaat er uitgebreid voor zitten in plaats van dat men al staande snel een kop thee naar bin nen slurpt." Dat neemt overigens niet weg dat er wel iets van zoetig- heid geserveerd wordt. De cha-no- yu is tegelijkertijd een demonstra- tie van prachtig serviesgoed. „Zo- wel voor liefhebbers van lekkere thee als van mooie spullen is het een uitgelezen kans om mee te ma ken." Natuurgetrouwe navolging van de ceremonie vereist overigens wel enige fysieke behendigheid. De traditie van cha-no-yu gaat te- rug tot in de vijftiende eeuw. Een periode waarin de gedragspatronen werden ontwikkeld en verfijnd. Er ontstonden scholen waar opeen- volgende generaties theemeesters de rituelen onderwezen aan diege- nen die zich in sociaal opzicht cor rect wilden gedragen. Een belang- rijke achterliggende gedachte is dat gastheer en gast tijdens de cha- no-yu op spirituele wijze tot elkaar komen. Volgens een Japans spreekwoord moeten zij elkaars gedachten delen. Daamaast dient de ceremonie tot verrijking van de geest, het streven naar wederzijds menselijk respect, beheersing van geest en lichaam en waardering voor de schoonheid van de omge- ving. In Japan is de cha-no-yu tot op de dag van vandaag nog steeds een begrip.Keramiek Posters- Voor een enkele keramist is in Ja pan de eretitel 'Living National Treasure' weggelegd. De populari- teit van een keramist kan daar de- zelfde hoogte bereiken als een top- voetballer of popster. Yasokichi Tokuda is de derde generatie van een beroemde familie keramisten. Een tentoonstelling met recent werk van Tokuda is nu voor het eerst in Nederland te zien in de Kunsthal. Kenmerkend voor zijn werk is het rijke gebruik van ver schillende kleurlagen over en door elkaar heen en de combinatie van oude en moderne technieken. Tij dens de Wereldtentoonstelling in Parijs (1889) werd het zogeheten Kutani keramiek voor het eerst in Europa gepresenteerd. Bij liefheb bers is het inmiddels net zo gewild als het bekende Imari porselein. Hoewel veel Westerse kunstenaars de laatste jaren gei'nspireerd zijn door Japanse grafici, is hun werk nog maar weinig te zien geweest in Europa. De laatste Nederlandse tentoonstelling dateert alweer van twintig jaar geleden. Toch treedt de esthetische Japanse vormgeving via de amusementsindustrie in toe- nemende mate op de voorgrond. De Kunsthal laat een actuele serie zien van vijftien verschillende ont- werpers.De theeceremonie vindt plaats op zaterdag 20 juni in de Kunsthal. Ieder heel uur vanaf 11.00 uur tot 16.00 uur. Recidivis- ten krijgen half September een her- kansing tijdens het Japanse Week end in het Maritiem Museum. De tentoonstelling Keramiek van Ya sokichi Tokuda is te zien tot 6 Sep tember. De Hedendaagse Japanse posters blijven hangen tot 26 juli- .De Japanse Prenten in het Mari tiem Museum zijn te bezichtigen tot 1 november.JEROEN BOOTS- MAN Hoewel in 1901 al een schip over de Maas vaarde onder de naam Spido, begon het echte vaargebeu- ren zo rond 1930. „We zijn begon- nen met tochten naar de Waalha- ven", vertelt Jaap Hoogenhout van de Spido. „Je had daar het vlieg- veld Waalhaven met een drinkge- legenheid. We vaarden toen vanaf het Willemsplein en mensen kon- den vliegtuigjes kijken en hadden een gezellig 'vaartje' langs het spectaculaire havengebied." In 1947 begon de Spido vervolgens echt met rondvaarten in de Rotter- damse haven. Naast deze rond vaarten, had de Spido ook een soort openbaarvervoersdienst over het water. „Zo brachten we zeelui van en naar hun schepen", licht Hoogenhout toe. „Veel schepen la- gen toen aan boeien en dus moest het personeel met bootjes worden opgehaald. Ook brachten we per soneel van de Shell en de RDM van en naar hun werk. We waren een soort van taxi- en busbedrijf op het water." Naar het ontstaan van de naam Spido kan Hoogenhout alleen maar gissen. ,,Die is niet te herleiden. Maar de Spido is ont staan uit de finna's Fop en Smit, dus misschien dat men toen wat met die letters heeft zitten stoeien om een klinkbare naam te maken. Dat is overigens goed gelukt, want Spido is in alle talen heel goed uit te spreken. Zelfs in het Japans." Tegenwoordig is een groot deel van het Rotterdamse havengebied verplaatst. Daardoor hoeven zeelui niet meer van en naar hun schepen gebracht te worden. De rondvaar ten zijn daardoor voor de Spido nog belangrijker geworden. In to- taal gaan jaarlijks ruim 400.000 mensen met een van de zes boten van de Spido mee. Ongeveer de helft van dit aantal komt uit het buitenland. Volgens Hoogenhout is de reputatie van Rotterdam als grootste havenstad hierbij een enorm voordeel: ,,Het is een sterk argument, vooral naar buitenlan- ders toe. Het gros van de toeristen komt daarom naar Rotterdam toe." Het meest succesvol is de ha- ventocht van vijf kwartier. Deze rondvaart gaat langs alles wat op en om het water leeft. Maar de Spi do heeft meer dan alleen een ha venrondvaart. Zo is daar de nieuwe supersnelle Spidi Spido catamaran. die met een snelheid van 65 kilo meter per uur door het Rotterdam se havengebied raast. In drie kwar tier tijd passeren onder andere de Nieuwe Waterweg, de Botlek, Per- nis, en de Eemhaven. Daarnaast is er ook de uitgebreide Rotterdam- Botlek-tocht die twee uur en een kwartier duurt. Naast de genoemde rondvaarten biedt de Spido ook een aantal bij zondere tochten aan. Lezers van Maasstad weekbladen krijgen een speciale korting van vijf gulden bij een aantal van deze tochten. Zo is daar de Dagtocht Stormvloedke- ring - Europoort. Deze tocht volgt de uitbreidingen van het havenge bied tot direct aan zee. Deze rond vaart, die in de maanden juli en au- gustus elke dinsdag en donderdag plaatsvindt, wordt onderbroken door een excursie van een uur bij de Stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg. Al even bijzonder is de dagtocht Deltawerken Zeven ri- vieren. Deze tocht gaat van Rotter dam langs de Oude Maas, Haring- vliet, Hollands Diep, de Noord en de Nieuwe Maas. Tijdens de rond vaart passeert de boot onder andere het Botlekgebied, de uitwaterings- sluizen Haringvliet, verkeersbrug Numansdorp. Dordrecht, Kinder- dijk en de stormvloedkering Hol- landse IJssel. De tocht vindt elke woensdag plaats en duurt van 10.00 tot 18.15 uur. Dat het haven gebied ook's avonds bruist blijkt tijdens de Music Dinner Cruise. Omlijst door live muziek gaat de tocht langs verschillende locaties, waaruit blijkt dat een wereldhaven nooit rust. De Music Dinner Cruise vindt onder andere plaats op 20 ju ni, 18 juli, 22 augustus en 19 Sep tember. Tenslotte is er ook nog een speciale Tropical party die plaats vindt op zaterdagavond 8 augus tus. Ook deze tocht gaat door het nachtelijke havengebied.Voor de verschillende tochten heeft de Spi do op dit moment zes schepen in de vaart, waaronder een gloednieu- we boot. „Die is vorige week maandag gedoopt", vertelt Jaap Hoogenhout trots. ,,De 'Vasco da Gama' is vernoemd naar de be roemde Portugese ontdekkingsrei- ziger. We zitten nu echt in de ont- dekkingsreizigers wat namen be- treft. Dus laten we hopen dat er ook nog een Christopher Colum bus bijkomt." Lezers van Maasstad weekbladen krijgen op vertoon van dit artikel een korting van vijf gulden voor volwassenen en fl.2,50 voor kin- deren tot en met elf jaar op de bo- vengenoemde dagtochten, de Mu sic-diner cruise en de Tropical party. Per artikel geldt de korting voor maximaal vier personen. Voor alle tochten geldt dat reser- veren noodzakelijk is, telefoon: 010-2759988. VINCENT WERNKE Centrale Bibliotheek Hoogstraat 110; 010-2816100 Vakantiebeurs Op het informatieplein worden reisgidsen en vakantieboeken ge presenteerd. Er staan leestafels maar de vakantieboeken mogen ook mee naar huis worden genomen. Verder liggen er folders en staat er een Internet-PC. 3 t/m 19 jun; openingstijden bibliotheek Arboretum Trompenburg Honingerdijk 86; 010-2330166 Midzomeravond-opening Er wordt ge- wandeld o.l.v. een gids. De tuin sluit om 22.00 uur. 20 jun; 19.30 en 20.30 Vertrek Stadhuis Coolsingel lndustrieel Toerisme: Mainport Tour Met o.a. rondleiding Rotterdam Airport, ECT/Delta Terminal, Maasvlakte (langs kades met o.a. RISC tot aan Maasmon- ding Nw Waterweg), rondvaart met Fly ing Dutchman. 18 jun; 10.00; f 59,50 Rotterdam Car Center en EIC Mainport Rotterdam Rondleiding Car Center, lunch EIC Mainport, Rozenburg, bezoek ten toonstelling EIC Mainport Rotterdam. 25 jun; 9.30; f 57,50 Vertrek NAI Museumpark 25; 010-4023233 Architectuurrondrit 100 Jaar hoog- bouw. Met bezoek aan het Witte Huis en het City Informatiecentrum. 20 jun; 13.30-16.30; f 15,-; reserveren 010- 4140000 Kunst en cultuurbalie R'damse Sehouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 29e Poetry International Een veertigtal dichters uit ongeveer twintig landen pre- senteert zich. Het programma bestaat uit voordrachten, lezingen, themaprogram- ma's, vertaalprojecten, interviews en dis- cussies. Ook muziek en theater maken deel uit van het festival dat zich zowel overdag als 's avonds afspeelt op ver schillende podia in de Rotterdamse Sehouwburg. t/m 19 jun; diverse tijden Creadansacademie de Klerk Schiestraat 16-18 Dansen voor iedereen In het kader van "Meedoen in Rotterdam". Op vrijdag is er een les voor beginners. Als u al tijden niet heeft gedanst kunt u tercht op zondag voor een speciale opfrisles. 19 en 21 jun; vr. 19.00-20.30; zo. 15.30-17.00; gratis reserveren 010-417 27 89 Museumpark De Parade Reizend theaterfestival. De Parade is een levend panorama vol thea ter, dans, muziek, kunst, vertier, magie, rariteiten, attracties en spektakel. Door de bonte verzameling van theatertenten. de zweefmolen, fonteintenten, een rad en wereldrestaurants ziet De Parade in het Museumpark eruit als een ouderwetse kermis. 19 t/m 28 jun; vr. 19 juni vanaf 19.30, overige dagen vanaf 15.30; voor- stellingen van f 2,50 tot f 15,- Oude Haven, Overblaak Cover Up Festival The Doors, Abba. The Rolling Stones en The Beatles; allemaal komen ze naar Rotterdam om jouw favo- riete nummers ten gehore tf brengen. Tij dens het Cover Up Festival kun je deze grootheden bewonderen in de diverse lo- kaliteiten in de Oude Haven. 24 en 25 jun Park op de Wilhelminakade; 010-4138326/010-4390580 Roodkapje en de boze wolf Rijn Trijn. Voor kinderen vanaf 4 jaar. In het kader van Wilhelmina's Zomers. 21 jun; 15.00; gratis Wilhelminapier Kop van Zuid; 010-4138326/010- 4390580 Wilhelmina's Zomers 1998 Groot Niet te Vermijden. A Hot Summernight Special. Met gasten: Mieke Stemerdink, Soulman Hank (John Buisman), Keimpe de Jong. Marcel Reys en Pepijn Zwaanswijk. t/m 21 jun (beh. 14 en 15 jun); 22.00; 13/6 en 20/6 23.00; f 25,- reserveren 4138326/ 4390580 Wilhelmina's Zomers 1998 Onder den adem van de Maas. Literaire boottocht m.m.v. Rascha Peper. Herman Koch. Ro nald Giphart en Dirk van Weelden. Ver trek vanaf het Koniginnehoofd ter hoogte van de watertaxi's met de salonboot de Animathor. 21 jun; 14.30; f 35,- reserve ren 010-4138326/4390580 de Doelen Kruisstraat 2; 010-2171717 grote zaal Erasmusica Rotterdams Studenten Mu ziek Gezelschap o.l.v. Loes Visser en Leo Smeets m.m.v. Julia Bronkhorst, sopraan, Nicolas Maclon, tenor. Brahms Hon- gaarse Dansen; Bloch - Baal Shem; Haydn - Paukenmesse. 20 jun; 20.15; f 17,50; cjp/p65/r'dam pas f 15,- Symfonieorkest van het Rotterdams Conservatorium o.l.v. Arie van Beek. Werken van R. Strauss en Sjostakovitsj. 25 jun; 20.15; f 17,50; cjp/p65/r'dam pas f 15,- Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 3; 010-4130900 Middagpauze-concert Marijke Persijn, zang en Ruud Borgardijn, piano. 18 jun; 12.45; gratis Orgelcyclus 1998 Openingsconcert door Johann Th. Lemckert. Serie zomerorgel- concerten op de Laurensorgels. 20 jun; 15.00; f 7,50 Cantatedienst Laurenscantorij o.l.v. Ba- rend Schuurman. 21 jun; 19.00; eigen bij- drage Middagpauze-concert Maarten Karres, hobo en Wim Spruyt, gitaar. 25 jun; 12.45; gratis Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Necropolis Festival Met Dawn (SWE black/death). Nifelheim (US trash). De monic (SWE black). Usurper (SWE black). War (SWE black), The Ancient Rebirth (SWE thrash/black). 19 jun; 20.00; f 20.- Strung Out (US skatecore ala NOFX). Whippersnapper (US punk). 21 jun; 15.30; f 15,- Jongerencentr. The Little Cave Koningslaan 99; 010-4210572 Jamavond 19 jun; 20.30; gratis Popworkshop Presentatie. 20 jun; 19.30; gratis Jazzcafe Dizzy s-Gravendijkwal 129; 010-4773014 Ben van Dungen/Jarmo Hoogendijk Quintet Ben van Dungen, tenor- en so- praansax. Jarmo Hoogendijk, trompet, Juraj Stanik, piano. Marius Beets, contra- bas, Martijn Vink, slagwerk. 18 jun; 22.00 Second Vision Peter Lieberom, saxen, Mamix Busstra, gitaar, Eric van de Bo- venkamp, keyboards, Dave van Beek, slagwerk, Norbert Sollewijn Gelpke, bas- gitaar. 23 jun; 22.00 Bluessocieteit L'Esprit Wendeldijk 25; 010-4835082 Bluescruise m.m.v. Lamartrice McQueen (USA) JP Band, Rude Inter Lude (Pe ter de Vries) Cajun Company (Ihilip Kroonenb), Black Blues. 19 jun; 21.00; f 40,-; leden f 30,- Brother Booze Shin Kicker Band blues-rock/R.Callangher. 20 jun; 22.00; f 7,50; leden f 4,- Nighttown West-Kruiskade 26-28; 010-4361210 Future... Carl Cox, Michel de hey, Eric E. 19 jun; 23.00; f 20,- Samen tegen Racisme Age of Panic, Cry Out Despair, Undebatable Ground. Natu ral Born Lozerz, Violation of Trust, Re veal. 21 jun; 19.00; f 10,- Dream Theater Unplugged. 22 jun; 20.15; f 45,- lidmaatschap Third World Reggae. 23 jun; 21.00: f 22,50 lidmaatschap basement Optredens SKVR-Popschoolbands jr 24 en 25 jun; 20.00 Theatercafe Plan-C Slepersvest 1; 010-4124352 Rock d'House 19 jun; 22.00; f 5.- Peppermint Petty 20 jun; 22.00; f 7,50 De Vlerk Westblaak 80; 010-4116800 Upstream Croosover beats. DJ's Flip- jack, Yeroen, Gene. Maestro Gentle. 19 jun; 24.00-04.00; f 7,50 Vers uit de Maas Festival Finale. 18 jun; 21.00 Barnstompers 19 jun; 21.30 Sub-Way Alternative dance sounds. DJ Nico Special Guests. 20 jun; 22.00; f 7,50 Beyond Licking Waistcoats 25 jun; 21.00 C5 Jazz Schiehaven 11; 010-4760212 The Jazz Rabbits Oude stijl. 20 jun; 22.00; f 7,50 De Dam Persoonsdam 142 Wijkmuziekproject Feyenoord Einduit- voering SKVR. 18 jun; 16.00-17.00; gra tis ODEON Gouvernestraat 56d; 010-4363855/ 4363929 Live in Odeon Als afsluiting van het sei- zoen een spetterende Jam-Session met medewerking van Molly Foster/Peter Vlietstra en Patrick Laurens. 25 jun; 21.00; gratis SKVR Muziekschool Centrum-West Willem Buvtewechstraat 70; 010- 4253467 SKVR-Popschoolbands 18 jun; 19.00; gratis Open Podium Afdeling Wereldmuziek met informatie over Wereldmuziek cur- susjaar '98-'99. 19 jun; 20.00 Open Podium voor kinderen 24 jun; 17.15 SKVR Muziekschool Dalweg Dalweg 5; 010-4361366 Open Podium Popschool 18 jun; 19.30; gratis SKVR Muziekschool Ringdijk Ringdijk 50; 010-4222490 Uitvoering kamermuziek o.l.v. Yvonne van Noort. 24 jun; 19.30 Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 3; 010-4130900 Beklimming toren Grote of Sint-Lau- renskerk Ook de kerk is open voor (gra tis) bezoek en bezichtiging van 10.00 tot 14.30 uur (i.v.m. orgelconcert dat om 15.00 uur begint). 20 jun; 12.00-14.00; beklimming f 2,-; kind, t/m 12 f 1 Hist.Mus. De Dubbelde Palm boom Voorhaven 12; 010-4761533 Blik-taxatiemiddag i.s.m. Vendu Nota- rishuis. Maximaal 3 voorwerpen p.p. 21 jun; 14.00-16.00; entree museum Wijkgeb. Klooster Ruivenstraat 81; 010-4671823 Meidenkokkerellen Voor de leeftijd van 11 t/m 15 jaar. 19 jun; 16.00-18.00; f 3,- Projekt Afrika Krokodil maken. Voor kinderen van 4 t/m 10 jaar. 18 jun; 16.00- 17.30; f 0,50 Bingo Voor kinderen van 4 t/m 10 jaar. (Ouders ook welkom). 24 jun; 14.00- 16.00; (2,50 Projeki Afrika Collage medelanders. Voor kinderen van 4 t/m 10 jaar. 25 jun; 16.00-17.30; f0,50 Kunsthal Rotterdam Westzeedijk 341; 010-4400300 Japanse Theeceremonie In het kader van 400 jaar betrekkingen tussen Japan en Nederland. De traditie van de theecere monie gaat terug tot in de 15e eeuw toen gedragspatronen werden ontwikkeld en verfijnd. 20 jun; 11.00-16.00 Maastunnel Tunnelvision Interdisciplinaire presenta tie die bestaat uit een 14 dagen durend tentoonstellingsgedeelte met video-, me dia- en geluidsinstallaties van o.a. de Duitse kunstenares Stefanie Zoche. Aan de treden van de meer dan 40 meter hoge roltrap zijn beeldfragmenten aange- bracht. Als totaalbeeld zijn portretten van slapende mensen te herkennen. 20 jun t/m 4 jul Prinses Theater Schiedamseweg 19; 010-4255050 Uitreiking Gouden Sloophamer. Goud- gele Kaart en de Gouden Greep. Respec- tievelijk de prijs voor het meest ten on- rechte gesloopte Rotterdamse gebouw, de laatste waarschuwingsprijs en de prijs voor de meest geslaagde verbouwing. 23 jun; 20.30; gratis Vrij Entrepot Kop van Zuid; 010-4261260 Culinair Vrij Entrepot Dit culinaire eve- nement in een unicum voor Rotterdam. Speciaal voor deze gelegenheid wordt er een luxe keuken gebouwd bij het Vrij En trepot. Sterkoks uit Rotterdam zoals Her man den Blijker en Cees Helder presente- ren hierde heerlijkste lekkernijen en culi naire hoogstandjes. Uiteraard nemen ook de horecagelegenheden uit het Vrij Entre pot een prominente plaats in. 19 t/m 21 jun Theater't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-2430303 Eten van Matin van Veldhuizen. Regie: Elly de Graaf, Ingrid van Vugt, Lia Colijn i.s.m. Hans van Hoof. Een eigentijdse ko- medie over drie zussen, die bijeen zijn op de sterfdag van hun moeder. 19 jun; 20.30; f 10,- Cor Kraai Max Verstappen (bekend van de VPRO jeugdtelevisie Villa Achter- werk) heeft een nieuwe voorstelling ge- maakt van zijn levensechte creatie Cor Kraai. De ingredienten zijn: kinderen. een tropische vogel en veel humor. 20 jun; 14.30; f 5,-; kinderen f 4,- Lawinepresenteert Theatersport De gro te seizoensafsluitingsklapper. 20 jun; 20.30; f 10,- Wijkgebouw Persoonshal Persoonsdam 139; 010-4846558 FA WAKA Theater voor en door buurtbe- woners. Rotterdams Wijktheater. Genera- le. 18 t/m 20 jun; 20.30; reserveren: 010- 4230192 Speel-O-Theek De Speeldoos Twickelerf 8; 010-4790965 Kikker is verliefd Dini's poppentheater. Een tafelspel gebaseerd op het prenten- boek van Max Velthuys. Met poppen die zo uit het boek zijn gestapt. 24 jun; 14.30 Prinses Theater Schiedamseweg 19; 010-4255050 De Prinses Revue oftewel dineren, genie- ten en dansen. M.m.v. Hella Kofferman, Noud Hell, Niki Romijn, Winanda van Vliet, Steve Teunis, Karel Witt, Rob Wijtman, Frank van Berkel, Cock van Vuuren. Regie: Keimpe de Jong en Rien Kroon. 19 en 20 jun; 19.00 Hist. Museum 'Schielandshuis' Korte Hoogstraat 31; 010-2176767 Van handschoen tot marionet Familie- voorstelling door poppenspeler Jacobus Wieman. 21 jun; 14.30; entree f 3,50 SKVR Hennekijstraat 6; 010-4361366 Don Quichot SKVR-Theaterschool. Re gie: Hellen Scheepers. 20 en 21 jun; za. 20.30; zo. 15.00-20.30; f 10,-; t/m 12 jr f 5,- reserveren 4361366 I

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 9